Pater Loop - in het zilver - gehuldigd Ds Vervelt„Gij zijt een apostel voor de onkerkelijken en Jezus' paladijn" P.T.T.-contact met militairen die in Duitsland gaan oefenen Voor de tweede maal trommelde jong Amsterdam op de Beurs MAANDAG 13 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 B Op grootse en hartelijke wijze is gisteren in Haarlem het zilveren pro- fessiefeest gevierd van pater W. Loop. Het feest is in feite een demonstratie geworden van ware naastenliefde, want toen de receptie teneinde was, kwam er een lange stoet promotoren en promotrices uit alle streken van het land afkomstig, naar het bureau van de bond en terwijl de harmonie „Sint Michaël" uit Heemstede er lustig op los speelde, boden zij pater Loop kolossale pakketten aan, goederen be stemd voor „Mensen in nood". Pater Loop, staande voor de ingang van het bureau, nam dat alles met vreugde in ontvangst, want geen beter geschenk had men hem kunnen aan bieden. Indrukwekkend was de stapel goederen, die na afloop van het de- filé voor het bureau lagen. Groot was ook het aantal autoriteiten, dat tevoren op de receptie ver sohenen was om pater Loop te feliciteren. Onder hen bevond zich ook pater Henri de Greeve. „Een leesbrief van Christus". Feestmiddag in „Krelagehuis' Een donderend applaus en een massaal „lang zal hij leven" klon ken op, toen pater Loop 's middags de grote zaal van het Krelagehuis betrad, begeleid door een deputatie van de „Duizend Dienstmaanden Di visie". De chef de bureau van het bureau, de heer Van Essen, mocht zich in zijn welkomstwoord de tolk noemen van de naaste medewerkers, de honderden promotoren en promo trices, de tienduizenden leden en de ontelbare mensen die naar het licht baken luisteren. „Een injectie". De eerste spreker, de weleerw. heer F. Ravensteyn, leraar aan het klein-seminarie „Hageveld" te Heem stede verklaarde, dat hij steeds ge troffen wordt door de geest, die uit het Werk van de bond spreekt. De viering van dit feest, aldus spreker, zal voor ons een injectie moeten zijn om die geest van blijheid en naas tenliefde te handhaven. „Onmogeijke taak". Spreker gewaagde er van, hoe pater Loop ruim vier jaar geleden voor de schier onmenselijke taak stond om het werk van pater De Greeve over te nemen. Dat scheen haast onmoge lijk, omdat het werk zo vergroeid was met Henri de Greeve, het was zo iets eigens van hem, dat niemand dat van hem zou .kunnen overnemen. Iedereen was van mening, dat de Bond stond of viel met de persoon van pater De Greeve, maar pater Loop, zo ging spreker verder, heeft die taak met succes volbracht en hij heeft het werk kunnen leiden in de banen van zijn eminente voorgan ger, en tot grote hoogte kunnen uit breiden. Het geheim van dat succes achtte spreker te vinden in het eerste licht baken van pater Loop, toen deze zeide: „Het is plicht van ons ouderen om in onszelf heldhaftig onze jeugd te bewaren." De doopsgezind predikant dr. Sta- do J. Verveldt uit Den Horn was naar dit bij uitstele katholieke „Mek ka" gekomen om pater Loop te huldi gen. Hij noemde hem een warm Christen, en een oecumeniër op zich zelf. En letterlijk zeide hij: „Uw le ven is een leesbrief van Christus, u hebt enorm veel gedaan voor de Una Sancta, vele protestantse luisteraars hebt u en een apostel bent u voor de onkerkelijken. U hekelt de nihilisten maar evenzeer de schijnheilige dwe pers en kwezels. Boven alles echter wil ik hulde brengen aan Jezus Chris tus, wiens paladijn gij zijt." Rol in de politiek". Mr. Van