DUINSTREEK Kunstleven m L eiöen Aankoop van 20 ha* bollenland voor slachtoffers uitbreidingsplan ♦♦I Musici di Roma wekten grote geestdrift Storing in 'n electrische installatie oorzaak van kogelregen Kunst voor de prijs van een kop koffie Do:JAG 23 OCTOEER 1954 DE LEIDSE COURANT Ui-.-iO RAUiNA 2 GEMEENTERAAD HILLEGOM In de spoedvergadering van de ge meenteraad te Hillegom werd door de voorzitter, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden namens het college van B. en W. een voorstel ter tafel gebracht, om over te gaan tot aankoop van 20 ha. cultuurgrond, geschikt voor de teelt van bloem bollen. In de toelichting op dit voorstel wees de voorzitter er op, dat reeds langere tijd, door het college werd uitgezien naar de mogelijkheid om in het bezit te komen van cultuur grond, want het zal bekend zijn, dat er vele kleinere bloembol lenbedrij- ven zullen moeten verdwijnen van wege de uitbreiding der gemeente. Dit zal dan niet kunnen geschieden zonder schadeloosstelling. Een gelde lijke schadeloosstelling is echter een oplossing, die niet voldoet omdat men de gedupeerde personen daar mede hun bestaan ontneemt. Door de aankoop van 20 ha. grond zal het gemeentebestuur vervangende grond kunnen aanbieden, waardoor de werkbron en werkkracht behouden blijft. Dat deze grond in een andere gemeente is gelegen, de Haarlem mermeer (begrenst door Speiringer- weg en Bennebroekerdijk) mag geen bezwaar zijn. De zaak is van te groot belang voor een groep Hillegommers, die dit toekomt. Er was eerst ge dacht aan de ontsluiting van het Langeveld bij Noordwijkerhout, maar dat zal nog wel geruime tijd duren en de mogelijkheden dat daar Hille gommers voldoende schadeloosstel ling voor gevorderde grond zullen krijgen, werd betwijfeld. Thans waren B. en W. in staat om beslag te leggen op grond, die als bollengrond uitermate geschikt is en volgens de beoordeling van de Tuin- bouw-voorlichtingsdienst goede voor uitzichten biedt. De prijs bedraagt 16.000,— per ha., vrij op naam. In dien deze 20 ha. teveel zouden zyn voor de te duperen personen, bestaat de mogelijkheid om het restant aan LISSE Klein meisje bracht verkeer in de war Gistermiddag is een 4-jarig meisje oorzaak geworden van een autobot sing op de Herenweg te Lisse, waarbij het zelf een hersenschudding opliep. Het 4-jarig dochtertje van de fa milie Van Stein stak ter hoogte van de Zwartelaan plotseling de weg over en liep bijna onder een auto van de P.T.T. Het schrok hiervan en rende terug naar de stoep zonder acht te slaan op het verkeer aan de andere zijde van de rijweg. De heer G. uit Rijnsburg zag het meisje plotseling voor zijn vrachtwagen opduiken. Hij remde uit alle macht, maar niette min kreeg het kind nog een klap van de wagen. Door het remmen slipte de vrachtwagen echter en kwam daardoor in botsing met een andere vrachtauto, die uit de richting Haar lem kwam. Laatstgenoemde wagen liep zware schade op. Het meisje kwam er met een hersenschudding af. Nadat dokter v. Dijk eerste hulp had verleend, kon het naar huis wor den vervoerd. V.V.V. ORGANISEERDE GEZELLIGE AVOND. Dc Vereniging voor Vreemdelin genverkeer vergaderde in het café restaurant „de Nachtegaal" onder voorzitterschap van notaris Pinxter. Dat de V.V.V. veel werk heeft ver zet, bleek uit het jaarverslag van de secretaris, de heer Verkerk. De vereniging telt momenteel reeds meer dan 200 leden, zodat de wer vingsactie een goed resultaat heeft opgeleverd. De avond werd geopend door de voorzitter met een hartelijk wel kom. speciaal tot burgemeester, mr Th. M. J. de Graaf en de overige leden van het gemeentebestuur. Spr., die voor de eerste maal presideerde, betuigde zijn dank voor de goede sa menwerking tussen de gemeente en de V.V.V. Hierna sprak de burgemeester, be schermheer der V.V.V., die meende dat hij een zekere