Duinstreek Kapitaalsuitgaven op de begroting 1955 van Lisse In het rayon Lisse blijft de werkloosheid dalende De Texelse gemeenteraad schenkt presentiegelden Fabrieks nieuwe CHEVROLET '54 Betrouwbaar Meisje of Huishoudster Flinke Jongeman Adverteren doet verkopen WOENSDAG 13 OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 LISSE Gemeenteraad. Op de agenda voor de vergadering van de raad te Lisse, te houden op Vrijdagavond 22 October, te half 8, zijn de navolgende punten vermeld: Wijziging van de rekening-courant overeenkomst met de Coöperatieve Boerenleenbank; Voorstel om opnieuw te verklaren, dat een nieuw uitbreidingsplan der gemeente in voorbereiding is; Ver strekking van een renteloos voorschot aan de woningbouwvereniging Volks belang tot dekking van de exploita tie-tekorten over jaren 1947 t/m 1950; Het verlenen van een zgn. be jaardenbij drage voor de Hofjeswo ningen van de woningbouwvereni ging „Volksbelang". LISSE (de Engel) TIEN JAAR GEDWONGEN VERBLIJF IN RUSLAND. Het moet wel vanzelfsprekend zijn, dat een actief bestuur van de op groeiende jeugd, voor haar vereni ging de heer J. H. Wigmans inviteert, om met het verhaal van zijn diep- droeve ervaringen achter het „IJze ren Gordijn", liefde voor de christe lijke godsdienst te injecteren. Gekrenkt in zijn liefde voor zijn volk door de Duitse invasie van '40, zocht de spreker op 17-jarige leeftijd een weg naar Engeland, om vandaar mede te strijden voor de bevrijding van zijn vaderland. Hij meende deze weg gevonden te hebben via de dienst in het vijandelijk leger, maar inplaats van in Engeland te komen, belandde hij bij de bondgenoot „Rusland", die hem aanvankelijk als krijgsgevangene en, omdat hij zijn geloof niet prijs wilde geven en zich niet tot het com munisme wilde bekeren, later als dwangarbeider behandelde. In kam pen, en in Siberische mijnen, heeft hij onmenselijke mishandelingen moeten verdragen. Als Engelse spion verdacht, werd hij zelfs in de gevan genis van Moskou, de beruchte Lub- janka, ter dood veroordeeld. Hoe ge schokt moet hij hier zich wel gevoeld hebben, toen hij bij een verhoor, een aanklager ontdekte, die zich in zijn cel als priester had aangediend en waarbij hij zijn laatste biecht gespro ken had. Wel mag het een wonder genoemd worden, dat hij na zoveel leed en ontberingen, zijn vaderland heeft weergezien. Zijn opwekking om voor de dui zenden slachtoffers te bidden, zal vast weerklonk gevonden hebben bij zijn geboeide toehoorders. Nog deelde hij mede, dat hij al zijn belevenissen van deze tien jaren, te boek had gesteld. Onder de titel van „Een der millioenen, in Sovjets ker ker en kampen", zal het door de Bel gisch uitgeverij „Lannoo" tegen zeer gematigde prijs in November a.s., in de handel worden gebracht. NOORD WITKERHOUT V.V.S.B.-FEESTAVOND. Afscheid van oud-voorzitter Braun. De feestavond van V.V.S.B., de eer ste van de twee welke in dit winter seizoen gehouden worden, is een groot succes geworden, dank zij het optreden van de toneelvereniging „J. A.J.A." en de organisatie door de ont spanningscommissie van V.V.S.B. De zaal van v. d. Geest was stamp vol met leden en donateurs. J.A.J.A. voerde op het blijspel „Krakeel om 't kasteel" van Allan Melville. Met vijf leden slechts werd dit blijspel op vlot te wijze gespeeld tot groot plezier van het aanwezige publiek. Voorzitter Jeukens van V.V.S.B. dankte na afloop van het toneel, na mens alle aanwezigen de spelers voor de kostelijke avond. Hierna volgde een huldiging van de oud-voorzitter van V.V.S.B., de heer M. C. J. Braun, die onlangs ook als lid-van het bestuur aftrad. De heer Braun werd dank gebracht voor alles wat hij gedurende tal van jaren voor de voetbalsport in het algemeen en voor V.V.S.B. in het bijzonder heeft gedaan. In voor- en tegenspoed heeft de heer Braun volgehouden. Voetbal lend Noordwijkerhout is hem veel dank verschuldigd en de leden van V.V.S.B. hebben hun dank tot uiting gebracht door allemaal bij te dragen voor een afscheidscadeau. Als aan- denxen namens alle leden van V.V. S.B. bood de heer Jeukes een schrijf bureau aan, dat volgens de eigen wensen van de scheidende oud-voor zitter gemaakt zal worden. Als dank voor de veel opofferingen, die zij zich heeft moeten getroosten door het werk van haar man voor de voetbal sport werd aan mevr. Braun een mooi bouquet anjers in de V.V.S.B.