Voor vee, groenten, siergewassen en sterke drank Brand en ontploffing verwoestten hedennacht 2 huizen te Dirksland „Droogvissen" te Düsseldorf Rotterdamse havenwerkers niet Inssen Begroting 1955 herbergt optimistische verwachtingen ZATERDAG 16 OCTOBER 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Zes productschappen in „Staatsblad" In de staatsbladen 335 t/m 450 zyn wetten opgenomen, waarby product- schappen worden ingesteld voor vee vlees, groenten en fruit, siergewas sen, tuinbouwzaden en margarine, vetten en oliën, die alle gevestigd zullen zijn te 's-Gravenhage, en voor gedistilleerde dranken, dat gevestigd zal zijn te Schiedam. Het bestuur van het productschap voor vee en vlees bestaat uit 16 leden, van wie 8 vertegenwoordigers der ondernemers en 8 der werknemers; tijdens de eerste zittingperiode be staat het bestuur uit 14 leden, van v/ie 8 vertegenwoordigers der onder nemers en 6 der werknemers. Het bestuur van het productschap voor groenten en fruit bestaat uit 18 leden, van wie 9 vertegenwoordigers der ondernemers en 9 der werkne mers; tijdens de eerste zittingspe riode bestaat het bestuur uit 16 leden, 9 vertegenwoordigers der onderne mers en 7 der werknemers. Dit pro ductschap beschikt over een drietal commissies, die de aangelegenheden behandelen, welke betrekking heb ben op respectievelijk buitenlands verduurzaamde groenten, fruit en uit fruit verkregen producten, spece rijen, consumptie-grondnoten. De leden van deze commissies worden benoemd door de S.E.R. aan gewezen organisaties van onderne mers en werknemers. Ook het aantal leden, dat door de organisaties kan worden benoemd, bepaalt de S.E.R. De voorzitter van het productschap is tevens voorzitter van de commissies. Het bestuur van het productschap voor siergewassen bestaat uit 24 le den, van wie de helft wordt benoemd door organisaties van ondernemers, de andere helft door organisaties van werknemers. Het productschap heeft commissies van bijstand voor aangele genheden betreffende bollen, knollen en wortelstokken van bloemgewas sen; bloemkwekerijproducten en ho venierswerkzaamheden; boomkweke rij producten. De S.E.R. wijst de or ganisaties van ondernemers en werk nemers aan, die de leden van de commissies van bijstand benoemen en bepaalt tevens het aantal leden van elke commissie van bijstand, alsmede het aantal leden, dat door elk der organisaties kan worden benoemd. De voorzitter van het productschap is tevens voorzitter van de commissies van bijstand. Het bestuur van het productschap vóór tuinbouwzaden bestaat uit 12 leden, van wie er 7 door organisaties van ondernemers worden benoemd en 5 door organisaties van werkne mers; dit in verband met de structuur van deze sector, waar de getalsver houding tussen werkgevers en werk nemers zodanig is, dat paritaire ver tegenwoordiging niet wenselijk is ge acht. Het bestuur van het productschap voor margarine, vetten en oliën be- ONVOORZICHTIGE CHAUFFEUR GEVONNIST. Het Amsterdams gerechtsof heeft gisteren het vonnis van de Utrechtse rechtbank, nl. 40 boete met 3 we ken voorwaardelijke hechtenis, te gen een 28-jarige voormalige bus chauffeur uit Abcoude bevestigd. De bijzonder ernstige aanrijding op 29 Augustus van het vorig jaar op de oude rijksweg UtrechtAmster dam onder de gemeente Breukelen, werd ook door het hof aan de schuld van verdachte geweten. Hij bestuur de toen een NBM-bus met passagiers en slipte naar links uit, toen hij te laat afremde voor een rechts op de weg geparkeerd staande groeten wa gen. Het resultaat was, dat twee te genliggers, personenauto's, tegen de bus opbotsten. De bestuurder van de eerste auto, de heer J. P. J. Zijlmans, overleed ter plaatse. CANADESE ZIELZORG ONDER DE EMIGRANTEN. De Katholieke Emigratie Stichting deelt mede, dat op 14 October pater Kerkling uit Amsterdam naar Ca nada is vertrokken om in Winnipeg en omgeving onder de migranten te gaan werken. Op 16 October ver trekt pater dr. J. G. H. Beurskens naar Australië om in Melbourne en omgeving zich voor onze emigranten verdienstelijk te maken. De onder aspirant-emigranten in Zwolle wel bekende mr. B. van Buuren vertrekt op 21 October voor een oriëntatie reis naar Australië. De heer van Buu ren is medewerker van de Aartsdio cesane Emigratie Stichting. Pater Pieters, Nederlands emigratiepries ter in Australië heeft in Pearth een hostel geopend voor vrijgezellen. Haags Gerechtshof N.E.S.B. is wel een verboden organisatie Eén pot nat! Nadat twee N.E.S.B.