Onderwijzers spraken over wijzigingen in O.I.Z., hoofdbestuur en contributie Besprekingen in Engeland over vestiging van N.V. Teddington Raad gaf zijn sanctie aan de voorlopige afspraken B. en W. drijven schouw in Hoogmade en Woubrugge Siuide aan de jeugd aan Maria Successen voor 'Peerke Donders' MAANDAG IB OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Surjburry-on-Thames, 14 Oct. De heer P. Oskam, gemeente secretaris van Nieuwkoop, zond ons uit Sunbury-on-Thames het volgende schrijven met betrekking tot de besprekingen over de ves tiging van de nieuwe industrie te Nieuwkoop. Ik weet niet of de krant van Woensdag behalve het officiële ver slag van het gedenkwaardige bezoek van de gemeenteraad aan Londen en Sunbury ook pog iets heeft opgeno men over de andere vermakelijk heden, die wij hier hebben meege maakt. Hebben de lezers' gehoord van dat raadslid, dat zijn pas niet had gete kend en daarom netjes met zijn hoed in zijn hand moest blijven wachten omdat de Engelse douane dacht met een van de nog steeds onvindbare gouddieven te doen te hebben. Ik hoop ook niet, dat de correspon dent het u heeft onthouden, dat de helft van het gezelschap, waaronder ook de heer Buijs en ik, was ver^ dwaald en dat een stuk of 5 edel-? achtbare heren veel te laat aan het vliegveld kwamen, waar het vlieg tuig al op hen stond te wachten. Als we er nog aan denken hebben wij schik en trouwens alles wat wij hier sindsdien samen nog meemaken zijn gebeurtenissen op zichzelf en graag wil ik u er een en ander van vertellen. Na gerust gesteld te zijn, dat alle leden van ops hoogste Nieiiwkoopse bestuurscollege een plaats in het vliegtuig gevonden hadden zijn wij met de directies van de beide „moe- der"maatschappijep van Teddington N.V. teruggekeerd naar het staf bureau van de Engelse fabrieken een prachtige villa in Sunbury-on?. Thames, een plaats op ongeveer 25 km. van het centrum von Londen. Daar hebben wij eerst met elkaar alle mooie herinneringen opgehaald van de gehele dag en dezelfde avond nog zijn wij met 2 heren van de fa- brieksstaf, mr. Parker, de financieel expert en mr. Kanyon, de architect gegaan naar een restaurant aan de Thames voor onze eerste besprekin?- gen over de gedetailleerde plannen voor Nieuwkoop. Teruggekomen in het stafbureau hebben wij met ops vieren in de ons toegewezen zitkamer nog naar de televisie zitten kijken en het was 12 uur Engelse tijd voor wij naar bed gingen. Ik kon na alles de slaap nog maar moeilijk vatten, heb toen een paar brieven zitten schrijven. Van nachtrust is er toen niet veel gekomen en Woensdagmorgen bijtijds zijn wij alweer met Mr. Parker en Mr. Knyon dwars door een prachtige zeer heuvelachtige streek gegaan naar Eastergate op 100 km. van Sun bury, waar zojuist weer een nieuwe fabriek gereed gekomen was. Teruggekomen hebben wij op nieuw een bespreking gehad met beide directies en op vlotte en pret tige wijze is het plan de campagne voor Nieuwkoop opgesteld; een plan van haast en snelheid in uitvoering! Ten aanzien van de in dit verband van de gemeente te verwachten me dewerking zal de raad de reeds in principe gedane toezeggingen nu moeten concretiseren. Het plan de campagne behelst o.m. dat men met de bouw van de eerste hal zo mogelijk binnen 14 dagen wil beginnen, dat de N.V. in afwachting LEIMUIDEN Middenstand vergaderde. In het café van de heer J. Keijzer kwamen de georganiseerde Kath. Midden standers bijeen voor de eerste verga dering van het winterprogram. De 2e voorzitter, de heer J. v. Veen, ver welkomde in zijn openingswoord de nieuwe geestelijk adviseur kapelaan Kuttschrütter, die zich voor de eerste bijeenkomst reeds bereid verklaard had een uiteenzetting te geven over het Bisschoppelijk Mandement. De secretaris, de