Omgeving „Ja, waarom ging ik eigenlijk naar Australië"? Volksfeesten De Leidse universiteit op de Rijksbegroting Na aanrijding doorgereden WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 «Iedereen deed het" zei Verwaal (Van onze correspondent in) Australië). Het was op een wanne winterse achtermiddag, toen ik over de Ack- ling Street in Baulkham Hills wan delde, dat in de serre van een ruim Australisch huis, de Verwaal-familie zich in de zon zat te koesteren en van een kopje thee genoot. Uit het Voorschotense, was dit emigrantengezin in het vanwege na tuurschoon vermaarde „Hills-district" aan de buitenkant van Sydney neer gestreken. En met genoemde oud-politieman uit Voorschoten, heb ik met het uit zicht op de zo wondermooie „Blauwe bergen", een praatje gemaakt. Het Is toch eigenlijk altijd weer een ander verhaal dat ik te horen krijg over belevenissen van onze emigranten. Ja, velen beginnen wel iswaar dat merkwaardige leven in een kamp, doch dan komt er zoveel variatie, niet alleen over ervaringen, doch ook in opinie. Ik heb heel trieste verhalen aan gehoord; matig en gloeiend enthou siasten. Teleurgestelden en dankba ren; klagenden en juichenden. „Terug? Neen, wij niet", zegt Ver waal. Het is heus geen juichtoon, doch het zijn tevreden klanken, welke in dit gezellige Australische huis wor den gehoord. Want Australisch is dit huis. De Australische eigenaar heeft aan dit Hollands gezin hulpvaardig onderdak verleend en hij schijnt er geen spijt van te hebben. Vriendelijk mengt hij zich in ons gesprek, dat we in zijn bijzijn be leefdheidshalve in het Engels voe- Voortschrijdende emigratie. Dit Verwaal-gezin behoort tot de groep der voortschrijdende emigratie. Het wil zeggen, dat er reeds enkele tienduizenden Nederlanders hier wa ren, toen zij voet op Australische bo dem zetten hetgeen hun een gang langs de kampen bespaarde, een feit, dat in toenemende mate zich laat gel den. Toch behoorde Verwaal nog tot de „pionier-groepen" van Nederlandse emigranten, want begin Januari 1952 verliet hij zijn „standplaats," Voor schoten en bracht de „Johan" ook dit gezin naar „Nieuw-Holland." Helemaal een sprong in het duister was het niet, ddnk zij de familie-re laties, die zelfs reeds vrij uitgebreid waren. Het resultaat hiervan is, dat ook de moeder van Verwaal zich naar Australië begaf en wanneer ge dit leest, reeds op weg zal zijn voor een vacantie in Nederland. Daarover straks meer. „Iedereen ging „Waarom ging U eigenlijk emigre ren", vraag ik plots aan Verwaal. „Gunst ja, waarom ging ik", her haalt Verwaal de vraag tot zichzelf. Hij had me juist tevoren verteld, dat hij het best naar z'n zin had bij de politie; ook geen zorgen voor de toekomst. En toch: emigreren. „Nu ja, iedereen ging", oppert Ver waal. Doch hier is er gelukkig geen sprake van berouw over een onbera den stap; integendeel. Het liep en loopt alles prima. Eerst toog Verwaal met gezin naar Muswelbrook, een plaatsje niet zo ver van Sydney verwijderd, waar thans ook de Nederlandse oud-zwem- kampioene Irma Schumacher zich met haar echtgenoot heeft gevestigd. Doch vanwege de betere behuizing, kwamen de Verwaals naar Baulkham Hills. Van alles wat. Een emigrant moet nu eenmaal geen twee linkse handen bezitten; hij moet op z'n tijd kunnen timme ren en verven, schroeven en spitten. Verwaal bezat deze eigenschappen. Dus fungeerde hij een tijdje als schil der en als