Rouw in Urk en Den Helder om vergaan van „Jonge Jochem" en de „Kendrika" De algemene „er beschouwingen eindigden is niets veranderd" in: M Zee en storm eisten 11 mensenlevens Drie zoons uit één gezin verdronken HAMEA MENING GEVRAAGD Nieuwe loonronde vond in de bouwbedrijven vlotte af handeling Twee negentigjarige Voor grafisch bedrijf en uitgeverij periodieken ATERDAG 9 OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 TN DEN HElLDER HEERST MOMENTEEL grote verslagenheid over de ramp, die het vissersvaartuig „De Jonge Jochem" hoogstwaarschijnlijk ge troffen heeft. Sinds de zware storm in de nacht van Dinsdag op Woensdag is er niets meer van het schip en zijn bemanning vernomen en alhoewel er nog altijd een theoretische kans op behoud overblijft, zolang niet met ze kerheid is komen vast te staan, dat het schip vergaan is, hebben de vissers van Den Helder de hoop op behouden thuiskomst opgegeven. Gisteren is een schip uitgevaren om de vermiste vissersboot te zoeken, maar gisteravond keerde het huiswaarts zonder enig nieuws. Ook verschil lende vliegtuigen keerden zonder resultaat op hun basis terug. De mannen, die de zee met al zijn wisselvalligheid kennen, wachten niet meer en zij pogen troost te geven aan de vijf gezinnen, die tegen beter we ten in, nog blijven hopen, al zal hun hoop over enkele dagen waarschijnlijk wel ijdel geweest blijken te zijn. gisteren halfstok de haven binnen, daar zijn schipper tijdens het uitzen den van de radioberichten door een stortzee met radiohut en al over boord gesleurd was en verdronken. De rouw in Urk wordt benadrukt door het feit, dat van de zes slacht offers 3 jongens uit één gezin ko men. Duur betaald. Slachtoffers Rikke Skou geïdentificeerd Eenzelfde rouw heerst op Urk, waar de stormnacht 6 mensenlevens geëist heeft. Hier heeft men practisch wel de zekerheid, dat het schip de „Hen- drika" in de kokende zee ten onder is gegaan, want tot het laatste toe heeft men via de radio de wilde strijd tussen water, wind en mannen kunnen volgen. In de stormnacht hoorde men van af een andere boot schipper Jan van den Berg een soort ooggetuigen ver slag geven. Deze schipper seinde naar de andere Urkerboten in de omtrek de gevaarlijke situatie van de „Hendrika", die dwars op de gol ven kwam te liggen en doorlopend door zware grondzeeën overspoeld werd. Halfstok. Deze macabere reportage werd plotseling afgebroken en het schip van schipper Van den Berg kwam Te zamen met hun 42-jarige oom, zijn de 26-jarige Rijken, de 20-jarige Cornelis en de 16-jarige Hendrik Kapitein de vorige week naar de visgronden van Terschelling vertrok ken en zij hebben daar een zeemans graf gevonden, evenals de 18-jarige Jan Korf, wiens moeder thans alleen achterblijft, daar tijdens de oorlog zijn vader en al zijn broers het le ven verloren, toen hun schip op een mijn liep. De zware tol van de zee drukt thans weer op Urk en Den Helder; de vis is met 11 mensenlevens weer bitter duur betaald. Slachtoffers. In de loop van gisteren zijn de stoffelijke overschotten van de vier slachtoffers van het ongeluk met de Rikke Skou, die gisternacht door de sleepboot Holland op Terschelling zijn binnengebracht, geïdentificeerd. Tet bleken te zijn P. H. Lillie, gebo ren 23-6-1899, R. W. J. Christensen, geboren 27-10-1900, H. Christensen, geboren 19-6-1918 en H. H. Jensen, geboren 14-6-1904. De stoffelijke overschotten werden gisteravond per extra boot naar Har- lingen vervoerd. Vandaar ging het naar Schiphol, vanwaar gisternacht om vier een vliegtuig vertrok om de omgekomenen naar Denemarken te brengen. Hen Geschenk voorde handen (Advertentie) Uitvoerder van kazerne overtrad de arbeidswet Een uitvoerder van de bouwonder neming Midden Nederland N.V. heeft zich gisteren voor het kantongerecht te Bergen op Zoom verantwoord voor 67 arbeidswetovertredingen, die hij had begaan tijdens de bouw van