heer C. J. v. Graas, be handelde de notulen en de ingeko men stukken, waarin het hoofdbe stuur mededeling deed van de vor mingscursussen. Aangezien deze door minstens 20 leden gevolgd moet wor den kan deze afdeling hiervan niet profiteren. Vervolgens heeft het hoofdbestuur de aandacht gevestigd op de rayonbijeenkomst voor mid denstandsvrouwen, welke gehouden wordt te Alphen a. d. Rijn in hotel Centraal en wel op Dinsdag 26 Octo ber des nam. 2 uur. Deze samen komst is zowel voor georganiseerde als voor niet georganiseerde midden standsvrouwen. De centrale raadsver gadering te Amsterdam op 4 Nov. werd besproken. Als afgevaardigden zullen de heren P. B. van Veen en J. Overdevest de afdeling vertegen woordigen. Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen zal gevierd worden in samenwerking met L.T.B. en K.A.B. Ieder lid zal hiervoor ƒ3,offeren, aangezien de kas niet toereikend is. Hierna werd de winkelsluitingswet besproken. Van het gemeentebestuur was een schrijven ontvangen waarin werd medegedeeld, dat de gemeente verordening de koninklijke goedkeu ring heeft verkregen. Aan de mid denstanders werd een waarschuwing gegeven, dat de Hoboka-zegels geheel waardeloos zijn geworden. Deze win ter bestaat de afdeling 40 jaar. De viering hiervan werd besproken. Be sloten werd deze te doen houden op Koppersmaandag. $e zal worden voorbereid door de heren G. A. Beuk, C. N. v. d. Meer en Chr. Overdevest. Het winterprogramma ziet er als volgt uit: In November een prijsjas- avond ten bate van de Santos, Dec. St. Nicolaasfeest voor de kinderen. Jan. De jaarlijkse feestavond. Febr. Debatavond onder leiding van de hoofdbestuurder Jan Bakker. April: Sluiting van het program met de jaarvergadering. van het gereed komen van deze hal zeer binnenkort een voorlopig kan toortje zal vestigen en dat men op kleine schaal zal beginnen met de Scholing van telkens kleine groepjes personeel, opdat straks niet 100 men sen tegelijk geschoold behoeven te worden. Over de verdere gang van zaken z§l nu eerst de Baad definitieve be slissingen moeten nemen en dat zo spoedig mogelijk. Intussen de heer Buijs de gehele dag al bezig met Mr. Kanyon en een Hollandse ingenieur met de uitwer king van de plannen voor Nieuw koop. Indien enigszins mogelijk zul len zij de plannen a.s. Zaterdag klaar hebben en dan kom ik er mee naar Nieuwkoop. Het gemeentebestuur zal dan hebben te trachten alle formali teiten zo snel mogelijk te verrichten en alles, wat aan de totstandkoming van ons zo rijk met voorschriften, instanties en bepalingen gezegende land nog in de weg staat, weg te nemen. Het is mogelijk, dat de heer Buijs deze week niet klaar komt en dat hij na Zondag nog een paar dagen blijft. Wij hopen op een veilige over komst en mede namens de heer Buijs: Tot ziens! BOSKOOP Onverwacht bad. Het personeel van de firma V. moest Zaterdagmor gen met een z.g. bok, geladen met bo men, naar de laadplaats van de Ned. Spoorwegen, alwaar de inhoud van het vaartuig in een wagon zou wor den geladen. Eén van de drie leden van de be manning van het vaartuig, de heer Van Klaveren, was echter niet erg fortuinlijk en moest de reis onderbre ken omdat hij bij het aan boord stap pen in Zuidwijk, uitgleed en kopje onder in de diepe vaart ging. Geluk kig bleek hij de zwemkunst meester en wist, zij het dan ook met wat moeite, op het vaartuig te komen, om daarna met de meest spoed in een droog pak te kruipen. Zwemmen. Om een aanvang te maken met de wintercompetitie, heeft een adsp.