klacht hoorde in het woord van de voorzitter betref fende de steun van de ingezetenen. Het vreemdelingenbezoek brengt veel voordelen en is tevens aange naam voor geheel Lisse, zowel voor de bedrijven, als voor de ingezete nen. De mogelijkheden om dit vreemdelingenverkeer te stimule ren, eist een innige samenwerking. Speciaal deed hij een bei'oep op de bedrijven om de V.V.V. ook finan cieel te steunen. Na de jaarverslagen bracht de se- secretaris het voornemen van de V.V.V. in bespreking en deelde me de, dat er wederom in samenwer king met de V.V.V. Hillegom en Lis se een folder in 3 of 4 kleurendruk zal verschijnen in een oplaag van 20.000 a 25.000 stuks. Vervolgens zullen routekaartjes en eventueel hotellijsten worden rondgezonden. Plannen zijn er voorts om omstreeks het bloemencorso een voor jaarsfeest te houden, kinderbloemencorso te doen plaats hebben en een zomer- avondfeest te houden. Na dit officiële gedeelte kwam het feestelijk deel der avond, n.l. aller eerst een balletuitvoering door leer- andere ingezetenen te verhuren of te verkopen en dan wordt er allereerst gedacht aan jonge beginnende kwe kers, die anders niet aan bod zouden komen. Raad enthousiast. De heer D. van Egmond prees het beleid van B. en W. Uit ervaring was het hem bekend dat het moeilijk is, om in het bezit te komen van dergelijke gronden. Hij had de grond bekeken en de rapporten bestudeerd, die de Tuinbouwconsulent hierover had uitgebracht. Daarom feliciteerde hij B. en W. en de raad met dit voor stel, waarvan hij de aanneming warm aanbeval. De heer Van Lierop wees er op, dat het gehele terrein nog niet in cultuur kan worden gebracht, omdat de helft nog moet worden omgewerkt. Hij was er voor dat er een commissie werd benoemd uit de raad om daar op toezicht te houden en de verdere gang van zaken te regelen. Er werden nog vragen gesteld over de verkaveling en afwatering, over de mogelijkheid van hypotheekver strekking aan gegadigden, waarop de voorzitter als toelichting gaf, dat er aan dit alles gedacht was bij de op stelling van de voorwaarden van verkoop en dat het de bedoeling was om gegadigden zover mogelijk tege moet te komen, want het was geen handelsobject. Daarna nam de raad het voorstel zonder hoofdelijke stemming aan. lingen van „Terpsichore" de ballet school van mevr. Z. W. F. Wychgel, terwijl Nickij Nobel de muzikale clown, de mensen wist te vermaken. MIDDEN STAND GAAT GROTE ST. NICOLAASACTIE HOUDEN. Het vorige jaar is zowel door de gezamenlijke winkeliers in de Ka naalstraat als die van de Hereweg een afzonderlijke St. Nicolaas-actie gevoerd, hetgeen geleid heeft tot een wrijving tussen de leden van het co mité „Lisse Vooruit". Deze wrijving is thans weggewerkt en met frisse moed is het comité „Lisse Vooruit" weer aangevangen met zijn werk zaamheden. In het bestuur hebben zitting genomen de heren C. W. van der Mark, voorzitter, Th. Freriks, secretaris, H. C. Albers Jr., J. Goud kade, Jac. F. Beelen, P. J. Hagen, H. M. van Steyn, G. H. Mijnders, C. J. van der Zon en J. Goldberg. In het openingswoord van de voor zitter viel te beluisteren, dat het co mité rekent op de volle 100 procent medewerking van de Lissese Midden stand om de acties en de beloven groots te worden te doen sla^ In het verleden heeft het comité ge toond tot vele goede acties in staat te zijn en thans hoopt zij dit weder om te doen. Gestart zal worden met een grootscheeps opgezette S. Nico laas-actie, welke aan de ingezetenen van Lisse bekend zal worden ge maakt door een speciale St. Nicolaas- courant. Reeds thans staat vast, dat op Zaterdag 20 November a.s. St. Ni colaas in de Haven dezer gemeente zal arriveren en dat hem een groot se ontvangst zal worden bereid door klein en groot. Een zeer groot aan tal prijzen zijn aan de St. Nicolaas- actie verbonden. Begrijpelijk is