- kieuren aangeboden. Voorzitter Jeu kens sprak ten slotte de hoop uit dat de heer Braun, die nog steeds trouw alle wedstrijden van V.V.S.B. bij woont, dit nog lang zal kunnen doen. Een langdurige ovatie van de aanwe zigen onderstreepte de woojrden van de voorzitter. Ontroerd dankte de heer Braun voor het aangeboden cadeau en voor de hulde hem gebracht. Hij dankte voor de medewerking in de loop van de jaren ondervonden. Hij wenste de voetbalvereniging een schone toe komst en sprak de hoop uit, dat het 't tegenwoordige bestuur en de trai ner zou mogen gelukken om binnen afzienbare tijd V.V.S.B. naar de 3e klasse te doen promoveren. Hierna werd een verloting gehou den waarvoor verscheidene plaatse lijke winkeliers mooie prijzen hadden beschikbaar gesteld. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn en ten dansje. NOORD WIJK Aankoop huis en grond. Dezer dagen is bij de gemeente een aan bieding binnen gekomen voor aan koop van het woonhuis Pickéstr. 51. Het perceel groot 200 m2 met daarop gebouwd huis en schuur is gelegen recht tegenover te Lijnbaanweg en strekt zich uit tot aan de Achterzee weg. Door deze aankoop zal de ge meente na verloop van tijd een weg verbinding kunnen tot stand brengen tussen het oude dorp en een op de gronden langs de Beeklaan te ont wikkelen nieuwe wijk. Verbetering Bronsgeesterweg. Naar aanleiding van klachten van BBC en een aantal eigenaren van aangreiizende landerijen en van het bestuur van de Zwetterpolder over de de slechte toestand van de Brons geesterweg is door B. en W. een grondig onderzoek ingesteld. Men is toen tot de conclusie gekomen, dat enige verbetering wel wenselijk is en waar Noordwijkerhout hun gedeelte reeds heeft opgeknapt, komen B. en W. thans met een voorstel om 8.000 uit te trekken voor de noodzakelijke verbetering van deze weg. KATWIJK Gemeenteraad. De raad komt bijeen op Donderdag 14 October des avonds cm zeven uur. Punten van be handeling zijn o.m.: Voorstel tot het toewijzen van bouwterreinen. Voor stel tot wijziging van de raadsbeslui ten van 17 Dec. 1953 houdende de verkoop cq toewijzing van bouw grond aan M. van Duyn. Verbete ring van de badgelegenheid voor het personeel van de gemeentebedrij ven. Wijziging van de verordening op het leggen van gas— water- en electr. Ten vervolge op ons gisteren g.ege ven overzicht van het beleid van B. en W. in Lisse in verband met de begroting 1955 geven wij thans enige cijfers omtrent de kapitaalsuitgaven voor de algemene dienst der ge meente. Voor de uitrusting van de assisten- tieploegen van de B.B. is een bedrag gevoteerd van 8.750.Voortgegaan zal worden met het verlenen van premiën voor de woningverbetering en -splitsing, waarvoor geraamd aan uitgaven 15.000.terwijl hiertegen over staat een bedrag van 10.000. als bijdrage van het rijk. Voor de verwezenlijking van eventuele bouw plannen woningwetwoningen zullen t.z.t. de nodige credeiten worden aan gevraagd. De verbetering van het H. B.G.-plein en directe omgeving zal een bedrag vergen van 120.000. Het aanbrengen in de Grachtweg en Schoolstraat van het stamriool wordt begroot op 21.000.