Jongveedag te Zoeterwoude vond tenslotte toch doorgang Deportatiegevaar oorzaak van de talloze koperen bruiloften Belangrijke voorstellen ten aanzien van woonruimte-commissie Twee auto's in botsing JAl» Al OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA Erfenis uit zeer sombere tijd In dit herfstig: jaargetij worden in Nederland talloze koperen bruilof ten gevierd. Deze huwelijken werden besloten in een tijd dat het koper uitermate schaars was .Oorzaak van al deze dikwijls overhaast gesloten huwelijken was in Mei 1942 de mare, dat alle ongehuwde mannen voor „arbeidsinzet" in aanmerking zouden komen. Ondanks deze drastische ont snappingen werden vele echtgenoten enkele maanden later toch opgeroe pen en verdwenen zij hetzij door afmars, hetzij door onder te duiken van het echtelijk toneel. Minister stelt voor: Niet alleen lopen maar ook zitten en rijden In artikel 460 van het wetboek van strafrecht wordt thans alleen het lo pen over grond, die bezaaid, bepoot of beplant is, strafbaar gesteld. Over dergelijke grond rijden is straffeloos, terwijl het voor het gewas ^ven slecht of nog slechter is. De minister van Justitie, mr. Donker, is van mening dat in deze leemte dient te worden voorzien. Daar ook degene, die op de beplante of bezaaide grond gaat zit ten, zonder er eerst over gelopen of gereden te hebben, schade kan aan richten, wordt thans voorgesteld in dit artikel in plaats van „lopen" te lezen „zich bevinden". Een en ander wordt voorgesteld in een bij de Twee de Kamer ingediend wetsontwerp tot wijziging van een aantal artikelen van het wetboek van strafrecht. Zo wordt ook een wijziging voor gesteld van art. 438 van dit wetboek volgens welke degene, die er zijn be roep van maakt aan personen nacht verblijf te verschaffen, verplicht is bepaalde gegevens in het register aan te tekenen omtrent de personen die een nacht in zijn huis hebben doorgebracht. Minister Donker schrijft in de memorie van toelichting op het wetsontwerp dat de practijk heeft uitgewezen, dat dit voorschrift te beperkt is. Er bestaat behoefte aan een regeling, volgens welke de ge gevens in het register moeten wor den aangetekend, zodra die personen in het hotel, logement of pension zijn aangekomen om daar de nacht door te brengen. Voorts wordt het wenselijk geacht de mogelijkheid te openen tot het instellen van hoger beroep tegen het bevel tot verlenging van gevangen houding. Tegen het bevel tot gevan genneming of gevangenhouding is thans wel beroep mogelijk, tegen ver lenging ervan evenwel niet. Aetherklanken VRIJDAG Televisie-programma. KRO 20.15 Weerber.; 20.20 Act.; 20.30 Progr. over Pakistan; 21.15 Fragm. Studenten Cabaret. HILVERSUM I 402 M. 7.09—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws weerber. en kath. nieuws 8.20 Gram. 9.00 V. d. huisvrouw 9.35 Waters! 9.40 Gram. 9.45 Schoolradio 10.09 Gram. 10.30 Schoolradio 11.00 V. d zieken 11.40 Strijkork. 12.00 Angelus 12.03 Metropole-ork. en solist 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Wij vrouwen van het land 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en kath. nieuws 13.20 Pianoduo 13.45 V. d. vrouw 14.00 Kamerork. en soliste 15.00 Schoolradio 15.30 Gitaarspel 16.00 V. d. zieken 17.00 V. d. jeugd 17.15 Kinderkoor 17.40 Pianovoordr. 