het, dat deze actie aan het Comité en de middenstand zeer veel geld zal kosten, geraamd wordt 6.000.Het dorp Lisse, voornamelijk de winkelstraten, zul len in een feestverlichting worden gezet. Onder de prijzen, die beschik baar zullen worden gesteld, is o.m. een televisie-toestel of huiskamer ameublement; Wilton karpet of da mes- of herenrijwiel, stofzuiger, boekenkast, servies, gero-zilveren cassette enz. Geboren: Jacoba Adriana Maria dr van J. H. Janson en A. H. Lange- laan; Cornelis Johannes Simon zn van C. L. Langeveld en J. C. A. van Kampen; Adrianus Nicolaas Adria na Bastiaan zn van B. A. Augustinus en A. M. Wassenaar; Clasina Gertru- dis Gerarda dr van P. W. Koomen en J. Kozijn; Johanna Adriana dr van G. Grisnich en J. Verhoeven; Catharina Maria dr van G. B. N. de Vroomen en J. Pijnacker; Geertrui- da Lucia Wilhelmina dr van A. H. v. Haaster en E. S. C. v. d. Heijden; Guustaaf Petrus Matthias zn van M. N. van Dijk en M. M. Boot. Ondertrouwd: Antonius Wilhel mus Schroder, 25 jr, te Wassenaar en Alida Johanna v. d. Aart, 22 jr. Getrouwd: J. v. d. Stelt en Th. A. Vermeulen. Overleden: Gerritje Baak, 52 jr, echtg. van P. Kortekaas; Gerardus Jacobus Rosier, 69 jr., echtg. van Th. S. v. Egmond; Cornelia Johanna de Vos, 51 jr, echtg. van J. Hoogkamer. KATWIJK AAN DEN RIJN WXC.O. De Winkeliersvereni ging vergaderde onder leiding van voorz. H. A. van den Anker, hoofd zakelijk met de bedoeling om over een te houden winkelweek te spre ken. Een lange bespreking werd ge houden over het wel of niet hou den van een winkelweek. Uiteinde lijk was de uitslag van deze bespre kingen, dat dit seizoen geen winkel, week zal worden gehouden, mede ook omreden pas onlangs een braderie werd gehouden en de opkomst voor deze vergadering maar middelmatig was. Het bestuur, dat en bloc zou af treden, zal in verband met het voren genoemde besluit blijven tot aan het volgend seizoen. N00RDWIJK NOTARIS BENOEMD. In de vacature, ontstaan door het overlijden van notaris A. B. Ter Haar te Noordwijk Binnen, is benoemd de heer J. W. de Haan, thans candidaat- notaris te 's-Gravenhage. SASSENHEIM Wagen met oplegger nam de bocht te groot Gistermiddag tegen half twee heeft op de afrit bij het Klinkenbergervia duct een auto-ongeval plaats gevon den, dat nog zeer goed is afgelopen. Omstreeks die tijd kwam een trek ker met oplegger, geladen met 8 a 10 ton veevoeder uit de richting Den Haag. Met vrij grote snelheid moet deze wagen de afrit zijn afgereden. In de bocht vlak voor het viaduct raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt ten gevolge waarvan de trekker dwars op de weg kwam te staan. De zwaar beladen oplegger is toen onmgekanteld omdat de ver binding met de trekker was gebro- is toen omgekanteld omdat de ver nielde een groot gedeelte van de om heining en het daar achter liggende fietspad. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tegen de avond was men zo ver, dat de zwaar be schadigde oplegger weggesleept kon worden. Een groot gedeelte van de lading moest later nog worden opge haald. De politie vermoedt, dat door de grote snelheid de zeer gevaarlijke bocht te groot is genomen. Oefening Reserve Rijkspolitie. Evenals in nadere plaatsen heeft de Reserve Rijkspolitie van de groep Sassenheim gisteravond een oefening gehouden. Een 25-tal reservisten uit deze groep, omvattende de gemeenten Sassenheim, Warmond, Rijnsburg en Valkenburg, hadden opdracht ont vangen, om een vijftal objecten t.w. de gasfabriek en vleeswarenfabriek te Sassenheim, het gemeentehuis in Warmond en de spoorwegovergangen te Warmond en Sassenheim te bevei ligen tegen mogelijke aanvallen van saboteurs. In de grote steden waren nl. stakingen uitgebroken en sabo teurs zouden trachten vernielingen aan te brengen in vitale bedrijven en werkwilligen tot staking over te ha len. De