—. Op het wegen plan staat voorts de herbestrating van de van der Veldstraat ad ƒ21.000. en een eventuele verbreding van de Kapelstraat, waaromtrent onderhan delingen worden gevoerd met de aan grenzende eigenaren. Grote kosten. Met rijkswaterstaat zijn onderhan delingen gevoerd om te geraken tot een onderhoudsbijdrage van het rijk in de kosten van de randweg bij de invoering van een éénrichtingsver keer. Hierbij zal evenwel worden aangedrongen op een grondverbete ring in de Oranjelaan en een herbe strating van t de Gladiolenstraat en Laan van Rijckevorsel. Volgens glo bale raming zullen de kosten bedra gen 400.000.Nog afgezien van de vraag of het mogelijk en gewenst zal zijn op de eventueel te stellen voor waarden in te gaan zijn B. en W. van mening, dat een algehele herbe strating van de weggedeelten no dig is. In 1955 is voorts te verwachten, dat een crediet zal worden gevraagd voor de bouw van een nieuwe R.K. U.L.O.-school en een aanvullend cre diet voor de bouw van een Christe lijk Nationale school, terwijl de bouw van één of meer gymnastieklokalen afhankelijk zal zijn van de afgifte van de rijksgoedkeuring en een voor stel te wachten is tot uitbreiding van de school voor buitengewoon lager onderwijs. De nog niet afgeschreven of anders zins gedekte kapitaalsuitgaven zul len op 1 Jan. 1955 vermoedelijk be dragen 9.180.000.hetgeen in ver gelijking met het vorige jaar een tij ging betekend van ƒ418.000.De fi nanciering van de ongedekte kapi taaluitgaven, ad ƒ9.180.000.vindt plaats als volgt: a. vaste leningen 7.783.000.b. eigen middelen 540.000.en c. te financieren met kasgeld ƒ857.000.—. Üit de gedetailleerde hoofdstuksge- wijze beschouwing is voorts op te ma ken, dat voor het jaar 1953 gerekend mag worden op een batig slot van 50.000.De verbetering van de verlichting van de Hereweg is thans in de begroting opgenomen. Het komt B. en W. wenselijk voor een wette lijke basis te scheppen om een recht te kunnen heffen voor standplaatsen e.d. op de openbare weg, zodat een zgn. precarioverordening voor dit doel in voorbereiding is. Tenslotte wijzen we nog even op de vergelijking van de cijfers der be grotingen van de jaren 1935 en 1955. Het aantal inwoners op 1 Jan. 1934 en 1 Jan. 1954 bedroeg resp. 8844 en 12412 of een stijging van pl.m. 40 pet., het eindcijfer van de begrotingen 1935 en 1955 van de gewone dienst ver toont een stijging van ƒ465.610.46 tot ƒ7.750.174.77, derhalve met 375 pet, of verhoudingsgewijs met pl.m. 265 pet. In het algemeen vertoont de werk loosheidscurve in het rayon Lisse te gen het einde van September een stijgende tendez. Dit jaar evenwel geeft September een tegenoverge steld beeld te zien. De oorzaken hiertoe zijn ongetwijfeld gelegen in de heersende gunstige conjunctuur, doch tevens in de algemeen minder gunstige weersomstandigheden, waar door de werkzaamheden in de land en tuinbouw over een langere perio de werden „uitgesmeerd" en de in vloed van een eventuele seizoen werkloosheid zich nog niet deed gel den. Het in Augustus nog aanwezige aanbod ad 151 werd nog verder te ruggedrongen, zodat einde Septem ber nog slechts 125 mannen tot het aanbod behoorden, waarvan slechts 2 arbeiders werkzaam waren op ob jecten voor aanvullende werkgele genheid. Uitgesplitst over dc rayons, bleek dat zich nog 53 werkloos werkzoe kenden in het rayon Lisse en 72 in het rayon Katwijk bevonden. In vergelijking met het overeen- leidingen Het verlenen van garan tie i.v.m de uitvoering van bouw plannen. Het verlenen van grond- en bouwvoorsehotten aan de Katwijkse Bouwvereniging. Het verkopen van Bouwterreinen aan de Katwijkse Bouwvereniging. Het verlenen van crediet voor het aanbrengen van reddingsmiddelen bü bruggen enz. Raadsagenda. Wat de raads- agenda voor Donderdagavond ver meldt: commissoriale vergadering ter behandeling van de begrotingen voor 1955. Op de hoek van de Parklaan en de Roest van Limburgstraat ligt nog een stuk open bouwgrond waarop gele genheid bestaat een drietal woningen te bouwen voor welke grond zich twee gegadigden hebben aangemeld om dan op deze grond bouwplich- ten te vervullen n.l. J. Remmelzwaal, Secr. Varkevisserstr. 