Van het laken van Pieter de la Court kan men goede feestkleding snijden Zuster Willibrorda liet voorbeeld van jaar lang religieuse 2 October belooft een échte 3-October te worden MORGEN DEVILEE Nieuw cursusjaar L. J. A. geopend Zondag-Vriendenkringdag J 2j ...iVLbjiR 1954 DE I.EIDSE COURAN'i TWEEDE BLAD PAGINA 1 GUIRLANDES BIJ DE HARING Het is jammer, dat de restaurateurs van de Waag: tijdens het breken steeds meer gebreken tegenkomen. Het uitdelen van de 3 October-haring en wit tebrood moet nu gèbeuren in een historisch gebouw waar de steigers en stutpalen overeind staan. Maar wat bloemslingers, guirlandes zullen het geheel toch een feestelijk aanzien geven. Misschien missen we iets het: volgend jaar als we weer in de ouderwetse Waag staan om de beroemde gave in ontvangst te nemen. Een andere nieuwigheid is, dat voor de 12.328 personen, die daar in de loop van de ochtend queue maken, het wachten, bekort zal worden door de muziek van een draai-orgel. Andere jaren stond buiten de harmoniekapel T. en D. opgesteld en m het afgelopen jaar de R. K. Leidse Harmoniekapel. Het bestuur van de 3 October-vereniging heeft echter meelij gehad met de muziekgezelschappen, die op drie Octo ber toch al een dag vol blazerij en dazerij hebben. Dat zijn zo de voornaamste nieuwigheden van het feest van dit jaar. Weinig nieuws zou men zeggen, maar het ligt helemaal niet in de bedoe ling van het bestuur om ingrijpende wijziging in de viering te brengen. 3 October is een traditie geworden; en wat voor een: de grote belangstel ling uit heel Nederland en zelfs uit het buitenland bewijst dit. Van een Zwitserse een Amerikaanse krant zijn verzoeken om verslagen over het, feest binnengekomen. Maar laten wij de voornaamste nieuwheid niet vergeten. „3 October"! wordt op 2 October gevierd. Dit schijnt nog niet ten volle bij de Leorse burgerij doorgedrongen te zijn. Nog steeds wordt het bestuur opgebeld door mensen, die van hun onbekendheid hiervan getuigen of vragen of het waar is. Welnu het is waar. De Zondag staat in de weg, maar men zou ook kunnen zeggen, dat de Leidenaren tuk op het feest geen dag langer konden wachten en de kalender wat geforceerd hebben; ook al zijn er die beweren, dat het toch eigenlijk niet past om het feest al te vieren op een dag, dat Leiden 380 jaar geleden nog weeklaagde in de beklemming van| een Spaanse belegering. Praalwagen „Het wevershuisje" uit de 3 October- optocht. PLEISTERZONDAG (Ga vroeg naar de kerk) Een attractieve actie met een spannend geheim 125.000,— aan prijzen (DIRECT TE ONTVANGEN) (Advertentie) dat de opmars naar het verzamelpunt Tot in de puntjes verzorgd. het Levendaal in vier gedeelten moet gebeuren. 1 Daarom kunnen wij volstaan met i slechts bijzonderheden van de luister- S3.Ï?L.'ieL?._?,J™LT!?r_ï Historische optocht genaamd parade bijna geheel Leiden al met De L dse t van pie,-r de la een gedeelte van de parade heeft court" te geven. kennis kunnen maken. Méér muziek- Men moet maar niet denken, datj amis*'er"staat'fféén'^isantbommmi) zal dit jaar ook de taptoe luister bij- dit zo maar een 0 tocht is wa'arbij f ™er kSistbommen zetten; onder meer twee drumbands dezelfde personen met een iets an- en tW66 kunstbommen- ook de gouden koets rijdt weer mee. In groep drie ditmaal. De vier schim mels worden gemend met rode teu gels afkomstig uit de koninklijke stallen. Zo zijn we dan al bladerend achter in het programma aangeland. We vin den nog de feestvoorstelling in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal, een programma getiteld „Leidens ontzetéén dag verzet?" Op het programma prijkt onder weer de naam van de internationaal befaam de clown Rexis. Vervolgens nog het avondfeest op het Schuttersveld met verschillende vermakelijkheden en tot knallend slot het groot schitterend feest-vuur- werk. Alleen al de opening van dit pyro- technisch feest geeft de ontzetting vóór het ontzet goed