IJ N S T R E E K Gouden jubileum van tAlpha' GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN u 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Ter gelegenheid van het gouden jubileum van Alpha werd gisteren in hotel Toor een receptie gehouden, waarvoor veel belangstelling bleek te bestaan. Het feest werd opgeluisterd door in totaal zestig bloemstukken. Voornamelijk hebben zakenrelaties de receptie bezocht. Zij kwamen uit het gehele land en het bleek dus wel duidelijk, dat Alpha een bedrijf is met internationale vermaardheid. We zagen ook burgemeester Wit- schey, evenals de wethouders Van den Berg en Dekker. Voorts gaf een van de directeuren van Sikkens' lak fabrieken van zijn belangstelling blijk. We kunnen mededelen, dat Al pha en Sikkens hebben besloten, een kleuren-adviesbureau in het leven te roepen, waardoor men de relaties r.og meer service kan gaan bieden. Het was twee uur lang op de re ceptie een komen en gaan van be langstellenden. Van het Alpha-be- dryf aan de Wilhelminalaan wapper de de driekleur. Er werden verschil lende geschenken voor het kantoor aangeboden. Tegeltableau onthuld. Woensdag morgen, de dag waarop de directie van de Verffabriek „Alpha" v. h. Gebrs. Klaverweiden N.V. te Alphen a. d. Rijn het gouden bestaansfeest van het bedrijf met medewerkers, persoeel, vrienden en kennissen in 't vogelpark „Avifauna" zou gaan vie ren, vond in het kantoorgebouw aan de Wilhelminastraat een korte plech tigheid plaats, welke geleid werd door de bedrijfsleider, de heer J. van Ringen en welke de dankbaarheid van het personeel aan directie tot uiting bracht. Al reeds enkele dagen was in de muur in de hal een tegeltableau, 40 x 50 ingemetseld, maar wat het voorstelt was op de traditionele wij'ze met een rood-wit-blauwe doek aan ieders belangstellende blikken ont trokken. Des te groter was de ver rassing, toen het tableau dor mej. Kroon werd onthuld. Het tableau, vervaardigd door de firma Goedewa- gen te Gouda, stelt voor „Alpha" uitgebeeld door het fabrieksmerk bestraald door de lachende zon en omringd door sterren. Voor dit werd onthld, sprak de heer D Bijl, die de gedenkplaat namens het personeel aanbood en de directie complimen teerde en dank bracht. Voor het eerst werd vanmorgen het „Alpha"-lied ge zongen, dat samengesteld is door de V.l.n.r. de heren mr. Mees, directeur Sikkens, G. J. Kooy en A. Oskam. Foto: v. d. Horst. ZOETER W OUDE Jong-veedag. Naar men ons me dedeelt is de Jongveedag, welke op 7 October zou worden gehouden, voorlopig uitgesteld. opgeruimd en de nieuwere toegepast. Zo werd genoemd het meedoen met de schoolradio door de 6e en 7e klasse, de opleiding voor het ver- keersexamen enz. Pater Aarnink S J. wist op een boeien. In een geestige en originele zeer bijzondere wijze zijn gehoor te omlijsting werden de dingen, die de pater wilde zeggen, geen droge op somming van lesjes aan de ouders. Integendeel. Het was alles spranke lend en levensecht, en vergezeld van een schaterlach kon men heel wat levenswijsheid opdoen. In een toegiftje behandelde pater Aarnink nog enkele boekwerken, die van nut kunnen zijn bij de gods dienstige opvoeding der kinderen in het gezin. NIEUWVEEN ECHTPAAR VOGELAAR-VAN EGMOND IN HET GOUD. Op 20 October a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw N. Vogelaar-van Egmond in het hu welijk traden. De bruid werd in 1879 te Mijdrecht geboren en de bruide gom in hetzelfde jaar te Nieuwveen. Uit het