80 en H. N. v. Leeuwen als gemachtigde van de Gebr. L. en H. Haasnoot, Parlevliet- slop 9. Als koopprijs wordt bedongen ƒ12.— per M2. De Arbeidsinspectie heeft aan B. en W. gerapporteerd, dat de badgelegen heid voor het personeel der gemeen tebedrijven in een slechte en onhy giënische toestand verkeert. Volgens een kostenbqgroting van de Directeur van Openbare Werken zal deze ver betering. op eenvoudige manier uitge voerd, 7500.kosten tot welker uit voering B. en W. adviseren. Ook komt nog aan de orde een voorstel tot aanvulling van de ver ordening op het leggen van gas-, wa ter- en electriciteitsleidingen. De be doeling van dit voorschrift is om zon der breekwerk in voorkomende ge vallen de electriciteitskabels te kun nen verwisselen. Dan een voorstel tot het verlenen van garantie i.v.m. de uitvoering van bouwplannen. In deze garantie ligt opgesloten de bedoeling om spaar ders en kleine kapitaalbezitters aan een eigen woning te helpen. Dit is van te meer belang wanneer men verneemt, dat het aan Katwijk toe gewezen bouwvolume voor 1954 1956 slechts 358 woningen bedraagt. De Katwijkse Bouwvereniging heeft nodig bouw- en grondvoorschot- ten. Voor de te bouwen 36 woningen en 4 garages aan de Karei Doorman laan zal nodig zijn in totaal ƒ514.525.—. Dezelfde Vereniging heeft nog een bouwplan ontworpen voor een aan tal woningen aan de Westzijde van de KareJ Doormanlaan. Het gaat over 3324 m2 waarvan een grondkapitaal nodig is van 48.605.—. B. en W. stemmen met dit plan volkomen is. En dan heeft de Katwijkse Red dingsbrigade B. en W. er op attent gemaakt, dat op of bij de meeste bruggen de zo nodige reddingsmate- rialen volkomen ontbreken. Genoemd worden de Uitwatering, de Chem. In dustrie, de Sandtlaanbrug, de Tram- brug, de Roskambrug. De kosten wor den op 400.geraamd. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. DE KWAKEL Geboren: Alphonsus Matthias Maria, z. van L. v. d. Tillaard en D. J. M. A. Tobé. RIJNSBURG „Oud Rijnsburg". Na de ten toonstelling „Oud Rijnsburg", die in ons dorp een grote belangstelling trok, heeft het Cultureel Comité een winterprogramma samengesteld, dat verschillende goede avonden belooft. Lezingen, filmavonden en mis schien een concert, zijn reeds in voorbereiding. Het comité heeft gemeend de plaat selijke historie een ruime plaats te moeten geven. Als vervolg op de tentoonstelling „Oud Rijnsburg", wordt op Donderdag 14 October door onze oud-plaatsgenoot dr. W. Glas bergen te Groningen, een lezing ge houden over de opgravingen die in 1949 en 1951 achter de Ned. Herv. Kerk ondernomen werden. Zoals men weet werden daarbij belang rijke vondsten gedaan die in nauw verband staan met de geschiedenis van de Abdij te Rijnsburg en het Hollandse Gravenhuis. Dr. Glasber gen zal zijn lezing met een uitge breide collectie lichtbeelden verdui delijken. Voor deze lezing die op 14 October n.m. 8 uur in de Voorhouter wegkerk gehouden wordt, zyn plaats- kaarten verkrijgbaar bij verschillen de adressen (zie raambiljjetten). Ieder is nu in de gelegenheid ken nis te nemen van de resultaten van het' onderzoek dat destijds reeds in het middelpunt van de belangstelling stond. Het Comité verwacht dat vele dorpsgenoten de avond van 14 Octo ber vrij zullen houden voor het bij wonen van deze zeer interessante lezing. komstige tijdstip tijdens het vorige paar kan een daling met 64 worden geconstateerd. De vraag geeft in het algemeen hetzelfde beeld te zien als tijdens de voorafgaande maanden en blijft zich met 342 vacatures op een onveran derd hoog niveau bewegen. Deze vraag concentreert zich speciaal in de industriële sector, waarbij de me taal-nijverheid met nog 105 te ver vullen vacatures, een dominerende positie inneemt. Door het ten einde lopen van het seizoen in het hotel-, café- en restau rantbedrijf vertoonde het aanbood van werkloze vrouwen een stijging tot 61. Als gevolg van het late seizoen in de