Rijckevorsel, lid van de Tweede Kamer, verklaarde, dat hij reeds onder pater De Greeve geboeid was door de Bond Zonder Naam en het zou er volgens hem in de wereld heel anders uitzien, als ook in de politiek het devies gevolgd werd: „Verbeterd de wereld, begin met je zelf." Nadat ook mr. Boers, advocaat in Overveen, het woord had gevoerd, sprak pater Loop een hartelijk dank woord, waarin hij allen betrok. Dank bracht hij vooral aan zijn naas te medewerkers, die hij in de nulde wilde betrekken. Verzoek afgewezen! Hij riep deze mensen uit de zaal om op het podium te komen, maar er verscheen niemand, tot groot plei- zier van alle \anwezigen, van pater Loop incluis. Hij apprecieerde deze, weerspannigheid ten zeerste en de aanwezigen beloonden dat met een spontaan applaus. Vrolijk slot. Dankbaar vooral was pater Loop, omdat men bij al die hulde het licht meer op de Bond had laten schij nen dan op hem en ten slotte dankte hij de vertegenwoordiger van zijn principaal, pater Smeets, en zijn con- /->% 7 7 n m i« fraters, van wie hij pater Van Heus- Leschenkenregen voor „Mensen m nood den met name noemde. Een bont, gezellig en kostelijk amu sementsprogramma, verzorgd door bekende artisten, onder wie Jan de Cler, vormde het besluit van deze dag. Te Schalkhaar heeft de Aartsbis schop-coadjutor, mgr. B. J. Alfrink, Zondag 12 September het beeldje ge kroond van O. L. Vrouwe van Fries wijk, dat in de parochiekerk aldaar ter openbare verering staat opge steld sinds Augustus van het vorige jaar. In Juni van dit jaar had het Kapittel van de St. Pieter te Rome mgr. Alfrink tot de kroning gemach tigd op verzoek van de plaatselijke gelovigen. Het beeldje, dat vermoe delijk vroeger aan een boom langs de Heirbaan was bevestigd, en dat in een oude havezathe „Frieswijk" werd ontdekt, is gekroond met een gouden kroon, het laatste werkstuk van de thans overleden Utrechtse edelsmid Jan Eloy Brom. Het beeldje zelf wordt toegeschreven aan de beeldensnijder Tilman Riemen Schneider uit Hildesheim. De plech tigheid werd door tal van wereldlij ke en kerkelijke autoriteiten bijge woond. Foto: het gekroonde beeldje. In feestend Arnhem opende Koningin Gelders Provinciehuis Voor de opening van het nieuwe huis der provincie van Gelderland arriveerden H.M. de Koningin en Z.K.H. prins Bernhard Zaterdagmid dag in de Gelderse hoofdstad, waar alles in feeststemming was, en ook velen van elders waren samenge stroomd. Onder de aanwezigen waren de minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr. L. J. M. Beel, de minister van Financiën, de heer J. van de Kieft, en de minister van Wederop bouw ir. H. B. J. Witte. Op de com missaris in Zeeland na, waren voorts alle commissarissen der koningin uit de andere provincies, met gedepu teerden en griffiers tegenwoordig. Alvorens het provinciehuis voor geopend te verklaren, sprak H.M. de Koningin de aanwezigen toe. Na de bezichtiging van het gebouw was het tijdstip aangebroken, waar op de „Gelderse Groet" onder regie van de heer T. Noyons werd gebracht op de markt. Heel het Gelderse le ven passeerde de revue. Weliswaar regende het tijdens de show, die vele duizenden belangstellenden trok, doch dit vermocht geen noemens waardig afbreuk te doen aan het ge heel. Te zes uur verlieten de konink lijke gasten de Gelderse hoofdstad, 1 Op de foto ziet men de eretribune, een feestend Arnhem achter zich la- van waaruit de Koninklijke gasten tend. |de „Gelderse Groet" volgden. Vanaf 16 September Tijdens de oefening „Battle Royal" zal voor de deelnemende militairen de volgende veldpostregeling van kracht zijn: De voor de militairen bestemde brieven enz. moeten van 16 t.m. 30 September as. als volgt worden ge adresseerd: Rang, naam en voorletters, leger- nummer, onderdeel, Napo.... (ge volgd door een nummer, t.w. voor de 4e divisie: 241 en voor overige onder delen: 201). B.v.: Sergeant De Vries, A. C., le- gernummer 33.06.17.313; 157 Td. Herst. Cie., Napo 201. Soldaat Bakker, G. L., legernum- mer 34.06.12.135., A. Bt. 446 afd. Ar tillerie, Napo 241. Verdere aanduidingen zoals b.v. plaatsnamen en „Duitsland" mogen niet aan bovenstaand adres worden toegevoegd. Zelfgemaakte afkortin gen kunnen aanleiding geven tot vertraging en zelfs tot onbestelbaar heid. Voor herhalingsplichtigen. De militairen die voor herhalings oefeningen onder de wapenen ko men, moeten hun post tot en met 15 Sept. a.s. laten adresseren aan de le gerplaatsen waar zij zijn gelegerd. Ingaande 16 September tot en met het einde van de oefening kunnen aan de in Duitsland verblijvende mi litairen de volgende stukken, gefran keerd volgens het binnenlands tarief, worden verzonden: Brieven t.m. 20 gram; briefkaarten en drukwerken tot het maximum ge wicht van 3000 gram en nieuwsbla den tot het maximum gewicht van 3000 gram. Dringende berichten. Aan de militairen kan telegrafisch of telefonisch bericht worden ver zonden: Bij overlijden van echtgeno ten, bloed- en aanverwanten in de eerste graad der rechte linie en in de tweede graad der zijlinie, pleeg ouders, pleegkinderen en verloofden en bij ziekte of ongeval van boven genoemde verwanten, indien de be handelende geneesheer zulks noodza kelijk acht; bij bevalling van echt genoten ;in zeer dringende gevallen. Belanghebbenden wenden zich in bovenstaande gevallen tot het ge meentebestuur waar nodig onder opgave van de behandelende genees, heer. Uitsluitend in zeer dringende gevallen, waarin onmiddellijk hande len vereist is, omdat de tussenkomst van de burgemeester tot ontoelaat bare vertraging zou leiden, kan men zich dag en nacht rechtstreeks wen den tot de berichtendienst van het Ministerie van Oorlog te 's Graven- hage, tel. K 1700 18 34 90. Buitengewoon verlof. Vergunning tot terugkeer naar Ne derland wordt verleend: Bij direct le vensgevaar van echtgenote, verloof de, ouders, stiefouders, schoonouders, kinderen, stief- en aangehuwde kin deren .broeders en zusters. Bij overlijden van echtgenote, ver loofde, ouders of kinderen wordt ver lof verleend voor vier dagen, van overige bloed- en aanverwanten voor twee dagen. Bij ziekte van bovenge noemde verwanten zal de tijdsduur van geval tot geval worden bepaald. De erfenis van 't weesjongetje Enorme belangstelling Ruim 600 Amsterdamse jongens en meisjes hebben Zaterdagmiddag op de Amsterdamse Koopmansbeurs hun hart opgehaald en getrommeld en ge roffeld, dat de muren er van schud den. Even tevoren was op het bordes van de beurs een kort declamatiespel opgevoerd, waarin werd weergegeven wat aan deze oude trommeltraditie ten grondslag ligt. In 1622 n.l., tijdens de 80-jarige oorlog, hadden enkele „onverlaten" een groot aantal vaten kruit onder de toenmalige beurs aangebracht, teneinde dit belangrijke gebouw in de lucht te doen springen. Toevallig voetballende weesjongens ontdekten echter bijtijds hét gevaar en waarschuwden de burgemeester. Uit dankbaarheid stond hij de kinde ren toe, eenmaal per jaar op de beurs te mogen trommelen. Ruim 50 jaar geleden, toen de nieu we