1'8.00 Amus. muz. 18.30 „En nu mijn geval" 18.45 Gram. 18.55 Prof, Rom- me spreekt 19.00 Nieuws 19.10 Rege- ringsuitz.: Verklaring en toelichting, waarin o.m. opgenomen het emigra tiepraatje van de heer H. A. van Luyk. 19.30 Avondgebed en lit. kal. 19.45 Verz. progr. v. d. militairen 20.30 Amus. muz. 21.00 Act. 21.15 De ge wone man 21.20 Politiek forum 21.50 Groot koor, Omr. ork. en sol. 22.55 Wereldkamp. dammen 23.00 Nieuws. HILVERSUM n 298 M. 7.00 VARA 10.00 VPRO 10 20 VARA 12.00 AVRO 16.00 VARA 19.30 VPRO 21.00 VARA 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA VAIRA: 7.00 Nieuws 7.10 Gram 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws 8.18 Gram. 8.45 V. d. huisvr. 9.00 Gym v. d. vrouw 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio VPRO: 10.00 „Avonturen met kinde ren", caus. 10.05 Morgenwijding VARA: 10.20 V. d. kleuters 10.40 Blokfluit-ens. 10.55 Radiofeuilleton 11.15 Gram. AVRO: 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose 12.48 Gram. 13.00 Nieuws 13.15 Medéd. en lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kinderboeken schouw 14.20 Strijkkwart. en sol. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Or- gelsp. 16.30 V. d. jeugd 17.00 Gram. 17.20 Muz. caus. 18.00 Nieuws 18.15 Act. 18.20 Dansmuz.; 18.45 Caus. 19.00 V. d jeugd 19.10 Meisjeskoor VPRO: 19.30 „Portretten en hun achtergron den", caus. 19.50 „Een uur voor een toekomst", caus. 20.00 Nieuws 20.05 Kamerkoor 20.30 „Europa één", caus. 20.40 „Leven in de cultuur", caus. VARA: 21.00 Pianospel 21.15 „Wor dende Wereld", klankb. 21.35 Buitenl. overz. 21.50 Spaanse volksmuz. 22.15 Rhythm.muz. VPRO: 22.40 „Vandaag" caus, 22.45 Avondwijding VARA: 23,Q0lff^Uffs ®4.00 Kamerork. Een groot aantal van deze vlucht- huwelijken hebben niet lang stand gehouden. De echtgenoten waren zonder uitzondering jonger dan vijf- en-twintig jaar. de voor deportatie gevaarlijke leeftijd. De lange schei ding die ondanks volgde heeft het verdere verloop geen goed gedaan. Opvallend is dat op het platteland en in de centra van metaalindustrie weinig vluchthuwelijken gesloten zijn. Landbouwers en metaalarbei ders bleven echter uitgesloten van tewerkstelling in Duitsland. Een onderzoek heeft uitgewezen dat vier van de honderd huwelijken op het laatste moment afgelast wer den, omdat een van de partijen tot andere gedachten kwam. Niet min der dan 10 van de in Mei 1942 ge sloten huwelijksbanden werden la ter ontbonden. Ondanks deze kwa lijke oorlogsnalatenschap zullen om streeks half November in ons land duizenden koperen echtparen in de bloemetjes gezet worden. Middengroepen zijn verbeterd Onverminderd kan de Kath. Volks partij haar standpunt handhaven, dat eind 1956 de middengroepen een be zoldiging behoren te hebben, die ge lijk staat met 80 pet. van het reële inkomen van 1938. Dit standpunt, het welk in 1952 werd gesteld, is na twee jaren onafgebroken ijveren reeds verwerkelijkt en wel volgens het vierjarig schema, dat men zich ge dacht had. De Commissie Middengroepen uit de K.V.P., die over deze gang van zaken door dr. J. G. M. Delfgaauw en de heer A. I. V. Massizzo rapport heeft laten uitbrengen, uit haar te vredenheid over de verbetering van het welvaartspeil der middengroepen, welke mede door onvoorziene loons verhogingen en belastingverlaging is beïnvloed. Zij ziet hierin een duidelijk bewijs van de vooruitstrevende politiek der Kath. Volkspartij. Indien de onlangs toegestane loons verhoging van 6 pet. ook voor de middengroepen realiteit wordt, dan zal daardoor het beeld zelfs gunstig te noemen zijn. Het stemt tot voldoening, dat in deze période tegelijkertijd door dege nen, die lagere inkomens genieten een belangrijke reële vooruitgang is geboekt. De uiteindelijke invloed van de 6 pet. loonsverhoging op het reële in komen is thans nog niet