het kazerne-kampement te Ossendrecht in 1952. Het ministerie van Oorlog had op dracht verstrekt de kazerne uiterlijk 1 November op te leveren, dat was de enige richtsnoer voor de uitvoer der geweest. De kazerne moest op tijd klaar zijn en daarvoor hadden de bepalingen van de arbeidswet moe ten wijken. De inspecteurs van de arbeidsin spectie hadden meer dan 400 overtre dingen geconstateerd bij slechts één van de twintig onderdelen van deze onderneming doch de ambtenaar van het O.M. had hier uit een greep van overtredingen gedaan. Na een uitgebreid getuigenverhoor concludeerde de ambtenaar van het O.M. in zijn uitvoerig requisitoir tot 67 boeten van 150, zijnde 10050.— Jongeman haalde schoolgeld terug De Arnhemse recherche heeft een jongeman op heterdaad betrapt die er een sport van maakte in scholen te breken en daar aanwezige geldsbedragen te stelen. Deze 27-jarige P. was op 15 Sep tember uit de Rekkense inrichtingen ontslagen. Op heterdaad is hij be trapt, toen hij in de Arnhemse H.B.S. voor meisjes zijn slag wilde slaan. Sinds zijn in vrijheidsstelling heeft hij onder meer ook ingebroken in de school van de Ned. Heide Mij In het clubhuis van „Vitesse" vond hij een groot aantal gramofoonplaten van zijn gading. Tweede Kamer Als men op drie October zo 's avonds eens met beide ogen open over het Schuttersveld gedreven wordt, vraagt men zich toch wel eens af in hoever de feestvierenden, aan twijfels over de ware vreugde van al dit feestelijk gedrang onderhevig zijn. Te oordelen naar de gezichten zou men soms geneigd zijn te denken, dat deze mensen naar het veld gekomen zijn omdat het zo hport en in de hoop dat het vuurwerk zo snel mogelijk het startschot voor een nieuw jaar zonder drie October-beproevlngen zal lossen. Maar sommige mensen weten hun vreugdegevoelens goed te be heersen en spannen een degelijk strak gezicht over een wereld van binnenpretjes. Beter doet men, zo geloven wij, de drie-Octobervreugde te peilen naar de dikke laag palingvellen, haringstaarten en bananenschillen, die de Leidse straatkeien na afloop bedekken. Zij immers vertellen u iets omtrent de inwendige feestganger. De zeventig mannen van de gemeentereiniging zorgen er echter voor dat ook deze kans ons ontglipt. Daarom zouden wij nu onze lezers willen vragen; Waf amuseert of ergert U tijdens de Drie-Octoberviering? Meningen tot en met Woensdag 20 October aan het bureau van ons blad. Op de enveloppe „Mening Gevraagd" vermelden. De beste omschrijvingen worden beloond met vier geldprijzen: één van 5 gul den en drie van 2,50. Bovendien krijgen de uitverkoren meningen op Zaterdag 23 October een plaatsje in onze kolommen. Minister antwoord "Regeringsvliegtuig wel goed in orde" Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Wendelaar over het regeringsvliegtuig, dat we gens storing de reis van Z. K. M. Prins Bernhard naar Zuid-Afrika niet op tijd kon aanvangen, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat zaf"hy"thans niet ingaanV dat kan geantwoord dat storingen, als bij het regeringsvliegtuig zijn voorgekomen, zich kunnen vertonen, ondanks zorg vuldig toezicht en onderhoud. In het onderhavige geval werd tij dens de vlucht van Soesterberg naar Valkenburg bemerkt, dat een mag neet van een der motoren minder goed werkte, weshalve het vliegtuig naar Schiphol werd gevlogen, waar de storing werd verholpen, hetgeen enige tijd heeft gekost. Overal ter wereld wordt, gezien de ruime ervaring, die met dit type vliegtuig is opgedaan, de Dakota te recht als een der veiligste en meest bedrijfszekere vliegtuigen beschouwd. Op grond van veiligheid en be drijfszekerheid is er, ook in verband met bovenbedoelde storing, geen dringende reden om het vliegtuig door een ander te vervangen. De Tweede Kamer heeft gisteren de algemene politieek beraadslagin gen in tweede termijn over de rijks begroting voor 1955 