huwelijk werden 5 kinderen geboren, die nog in leven zijn. Er zijn 14 kleinkinderen. De bruidegom heeft een eigen wa- genmakersbedrijf waar hij nog da gelijks zijn werkzaamheden verricht. Lichtend voorwerp boven Leiden Tijdens 3-Octoberfeest De vliegende schotels zijn tot nu toe met een wijde bocht om Leiden heen gekeild. In ieder geval zagen dc Leidenaars er niets van en bleven meldingen over dergelijke verschijnselen beperkt tot de verslagen over het vuurwerk op het afgelopen drie-Octoberfeest. Toch is er op diezelfde avond door de heer J. van Tongeren, woonachtig in de Kaiserstraat, een lichtend voor werp waargenomen, dat wat kwaliteiten betreft een gooi doet naar de prijsklasse, waarin ook de luchtige schotels thuis horen. Omstreeks half acht zag hij bo ven onze feestende stad een bal lonachtig voorwerp, dat zich in kalme vaart van Zuid naar Noord bewoog. Onder dc ballon bevond zich een goudkleurig licht, dat in dezelfde richting bewoog en het bovenhangend voorwerp in een zachte gloed zette. De waarneming van de heer Van Tongeren werd ge steund door een drietal familie leden. Zij en wy zouden het verschijnsel geheel op reke ning van de drie-Oetoberviering geschreven hebben, als zich vol gens een bericht in de Haagsche Courant boven Den Haag Zon dagavond hetzelfde verschijnsel zou hebben voorgedaan. Ook hier begaf zich volgens vele meldin gen een ballonachtig voorwerp van Zuid naar Noord. De Ster- rewacht van Leiden heeft niets waargenomen, maar het kan na tuurlijk zijn dat men daar over het nogal laag vliegende voor werp heeft heengekeken heren A. J. Roos en J. van Ringen. Een van de directieleden, de heer G. J. Kooy, aanvaardde met een Beide bejaarden genieten nog een dankwoord de aangeboden herinne- j uitstekende gezondheid. Gedurende ring aan het gouden jubileum en 1 J,aar w°°"1 ]>et bruidspaar in de 0 J T«Tnrbciraal "JQ 4 Je- noemde het een welkome verrassing. De directeur was dankbaar jegens God voor de ontvangen zegen en er kentelijk jegens het personeel en dankte voor het tableau. HAZERSWOUDE De heer J. Raaphorst Jzn is ge slaagd voor het Drogisten-diploma. Geboren: Elisabeth dr van P. van Tol en E. van Zanten Jacob zn van C. van Leeuwen en P. de Graaf; Dirk zn van J. Bol en A. Verburg. Ondertrouwd: D den Hertog 52 jr en J. Bestman 27 jaar Getrouwd: A. van Vliet 29 jr en S. de Gelder 28 jr; W. B. de Jong 26 jr en Th. F. Maria 27 jr; J P. Lou- wers 32 jr en C. E. van der Werf 33 LANGERAAR OUDERAVOND. Met s- de ouderavond, die de St. Joannes Baptist de la Salle-school organiseerde in het parochiehuis, maakten de ouders der leerlingen van deze school kennis met iets nieuws. Tot nu toe werden derge lijke avonden nog niet gehouden, doch de kennismaking er mee was er een die voldoening heeft geschon ken. Tenminste aan de ouders, die gekomen waren. Het hoofd der school, de heer A. W. v. d. Hoorn, vond het prettig pas toor een schoolbestuur in het open baar eens dank te kunnen zeggen voor hetgeen ieder van hen doet voor de school. Het is zijn vurige wens, dat deze avond zal bijdragen toteen gewenste verhouding tussen school en gezin. De resultaten der 7e klas beantwoorden niet aan de verwach tingen, die gesteld mogen worden. Een grote rem is het verzuim in deze klas. De ouders worden aangespoord de kinderen regelmatig naar de school te zenden. In onze tegenwoor dige maatschappij is een tekort aan ontwikkeling vaak noodlottig. De school probeert met de tijd mee