goed te be rekenen, aangezien eerst afgewacht moet worden hoe de prijsindex van het gezinsverbruik door deze loons verhoging beïnvloed zal worden. Wel mag men redelijkerwijs ver wachten, dat er enige toename van het reële inkomen zal plaats vinden al zal deze minder dan 6 pet. bedra gen. Conclusie der commissie: het zal zeer wel mogelijk zijn om het voor 1956 verlangde peil van het reële in komen voor de middengroepen te ver-1 werkelijken. Tot slot meent de commissie er na drukkelijk op te moeten wijzen, dat na 1956 een nieuwe achterstelling der middengroepen moet worden voorko men, zulks in het belang dier groepe ringen en daardoor tevens in het be lang van het gehele volk. Bij een eventueel stijgende welvaart in de toekomst dienen de middengroepen daarin dan ook naar redelijkheid te delen. Chauffeur werd door tegenligger verblind Een dode, een zwaargewonde Gisteravond is op de Leeghwater- weg tussen Wijde Wormer en Zaan dijk een auto-ongeluk gebeurd, waar bij een 70-jarige vrouw uit Zaandam op slag is gedood. Haar schoonzoon, de heer H., eveneens uit Zaandam, werd zwaar gewond. Beide slachtof fers zijn naar het St. Janziekenhuis te Zaandam vervoerd. Omstreeks kwart voor zeven reed de heer H. met zijn auto in de rich ting Zaandijk en ontmoette een met stenen geladen vrachtauto. Vermoe delijk verblind door het felle licht van deze tegenligger, schoot hij met zijn wagen eerst naar rechts, vervol gens dwars over de weg naar links, waarna hij werd gegrepen door een tweede tegenligger, een vrachtauto van de Fordfabrieken. De vrachtauto raakte de luxewagen op de plaats waar de vrouw zat. De personenauto werd zwaar be schadigd. DeD bestuurder van de met stenen geladen auto, die vermoede lijk van het ongeval niets heeft ge merkt, is doorgereden in de richting Purmerend. ERNSTIGE AUTOBOTSING. De 35-jarige Amsterdamse werk tuigkundige L. Korting heeft Woens dagavond bij een autobotsing in Har derwijk een ernstige schedelbasis- fractuur opgelopen; zijn toestand is zorgwekkend. De heer Korting reed gisteravond op de Zuiderzeestraatweg te Harder wijk, toen een hem tegemoet komen de vrachtauto plotseling linksaf sloeg, waardoor de heer Korting in volle vaart tegen de vrachtauto bot ste. Hij liep een schedelbasisfractuur op en werd naar het Piusziekenhuis te Harderwijk vervoerd. Gebleken is, dat de bestuurder van de vrachtauto, die voor een bezoek aan een koffiehuis linksaf wilde slaan, wèl op het achterop komende verkeer heeft gelet, doch geen acht heeft geslagen op tegenliggers. Vrije Jeugd vorming cijfers in Volgens opgaven van het C.B.S., ge publiceerd in de statistiek der vrije jeugdvorming, waren op 1 Januari 1954 8.40.000 jongeren aangesloten bij jeugdorganisaties. Bijna de helft daarvan was aangesloten bij Rooms- Katholieke en 40 pet. bij Protestants- christelijke verenigingen, aldus deelt de persdienst van het ministerie van Economische Zaken ons mede. Dit betekent, dat per 100 der bevol king van 834 jaar gemiddeld 22 jon gens en 16 meisjes lid van een jeugd vereniging waren. Bij de sportorganisaties waren bij na 1 millioen (994.000) leden inge schreven, waarvan 350.000 jeugdle den tot ongeveer 16 jaar. Onder de sportbeoefenaren treffen we meer dan bij de jeugdorganisaties leden van meer dan één vereniging aan, die bijv. zomer- en wintersport be oefenen. Hierdoor zal het aantal wer kelijke sportbeoefenaren, zonder dub beltellingen, ongeveer 10 pet. lager zijn en kunnen worden bepaald op 900.000 (dit is gemiddeld 29 per 100 mannelijke en 11 per 100 vrouwelijke inwoners van 834 jaar). Na de oorlog trok de sport veel groter belangstelling dan het jeugd werk (toeneming ledental bij de sport ruim 60 pet. en bij de jeugdvereni gingen 15 pet.). De clubhuizen voor ongeorgani seerde jeugd bezitten 100.000 jonge ren, waarvan 65.000 in de grootste gemeenten. De clubhuizen van prot.