Plan voor waaiervormige veemarkthal thans in ontwerp en tekening gereed Omgeving Enthousiaste ouders boden leiding vacantiebezigheden feestavond aan R.K. Paedagogische school begint nieuw seizoen Van Egmond maakte het bont voor dames én heren BIOSCOPEN X WEEKGENDA ZATERDAG 9 OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Schuttersveld géén feestterrein meer Kosten globaal 6,5 plus 2,5 millioen r Aan de gemeenteraad van Leiden is thans door B. en W. het schetsont werp voor een veemarkthal voorge legd. Het plan spreekt van een waaiervormige hal, die sal worden aangelegd op het noordoostelijk deel van het Schuttersveld en het par keerterrein nabij „Groenoord" ver bonden door een brug over de Haar lemmervaart. Het stuk vangt aan met een blik in de geschiedenis. Het vraagstuk van de aanleg van een nieuwe veemarkt dateert niet van vandaag of gisteren; reeds tien tallen jaren heeft het de aandacht van het gemeentebestuur gevraagd. Leefde tot omstreeks het midden van de twintiger jaren nog de vraag, of wellloht met uitbreiding en verbete ring van de bestaande veemarkt kon worden volstaan, sedert 1926 werd vrijwel uitsluitend gedacht aan het aanleggen van een geheel nieuwe markt. Rapport van 1927, In 1027 bracht de toenmalige di recteur van de markt- en haven dienst een uitvoerig rapport aan B. en W. uit, waarin de gebreken van de veemarkt omstandig worden uit eengezet. Hij noemt daarin p.m. de volgende bezwaren. De markt be staat niet uit een ononderbroken ge heel, maar uit enkele openbare en druk bevolkte straten, waardoor een goed overzicht en een doelmatige in- deling niet mogelijk is; bovendien zijn deze straten voor het doel weinig geschikt en veel te klein. Mede ont breekt een geschikte ruimte voor handelaren om handel te dryven in landbouw- en zuivelwerktuigen, vee voeder, zaden en planten, voertui gen, manden, gereedschappen, tuigen enz., hoewel deze handel als een in tegrerend deel van de veemarkt is te beschouwen. Het is zonneklaar, dat al deze be zwaren in meer dan een kwarteeuw, die sedertdien is verlopen, eer toe- dan afgenomen zijn. Hoezeer B. en W. direct na hun op treden er op bedacht waren naar een oplossing van het veemarktvraag- stuk te streven, viel er de eerste ja ren aan de aanleg van een nieuwe veemarkt niet te denken. In 1952 echter is deze aangelegenheid met kracht ter hand genomen. Reeds in 1925 bestond het voorne men de nieuwe veemarkt aan te leg gen op terreinen Oostelijk van de Haarlemmerweg, ten Noorden van het Openbaar Slachthuis. Mede met het oog daarop werden in dat jaar het buiten „Groenoord" en verschil lende percelen weiland daar ter plaatse aangekocht. Havens zijn niet meer nodig. Sindsdien zijn echter tientallen ja ren verlopen, waarin de omstandig heden belangrijk veranderd zijn. In de eerste plaats is de noodzaak om rekening te houden met een zeer belangrijke aan- en afvoer van vee per boot vervallen, omdat zulks thans voor het overgrote deel per as geschiedt. De oude plannen hielden op dit punt rekening met het ma ken van een aantal havens, door een kanaal ten Zuiden van de Slaaghsloot verbonden met de Zijl. Een terrein, dat voor het maken van haven vol doende mogelijkheden bood, was bui ten de toen aangewezen gronden ten Oosten van de Haarlemmerweg be zwaarlijk in de gemeente vinden. Tihans behoeven terzake geen extra voorzieningen meer te worden getrof fen, zodat men bij de tepreinkeuze minder gebonden is. Twee oomplexen verbonden door brug. Na rijp beraad menen 1. en W. de voorkeur te moeten geven aan het plan, dat zij voorleggen en volgens hetwelk de veemarkthal c.a, verrijst op het Schuttersveld, terwijl het par keerterrein zijn plaats krijgt aan de andere zijde van de