te gaan. Verouderde methodes worden NOORDWITKERHOUT K.A.B-winterprogramma Het winterprogramma waarmede de KAB afd. Noordwijkerhout voor den dag is gekomen ziet er weer keurig ver zorgd uit. De opening van het win terseizoen geschiedt op Zondag 17 October a.s. met een H.Mis met al gemene H. Communie in beide paro chiekerken. De openingsavond is op 19' Octo ber, dan komt de Verbondsvoorzitter de heer J. A. Middelhuis spreken over het onderwerp: „Waarom eigen lijk Katholieke oganisaties?" Op 31 October geeft de Toneelver eniging „Meer Vreugde" een uitvoe ring ten bate van „Herwonnen Le venskracht". Op 7 November is er een H. Mis met algemene H. Communie bij gele genheid van het patroonsfeest, waar na gemeenschappelijk ontbijt. Dit laatste is een nieuwigheid. Met ge ringe kosen kan men aan dit ontbijt deelnemen. Op 18 Nov. is er een ontspannings avond „Prijsj assen". 7 Dec. is er een St. Nicolaasfeest ▼oor de kinderen van de leden. Op 10 en 11 Jan. 1955 zijn er filmavonden voor de leden met hun dames. De jaarvergadering heeft plaats op 26 Jan. terwijl op 9 en 10 Febr. feest avonden worden gehouden voor de leden met hun dames. Deze avonden worden verzorgd door „Meer vreug de". Het 40-jarig bestaan van deze toneelvereniging wordt tegelijk ge vierd. Op 15 Maart ten slotte volgt een ontwikkelingsavond, spreker: de dio cesaan voorzitter de heer Joh. Kor- tink. Hij komt spreken over: „Waar om eigenlijk Kath. onderwijs? De heer J. Puyk slaagde voor 't examen le knecht bloemisthovenier. Dit examen werd afgenomen op de Stadskwekerij „Frankendael" in Am sterdam Geboren; Antonius Petrus Johan nes zn van J. W. Meiland en G J. v. d. Lans; Baafje Wilhelmina dr van C v. d. Tang en W. Haasnoot Getruowd: C. A. van der Aart 23 l jr en J. M. Klinkenberg 20 jr: J. G. de Haan 31 jr en J. M. W. Braat 24 jr Overleden: J. A. Kwant 73 jr echt genoot van J. M;. F. Donkers. WARMOND K.A.B. Onder voorzitterschap van de heer S. van Rijn hield de af deling Warmond van de K.A.B. een algemene vergadering. Na opening der bijeenkomst deed de voorzitter een beroep op de aanwezigen hun medeleden aan te sporen de bijeen komsten trouw te bezoeken gezien het grote belang dat in een regel matig bezoek van de vergaderingen gelegen is. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van Herwonnen Levenskracht, waarin werd medege deeld, dat wanneer patiënten die op genomen zijn in een Sanatorium be zoek krijgen van de naaste familie leden, de kosten van dit bezoek een maal per maand voor rekening van het Sanatorium worden genomen. Mede werd in dit schrijven gewe zen op het grote tekort aan verple gend personeel en werd aan de af deling dringend verzocht medewer king te verlenen tot opheffing van dit ernstig euvel. Als vertegenwoor diger naar de te houden Bondsraad op 27 November a.s. werd aangewe-1 zen de heer H. ter Haar. De voorzit ter deelde mede dat getracht is deel nemers te vinden voor het volgen van een sociale cursus, doch dat de ze poging geen succes heeft opgele verd. Zij die een dergelijke cursus toch gaarne zouden volgen, kunnen zich in Leiden melden. Het lag te vens in de bedoeling een gezins zorgfonds op te richten, wanneer hiervoor minstens 1000 leden zich zouden opgeven. Aangezien dit le dental nog niet bereikt is, kon op richting nog geen doorgang vinden. In de afdeling Warmond gaven zich voor dit doel al 110 leden op, wel een bewijs, dat in de andere afdeling terzake niet hard gewerkt