Uitvoering van Victorie werd feest van sierlijkheid en lichaamsbeheersing Grootse plannen voor de viering van het eerste kroonjaar Wielerclub Swift 35 jaar Ook de tweede partij remise door het taai volhouden van Huisman Riskeerde Roozenburg teveel IVirtrti, U/iU lö OwiUuijll 1954 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 Damesgymnastiek in Stadszaal In tegenstelling met de meeste an dere sporten blijft het zeer belang rijke werk dat door de Gymnastiek verenigingen verricht wordt verbor gen achter de muren van de gym zalen. Een enkele keer is men slechts in de gelegenheid iets van deze zuivere sport naar buiten te to nen. Deze „tentoonstelling" wordt meestal echter een demonstratie van grote charme en lichaamsbeheersing. De R.K. damesgymnastiekvereniging Victorie nu heeft Zaterdagavond voor de zesde maal in haar bestaan in de Stadszaal vele belangstellenden laten genieten van de schoonheid van deze sierlijke sport. Na de opmars van de in kleurige kleding gestoken leden opende de voorzitter van de vereniging, de heer Bergers, de avond. Spreker begroet te ouders, belangstellenden en. richtte een speciaal woord van welkom tot wethouder S. Menken. In het kort gaf spreker een overzicht van de vele moeilijkheden, die om deze uitvoe ring mogelijk te maken overwonnen moesten worden. Voorbereiding voor 10-jarig bestaan. Hulde bracht spreker aan de da mes A. DelfosBoelee en R. de Grootvan Vonderen voor de gróte offers die zij gebracht hadden tot vervolmaking van stijl en vorm in de vereniging. De heer N. Bergers mocht dank in ontvangst nemen voor zijn pianistische medewerking. Een van de jongste medewerkstertjes deelde daarna met een bevalligheid, die hij later tijdens de oefeningen in belangrijke mate zou overtreffen, aan dames en heren een passend ge schenk namens het bestuur uit. De pupillen van de beide dames druk ten hun waardering in enkele prach tige cadeaux uit. De heer Bergers riep hierna alvast een beeld op van de grote evenemen ten die de leden bij het tien-jarig bestaan van de vereniging volgend jaar te wachten staan. Jeugdige spankracht. Hierna trokken de grotere leden zich terug om een gemengd gezel schap kleuters gelegenheid te geven spelenderwijs een staaltje te geven van de grote buigkracht, die dit dar tele volkje nog van nature eigen is. Hoewel sommige jongetjes van de ernst van de zaak nog niet zo door drongen waren, lieten verschillenden toch duidelijk merken op wat een voortreffelijke krachten de vereni ging in de toekomst zal kunnen re kenen. Opvallend was de ongedwon gen sfeer, waarin de kinderen hun oefeningen konden verrichten; aller aardigst en tevens zeer paedagogisch. Een grote groep wat oudere leden gaven hierna knap werk te zien aan de brug. Dit gebeurde in verschil lende groepen, die telkens een op- heeft met deze avond weer eens laten zien dat zij ondanks haar jeugdige leeftijd niet voor haar bejaarder zus ters behoeft onder te doen. HOCKEY UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren West le klasse: Amsterdam BMHC 11; Be FairGroen Geel 22; HHIJCLaren 12; HilversumTOGO 1—2. Promotieklasse B: TOGO nLeiden 03; HDM IIRing Pass 32; Victoria IIKieviten 32AsvionZudwijck 2—4. Tweede klasse C: Ring Pass IIHDM III 55; Kieviten IILeiden II 30; TOGO IVDelftse Studenten II 00. Dames West le klasse: Amsterdam BDHC 1—2; Be Fair—Gooi 1—1; HHIJC tempo volgden de oefeningen elkaar op. Of het