timmerman, terwijl hij momenteel in een fabriek voor elec- trische apparaten de baan naar z'n zin heeft. In de toekomst zal er nog wel weer iets anders opdagen, want alle emi granten hebben zich nu eenmaal een zeker einddoel gesteld. Dat velen van hen bereiken óók. Tenminste, indien zij er de nodige energie voor bezitten. Het is dit gezin wel naar den vlee- ze gegaan. In de omgeving, waar Verwaal zich thans - heeft gevestigd, wil hij een stuk grond zien te kopen, teneinde er een huis op te bouwen. Dat is dan weer een nieuwe en belangrijke! phase in het emigran tenleven! Kranige oude dame. Mevr. Verwaal heeft, na de eerste struggle welke voor een ieder in het nieuwe land geldt, haar weg gevon den. De twee kleuters, waarvan de één-jarige Connie een „rasechte" Australische is, houden haar wel be zig. Bovendien heeft zij gezelschap in1 haar schoonmoeder, die al hetgeen GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op 1 October 1954 krachtens het bepaalde bij artikel 17 der verordening van 6 Juli 1899 (Ge meenteblad no. 15), laatstelijk gewij zigd bij verordening van 9 Juli 1928 (Gemeenteblad no. 22) op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, paden, stra ten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, bene vens de daarin gelegen of daartoe behorende bruggen en andere kunst werken, voorzover die bijzonder eigendorh zijn, en zonder verhinde ring door of vanwege rechthebben den voor het publiek verkeer open staan, alsmede over alle wateringen en sloten en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daar toe behorende sluizen, duikers, bui zen, toegangskokers en dergelijke werken, voorzover die bijzonder eigendom zijn. VOORGEVELROOILIJN STEENSCHUUR NOORDZIJDE."" Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat gedurende drie maanden ter le zing voor een ieder op de secretarie dezer gemeente (Stadhuis, kamer no. Ill) is nedergelegd een besluit van de Gemeenteraad dd. 14 Juni 1954, met bijbehorende tekening, tot het overeenkomstig het bepaalde in ar tikel 2, lid 2, der Woningwet vast stellen van een voorgevelrooilijn voor het Steenschuur, tussen de Lo- dewijkskerk en het gebouw van de dienst voor sociale zaken. Leiden, 22 September 1954. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, J. BOOL. Australië biedt tenvolle weet te waarderen. Neen, ik heb geen leeftijd ge vraagd, zal die evenmin schatten, doch een dame die op, laten we zeg gen „meer gevorderde leeftijd" een retourtje AustraliëNederl. maakt, na de reeds ondernomen enkele reis, moet beslist aan haar kinderen vol doende „spirit" in het leven hebben gegeven! Mevr. Verwaal, die vroegef te Den Haag aan de Minklerstraat woonde, gaat nu de familierelaties in Neder land van Oost tot West en Noord tot Zuid opzoeken. Afstanden, welke overigens in de totale reis eigenlijk niet mee tellen! Men krijgt trouwens soms het ge voel, alsof de afstand tussen dit vijf de werelddeel en de oude wereld minder groot wordt. Het kan zijn dat onze emigranten die afstanden helpen overbruggen! HARDDRAVERIJ. De dag van de harddraverij nadert met rasse schreden en het program ma voor de 30ste September is be kend. Op die dag zal op de kortebaan te Lisse verreden worden het kam pioenschap van Zuid-Holland. De draverij zal spannend worden, als men in aanmerking neemt, dat een bedrag van 2250.aan prijzen be schikbaar wordt gesteld. De traditionele ringrijderij in