is. De gehouden collecte ten bate van ..Hulp in Nood" bracht de somma van 3.50 op. Hierna werd het woord verleend aan de geestelijke adviseur- der vereniging die een lezing hield over het Bisschoppelijk Mandament. Kerkstraat. Gedurende 33 jaar is de bruidegom lid geweest van de kerke- raad van de Ned. Herv. Kerk, als diaken en ouderling. Het zal het bruidspaar in de komende dagen wel niet aan belangstelling ontbreken. K.A.B. vergaderde. Gisteren avond kwamen de leden van de K.A. B. afd. Nieuwveen in de zaal van de heer Leliveld in vergadering bijeen. De waarnemend-voorzitter, de heer j H. A. de Frankrijker, opende deze I vergadering en deelde mede, dat de ze vergadering bijeen was geroepen om in de vacature van voorzitter te voorzien, dit door het bedanken van de tegenwoordige voorzitter de heer A. A. v. Buuren wegens ziekte. De heer P. v. d. Berg Pz verkreeg de meeste stemmen, maar nam zijn benoeming niet aan, terwijl de heer Gieling zich als candidaat terugtrok werd de heer J. Burgmeijer als voor zitter gekozen. Vervolgens sprak de geestelijk ad viseur, kap. Keessen nog enkelen woorden, waarna de voorzitter deze avond me een korte toespraak sloot. RITNSATERWOUDF OPENING WINTERSEIZOEN STANDSORGANISATIES. Gisteravond hebben L.T.B., K.A.B, en R.K.M.V. voor de eerste maal in de geschiedenis van het dorp hun winterprogramma's met een gemeen schappelijke avond geopend in de zaal van de gebrs. Brama. Deze avond werd georganiseerd door de raad overleg .welke raad sedert zijn op richting ongeveer een half jaar gele den hiermede voor de eerste maal in het openbaar optrad. Rector Brans heeft in deze bijeenkomst taak en doel van de raad van overleg duide lijk gemaakt en we vinden het jam mer, dat nog niet veel meer mensen er waren er hooguit 200 van deze gelegenheid hebben gebruik ge maakt om eens te weten te komen, wat nu eigenlijk de betekenis van die raad van overleg is. De spreker had als titel van zijn uiteenzetting gekozen „Van verscheidenheid tot eenheid" en stelde bij de aanvang onmiddellijk vast, dat die titel eigen lijk een diep geheim bevat. „Van tot" draait het om. Het streven van het een tot het ander. Dus niet het omzetten van verscheidenheid in eenheid, want dat is onmogelijk, maar met aanvaarding en handha ving van de verscheidenheid toch tot eenheid komen. Spreker zette uit een, dat eenheid niet betekent uni formiteit, maar wel harmonie. De rector nam voorts het begrip „stand" onder de loupe. Voor velen is dit begrip alleen maar negatief. Men weet goed, wat men niet is, maar wat is men dan wel? De standen zijn niet zo maar op een gegeven ogen- .blik georganiseerd, neen deze zijn natuurlijk in de samenleving ge groeid. Het beroep en de verantwoor delijkheid in het maatschappelijk le ven, die bepalen de stand, waartoe men behoort. De kracht van de standsorganisatie is haar leden zich er van bewust te maken, wat ze zijn en wat ze waard zijn. Spreker wilde de raad van overleg dan Ook absoluut niet zien als een camou flage van de verscheidenheid, ook niet als overkoepeling of als een in- stantie.die het werk van de stands organisaties gaat overnemen. In de raad van overleg moet elke stand door zijn topmensen, bewust van wat zij zelf aan te dragen hebben, ver tegenwoordigd zijn. De heer Jeukens, voorzitter van de raad van overleg, had met een kort woord de spreker ingeleid en hem later bedankt voor zijn boeien de en heldere uiteenzetting. Enige dames van de