(jongens) zevental van de R.Z. en P.V. „Boskoop" een wedstrijd in „Het Spaardersbad" te Gouda gezwommen tegen een gelijk zevental van „De Gouwe" (Waddinx- veen). De uitslag was in het voordeel van Boskoop 21. OUD-ADE Bloedplasmadienst. In café Van der Poel zal het Roode Kr uis heden avond gelegenheid geven bloed af te staan voor de bloedplasmadienst. Er wordt gerekend, dat zeer velen zich komen melden, want er kan nimmer genoeg bloed worden gegeven. GEMEENTERAAD NIEUWKOOP N. V. Teddington koopt Iffi JK XïZl - gehele industrieterrein hoe urgent ook, niet alle verwezen^ „ST. AUGUSTINUS'' VERGADERDE TE LEIDEN Grote belangstelling De bovenzaal van „De Doelen" aan het Rapenburg bleek Zaterdagmid dag te klein om alle onderwijzers van „St. Augustinus" van Leiden en omgeving een goede plaats te bezor gen. Het is tekenend voor een gezon de belangstelling voor 't wel en wee van de vereniging bij haar leden. En verheugend tevens voor het bestuur. De oplossing is overigens gauw ge vonden: volgende maal een wat wij dere zaal. Het was de eerste bijeenkomst in bet nieuwe seizoen. Enige belang rijke punten op de agenda zullen ook aan de verrassend grote belangstel ling niet vreemd geweest zijn, Kritiek. De voorzitter, de heer S. W. Neef jes, heette de aanwezigen onder wie de moderator, rector H. Sondaal en de oud-voorzitter van St. Augustinus de heer H. G. de Boer van harte wel kom, „Het onderwijs staat weer in het brandpunt van de belangstelling, zo zei hij. Er is nog al wat kritiek uit de bus gekomen de laatste tijd. Zo is de Mulo-onderwijzers en hoofden der school. Nu iedereen van hoogcon junctuur spreekt, is het zaak dat ook de onderwijzers daar iets van mer ken. Het onderwijzerstekort zal dan op de duur minder angstige vormen aannemen en de leerlingenschaal, die ook voor de onderwijzers paeda- gogisch gezien een enorme handioap is, aal verlaagd kunnen worden. Om dit alles te bereiken, zo besloot de heer Neefjes is echter een krachtig organisatieleven noodzakelijk." Na deze algemene inleiding nam de vergadering, waarin vele specifieke verenigings- en vakproblemen aan de orde kwamen, een aanvang. Bij de mededelingen kwam een in gezonden schrijven van het lid, de heer Van Hameren in het licht van de belangstelling, waaruit met cijfers voor de aanmelding van katholieke leerlingen voor katholieke en open baar onderwijs in één parochie werd aangetoond, welke ontstellende vor men de geruisloze geloofsafval aan neemt. De onderlinge Het nieuwe verlofsbesluit van de minister houdt in, dat een zieke on derwijzer anderhalf jaar lang zijn er beweerd, dat de lagere school niet volledig salaris uitgekeerd krygt, dan Vanuit Engeland, waar hij uitge breide besprekingen heeft gevoerd met technische employé's der N.V. Teddington in verband met de in Nieuwkoop te stichten fabriek, had de gemeentesecretaris, de heer P. Os kam om een .spoedbijeenkomst van de gemeenteraad verzocht. Zo deel de burgemeester M. P. van der Weij- den in zijn openingswoord aan de raad mee. Hij memoreerde tevens de harte lijke ontvangst, die men in Engeland had ondervonden en zegde toe de dank der gemeente voor de gastvrije ontvangst der Engelse vrienden te zullen overbrengen. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan de gemeentesecretaris, die de raad uitvoerig verslag uitbracht van de gevoerde onderhandelingen, welke punt voor punt aan de raad ter overweging werden voorgehou den. N.V. Teddington koopt het gehele terrein. Zoals bekend, heeft de gemeente 3 h.a. industrieterrein in koop. De raad had de N.V. Teddington reeds in principe de toezegging gedaan, dat deze hiervan het door haar benodig de terrein na bouwrijp maken van de grond tegen de kostende prijs om geslagen per m2 zou kunnen kopen, terwijl de firma tevens optie zou kunnen krijgen op de nog niet on middellijk benodigde grond. De raad ging nu accoord met een voorstel van de firma om zelf het terrein te kopen en zelf voor het bouwrijp ma ken van de grond te zorgen, met dien verstande, dat