Haarlemmer vaart, op het gebied van „Groen oord". De twee onderdelen van het veemarktcomplex zullen worden verbonden door een bFug over ge noemde vaart. Bij deze keus hebben ?ij zich in hoofdzaak laten leiden deor de vol gende overwegingen. Het Schuttersveld verdient wegens zijn centrale ligging nabij het station en de belangrijke uitvalswegen door de viaducten in de spoorbaan de voorkeur boven het terrein achter de Haarlemmervaart, dat bovendien ook enigermate ongunstiger ligt ten op zichte van de binnenstad, in een hal. Doet men dit niet, dan dient men ernstig rekening te hou den met het gevaar, dat de markt op de duur verloopt. Besluit men eenmaal tot het ma ken van een hal, dan rijst nog de vraag, welke vorm deze had moet hebben: rechthoekig of waaiervor mig, Op het voetspoor van de markt- deskundigen, die de vorkeur geven aan een waaiervormige hal, geven B. cn W. de raad in overweging in principe tot deze vorm te besluiten, omdat deze o.m. de volgende voor delen biedt: grotere architectonische mogelijkheden (van veel belang voor een gebouw op dit punt van de stad markttechnisch beter, doordat de aan- en afvoer van marktbezoekers en van vee aanzienlijk worden verge makkelijkt; er blijven minder onge bruikte, dode hoeken, waardoor me de het nuttig effect van de hokken en balies groter is. Demonstratieterrein Behalve de hal met het daarbij be horende los- en laadperron treft men op het Schuttersveld ook het demon- stratielerrein, tevens bestemd voor het opstellen van landbouwwerktui gen, en een ruimte voor plaatsing van rijwielen van het publiek aan. Dit gedeelte van de veemarkt beslaat circa 3.6 ha. Het aan de overzijde van de Haarlemmervaart gelegen deel, dat zoals gezegd 'het parkeer terrein omvat, is ong, 6.7 h.a. groet. Rosten. Globaal geschat kunnen de kosten voor het veemarktplan met waaier vormige hal geraamd worden op rond 6.5QO.OOO,—waarin niet be grepen zijn de wegen op het Schut tersveld en de brug over de Haar lemmervaart. De kosten van deze laatste onderdelen kunnen gesteld Anderiijds achten B. en W. het niet I worde? op rond '«■«>0.000.-; hier in is begrepen het wegvak over het Schuttersveld van het rondpeint bij het viaduct Rijnsburgerweg tot de Rijnsburgersingel. Geeft men de verantwoord het gehele Schutters veld, dat door zijn uitstekende lig ging bijzondere betekenis heeft voor centrale stedelijke voorzieningen, aan de nieuwe veemarkt op te offe ren. In verband hiermede is het par keerterrein voor veeauto's en perso nenauto's aap de overzijde van de Haarlemmervaart geprojecteerd, ter wijl de veemarkt zelf zoveel moge lijk in Oostelijke richting is ver schoven. Op deze wijze zal van het Schuttersveld nog circa 30.000 m2 voor andere doeleinden beschikbaar blijven. De bouw van een brug ever de Haarlemmertrekvaart zorgt voor de nodige verbindingen tussen de beide onderdelen van het gehele veemarkt plan, die op deze wijze op een mini male afstand van elkaar gelegen zijn. Waaiervormig zéér nuttig. Was het in de dertiger jaren nog vraag, welke vorm deze hal moet niet, geheel of gedeeltelijk, moest worden overdekt, thans bestaat er geen twijfel meer over, dat de vee markt dient te worden ondergebracht Donderdagavond werd er aan de leiders cn leidsters vacantiebezighe den van dc Herensingelparochie door de ouders van die parochie een feestavond aangeboden. Het was een spontane geste van dankbaarheid voor het vele en goede, wat de kin deren in de vacantie genoten heb ben. Pastoor van Kleef en alle ka pelaans woonden de avond bij. Er zijn vele vriendelijke en waarderen de woorden gesproken door een der initiatiefnemers: de heer Ham. Hij memoreerde vooral het geduld en de liefde, waarmee de leiding vaak on der