rhythmische groep en van de keurploeg van GIOS zorgden voor een inleiding op deze avond met enkele rhythmische dan sen en oefeningen aan de brug en de evenwichtsbalk. De verschillen de nummers werd keurig uitgevoerd. De „Civadisten" zorgden voor een prettig stukje muziek ter afwisseling. Aan het slot van de avond vestigde de heer Jeukens nog de aandacht op de gezinsavonden, welke de raad van overleg in November organiseert en tijdens welke zeer deskundige spre kers het onderwerp: Geestelijke en lichamelijke hygiëne in het huwelijk zullen behandelen. Gevestigde personen in dc weck van 27 Sept. t/m 2 October. G. Bloem, bewaker, Ambonstr. 2; W. Bruel, Kor- tenaerstraat 54; E. Snijders BlokDe Bruijn en fam.. Rijnsb.singel IB; N. Bunge, W. Singel 37; B. L. F. Clemens, wetensch. medewerkster, Sterrenwacht 5; C. Develing, timmerman, Morskade 16a; G. Fienig, De Gijselaarstr. 17; M. M. A. de Goederen, Plantsoen 19; M. de Groot, Groenhovenstr. 19; C. Hendriks. Rapen burg 57: H. T. E. Hoedtt a. b. „Johanna Maria", ligg. Zoeterw.weg achter „Trio"; T. E. Hovenesch, W. Rozenstr. 24; P. v Kalsbeek. fotograaf, Brederostr. 15; J H. A. Koren, radio-technicus, Bilderdijk- straat 11; L. Lageman, Witte Singel 65; J. SchneiderLimpers, De L. de Kanter straat 2; J. Lubach en fam., sec. Duin water Maatschappij, Ger. Brandtstr. 10; T. N. van Luijk. med. analyste, Mezen- straat 3; M. Maris. 1.1. verpleegster, Me- zenstraat 3: D. H. Niemeijer, echtg. van v. d. Nat, Haxij 24a; G. Nolmans, schei kundige. Zeemanlaan 11; D. J. A. van Oppen. Breestr. 121a; A. BriejerPezij, De Sitterlaan 75; D. Postma, 1.1. gezins verzorgster, Rapenburg 59; J. Potters, lichtmatroos, Pioenstr. 23; L. E. Pourier, onderwijzeres, J. de Wittstr. 45; M. A. C. Rost van Tonningen, secretaresse. Klok- steeg 14; R. Stam, hulp-conducteur NZ HVM. Soembastr. 63; L. Tervooren, dienstbode. Haarl.str. 271; J. H. A. Teu- lings. Morsweg 38; C. W. Tieleman, directeur NV, Hooigracht 79; B. Tulner, J. v. Goijenkade 40; H. J. M. Versteeg, Stadhouderslaan 30; M. van do Waller, dienstbode. Levendaal 130a; C. A. Water- vis, priester. Herensingel 3; J. S. Wojcik, Merelstr. 19; H. W. Zweegman, De L. de Kanterstraat 13. Vertrokken personen in de weck van 27 September t/m 2 October, S. Al ders—Abspoel en fam,, Haarl.weg 27, 's Gravenhage, Tesselsestr. 84; H. M. KortekaasAnnard, W, Pyrmontstr. 27, Voorhout, Herenstr. 20; K. Batelaan, Hogewoerd 120, Denemarken; E. M. H. von Baumhauer, W. Singel 2, 's Graven hage, Ieplaan 64; S. M. Blonk, Kruisstr. 11, Oegstgeest. Oudenhoflaan 8; W. Boer en fam., Breestr. 125, Voorburg, Cremer- straat 33; S. D. Boes. Rapenburg 131, Zuid Afrika; H. B. M. H. Boitelle, Lange Mare 72, Rotterdam. StadhoudersWeg 139a; H. P. T. A. Dekkers, Gasstr. 50, Tegelen, Kruisstr. 13; F. D. C. T. Devilee, Resedastr. 16. Oegstgeest. Hofbroucker laan 23; H. J. Dieben, H. Rijndijk 258, 's Gravenhage, Tesselseplein 29; J. van Eijgen, Smidssteeg 17, Rotterdam, Schie- damsesingel 183; B. WobbeFlapper. Hogewoerd 86, Leidschendam, Marein- park 1: S. Fondse. Rijnsb.weg. Hilver sum, Schoolstr. 20a; W. F. de Fouw en fam., W. Singel 30, Oegstgeest, Van Cuijcklaan 14; J. A. Ouwerkerk—Ger- ritse. Zeemanlaan 53, Leiderdorp, Ber kenkade 13; D. A. Gilhuijs, de M. van Streefkerkstr. 51, Voorhout. Reigerslaan 23; J. P. Guépin, Vreewijkstr. 2, Eind hoven, Dr. Schaepmanlaan 23; A. C. M. van IerselHelmich, Noordeinde 50, Nij megen, Molenstr. 