saboteurs waren leden van het beroepspersoneel van de Rijkspo litie uit Sassenheim en Noordwij- kerhout in totaal 5 man. Tijdens de rondgang langs de verschillende ob jecten bleek wel dat de reservisten het serieus namen. Bijna geen enkele keer ontkwam men aan een onder zoek naar de identeit. Automobilis ten en wielrijders zijn verscheidene malen aangehouden. Eenmaal is het de saboteurs ge lukt tot de spoorlijn door te drin gen en lijn op te blazen. Dit ge beurde door een strook papier tegen de rails aan te leggen en te verzwa ren met stenen. Opmerkelijk is het dat juist een spoorbaan is opgeblazen, een object dus dat meestal niet goed verlicht is. Een klacht vooral van de zijde der saboteurs was dan ook dat de objec ten te veel waren verlicht en soms ook te zwaar bewaakt. Drie posten konden nog een arrestatie melden. _TO„ voortreffelijk kunnen inleven. Het jeugaconcerc van le Concertino voor strijkorkest was Mij. voor ToOnkunStmeerderfSfsterï'hoïn, omdat dit kunstenaarsensemble de solisten EEN STAMPVOLLE GEHOOR- maar voor 't kiezen heeft en men ZAAL en een podium vol met genoot een voortreffelijke interpre- scholieren begroette gistermiddag de tatie van het „Concerto in si b mag- 12 samenwerkenden van 't Italiaanse giore per violino van Vivaldi door Kamerorkest, de Misici di Roma, en Roberto Michelucci. door de bijzonder geestdriftige bij- Indrukwekkend was het virtuose valsbetuigingen aan het einde van spel in het Concerto voor drie vio- elk werk en aan het einde van het len van Vivaldi en met veel expres- eerste optreden in Leiden, kreeg dit voortreffelijk ensemble wat het ruimschoots verdiénde. Niettegen staande de dames en heren kersvers van een lange reis per bus waren aangekomen, werd er fris, levendig en energiek begonnen met een con cert voor strijkorkest van Zavateri. De samenklank van deze meesters op hun instrumenten is homogeen, wel luidend en geacheveerd, zonder wederga. Hierna volgden twee werken van Antonio Vivaldi; een van de voor name stichters van de echte viool muziek. Dit was het „Concerto en re min" per viola d'amore (een oud- Italiaanse soort alt-viool) die met indrukwekkende fijnheid en grote geestelijke zuiverheid bespeeld werd. De twee allegro's, prachtig voorge dragen worden onderbroken door 'n zeer intens geheimvol Largo. Het Concerto voor drie violen, strijkers en cembalo ondervond bij solisten en hun begeleiders niets dan goeds; een ensemble van bijzondere schoon heid van zingende violen en tokkel- spel van bovenaardse klank. Tech nisch en rhythmisch was alles tot in de perfectie verzorgd. Zo ook het driedelige werk van Marcello (17e eeuwse meester). Niets bleef te wen sen over. Spelend zonder dirigent, wordt er voldaan aan de hoogste eisen die gesteld kunnen worden. Overweldigende toejuichingen en staande ovatie. Eerste Abonnements-concert NA HET JEUGDCONCERT van de middag bood de Maatschappij voor Toonkunst gisteravond haar le den een concert aan door dezelfde musici. Weer een overvolle zaal en aan dachtige stilte om het zorgvuldig uit gekozen programma te beluisteren. Er valt een grote belangstelling te constateren voor de 17e en 18e eeuw- se muziek in deze eeuw van vaak uiterst modern experimenteren en de Italiahen zijn de waardige pro pagandisten voor dit soort toonkunst van eigen bodem. Enige verwonde ring heeft 't gewekt, dat de clave- cimbel, die deze middag bespeeld werd, moest plaats maken voor een kleine vleugel, die hoe bescheiden ook gebruikt, zich niet heel en al mengde in het prachtig geluids-en- semble van solisten, stuk voor stuk. De kunst dezer oude meesters leeft volkomen op zich zelf, en men geniet een pure uiting van muziek; en blijkbaar heeft men zich hierin GEMEENTERAAD WASSENAAR aergebracht. Mr. C. A. van Gorcum (P.v.d.A.) zou gaarne zien, dat het gebouwtje een plaats kreeg