Vanavond beslissing in Leiden wittebrood 1 cent duurder Werkloosheid oudere arbeidskrach ten ook in Leiden een probleem Arbeidsvoorwaarden van de jeugif zullen door enquête verbeterd kunnen worden Jeugdconcert Mij v. Toonkunst Dv^i.o o-,. x^i.IrJER 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Het z.g. grootbrood van 800 gram is in bakkerswinkels in vele steden in Nederland met 1 cent verhoogd. Nog niet in Leiden; maar vanavond zullen de bakkerspatroons een ver gadering houden waarin over deze 1 cent verhoging een beslissing zal val len. Deze prijsverhoging zou verband Alle invaliden naar de 3 October-optocht Van de zijde van de Algemene Ne derlandse Invaliden Bond afdeling Leiden, de organisatie die de belan gen behartigt der minder-validen, ontvingen ivij de volgende mede deling: Ook dit jaar zullen evenals vorige jaren de mindervaliden van alle ge zindten in de gelegenheid worden gesteld de optocht op 2 October rus tig zittend op een der mooiste punten van de stad aan de Breestraat in de omgeving van de studenten-sociëteit te kunnen gadeslaan, zonder last te hebben in gedrang te komen en zon der dat het uitzicht wordt belemmerd door personen, die hiervoor zouden kunnen gaan staan. Het publiek wordt beleefd ver zocht zich in verband hiermede niet op te stellen aan de noordzijde van de Breestraat vanaf de Gem. Meisjes school no. 80 tot het Belastingkan toor no. 40. Zij, die niet of zeer moeilijk kun nen kunnen lopen, kunnen worden afgehaald en weer thuis gebracht, indien zij dit bij het afhalen der kaarten schriftelijk aanvragen. De kaarten hiervoor kunnen worden af gehaald op vertoon van een bewijs van invaliditeitswet-rente, ongeval lenwet-rente, lidmaatschapskaart van de A.N.I.B. of zuster-organisatie en op bewijs van een arts, tegen de prijs van 20 cent per plaats. Het afhalen der plaatsen kan ge schieden op 28 en 29 Sept. e.k. des avonds van 7 tot 9 uur en des mid dags van 12 uur bij het secretariaat der Algem. Nederlandse Invaliden- bond afd. Leiden, Herengracht 83. Balletavond door school C. de Wekker De balletschool Corry de Wekker hield gisteravond in het Antonius- clubhuis een balletavond ten bate van het nieuwe Leidse Dierenasyl. Mr. dr. W. Hugenholtz opende de avond. Spreker hoopte dat Leiden, dat zowel nationaal als internatio naal het centrum van de dierenbe scherming is, het voorbeeld zou ge ven bij de steun van de stichting van een nieuw dierenasyl. Hierna kregen de leerlingen van de balletschool ge legenheid een staaltje van hun in vele oefenavonden verworven kun nen te geven. De jongsten brachten de gehele zaal in vertedering door de bevallige en kinderlijke wijze waarop zij wals, polka en preludium uitbeeldden. Zelfs.het spitsenwerk vormde voor vele klëintjes geen pro bleem meer. al kregen we af en toe het gevoel het technisch kunnen wel wat geforceerd werd. Soms herin nerde het op de spitsen gaan enigs zins aan een dressuurproef met stei gerende paarden. Een hoogtepunt was echter de solodans op muziek van Chopin. Het kleine danseresje toonde hierbij prachtige lichaamsbe- heersing en grote gratie. Groot suc ces hadden eveneens enkele vrolij ke dansen. Na de pauze kwamen de ouderen aan de beurt en ook hier viel veel te genieten. De dansen wer den afgewisseld door accordeonspel van Willy