nu „klauteren en klim men" of „huppen en springen" heet te, het gebeurde alles met een be valligheid en zwier die het publiek tot groot enthousiasme brachten. Een alleraardigst nummer althans uiter lijk droeg de titel „lach niet". Het bleek echter dat de zaal deze pan man ing alleen had kunnen opvolgen als zij evenals de uitvoerenden mas kers hadden gedragen. Grote vaardigheid. De kleinsten gaven voor de pauze te zien dat zij de ouderen wat span en buigkracht betreft niets toe hoe ven te geven. Het laatste nummer voor de pauze toonde de dames van de vereniging bij de rhythmische oefeningen met de hoepel op haar best. Direct na de pauze volgde weer een hoogtepunt met het ringzwaaien voor dames. Een herenploeg van de Dordrechtse gymn. ver. D.O.K. gaf versterkt met enkele leden van de Bondskeurploeg, een demonstratie aan het rek en op de lange mat. Het werk dat de meisjes en dames hier na echter nog verrichtten deed voor deze rasathleten in sierlijkheid en Tweede klasse B: LeidenAlliance II 31; HLCRood Wit 22; Kieviten II —HHIJC II 4—2. R.K. MIXED HOCKEYCLUB „SISEO". HBS ra—Siseo I (Dames) 0—1. Deze keer wist Siseo tegen 't vrij sterke HBS uit Bloemendaal een overwinning in de wacht te slepen, zij het dan op het nippertje. Beide partijen wogen, vooral voor de rust, geheel tegen elkaar op. De Siseo-keepster liet al direct in het begin van de wedstrijd goed werk zien, waar door zij haar elftal een morele steun gaf. De rust ging in met dubbel blanke stand. Na de rust was het al niet veel anders. De achterhoede weerde zich dapper en tot kort voor het einde wist de voor hoede niet tot scoren te komen. Een mi nuut of vijf voor het eindsignaal zag de Siseo-linksbinnen haar kans schoon en wist voor haar elftal deze wedstrijd in een zware, doch eerlijk verdiende over winning om te zetten. Siseo II—HDM III 2—2; Siseo III—Hü- legersberg III 02. Siseo I—HGC VII (heren) 7—2. De derde competitiewedstrijd bracht voor Siseo een thuiswedstrijd tegen HGC en de derde overwinning in successie. Al direct na de begin-bully wist HGC, zon der dat er een Siseo-speler aan te pas kwam, het eerste doelpunt te maken. Siseo, hierdoor geprikkeld, wist met mooi samenspel al spoedig door de mid- voor de gelijkmaker te scoren en voegde hieraan voor de rust door de midvoor rhythme zeker r.iet onder. Victorie en de rechtsbinnen nog twee doelpunten toe. In de tweede helft kwam Siseo door doelpunten van weer de rechtsbinnen en d^-rechtsbuiten met 51 voor te staan. Itierna scheen er een depressie over Saseo te komen en wist HGC. van deze verslapping te profiteren door een wel verdiend tweede tegenpunt. HGC wist nog voor de derde maal het net te vin den. maar dit gebeurde in buitenspel - posite, wat de scheidsrechter niet ont gaan was. Dit was voor Siseo een stimu lans, de zaken weer steviger aan te pak ken en door doelpunten van de midvoor en rechtsbinnen werd de eindstand op 7—2 gebracht. Ondanks deze hoge score kan er niet van een eenzijdige wedstrijd gesproken worden, ook de verdediging en middenlinie hadden volop werk, wat hun echter, zoals altijd, prima afging. Siseo IIAeolus IV 61. ASVION—ZUIDWIJCK 2—4. Op een slecht veld behaalde Zuid wij ck een regelmatige verdiende over winning. Over het algemeen was dt Zuidwijckploeg sterker dan de Sclve- damse tegenstander en al na ca. 15 mi nuten spelen wist Y. Donders de stand op 10 te brengen. Niet lang daarna