-Ieiders door het Amsterdams gerechtshof vrijge sproken waren en de Hoge Raad dit vonnis vernietigd had, heeft de Haag se Rechtbank gister verklaard, dat de N.E.S.B. een verboden organisatie is, omdat zij met dezelfde leuzen werkt, die eertijds opgang maakten in de N.S.B. en omdat uit de geschriften blijkt, dat ook de N.E.S.B. slechts een groot Europa ziet onder een fascis tisch regiem. De beide leiders werden veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf, staat uit 26 leden, van wie de helft wordt benoemd door organisaties van ondernemers en de andere helft door organisaties van werknemers. Het bestuur van het productschap gedistilleerde dranken bestaat uit 20 leden. De handel valt onder de bevoegd heid van de productschappen, met uit zondering van de aanvoer-, transito- en driehoekshandel. Bij de product schappen voor groenten en fruit, en siergewassen worden onder handel tevens verstaan de veilingen en bij het productschap voor margarine, vetten en oliën de handel in copra of in het buitenland geteelde olie houdende zaden, en vetten of oliën. Aan de productschappen is onder meer overgelaten de regeling van de vraagstukken, die betrekking hebben op de registratie van de ondernemin gen, het verstrekken van gegevens, de inzage van boeken en bescheiden, de bezichtiging van bedrijfsmiddelen en de opneming van voorraden. Het valt niet onder de bevoegdheid der produtschappen regelingen te treffen met betrekking tot pryzen- kwesties, behalve wanneer dit bij afzonderlijk K.B. wordt bepaald de vestiging, uitbreiding en stilleg- gin gvan ondernemingen en de in- en uitvoer. Heffingen, die de productschappen willen opleggen met een ander doel dan huishoudelijke uitgaven behoe ven de goedkeuring van de betrok ken ministers, die in afwijking van de wet op de bedrijfsorganisatie, waarin wordt bepaald, dat alle hef fingen van „schappen" door de S.E.R. godegekeurd dienen te worden, maar aan de betrokken ministers slechts ter kennisneming behoeven te wor den toegezonden. Bovengenoemde goedkeuring is ook vereist, indien een productschap een fonds wenst in te stellen in het be lang der bedrijfsgenoten. De minis ters kunnen eveneens bepalen, dat uitbetalingen door zulk een fonds door hen moeten worden goedge keurd. In de staasbladen 452 t/m 257 van vandaag zijn wetten gepubliceerd, waarbij de indertijd op grond van het organisatiebesluit voedselvoorzie ning 1941 ingestelde bedrijfschappen worden opgeheven. Deze bedrijf schappen bewogen zich op het ter- DE DROEVE RESTEN VAN TIEN MILLIOEN GULDENS Enkele trieste ruïnes zijn de resten, die een woedende vuur zee gisteren te Zaandam heeft achtergelaten. 150 Brandweerlieden hebben urenlang met 40 stralen de strijd tegen het vuur gestreden en, dank zij het moedige werk van deze mannen kon het derde pak huis, dat ernstig gevaar liep, de veem „Zaandam", gespaard blij ven. De schade, die tien millioen bedraagt, doet vermoeden, dat gisteren de zwaarste na-oorlogse brand Nederland getroffen heeft. De nablussing zal nog vele da gen in beslagneraen, want de commandant der Zaanse brand weer is van mening, dat de smeulende rokende puinhoop de komende dagen nog wel eens verrassingen zou kunnen bren gen, al acht hij uitbreiding van de brand momenteel uitgesloten. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Vermoed wordt, dat arbeiders, die Don derdagavond-laat bij de veem „Tsaar Peter" goederen gelost hebben, onvoorfzichtig geweest zijn met vuur. Zoals wij gisteren berichtten, raak te gisternacht het eerst de veem „Tsaar Peter" in brand, waarna vrij spoedig het vuur overslag op de goe derenloods „De Nederlanden", die ook geheel ten grond werd gericht. rein, dat van nu af door de thans ingestelde productschappen wordt be streken. Deze wetten treden op een nader te bepalen tijdstip in werking. Instelling van productschappen en een hoofdproductschap voor akkerbouwproducten. In het staatsblad 451 van vandaag is opgenomen een wet, waarbij een hoofdproductschap voor akkerbouw producten, alsmede een aantal daar onder ressorterende productschap pen, nl. voor granen, zaden en peul vruchten, voor aardappelen en voor veevoeder, wordt ingesteld. Het hoofdproductschap en de product schappen zullen alle gevestigd zijn te 's Gravenhage. Het hoofdproduct schap heeft ten aanzien van de pro ductschappen een coördinerende taak. De figuur van hoofdproductschap met overkoepelend karakter komt in de wet op de P.B.O. niet voor. Men heeft deze figuur hier toegepast in verband met de bijzondere verhou dingen in de akkerbouwsector. De bevoegdheden van het hoofdproduct schap zijn afgestemd op de beharti ging van de belangen van de akker bouwsector als geheel. Bewoners op het nippertje gered Tengevolge van een felle uitslaan de brand zijn vannacht twee zaken- panden aan de Stationsweg te Dirks land uitgebrand. De brand, die ont stond in een „patatzaak", werd om streeks half twaalf door enkele voor bijgangers ontdekt en nam direct ernstige vormen aan. Met grote moei te werd een bejaard man, die de ach terzijde van het huis bewoonde, uit de vlammenzee gered. De bewoners van een naastgelegen zaak in mode artikelen, konden nog juist op tijd uit hun slaap worden gewekt, alvo rens het vuur op deze woning over sloeg. Ook andere omliggende woningen verkeerden in gevaar en werden ont ruimd. De dorpelingen werden ge wekt door een vrij hevige ontplof fing, kort na het ontstaan van de brand. Behalve de plaatselijke brand weer werden ook de korpsen uit de omliggende gemeenten gealarmeerd. De brandweerkorpsen uit Middelhar- nis, Sommelsdijk en Melissant ver leenden daadwerkelij toe hulp. Om- DIEVEN BRACHTEN SCHEEPVAART IN GEVAAR. Onverantwoordelijke elementen hebben gisternacht 250 meter rood koperdraad gestolen van de aardlei- ding van het zendstation van radio Scheveningen. Hierdoor werkte de zender niet goed meer, waardoor de veiligheid van de scheepvaart in ge vaar werd gebracht. De schade is gistermorgen uiteraard onmiddellijk hersteld. Bussumse cantine totaal uitgebrand Peukje of kortsluiting? Omstreeks het middernachtelijk uur is brand uitgebroken in de grote houten cantine van de „Kolonel van Palmkazerne" aan de rijksweg, te Bussum. De cantine brandde geheel uit; de schade beloopt vermoedelijk enige duizenden guldens. De militairen hadden omstreeks half elf de cantine verlaten. Nadat de brand omstreeks twaalf uur was ont dekt, deed men pogingen om met snelblusapparaten het vuur te blus sen, doch het mocht niet gelukken. Daarna werd de brandweer van Bus- sum gewaarschuwd. Deze tastte de steilingshaïlen beslaan een opper vuurzee, die door de krachtige wind vlakte van 44.000 m2. Bovendien streeks 12 uur bereikte de brand zijn hoogtepunt. De beide door de brand aangetaste panden brandden vrijwel geheel uit. Vanwege gevaar dat de gevel van een der panden zou instor ten, werd de straat afgezet. Om streeks één uur was men de brand meester en kon met de nablussing worden begonnen. De inboedel van beide panden ging geheel verloren. De bewoners zijn elders ondergebracht. Omtrent de oorzaak en de schade is nog niets be kend. STILLEVEN VOOR DE PRINS. De Nederlandse schilder George Zwaaf, die al meer dan zes jaar in Durban woont, heeft voor prins Bernhard een schilderij gemaakt van Protea's (de nationale bloem van Zuid-Afrika, daar Suikerbossie ge naamd). die te Durban waren ge ëxposeerd. In tegenstelling tot an dere geschenken die Z K. H. ont ving en die per boot naar Nederland worden verstuurd, nam de prins het schilderij met zich mede