aan, dunkt ons: twee zware kanonslagen, twee lucht slagen, twee brillantbommen (weest Bladeren in het programma. We lopen het programma, dat Maandag a.s. verspreid zal worden, van blad tot blad door en stuiten al lereerst op het feestelijke wijdihgs- uur op Donderdag 30 September om 8 uur in de Pieterskerk. Een mooie inzet van de viering. Het gemengd- en jeugdkoor „Ex Animo" zingt, ds. P. W. Spruijt en dr. H. J. Westerink spreken. Grote Taptoe treffen wij op de volgende bladzijde aan. Negen mu ziekcorpsen, waaronder de drumband van de Nationale Reserve te Den Haag werken er aan mee. Kranslegging bij het standbeeld van P. A. van der Werff geeft dit alles een plechtig karakter. Dit wordt tijdens het de fileren langs het standbeeld wel eens vergeten. Daarom legt het bestuur er de nadruk op, dat de deelnemers zor gen voor een correcte houding en dat de Verenigingen bij het passeren de vaandels doen neigen. Dans- en hos- partijen zijn op dit moment nog voorbarig. Ontsteekt bij het passeren van de stoet fakkels, bengaals vuur of ver licht uw vensters met lampions, kaar sen of andere feestverlichting. Het maakt alles zo feestelijk, een paar simpele kaarsen in elk venster geven een weg vol stralende illuminatie. In dit verband werd door één van de bestuurders van het 3 October- feest opgemerkt hóe bijv. ih een stad als Alkmaar de burgerij uiting geeft aan haar meeleven met de feestvie ring. Als entr'acte vinden we op blad zijde negentien van het programma de aankondiging van het Lunapark. De kermis zal haar reputatie, de grootste van Nederlarn te zijn, ook dit jaar eer aandoen. Het aantal at tracties zal ongeveer honderd bedra gen. Daar zijn dan bij een vernufti ge cake-walk, een stefrenrad, nog miet gezien in Leiden en waarschijn lijk (het is helaas nog niet zeker) een kolossale rutschbaan. Een geluk kige tijding: het Schuttersveld zal droog en begaanbaar zijn, zelfs het klinkt wat wonderlijk, maar zo is het ons verteld als het pijpestelen re gent. Een euvel van het vorig jaar: gebrek aan wisselgeld bij de kas siers, is dit jaar de kop ingedrukt. Kermisburgers, die hierover toch nog klachten mochten hebben, wordt aangeraden om zich direct met een lid van het bestuur op het terrein in verbinding te stellen. Van de kermis komen we op de re veille van het balcon van het stad- huis, welwillend aangeboden door het Leids politie-muziekgezelschap, en vandaar bladeren we naar de uit reiking der feestgave Haring en Wit tebrood. Zoals reeds gezegd, 'een vrolijke pierement zal het wachten veraan genamen. Het is een groot getal 12.328 personen, die met één hand haring en één hand wittebrood het Waaggebouw zullen verlaten. Dat is vroeger wel eens anders geweest. Het is nog wel eens gebeurd, nog niet zo lang geleden, dat de oproep voor aanmelding herhaald moest wor den. Het minimum sinds 1945 is een kleine twee duizend geweest. Bij de velen, die zich voor de uitdeling meldden, was ook een leraar vani het gymnasium, die met een hele school klas de gaven in ontvangst zal nemen. Koraalmuziek in het Van der Werffpark is de gebeurlijkheid, die wij op pagina 29 aantreffen. De Chr. muziekvereniging „Concordia", ver zorgt de muzikale begeleiding. Repe tities voor deze koraalmuziek worden Maandag en Dinsdag a.s. om 8.15 urn- nam. gehouden. Iedereen is, zoals be kend, welkom. De militaire mars zal nog mooier en uitgebreider worden dan vorige jaren, zo wordt door het bestuur ver zekerd. Door de welwillende medewerking van de territoriale commandant West heeft men de beschikking over zo veel troepen en materieel gekregen, van de nationale reserve, een kapel van de Koninklijke luchtmacht en de kapel van het marine-vliegkamp Valkenburg. De gezamenlijke mars route volgt, zoals altijd, de weg Le vendaalKorevaarstraatBreestraat. In de samenvatting van het pro gramma wordt ook een ballonnen wedstrijd aangekondigd voor de scho lieren van het