op voorstel van de heer Markman de clausule werd ingelast, dat de gemeente voor het afzien van hot recht van koop ten allen tijde de voorkeur dient te heb ben, indien de N.V. ooit tot verkoop van een deel van het terrein zou willen overgaan. Raad verleent crediet. De N.V. Teddington verzoekt de gemeente haar voor de aankoop van de grond, bouw van de eerste hal enz. een crediet te willen verlenen van 150,000, tegen een rentever goeding van 3 en een aflossings termijn van 15 jaar. De raad gaat met dit voorstel accoord en men zal dan ook een lening aangaan van 1-50.000, die tegelijk weer als een hypothecaire belegging kan be schouwd worden. Begin November wordt een begin gemaakt. Reeds binnen enkele weken zullen Engelse technici overkomen ter tes ting en primaire'scholing van de eer ste aanstaande werkkrachten. Ook bestaan er voorlopige plannen jonge lui voor een technische opleiding naar Engeland te zenden. Tevens wil men vast beginnen met het openen van een kantoor. Voor een en ander is natuurlijk een geschikte gelegen heid nodig. Daarover worden nog, reeds vergevorderde onderhandelin gen gevoerd. De heer E. H. van Dam zag gaarne, nu de gemeente voor de nieuwe in dustrie offers brengt, dat aan Nieuw- koopse gegadigden voorzover ge schikt en voorradig, voorkeur zou worden gegeven bij aanstelling van personeel. De burgemeester antwoordt hierop, dat de gemeente geen invloed kan uitoefenen op de interne bedrijfsvoe ring, maar dat hij er ook wel prijs cp stelt, indien zulks kon gebeuren. Men zal in deze geest zijn verlan gens dan ook wel kenbaar maken. Huizen voor industrie. Van de 24 huizen die in aanbouw zijn, zal een gedeelte bestemd wor den voor industrie-personeel. Boven dien zullen daarvoor ook nog 15 hui zen worden gebouwd, alsmede nog woningen voor hen, die sleutelposi ties bekleden in het industriebedrijf. De woningbouw geeft ook weer aan leiding tot het stellen van vragen en lijkt kunnen worden. Bouwplan van de eerste fabriekshal. De raad krijgt nu inzage van een ontwerp van de heer Buys, waarin deze een voorlopig bouwplan heeft geprojecteerd van de eerste fabrieks hal, welke zal worden gebouwd. Dit plan is in Engeland enthousiast ont vangen en zal na verkregen toestem ming ook wel zo worden uitgevoerd met een lengte van 45 m bij een breedte van 15 m. Gezien de late Zaterdagavond le vert de rondvraag niet veel belang rijks meer op en sluit de voorzitter na speciale dank aan de heren Os kam en Buys de in goede harmonie gevoerde besprekingen. vormend genoeg tot het harde dage lijks bestaan opvoedt; dat de jeugd niet strijdvaardig genoeg wordt ge maakt. Ook zijn in het verslag van de on- derwijsinspecteurs ernstige bedenkin gen geuit tegen het gebrek aan me thodiek, techniek, inzicht in het brie ven schrijven en wellevendheid van vele onderwijzers. De heer Neefjes liet de gezondheid van deze kritie ken in het midden. Hij wees er op, dat de onderwijzers door een betere salariëring, meer representatief kun nen worden. Voorts zeide hij, dat de regering dikwijls in gebreke blijft om onderwijs-technische verbeteringen mogelijk te maken. Als de maatschap pij eisen stelt aan de school, kan de school wederkerig ook eisen aan de maatschappij stellen. Met name, aldus de voorzitter, zijn de maxima van de salarissen te laag en ook de minima komen voor correctie in aan merking. Hij wees op de onvoldoende honorering van het extrawerk van nog een anderhalf jaar lang twee derden en nogmaals anderhalf jaar de helft. Men was het in deze verga dering er over eens, dat dit een enor me verbetering betekent. De Onder linge Interdiocesane Ziektenverzeke- ring wordt hierdoor voor een groot gedeelte overbodig. Op de extra ver gadering Zaterdag 30 October a.s. te Haarlem zal