haar afdeling. werd echter de balans in evenwicht ge bracht door het benutten van een straf- corner, terwijl zelfs via een goed doel punt de Asvionploeg de beste papieren in handen kreeg (12). Door snel in grijpen van J. Schouten werd het echter nog voor de rust 22 en P. Donders vond, dat het veiliger was om de rust met een voorsprong in te gaan en scoor de 32. Na rust weer hetzelfde spel- beeld met een licht Zuidwijck-overwicht. Captain J. Hogenhuis wist als spil, bij een algemene aanval in de cirkel door te dringen'en stelde de eerste twee winstpunten veilig door op schitterende wijze deze aanval af te werken met een doelpunt. A.s. Zondag komt HDM II naar de Leidse Hout en de Zuidwijckploeg zal dan alles in het werk stellen om ook hier een overwinning behalen. Zuid wij ck II won overtuigend van DEM II uit Beverwijk met 41 door doelpunten van J. Hins (2 x), F. Ree kers en J. Deprez. De Zuidwijckdames wonnen van BD HC VI in Bloemendaal en staan na deze 31 zege ongeslagen aan de kop van Sport in 't kort Ursula Happe, de Europese kampioene, heeft te Dortmund haar Duitse record op de 100 meter vlin derslag van 1 min. 18.7 sec. op. 1 min. 18.1 sec. gébracht. Heinz Futterer, het Duitse sprint- fenomeen, verbeterde Zaterdag het Europees record op de 200 meter en heeft op de tweede dag van de afch- letiekwedstrijden tussen een Japans team en de Duitse toer-ploeg de 100 meter in 10.2 sec. afglegd. Hij even aarde hiermede het wereldrecord, waarvan Jesse Owens, Harold Davis, Lindy Remigiono, Horwood Ewell (allen V. S.), Lloyd la Beach (Pana ma), Hector Hogan (Australië) en Emanuel Maodonald Bailey (Enge land) gezamenlijk houder zijn. Futte- rer's prestatie zal echter niet voor erkenning in aanmerking kunnen komen, daar hij voordeel .van rugwind had. Zaterdag a.s. herdenking Op 19 Juli 1919 werd opgericht de L.R. en T.V. „Swift". Aanvankelijk met een klein ledental begonnen wist de jonge club in Leiden belangstelling te wekken voor de wielersport met de jaarlijks terugkerende open wedstrijd o.a. „LeidenUtrechtLeiden" en die voor de touristen de z.g. „Klokjesritten". Was het ledental klein, de prestaties der leden mochten er zijn. De bekende renners uit die tijd waren: G. Hulst en G. Vreeswijk, die vooral in koppelwed strijden op de banen in Rijswijk en Heerlen uitblonken. Ook Jaap v. d. Wilk, N. Kop, D. Ramp, J. Wurzer, Gebr. Hil- lebrand en W. Severijnen waren namen, die vele malen op de wielerprogramma's voorkwamen. Aangezien „Swift" door de jaren heen altijd veel het tijdrijden beoefende, wa ren, vooral op dit onderdeel, de Leide- naars geduchte tegenstanders, wat vooral uitkwam bij de hometrainertournee's, welke toen veel in de wintermaanden werden georganiseerd. J. Verschoor werd zelfs kampioen van Zuid Holland op de hometrainer en ook W. Graaf- mans, J. Groenewegen en J. Rietbroek blonken op de rollen uit Toen het door het toenemende verkeer niet meer mogelijk was van de rijksweg LeidenUtrecht gebruik te maken voor wielerwedstrijden ging „Swift" zich toe leggen op het organiseren van grasbaan- wedstrijden, waarbij J. Riethoven en J. Verschoor zich ontpopten als goede kop pelrijders. In deze periode beschikt „Swift" over prima renners, o.a. J. en R. Riethoven, Aad v. Amsterdam, W. Rijsbergen, R. Segaar. Bij het uitbreken van de wereldoorlog stond „Swift" op zijn hoogtepunt wat betreft het leden- en donateursaantal en het 20-jarig