op een duintop bij de toegangsweg naar het strand in plaats van cup het strand zelf en mevrouw I. H. Eerstman Steghers informeerde naar de mo gelijkheid van een gas-aansluiting, met behulp waarvan de Rode Kruis mensen zelf een kopje thee zullen kunnen zetten, als zij een hele dag dienst doen. Wethouder mr. dr. J. Hazenberg zegde toe, deze suggesties in overweging te nemen. De bouw van een badhuis in het Kerkehout werd uitbesteed aan de firma van Aken en van Beek, voor een bedrag van 25.500.Tot on derwijzer aan de openbare ulo-school werd benoemd de heer H. G. Goor uit Amsterdam. Het ongeluk met de mitrailleurko gels, die Dinsdagmorgen op het Oost dorp terecht kwamen, is te wijten aan een storing in de electrische in stallatie van een nieuwe mitrailleur aan boord van een Neptune-vlieg tuig, dat op het vliegveld Valken burg gereed gemaakt werd voor ver trek aldus heeft burgemeester Van Wijnbergen gisteravond medege deeld in de vergadering van de ge meenteraad. De burgemeester had deze mededeling 's morgens gekregen van de commandant van het vlieg kamp, die zijn spijt over 't gebeurde uitdrukte en de verzekering gaf, dat maatregelen zullen worden genomen, die een herhaling van het gebeurde onmogelijk zullen maken. De agenda van deze raadsvergade ring werd in vlot tempo afgehandeld. De begrotingen werden aangeboden en het ligt 'n de bedoeling, dat de openbare behandeling zal geschieden op 1 December a.s. Besloten werd, aan het Residentie-orkest jaarlijks een subsidie toe te kennen van 1000 nadat de heer P. M. van Leuslen (KVP) de aandacht van het college gevraagd had voor culturele activi teiten van plaatselijke verenigingen, die wellicht ook voor subsidiëring in aanmerking komen. Zonder discussie. De Schietvereniging „Juliana" krijgt ter gelegenheid van haar 7e lustrum een tegemoetkoming van f 40.in de kosten van een te or ganiseren schietwedstrijd. De subsi die aan de Wassenaarse Openbare Leeszaal- en bibliotheekfederatie werd met 354,verhoogd tot f 6062. Besloten werd de 6 loons verhoging aan het gemeentepersoneel uit te betalen in de vorm van een voorschot, in afwachting van de de finitieve regeling. Geen bezwaren waren er tegen het beschikbaar stel len van het schoolgebouw in de Zijl laan aan de Nutsschool. Een bedrag van 8000,werd beschikbaar ge steld voor het aanschaffen van een houten gebouwtje, waarin des zo mers aan het strand de Rode Kruis en de politiepost kunnen worden on- WARMOND Brandweer oefende. Nauw aan sluitend aan de realiteit had in deze gemeent een oefening plaats van de gemeentelijke brandweer. Veronder steld werd, dat de gemeente werd aangevallen door een aantal bommen werpers, die een grote brand veroor zaakten. De gemeentelijke brandweer was niet in staat de door de aanval veroorzaakte branden te blussen, weshalve de hulp moest worden in geroepen van de brandweren van de omliggende gemeenten. Hierbij wa ren betrokken de brandweren van de gemeenten Katwijk, Sassenheim, Voorhout en Valkenburg. Vastgesteld kon worden, dat deze oefening goed verliep, hoewel verschillende onder delen nog een nadere voorziening no dig zullen maken. Afscheid van ambtenaar. De heer A. v. d. Laan, die op 1 Novem ber a.s. de gemeentedienst verlaat, om in dienst te treden van de ge meente Hillegom, is op bijzonder har telijke wijze uitgeleide gedaan. De burgemeester sprak hem in welgeko zen woorden toe en bood hem namens het personeel een blijk van waar dering aan. De heer v. d. Laan dankte allen voor deze waardering voor zijn werk. siviteit en nuance vertolkten Felix Ayo en Anna Maria Cotogni Vival di's Concerto Grosso L'estro armonico Van Leonardo Leo hoorden wij een sublieme reproductie van diens Cel lo concert :n d-gr. t. door de ras- cellist Enzo Altobelli. Ten slotte een stuk van geheel an dere aard. Rossini's sonate voor vio