bloembollen- en visserijbedrijven, alsmede dank zij de ruime werkge legenheid in de confectie- en textiel bedrijven, bleef het aanbod echter ongeveer 50 beneden dat van het vorige jaar. De bemiddelingsactivietit geduren de September stond evenals de di rect hieraan voorafgaande maanden sterk onder invloed van de afloop der scholen. Op de dag- en avond spreekuren bij het Gewestelijk Ar beidsbureau werd door de ouders der leerlingen een druk gebruik gemaakt om de belangen van hun kinderen te bespreken. Einde September wa ren alle jeugdigen in een voor hen passende werkkring in het bedrijfs leven geplaatst Onder invloed van de gunstige werkgelegenheid waren de plaatsings kansen voor minder-validen in het algemeen gunstiger. Desondanks blijft het aantal gehandicapten dat om verschillende redenen niet aan de slag kan komen vrij hoog. De in middels door vrijwel alle gemeente besturen goedgekeurde plannen tot oprichting van een beschuttende werkplaats voor minder-validen zul len ongetwijfeld een belangrijke bij drage leveren tot oplossing van de zich hierbij voordoende problemen. De belangstelling voor de omscho- lings- en herscholingscursussen op de Rijkswerkplaats voor Vakontwik keling voor beroepen in de bouw vakken en metaalnijverheid blijft zeer bevredigend. Tijdens de maand September werden uit het gewest Lisse wederom een 14-tal cursisten in opleiding genomen. ZOETERMEER R.K. Zang- en toneel vereniging opgericht Zo is dan, als resultaat van een vruchtbare bespreking, de zang- en toneelvereniging „Excelsior" weer tot leven gekomen. Met ongeveer veertig leden is de nieuwe vereniging ge start, die voor wat de zangvereni ging betreft zal komen onder leiding van een beroepsdirigent en voor de afdeling toneel onder leiding van de heer N. v. d. Brink. Na het ten ondergaan van het operettektoor, is door enkele perso nen, die daarvan deel uitmaakten, contact gezocht met pastoor J. A. Voorham om te komen tot de her oprichting van het vroegere Excel sior: een katholieke zang- en to neelvereniging. Gisteravond kwam men dan bijeen om uiteenzetting van de plannen te geven en spijkers met koppen te slaan. Pastoor Voorham sprak in zyn in leiding over het gemis van een goede toneelvereniging. Ook een gezonde zangvereniging zou zeer op zijn plaats zijn. De pastoor had getracht een eenheid te vormen met de be staande zangvereniging „Nieuw Le ven" en het grootste gedeelte van het operettekoor. Deze fusie is mislukt. De figuren van twee naast elkaar staande verenigingen is niet zo vreemd. Ieder kan ip zijn vereni ging cultureel werk verrichten, het geen het parochiële leven slechts ten goede kan komen. Bovendien zijn beide kath. verenigingen die de vol ledige sanctie en steun hebben van de kerkelijke overheid. Na deze uiteenzetting werd een voorlopig bestuur gekozen. De heer A. Nühn werd voorzitter, mevr. Kom man, mej. J. Moers en de heren C. Hekker en C. G. Vollebregt werden eveneens in het bestuur gekozen. De contributie werd op 50 cent per week vastgesteld Nagenoeg alle aanwezi gen traden toe tot de nieuwe ver eniging. Met spoed wordt nu een beroeps- digigent aan gezocht zodat men op Dinsdag 26 October te 8 uur in „De Jonge Prins" hoopt te beginnen met de repetitie. Op deze avond zal te vens bepaald worden wanneer en waar de toneelrepetities aanvangen. De vergadering stelde het zeer op Malan gaat heen Dr. Daniël Malan, de tachtigjarige voorvechter van de „apartheid" in Zuid-Afrika, heeft gisteren aange kondigd, dat hij op 30 November zijn ambt van minister-president zal neer leggen. Malan is de ontwerper van de plannen om de positie van de blanken in Zuid-Afrika te verzeke ren door zwart en blank volkomen gescheiden te laten leven. De keuze van een opvolger zal worden gemaakt door de parlemen taire fractie van de Nationale partij, de partij van Malan. Men is het er reeds over eens, dat öf Nikolaas