Swanenburg, die boven dien over een goede zangstem bleek te beschikken. De begeleiding van de door Corry de Wekker ontworpen dansen was van Joop Stokkermans. houden met de vorige loonronde van 5 De regering heeft destijds toege zegd door een meelverlaging deze hogere uitgaven te compenseren, doch veel is daarvan niet terecht gekomen. Nu dezer dagen in de bakkerij ook zgn. waarderingstarieven zijn inge voerd, die voorlopig neerkomen op een 5 hoger loon voor de gezellen, kon een prijsverhoging niet uitblij ven. In hoeverre de vergunning tot het andermaal verhogen van dé lo nen met 6 een prijsverhoging, ten gevolge zal hebben, moet worden af gewacht. Leidse Universiteit Geslagd voor het doctoraal exa men Scheikunde Mw. L. N. van RoggenOei te Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Freddy, z. v. A. Strik en L. G. v. d. Eng; Sjaantje, d. v. J. Boon en A. Rolink; Nicolaas Gerar- dus Maria, t. v. J. G. Zandvliet en L. E. M. Wijdeveld; Michel, z. v. de Ligny en M. S. Bink; Judith Alice, d. v. F. J. v. Slee en E. Lapré; Petrus Emile Josephus, z. v. J. L. Postma en M. W. van Niekerk; Jo- han Martinus, z. v. J. C. v. Schraven- dijk en G. M. B. Aniba. Getrouwd: G. L. Groenink en J. M. Lagerberg; A. P. v. d. Tang en A. H. Teunissen; J. G. v. Voorthuyzen en T. Hartevelt; H. T. Veldkamp en M. C. Montanus; T. J. van Rooden en J. M. Straathof; A. Stikkelman en J. T. van Polanen; A. Glasbergen en A. v. d. Keur; H. L. Alders en S. Ab- spoel; P. A. Wesdorp en M. Noort; J. Feenstra en G. C. Roman; J. G. Guijt en M. Blansjaar; E. G. Klomp en J. C. den Os. Overleden: H. A. Duivenvoorden, huisvr. van Lagerberg, 51 j. Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden Ten opzichte van de vorige stand i vergeten niet weinigen, dat de be valt weliswaar een geringe stijging roepseisen gelijke tred houden, met van het direct beschikbaar aanbod de perfectionnering van de arbeids waar te nemen. Het aantal als geheel werkloos ingeschreven mannen be droeg n.l. op 11 September 1954 426, terwijl daarenboven 38 personen op objecten voor aanvullende werk zaamheden tewerkgesteld waren, zo dat het totaal beschikbaar aanbod 464 beliep. Een toename derhalve van 15. Aangezien echter deze stij ging het gevolg is van herinschrij vingen van personen, die in tijdelijk werk geplaatst waren, behoeft hier aan weinig betekenis te worden toe gekend. Van groter belang is, dat een ver gelijking ten aanzien van de stand- cij-fers van 1952 en 1953 doet zien dat de werkgelegenheid in beduidende mate is toegenomen, zo zelfs, dat de seizoenfactoren, welke in genoemde jaren in September reeds in vrij be langrijke mate het aanbodcijfer be ïnvloedden, thans niet of nauwelijks merkbaar zijn, niettegenstaande natuurlijke groei van de beroepsbe volking. De voordelige verschillen bedragen respectievelijk 1195 en 643. Nog steeds doet zich in diverse be drijfstakken een tekort aan arbeids krachten gevoelen. Vooral voor jeug digen blijft de belangstelling onver minderd aanhouden. Vraag. Het aantal geregistreerde aanvra gen bleef vrijwel gelijk n.l. 250, waarvan 90 betrekking hebben op jeugdigen. In vrijwel alle bedrijfs takken en beroepen is plaats voor hen. Voor volwassenen bestaat rui me tot goede plaatsingsmogelijkheid in de metaalindustrie, de textielin dustrie (vezel, garen- en stoffenfa- brieken), de bouwsector, het houtbe drijf (timmer- en houtwarenfabrie- ken), het transportwerk (o.a. laad- en loswerk in de havenbedrijven) en de winkelbedrijven. Jeugdbemiddeling. De behoefte aan jeugdigen 15 t/m 18 jaar is, zoals reeds werd opgemerkt, nog altijd groot. Het aan bod blijft in niet onbelangrijke mate bij de vraag ten achter, vooral waar het aanvragen om jeugdig personeel voor magazijn- en expeditiewerk be treft. De voorkeur van de jeugdigen gaat, en dit is alleszins begrijpelijk, gezien de tijd waarin zij leven, uit naar beroepen waarin zij zich kun nen uitleven, beroepen welke tot hun verbeelding spreken. Helaas BRUIDSPAAR IN HET GOUD 29 September a.s. beginnen voor het echtpaar J. StaffeleuJ. R. Staffe- leuVan Booren (belden 72 jaar) de gouden bruidsdagen, die eindigen met het grote feest van de 50-jarige trouwdag op 12 October a.s. De bruidegom zal bij vele oudere Leidenaars bekend zijn, want hij was veertig jaar lang melkbezorger bij de Sierkan. Een hobby voor wandelen heeft hij er van overgehouden. Maar ook de Sierkan heeft hij nog niet los gelaten, hij voelt zich nog te fit om niets te gaan doen en daarom is hij iedere dag nog een paar uur op het bedrijf waar zijn grote ervaring ge waardeerd wordt. Ook mevr. Staffeleu heeft in de tijd, dat het moeilijk was de eindjes aan elkaar te knopen bij de Sierkan gewerkt. 19 jaar lang heeft zij daar in het huishouden en winkel haar nimmer rustende handen werk laten verrichten. Het gouden echtpaar woont nu 14 jaar in de Herenstraat. Een dochter en twee kleinkinderen zullen in ieder geval het feest, dat in intieme kring gevierd zal worden, meevieren. methoden. Het behoeft geen betoog, dat teleurstellingen dan ook niet uit blijven. Ook wordt menigmaal over het hoofd gezien, dat ook in de win kelbedrijven voor hen, die de vaste wil hebben om iets te bereiken, goe de mogelijkheden aanwezig zijn, welke niet zelden aan hem, die deze richting kiest voldoening zal blijken te geven, omdat bij goede opleiding en leiding een hoge graad van vak manschap bereikt kan worden. Hoewel de definitieve cijfers nog niet bekend zijn, kan nu reeds ge zegd worden, dat de speciale actie, welke evenals andere jaren ook dit jaar gevoerd is om afgestudeerde leerlingen van de ambachtsscholen snel en doeltreffend te plaatsen, goede resultaten heeft opgeleverd. Tenslotte dient opgemerkt te wor den, dat het spreekuur van de Na- zorgdienst elke Donderdagavond van 78 uur in de eerste plaats bedoeld is voor hen, die werken en die derhalve op de gewone uren niet in de gelegenheid zijn het Arbeids bureau te bezoeken. Oudere arbeidskrachten. Nu allerwege in de bedrijven be hoefte aan arbeidskrachten bestaat, ja zelfs in enkele bedrijven van een tekort kan worden gesproken, is het niet ondienstig de aandacht te ves tigen op de oudere arbeidskrachten werknemers boven de leeftijd van 45 jaar welke nog als werkloos staan ingeschreven. Huri aantal kan geschat worden op 200. Onder hen bevinden zich velen, die gaarne be reid zijn passend werk te aanvaar den, doch hun leeftijd blijkt dikwijls een hinderpaal te zijn. De ervaring heeft echter geleerd, dat juist deze mensen, wanneer men van de zijde van het bedrijfsleven enige tegemoet koming betracht, zich tot zeer goede en