dan ook het voorstel in stemming worden gebracht om de OIZ gedeeltelijk te laten voortbe staan, juist ook voor de gehandicap ten, die tegemoetkoming behoeven bij de gereduceerde uitkeringen na verloop van enige jaren ziekte. De OIZ zal dan in haar huidige vorm worden opgeheven en geïncorporeerd in de contributie van de vereniging» Met het wegvallen van de premie voor de OIZ zal dit toch een finan ciële verbetering voor de leden be tekenen. Ook zal op deze vergadering be handeld worden de verhoging van de contributie in verband met de aanstel ling van een gesalarieerd hoofdbe stuurslid (vrijgestelde). De vergade ring kon zich achter deze voorstellen plaatsen. Alleen werd naar aanlei ding van de discussies, die over deze voorstellen gevoerd werden een amendement opgesteld betreffende de OIZ. Dit luidt als volgt: „De leden, die bij het in werking treden dezer wijziging trekken van het O.I.Z. behouden hun rechten vol gens de oude bepalingen, indien deze financieel voordeler zijn. De duur van de uitkering zal drie jaar bedra gen." Ook zullen de afgevaardigden van de Leidse afdeling op de komende vergadering bekend maken, dat Lei den met een contributieverhoging tot 30,meent te kunen volstaan. De geadviseerde verhoging was 34. De aanwijzing van de afgevaardig den geschiedde in zeer vlot tempo. Bij de rondvraag kwam paar aanlei ding van een vraag over het bezoek aan inspectievergacjeringen de katho lieke isolering in discussie. Ingevolge het bepaalde in de ar tikelen 34, 35 en 37 der Algemene Politieverordening dezer gemeente dient jaarlijks door B. en W. schouw tc worden gedreven over de openbare wegen en de daar langs liggende schoeiïngen en kaden, alsmede over de gehele kade of waterkering aan de Oostzijde van de Woudwetering, bui ten de grenzen van de Vier ambachts polder gelegen en aldaar dienende tot bescherming van de huiserven. De onderhoudsplichtigen zijn ver plicht deze wegen, schoeiïngen, kaden of waterkeringen behoorlijk te onder houden en bij herstelling of vernieu wing de voorschriften in acht te ne men, welke met betrekking tot de hoogte, rooilijn en de verdere inrich ting door B. en W. in het belang van de openbare orde, veiligheid of ge zondheid zullen worden gegeven. De gehele kade of waterkering aan de Oostzijde van de Woudwetering, buiten de grenzen van de Vieram- bachtspolder gelegen moeten worden onderhouden op een hoogte van 4 centimeters boven A.P. en met een kruinbreedte van minstens 1 meter, terwijl alle laagten, holten, boorgaten, mollengaten e.d. moeten worden ge vuld en gelijk gemaakt, terwijl geen andere dan harde speci of klei voor het onderhoud mag worden gebruikt. Voorts dient ingevolge de artikelen 174 en 175 dier Verordening schouw te worden gedreven over de wateren eri sloten, binnen de bebouwde kom men van de gemeente gelegen, met uitzondering van de Voorwatering, de Noord A, alsmede de op deze wa teren uitlopende wijken en de Woud wetering. Opgewelde wateren moeten van alle modder, vuil, ruigte, riet en an dere waterplanten worden schoonge maakt. HAZERSWOUDE LELIJKE VAL DOOR GESPRONGEN BAND. Zaterdagmiddag kwam de bejaarde heer Passchier op zijn bromfiets de Gemeneweg afrijden in de richting Leiden. Juist was hij de spoorweg gepasseerd, to enplotseling zijn splin ternieuwe voorband klapte. De man kwam op de grond terecht en kreeg een diepe wond in z'n voorhoofd. Na door de E.H.B.O. verbonden te zijn, gaf dr. Blaauwendraad verlof hem naar z'n woning in Noordwijkerhout te vervoeren. Geboren: Agnes C. I., dr van J. J. van Nieropu en J. L. M. Boere; Cor- nelia, dr van A. van Aalst en C. van Tol; Johanna S., dr van G. J. van den Berg en J. Kramer; Theodorus A. M'., zn van S. N. Ammerlaan en A. H. P. Klein. Getrouwd: W. D. Delfos