de morgenuren zal eveneens weer plaats hebben in de Veldhorststraat en hier bij zij vermeld, dat men zich voor 27 September a.s. schriftelijk hiervoor moet opgeven bij de heer H. W. Vreeburg, Hereweg 248. Voorts vernemen wij nog, dat het bestuur aan de harddraverij een fo towedstrijd zal verbinden en hier voor enige geldprysjes beschikbaar zal stellen. Men moet evenwel ach ter de lijnen blijven, daartoe voor het publiek aangewezen of afge paald, De foto's moeten vóór 1 No vember bij het secretariaat van de harddraverijvereniging worden inge leverd. VOORHOUT De traditionele najaarsfeesten zijn Maandagavond ingezet met een mu zikale rondgang door het dorp, door de plaatselijke muziekvereniging St. Caecilia. Hierna had de opening plaats van de étalage-wedstrijd, waaraan deel genomen wordt door 22 winkeliers. Om 8.30 uur werd door de voorzitter van de Oranje-vereniging, het feest terrein geopend. In de café's was er dien avond prijsjassen en prijsbil- jarten, waarvoor als steeds grote be langstelling bestond. Deze eerste dag werd begonnen met een gecostumeerde kinderop tocht van de lagere scholen en kleu terscholen, waarna de jaarlijkse kin- dertractatie. De Ronde van Voorhout, een jaar lijks terugkerende gebeurtenis trok een enorme belangstelling.^ Jammer dat het weer niet al te mooi was. De straffe wind vergde veel van de rij ders. Niet minder dan 50 ronden moesten gereden worden. Winnaar werd J. Turenhout. Hij kon dus een prachtig herenrijwiel in ontvangst nemen. Iets geheel nieuws was een behen digheidswedstrijd met auto's. Hier kon men tonen hoe men de rijkunst meester was. Vanzelf was ook hier voor grote deelname en veel belang stelling. Op het feestterrein staan evenals andere jaren vele attracties, terwijl in de café's onder de tonen van een pittig strijkje een dansje wordt ge maakt. Alhoewel het weer wel enigszins spelbreker is, is de stemming prima. VOORSCHOTEN BENZINESTATION EN WINKELGALERIJ. In de vorige raad is ter sprake ge komen; wat zal er gebouwd worden op het terrein tussen Wijngaarden- laanPauwenstraat in het centrum van het dorp? B. en W. laten weten, dat reeds sinds Maart 1952 onder handelingen gaande zijn met de Cal- tex Petroleum Maatschappij, om te komen tot de stichting van een ben- zine-station. Het plan is in eerste in stantie verworpen, omdat dit niet strookt met de plannen van het uit breidingsplan. De Caltex heeft toen een nieuw plan laten ontwerpen, welk plan door de welstandsdeskun- dige ir. van Kranendonk is goedge keurd. Het plan is thans door B en W. voorgelegd aan de K.N.A.C. en de A.N.W.B. ter belichting van de verkeerstechnische aspecten. Het res terende gedeelte van deze grond zal waarschijlijk bebouwd worden met winxelhuizen. De heer Lobel te Was senaar heeft -een plan ingediend voor de bouw van een winkelgalerij met flatwoningen, welk plan momen teel in behandeling is bij ir. Van Kranendonk. Agenda gemeenteraad. De raad van Voorschoten komt bijeen Vrij dagavond a.s. om 8 uur. De agenda vermeldt. Benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen ge durende het dienstjaar 1955. Voor lopige vaststelling van de bedrijfsre- keningen over dienstjaar 1952. Idem van de gemeenterekening over 1952. Aanbieding van de bedrijfsbegrotin- gen en de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1955. Benoeming van de heer G. Veldhuis als ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Schaakver. „Voorschoten". Op