bestaan werd dan ook op gewekt gevierd. Ook tijdens het begin van de wereld oorlog werden nog enkele wedstrijden georganiseerd o.a. de prof. wedstrijd (welke gewonnen werd door Hofstede, Gouda) wat een geweldig succes werd. In de latere oorlogsjaren lag het wiel rennen, door gebrek aan materiaal, stil maar de toenmalige penningmeester, de heer G. J. de Graaf, zag kans de kas oAgeschonden er door te halen. Direct na de bevrijding werd er weer aangepakt en de eerste wedstrijd was ten bate van de Niwin. Maar de belang stelling van het publiek was weg en om deze terug te winnen werd er veel ver speeld. Ook de duurte van het materiaal was oorzaak, dat „Swift" een laagtepunt doormaakte. Met twee of drie renners aan de start was er niet veel aardigheid aan en het toenmalige bestuur wilde er het bijltje bij neerleggen. Op de volgende ledenvergadering werd een nieuw bestuur gekozen, dat de zaken energiek aanpakte en binnen het jaar weer een ledenaantal bezat, waarmee met een gerust hart doorgewerkt kon worden. Dit bestuur kreeg hierbij ruggesteun van de 3 Octobervereniging, welke op dracht gaf bij de feestviering in 1947 een wielerwedstrijd te organiseren, hetwelk zo'n groot succes was, dat de publieke belangstelling voor goed was terugge wonnen, mede dank zij het voortreffelijk rijden van de „Swiff'-renners Jac. de Groot, J. Schüler, R. Riethoven, W. Rijs bergen en R. Segaar. Vanaf deze wedstrijd is de stijgende lijn behouden gebleven ook door het OEcere rijden van Jac. de Groot, die een van de beste amateurrenners van Nederland was. Vele overwinningen bracht hij op zijn naam, o.a. de grote klassiekers „de Benelux" en Noord West Nederland. Het organiseren van ronden o.a. de Kooi, ronde van Leiden (Fruinlaan), St. Bavo, Nieuwkoop, alsmede het goede rennerscorps met renners als Jac. de Groot, W. Vreeswijk, D. Wallet, J. Slin gerland, Krijn Post maakten „Swift" weer populair in Leiden en ver in de omgeving. De sportuitwisseling LeidenOxford bracht zelfs in Engeland de naam „Swft" naar voren en maakte daar het organise ren van wielerronden mogelijk. Als uit vloeisel van deze uitwisseling was het „Swift" ook mogelijk om in Delft, waar de wielersport dood was, propaganda te maken voor deze sport met gevolg, dat na twee keer organiseren van de ronde van Delft aldaar weer een wielerclub is opgericht. Veel dank is „Swift" verschuldigd aan de voormalige Inspecteur van de Ver keerspolitie, de heer Breedveld, wien geen moeite te veel was als hij „Swift" kon helpen. Ook de voorzitter van de Leidse Sport raad, de heer J. C. Coers, verplichtte „Swift" aan zich door met zijn adviezen en daadwerkelijke hulp klaar te staan waar dit nodig was. Zo heeft „Swift" het dan gepresteerd om 35 jaar te bestaan en al is de op richtingsdatum 19 Juli dan voorbij (het bestuur meende niet midden in het sei zoen feest te kunnen vieren) op Zater dag 23 October wordt er aan de leden en donateurs namens de Jubileumcom missie een feestavond aangeboden in de grote zaal van „Den Burcht", 's Middags van 15.30 tot 17.00 uur houdt het be stuur receptie in de koffiekamer van „Den Burcht". Bekerritten. De uitslagen van de gehouden beker- ritten zijn als volgt: A-klasse 100 km. voor de P. T. de Jongbeker: 1. C. Plas- meyer in 2 uur 50 min. 12 sec., 2. B. Rij- kelijkhuizen, 3. J. Slingerland. B-klasse 60 km. voor de Riethovenbeker: 1. C. v. Amsterdam 1.40.30, 2. A. Veltmaat, 3. J. de Vroomen. C-klasse 40 km. voor de Binkbeker: 1. S. Kooi 1.09.05. 