j. en A. A. van den Berg 21 j.; J. van Ger- ven 31 j. en S. Th. van Amsterdam 27 j. Overleden: P. Oppelaar 53 j. De bewoners van huizen, gebrui kers, c.q. de eigenaren van pakhui zen, stallingen, schuren, tuinen, enz. en de grond langs de Voorwatering, de Noord A, alsmede de op deze wa teren uitlopende wijken en de Woud wetering zijn verplicht dat water voor die gebouwen eveneens schoon te maken van alle vuil enz. Bedoelde schouw zal door B. en W. worden gedreven, voor wat Hoog made betreft op Vrijdag 5 November a.s. en wat Woubrugge betreft op 6 November a.s. Wij wijzen onze lezers nu reeds op deze schouw, teneinde belanghebben den ruimschoots in de gelegenheid te stellen aan hun verplichtingen te dezer zake te kunnen voldoen. BODEGRAVEN voor het cand.-examen geneeskunde aan de universiteit te Utrecht de heer C. L. Vermaas. ROELOFARENDSVEEN Bridgeclub „D. V. H.". In de on derlinge competitie werd voor de 3e ronde het volgende resultaat bereikt: 1 Echtp. Muskens 142 put.; 2. echtp. J. Koek 137 pnt.; 3. echtp. J. v. d. Meer 113 pnt.; 4. Ant. en E. Koek 112 pnt.; 5. Ant. Huigsloot en G. Wesselman 111 pnt.; 6. L. Klein en Alf. Koek 102 pnt.; 7. P. Huigsloot en L. Turk 96 pnt.; 8. echtp. L. van Berkel 93 pnt.; 9. P. Hiep en W. Cas- pers 87 pnt.; 10. M. Bakker en B. v. d Meer 87 pnt. WOUBRUGGE Fot°-archief. Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur over te gaan tot het aanleggen van een foto-archief. Een dergelijk ar chief bevat foto's van de gemeente, maar bovenal foto's van aan veran dering onderhevige objecten. Getracht zal worden van de inwo ners, die over oude foto's en/of an- sichtkaarden van de gemeente be schikken, dit foto-archief-materieel te verkrijgen. Het behoeft uiteraard geen verder betoog, dat een foto-archief voor een gemeente van grote betekenis moet worden geacht. Bloedtransfusiedienst. Vrhdag- avond stelde de bloedplasmadienst van het Ned. Roode Kruis de inge zetenen van deze gemeente in de ge legenheid in de openbare lagere school bloed af te staan, t.b.v. deze dienst. De vorige keer stonden 140 inwo ners bloed af, thans bedraagt dit aan tal slechts 98, ofschoon 210 personen waren opgeroepen. Desgevraagd werd medegedeeld, dat onder het aantal van 98 één do nor is (de heer H- P. Moelker) die zijn kaart met 5 zegels inleverde. Deze donor zal voorgedragen wor den voor de bronzen Landsteiner- penning. Was de opkomst beneden de verwachting, groot was het enthousiasme van de kleine groep Leidse jongeren, die Maria met gebeden, zang on bloemen een blijk van kinderlijke aanhankelijkheid kwam brengen. Dat was Zaterdagavond in de kerk aan de Herensingel. De manifestatie was georganiseerd door de Katholieke Jeugdraad in het kader van het Mariale jaar. Om half acht precies ving de gehele kerk aan met het zingen van het lied van de Sterre, waarop de wereld 'het bange oog gericht houdt". Nog ver schillende andere Marialiedjes zong de jeugd. De liedjes, die op zo'n kinderlijk eenvoudige wijze Maria huldigen en daarbij de nederigheid en puurheid van het katholiek geloofsleven bena drukken. Bloemen lagen in de rijen gereed om aan de voeten van de Moedermaagd te worden gelegd. Deken M. A. Jansen celebreerde het lof met assistentie van rector I> P. M. Vester en pater E. Bernard Montfortaan. Pater Bernard sprak de jongelui toe. Hij tekende de sneeuwreine zuiver heid van de Lieve Vrouwe. Naar deze zuiverheid van ziel streeft ook de mensheid en vooral de jeugd van nature. Met het voorbeeld van Maria voor ogen kan men de strijd om de zuiverheid met lof voltooien. De littekens, die de ziel in het gevecht oploopt, zullen de strijder bij de schone voleinding slechts sieren. In een gezamenlijk gebed tot de H. Maagd werd de zuiverheid van de ziel