de gehouden jaarvergadering van de schaakclub Voorschoten heeft de heer J. van Os het voorzitterschap van de vereniging moeten neerleggen om gezondheidsredenen. De heer Van Os is 20 jaar lid van de vereniging en reeds enige jaren voorzitter. Na de oorlog werd de schaakclub opge richt door de heer Van der Nat, doch hij moest het voorzitterschap neer leggen in verband met het lidmaat schap fian het Leidse Schaakgenoot schap. De heer J. van Os werd zijn opvolger. De heer G. P. Sluijter sprak de scheidende voorzitter toe en roem de zijn uitstekende spelkwaliteiten, tevens dankte hij hem voor de ver richte werkzaamheden als voorzitter. Deze dankbaarheid werd tot uitdruk king gebracht door de heer Van Os als ere-voorzitter te benoemen. Deze benoeming ging vergezeld met een doos sigaren. Daarna dankte de scheidende voorzitter en hij hoopte als lid nog veel voor de club te kun nen doen. Geboren: Elizabeth Jacoba dr van R. van Soeren en G. Haasbroek, te Noordwijk; Winniefred dr van T. I. J. Spiegeler en W. G. Berk. Geboren te Leiden: Johannes zn v. J Carton en I. de fclroot. Gehuwd: M. van der Hoeven en W. Grootendorst te Leidschendam; C. v. Huisstede te Leidschendam en J. Grootendorst; A. Verrips en H. E. Streeder. Overleden: J. F. M. A. Bernard 59 jaar, wed. van H. Marks. WASSENAAR RIJKSSUBSIDIE VOOR KATH. LYCEUM. Op de begroting van Onderwijs wordt een subsidie in het vooruit zicht gesteld voor de afd. H.B.S. (B) van het R.K. Lyceum te Wassenaar. Op de Rijksbegroting worden gel den aangevraagd voor de vestiging van de navolgende leerstoelen bij de Rijksuniversiteit te Leiden: a. hoogleraarschap in de toegepaste sociologie; b. buitengewoon hoogleraarschap in de toegepaste enzymologie; c. idem in de cardiologie; d. hoogleraarschap in de toegepaste wiskunde Voorts zijn gelden uitgetrokken voor de volgende universitaire ge bouwen (inbegrepen het Acad. Zie kenhuis). Uitbreiding laboratorium voor anorganische chemie met een vleugel voor Physische Chemie ƒ48.000, Dat is het laatste bedi-ag voor deze uitbreiding waarmede in 1953 is be gonnen en die in 1955 gereed zal zijn. Totale kosten 786.000,—. Bouw Laboratorium voor Physio- logie 1 millioen. Met deze bouw is in 1954 begonnen. Gereed 1956. Totale kosten 3.8 millioen. Aanbouw vleugel Laboratorium voor Zoölogie 350.000,totale kos ten 1.350.000,gereed 1957. Uitbreiding en herinrichting afde ling Kindergeneeskunde Academisch Ziekenhuis 300.000,totale kosten ƒ900.000,—; gereed 1956. Uitbreiding afd. Keel-, Neus- en Oorheelkunde Academisch Zieken huis 400.000,tot. kosten 650.000; aangevangen 1954; gereed 1956. Inrichting nieuwe en vergrote ge- Om half een vanacht botste een groene auto, die van Kort Rapenburg kwam, tegen een motorfiets, komen de van Noordeinde. De autobestuur der had géén voorrang verleend aan het verkeer van rechts. De motor werd bestuurd door de 22-jarige vertegenwoordiger L. L. C., wonende in de 3-Octoberstraat. Op de duo zat de heer P. S., wonende in de Weverstraat. De duo-passagier kreeg ontvellin gen aan arm en benen; de bestuurder klaagde over pijn in de heup. De auto is na de aanrijding ter stond doorgereden. Aan de hand van glasscherven van de rechterkoplamp van de auto is de politie er in geslaagd dezelfde nacht nog het voertuig, dat in de He renstraat geparkeerd stond, terug te vinden. De bestuurder de 33-jarige C. J. van H., die