- christelijke organisaties namen 25 pet. dezer jongeren voor hun reke ning, die van Rooms-Katholieken 35 pet., terwijl de huizen, uitgaande van niet-confessionele of niet-kerkelfjke organisaties 40 pet. der jongeren be reikten. GEVAARLIJKE TRACTATIE. De politierechter te Zutphen heeft een melkhandelaar uit Deventer ver oordeeld tot vijf en zeventig gulden boete of vijftien dagen hechtenis, om dat hij roekeloos en onnadenkend een hoeveelheid droespoeder voor paar den aan kinderen had gegeven De man had het poeder van een dierenarts gekregen toen zijn paard ziek was. Het paard knapte er van op, maar de melkhandelaar hield nog poeder over. Het rook zo lekker naar drop, dat hij er de kinderen uit de buurt maar van tracteerde. De ge volgen waren zeer ernstig. Een van de kinderen kwam er af met een schier onlesbare dorst, maar een an der moest in het zinekenhuis worden opgenomen en ontsnapte op het nip. pertje aan de dood. ALPHEN AAN DEN RIJN Ter wille van een zo ver mogelijk doorgevoerde objectiviteit wordt de Alphense gemeenteraad gesteld voor een reeks voorstellen van het college, welke voorstellen het reglement van orde voor de commissie der woon- ruimtewet betreffen. Zonder zich te begeven op de weg de onderhavige commissie in haar verleden of tegenwoordige samenstel, ling aan bepaalde vraagpunten te toetsen zijn B. en W. tot het inzicht gekomen, dat het zijn nut kan heb ben, dat de onderhavige commissie, welker taak wel in bijzondere mate in de publieke belangstelling staat, periodiek in samenstelling wijziging ondergaat, opdat zoveel mogelijk waarborg aanwezig is, dat de bur gerij in haar onderscheiden geledin gen er in vertegenwoordigd kan zijn en zij voorts een zekere frisheid van inzichten behoudt. In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor, in het regelement een bepaling op te nemen, dat per sonen, die twee jaren achtereen als lid zitting in de commissie hebben gehad, gedurende een periode van twee jaren niet benoembaar zijn. Een andere belangrijke wijziging, waarmede de volkomen objectieve behandeling van zaken over woon ruimte kwesties wordt beoogd, be treft het absolute verbod strekkende tot het mede-beraadslagen over za ken, die een desbetreffend commissie lid, hun echtgenoten,of hun bloed- of aanverwanten, tot derde graad in gesloten, persoonlijk aangaan of BOSKOOP Kind verdronken Woensdagmiddag te ongeveer twee uur werd Boskoop opgeschrikt door de mare: Er is een jongetje verdron ken. Inderdaad bleek bij navraag, dat het 6-jarige zoontje van de fam. v. d Vliet uit de Nieuwstraat bij het spelen in de omgeving van de over scheping in Den Ham in de Gouwe was gevallen zonder dat dit door de aldaar werkzaam zijnde personen is opgemerkt. Een vriendje van het ventje kwam thuis met de boodschap: „Ik ga niet meer in Den Ham spelen". Op de vraag van zijn moeder antwoordde hij: „Omdat Adje daar in het water ligt". Hevig geschrokken waarschuw de de moeder de politie en buren, waarep terston-d met dreggen werd begonnen. Eerst na ruim twee uren werd het stoffelijk overschot opge haald. 