Ha- venga, minister van financiën en een van de leiders van de Nationalisti sche party Malan op zal volgen óf ir. Johannes Strydom, minister van wa terstaat en reeds jarenlang een „ster ke man" in de partij. Beiden zijn overtuigde aanhangers van Malans politiek. Speculaties over de reden van het onwrikbaar besluit van dr. Malan zijn er genoeg, maar gezondheidsredenen worden bijna door iedereen als een er van beschouwd. Het schijnt, dat er ook enig me ningsverschil in de partij bestaat over het tempo, waarin maatregelen voor de apartheid en het bereiken van de republikeinse status worden uitge voerd. Malan zou niet de snelheid van handelen hebben, die door sommige topfunctionarissen gewenst wordt. Nog een belangrijke factor, die tot Malans besluit zou hebben kunnen leiden, is de gezondheidstoestand van zijn 32 jaar jongere vrouw, die ach teruit gaat. In tal van opzichten steunt Malan zeer sterk op zijn vrouw. Voor de vluchtelingen Lichtend voorbeeld De leden van de Texelse gemeen teraad hebben besloten het presen tiegeld van de gisteren gehouden raadsvergadering aan te bielen aan het „Comité Vluchtelingenhulp 1954". De voorzitter, die een fictief presen- tiebedrag daaraan toevoegde, sprak de hoop uit, dat de suggestie van de raad een stimulans zal zijn voor de op Texel op handen zijnde actie voor de inzameling van gelden ten bate van het vluchtelingencomité. Ger de Roos □aast de roos De bekende leider van het Orkest zonder naam en de Bietenbouwers, Ger de Roos, heeft zijn ontslag bij de K.R.O. ingediend. Oonzaak is een conflict met zijn orkestleden, die zich gepasseerd voelen, nu de heer De Roos gramofoonopnamen heeft la ten maken met andere musici. De programmaleiding van de om roep kan nog niet mededelen of het entslag aanvaard zal worden. Men wil eerst nog met de heer De Roos, die thans in Duitsland vertoeft, con fereren. Voor de vluchtelingen Het Rijk verdubbelt 1 uur ambtenarenloon In het kader van de actie, die Ne derland momenteel voert voor de vluchtelingen en die o.m. inhoudt, dat alle werknemers één uurloon af staan, heeft het Rijk besloten het be drag, dat zodoende door de ambtena ren bijeengebracht wordt, met 100 pet te verhogen. Dit verzoek is door de werknemers organisaties aan alle werkgevers ge daan en het Rijk heeft thans als grootste werkgever in Nederland, een inspirerend voorbeeld gegeven. Dit besluit is op voorstel van mi nister Beel door de ministerraad ge nomen, toen bleek, dat het merendeel der rijksambtenaren zich achter de actie voor de vluchtelingen geschaard had. prijs, dat pastoor Voorham een be drag ter hand stelde om de eerste moeilijke tijd door te komen. Het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk een uitvoering te geven, waarop bei de afdelingen zich zullen laten horen. De toneelafdeling zal geheel belan geloos geregisseerd worden door de heer N. v. d Brink. Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO 10.00 NCRV 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Gram. 7.15 Idem. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8/)0 Nieuws, weerber. en kath. nws. 8.20 Gram. "9.00 V. d. vrouw 9.35 Wa- terst. 9.40 Schoolradio NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst KRO: 11.00 V. d. zieken 11.45 Kamerkoor 12.00 Angelus 12.03 Lunchconc. (12.30 Land- en tuinb.meded. 12.3312.40 V. h. platteland) 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en Kath. nieuws 13.20 Zang en piano 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 V. d. vrouw 15.15 Mezzo-sopr. en piano 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing 16.30 Pianoycital 17.05 Jeugdhoorsp. 17.35 Gram. 18.15 Pianorecital 18.30 „Tussen Dollard en Schelde". 18.45 Leger des Heilskwar- tier 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 „Eén uur voor een toe komst", klankb. 19.35 Gram. 20.00 Radiokrant 20.20 Gevar. progr. 