2. H. Ver tegaal, 3. H. v. Gent. D-klasse 18 km.: 1. J. Hoogeboom 37.52, 2. Th. Boom, 3. J. v. Amsterdam. Donderdagavond 7 uur indoortraining lokaal Langebrug. Van het Tafeltennisfront POVAC—TREFFERS 10—0. Het Veense tafeltennisteam Treffers, dat Zaterdag in Amsterdam de compe titie in de hoofdklasse tegen Povac be gon, heeft in deze eerste wedstrijd wel voor een zeer grote teleurstelling ge zórgd door met niet minder dan 100 de vlag te strijken. Met vertrouwen werd deze wedstrijd tegemoet gezien, immers vorige week had Povac nog met 73 verloren van Wifra, en gezien deze uitslag moest er voor Treffers nu toch minstens een gelijk spelletje inzitten. Het zou echter op een grote desillusie uitlopen, waarbij dan opgemerkt mag worden, dat de Veenders in hun spel dit keer toch wel zeer onfortuinlijk waren. Maar van de Amsterdammers mag met ere worden geschreven, dat zij zich op deze wedstrijd behoorlijk hadden voor bereid. Zeer tactisch hadden zij zich speciaal getraind op het speltype van Treffers en dat zij dit grondig gedaan hadden, bewijst wel de uitslag. Alleen een grondige gedurfde wijziging in spel opvatting had nu voor een mogelijk beter resultaat kunnen zorgen. Dat het lot Treffers niet gunstig gezin was, be wees overigens b.v. wel de partijWeel— W.v. d. Zwet. In de tweede game be haalde de Veender een 136 voorsprong, maar de reeds eerder genoemde tegen slag bracht hem tenslotte nog met 2118 de nederlaag. Een getrouwe copie hier van leverde Wout Heemskerk in dt game tegen Grijzenhout. Dit alles nam Om het wereldkampioenschap dammen LEIDSE BRIDGECLUB „D.D.S.". Na de derde avond van de parencom petitie van „D.D.S." (dat wil zeggen: na 9 ronden) luidt de stand: Groep zwart: 1. SiemPlouvier jr. 175.74 p.. 2. LeenhoutsKuilman 175.45 p., 3. VerboogZandvliet 174.21 p., 4. rfeer en mevr. Been 159.86 p., 5. Heer en mevr. Eichhorn 155.51 p.. 6. Gebr. Van der Zanden 153.27 p., 7. Heer en mevr. De la Court 151.78 p., 8. Plouvier sr.Langemeier 150.25 p., 9. Mevr. Beeker—Baggen 148.21 p., 10. Mevr. Cle- veringaVan Noort 145.88 p., 11. Brou wer—Van Delft 144.40 p., 12. Dames Kuilman—Van Zijp 142.32 p., 13. Mevr. LeenhoutsParmentier 138.49 p., 14. WaasdorpLautenbach 132.94 p., 15. Da mes Van Ingen SchenauRijnbende 132.34 p., 16. Heer en mevr. Kanbier 119.35 p. Groen groen: 1. Van der MeerVan der Voort 185.86 p., 2. Dames Van der Meer—Visser 172.42 p., 3. Dames Brou werVerboog 166.32 p., 4. Dames Ver- straaten—Nagel 162.— p., 5. Dames Van AlphenLautenbach 158.59 p., 6. Dames GuldemondAalbersberg 154.07 p., 7. Heer en mevr. Brouwer jr. 153.07 p., 8. Mej. FalkenaKasteleijn 148.31 p., 9. Dames Reekers 145.73 p., 10. Mej. Jaars- maVan Dooren 145.29 p., 11. Van Berge Henegouwen sr. Rijnbende 142.42 p., 12. Dames LeenhoutsDen Holder 142.01 p., 13. Dames Van Berge Henegouwen— Landzaat 139.92 p., 14. Heer en mevr. Van Heusden 137.55 p., 15. Heer en mevr. Reekers jr. 130.95 p., 16. Dames Seis— Van der Zanden 115.59 p. Huissen, Zaterdag. (Van een speciale ANP-verslaggever). Huissen is een plaatsje achter Arnhem, slechts op zeer goede kaarten te vinden. Een plaatsje van 8000 inwoners. Een van die stadjes welke slechts te bereiken zijn door bij de zesde boerenkoolstruik linksom te gaan. Huissen, zo wordt het geschreven, r u hebt slechts kans, dat men u op het spoor