vierde leerjaar van de lagere scholen. De brandweer heeft het echter niet kunnen toestaan, voornamelijk met het oog op recente ongelukken, die met dergelijke bal lonnenwedstrijden gebeurd zijn. De ballonnen zouden met gas gevuld met een kaartje er aan van het betreffen, de kind losgelaten worden. Het ge vaar echter dat na ontploffing van één ballon een explosie van alle bal- lonnen zal volgen is niet denkbeel dig. De brandweer heeft daar proe ven mee genomen. Een doekje voor de wonde, die het couperen van dit programma-onder deel in de harten van de jeugd zal maken, moet zijn een poppenkast; om 3.30 's middags in de Stadsgehoorzaal met levensgrote poppen ten tonele gevoerd door de Leidenaar, de heer P. J. Onderwater. Dames en heren zullen te begin nen 's morgens te 9.45 uur om het hardst lopen bij de estafetteloop in de Doezastraat. Leidse sportvereni gingen zullen hieraan deelnemen on der auspiciën van de Leidse athle- tiekcommissie (K.N.A.U.). Het Stedelijk Museum de Lakenhal is, zoals de goede traditie het wil, ook dit jaar op deze dag van 10- geopend en rekent volgens dezelfde traditie op bezoek van velen. De di recteur van het museum, de heer J. N. van Wessen, verklapt in het pro gramma, dat men onder meer een collectie foto's uit het. archief van;,-.de 3 October-Vereniging van vroeger gehouden vieringen kan zien. Hij merkt hierbij op, dat het aantrekke lijk moet zijn voor de ouderen om zich zelf of anderen op de foto's te herkennen. En voor de jongeren zijn de foto's interessant, omdat ze een indruk geven van de 3 October-vie- ring in vroegere jaren. Omdat de drukte van de feestdag zelf zich niet goed leent deze oude foto's rustig te bekijken, zal deze ten toonstelling van 29 September tot 11 October voor het publiek geopend zijn. En rest ons nog de notoire Pieter de la Court. In ons blad van Donderdag j.l. heeft reeds een indringende levens beschrijving van deze beroemde Lei denaar gestaan. der pakje min of meer in de stijl van een tijdperk zich op straat ver tonen. Het bestuur heeft er nog eens de nadruk op gelegd, dat de stoet tot in de kleinste details verzorgd is. Voor alle costuums zijn historische studies gemaakt en het zal bijv. niet voorkomen, dat een Grootvorst Mensjikow, maarschalk en gouver neur van St. Petersburg met moderne molières aan de voeten te paard zit. Anachronismen komen niet voor, het is allemaal uit het tijdperk van „Pieter de la Court van der Voort (16641739), naar wie de Leidse straat genoemd is. Om de optocht ten volle te kunnen genieten, moet men dan ook het programma bij de hand hebben; daarin staan alle markan te bijzonderheden opgetekend. De stoet bestaat uit vier groepen: „Pieter de la Court va nder Voort en zijn familie" met als praalwagens „De Leydse tuyn" en het „Wevers huisje". Deze wagen is gedrapeerd met kostbaar laken van een Leidse laken handel, die bjjzonder in de geschie denis van deze Leidse lakenhande laar geïnteresseerd was. Vervolgens passeert de groep: be zoek van Tsaar Peter de Grote aan de Leydse Tuyn, met als praalwagen een Scheepstimmerwerf. Groep drie beeldt uit het bezoek van erfprins Willem, landgraaf van Hessen-Kas sei. Groep vier brengt het bezoek van de Franse ambassadeur, Graaf van Morville met de praalwagen „Tuin Versailles". Vervolgens passeert groep vijf: „het bezoek van de graaf van Aylesford, ambassadeur van de koning van En geland". Groep zes vertoont het bezoek van de hertog van Richelieu en groep ze ven het bezoek van het gehele corps diplomatique uit Den Haag. In cijfers uitgedrukt ziet de Optocht er nog indrukwekkender uit dan an dere jaren. Het aantal paarden, dat meestal ongeveer honderd bedraagt, is thans 136. Bij een van de groepen zullen de dames op rijpaarden met dameszadels voorbij trekken. Aankopen. Het bestuur heeft deze zadels aan gekocht om het bezit van de 3 Octo ber-vereniging uit te breiden. Met dit zelfde doel voor ogen heeft men ook onlangs één van de kost bare boerenwagens gekocht. Het is een z.g. speelwagen van een dikke driehonderd jaar oud en afkomstig uit de Alblasserwaard. Om nog even met de cijfers over de optocht voort te gaan: er lopen acht muziekcorpsen mee, er zijn ruim 359 gecostumeerde ruiters en voet gangers en vijf praalwagens. Voorop gaat weer de paukenist, begeleidt door vier trompetters en U spaart liters benzine! Prijs vanaf f6850.