zeer moeilijke omstandigheden heeft gewerkt. Aan de eigenlijke feestavond werk ten mee „The jolly friends" en prof, Durini, goochelaar telepaath en het Hawaïan-ensemble „Fata Morgana". Alle aanwezigen de zaal aan de Maria Gijzensteeg was stampvol genoten van de muziek, de schetsjes leutige, zoals de „slaapwande laarster" en griezelige, zoals „de worger" en van de knappe tover kunsten van de professor. Tussen de bedrijven door sprak de heer van Hameren als hoofdstedelijk leider een opwekkend woord. Het is prachtig aldus de spre ker dat de ouders zich hier zo voor ons werk interesseren. Op deze wyze voelen wij ons gedragen door hun steun en zeer zeker zullen we in de toekomst een beroep doen op hun daadwerkelijke hulp, zowel fi nancieel als moreel. Eigenlijk is het do zaak van de ouders, dat de kin doren verantwoord en goed worden beziggehouden. In de pauze werd de hele leiding op het toneel geroepen en sprak de nieuwe geestelijke adviseur kape laan Watervis een dankwoord na mens alle ouders en namens de gees telijkheid. Die dankbaarheid ging f;epaard met geschenken: smaakvol- e bakjes met kleurige plantjes, bon bons, sigaretten en een grote porto- monaie voor de stedelijke hoofdlei der. Dit laatste als symbool?? De heer van Hameren sprak een laatste woordje om weer de waar dering van de leiding te uiten voor al het goede dat deze avond gebo den was. Tenslotte bleef men voor een dansje nog enige tijd gezellig bijeen, bljjft. nieuwe veemarkt een goede verbin- binding met het agrarisch gebied ten Noordoosten van Leiden door de aan leg van de hoofdverkeersbaan door „Noord", thans gedeeltelijk aango- legd (de Willem de Zwijgerlaan), en de bouw van een brug over de Zyl, dan moet nog gerekend worden met 'n uitgave van rond 2.500.000.-. In het bovenstaande is al gewezen op het stedebouwkundige belang van het Schuttersveld. Het overige deel van het Schuttersveld, voorzover dit niet reeds geschied is bij het weder- opbouwplan inbegrepen. Hiertoe zal voor het Schuttersveld, alsmede voor de bij de plannen be trokken gebieden aan weerszijden van de Haarlemmervaart een uit breidingsplan c-Q- een herziening van het uitbreidingsplan moeten worden vastgesteld. Geen feestterrein meer. Tenslotte achten B. en W. het dienstig er op te wijzen, dat, wanneer eenmaal met de uitvoering van de in het bovenstaande ontwikkelde plannen is begonnen, het Schutters veld niet meer deer de 3-Oetober- vereniging ken worden gebruikt als feestterrein. Zij zijn op dit punt in overleg getreden met het bestuur van deze vereniging. Aanvankelijk meen de men oplossing te kunnen vinden door in het recreatie-plan „Kftker- polder" een gedeelte mede te be stemmen als feestterrein voor 3 Oc tober. Bij nader inzien menen B. en W. dat het in het kader van de vee- marktplannen geprojecteerde par keerterrein ten Oosten van de Haar lemmerweg daarvoor meer in aan merking komt. Het bezwaar tegen het aanwijzen van een deel van de „Kikkerpolder" tot feestterrein is, dat telken jare de grasmat door het gebruik als feestterrein ernstig be schadigd wordt waardoor dit deel ge durende een bepaalde periode van elk jaar aan zijn eigenlijke bestem ming onttrokken wordt, terwijl de maatregelen tot herstel regelmatig onkosten met zich brengen. Dit bezwaar ontgaat men op het (bestrate) parkeerterrein. Dit terrein, dat, gelet op de uitstekende verbin dingen naar alle richtingen uit een oogpunt van ligging ten opziohte van de stad zo gunstig is als de „Kikker polder", voldoet ten volle aan alle eisen, die men aan een feestterrein voor 3 Oetober kan stellen, vooral ook omdat de steeds ondervonden bezwaren, voortvloeiende uit de dras sigheid van het weiland in het na jaar, op deze wijze