beurs in gebruik werd genomen, werd de jeugd echter dit recht ont zegd. Vorig jaar heeft burgemeester d'Ailly de jeugd in zijn recht her steld. Het enthousiasme en de belangstel ling van jongens en meisjes was dit maal aanzienlijk groter dan het vo rige jaar. Onder de genodigden bevonden zich ook enkele officieren van het Italiaanse zeilschip „Amerigo Ves pucci". Na de opvoering van het spel trok ken de 17 corpsen het gebouw bin nen en roffelden daar een viertal marsen. De Amsterdamse politiekapel blies ook enkele vrolijke wijsjes, waarna met een kort woord van prof. dr. L. F. de Beaufort, voorzitter van de gemeentelijke sommissie Heemkennis, de pret een einde nam. Uit de Goudse Voetbalbond MoercapelleESTO 11. Hoe wel de eerste wedstrijd van de wit gelen geen verlies heeft opgeleverd, kunnen we over de uitslag niet te vreden zijn. De scheidsrechter, de heer Nolte, die overigens wel fluiten kan, had bepaald een slechte dag. Kort na het begin stond Zinko alleen voor 't doel; de back van de thuis club wierp zich tegen hem aan, zodat Zinko omtolde, maar 'n penalty bleef achterwege. Kort voor 't einde werd Zinko wederom gevloerd, waarna de doelman boven op hem ging zitten en de back er met de bal van door ging. Toen er geen ovetrreding te consta teren viel, kregen de gasten zelfs een strafschop tegen, die niet benut werd. ESTO moest zich met een draw tevreden stellen, waar een kleine ze ge zeker verdiend was. Voor de rust, toen de thuisclub de wind in de rug had, was deze wel meer in de aan val, maar was geen moment gevaar lijk. Gevaarlijke momenten ontston den wel aan de andere kant, maar de blauwe doelman was z'n plaats waard. In de tweede helft waren de bezoekers meest in de aanval, maar er werd te weinig geschoten. Toen de rechtsbuiten van Moercapelle vrij spel had, kwam uit zijn voorzet de eerste goal (10). Binnen enkele mi nuten sjouwde Zinko alleen door en kogelde onhoudbaar in (11). In de laatste minuut verzuimde Voordouw een kans, toen hij onnodig doorkopte naar Bakker, die de kans verknoeide, 't Bleef 1—1. Nieuwkoop. Nieuwkoop 2 speel de op de eerste competitie-Zondag een thuiswedstrijd tegen Olympia 4, dat met acht spelers verscheen. Uit slag 17—2! RVC 2Nieuwkoop 3 72. Haastrecht 2—NSV 1 4—0. NSV is de nieuwe competitie met een slechte start begonnen. Met niet min der dan 40 moesten zij het onder spit delven. Haastrecht was wel over de hele linie de meerdere en het terrein, dat bijzonder glad en slecht was, was voor de thuisclub in het voordeel. Enkele aanvallen van NSV hadden wel beter lot verdiend. NSV 2 moest op eigen terrein te gen Boskoop 3 met 50 in Boskoop zijn meerdere erkennen. NSV a ver loor van Woerden a met 21. MOTORSPORT Dodelijk ongeval van Hollaus Tijdens de training voor de grote prijs van Monza, welke gisteren werd gehouden, is de Oostenrijker Hol laus ernstig gewond. Bij het uitkomen van de tweede bocht kwam Hollaus met zijn N.S.U. ten val, waarbij hij een schedelbasisfractuur opliep. Hij overleed in het ziekenhuis. De dood van de 23-jarige Rupert Hollaus, wereldkampioen 1954 in de 125 cc klasse, wierp een diepe scha duw over de races om de Grote Prij zen van Monza. Zijn ploegmaats Werner Haas en Hermann bevonden zich aan zijn sterbed. Volgens oogge tuigen heeft Hollaus de bocht te snel genomen, waarbij een voetsteun de grond raakte. Waarschijnlijk zijn de snelle trainingstijden van de ploeg van M. V. Augusta voor Hollaus een aansporing geweest om ook het uiter ste uit zijn N.S.U. te