- AUTOMOB1ELBEDRIJF Haagweg 45 - LEIDEN Tel. 22817 Ook lessen Kath. Jeugdraad Gisteravond hebben ruim 50 jeugd leiders of aspirant-jeugdleiders ken nis kunnen maken met het nieuwe cursussenprogramma voor het sei zoen '54'55 van de Leidse Jeugd- actie. De heer Van Duine heette de aan wezige dames en heren welkom na mens de Leidse Jeugdraad, de Ver eniging van Handenarbeid en als gastheer namens het Leidse Volks huis, waarna hij het woord gaf aan de algemene cursusleider, dr. A. van Biemen. Dr. Van Biemen bepaalde aller eerst de eigenschappen van de cur sus in het afgelopen seizoen, waarin men zich op de eerste plaats had be zig gehouden met psychologische as pecten van het mens zijn, individueel en als groep met een maatschappelij ke achtergrond. Psychologie een luxe? Gedurende de cursus echter werd nog wel eens als de overheersende mening gevoeld, dat de psychologi sche achtergrond min of meer als een luxe werd beschouwd (wat het niet is, aldus dr. van B.) en dat men liever wat dieper zou ingaan op de technieken, de practische bezigheden, die de jeugd de mogelijkheid bieden zich als mens te ontplooien. Het gevolg is, dat er dit jaar een drietal gespecialiseerde cursussen zijn ontworpen, waar de belangstel lende zich grondig kan oriënteren. Deze drie cursussen, waaraan wij in dit blad reeds eerder aandacht heb besteed zijn: een cursus „handenar beid", opleidend tot een diploma, een cursus „sport en spel in het jeugd werk" en een cursus „creatief spe len." Om een leidraad te geven bij het bepalen van de keuze voor één van deze cursussen wees dr Van Biemen aan waar het de moderne mens aan ontbreekt: bereidheid om verant woording te nemen. Het koste wat het kost terugdringen van verant woordelijkheidsbesef in de jaren vóór de oorlog maakt dat de maat schappij nu roept om mensen die verantwoording durven nemen. Cul tuur is in de laatste jaren een kwes tie van consumeren geworden. Aan zelfwerkzaamheid, in het bijzon der van de geest, ontbreekt het de Feest in St. Elisabeth-ziekenhuis 27 Sept. en 10 Oct. hoogtijdagen DIJNA NIEMAND ontkomt aan een zekere beklemming, wanneer hij een ziekenhuis betreedt. Ook ons besloop weer dat zelfde onaangena me gevoel, toen wij voor de eerste maal de grote poorten van het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden pas seerden. Maar de zuster portierster glimlachte ons zo bemoedigend toe, dat het nare gevoel vluchtte als pijn voor een narcose. De stemming in het Ziekenhuis hadden wij ons in een flits van in spiratie gerealiseerd als de sfeer van een natuurlijke, spontane VTeugde, die door een bovennatuurlijke wordt gevoed, de sfeer waarin een zuster als Willibrorda leven kón en werken. Het was het uitzicht van het dia manten professie-feest van zuster Willibrorda, dat ons uiteindelijk in de spreekkamer bracht tegenover de zuster-econoom. yrt. WILLIBRORDA wil er niets 99*-1 van weten", onthulde zij ons. Het klonk zo gestreng en verma nend, dat we geneigd waren om de maagdelijke blocnote voor ons maar weer in de zijzak te steken. „Maar daarmee is ze nog niet klaar", zei de zuster-econoom agressief. Dus de blocnote bleef Op haar plaats. Dan geeft zij een opsomming, die het .daarmee nog niet klaar zijn" moti veert. „Zr. Willibrorda is het voorbeeld van een religieuse". Wat is zij ne derig geweest en wat heeft zij hard en opgewekt gewerkt. Nu nog on derbreekt zij geregeld haar werk op de naaikamer om voor een zus ter in de bres te springen en