voortgezet. De-heer ZANDT (S.G.) doet nog maals een beroep op de regering om zich in haar beleid te richten naar de wetten Gods. De heer SCHOUTEN (A.R.) ver klaart met genoegen te hebben ge luisterd naar de rede van de minis ter-president. Op de punten waar over hij het niet met hem eens is bij de begrotingshoofdstukken ge schieden. Met instemming heeft hij vernomen, dat over de vennootschaps belasting een beslissing zal kunnen worden genomen in samenhang met de andere belastingen. Met nog groter instemming heeft hij gehoord, dat de belastingverlagingen eerder zullen kunnen ingaan dan in de troonrede werd vermeld. Het stelt hem teleur, dat het be raad in de boezem der regering over het ontwerp-kleuteronderwyswet nog niet beëindigd is. Hij verklaart ernstige bezwaren te hebben tegen een bestemmingsbelas ting in verband met de huurverho ging. De regering zal een zeer ster ke motivering moeten geven om zijn bezwaren op dit punt te overwinnen. Het debat over de christelijke par tijen heef z.i. geleerd, dat het moei lijk is met elkander te spreken, het- Behalve in de timmer fabriek en koelkasten- bedrijf Reeds eerder kwamen de organisa ties van werkgevers en werknemers In de bouwbedrijven volledig tot overeenstemming over de loonsver hoging van zes procent. Thans kan worden medegedeeld dat de organi saties van werkgevers en werknemers in de nevenbedrijven eveneens tot volledige overeenstemimng zijn geko men. Evenals in het bouwbedrijf werd in het schildersbedrijf, het stuca- doorsbedrijr en het steengaastellers- bedrijf, het steenhouwersbedrjjf, het steen-, en kunststeen- en houtgraniet- bedrijf, de timmerfabrieken en het koelkastenbedrijf overeenstemming bereikt over loonsverhogingen, wel ke, behoudens enkele kleine afwij kingen, overeenkwamen met de loon- voorstellen, welke door de werkne mersorganisatie aan de werkgevers waren voorgelegd. De door partijen voorgestelde ver hogingen voor de burgerlijke en utili teitsbouw, de water-, spoor- en wegen bouw, de Noord-Oostpolder, het straatmakersbedrijf, het „zwarte corps", het heibedrijf het steenzet ters- en het rijswerkersbedrijf wer den reeds eerder door het college van rijksbemidelaars goedgekeurd. Achterop geraakt. Het college van rijksbemidde laars heeft nu ook de tussen de orga nisaties van werkgevers en werkne mers overeengekomen lonen voor het schildersbedrijf, het steenhou- wersbedrijf, het stucadoors-, beton- emailleurs- en steengaasstellersbe- drijf, het grondborings- en buizenleg- gersbedrijf, het steen-, houtgraniet en kunststeenbedrijf, goedgekeurd. De lonen voor de timmerfabrieken en het koelkastenbedrijf werden nog niet goedgekeurd vanwege de moei lijkheden ten aanzien van de gemeen- teklasseindeling. De goedkeuring wordt in de loop van de volgende week verwacht, waarbij het niet uit gesloten is dat er nog enige wijzigin gen zullen worden aangebracht. De voorgestelde nieuwe vacantie- bonnenwaarden voor het schildersbe drijf en het steenhouwersbedrijf keur de het college nog niet goed, deze ko men zeer binnenkort aan de orde. GASVERSTIKKING IN DELFT. De 74-jarige weduwe Van Does burg. wonende aan de Nieuwe Lan- gendijk te Delft, Is in de afgelopen nacht door gasverstikking om het le ven gekomen. Zij had 's avonds der gewoonte ge trouw, een pannetje eten op het gas stel gezet voor haar zoon, die later thuis zou komen. Ze zette de gas kraan open, maar vergat vermoede lijk het gas aan te steken. Daarna ging zij naar bed. In haar slaap is zij door het gas bedwelmd geraakt. Toen haar zoon 's nachts om onge veer half een thuis kwam, rook hij de gaslucht al in de gang. De G.G.D. werd gewaarschuwd maar het mocht niet meer lukken de levensgesten bij de vrouw op te wekken. geen iets anders is dan tot elkander te spreken. De P.v.d.A. wenst zich niet te binden aan een levensovertuiging. Dat betekent, dat zij als partij de normerende