werkwillige krachten ontplooien. Bovendien kan het ongetwijfeld t voldoening strekken, dat men niet alleen het tekort aan arbeids krachten helpt verminderen, en dus het bedrijfsbelang dient, maar ook aan hen die nog vitaal zijn weer een toekomst schenkt. Vrouwen. Het aantal als werkloos ingeschre ven vrouwen onderging een geringe stijging en bedroeg op 11 September j.l. 165. De vraag daalde in niet onbedui dende mate, n.l. van 400 tot 300. De omstandigheid, dat de vraag meer op het aanbod was ingesteld is aan deze daling niet vreemd. De behoefte aan huishoudelijk per soneel dagmeisjes en werksters blijft aanhouden, daarnaast bestaat goede tot ruime plaatsingsmogelijk- heid voor vrouwelijke arbeidskrach ten in de textielindustrie, de wasse rijbedrijven, de confectieindustrie en de metaalbranche, terwijl tenslotte behoefte bestaat aan inpaksters, ver plegend en administratief personeel, typistes, steno-typistes en winkel personeel. LEIDS JEUGDPARLEMENT. Zoals reeds gemeld, zal de eerste zitting van het Leids Jeugdparle- ment worden gehouden Vrijdag a.s. om 7.30 uur in kamer 125 van het Stadhuis. De heer Chris van der Heuvel zal dan spreken over het onderwerp „Parlementaire spelregels in een de mocratie". Na de inleiding bestaat gelegenheid tot het stellen van vra gen. Een andere activiteit van het Leids Jeugdparlement zal bestaan uit een congres van de Jeugdparlementen in Zuid-Holland op Zaterdag 23 Octo ber a.s. Het programma vermeld o.m. meentebestuur (4 uur nam.). Excur- ontvangst ten stadhuize door ge- sie naar „Den Burcht" Leidse koffie tafel en een inleiding over „Europa '-én in een verenigde wereld". K.A.J. ZORGDE VOOR GOEDE OPENINGSAVOND. Gisteravond is er in de zaal van de Maria Gijzensteeg een openings avond gehouden, georganiseerd door de K.A.J. Om precies 8 uur sprak de voorzitter de heer Overdijk de genodigden toe, en wenste allen nog een genoegelijke avond. Op het pro gramma van K.A.J. stond een span nende film getiteld Holiday in Mexico, gespeeld in 3 bedrijven. Na de film werd er met man en macht gewerkt om de stoelen aan de kant te zetten voor een heerlijk dansje. De band van de K.A.J. zorgde voor goede muziek. Direct zat de stemming er in. Vaststelling van alle rle normen gewenst Er valt nog heel wat te wensen m onze tijd. Vooral de jonge arbeiders zullen in hun werk heel veel zaken ontdekken, die zij zich anders voor hadden gesteld. Deze teleurstellingen worden dan tijdens schafttijd of 's avonds na het werk eens hartig doorgenomen. „Kankeren" noemen ze dat dikwijls en het haalt bovendien bijzonder weinig uit. Daarom is het nu zo prettig dat de K.A.J. dc jonge arbeiders in staat stelt om via een enquête hun wensen en meningen kenbaar te maken. Deze enquête zal wel degelijk in vloed op de arbeidersomstandighe den kunnen hebben. De resultaten zullen namelijk op het grote kajot terscongres in Februari 1955 uitvoe rig besproken worden. Hierna zullen vervolgens acties voor eventuele ver beteringen in de arbeidstoestanden gevoerd kunnen worden. De duizenden ingevulde enquête formulieren zullen hierbij als bewijs materiaal moeten dienen. Men hoopt op deze manier te kunnen komen tot vaststelling van allerlei normen ap het gebied van vacantie, loon en ar beidstijd. Bovendien zal men het streven naar een in vaste