22.00 Periodieken Parade 22.10 Gram. 22.20 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM H 298 M. 7.00 AVRO 7.50 VPRO 8 00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Gram. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters 11.00 De Antwoord man 11.15 Gram. 11.46 „Kennisma king met IJsland", caus. 12.00 Zang en piano 12.25 „In 't spionnetje" 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Jazzmuz. 12.50 „Uit het bedrijsleven" caus. 13.00 Nieuws 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Gilbert- Mysterie", hoorsp. 14.40 Gram. 14.45 V. d. zieken 15.30 Pianorecital 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Lichte mu ziek 17.00 V. d. jeugd 17.45 Regerings uitz.: A. N. Th. van Meetercn: „Mo numentenzorg Curagao". 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen 18.25 V. d. jeugd 18.40 Cabaret 19v00 V. d. kleu ters 19.05 Toespraak: „Door het kind voor het kind" 19.10 Lichte muziek. 19.40 „100 jaar Willemsoord", klank beeld 20.00 Nieuws 20.05 „Meer pro ductiviteit brengt iedereen profijt", caus. 20.15 „Serse", opera 22.20 Bui- tenl. overz. 22.35 Dansmuz. 23.00 Nws 23.15 Gesproken brief uit Londen 23.20 Sportact. 23.30 Jazzmuz. 23.50 24.00 Gram. Bisschoppen in staatsmijn Maurits Mgr. Giobbe, pauselijke nuntius te Den Haag, heeft gisteren een bezoek gebracht aan de staatsmijn Maurits te Geleen. Hij was vergezeld door mgr. dr. J. Hanssen, bisschop-coad jutor van Roermond en mgr. Giuu- seppe Ferretto, assessor van de H. Congregatie van het Consistorie, door R. Lambrix O.S.B., particulier secre taris van mgr. Giobbe en door drs. P. J. van Odijk, secretaris van het bisdom Roermond. Om 9 uur werd het gezelschap op de mijn Maurits verwelkomd door twee directeuren van de staatsmijnen en door de be- drijfsingenieur. Om 10 uur bracht men een bezoek aan de ondergrondse leerlingenpijler III, laag B, van de ondergrondse vakschool op de 660 meter verdieping van de Maurits. Het gezelschap begaf zich ongeveer 50 meter in de pijler. Afdelingsop zichter Gerritsen werd hier voorge steld aan het gezelschap en beant woordde de vragen. Ook met tal van ondergrondse vakscholieren onder hielden de gasten zich geruime tijd op gemoedelijke wijze. Zij prezen de uitstekende geest onder de mijnar beiders en uitten hun bewondering voor de organisatie van het mijnbe drijf. Na terugkeer bovengronds (on geveer om 12 uur) vertrok men naar villa Beukenhorst te Heerlen, ont spanningscentrum van de staatsmij nen, waar een lunch werd aangebo den. Aan deze lunch nam tevens de bisschop van Roermond, mgr. G. Lemmens deel. Marktberichten WOERDEN, 13 Oct. Kaas. Op de kaasmarkt van vandaag zijn 241 par tijen kaas aangevoerd. Prijzen: eerste soort 2.262.33, tweede soort 2.20 2.25 en extra kwaliteit tot 2.52 per kg. Handel was matig. LKIDSCHENDAM, 13 Oct. Groente. Sla A 9—10.80, sla B 5—8.60. stoofsla 10—18 cent, andijvie 10.90 13.70, spinazie 3955 cent, bloem kool A 2538 cent, bloemkool B 17 23 cent, groene kool 22—23 cent, ROTTERDAMSE FIRMA biedt wegens omstandigheden te koop aan 160 km. gelopen. 12 ONDER DE CATALOGUSPRIJS. Brieven onder no. 6084 bureau van dit blad. gevraagd om zelfstandig de huishouding te verzorgen bij weduwe (zakenvrouw met 4 kinderen). Eigen ka mer met centr. verw. en vaste wastafel, prima eten enz. Brieven met getuigschriften aan: Degens, Parkweg 311, Voorburg of tel. afspr. K 1700778421. 6073 GEVRAAGD VOOR SPOEDIGE INDIENSTTREDING: met enige kennis van boekhouding en goed kun nende typen. Leeftijd 18 jaar. S. VAN LEEUWEN, BELASTINGCONSULENT Julianastraat 19 Alphen aan den Rijn. N.V. WIJNK., DISTILL. EN LIKEURST. DE CONDOR, voorheen WILH. SCHUDEL Co. vraagt: voor de Distilleerderij Moet met het vak bekend zijn. Zonder goede referenties onnodig te reflecteren. Aan melden aan ons kantoor, Papenstraat 2 te Leiden. 6070

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3