40 jaar bij het onderwijs. De in alle kringen bekende mevr. Frissel Kromhout zal op 26 October a.s. de dag herdenken, dat zij voor 40 jaar in d'enst trad bij het openbaar on derwijs. De eerste jaren was zy te Benthuizen werkzaam doch in 1918 werd zij aangesteld te Boskoop, waar zij tot volle tevredenheid van haar superieuren de taak heeft vervuld om ce leerlingen van de 1ste klas de eerste beginselen van het onderwijs bij te brengen. Ook op ander gebied heefc de jubilaresse zich verdienste lijk gemaakt, waardoor zij zich bij ve len bemind heeft gemaakt. Mevrouw Frissel verricht nog steeds haar taak met opgewektheid. Dammen. Om het persoonlijk kampioenschap speelden leden van de damclub „Boskoop" wedstrijden met de volgende uitslagen: Groep I: A. NederhofE. J. Hoo- gerbiug 20. A. M. de JongE. van Voskuilen 20; J. MesmanJac. Schoenmaker 20. Groep II: D. LankhuyzenTh. van Eek 20; Ant. TrimpA. Koster 20 A. N. van TolR. Kroonenburg 20; van StaverenJ. v. d. Berg 20; tl. van EekD. Lankhuyzen 11. Tot leraar aan de Rijkstuinbouw school te Boskoop is door de minis ter van landbouw benoemd de heer ir. H. Egberts, zulks te rekenen van 1 Januari 1954 af, en met gelijktijdige ontheffing uit zijn functie van inge nieur le klasse bij de Voorlichtings dienst ten behoeve van de Landbouw (Rijkstuinbouwconsulentschap voor Bodemaangelegenheden te Wagenin- gen). waarin zij als lasthebber zijn betrok ken. Het mede-stemmen hierover was tot dusver reeds verboden. B. en W. achten het juister, dat de betreffende leden bij de behandeling van de hier bedoelde zaken niet in de vergade ring aanwezig zijn, doch worden ver vangen door een plaatsvervangend lid. Tot dusver hield de secretaris van de bedoelde woonruimtecommissie, i.e. ambtshalve een ambtenaar, twee maal per week in de morgenuren, van 912 uur spreekuur voor het publiek. Als één van de resultaten van de door B. en W. ingestelde ideeënbus, werd een suggestie voorgelegd, dat naast deze voormiddag-zittingen voor hüisvestingsaangelegenheden, ook een avondspreekuur zal worden in gesteld en dan in het bijzijn van een lid der commissie, waardoor de volgens inzender bij het publiek veelal heersende indruk, dat het over geleverd zou zijn aan de welwillend heid van de desbetreffende ambte naar, wordt weggenomen. Bovendien ondervangt men hierdoor het be zwaar van tal van belanghebbenden op het spreekuur op de dag te ver schijnen omdat ze dan hun werk moeten verzuimen hetgeen ook voor de werkgevers bezwaren oplevert. De inzender verwacht van opvol ging van zijn suggestie waardering van het publiek tegenover het ge meentebestuur, dat blijk geeft de moeilijkheden van zijn ingezetenen goed aan te voelen. B. en W. stellen voor deze sug gestie op te volgen en te bepalen dat naast de dagzitting de secretaris van de commissie tweemaal per maand op een avond van 79 urn- spreekuur houdt en dat deze zitting wordt bijgewoond door een lid der commissie, daartoe door de commissie aan te wijzen. Verder willen B. en W. als bepa ling in het reglement van orde op nemen, dat de voorzitter van de woonruimtecommissie door de raad wordt benoemd, uit zijn midden en dat het college een ambtenaar der ge meente aan de commissie als secreta ris toevoegt, met de bevoegdheid een adviserende stem uit te brengen. Op de Herenweg te Alphen a. d. Rijn, ter hoogte van de Heuvehveg, zijn Woensdag omstreeks 12.35 uur door het niet functioneren van een richtingaanwijzer twee auto's op elkaar gevlogen en zwaar beschadigd, Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Het betreft een vrachtwagen, be stuurd door H. A. R. uit Woubrugge, en een personenauto, bestuurd door H. L. uit Koudekerk a. d. Rijn. Bei den reden op genoemde weg