banen ge leid vakonderwijs bekroond kunnen zien. Het is namelijk de bedoeling dit onderwijs zoveel mogelijk in de arbeidsuren te houden, zodat jeugdige arbeider zich 's avonds aan ontspanning zal kunnen wijden. Informatie op alle gebieden. Op het enquêteformulier vindt men allerlei vragen, die betrekking heb- hen op zowel de zakelijke al s de geestelijke instelling van de arbei der. Belangstellende informaties naar de beste tijd van het jaar de va cantie wisselen elkaar of met vra gen over opleiding, betaling en orga nisatie. De enquête wordt klassikaal ge houden. Om dit alles in Leiden zo pret tig mogelijk te laten verlopen zijn er een vijftal enquête-avonden vast gesteld. Hedenavond zullen de jeugdige ar beiders uit de Petrusparochie als eer sten gelegenheid krijgen hun wensen naar voren te brengen. Dit kan ge beuren in het clubgebouw op de Ga- renmarkt om 20.30 uur. Vrijdag avond komt de Hartebrugparochie aan de beurt, om 20.00 uur in de Ro- manuszaal. De Leonardusparochie kan Maandagavond in het parochie huis terecht, aanvang eveneens 8 uur, terwijl in de Maria Gijzensteeg op Woensdag en Donderdag om 8 uur de laatste avonden gehouden worden. Donderdagavond is bedoeld voor de zeer jeugdige arbeiders van 1417 jaar. Komt allen het is in uw eigen belang. EERSTE SEIZOENBIJEENKOMST POSTZEGELVERZAMELAARS. Gisteravond kwam de vereniging van Leidse Postzegelverzamelaars bijeen onder voorzitterschap van de heer W. v. Doorn in de Kleine Burcht te Leiden. In zijn openingswoord heette hij de vele aanwezigen harte lijk welkom op deze eerste bijeen komst in het winterseizoen waarna hij na enkele mededelingen wees op de bestuursverkiezing te houden in Jaunari a.s. Alle bestuursleden stellen zich herkiesbaar, doch wat zijn per soon betrof deelde hij mede dat we gens drukke werkzaamheden hij niet langer het voorzitterschap kon waar nemen. Na de notulen kreeg de heer Plaggemans het woord voor het hou den van zijn lezing over: Esperanto en postzegels. De voorzitter bracht hem voor de interessante uiteenzetting, welke met aandacht werd gevolgd, hartelijk dank. De secretaresse gaf nog een kort résumé van het verhandelde in de bondsvergadering te Vlissingen, waarbij zij mededeelde dat de heer Minnema was benoemd in de raad van beheer van het maandblad. Na een verloting volgde sluiting van de ze goed geslaagde bijeenkomst. LEIDSE VARIA Er is een nieuwe scheut aan de boom, die O.K.O. is, zo lezen wij in Sursum Corda. Als deze K.J.G. (Ka tholieke Jongeren Gemeenschap) even scheutig is in het bieden van ontwikkeling, kunst cn ontspanning als haar levenbrenger dan zal zij over belangstelling zeker niet te kla gen hebben. Vrijdagavond om 8 uur worden jongelui tussen 17 en 25 jaar, verloofd of niet, met deze nieuwe club in kennis gesteld. Het moet een club worden, waarin jonge katholie ke mensen bij elkaar zijn, van ge dachte wisselen, iets presteren, maar waarin ook daarna een uurtje gele genheid wordt gegeven tot gezellig samenzijn. De heer D. Kuneken, Drie Oc- toberstraat 61, hoopt op 30 Septem ber a.s. de dag te herdenken, waar op hij voor 25 jaar bij N.V. van Gend en Loos in dienst trad. De heer Kuneken begon zyn loop baan in 1929 te Leiden als chauffeur. In 1950 werd hij in de functie van loodsbaas naar Den Haag overge plaatst. Hij