ar beidt als een jongere. Bovendien, zo vervolgde de zuster-econoom, zij is één van de Oprichters van het zie kenhuis geweest. In 1892 kwam zij met vier Zusters naar Leiden om het ziekenhuis overeind te trek ken". Dan komt de zuster-econoom met een jubileumboekje te voorschijn, dat bij het 50-jarig bestaan in 1942 is uit gegeven. Daar staat een hoofdstuk in „Zr. M. Willibrorda vertelt". We heb ben het dankbaar in leen aanvaard en later lazen w|j het verhaal dat zr. Willibrorda zelf geschreven heeft. En dat is zo sprankelend van humor, van levensvreugde, dat wij het met stij gende bewondering en aandacht ge lezen hebben. Het is goed, spannend en met smaak geschreven en geeft wel een bijzondere kijk op de geestes gaven van de thans jubilerende zus ter, die rijk aan intelligentie en hu mor moet zijn. Gaarne zouden wij het gehele verhaal van zr. M. Willi brorda hier hebben afgedrukt, maar wij moeten ons beperken tot een en kele zinsnede. Maar allereerst horen wij de zus ter-econoom nog wat uit en zo krij gen wij dan de nodige feiten en ge beurtenissen, die bij een jubileum genoteerd dienen te worden. Zr. Willibrorda werd op 30 Mei 1872 in Tilburg geboren en wandelde tot haar intrede in het klooster met de namen Anna M. C. van Seumeren over Gods aardbodem. QP 3 AUGUSTUS 1892 trad z|j in het klooster. Het heilig kleed ontving zij op 4 October van dat jaar en op 27 September 1894 had de Pro fessie plaats. Maandag a.s. is dit dus zestig jaar geleden. Dan is zij al in het moederklooster in Breda, waar zij het feest in rust en dankbaarheid zal vieren. Maar op 9 October is zij weer van het St. Eilisabeth-ziekenhuis in Leiden, dat zich een reden om deze beminde zuster te huldigen en te vie ren niet zo gauw laat ontnemen. Zij wordt 's avonds ingehaald en een plechtig Lof uit dankbaarheid moet de feestviering van 10 October in leiden. „Vertelt u nog eens iets over het leven van zr. Willibrorda" vra gen wij. We krijgen nog heel wat te horen; het is allemaal samen te vatten in twee woorden: liefde en levens vreugde. Ruim 25 j'aar is zij wijkzuster ge weest, geliefd om haar zachte hand en opgewekte lach. Het laatst in de Boerhaavestraat. Ook is zij 10 jaar lang wijkzuster in Lisse en 8 jaar in Prinsenhage geweest. Zeer bijzonder is wel, dat zr. Wil librorda de enige zuster in het zie kenhuis is, die sinds de oprichting er aan verbonden is. Zij onder meer heeft het huis groot gemaakt, niet door fantastische daden of initiatieven, maar door nederig en opgewekt geheel haar werkkracht en nog wat méér aan de zieken te ge ven. rN DAN DE BELOOFDE greep uit het verhaal van zr. Willibrorda: 't Was daags na Maria Onbevlekt Ontvangen (1892 Red.). Wat had den ze thuis gebeden voor de nieu we stichting en wat zouden zij, die thuis bleven, blijven bidden voor degenen, die vertrokken. Moeder Josephine en moeder M. Aloysia, de nieuwe overste van het nieuwe huis,' waren al vooruitgereisd. Ze dineerden bij deken Bots en wer den door de Hoogeerwaarde heer zelf naar haar nieuwe klooster ge bracht. Haar nieuwe klooster! Moeder Josephine had in haar moe derlijke bezorgdheid een mandje met eieren uit Breda meegenomen, om er haar dochteren in die aller eerste dagen mee te verrassen. Doch het ongeluk wilde, dat ze bij het overstappen in Dordrecht wel wat haastig te werk ging, struikel de en over haar mandje heenviel. Moeder had echter versterving ge noeg om niet te zien naar de moge lijke gevolgen van die qnvoorzie- ne misstap. ■"POT ZOVER het Onderhoudende moderne mens; aan enthousiasme voorts aan speelse activiteit. Aan het slot van zijn inleiding sprak de heer Van Biemen de wens uit dat allen zich na hun keuze bepaald te heb ben met genoemde speelse activi teit zouden inzetten. De drie docenten van de cursussen maakten hierna in de zaal kleine „beurhoekjes", waar al gauw de stemming „levendig" werd. Mgr. Hoogveld-instituut. Van de zijde van de