41; U. van der Hoek en fam., De Ridderstr. 2, Rotterdam. Hoog straat 103 B; H. J. J. Jansen, Waard- gracht 22, Voorschoten, Leidseweg 16; G. Kalkhoven en fam.. Duinhof 7, Utrecht. St. Ludgerusstr. 25 bis; W. F. J. Kasteelen, Morsstr. 40a, Den Helder, Buitenhaven 5; C. H. Kasten, Vondel laan 29, vertrokken, onbekend waarheen; W. J. E. Kloezeman en fam., Stadhou derslaan 32, Rotterdam. Bergsingel 149b; L. van der MeulenKloots, v. d. Waals straat 14, 's Gravenhage, Stadhouders laan 2; T. E. Kok, Koningstr. 27a, IJssel- muiden, Bloemstr. 401; J. M. W. A. Wes- seliusLennertz en fam., Haagweg 56, Kerkrade, Hambosweg 34; R. de Man, L. Mare 71a, 's Gravenhage, Laan van Meerdervoort 1236; H. Meijer, De L. de Kanterstr. 15, Amsterdam, Transvaalstr. 1281; C. v. SlingerlandNas en fam., Levendaal 69, Katwijk, Wassenaarseweg 67 D; M. de SmidtOort, Sterren wacht 5, Noordwijk, Atjehweg 12; H. T. BlonkOudhof, H. Morsweg 16, Oegst geest, Oudenhoflaan 8; N. Oudshoorn en fam., v. d. Brandelerkade 6, Apeldoorn, Eendenweg 67; B. Ouwerkerk, Waard 2, Leiderdorp, Berkenkade 13; J. H. A. J. M. Poppe en fam., Noordeinde 25, Breda, Okeghemlaan 11a; J. Eelink—Pret en fam., Oranjegracht 141, Arnhem, Vis serslaan 97; A. G. Riks, v. d. Waalsstr. 2, Nijmegen, Staringstr. 7; M. Sas, Zee manlaan 7, Haarlem, Spruitenbosstr. 17; ZWAMMERIMM Gemeenteraad Donderdagavond te half acht komt de raad bijeen Op de agenda staat o.m.: Wijziging con cessie waterleiding voor wat betreft de tarieven; Intrekking rekening courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's Gravenhage (max. f 8.500.—) en het aangaan van een doorlopende rekeningcourant-overeenkomst met gemelde Bank, alsmede vaststelling van het maximum crediet voor 1955 op 150.000.Enkele subsidie-aan vragen; Verlenen van een subsidie in het herstel van de korenmolen op de Overtocht; Voorstel tot aanvul ling van de Politieverordening met bepaling inzake cafébezoek (z.g. „zwarte lijst"); Aanbieding gemeen tebegroting 1955, begroting B.A. 1955 Aanbieding begroting woningbedrijf 1955. J. T. dc Smidt, Rijnsb.weg 147, Noord- wijk, Atjehweg 12; L. J. Smits, Vree wijkstraat 6. 's Gravenhage, Nicolaistr. 10; P. L. Spoor, J. de Wittstr. 16. Heke lingen. Tuinpad 5; P. B. M. Sweens, Kastanjekade 12. 5s Gravenhage, v. Be- verningkstraat 166; A. Verhoeven, Hoge woerd 130, Amsterdam, Willemsparkwcg 54; C. H. Vermeer, Alexanderstraat 50, Zwolle, St. Michaëlstr. 26; W. Visser, St. Jacobsgracht 1, Noordwijkerhout, Lange- velderweg 27; A. T. Wanninkhof, Apo- thekersdijk 11a, België; G. C. J. van der Wiel en fam., Zoeterw.weg 62, Ede. Dort- veldlaan 17; G. Zee, Zoeterw.singel 99, Hillegom. Leekstr. 7. LEIDEN - LICHTSTAD. Teneinde de plannen te bespreken van de lichtweek, welke dit jaar van 24 November t/m 4 December onder het motto „Leiden-Lichtstad" wordt gehouden, komen de winkeliers- en buurtcomité's volgende week Woens dagavond in „Het Gulden Vlies" bij een. Hoëwel deze plannen reeds in een vergevorderd stadium verkeren, bestaat deze avond tevens de gele genheid eventuele suggesties te doen. Ook dit jaar berust het secretariaat in handen van de directeur van V.V.V., de heer J. Viser, Steenstr. 