in de richting Leimuiden. De eerstgenoem de wilde de Heuvelweg in de rich ting Woubrugge inslaan. Zijn bedoe lingen werden evenwel door de ach teropkomende bestuurder van de luxe auto niet waargenomen, doordat de richtingaanwijzer van de vrachtwa gen niet uitstond. Bij onderzoek bleek dit instrument onvoldoende te func tioneren. Het gevolg was, dat de luxe auto, welke toen juist wilde passeren, met bijna onverminderde vaart op de linkerzijde van de vrachtwagen in reed. Beide auto's werden zwaar be schadigd, de luxe wel het ergste. Zo als gezegd deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Zilveren jubileum. Dinsdag her dacht de heer W. B. de Knijff, Vis serstraat, het feit, dat hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij dé Motoren- fabriek „De Industrie" D. en Joh. Boot N.V. aldaar. Begonnen als 14-jarige jongen heeft hij zich opgewerkt tot chef van de afdeling klein-bankwerk. Er was grote belangstelling voor dit jubileum van de zijde van de di rectie en het personeel. Behalve de felicitaties ontving de heer De Knijff van de directie een geschenk onder couvert. Hierbij kwam ook een waar dering tot uiting voor de leiding, die de jubilaris steeds op het terrein van de ontspanning geeft. Ook van het Nadat tweemaal door de slechte weersgesteldheid de jongveedag te Zoeterwoude was uitgesteld, werd deze gisteren gehouden en is, begun stigd door goed weer en door een grote aanvoer, goed geslaagd. De keuring had plaats op het land van de heer L. A. Droogh, toeganke lijk vanaf het laantje van Werthof. De jury voor de zwartblaren be stond uit de heren J. v. d. Goot, in specteur NRS en J. Langeveld, vee fokker te Lisse. Voor de zwartbonten keurden de heren J. Schouten, land- bouwleraar en N. Kaptein te Hazers- woude. De jury voor de zwartblaren gaf in het algemeen te kennen dat de aan gevoerde dieren een zeer goede in druk maakten, hoewel geconstateerd werd dat de slechte weersgesteldheid een nadelige invloed had uitge oefend waardoor het peil enigszins lager stond dan het vorig jaar. De hoogstgeplaatste dieren maakten echter wel een uitstekend figuur. Vooral het jongvee van de heren G. Belt en C. P. Roest maakten een uitstekende indruk. De dochters van Karlos van Groeve hebben dit jaar een zeer goede beurt gemaakt. Zwartbonten. Omtrent de zwartbonten waren de dieren van de samengevoegde ru brieken 21 en 22 zeer goed en de kopnummers voldeden goed. In ru briek 23 was het gehalte maar zeer matig en werden dan ook geen le en 2e prijzen uitgeloofd. Rubriek 24 waarin de kampioensprijs werd gege ven was zeer goed. Ook rubriek 25 was zeer te loven. De zwartbonten uit de stal van het Kruisherenklooster behaalden in de 21 en 22 rubriek een le, 2e en 3e pr. De keuring van de 240 dieren nam veel tijd in beslag en het was 2 uur toen de voorzitter van de Fok- en Controlevereniging, de heer Q. H. Onderwater in het café van de heer de Hollander aan de prijsuitreiking begon en aan de heer C. P. Roest de wisselbeker overhandigde voor het kampioenschap van Hennie 2, geb. 12-l-'54 V, Krijn (zwartblaar). De heer Jan de Jong Jaczn kwam Ook dit jaar in het bezit van de beker, en daardoor in het blijvend bezit, door het kampioenschap van Frida personeel kreeg de jubilaris een ca deau. Verkoop bouwgrond. B. en W. stellen de raad voor te verkopen aan architect W. Brouwer een perceel bouwgrond, ter grootte van pl.m. 825 ca., gelegen aan de Van Lennep- straat, tegen de prijs van 12.37 per ca., ten behoeve van de bouw van vier middenstandswoningen. School wordt opgeknapt. Blij