halen. Hij had de snelste ronde van de dag met 2 min. 31.3 sec. op zijn naam staan en werd gevolgd door de Italiaan Ub- biali met M.V. Augusta met 2 min. 31.9 sec. Het tragische van het geval was, dat de titel van wereldkam pioen niet meer aan Hollaus kon ont gaan, zelfs al zou hij te Monza ver achter de M.V.'s zijn geëindigd of in het geheel niet zijn uitgekomen. Uit sportieve overwegingen was ech ter zijn deelneming toegezegd. MOTORRIJDER REED OP HET PUBLIEK IN. Tijdens terreinwedstrijden voor motoren te Wasberg (gemeente Deur- ne) is de motorrijder Bielen uit Zon hoven (België) de macht over het stuur kwijt geraakt en op het pu bliek ingereden. De motorrijder en een der toeschouwers moesten in het ziekenhuis te Deurne worden opge nomen. WIELRENNEN Swlft-combinatie. De laatste rit van de zomercompetitie gaf als uitslag: A- en B-kl. 60 km. 1. A. Veltmaat 1.49.50; 2. J. Vermeulen. C-kl. 60 km. 1. H. Verte gaal 1.48.20; 2. J. S. Heemskerk; 3. G. Mens; 4. P. Turk; 5. H. v. Gent; 6. H. Borst; 7. G. Reychard. D-kl. 18 km. 1. L. Hoogeboom 38.45; 2. J. v. Amsterdam. De totaaluitslag van deze competitie is hierdoor geworden: A- en B-kl. 1. A. Veltmaat (B) 135 p.; 2. J. Vermeulen (A) 102 p.; 3. J. de Vroomen (B) 72 p.; 4. B. Rijkelijkhuizen (A) 40 p.; 5. J. Slingerland (A) 35 p.; 6. W. Belt (B) 20 p.; 7. C. v. Amsterdam (B) 18 p.; 8. Th. de Vroomen (B) 18 p. C-kl. 1. G. Mens 135 p.; 2. H. Verte gaal 134 p.; 3. G. Reychard 125 p.; 4. H. Borst 115 p.; 5. H. v. Gent 114 p.; 6. P. Turk 108 p.; 7. N. de Goede 66 p.; 8. A. Bos 49 p.; 9. J. Boezaard 33 p.; 10. J. S. Heemskerk 51 p.; 11. S. Kooij 18 p.; 12. A. Kruit 15 p.: 13. W. Harteveld 8 p.; 14. L. v. d. Zon 4 p. In de Ronde van Delft bezetten S. Kooij de 3e en B. Rijkelijkhuizen de 5e plaats. De koppel wedstrijd over 70 km. op de baan aan de Kromme Zandweg te Rot terdam werd een overwinning voor het koppel C. Plasmeijer—A. v. Houwelin- gen, die met een ronde voorsprong zege vierde over de koppels J. v. VlietM. Braveboer en D. WalletJ. Velthoven die resp. 2e en 3e werden. De overige koppels waren 2 en meer ronden achter. Donderdagavond 6.30 uur start voor 25 km. avondcompetitie. Lenig en Snel. De uitslag van de competitierit met de extra prijs een „bok" luidt als volgt: A-kl. 80 km. 1. J. de Lange tijd 2.26.40; 2. Th. Hoogkamer; 3. A. Prangers. B-kl. 80 km. 1. P. Jans sen. C-kl. 64 km. 1. C. Wanrooy; 2. W. de Meij; 3. F. Janssen; 4. R. Bronk; 5. J. den Hoed; 6. G. Koreman; 7. J. v. d. Vijver: 8. J. Hoogervorst. D-kl. 40 km. 1. W. Wassink tijd 1.17.20; 2. J. v. Ton geren; 3. J. Otto; 4. J. v. Loon. Jun. 40 km. 1. R. Riethoven tijd 1.17.40; 2. C. Rooyackers. J. de Lange, P. Janssen, C. Wanrooy, W. Wassink en R. Riethoven moesten loten voor de „bok". R. Riethoven werd de winnaar. J. Riethoven wist de eerste plaats te bezetten in de Ronde van Delft en H. Kruider werd 13e geplaatst. Th. Hoogkamer wist in Wijk aan Zee de 7e plaats te bezetten. Woensdagavond competitie: start 6.45 precies. PAARDENSPORT RENPAARDEN OMGEKOMEN. Tenminste 29 renpaarden zyn in de vlammen omgekomen toen gisternacht brand uitbrak in een renstal van Stick- ney. bij Chicago. Men schat de mate riële schade op 200.000 dollars. DUINDIGT HAD TWEE GOEDE SPORTDAGEN. Zaterdag en Zondag was het weer goed op Duindigt, ook al werkte het weer niet zo bijster goed mee. Er werd evenwel goede paardensport te zien gegeven, zo dat de toeschouwers volop hebben kun nen genieten. Verrassingen bleven daar bij evenwel niet uit, zoals de uitslagen laten zien. De resultaten van Zaterdag luiden: Pearl Spencerprys. 