len, celli en contrabas, waarin aan de contrabas geestige obligaten en trek jes zijn toebedeeld. De uitvoering ervan was prachtig. De toehoorders waren buiten zich zelf van enthou siasme riepen, klapten en stamp ten en dit enthousiasme was de re den dat het ensemible gulweg drie toegiften speelde. Het prachtig An- danie Uit 't concert voor 3 violen met de getokkelde vioo- begeleiding, het kunstzinnig gespeelde Largo voor viola d'amore door Giuranna, cat gewoon fantastisch was en noe enkele ongeëvenaard ragfijn ge speelde ensembles van Mendelssohn. Hiermede werd afscheid genomen van de jubelex de luisteraars, die even als wij in 't hart de wens dragen: „Komt een volgend jaar terug!" J. Kortmann. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de God geleerdheid jp proefschrift getiteld „The Mystical Communion with JHWH in the Book of Psalms", de heer II. J. Franken, geboren te Oost- kapelle en thans wonende te Leiden. tot doctor in de Rechtsgeleerd heid op proefschrift getiteld „Het kort geding tegen de overheid", de heer P. Zonderland, geboren te Leeuwar den en thans wonende te Haarlem. Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heren A. W. F. Helmstrijd te Den Haag en K. H. W. Tap te Haarlem. voor het doctoraal examen Ster- rekunde de heer K. K. Kwee te Leiden. SUCCES - en zakagenda's 60 soorten schrijfmap pen met rits - Luxe Post - Kalenders VULPENKLINIEK G. WOLFSLAG BREESTRAAT 145 (Advertentie) NIEUW-GUINEA-AVOND. Het Veteranen Legioen Nederland organiseert op Vrijdag a.s. in de Kleine Burcht een Nieuw-Guinea- avond. Op deze bijeenkomst zal het hoofdbestuurslid, ir. A. G. Koops Dekker uit Den Haag een causerie houden over de situatie in Nieuw- Guinea en de situatie, die ontstaat bij de komende behandeling van deze zaak in de Verenigde Naties. Deze avond wordt gehouden in De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19. Aanvang 8 uur nam. VRIJDAG: Verenigingsgebouw Oegstgeest. 8.30 uur pam. Opening fancy-fair „Zinga- na, de zingende zigeunertent". Ten bate van stichting Woonwagenwerk 40 Minuten Wim Kan Pauze-voorstellingen ook te Leiden Onder het motto „kunst voor de prijs van een kop koffie" hebben en kele stadgenoten het initiatief geno men om ook in Leiden te komen tot pauzevoorstelling.cn. Zoals bekend, zijn dit voorstellingen, gehouden tij dens het middaguur, waarbij men te gen uiterst lage prijs en desgewenst onder het nuttigen van zijn twaalf uurtje genieten kan van eerste klas kleinkunst. In Amsterdam b.v. zijn deze soort voorstellingen een groot succes geworden. Honderden hebben daar op deze wijze een uiterst wel bestede middagpauze gehad. Wat ech ter te Amsterdam kan, moet ook in Leiden kunnen, meenden de initia tiefnemers. Velen van onze stadgenoten zijn im mers om een of ander reden vrijwel nooit in de gelegenheid om 's avonds eens ergens heen te gaan of wel zij kunnen zich de uitgaven, verbonden aan avondbezoek met z'r» hogere prij zen, bezwaarlijk veroorloven. De zwermen forensen, die 's mor gens en 's avonds op het station of de tramhalten neerstrijken wijzen er op, dat Leiden overdag met enige duizenden bewoners vermeerderd is. Zij blijven tussen de middag over en voor hen zou de pauze-voorstelling een gezellige onderbreking kunnen zijn. Ook studenten en leerlingen van de Middelbare scholen hebben voor deze voorstellingen belangstelling. Als de feiten ons niet bedriegen, Postzegelverzamelaars in „De Kleine Burcht" De vergadering van de Leidse Ver eniging van Postzegelverzamelaars, gisteravond in „De Kleine Burcht", mocht zich in een flinke belangstel ling verheugen. De voorzitter, de heer W. J. van Doorn sprak daarover, na het openingswoord, zijn tevre denheid uit. Ook over het feit dat wederom een viertal nieuwe leden begroet mocht worden. Hij zag daar in het bewijs dat de bijeenkomsten