kens een desbetreffende aanvrage van het schoolbestuur zal het aan zien van de oostelijke zijde van de school aan de Zaalbergstraat worden verbeterd. De ongezellig aandoende speelplaats zal een verandering on dergaan. O.a. zal de zandbak, die we gens vervuiling nimmer aan zijn doel heeft beantwoord, volgens schrijven van dit schoolbestuur, worden ver wijderd. Het gedeelte van de speel plaats zal worden opgehoogd, bete geld, terwijl er enkele bomen op de speelplaats zullen worden geplant en een rij duurzame heesters. Bekerwedstrijden van ADC. De onderlinge bekerwedstrijden van de Alphense Damclub welke deze week zijn voortgezet gaven de volgende uit. slagen: Groep I: S. KoopmanA. Wolswijk 20; N. BruntL. Jesse 20; M. v. d. Tol—G. Wijfje 2—0; A. Brunt—D. Bevaart 20; G. WijfjeJ. van Oeve- ren 2—0; W. de Knijff—M. v. d. Tol 2—0. Groep II: M. van RijswijkA. Blom 20; A. JesseG. Versteeg 20; H. Brunt—J. Koelewijn 2—0; A. Jesse— J'..c\v- Leeuwen Geer; 4b. Kee zwart bonte-r- geb. 16-2-'54 V. Klieuw ster Pinto. De voorz. constateerde bij deze jongveedag dat de K.I. goed werk doet. Er waren medailles beschikbaar gesteld door de gemeente Zoeterwou de, door de burgemeester, door de firma's J. W. Bonda, W. C. v. Nie- kerk, J. v. d. Poel en Zn, de Handels- raad, de Boerenleenbanken te Zoe terwoude en Stompwijk, de KI, de LTB, de Bond van Rundveefok-ver. in de Rijnstreek en de CMC. Bekroningen Hier volgen de bekroningen van de zwartblaren. Rubriek 1. Stieren 2e pr. Socrates, Q. Onderwater; 3. Marcus 2, C. G. v. Leeuwen. Rubriek 2: 1. Alfrido, G. Belt; 2. Markus, J. Schenkeveld; 3. Robert, G. Belt; 3. Marinus, L. A. Droogh. Rubriek 3: 1. Leni, M. J. v. Haaste ren; 2a Boudina, A. J. v. d. Poel; 2b Truida 6, C. P. Roest; 2c Loestaaf, M. J. v. Haasteren; 3. Annie, P. Rijns burger. Rubriek 4: 1. Alida 6, G. Belt; lb Bet 2, G. Belt; 2a. Klaro 6, G. Belt; 2b. Janny 6, J. Schenkeveld; 3a Ma thilda 2, J. de Jong; 3b Tonia 3, G. Belt; 3c. Nella 3, C. v. Leeuwen, Geer Rubriek 5: 1. Agina, J. Schenke veld; 2a. Doris Day, C. v. Leeuwen, Watertje; 2b. Pietje 4, L. Droogh; 2c. Nicola, C. v. Leeuwen, Watertje 3a. Martha L. Droogh; 3b N.N. A. J. v. d. Poel. Rubriek 6: la. Lyda 6, C. P. Roest; lb. Billie, Wed. A. C. Paardekooper; 2a. Grietje 8, C. P .Roest; 2b. Henny C. v. Leeuwen Watertje; 2c Juliana 9 J. Schenkeveld; 3a. Trijntje M. J. v. Haasteren; 3b Margriet, C. G. van Leeuwen. Rubriek 7: 1. Na 6, A. J. v. d. Poel; 2a. Julia 3, C. de Jong; 2b, Bertha 7, C. P. Roest; 3a Mien 6, P. Rijnsbur ger; 3b Gretha, Wed. A. C. Paarde kooper; 3c. Irene 3, C. de Jong. Rubriek 8: la. Roos, G. Belt; lb. Roos 6, C. P. Roest 2a. Truus, C. de Jong; 2b. Leni, J. Schenkeveld; 3a. Lyda 3, P. Rijnsburger; 3b. Janna 6, C. G. v. Leeuwen; 3c. Juria C. van Leeuwen Geer; 3d. Sisca, A. J. v. d. Poel. Rubriek 9: 1. (kampioen) Beatrix, G. Belt; 2a. Anna 6, C. P. Roest; 2b. Dóra 4, Wed. A. C. Paardekooper; 3a. Pietje 3, P. Rijnsburger. Rubriek 10: 3a. Agnes 2, P. Rijns burger; 3b Truus 13, C. P. Roest. Rubriek 11: la Mennie C. P. Roest (wisselbeker, kampioen); lb. Meta- ma Q. Onderwater; 2a. Hera 5, Wed. A. C. Paardekooper; 2b. Sylvia, G. Belt; 3a. Grena 4, P. Rijnsburger; 3b. Emma 4, M. v. Haasteren; 3c. Rensje A. J. v. d. Poel; 4a Margie 5, P. Rijnsburger; 4b Mientje 3, C. G. van Leeuwen. Rubriek 12: la. Gonnie G. Belt; lb. Anrima, Q. Onderwater; lc. Sylvia, Jan de Jong; 2a. Melba, C. P. Roest; 2b. Rozalien, G. Belt; 3. Meri, P. Rijns burger; 4. Sara, J. Schenkeveld. Rubriek 13: la Meri 2, L. Droogh; 2a