zal op 30 September a.s. om half elf in zijn huis worden gehul digd. De heer A. de Lange heeft zijn zaak in electro-technische en huis houdelijke artikelen op de Hoge Rijn dijk 74 flink uitgebreid door een ge deelte van de gang en de keuken van het woonhuis bij de zaak te rekken. Hij heeft de pui laten ver nieuwen en zo veel toonbanken in de winkel laten maken, dat hij zijn bonte verscheidenheid van artike len op aantrekkelijke wijzie kan eta leren. De uitvoering is een felicita tie waard. Vele vrienden en relaties van de fa. de Lange hebben dan ook gistermiddag bij de heropening de heer De Lange en zijn nijvere vrouw en anderen met dit resultaat gecom plimenteerd. i In het blad van gisteren is een be richt opgenomen betreffende een arrestatie van de 33-jarige C. J. va H., die in de omgeving van de He renstraat woont, wegens het ver oorzaken van een aanrijding op de hoek van het Noordeinde. De heer van H. blijkt aan de aanrijding ech ter part noch deel te hebben gehad, zodat hij hedenmorgen weer in vrij heid werd gesteld. Deze gehele af faire was voor de heer van H. een hoogst onprettige ervaring. ER IS EEN HECHTE VRIEND SCHAP ontstaan tussen het Rot terdams Philharmonisch orkest met z'n eminente dirigent Eduard Flipse (die zo fijn, beknopt en duidelijk uit legt) enerzijds en de Leidse jeugd die met volle aandacht geniet van al het schone, dat elk programma biedt. Luisteren, gespannen zijn en verlan gens hoog stellen, zo leraarde Flipse, zijn voorname factoren om te leren waarderen en begrijpen. Hiertoe had de dirigent een pracht programma gekozen dat begon met de ouverture „Wilhelm Teil" van Rossini. Deze opera schreef de com ponist in 1829, de bekroning van het werk van een uiterst virtuoos kun stenaar. Het cello kwintet, onder aanvoering van Samuel Brill, schil dert de rust van het Zwitserse land. Na dit rustig begin barst een Allegro lós, hevig als een onweer. Een pasto rale met prachtige melodie voor alt hobo volgt en felle signalen leiden het energieke slot in. Ademloos stil was het onder de uitnemende nemende uitvoering van Rossini's dramatische muziek. Onze grote landgenoot dr. Joh. Wa genaar, die zo'n geweldige figuur in de opbloei van het Nederlandse mu ziekleven is geweest, was vertegen woordigd door het Symphonisch ge dicht „Saul en David". Een klank rijke schildering van het bijbels ge geven. Een mooi en interessant, tot in finesses verzorgd. Niet weinig droeg het fraaie harpspel van Annemarie Bom bij, tot algeheel genieten. Dank baar en herhaald applaus werd haar dan ook gebracht en was ten volle verdiend. Tschaikowsky neemt ons met zijn Capricio Italiën mede op een van zijn zwerftochten door Italië, hij brengt ons op volksspelen, waar gedanst wordt. Echt Italiaanse volksmelodie tjes verwerkt hij met veel tempera ment en grote kennis van het orkest coloriet. Dat alles wat luid klinkt kan het orkest niet helpen. Zo is de compositie nu eenmaal. Er werd met veel élan gemisiceerd, en de gans vol le gehoorzaal daverde van de toe juichingen, die aan de dirigent Flipse werden gebracht cn welke hij gul weg deelde met zijn geheel toegewijd orkest, dat voortreffelijk gespeeld heeft. J. KORTMANN Agenda van Leiden DONDERDAG: Foyer Stadsgehoorzaal, 3.30 uur qam. 40 jaar Leidse Middenstands vereniging. VRIJDAG: R.K. Lyceum, nam. half acht, re petitie „De vrouw en de slang"; op komst noodzakelijk. Pieterskerk, 8 uur nam. Leerlin genconcert Jan Mens. Leids Volkshuis, 8 uur nam. Voor lichtingsavond Leidse Jeugd Actie. Lakenhal, 8 uur nam. concert. „In den Vergulden Turk", 8 uur nam. Smalfilmliga. Stadhuis, kamer 125, 7.30 uur nam. Jeugdparlement. ZATERDAG: Garenmarkt, 8.30 uur v.m., ver trek „Oud-Leiden" excursie naar Montfoort etc. Mater Amabilis school: spreekuur leidster elke Maandag en Woensdag van 19.30—20.30 in de R.K. Vak school aan het Galgewater. BIOSCOPEN. Van Vrijdag a.s. af draaien in Lei den de volgende films: Casino: Afgekeurd Lido: „Hans Christian Andersen", alle leeftijden. Luxor: „Rainbow 'round my shoul der", alle leeftijden. Trianon: „Easy to love", 18 jaar. Rex: „Lavastroom over Java", 14 jaar. De aanvangstijden van de biosco pen zijn: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur Zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dienst der apotheken.De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag September 13 uur tot Zaterdag 25 September 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553 Te Oegstgeest door: de Oegsteees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, Tel. 26274. WARMOND Inbrekers gestoord Bij afwezigheid der bewoners is in gebroken in de villa „Narcis", be woond door de heer Th. de V. Deze herdacht deze dag juist zijn 25-jarig huwelijksfeest, terwijl die dag tevens zijn dochter in de echt werd verbon den. De feestelijke viering van deze gebeurtenissen vond buiten de ge meente plaats. Enige inwontrs, die met deze omstandigheden bekend wa ren, zagen dat enkele personen zich verdacht in de omgeving van het huis ophielden en waarschuwden de poli tie. Deze was terstond ter plaatse en zette voor zover mogelijk de omge ving af. Weldra bleek, dat onbe voegden zich toegang tot de woning hadden verschaft, waarna de politie in de woning een uitgebreid onder zoek instelde. Zij troffen enkele kof fers, waarin een aanzienlijke buit reeds was geborgen. Door de komst van de politie werden zij vermoede lijk in hun plannen gestoord, waarbij zij zowel de gevulde koffers als de inbrekerswerktuigen moeten achter laten. Voor zover kon worden na gegaan worden slechts enkele kleine voorwerpen vermist. Het onderzoek wordt voortgezet. LEIDERDORP Raadsvergadering. A.s, Vrijdag avond vergadert de raad raad om acht uur. Behandeld wordt o.a.: aan gaan van een kasgeldlening; heffing baatbelasting van verbeterde Dr. v. Rhijnstraat; wijziging heffing verma kelijkheidsbelasting; medewerking aanschaffing leermiddelen Herv. schoolver.; overdracht 17 woningen en een winkel aan de bouwvereni ging Patrimonium; verlenen van ren teloos crediet aan plaatselijke com missie padvinderij onder hypothecair verband: subsidie aan medisch-op- voedkundig bureau: aanbieding ge meentebegroting 1955 en bednjfsbe- grotingen; benoeming commissie na zien rekening 1953; verlening subsidie aan kerkvoogdij Herv. Gemeente voor conservering oudheidkundige vondst; vaststelling huren van 54 etagewoningen; aankoop van grond; behandeling rapport commissie ad- hoc uit de raad over de flatwonin gen. Scheepsberichten AARDIJK, 22 te Philadelhpia; AL CYONE, p. 22 Finisterre n. Antwerpen: ALDERAMIN, 22 n.m. v. Calicut naar Karachi; ANNENKERK, 23 te Penang; ARENDSKERK. 