kunnen worden I ontgaan. Vele ouderen hebben in hun pu berteitsjaren de zo nodige lessen moe ten missen waardoor elke opvoeding eerst compleet wordt. De op straat opgevangen dubbelzinnigheden moes ten door hen in stilte verwerkt en op waarheid onderzooht worden. Een en ander bracht bovendien mee, dat zij die het juiste voorbeeld niet kregen, op hun beurt bij de opvoeding van hun eigen kinderen dikwijls met de mond vol tanden stonden- Het is om deze reden zo belangrijk dat er in Leiden een R.K. paedagogi sche school bestaat, waarop de pro blemen van geboorte en opvoeding door deskundigen uitvoerig behan deld worden. Ook dit seizoen zal de Paedagogische school weer haar poor ten openen en wel pp 18 Oetober. Men heeft getracht de lessen die o.a. kinderpsychologie, de opvoeding in het geloof, de ethiek en medische kant van het geslachtleven en de behandeling van' allerlei opvoedings problemen omvatten, nog belangrijk uit te breidpn. Dit zal echter eerst mogelijk zijn als een groot aantal personen zich voor de nieuwe cursus opgeeft, Uitgebreide inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer J. C. Dier gaarde, Bakh. Rozeboomstraat 32, tel. 30558. Rurperliike Stand Geboren: Maria Bernarda dr van K. J. W. Smit en G. M. van Rijn; Hendrik zn van J. Barnhoorn en M. v d. Plas; Wilhelmus Mattheus zn van W. Breuker en C. de Vrind; Martien Cornelis zn van M. Boelee en M. C. van Tol; Neeltje Cornelia dr van A- G. van Egmond en J. C. Heemskerk; Onno zn van W. Baars c-n C. J. Eekhof; AdeJheid Maria Cla- zina Jacoba dr van A. J. M. Ponsioen en P. M. T, Venne; Yvonne Désirée dr van R, H. Jongen en N- D. v. Wil ligen. Overleden: I. Selier huisvr. van: v. d. Valk, 59 j. IJET MAG ZONDER OMWEGEN i |N MANTELPAKKEN EN MAN- A*een urestatie genoemd. wnrdpn TTnr.ct -«üH \Tnn een prestatie genoemd worden, dat Van Egmonds Modebedrijven, die reeds in dit seizoen showden in het kader van de Leidato, gisteravond in de Turk nog met een tweede mode show durfden komen, deze keer in de combinatie Messchers Modehuis en Hollants' Schoenen. Drie geroutineerde mannequins brachten een zestigtal modellen, bont, mantelpakken en mantels, ge completeerd met hoeden en hand schoenen van Messoher en schoenen van Hollants. Het bont varieerde in prijs van 250 tot 19500, hetgeen een behoor lijke marge genoemd kan worden. De mantel van 19500 was een echte nertz, die van 250 een seal-electric toppertje. Maar gecombineerd met de juiste hoed, shawl en handschoe nen en wandelend op het juiste schoeisel behoeft de vrouw, die zo'n „goedkoop" bontjasje koopt, zich ze ker niet de mindere te voelen van haar rijkere zuster, die misschien de nertz-mantel zal aanschaffen. De bedoeling van de show was dan ook om te laten zien, dat men de goedkopere bontsoorten óók elegant kan verwerken. De service van de firma staat er dan verder gedurende een aantal jaren borg voor, dat een ander ook elegant en degelijk IN DE LEIDSE Lido. „De man met een mil lioen" is een bijzonder geestige film, betiteld als de beste film van Gregory Peck. En niet zonder reden, want niet alleen het feit, dat deze acteur de hoofdrol speelt in het verhaal van Mark Twain, maar ook de verfilming zelf ervan is uitstekend tot oplos sing gebracht. Voor wie „het sprook je" van Mark Twain niet kent, slechts dit. Het gaat hier nl. om een wed denschap tussen twee broers, dat iemand, die een millioen bezit, alles kan krijgen, ook al betaalt hij niet. Dit wordt in de film op zeer treffen de wijze uitgebeeld, want Grtgory Peck, de held van de film, met een chèque van een millioen pond op zak, ziet alle deuren voor zich open f;aantotdat hij de chèque kwijt s, want dan is het afgelopen. Natuur lijk komt het weer in orde, maar