Maarke, J. Schenkeveld; 2b In- grid, G. Belt; 3a. Cato, G. P. v. d. Krogt; 3b. Elionora, G. Belt; 3c. Jet 2, C. de Jong. Rubriek '14: la Thea 5, L. Droogh; lb. Sjanette, G. Belt; 2a Nel, J. de Jong; 2b. Neel 5, L. Droogh 2c. Alida C. Roest 3a Netta 2, C. Roest; 3b. Lyda, C. Roest. Rubriek 15: 1. Bertie, A. J. v. d. Poel; 2a Margriet, C. Roest; 2b. An nie C. G v. Leeuwen; 2c Annie 6, Wed. A. C. Paardekooper; 3a. Mercia 10, L. Droogh; 3b Jannetje 3, A. J. v. d. Poel; 4a Bets 2, C. v. Leeuwen Geer; 4b. Mien 7, P. Rijnsburger; 4c. Cato, Q. Onderwater. Rubriek 16: la. Janke 4, Wed. A. C. Paardekooper; lb: Lidy, C. v. Leeu wen Watertje; 2a Janny 6, J. Schen keveld; 3. Cok, M. J. v. Haasteren; 4a M. van Rijswijk 20; W. van Ber- kel—H. Brunt 2—0; F. Blom—J. Koe lewijn 11; W. van BerkelJ. van Of wegen 20; F. BlomP. van Oostrom 20; M. BlokR. Ver kade 20; J. van Of wegenG. Versteeg 2—0. Groep III: D. BoogaardR. de Wit te 20; J. VerstigtJ. Beider 20; M. van TriestG. van Berkel 20; J. VerstigtM. van Triest 20; R. de WitteJ. Sjierenburg 20; J. Beider K. v. d. Stouwe 20; C. Brouwer D. van Oeveren 11; G. van Berkel H. Binnenkamp 20; K. v. d StouweD. Boogaard 20; H. Bin nenkampJ. Verstigt 11. Schaken. De onderlinge compe titiewedstrijd van de Alphense Schaakclub bracht het volgende re sultaat: Groep I: C. BruntA. H. Hooijer 10; L. KantebeenA. Kooij 10; H. de RuiterW. v. d. Roest y2y2\ C. BruntL. Kantebeen 1—0; A. KooijH. J. de Haan xx; P. PosthumaA. Zweers 10; A. Post K. v. d. Roest xx; H. de Ruiter H. Verhagen 1—0. Groep II: P. J. Wynbeek---B. H. Kroon 01; J. KempenJ. de Hoed 01; J. KoopmanW. v. d. Snoek 10; J. KempenW. D. J. Boteren- brood y2y2\ J. de HoedP. J. Wijn beek 10; J. KoopmanJ. v. d. La ken 01; B. H. KroonJ. G. Kardol 1—0. Groep III: J. J. VesterH. Of we gen 01; A. KleinwegW. de Hoed 10; P. de RuiterJ. J. Vester 10; A. v. d. KempN. E. Plantfeber 0 1; L. KleiwegA. v. d. Kemp 10; J. LieftinckW. de Hoed y2P. de RuiterH. Of wegen 01; H. Klei wegN. E. Plantfeber 10; N. E. Plantfeber—J. J. Vester xx. 3, P. Rijnsburger. Rubriek 17: 2a. Quirina J. de Jong; 2b Norie 2, G. P v. d. Krogt; 2c. Ber tha 7, C. Roest; 3a Alie 4, C. G. v. Leeuwen; 3b. Greetje 2. C. de Jong; 3c. Leentje 3, P. Rijnsburger; 4a. Ti- nie 2, L. Droogh; 4b. Tinni 2, C. G. van Leeuwen. Rubriek 18: la Mien, M. J. v. Haas teren; lb. Toos, C. v. Leeuwen Wa tertje; 2a Carola 2, A. J. v. d. Poel; 2b. Dora 5, Wed. A. C. Paardekooper 3a Anke, Wed. A. C. Paardekooper; 3b. Na 13, A. J. v. d. Poel; 4a Lenie L. Droogh; 4b Elsje, J. Schenkeveld; 4c. Gretha, M. J. v. Haasteren; 4d. Truus 2, Wed. A. C. Paardekooper; 4c. Janna 7, C. G. v. Leeuwen. Rubriek 19: la Rozalia, G. Belt; 2. Jootje, J. Schenkeveld; 3. Rozalia, G. Belt.; 4. Anna 2 J. Schenkeveld. Zwartbonten. Rubrieken 21 en 22: 1. Gretha 2. Kruisheren; 2a. Leentje 2, Kruishe ren; 2b. Cato, J. de Jong; 2c. Marie 2, J. de Jong; 3a. Pukkie. L. v. d. Ham; 3b. Edie, A. C. van Haastert; 3c. Tinie 3, Kruisheren. Rubriek 23: 3a Hiltje 2, Wed. W. de Jong, 3b. Mona 2, A. C. v. Haasteren Rubriek 24: 1. Try da, J. de Jong, kampioen wisselbeker. 2. Hotske, Gebr. Juffermans; 3a. Omoe. Gebr. Jufermans; 3b. Bea 5, L. v. d. Ham. Rubriek 25: 1. Jopie, C. v. Leeu wen Watertje, 2a. Lida 2. J. de Jong; 2b. Ciska, C. v. Leeuwen Watertje; 3a. Mechelir.e C. v. Leeuwen Watertje; 3b. Mona, J. de Jong. Rubriek 26: la. Conny, C. v. Leeu wen Watertje; 2a. Corry, M. de Haan 2b Lia 2, M. de Haan; 3a Hillie Gebr. Juffermans; 3b. Coba 10, M. H. de Haan.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6