brengt van dit stadje in dien u informeert naar „Huussen". Dat is de uitspraak, gelijk ook weer te horen was tijdens de openingsrede van de burgemeester, de heer F. Terwindt, die voor Huisman ook de eerste zet deed in de tweede match om het wereldkam pioenschap. In de damwereld heeft de naam Huissen echter niet alleen een goede-, maar ook een zeer bekende klank. Het is namelijk echt een dam- dorp, dat onder de bezielende leiding van zijn topspeler, A. van Aalten, het heeft bestaan twee keer de finale van het Nederlands kampioenschap te berei ken. Bovendien heeft Van Aalten zelf zich diverse malen in het persoonlijk kampioenschap van Nederland geplaatst. Een gelukkig damdorp, dat bij elke bij zondere gelegenheid acte de presence geeft, daartoe in staat gesteld door sub sidies van het gemeentebestuur. En in dit echte dammilieu werd on der grote belangstelling de tweede partij gespeeld van de match Roozen burgHuisman. Op onze vraag vertelde de Leidenaar ons, dat hij zich weer ge heel fit voelde en daar zag hij ook wel naar uit. Gelukkig maar, want nu bestaat er een redelijke kans, dat de partijen niet beïnvloed zullen worden door bij oorzaken. Wij spraken ook nog even met Roozenburg. doch die luisterde slechts met een half oor. Men voelde, dat hij reeds aan zijn „warming up" bezig was en concentratie voor de komende partij verzamelde, nog voor te zijn begonnen. Hier volgt het verloop van de tweede partij: Huisman (wit)Roozenburg (zwart). 1. 32—28, 20—25. Op de Rraphael-opening van wit kiest Roozenburg de Springeropstelling in de na-hand. Een opening, die wat belooft. 2. 37—32, 17—21. Ook in deze opening schijnt Roozen burg weer te hebben gegrasduind, want zijn tweede zet wijkt reeds af van de boekvariant. 3. 31—26, 14—20; 4. 26x17, 12x21; 5. 4137, 7—12; 6. 36—31, 21—26. Roozenburg wil blijkbaar het sterkste wapen van Huisman, het tempospel, toet sen en heeft de daartoe het meest gé- eigende opening gekozen. 7. 31—27, 10—14; 8. 37—31, 26x37. Een fijne voortzetting, die naar onze smaak betekent, dat de tweede zet van zwart in deze opstelling geen verster king is. 9. 32x41, 11—17. Zwart kan vereenvoudigingen niet verhinderen en deze komen dan ook prompt. Natuurlijk hadden de toeschou wers graag gezien, dat Huisman op het avontuur was ingegaan, doch deze is daarvoor te veel realist en weet dat hij in zulk genre bij zijn tegenstander niets heeft te winnen. 10. 27—22, 18x27; 11. 28—23, 19x28; 12. 33x31, 13—18; 13. 39—33, 9—13. Wit heeft zich nu zoveel speelruimte verschaft, dat zwart moet oppassen in de nu volgende hergroepering geen na deel te ondervinden van het randstuk op 25. 14. 44—39, 14—19; 15. 41—37, 17—22. Gaat het over een andere boeg gooien en past een tactische wending toe, waar-, door het stuk op 25 aandeel in de strijd kan krijgen. 16. 31—26. 6—11; 17. 46—41. 12—17; 18. 41—36, 8—12; 19. 37—31, 1—6; 20. 31—27, 22x31. Deze twintig zetten werden binnen het uur gespeeld en kunnen worden be schouwd als de afsluiting van de ope ning. Zwarts stand is iets beter in even wicht, maar daar staat nog steeds 25 tegenover. 21. 26x37, 3—8; 22. 50—44, 16—21; 23. 34—30, 25x34. Huisman geeft blijk, zijn eigen weg te willen gaan, zelfs al moet daartoe een zet worden gedaan, die niet geheel in de lijn ligt, gelijk met deze ruil het geval is. 24. 39x30, 19—23. Natuurlijk niet 1823, daar wit dan door 3328, 4237, enz. een stuk zou winnen. 