betekenis der christelijke levensovertuiging ontkent. Het isolement acht spr. nodig om te voorkomen een mengsel van over tuigingen, waaraan alle vastheid ont breekt. De heer Schouten betoogt, dat de eendracht van het yolk alleen een werkzame eendracht kan zijn als daaraan ten grondslag ligt de erken ning van de principiële verschillen, die nopen tot onderscheid ook tus sen de politieke partijen. De heer DE GROOT (C.P.N.) be spreekt nader enige onderdelen van het mandement, daarbij opmerkend, dat de katholieke wapenfabrikanten het meest profiteren van de Ameri kaanse bewapeningspolitiek. Waar de K.V.P. op uit is, staat z.i. zodanig in tegenstelling tot de le vensgewoonten van het Nederlandse volk, dat slechts een fiasco het gevolg kan zijn. De heer WELTER (K.N.P.) betoogt, dat de conclusie van het debat z.i. is, dat het kabinet in deze week van een kabinet op brede basis is gewor den een zakenkabinet of een extra parlementair kabinet. Dat behoeft naar zijn mening geen crisis op te leveren. De heer GORTZAK (C.P.N.) dient een motie in, waarin de regering wordt gevraagd de vergunning tot de loonsverhoging om te zetten in een verplichte verhoging van 6 pet. met vrijheid voor het bedrijfsleven om er boven uit te gaan. De minister-{h-esident, de heer DREES, merkt o.a. op, dat het ka binet tot stand is gekomen op de grondslag van een zakelijk program, waarop enige politieke partijen zich hadden verenigd, zonder een coali tie te vormen. Z.i. is er geen veran dering opgetreden; in het land is de sfeer veranderd. Of dat effect zal hebben op het kabinet moet worden afgewacht. Opgemerkt is, dat de Kamer in de toekomst een waarborg zou moe ten vragen, dat een afspraak zal wor den nagekomen. Spr. merkt op, dat met betrekking tot de vennootschaps belasting er eenvoudig sprake is van de aankondiging van een wetsont werp. Wat de loonsverhoging aangaat zegt spr., dat het motief om deze a)aus te behandelen is geweest dat er overeenstemming tussen de grote organisaties van werkgevers en ar beiders was Daarom kan hij de Ka mer niet in overweging geven te doen wat de motie-Gortzak vraagt. Ten aanzien van de uitkeringen aan ouden van dagen enz. wordt al les gedaan om deze te bespedigen. Het duurt natuurlijk even voor het wetsontwerp er is. Voorschotten kun nen moeilijk worden gegeven wegens administratieve bezwaren. Voor de Indische gepensionneerden zal ook een voorstel worden gedaan. De algemene beraadslagingen wor den hierna gesloten. Alvorens gestemd wordt over de motie-Gortzak verklaart de heer BURGER (Arb.) zich hiertegen op grond van de door de minister-pre sident ontwikkelde overwegingen, doch ook omdat hij er bezwaar te- ,gen heeft, dat de geleide loonpolitiek wordt losgelaten. De heer GORTZAK (C.P.N.) wij zigt daarop zijn motie, in deze zin, dat eruit komt te vervallen de vrij heid voor het bedrijfsleven om bo ven de 6 pet. te gaan. De motie wordt verworpen met 68 tegen 5 stemmen. Te ruim 4 uur wordt de verga dering gesloten. AAN GEVOLGEN VAN AUTO ONGELUK OVERLEDEN Gistermiddag is in het ziekenhuis aan de Zuidwal te 's Gravenhage overleden de 73-jarige G. S.G. uit de Vlierboomstraat. Zij werd Dins dagavond bij het afstappen van een vluchtheuvel in de Alexanderstraat aangereden door een auto. Zij kreeg onbekend letsel en werd toen naar het ziekenhuis vervoerd. Het is in de Nederlandse provincie van de Minderbroeders maar heel, heel zelden genoteerd, dat een van haar leden de 90 jaren bereikte. De toevallige merkwaardigheid wil, dat thans kort na elkander twee zeer verdienstelijke paters deze gezegende ouderdom bereiken. Het zijn de paters Simon Bennenbroek en Ignatius Smeets. Als wij beiden van heler harte het epitheton: zeer verdienste lijk geven, dan zien wij zeer zeker naar de uiterlijke feiten van de aard se loopbaan, die zij aflegden, maar wij weten anderzijds, dat wij zeer ze ker