in de omgeving van de Herenstraat woont, werd van zijn bed gelicht en in arrest gesteld. ,L' RIJKSSUBSIDIE VOOR ST. AGNES-LYCEUM. Op de begroting van Onderwijs wordt een subsidie in het vooruit zicht gesteld voor het R.K. Gymna sium te Leiden (St. Agnes-lyceum). NAT. RECLASSERINGSDAG 1954. Zaterdag a.s. zal de Leidse bevol king in de gelegenheid worden ge steld een offertje te brengen voor het Reclasseringswerk. Het 3 Octo- berfeest noodzaakt het comité deze collecte te houden een week vóór dat de landelijke propaganda déze heeft voorbereid. Aan deze omstan digheid, alsmede aan het grote aan tal collecten der laatste maanden meent het comité te moeten toeschrij ven, dat aan de oproep voor collec tanten tot heden nag'enoeg geen ge hoor werd gegeven. Jammer! Gezien de mooie resultaten die collecten in vorige jaren 2500), mag men toch aannemen, dat het werk der Reel. Verenigingen gewaardeerd wordt. De secretaris van het comité, de heer Leyten, Du Rieustraat 23 verneemt gaarne uw naam en adres. De minimum leeftijd voor collectan- 1 ten is 16 jaar. Huis gesloopt: ruimte voor verkeer Be verbinding Levendaal-Plantage- Zijlsingel wordt gevormd door het Utrechtse Veer. In deze smalle door gang wordt een belangrijke ader van het Leidse verkeer min of meer af gebonden. Daaraan zal nu door het slopen van het grote herenhuis op de hoek, Plantage 26, een «inde worden gemaakt. Jarenlang is dit huis al een sta-in- deweg geweest, maar spoedig zal nu een breedc straat aan verkeer uit twee richtingen ruimte geven. Met het slopen van de stoep heeft men al een aanvang gemaakt. Vol gende week echter zal de slopersha mer een aanval doen op de muren van dit imposanten herenhuis, dat bewoond werd door prof. L. J. van Holk. (Foto: De Leidsche Courant") bouwen Rijksuniversiteit te Leiden: Physiologie 40.000,totale kos ten 200.000,aangevangen 1954; gereed 1957. Physische Scheikunde 200.000, totale kosten 420.000,aangevan gen 1952; gereed 1955. Gravesteen 125.000,totale kos ten 125.000,gereed 1955. Overige afdelingen 720.000,to tale kosten 1.615.000,aangevan gen 1954; gereed 1957. JUBILEA H.C.W. EN N.E.M. De Hollandse Constructie Werk plaatsen en de Ned. Electrolasch Maatschappij gaan binnenkort feest vieren. Op 15 en 16 October zal het 40-jarig bestaan van de HCW en het 25-jarig bestaan van de NEM wor den herdacht. Wij hopen hierop spoedig nader te rug te komen. KAARTEN K.A.B.-UITVOERING. Naar men ons mededelt zijn voor de avonduitvoering van de K.A.B. in de Stadsgehoorzaal op Zondag a.s. geen kaarten meer beschikbaar. Wel voor de middaguitvoering van 3 uur. Voor deze middaguitvoering zijn nog kaarten verkrijgbaar in het St. Anto- nius Clubhuis a.s. Vrijdag van 6.30 tot 7.30 uur. Programma's meebren gen. UNESCO STUDIEREIS NAAR OOSTENRIJK. In aansluiting op het bezoek, dat enige weken geleden door een groep Oostenrijkers, geëmployeerden in het hotel-, café-restaurantbedrijf onder auspiciën van de Unesco aan ons land is gebracht, zal thans door een groep Nederlanders een bezoek aan Oosten rijk worden gebracht. Een groep van 21 personen zal aan deze reis deel nemen, w.o. zo goed als het voltallige hoofdbestuur van de R.K. Bond van hatel-, café- en restaurantgeëm ployeerden „St: Antonius". Vrijdagavond vindt'het vertrek van het gezelschap plaats en men hoopt Zaterdagmiddag in Wenen te arrive ren. Daar zullen zij door de Oosten rijkse collega's worden