de weddenschap is gewonnen. Tegenspeelster van Gregory Peck is de jonge Engelse filmster Jane Griffith, die reeds vele successen op het Londense toneel mocht boeken. Een film van kostelijk amusement, geschikt voor alle leeftijden. Rex. „Slavenschip" is een weer gave van de Britse opvattingen over recht en straf in de 18e eeuw. Et werd in die tijd overvloedig gede porteerd èn één van die zendingen naar de ballingschap treft men in deze film aan. De kapitein van het schip was er blijkbaar van overtuigd, dat hij deze zware gevallen slechts regeren kon als hij er geducht de wind onder had en daarom liet hij zijn gevange nen afranselen, kielhalen en uithon geren, dat het een lieve lust was. Het verhaal kristalliseert zich voor namelijk om een Amerikaanse stu dent en een actrice, die van elkaar gaan houden. De student probeert te ontvluchten, doch dat mislukt en de kapitein neemt wraak. Het relaas van de pogingen van de student om aan de dood te ontsnappen geeft de nodige spanning. De film is toegan kelijk voor personen boven de J8 jaar. Luxor heeft het merkwaardige ci nemascope-experiment „The Robe", met het verhaal over de mantel van Christus, geprolongeerd, hetgeen niet anders te verwachten was. Voor alle leeftijden. Trianon heeft de Richard Tauber- folm „Du bist die Welt für mich" eveneens geprolongeerd. De gouden stem van Richard Tauber blijft ook na diens dood bekoren. Alle leeftij den. Casino: Programma door de K.F.C. ontoelaatbaar verklaard. TELS zoekt Van Egmond beslist niet het goedkope genre. Wat er ge toond werd was qualitatief van de bovenste plank en zó gematigd in de toepassing van de moderne lijnen, dat men zo'n kledingstuk gerust meer dan één seizoen kan dragen, De hoedjes en handschoenen van Messoher waren over het algemeen zéér smaakvol, zowel op zichzelf als in de combinatie met mantel of man telpak. En het schoeisel van Hollants paste zich daar uitstekend bij aan,, waarbij kij het bijzonder sympathiek vonden, dat er ook op gemakkelijk zittende schoenen werd gelopen, die dan toch óók nog sierlijk waren. Enkele stukken verdienen bijzon dere vermelding. Op de eerste plaats de mantel van jersey, die voor ieder een een verrassing was. Dan de blue back zeehond die bijzonder mooi was, maar alleen geschikt om in steden als Brussel of Parijs gedragen te wor den. Vervolgens een petit-gris man tel, die een verfijnde blauwe weer- schijn vertoonde. En tenslotte dan die nertz-mantel van dat fantastische bedrag! met enkele stola's en cae-stola's van verschillende soorten nertz, ge dragen op cocktail- en avondjapon nen. In de pauze toonde salon Wes ten enkele moderne kapsels en liet de vier mannequins niet alleen haar coif fure bewonderen, maar ook kleine flesjes parfum uitdelen, een geste, die zeer op prijs werd gesteld. De heer S. van Egmond verzorgde zelf de commentaren voor de micro foon. Er was een bescheiden en be schaafd muziekje, dat de elegante pasjes van de mannequins begeleid de. Het zeer talrijke publiek gaf me nig hartelijk applausje weg en toonde zich buitengewoon voldaan. C. Th. R. WIJZIGINGEN TEN GOEDE BIJ TEXTIELFABRIEK VAN WIJK. In het voorjaar van 1953 heeft de Leidse textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co. N.V. te Leiden, een begin gemaakt met het nemen van ingrij pende reorganisatie-maatregelen. De. ze hebben in het afgelopen jaar reeds tot wijzigingen ten goede geleid, als gevolg waarvan de directie de ex. ploitatie van die periode met een ba tig saldo heeft kunnen afsluiten. In mindering van dit exploitatiesaldo werden gebracht de betaalde rente en de afschrijving op duurzame pro ductiemiddelen, waarna de balans en de verlies- en winstrekening sluiten met een verlies van 70.012. De afzet van de wolproducten heeft zich bevredigend ontwikkeld. Eind 1953 slaagde de directie er in be langrijke overheidsorders voor de le vering van wollen dekens te verkrij. gen. ATHOUEKE VOOR LEIDEN Van 10 tot en met 17 Oetober. Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re ductie van De Lejfóe Courant, Papen* gracht 32, Leiden, Tel. 20015. ZONDAG: Leonarduskerk, 9 uur v.m. Hoogmis t.e.v Franciscus van Assisië voor H.K.W. Kapel zusters Carmelitessen, 8.15 uur v.m. H. Mis uit dankbaarheid bij het 35-jarig bestaan Ned. Bond van Werkmeesters, kring Leiden. Idem, 9 uur v.m. H. Mis bij Sociale Zondagmorgen Raad van maatschap pelijk en cultureel overleg. St. Antonjusclubhuis, 10 uur v.in. ontbijt en vervolgens leging' door dr. Ponsioen. „De vrouw en de slang". Om 12 uur repetitie in de Leidse Schouw burg voor alle medewerkers. „De kleine Burcht", 8 uur nam. R.K. Bond van. Werkmeesters, caba retavond. DINSDAG: St. Petruskerk, 8.15 uur nam. con ferentie voor niet-katholieken en ka tholieken. WOENSDAG: „Royal", Douzastraat, 8 uur nam. Vergadering K.J.M.V. ZATERDAG: St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Uitvoering t.b.v. R.K. Blindenbond St. Odilia. Agenda van Leiden ZATERDAG: Schouwburg, 8 uur nam. Toneelver. „Tot ieders genoegen", in „De beste jaren van ons leven". Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 9 October een uur tot Zaterdag 16 Oe tober acht uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blanken, Ho- gewoerd 171, tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Tc Öegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Zondagsdienst der Hulsartsen te Leiden. A.s. Zondag 10 Oetober zal de dienst worden waargenomen door de doktoren' De Bruyne, Den Haan, Pieterse, Pleiter, Veldhuyzen. BIOSCOPEN. Lido: „De man met een millioen", alle leeftijden Luxor: „The Robe", alle leeftijden. TrUnon: „Du bist die Welt für mich", alle leeftijden. Re*: „Slavenschip", 18 jaar. Casino: Programma afgekeurd. LEIMUIDEN Studiereis naar Parijs Enkele Nederlandse kappers zijn uitgenodigd een studiereis te maken naar Parijs en daar een aantal beroemde salons te bezoeken. Gisteren is het gezel schap vertrokken. Onder hen bevindt zich ook de heer J. v. Veen, die zich bij landelijke kapwedstrijden heeft onderscheiden. LEIDSCHENDAM Vergadering K.V.P. In de huis houdelijke vergadering van de KVP is bü enkele candidaatstelling tot be stuurslid gekozen de heer J. P. M- Learbuch, die de plaats zal innemen van de heer G- de Koning, die de ge meente verlaten heeft. In het jaar verslag van de secretaris werd met nadruk gewezen dat het aantal KVP- leden (700) in verhouding tot het aantal katholieken veel te gering is en daarom drukte hij de leden op het hart nu nog eens extra hun best te doen voor bet aanwinnen van nieu we leden- De penningmeester had liet genoegen een batig saldo van 67.20 te kunnen overleggen. In de kascontrolecommissie werden geko zen de heren Van Wel en De Wit. Bij de rondvraag werd het bestuur verzocht nu eens bij de kath. raads fractie er op aan te dringen dat het gemeentebestuur na jaren van belo ven nu eens de aanleg van behoor lijke sportvelden en ook van kinder speelplaatsen ter hand te nemen. Het bestuur zegde volle medewer king toe en deelde nog mede dat ge regeld overleg zal plaats hebben met de raadsfractie en ook met de be sturen van de stands- en vakorgani saties. Jongerenwerk. Beginnende op Maandag' 25 dezer zal alhier een jon gerenweek gehouden worden welke meer bezinning en verdieping bij de jongeren vanaf 17 jaar beoogt. De weleerw. pater Hafkemeyer C.ss.R- uit Den Haag heeft voor deze week de leiding. DE KAAG Schippertjesdag. -= Begunstigd met een krachtige