afgesmeekt. Stapels witte bloemen van verschillende soort werden vervolgens door vertegenwoordigers van de jeugdbewegingen aan de voet van het mooie Mariabeeld in deze kerk gelegd. Het had een bloemenzee moeten en kunnen zijn Met zingen van: „Aan U, o Koninginne" kwam deze plechtigheid nog vóór de klok half negen had geslagen tot een einde. Bij de Zondagmiddag in het R.K. Lyceum aan de Mariënpoelstraat ge houden rayonselectiewedstrijden voor E.H.B.O. is „Peerke Donders" er in geslaagd, zowel in de senioren- als in de juniorenklasse beslag te leggen op de le prijs. Door het winnen van deze wedstrij den mogen beide ploegen uitkomen op de districtswedstryden, die a.g. Za terdagmiddag in Delft gehouden wor den. Tevens promoveert door deze prestatie de juniorenploeg naar de senioren-klasse. De seniorenploeg bestond uit de heer R. G. v. Dam als commandant en mej. W. P. M. Pleij en de heer H. P. Juffermans als helpers. De jun.- ploeg bestond uit mej. M. Luijckx als commandante en de dames mevr. A. A. F. de GrootFriesema en mej. A. G. Stolwijk als helpsters. Bij de commandanten wist de heer v. Dam de eerste prijs in de senioren- klasse te behalen door slechts één punt onder het maximum te behalen punten te blijven. Bij de junioren be haalde mej. Luijckx na loting de 2e prijs met gelijk puntenaantal als de heer v. Haastrecht uit Voorschoten, die de le prijs kreeg toegekend. Na de wedstrijden reikte dr. Jansen als hoofd van de centrale jury dc prijzen uit. De volledige uitslagen zijn: Senioren: 1. Leiden 221 punten, max. te behalen 250 p., 2. Voorscho ten 160 p., 3. Zoeterwoude 133 p., 4. Voorhout I 109 p., 5. Voorhout II 108 punten. Commandanten senioren: 1. R. G. van Dam, Leiden 69 p., max. 70 p., 2. v. Haasteren, Voorschoten 53 punten. Junioren: 1. Leiden I 153 pnt. max. 200 pnt.; 2. Roelofarcndsveen I 151 pnt.; 3. Leiden II 143 pnt.; 3. Voor schoten 143 pnt.; 3. Stompwijk 143 pnt.; 4. Roelofarendsveen 55 117 pnt.; 5. Rijpweterlng I 112 pnt.; 6. Rijp- wetering II 106 pnt. Commandanten junioren: 1. Heer v. Haastrecht, Voorschoten, 56 pnt. max. 70 pnt.; 2. Mej. M. Luijckx, Leiden, 56 pnt.; 3. Th. Vogelenzang, Leiden, 55 pnt. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Catharina J H. H. W. M., d. vtn H. J. van Luik en J. C. Ven- hovens; Gerritje Adr., d. van P. van Tol en A. Goudriaan; Willem, z. van W. Snoeker en A. Verhaar; Leonar- dus M., z. van H. M. v. d. Holst en H. van Haestregt; Louise M. W., d. van M. Hoppers en A, C. K. van 't Wout; Marianne H., d van G, Kuij- pers en M. Sepers; Willem, z. van J. Imthorn en M Kuijt Cornelis W. G. M., z. van C. T. Witteman en J. J. Borst. Laatst Berichten Einduitslagen van Oostenrijkse verkiezingen De volledige resultaten van de Zonaag gehouden verkiezingen voor de provinciale en gemeenteraden van Wenen, Neder-Oostenrijk, Salzburg en Voralberg luiden als volgt: Socialisten: 1.013.442 stemmen en 102 zetels (winst -15). Volkspartij: 914.375 stemmen en 96 zetels (winst 2). Communisten: 145.173 stemmen en 9 zetels (verlies 1). Liga en Onafhankelijken 109.058 stemmen en 7 zetels (verlies 17). Het aantal opgekomenen bedraagt 89,2 van het aantal ingeschreven kiezers. Marktberichten ROTTERDAM, 18 October. Vee. Aanvoer 1680 totaal, waarvan 1026 vette koeien, 576 varkena en 78 scha pen. Prijzen: vette koeien 2.60—2.70, f 2.40—2.50 en 2.16—2.26, en var kers 1.941.921.90 per kg. levend gewicht, lammeren 150—10090 per stuk. Vette koeien aanvoer even klei ner, handel kalm, iets vaster in prijs prima's boven notering; varkens aan voer iets ruimer, handel redelijk, niet geheel prijshoudend, enige pri ma's boven notering; lammeren aan voer matig, handel tamelijk, iets stij ver in prijs.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3