ontvangen, waarna te 6 uur de officiële begroe ting plaats vindt in het Neder-Oos- tenrijkse Landhaus door Landdags- President Johann Endl, alsook door Nationalrat en plaatsvervangend bondsvoorzitter Erwin Altenburger. Verder zullen hier aanwezig zijn de Unesco-commissie met aan het horofd dr. Bose en de vertegenwoordiger van het Internationale Arbeidsbureau te Genève, belast met de cultuurdienst van de Gewerkschaftsbonden, Josef Hammerl. Na de officiële begroeting val een voordracht worden gehouden over Oostenrijk door prof. Lugmayer, ter wijl de oud-bondsvoorzitter en op richter der Christelijke Vakbeweging ken over de activiteit der Christelij- in Oostenrijk Hans Breyer zal spre ke Beweging in Oostenrijk. Zondag. Maandag en Dinsdag zul len verschillende excursies gehou den worden, Woensdag volgt nog een bezoek aan Salzburg en 's avonds vertrekt men weer naar Holland, waar men Donderdag hoopt terug te zijn. De secretaris van „St. Antonius", tevens secretaris van de afdeling Lei den, de heer Joh. v. Asperdt, die me de aan deze reis deelneemt, verzocht ons mede te delen, dat men zich tot 1 October bij voorkomende aangele genheden tijdens zijn afwezigheid kan werden tot de heer P. Feiten, Sophia- straat 60, te Leiden. DE NIEUWE INSPECTEUR BIJ HET ONDERWIJS. Zoals reeds gemeld, is tot opvol ger van de heer II. A. Vriend, meentelijk inspecteur bij het onder wijs, in de raadszitting van Maandag avond j.l. benoemd de heer B. Swa- nenberg. De heer Swanenberg is 49 jaar oud. Hij werd geboren te Winschoten, be zocht de H.B.S. te Gouda en was als onderwijzer werkzaam te Groot Am- mers en Gouda. In 1942 werd hij te Gouda benoemd tot hoofd van de Jan Ligthartschool, met de opdracht van deze school een z.g. vernieuwings school te maken. In het jaar 194S werd de heer Swaneberg benoemd tot didactisch medewerker van het pae- dagogisch centrum van de gemeente Den Haag. In Januari 1955 hoopt de nieuwe insDecteur zijn werkzaamhe den te Leiden te beginnen. DAMESSALON SMTTTENAAR HEROPEND. Het kappersbedrijf Smittenaar heeft gistermiddag haar geheel verbouwde en opnieuw ingerichte damessalon heropend. De tientallen, die de feest vreugde met de heer Smittenaar kwamen delen, kregen volop gele genheid gezeten in de gemakkelijke stoelen de technische mogelijkheden van de nieuwste haardrogers, krul- lenzetters-en al die andere instru menten, die het leven van een vrouw aantrekkelijker maken, te bewonde- Burgerlijke Stand Geboren: Judith dr van B. D. Rob bers en S. de Pree; Wilhelmina Pe- tronella Adriana dr van H. Dobbe en W. J. J. v. Helvert; Eric Albert zn van W. F. v. d. Laan en N. M. Nij huis; Johannes Willem zn van J. W. v. Leeuwen en W. Dekker; Hen- ricus zn van A. van Vliet en P. M. v. Amsterdam; Jan zn van J. v. Goos- willigeri en W. v. d. Meij; Theresia Gemma Maria dr van P. B. van Veen en P. J. v. d. Meer; Hermanus Adria- nus Maria zn van A. A. Rodenburg en A. A. v. Breukelen; Trijntje He lena dr van B, Rip en M. J. v. d. Kleij; Jacqueline Maria dr van J. Tas en W. de Mooij; Johanna Leo nora Letitia dr van T. J. I. Welling en C. van Mastrigt. Ondertrouwd: N. G. Zandvliet en J. M. E. J. Hoogeveen; J. van Kuik en A. Hageman; C. H. Ferguson en E J. van Es; J. J. Mieremet en C. C. Petit; F. v. d. Gaag en M. L. Arnol- dus; G. Kraaij en M. A, v. Ingen Schenau; J. W. Frederiks en E. Mul der; E. K. Smit en C. E. v. Hooi donk. Overleden: N. Kuipers