worden gewaardeerd, waar naast philatilistische kennis vele belangrij ke gegevens aan de postzegelverza melaars worden verstrekt. De voorz. gaf, nadat de secretaris, de heer G. M. Minnema de notulen had gelezen, een overzicht van „het laatste post- zegelnieuws". Nadat nog enige in terne aangelegenheden de revue wa ren gepasseerd verkreeg de heer E. Plaggemans het woord. Hij hield een causerie over „Esperanto post stempels en niet officiële poststukken op Esperanto-gebied". Spreker ver duidelijkte zijn woorden met een overzichtelijk materiaal. Het was dan ook geen wonder, dat de heer Plaggemans na het beëindigen van zijn causerie een hartelijk dankwoord van de voorzitter in ontvangst mocht nemen. De aanwezigen stemde hier mede in door applaus. Hierna wer den enige kavels geveild. Verloting volgde en nog enige bijzondere op merkingen werden ten beste gege ven. Nadat was medegedeeld dat ruilavond de 2e Woensdag van de maand 's avond van 810 uur in de bovenzal van de Chem. School, Ra penburg 30, wordt gehouden, dat de jeugdafd. bijeenkomt op de eerste Dinsdag van de maand in het V.C, zullen de pauzevoorstellingen een succes worden. Wim Kan. Nader vernemen wij nog, dat de eerste voorstelling zal plaats vinden op 9 November e.k. in de Leidsche Schouwburg, en wel van tien minu ten over half een tot tien minuten voor half twee. Voor deze voorstel ling heeft men zich de medewerking verzekerd van de bekende conferen cier en leider van het A.B.C.-cabaret, Wim Kan. De baten zullen ten goede komen van de Stichting 1940—1945, zodat de eerste pauzevoorstelling te Leiden het karakter zal hebben van een liefdadigheidsvoorstelling. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad in zyn vergadering van 18 October 1954 heeft bepaald, dat de vaststelling van een uitbreidings plan, c.q. een herziening van het uit breidingsplan der gemeente van 6 November 1933, zoals dit nader is ge wijzigd, wordt voorbereid. Een en ander heeft betrekking op gronden, gelegen ten Zuid-Oosten van de spoorbaan LeidenHaarlem, ten Zuiden van de Slaagh- of Stink sloot, ten Westen van de verbindings spoorbaan naar de gasfabriek, ten Noorden van de terreinen van het Openbaar Slachthuis, van de Groen- oordstraat en van de Rijnsburgersin- gel. Leiden, 26 October 1954. 6683 De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. AANBESTEDING PHYSIOLOGISCH LABORATORIUM. Door de rijksbouwmeester is gis termorgen te 's-Gravenhage aanbe steed het bouwen van een physiolo- gisch laboratorium te Leiden. Hier voor kwamen 33 inschrijvingen bin nen. Laagste was de N.V. „Panagro" te Warmond met een bedrag van 2.558,900. Hoogste inschrijver was de firma Versteegen te Montfoort met 'n bedrag bedrag van 3.052.000. De gunning is aangehouden. BIOSCOPEN. In Leiden draaien deze week de volgende films. Casino: „Het huis onder verden king", 18 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Het schaap met vijf po ten", alle leeftijden. Trianon: „De levensroman van Ri chard Tauber" (geprolon geerd), alle leeftijden. Rex: „De pas des doods", 14 jaar. Schiedam beklinkt honderdjarige Dat in Schiedam de lucht toch wel zuiver genoeg is, wordt vandaag be wezen door mevr. Johanna H. Steen- stra-Nienkemper, die het dan hon derd jaar in deze sfeer heeft kunnen uithouden. Voor het krasse oudje zelf betekent deze dag een evene ment, waar zij jaren naar heeft uit gekeken. Zij leest nog elke dag de krant met een speciale voorliefde voor de over het algemeen zo ver waarloosde scheepsberichten. Zij is F.-Huis, Gerecht 10, werd deze ge- namelijk als zeemansvrouw in vele slaagde vergadering gesloten. De landen geweest en heeft zich bij de- volgende ledenvergadering vindt ze omzwervingen altijd zeer wel ge- plaats op Woensdag 24 Nov. a.s. voeld.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2