1B. RurverHike Stand Geboren: Harold zn van M. Cram a en J. Roberti; Geertrui Maria dr van P. van Velzen en G. Franken; Johan nes Theodorus Cornelis Maria zn v. T. P. v. d. Lans en A. M. Berbee; Theodorus Jacobus Matthijs zn van A. A. M. Vosters en M. A. Teeuwen; Wilhelmina dr van J, C. Chaudron en A. Raas; Elisabeth Christina dr van M. W. F. Tuurenhout en E. van A. van Dijk en T. v. Duijvenbo de. Ondertrouwd: N. de Water en B. H. M. Thiel; J. C. v. d. Werf en C. J. M. Devilee; W. H. van Leerdam en W J. Holverda; S. van Weeren en E. E. de la Rie; M. Bol en J. C. v. Gor- sel; W. F. v. d. Staat en C. Visser; H. Vogelenzang en J. Boezelijn; J. W. N. de Lange en A. H. M. van Dijk; H. Neuteboom en L. W. Kukler; P. H. Smittenaar en W. J. de Does; G. L. J. van Schagen en J. P. Lagerberg; W. Verhorik en J. C. van de Wijngaard; J. Guldemond en A. Stadsvoort; T. de Mooij en I. van Rietschoten; P. Kemp en H. de Booij; E. Ofner en H. H. J. Donders. Overleden: M. A. B. J. v. d. Hoef, wed. van Boom 70 jr; A. M. v. d. Zij den dr 2 jr; J v. d. Plas huisvr. van v. d. Does 75 jr; J. Smit wednr 68 jr; C. van Iterson wed. van v. d. Voorst 49 jr; G. J. van Zeijst huisvr. van Lucas 67 jr. LEIDSE VARIA „Zoudt u zo goed willen zijn in „Leidse Varia" een groet te brengen aan alle katholieke invaliden van Leiden en omgeving. Allen een kaart sturen is niet mogelijk". Dit staat op de achterzijde van een mooie prent briefkaart uit Rome, die de redactie bereikte. Zij is ondertekend door de dames Lub en Vergalen van „St. Liduina". Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden „Peerke Donders". Mor genavond start de vervolgcursus voor de gediplomeerden, aanvang 8 uur bovenzaal Leonardushuis, "Haagweg 14. Alle gediplomeerde leden wor den daar verwacht. - Vanavond is er bijeenkomst voor de Kajotters van de parochie O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jözef. - Voor het ingenieursexamen tro pische landbouw is aan de landbouw school te Wageningen geslaagd de heer C. M. Bungenberg de Jong te Leiden. De gehele Octobermaand wordt iedere Woensdagavond om 6.45 uur in de St. Petruskerk de Rozenkrans kruistocht gehouden. Omdat er in November géén bij eenkomst is, verwachten de dames van „Sancta Veronica" morgenmid- in „In de vroolijcke Arke" veel bezoeksters, die verwerkte materialen komen brengen of nieuwe grondstof voor hun nijvere en liefderijke arbeid komen halen. De zitting duurt van 2.305 uur. De leden van de K.V.P., afdeling Leiden worden herinnerd aan de bij eenkomst, morgenavond om 8 uur. in restaurant „De Harmonie" aan de Breesfraat. Inleider is de heer J. Kortink. Hij zal spreken over het Mandement Nederlandse Bisschoppen. Ook niet leden zijn in deze bijeen komst welkom. Na de inleiding is er gelegenheid tot debat. Leidse Universiteit Geslaagd van het Propaedeutisch examen Godgeleerdheid de heren H. Ras te Lochem en G. J. Bierenga te Bussum; voor het candidaatsexamen Geschiedenis de heer J. F. van Oos ten te R'dam; voor het candidaats examen D wis- en natuurkunde de heer C. van Rijn te Katwijk aan Zee; voer het doctoraal examen Ge neeskunde de dames D. C. Bekkers te Leiden; A. C. v. d. Wilkde Haan te Utrecht; M. C. Muyzert te Leiden; Tan Giok Lwan Nio te Leiden en de heren H. Jansen te Den Haag; P. W. de Rooy te Den Haag; Tan Hong Dhiem te Leiden en P. O. L. Weyl te Vlaardingen; voor het arts examen le gedeelte de dames C. C. ter Haar RomeneyWachter te Leiden; E. B. M. Lampe te Wassenaar; Y. J. M. de Vries te Den Haag en de heren L. P. J. Peereboom te Den Haag en H. v. Vloten te Heerlen; voor het arts exa men 2e gedeelte de heren J. H. Bro- melow te Oegstgeest; J. W. Jansen te Vlissingen; W. J. Kapelle te Henge lo (O.) en H. C. M. v d