Katholieke Jeugdraad vernemen wij nog over deze cursussen, dat hij zich voor het psychologisch-sociologisch gedeelte in verbinding heeft gesteld met het mgr Hoogveld Instituut te Nijmegen, dat onder leiding staat van dr. N. Perquin S.J. Verschillende personen hebben al toezegging gedaan in het kader van deze algemene cursus causerieën over toepasselijke onderwerpen te houden. Nadere mededelingen hierover zul len binnenkort in „De Leidse Cou rant" gedaan worden. A.s. Zondag zal weer de jaarlijkse Vriendenkringdag worden gehouden. De intentie van die dag is die van het jubileumjaar n.l.: Moge de jeugd, vooral door het voorbeeld van de ouders, de weg leren naar Christus in de H. Eucharistie. In alle parochiekerken van onze stad zullen H.H. Missen voor de Vriendenkring worden opgedragen, terwijl de predikaties over de H. Eucharistie zullen worden gehouden in de parochie van O. L. Vr. Hemel vaart en St. Joseph, door prof. A. v. d. Boog, in de parochie van de H. Petrus door pater Abel Duindam, O.F.M., de parochie van O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen door de weleerw. heer A. Vreburg en in de parochie H. Leonardus door kapelaan J. van Adriohem. Alle leden van de Vriendenkring worden bij de algemene H. Com munie op a.s. Zondag uitgenodigd om allereerst God te danken voor de ze gen welke Hij aan de viering van het gouden jubileum van de Vrienden kring heeft verleend. Maar daarnaast past een smeek- komst, dat Gods rijkste zegen kome gebed om God genade voor de toe- over ons zelf, ons gezin en de gehele stad Leiden. Prinses Wilhelmina Het gemeentebestuur deelt ons over het aangekondigde bezoek van Prinses Wilhelmina aan Leiden mede, dat de Prinses het stadhuis niet aan de voorzijde maar aan de kant van de Vismarkt zal betreden. Zoals bekend zal zij op het binnen plein van het stadhuis een beeldje onthullen van de beeldhouwer Pie ter Starreveld, geschenk van Konin gin Juliana aan de stad Leiden. In verband met deze plechtigheid wordt het stadhuis om 4 uur voor het publiek gesloten. CLUB VAN FOTO-EMPLOYé'S. Vrijdagavond hield de „Club van foto-emoloyé's" haar eerste bij eenkomst in het nieuwe seozoen. De opkomst was weer best. Eén van de bovenzalen van het Gulden Vlies, was tot de laatste plaats bezet. Als eerste punt werd na de mede delingen het a.s. programma bespro ken. Daarna hield één van de leden, de heer Renia, een praatje bij een 75- tal foto's in groot formaat gemaakt tijdens een vacantie in Parijs. Na de pauze toonde hij een aantal zeer goede opnamen van hier en overal. Ook uit Leiden en omstre ken. Vooral de opname van de He rensingel toonde, dat Leiden toch ook wel mooi is, als men het maar zien wil. Tot slot werd een filmpje ge- verhaal van zuster Willibrorda, draaid over atomsplitsing. dat enige bladzij Jen in het gedenk-1 boek beslaat en in deze trant is vol-1 GEVEILDE PERCELEN TE LEIDEN. schreven. Zo is zij nu toch aan het woord geweest. Het zou ons niet Ten overstaan van notaris J. C. lukt zijn haar iets over zich zelf te van Eek te Leiden is geveild: win&el- laten vertellen. Daar is zij te beschei- den voor. Het klein pasfoto'tje (meet konden de zusters niet los krijgen) is dan ook op heel slinkse wijze vi? de handen van de zr. econoom in han den van de redactie gekomen. Ere wien ere toekomt. Wij hopen dat alle oud-patiënten, vrienden en kennissen zr. Willibrorda op 10 October in de bloemen wat zeggen 'tuis en erf Hogewoerd 71, in bod f 4.600. Koper J. Huisman te Leiden q. voor 5.800. Ten overstaan van notaris J, Fuhri ?nethlage te Leiden: woonhuis met tuin te Oegstgeest de Kempenaer- 'traat 80, in bod ƒ11.000. Koper: J. r. de Cler te Leiden q.q. voor: 12.300 .Voonhuizen te Zoeterwoude Schen- elweg 101, 103 en 105. Samen in bod we in een bloemenzee zullen zet-1 f 4360. Koper E. van Starkenburg te 'en* Leiden q.q. voor 4510,

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7