25. 30—24, 20x29. Het wil ons voorkomen, dat het een slag in de lucht is, waarmee wit het middenbord prijs geeft. 26. 33x24, 17—22; 27. 35—30, 13—19; 28. 24x13, 8x19; 29. 30—25, 2—8; 30. 44—39, 8—13. Wit is nu wel erg op zijn speelhelft teruggedrongen en zwart staat ongetwij feld beter. Het was Roozenburg ook aan te zien, dat hij zich „lekker" voelde. Zo zelfs, dat hij even van het podium af stapte en in de zaal een kort babbeltje kwam maken, waarschijnlijk als vergoe ding voor wat hij ons voor de aanvang te kort had gedaan. 31. 38—33, 5—10; 32. 33—29, 23x34; 33. 39x30 Wit is wel gedwongen tot destructieve maatregelen. Anders zouden de indrin gers het hem te lastig gaan maken. 3319—23 34. 43—39, 10—14; 35. 30—24, 11—17. Wat Huisman in veld 24 ziet, is niet "duidelijk. De voorkeur verdiende zeker 3933, om te trachten met 3329 wat tverloren terrein te herwinnen. 36. 40—35. 13—19; 37. 24x13, 18x9. Op dat ogenblik deed Roozenburg ons aan de oud-schaakmeester Tarrasch denken. Van deze laatste was bekend, dat hij 'n nieuwe sigaar opstak, als hij de winst zag, ook al had hij nog een hele sigaar in de mond. Roozenburg, een mo dernere uitgave, stak een nieuwe sigaret op. Zou hij ook de winst hebben gezien? Een feit is. dat hij belangrijk voordeel heeft. 38. 35^-30, 15—20; 39. 39—33, 6—11; 40. 42—38, 22—28. Nu gaat de stormloop beginnen op de witte loopgraven. Zal Huisman zich toch nog staande weten te houden? Hij vecht op zijn laatste bastions en krijgt lang zaam maar zeker gebrek aan bewegings vrijheid. 41. 33x22, 17x28; 42. 45—40, 9—13 43. 40—34, 12—17; 44. 34—29, 23x34. Een zwarte indringer is opgeruimd, maar de stoot-divisie op 28 heeft zich gehandhaafd. 45. 30x39, 20—24? Dit lijkt ons prematuur. Nu wordt zwarts aanval in een bepaalde richting gedrongen. 13—19 was sterker. In der gelijke gevallen is de dreiging erger dan de zet. 46. 39—34, 21—27. Natuurlijk was zwarts laatste zet nood zakelijk, want wit dreigde 34—29, enz. Wel heeft zwart nu alle sleutelstellingen in zijn bezit, maar wit ziet nog een uit- valspoort. Juist door zwarts 45e zet ont staat deze mogelijkheid. 47. 47—42, 17—22; 48. 34—29, 24x33. Ensceneert nu een tegenaanval op zwarts linkervleugel. Het zwaartepunt zal weer na de tweede tijdcontrole ont staan. 49. 38x29, 13—18; 50. 49—44, 11—17; 51. 37—31, Herhaling van de eerste partij. De tweede tijdcontrole is achter de rug en zwart neemt er maar weer eens een half uurtje van. Inderdaad heeft wit uitmuntend van zwarts overhaasting bij de 45e zet geprofiteerd en zwart voelt, dat zijn aanval dreigt dood te lopen. 5117—21; 52. 31—26, 27—32; 53. 26x17, 22x11; 54. 44—39. 11—17; 55. 42—37, 32x41; 56. 36x47, 17—21. Wit heeft weten te voorkomen, dat hij onder de voet werd gelopen. Maar nog is alle gevaar niet geweken, al is het materiaal ook minimaal. 57. 48—42, 18—22; 58. 29—24, 21—26; 59. 42—38, 26—31; 60. 38—33, 31—37; 61. 33—29, 22—27; 62. 39—34, 37—42; 63. 47x38, 28—33; 64. 25—20, Een ver rassende ressource. 6433x42; 65. 20x9, 4x13; 66. 29—23, 42—48; 67. 