wed. van Cupido, 81 j.; A. W. Rijpstra huisvr. van Nelck, 63 j. Diphterie, Kinkhoest? - Neenx. w,->?nten ertegen? - Ja! Bij uw dokter: Iedere Woensdag van 23 uur LEIDSE VARIA Door de politie is verdacht van flessentrekkerij aangehouden de 31- jarige granietwerker J. v. M. Even voorbij het gedeelte Dou- zastraat-Vliet straalt het Rapenburg nu in volle glorie. De romantische maar onvoldoende gaslantaarns zijn daar n.l. vervangen door electrische lichtbronnen, die gisteravond voor de eerste maal brandden. De N.R.K.M. afdeling Leiden opent het seizoen 54-'55 met een be- zinningsochtend, welke gehouden zal worden op Zondag 26 September a.s. Het programma is als volgt: 9 uur v.m. H. Mis in de kapel der zusters Carmelitessen, Oude Vest 45; 10 uur gezamenlijk ontbijt in „In de ver gulde Turk" (prijs f 1.75 per per soon); 10.45 uur: rede, uit te spreken door pater Rembertus O.F.M. Cap., over het Bisschoppelijk Mandement en de practische toepassingen. Met het succes van de bezinnings- morgen enige jaren geleden in her innering en gezien de belangrijkheid van de te behandelen stof kan het niet anders of de belangstelling zal zéér groot zijn. Tijdig aanmelden bij het secretariaat, Oude Rijn 8, is dan ook aan te bevelen. Deelname aan het ontbijt is niet verplicht. Nogmaals herhalen wij de aan kondiging van de Kajotters van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph van een film-dansavond in het zaaltje aan de Maria Gijzensteeg hedenavond om acht uur precies. Zaterdagavond om half twaalf is er in het Casino-theater een nacht voorstelling ten bate van de Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers. Vertoond wordt de film „Ivanhoe". Agenda van Leiden WOENSDAG: Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. film-dansavond K.A.J. Café-Rest. „In den Vergulden Turk",, 8 uur nam. Vergadering V. V. V. St. Antonius Clubhuis, 8 uur Bal letavond o.l.v. Corry de Wekker ten bate van Leids Diereqasyl. Hooglandse Kerkgracht 42, 8 uur nam. uitvoering balletschool Swin- kelsHendricks. „De Kleine Burcht". 8 uur 2nam. Leidse ver. van postzegelverzame laars. DONDERDAG: Foyer Stadsgehoorzaal, 3.30 uur nam. 40 jaar Leidse Middenstands- vereniging. VRIJDAG: R.K. Lyceum, nam. half acht, re petitie „De vrouw en de slang"; op komst noodzakelijk. Pieterskerk, 8 uur nam. Leerlin genconcert Jan Mens. Leids Volkshuis, 8 uur nam. Voor lichtingsavond Leidse Jeugd Actie. Lakenhal, 8 uur nam. concert. „In den Vergulden TurK", 8 uur nam. Smalfilmliga. Stadhuis, kamer 125, 7.30 uur nam. J eugdparleme'nt. Mater Amabilis school: spreekuur leidster elke Maandag en Woensdag van 19.30—20.30 in de R.K. Vak school aan het Galgewater. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat 1 a): Tentoonstelling 2eeuw microsco pie. Werkdagen (behalve 's Maan dags): 10—4 uur; 's Zondags 14 uur BIOSCOPEN. Casino: „Het wonder van Fatima alle leeftijden. Lido: „Hondo", 14 jaar. Luxor: „De ongenaakbaren", 18 j. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Opgejaagd", 18 jaar. (Donderdagavondcyclus: „Mata Hari", volwassenen). De aanvangstijden van de biosco pen zijn: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 18 September 13 uur tot Zaterdag 25 September 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lammenschans weg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no 8 Tel. 26274.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2