niet zulk een prachtige staat van dienst konden overleggen, als zij niet voortdurend het verheven ideaal van hun Vader Franciscus voor ogen hadden gehouden. Wanneer zij naar de gegeven talenten en genaden vol gens het doel van de Orde de beste krachten gaven voor het heil van tal- 3 JÊH /B Oud-pastoor I. Smeets o.f.m. schiedenis van de Nederlandse Min- lozen, dan deden zij dat niet, dan na j derbroeders. Het herstel van de sla- en mede door de heiliging van zich zelf. De eerste negentigjarige is dan Pater Simon Bennenbroek. Hij werd geboren 15 October 1864, en trad in 1884 in de Orde van de Minderbroe ders. Hij werd in 1890 priester ge wijd. Hij was achtereenvolgens ka pelaan te Rotterdam H. Rosalia vi- carius en gardiaan te Maastricht en pastoor te Nijmegen. Bij het kapittel van 1910 verenigden zich de stemmen van de kapittelbroeders op hem bij de keuze van een nieuwe Provinciaal. Men hernieuwde die keuze in 1913, 1919, 1922 en koos hem in 1916, 1925 en 1928 tot Custos. Ruim 20 jaren ze telde hij dus in het hoofdbestuur. De keuze van Pater Simon Bennenbroek betekende een keerpunt in de ge- MIJNHARDTJES: sterk* bestrijders van pijnen. (Advertentie) Twee bedrijfscommissies ingesteld De Sociaal-Economische Raad heeft gistermiddag een beslissing genomen met betrekking tot de instelling van bedrijfscommissies, die o.m. een taak hebben bij het samenstellen van de ondernemingsraden en bij het toe zicht op het werk van deze raden. Met 2710 stemmen heeft de SER uitgesproken, dat hij, nu overeen stemming tussen de betrokken orga nisaties niet mogelijk is gebleken, de voorkeur geeft aan het instellen van twee bedrijfscommissies voor het grafische bedrijf en het uitgeversbe drijf van dagbladen, nieuwsbladen en tijdschriften. De commissie-ondernemingsraden van de SER had aan de raad de vraag voorgelegd of er een gemeenschappe lijke bedrijfscommissie moet worden ingesteld of afzonderlijke commissies voor het grafische bedrijf enerzijds en de uitgeverijen van dag- en nieuwsbladen en tijdschriften ander zijds. Uit de beslissing die de SER genomen heeft, vloeit voort, dat ook in andere bedrijfstakken, waartoe be drijven van verschillend karakter behoren, meer dan een bedrijfscom- missie kan worden ingesteld. De meerderheid van de SER was echter van mening, dat dit niet moet leiden tot meer dan één ondernemingsraad per bedrijf. In de bedrijfstak, waarover giste ren gesproken werd, is de situatie zo, dat de werkgeversorgansaties en een groot aantal werknemersorganisaties, waaronder die van het administra tieve personeel en van de journalis ten, zich hebben uitgesproken voor het instellen van twee afzonderlijke bedrijfscommissies. Zij staan op het standpunt dat b.v. een dagbladbedrijf een geheel ander karakter heeft en een ander doel nastreeft dan een han delsdrukkerij. Daartegenover staat de opvatting van de drie grafische bonden, dat er slechts één bedrijfs- commissie moet komen. Zij ontken nen niet, dat er verschillen zijn tus sen persondernemingen en andere drukkerijen maar zij zien die niet als principiële verschillen. Aparte be drijfscommissies achten zij onge wenst en ondoelmatig. De meerderheid van de raad deel de het eerste standpunt, waarbij hef kroonlid prof. Veraart zoVer ging, dat hjj verklaarde zelfs geen bezwaar te hebben tegen meer dan één onderne mingsraad in de uitgeverijen van dag bladen, nieuwsbladen en tijdschrif ten, doch anderen wilden zover be slist niet gaan. Tot hen behoorde de heer Rooi ving, die twee bedrijfs commissies zeer goed mogelijk achtte omdat er een duidelijke schei ding is tussen de zuiver grafische be drijven en het perswezen, maar die hieraan de uitdrukkelijke voorwaar de verbond, dat het instellen van twee commissies niet mag tenderen naar twee ondernemingsraden in een bedrijf. Voorstanders van het voorstel van de grafische bonden waren de verte genwoordigers