in het vliegtuig. „SPIKER" UIT NEGENDE EEUW IN DWINGELO. De gemeenteraad van Dwingelo heeft Vrijdag in zijn vergadering be sloten het terrein aan te kopen, waarop tijdens opgravingen, verricht onder leiding van prof. Van Giffen, de fundamenten werden blootgelegd van een uit de negende eeuw date rende „Spiker", een graanopslag- plaats. Een „Spiker" was een ge bouw, waar in vroege eeuwen de in natura geleverde „tienden", een soort belasting, werden opgeslagen tot de dag van levering aan de landheer. De gemeenteraad van Dwingelo besloot tevens maatregelen te tref fen om deze historische vondst te bewaren. Daartoe werd een crediet beschikbaar gesteld om de uit veld stenen bestaande fundamenten te conserveren. De opgegraven „Spiker" is gelegen in de oude buurtschap Lhee. Van 1631 October 1954 wordt in Düsseldorf een grote tentoonstelling gehouden over jacht- en de sport- vlsserij. Bijna alle Europese landen nemen daaraan deel: voorts Ameri ka, Argentinië, Chili, Japan, Egypte, Peru en Nieuw-Zeeland. De tentoon- en het lichte brandbare materiaal ernstige vormen aannam, met zes stralen op de waterleiding aan. Men kon evenwel niet voorkomen dat de cantine geheel uitbrandde. Militaire autoriteiten en de brandweer ver zij inmiddels al als voorarrest moeden dat een achteloos weggewor- endergaan hebben en alle gevonden pen peukje sigaret de brand heeft materiaal werd verbeurd verklaard i veroorzaakt, hoewel men kortslui- cn zal vernietigd worden. I ting ook niet uitgesloten acht. worden op open terrein nog 20.000 m2 ingenomen. Nederland is met een speciaal pa viljoen aanwezig, gearangeerd door de algemene hengelaars bond, die in ongeveer 500 verenigingen 74.000 hengelaars heeft georganiseerd". Al wat met de jacht of de visse rij direct of indirect verband üoudt, wordt geëxposeerd. Het was „besmet Havenarbeiders te Rotterdam heb ben geweigerd goederen te lossen, die als bestemming Londen hadden. Deze goederen bevonden zich aan boord van de „Silvergate" die in de Merwehaven té Rotterdam is aange komen. Aan boord van het schip bevond zich voor het grootste gedeelte fruit, dat men de bestemming Rotterdam hadi gegeven. Toen de helft was ge lost deelden de havenarbeiders mee, dat hun was gebleken, dat de oor spronkelijke bestemming „Thames- haven" (een deel van de Londense haven) ten behoeve van de Shell in Engeland, was veranderd in „Shell- Pernis". Daar de havenarbeiders deze goederen als „besmet" beschou wen, besloten zij de rest niet meer te lossen. DODELIJKE VAL. Twee opvarenden van het Engelse m.s. „Montrose" dat bij Wilton Fijen- oord te Schiedam in dok ligt, zijn vannadht over de raling van het dok gevallen. De 30-jarige marconist Th. C. Whitehead uit Liverpool was op slag dood. Een 21-jarige leerling machinist moest in zeer ernstige toestand in het gemeente-ziekenhuis te Schie dam worden opgenomen. De mannen vielen van een hoogte van vijftien meter. PAKISTAANSE AMBASSADRICE SPRAK VOOR R.K. STUDENTEN. Voor het eerst sinds haar aankomst in ons land, een maand geleden, heeft de Pakistaanse ambassadrice, Begum Liaquat Ali Khan, gisteren in het openbaar het woord gevoerd. Zij deed dit tijdens de samenkomst voor de inauguratie der nieuwe leden van de R.K. Amsterdamse studentenver eniging „Sanctus Thomas van Aqui nas" en zij sprak over „Some aspects of life in Pakistan". (Enige gezichts punten van het leven in Pakistan). Zij belichtte de huisvesting, voe ding en rehabilitatie van de vluch telingen, van wie er alleen al in de eerste paar maanden na de verde ling van het vroegere Brits-Indië ze ven millioen in Pakistan binnenkwa men. DE NEDERLANDSE UITVOER VAN EIEREN. Volgens mededeling van het Ne derlands eiercontrolebureau heeft Nederland in de eerste 9 maanden van dit jaar in totaal 1,331,393,535 verse kippeneieren uitgevoerd, waar van 1,197,655,545 stuks naar Duits land, dat verreweg de grootste afne mer is geweest, daar de uitvoer naar de andere landen beneden de 50 mil lioen stuks is gebleven. Bij de uit voer