Noordenwind is Don derdag de traditioneel geworden schippertjesdag gehouden. Een 13- tal B.M.'s bestuurd deer middenstan ders van het Kaag-eiland, die in het seizoen geen tijd hebben, eikaars krachten te meten, startten plm. 1.30 uur n.m. vanaf „de Bonte Koe", 3 x het Kaag-eiland rond. De heer Jan Loogman wist voor de tweede achtereenvolgende keer beslag te leggen op de wisselbeker, beschik baar gesteld door de Amstelbrouwe- rjjen. Uitslag: 1. Jan Leogman met 70 pnt., 2. Chr. Zwetsloot Jgn, 56 p., 3. B. de Ruiter 56 p„ 4. Jaap van As- selt 53 p-, 5. Jan van Asselt 46 p., 6. G. Zwetsloot 40 p. LEIDERDORP Bloedplasmadienst Rode Kruis. De bloedafname-avond ten bate van de bloedplasmadienst, gisteren in het Dorpshuis gehouden, ig niet be paald een sueces geweest. Pe admi nistratie-had 233 donores aangeschre ven, terwijl leden van de E.H.B.Q. te Leiderdorp huig aan huis op zoek waren gegaan naar nieuwe donores. Het resultaat was echter niet in over eenstemming met de genomen moei te. Slechts 90 personen hadden aan de oproep gehoor gegeven. Een spe ciale autobus die aan de H. Rijndijk te Zoeterwoude 70 opgeroepenen zou ophalen kwam er met zegge en schrijve één vandaan. De ploeg van het Rode Kruis, speeiaal uit Amster dam overgekomen, wag dan ook zeer teleurgesteld. Zij betreurde het te meer omdat, ook bij een géringe op komst, de volle kosten welke aan zo'n avond verbonden zijn, moeten worden opgebracht. Men verzocht ons dan ook te willen mededelen, dat degenen dip gisteravond, om welke reden den ook, niet geweest zijn en toch nog bloed willen afstaan dit kunnen doen op Maandag 11 Oetober te Heogmade in café v. d. Ploeg. Schaken. De uitslagen van de deze week gehouden borden wedstrij den van de- Leiderdorpse schaakclub zijn als volgt; J. de Jong—W. Goed hard 1—0, D. Braam—C. Boom afg., P. v. d- LeekJ. Nagtegaal 1—0, C. H. SterkA. Kartens 1—0, A. P. Helmus—W. v. d. Leek 1—0. A. Geer- ling—C. Meinema 0—1, S. v, d. Zwan—B. Goederen 0—1, H. S. Gin jaar—C. v. Tol 1—0, J. Neuteboom— J. Jongebroer Dammen. In de tweede ronde van de onderlinge wedstrijden der Leiderdorpse damclub vielen opval lende verrassingen. Dorsman won van A. v. d. Zwan en J. v. d. Zwan won van H. v. d. Vecht en door een blunder van Deegenaars verloor deze zijn party. Uitslag le tiental: H. VerhoogtA. v Tol afgebr., C. A. Deegenaars—D. Hassefras 02, J. v. d. ZwanH. v. d. Vecht 2—0, A. v. d. ZwanAbr. Dorsman 0—2. F. J. v» d, Velde—J. v. Sandijk 1—1. 2e tiental: A. Vos—W, Verbeek 1—1, J. Goedhart—W. v. Heusden 0—2, W. v. Eek—P. Vervark 1—1, A- Bloemendaal—J. v. Heusden 0—2. De Zondagsdienst doktoren wordt deze week waargenomen door dokter E. J. Hoefman, Hoofdstraat 40. Tel. 30070. RIJP WETERING Ouden van dagen. Donderdag avond kwamen de ouden van dagen van de Rip bijeen in café „Rustoord" voor een gezellige avond. Zij, die de reis niet per voet konden volbrengen werden per auto gehaald en weer thuis gebracht. Om acht uur opende de voorz. van het comité, de heer J. Duivenvoorde, de bijeenkomst en gaf een korte uiteenzetting over wat er die avond te zien en te horen was. Daarna gingen de lichten uit en werd de film vertoond van de reis van ouden van dagen van 't vorig jaar. Toen de lichten weer waren aange stoken, kwam een van de ouden van dagen voor 't voetlicht met een vro lijk praatje en een liedje, waarvan 't refrein door allen werd meegezon gen. De comitéleden werden verrast met 'n bloemetje en een doosje sigaren. Na een kopje koffie werd de film vertoond van de reis van 25 Mei en allen konden zichzelf zien. Met nog een bijfilm en een verloting, waarbij velen een prijsje wonnen, werd de avond besloten.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2