Schoot te Hillegom. Wilt U iets weten? Vraag: Voor de landbouw krijgen de militairen zakenverlof. Zijn er verder geen mensen? Er zijn ook nog zakenmensen; die kunnen de jongens ook goed gebruiken. Daar wordt niet eens aan gedacht. Dat is volgens mij onrechtvaardig. Antwoord: Dat alleen boerenzoons zakenverlof kunnen krijgen, is een onjuiste voorstelling van zaken. Iedereen, die een zaak heeft, kan zakenverlof vragen en verkrijgen, indien de aanvrage voldoet aan de daarvoor gestelde voorwaarden. Mo gelijk houdt uw vraag echter ver band met de vragen, die de heer M. P. v. d. Weijden gisteren in de Twee de Kamer heeft gesteld betreffende de bedreigde aardappelen- en bieten oogst. Dat is uiteraard een ander ge val. Het gevaar dreigt momenteel, dat er een gedeelte van de oogst ver loren zal gaan en de bestrijding van dit gevaar eist bijzondere verlofmaat regelen voor hen, die aan de aard appelen- en bietenoogst kunnen en willen medewerken. Zodra de oogst binnen is, vervalt de gevraagde bij zondere regeling voor agrariërs. Ten overvloede mogen wij er nog op wij zen, dat de door de heer v. d. Weij den gevraagde maatregelen niet al leen van belang zijn voor de boeren, maar voor het gehele volk. Vraag: Route Den Haag—Hoens- broek per auto; hoeveel km.? Antwoord: Den Haag, R'dam,'Moer dijk, Breda, Tilburg, Eindhoven, Weert, Roermond, Susteren, Sittard, Lyenbroek, Oirsbeek, HoenSbroek; af stand 220 km. Marktberichten WOERDEN, 6 Oct. Kaas. Aan gevoerd werden 168 partijen. Prij zen: le soort 2.22—2.29, 2e soort f 2.142.21, extra kwaliteit tot ƒ2.43. De handel was matig. LEIDSCHENDAM, 5 Oct. Groente. Sla A 8—12.20, idem B 4—6.90, stoofsla 1218, andijvie f 15—18,70, spinazie 40—57, bloemkool A 35—44, idem B 26—32, selderij f 7.10—7.60, postelein 27—37, bospeen 18—26, waspeen 21—26, tomaten 9.80— 13.80, snijbonen 951.26, prinsesse- bonen 811.03, pronkbonen 5167, spekbonen 6368, aardappelen 8.20- 8.40, uien 13—14, Alicanten 86—89, Frankenthalers 1.00—1.05, bleeksel derij 816, komkommers A 44—45 idem B 36—38, idem C 24—26, idem krom 4854. 2* Openlijk dank aan God voor verhoord gebed op voorspraak van Maagd Maria en Joseph. 5764. 2 Te koop gevraagd oude mahonie ronde tafels, stoe len, canapé enz., alsook ko peren doofpotten, koperen melkemmers, kristal, tin nen voorwerpen enz. Mag beschadigd zijn. Br. onder no. 5756 bureau van dit blad. 2* Gemeubileerde Kamer te huur aangeboden, op eerste stand te Leiden voor dame, h. b. b. h. h. en b. h. etend. Te bevragen onder no. 9150 bureau van dit bl. 2* Gevraagd: Alle sicr- teeltvergunningen, ook pe riodiek. „Aangeboden: Groententeeltvergunning Êunt 4 en punt j". c.v. N. akker Hzn., Bloembollen- bedrijf. Roelofarendsvecn, Tel. 487 K 1713. 2* Kret's Erkende Bonds- Autorijschool, leert U vlug en veilig rijden 5.— per week. alles inbegrepen. Gerrit v. d. Laanstraat 4, Leiden. Tel. 30429. 9136B 2 Sic-' eltvergunnlngen Jaarteelt. Periode van warme en koude kas of bak Bloemisterij A. of E. fn- en verkoop J Eist- eest. Zuideinde 99A, Roe- lofarendsveen. .Telef. 291 K_/713. 2 Vermijdt ongelukken, neemt rijlessen bij erken de autorijschool Sief Bor ger, Lange Diefsteeg 6B, Hogewoerd 29, Leiden. Tel. 30982. 2* Te huur voor bruilof ten en partijen onze eezel- lige zaal. met gebruik van vrije keuken, serviezen enz.: zeer billijke zaalhuur 9 Oct. vrij gekomen. A. de Groot. Plantage 2: tel. 26820. 0140

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3