naar Duitsland komt nog de le vering aan het Amerikaanse bezet tingsleger in Duitsland van ruim 50 millioen stuks. Voorts werden nog uitgevoerd in de eerste 9 maanden van dit jaar 3,118,590 stuks tweede soort kippeneieren, 7,271,531 stuks broedeieren, 2,053,440 stuks koel- huiskippeneieren, 5,000 stuks kalk- kippeneieren, 22,863,440 stuks verse eendeneieren en 28,800 stuks kalk- eendeneieren. DE NEDERLANDSE UITVOER VAN SNIJBLOEMEN NAAR BELGlë. Verontrust door de in omloop zijn de berichten betreffende een over eenkomst onder de Beneluxlanden die de Belgische snijbloementeelt in een onhoudbare toestand zou plaat sen door de invoermogelykheden uit Nederland nog te verruimen, heeft een afvaardiging van de verbonden der bloemisten Antwerpen, Brussel, Aalst, aangesloten bij de Belgische boerenbond, zich heden naar de mi nister van landbouw begeven. De afvaardiging mocht vernemen dat nog geen definitieve overeen komst met Nederland werd getrof fen, en heeft toen de aandacht van de minister nadrukkelijk gevestigd op de kritieke toestand waarin de Belgische snijbloementeelt zich nog steeds bevindt, en de dringende noodzakelijkheid beklemtoond de huidige verdedigingsmaatregelen nog te verscherpen. DIEFSTAL UIT COLLECTE BUSSEN. De Amsterdamse rechtbank heeft de 47-jarige Amsterdamse bontwerk ster F. J. van G. wegens herhaalde diefstallen uit collectebussen tot zes maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar veroordeeld. Deze bontwerkster nam eind 1953 en begin 1954 samen met haar 20 jaar jongere vriend herhaaldelijk deel aan collecten, t.w. vijf in totaal. Het tweetal had een deel van het ge collecteerde geld, dat de man met een mes uit de bussen peuterde, voor zich zelf behouden. Hij is in middels als hoofdschuldige voor dit feit tot IVi jaar met aftrek veroor deeld. Tijdens het tournee van het Rot. terdams Toneel is Willy Ruys zo ernstig onwel geworden, dat hij ter observatie in het ziekenhuis te Baarn moest worden opgenomen. Geldboete voor bollen-exporteur De economische politierechter te Rotterdam heeft de 63-jarige direc teur C. C. uit Sassenheim veroor deeld tot een geldboete van zes hon derd gulden. Zijn bedrijfj de N.V. Bloembollenkwekerij en Exportmaat schappij C. C. te Vourhout, was ten- lastegelegd zestien millioen bloem bollen te hebben uitgevoerd naar de Verenigde Staten, zonder dat daar bij de vereiste documenten waren overgelegd. De directeur verklaarde, dat er wel documenten bij de geëxporteerde bloembollen waren, doch niet de juiste en dit was het, wat hem door de officier van justitie het meest kwalijk werd genomen. De eis tegen C. was een geldboete van duizend gulden. LEIDSCHENDAM Uit de gemeentebegroting 1955 van 4e klasse plaats vinden waardoor een Leidschendam spreken optimistische verwachtingen voor de toekomst. Be treffende de ontwikkeling van de ge meente wordt medegedeeld dat deze niet alleen word t bepaald door de stijging van het inwonertal. Ook de samenstelling der bevolking naar welstandsgroepen en de ligging ten opzichte van de buurgemeenten zijn factoren van betekenis. Aan de publieke voorzieningen worden steeds hogere eisen gesteld, welke niet zo zouden zijn opgevoerd als het vroegere plattelandskarakter was behouden. Nu het partieel uit breidingsplan „Raadhuis" is goedge keurd en de daarin gelegen bouw gronden van de gemeente bouwrijp gemaakt zullen worden, zal zeker in 1955 een groot gedeelte daarvan ver kocht worden. Daar particuliere on dernemers complexen woningen zul len bouwen, welke door mensen van elders worden betrokken, zal de migratie sterk toenemen. De ontwik keling tot woongemeente zal zich dus zeker in 1955 voortzetten. Hiernaast wordt door B. en W. de nodige aan dacht besteed aan de industrievesti ging daar een zuivere woongemeen- het levende element mist, dat de in dustrie er in kan brengen. Hierbij wordt niet gedacht aan groot-indus trie doch aan klïine en middelgrote bedrijven. Terwijl in Leidschendam het woon- karakter zal gaan overheersen