22 v. Cebu n. Zam- boanga; AXELDIJK, 23 te Philadelhpia; BORNEO. 22 v. Djeddah n. Padang; BLIJDENDIJK. 22 te New York; BOSCHFONTEIN. p. 22 Kp. Guardafui n. Mombassa; CALTEX PERNIS t(.), 22 n.m. te Sidon; CALTEX UTRECHT (t.). p. 22 Kreta n. Sidon; CHARIS, 23 van Jacksonville te Philadelphia; DELF LAND, 22 v. A'dam n. Bremen; ESSO AMSTERDAM (t.), p. 22 Lissabon naar Sidon; ESSÖ DEN HAAG (t.>, 22 te Algiers; FRIESLAND krl., p. 22 n.m. Str. Messina n. Napels; GOOILAND, p. 22 n.m. Madeira n. Recife; JAGERS FONTEIN. 22 v. Las Palmas n. Sout hampton; KARIMATA, 22 v. Colombo n. Djibouti: KOTA INTEN. 23 te Bela- wan; LAAGKERK. 23 Bombay verw.: LANGKOEAS. p. 22 Str. Messina naar Port Said; LIMBURG. 22 te Bombay; LOOSDRECHT. 23 te Lissabon: MAAS DAM. 22 te Cobh; MADOERA. 23 te Djeddah; MAPIA, 2 2v. A'dam n. Ant werpen; METULA (t.i, 23 te Yokohama; MODJOKERTO, p. 22 Ouessant n. Rot terdam; OOSTKERK, 22 te Port Said; ORANJE, 25 Tj. Priok verw.; OVULA (t.), p. 22 Gibraltar n. Malta; RAKI. 22 v. Port Sudan n. Suez; RIJNDAM, 22 600 m. w. Landsend n. Southampton; SIBAJAK, 22 v. Southampton n. R'dam; SINGKEP. 22 v. Genua n. Marseille: STAD LEIDEN. 22 n.m. v. Tanga naar Zanzibar; TABINTA. 22 v. Belawan n. Semarang; TALISSE. 22 v. Djeddah n. Djibouti: TEUCER, 22 v. Port Swetten- ham n. Singapore; WATERMAN. 22 530 m. ozo. Christmas Eil. n. Surabaja; WO- NORATO. 23 te Singapore. Marktberichten GOUDA, 29 Sept. Kans. Aange voerd 250 partijen kaas. Pry zen 1ste soort kwaliteit van 2 142.21, 2de kwaliteit van 2.08—2.13 en extra 2.202.50 per kg. Handel goed. 's HERTOGENBOSCH, 23 Sept. Vee. Aangevoerd 6076 stuks vee. nl. 2545 runderen. 336 vette kalveren 372 nuchtere kalveren. 67 fokzeugen, 177 slachtzeugen, 84 lopers, 1912 big gen, 560 schapen en 23 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalf koeien 665925, guiste koeien f 540—775, kalfvaarzen 600—850, klamvaarzen f 540630, guiste vaar zen 525660, pinken 350490, graskalveren f 225—300, nuchtere fokkalveren 95155, nuchtere slacht kalveren 4055, zware soorten 60 85, drachtige zeugen f 320440 p. stuk, lopers f 85110, biggen 48— 65, schapen f 7090, zuiglammeren 7095, weilammeren 6070 per stuk. Aanvoer van slachtvee 846 stuks prijzen le kw 2.65—2 80, 2e kwal. f 2.50—2.60, 3e kwal 2.25—2.40. vette stieren 2.402.60, worstkoeien 2.102.25 alles per kg geslacht ge wicht, vette kalveren zware soorten' .35—2.55. vette kalveren midden klasse 2.20—2.30, vette kalveren lichte soorten 1 952.10. nuchtere slachtkalveren f 1 301 45,. zware soorten f 1.55—1.80, slaehtzeugen 1.66—1.73 er fijne jonge slachtvar- kens f 1.851.92 per ks levend gew. LEIDSCHENDAM, 22 Sept. Eieren. Aangevoerd 52800 eieren. De prijzen waren voor: 3800 kipeieren no. 0 18.20—19.10, 4400 n. 1 f 17.20—17.90, 6500 no. 2 15.80—16 85, 8600 no. 3 f 15 00—15.65 169000 no, 4 f 12.20 12.50; 6800 no. 5 9.90—10.60, 4800 no. 6 9.10—9.60; 600 no. 7 8.50— 8.70: 400 eendeneierei 9.3510.20. Verder waren aangevoerd: 70 kippen 1.85 -4.30. 15 konijnen 0.28—1 80. 10 duiven 5065 cent. VINKEVEEN, 22 Sept Groente. Andyvie 10—19 cent, groene kool 16 21 cent, rode kool 22 cent, postelein 26—33 cent, spinazie 31 -50 cent, prei 2325 cent, tomaten 2060 cent,

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3