23—18. Remise. De Leidse veste was na 6 uur weer ontzet. De stand is thans 2—2. echter niet weg, dat Povac zeer ver diend heeft gewonnen, ook al waren de cijfers misschien geflatteerd. De enige goede zijde' voor Treffers is misschien wel, dat deze nederlaag een waarschu wing kan zijn voor de nog komende wed strijden, waarin diverse teams door overschrijvingen versterking hebben ge kregen, en alleen een zeer intense trai ning Treffers het behoud in de hoofd klasse mogelijk zal kunnen maken. De gedetailleerde utislagen waren: Povac, AmsterdamTreffers, Roelof- arendsveen 10-0. GompelmanN. Heems kerk 21—13, 21—17 1—0; Weel—W. v. d. Zwet 2119, 2118 10; Grijzenhout W. Heemskerk 1621, 21—12, 2117 10; WeelN. Heemskerk 217, 218 10; GompelmanW. Heemskerk 21 19, 2115 10; GrijzenhoutW. v. d. Zwet 21—5, 21—15 1—0; Weel—W. Heemskerk 21—16, 2113 1—0; Grijzen houtN. Heemskerk 23—21, 21—17 10; Gompelman—W. v. d. Zwet 21—7, 22—20 10. Dubbel: Gompelman-WeelW. Heemskerk-W. v. d. Zwet 21—17. 21—14 l0. De verdere uitslagen in de hoofdklasse luiden: WiboQuick 46; Sparta 2 Nedlloyd 5—5; Luck Raek—Wifra 4—6. A.s. Zaterdag speelt Treffers in de Pancratiuszaal tegen Nedlloyd. De club avonden van Treffers zijn deze week op Maandag, training op Woensdag, als- ïv - 'q Zaterdag. - Treffers 3 begon dit seizoen wel bijzonder goed. Tegen Sleutels 3 behaal den zij met 82 de overwinning. Jac. Heemskerk en A. Hoogenboom wonnen al hun partijen, terwijl Th. v. d. Meer alleen verloor van Haas. Dat deze teams echter aan elkaar gewaagd waren be wijzen wel de uitslagen, aangezien bijna alle partijen in 3 games gespeeld wer den. Treffers 4 komt dit seizoen voor 't eerst in de 3e klasse uit. Dit is voor hen wel een zeer sterke afdeling, en het zal heel wat moeite kosten om zich te kun nen handhaven. Deze week speelden zij tegen Docos 2, waarhij alleen M. Hoo genboom er in slaagde een partij te winnen. De overige enkelpartijen wer den' overigens allen in 3 games verloren. Ook het dubbel bracht een winstpuntje. Einduitslag dus 2—8. Het eerste dames team opende deze week de competitie tegen „The Swallows" uit Wassenaar. De einduitslag werd 3—7 ten gunste van Treffers. Een prachtig begin, waarbij mej. R. Heemskerk alle drie partijen won, en mej. J. Heemskerk en mej. N. Stockmann elk 2 partijen. Vooral voor laatstgenoemde een zeer goede prestatie, daar zij voor het eerste in de le klasse uitkomt. Opmerkelijk was overigens ook de prestatie in de overgangsklasse heren door Treffers 2 welke met niet minder dan 91 wonnen van Feijenoord uit Rotterdam. Alleen het dubbel bracht een winstpuntje voor Feijenoord. zodat het tweede team met een 91 overwinning wel een gelukkige schrille tegenstelling vormde met het eerste team. Het pro gramma voor deze week vermeldt: Hedenavond: dames Treffers 1PTT 1 uit Den Haag. Heren: Donderdag 21 Oct. te 19.30 uur te Noordwij kerhout TOV 1 Treffers 4. Zaterdag 23 Oct. te 15 uur Treffers 3Wibo 5. „Steeds Vooruit" (Warmond). Op het gehouden „Waag"-tafeltennistournooi te Leiden, behaalde dc speler J. v. d. Zwet goede successen in de 2e klasse. Door in deze klasse o.a. te winnen van de BAT-speler Brohm, in 2 games. Ech ter moest Van der Zwet in de kwart finale de eer laten aan de Scylla-speler Van Ooy. Het programma -voor de komende week luidt: (Dames) 18 Oct. '54 Steeds Vooruit 3—Sportief 3 te Warmond. Aan vang 8 uur. Het le damesteam heeft deze week rust. (Heren) 18 Oct. '54: Sportief '51Steeds Vooruit 1 te Bode graven. Aanv. 8 uur. Vertrektijd voor het le herenteam om 7 uur. (Heren) 18 Oct. '54 Steeds Vooruit 2—TOV 3 te Warmond. Aanvang 8 uur. Het 3e heren team heeft deze week rust. Woensdag avond 20 Oct. '54 om 8 uur training in het gymnastieklokaal.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 10