za Stompwljk een specifiek plattelands karakter behouden. Maar ook daar zal aan verdere ontwikkeling, b.v. door woningbouw, de nodige aan dacht worden besteed. In het investe ringsprogram is hiermede rekening gehouden. Wat betreft de plaats van de ge meente ten opzichte van de agglome ratie Den Haag betogen B. en W., dat Leidschendam ten opzichte hiervan een taak heeft. Vele malen heeft het college blijk gegeven van zijn be reidheid om deze taak te vervullen. Burgemeester Banning heeft reeds in een gemeenteraadsvergadering Op niet mis te verstane wijze, het ge voelen van het college ten opzichte van de annexatieplannen van Den Haag weergegeven. De financiële toestand. Wat de financiële toestand betreft, kan thans een opgewekter geluid vernomen worden dan in het afgelo pen jaar. Een subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit het Gemeen tefonds zal worden ingewilligd. Uit deze verhoging blijkt de erkenning door de hogere instanties van de structuurwijziging van de gemeente. Mede door de wijziging van het wets ontwerp inzake de financiële verhou ding tussen rijk en gemeente, is een meerdere inkomst te verwachten van rond 190.000,Door de ruimere geldmiddelen zal een herclassificatie van Leidschendam van de 5e naar de holler. mindere opbrengst uit de personele belasting van 6000,wordt ge raamd. Met wegwerking van het tekort over 1954 is er rond 108.000,meer aan dekkingsmiddelen aanwezig. Doordat het uitgavenpeil der ge meente mede door een te verwachten loonronde welke op 30.000 wordt geraamd, sterk is gestegen, blijft er 21.500 over voor het treffen van speciale voorzieningen. Dit bedrag zal o.m. worden bestemd voor de verho ging van de exploitatievergoeding der bijzondere scholen met f 7,per leerling waarmede een uitgave van 10.500 gemoeid is. Verder zal de subsidie voor het kleuteronderwijs worden verhoogd tot f 35,per leer ling en per jaar. Verwacht wordt dat het gas- en electriciteitsbedrijf een winst zal maken van resp. 5300 en f 34.900, waarvan resp. 5000 en 10.000 aan de bedryfsreserves worden toege voegd. Uit een rapport van ir. C. J. Oosterholt te Eindhoven, een expert op gasgebied, blijkt dat de gasfa briek nog wel een capaciteit heeft voor 10 jaar. Zwembad, sportvelden, woningbouw. Hoewel er vele moeilijkheden zijn op te lossen, vertrouwt het college van B. en W. binnenkort concrete mededelingen te kunnen doen over de bouw van een zwembad. De aan leg van sportvelden heeft tevens de volle aandacht. Wat betreft de woningbouw is een aanmerkelijke opleving te verwach ten. In aanbouw zijn 90 woningwet woningen aan de verlegde Prins Hendriklaan en omgeving en 11 mid denstandwoningen aan de Damhou derstraat. Er bestaat een gegronde verwachting dat in het komende jaar nog 40 woningwetwoningen zullen verrijzen. Zeer binnenkort zal met de bouw van 21 woningen door de Bouw- kas Noord Ned. Gemeenten worden king heeft verzocht voor de bouw begonnen, terwijl de Olveh medewer- van ongeveer 50 woningen ten behoe ve van rijks- en provinciale ambte naren vallende buiten het aan de ge meente toegekende bouwcontingent. Ten behoeve van het PTT-personeei zullen zo spoedig mogelijk 50 wonin gen moeten verrijzen. Op verlangen van Ged. Staten is een investeringsprogram opgesteld voor 1954 tot en met 1958. Voor 1955 is hierin reeds een belangrijk aantal werken opgenomen. In vergevorderde staat van voorbereiding verkeert het ontwerp van een algemeen riolerings plan, zo ook de bouw van een zui veringsinstallatie voor rioolwater. Tevens ls de zuivering van het riool water In Park Leeuwenbergh een ob ject van studie. Wanneer dit rapport wordt ontvangen kan de voorgeno men reconstructie der wegen In dit park ter hand vorden genomen. De reconstructie var. de Knlplaan la thans geheel voorbereid en zal in het volgend voorjaar worden ultgevoerd- Binnenkort zullen tevens de defi nitieve ontwerpen tot uitbreiding van het raadhuis door architect Krop-

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9