van KAB en NVV, die by monde van de heren Lelieveld en Lageveen de vrees uitspraken, dat er grote moeilijkheden zullen ontstaan wanneer er twee bedrijfscommissies komen. Ook het kroonlid drs. Den Uyl deelde dit standpunt. Hij sprak van een fatale scheiding in het be drijf. &We GQLF~) Twee wolhandkrabben verloren gisteren in de Delftse Schie hun vry- heid, op dezelfde plaats, waar de laatste veertien dagen reeds 15 van hun vriendjes opgevist werden. Volkomen wars van de kalen der is te Hartwerd (Fr.) een zwa luw bezig drie eieren uit te broeden; „als er dan nooit een Mei komt, dan maar in October" zal zij gedacht hebben. gen, in de Josefistische en Franse tijdperken ontvangen, had zich ge consolideerd en de broeders wachtten slechts op een stoere leider, die de oude roem volkomen zou terugbren gen. Pater Bennenbroek werd die man. Wel geen arbeid is er denkbaar Of hij wist zijn broeders ervoor te vinden, in Nederland zelf en in de Missiën, zorgend intussen voor uit breiding van het aantal huizen en leden. Het verwonderde eigenlijk niemand, dat in 1921 bij het generaal kapittel Op de vooravond van de verkiezingen, de Kardinaal-voorzitter Pater Bennenbroek bij zich riep en hem verzekerde, dat de grote meer derheid van de stemgerechtigden uit alle delen van de wereld hem tot op volger van Sint Franciscus wenste. Het verwonderde niemand, alleen de eenvoudige en bescheiden pater Si mon zelf, die de Kardinaal wist te overtuigen van zijn volkomen onge schiktheid en de onovertroffenheid van Pater Bernardinus Klumner, Amsterdammer, daarvoor wist te be wijzen. On een wijze meer in over eenstemming met eieren karakter, zou hij in Nederland zijn leven door brengen. Hij werd in 1925 pastoor te Oudewater, waar hij bijna 20 jaren zijn beste krachten gaf aan de hem toevertrouwden. Met gouden letteren moest geboekstaafd worden, wat hij in stilte tijdens de oorlogsjaren wist te bereiken. Op ruim tachtigjarige leeftijd ging hii niet met eigen zin rusten in het klooster te Megen, waar hii tal van kleinere diensten verrichtte en door zijn stintheid, zijn heerlijk voorbeeld en ziin onverwoest baar optimisme bemind bleef bii zeer velen. Pater Bennenbroek is officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij herdacht op 3 Oktober j.l. zyn 70-ja- rig kloosterjubileum. Zo lang zeventig jaren heeft de andere negentiginrige poter I. Smeets niet in de Minderbroeders- Orde vertoefd. Hij ontving het kleed van Sint Franciscus in 1898. mrmr was toen al 10 jaren vanaf 1888 nriester van het bisdom Roermond, in welk bisdom hij directeur was van het progymnasium te Venlo. Hii was geboren 26 October 1884 te Roer mond. Niet zo heel veel oosten heeft hii bij de Minderbroeders bekleed. Hij was verschillende jaren vicarius te Woerden, reetor van het pensio naat „Jerusalem" te Venray, praeses van het studiehuis te Nijmegen, prae ses, rector en eerste nastoor van de Leonardus-parochie te T elden en rec tor van de zusters TTrsulinen te Horst Zyn meeste arbeid heeft deze waar dige priester echter verricht als leider van een ontelbaar aantal geestelijke oefeningen, van retraites aan kloos terlingen en priesters, van oefenin gen als by veertigurengebed, van tridua voor alle soorten van organi saties. Ook als sroreker hoorde men hem gaarne op diverse vergaderin gen. Speciaal moet vermeld worden zijn werkzaamheid voor de francis caanse Derde Orde door woord en door geschrift. Zeker vooral door zijn activiteit nam deze voortreffelijke instelling bijzonder in het bisdom Haarlem een ongekende bloei. Pater Smeets is ridder in de Orde van Oranje Nassuau en verblijft thans in het klooster van de VII Smarten te Venray. Op hun 90ste verjaardag bieden wij graag aan beide jubilarissen or.- ze eerbiedige gelukwensen aan Moge God hen nog mooie jaren schenken. p. C. SI.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5