1. Reni Spencer (N. Oosting) 1.30.1; 2. Sorietha; 3. Sha dow. Toto: w. 3,70; pl. 1,40, 1,90, 1,20; gek. ƒ8,40; cov. ƒ5,50. Pelikaan S-prijs. 1. Reine d'Aster (J. de Vlieger) 1.28.6; 2. Rosa Hollandia; 3. Seedy Lady. Toto: w. ƒ9,50; pl. 5,70, 2,20, 3,20; gek. ƒ14,20; cov. ƒ8,10. Pepsi Colaprijs. 1. Tender Erebus (P. M. Smit) 1.32,7; 2. Tarantella; 3. Toomel D. Toto: w. ƒ3,30; pl. 1,60, 1,70, 1,70; gek. ƒ6,10; cov. ƒ4. Phenomenal prijs. 1. Quick P (J. M. v. d. Berg) 1.28.1; 2. Rethy Hollandia; 3. Ronald. Toto: w. 3,30; pl. ƒ2,40, 1,30; gek. ƒ3,90; cov. ƒ4,10. Postduifje G-prijs. 1. Moquette de la Maire B (J. P. F. v. d. Broek) 1.26.5; 2. Quena BH; 3. Olympus. Toto: w. 10,70; pl. 2,40, 2,30, 1,80; gek. ƒ5,70; cov. ƒ5.—. Marvellousprys. 1. Grettello (G. W. Groos) zeker gewonnen; 2. Hidalgo; 3. Invicta. Toto: d. ƒ20,10; pl. ƒ3,80, 2,60, 1,70; gek. 5.80. Qualissaprijs. 1. Columbus (H. J. v. d. Kraats) na strijd; 2. Boekanier; 3. Pistache. Toto: w. ƒ4,80; pl. 1,90, 1,60, 1,80; gek. ƒ10,90; cov. ƒ4, Totale omzet 40.495,50. De uitslagen van Zondag zijn: Queen Bessprys. 1. Queenly Bertha (M. Vergay) 1.28.5 (buiten wedd.); 2. SOS (H. C. ten Hagen) 1.29.4; 3. Queen G; 4. Ritmeester. Toto: w. ƒ5,pl. ƒ2—, 2,—, 8.—; gek. ƒ8,30; cov. ƒ5,70. Querido I-prys. 1. Rentius (J. de Vlie ger) 1.29.1; 2. Rudi Trothan; 3. Quinte Hollandia G. Toto: w. ƒ6,90; pl. ƒ2,30, 3,30, 2,80; gek. ƒ16,80; cov. ƒ13,50. Quant a Moiprijs. 1. Odylle Spences (P. A. Strooper) 1.24.4; 2. Our Dream; 3. Oddity. Toto: d. ƒ5,60; pl. ƒ2,60, 3,20, 4,50; gek. ƒ15,60; cov. ƒ8,20. Quick Star-prijs. 1. Oranje Nassau (P. J. Kloor) 1.26.2; 2. Moquette de la Maire B; 3. Martini Spencer. Toto: w. ƒ3,40; pl. ƒ1,40, 2,60, 1,70; gek. ƒ5,20; cov. 9.40. Quaestor-prys. 1. Peter Spencer (H. C. ten Hagen) 1.24.8; 2. Norton Williams; 3. Olivier B. Toto: w. ƒ3,40; pl. 1,50, 2, gek. ƒ7,20; cov. ƒ3,90. Quick Hollandiaprijs. 1. Tabor (J. de Vlieger) 1.29.8; 2. Traviata; 3. Trabant. Toto: w. ƒ2,90; pl. ƒ1,60, 1,50; gek. ƒ3,90; cov. 2,30. Fir Play prijs. 1. oKridon (S. Ossen drijver) na strijd; 2. Britoly; 3. Sakina. Toto: w. ƒ2,(stal); pl. ƒ3,1,80; gek. ƒ6,10; cov. ƒ3,—. St. Legerprijs. 1. Sans Valeur (H. J. v. d. Kraats) zeer gemakkelijk; 2. Al tair; 3. Princesse Martha. Toto: w. 1,10; pl. ƒ1,10, 2,50; gek. ƒ8,—; cov. 7,70. De Gouden Droom. 1. Just for Joy (A. W. van Dijk) na hevige strijd; 2. Pis tache; 3. Aquavit. Toto: w. ƒ3,60; pl. 1,50, 2,60, 1,60; gek. 14,40; cov. 11,40. Totale omzet 96.113,50. TAFELTENNIS TREFFERS WON VAN DOS (DEN HAAG) MET 20—16. Algemeen wordt DOS uit Den Haag in deze afdeling als de sterkste vereni ging erkend, dit omreden de Hagenaars met drie teams in de Overgangsklasse uitkomen. Daarom is de overwinning van Treffers wel nog meer succesvol te noemen, temeer als men bedenkt dat Treffers 2 in de laatste competitie met 100 tegen DOS ten onderging. In deze wedstrijd kwamen van beide verenigin gen zes spelers uit, zodat niet minder dan 36 sets gespeeld moesten worden. Derhalve was men genoodzaakt de wed strijden op twee tafels te spelen, hetgeen voor de getrouwe Trefferssupporters, welke in de veilinghal weer aanwezig waren, het geheel niet aantrekkelijker deed maken omreden de strijd op één tafel steeds beter te volgen is. Begrijpe lijk kunnen wij het verloop van deze wedstrijd in zijn geheel niet weergeven, derhalve zullen wij ons bepalen tot de persoonlijke prestaties. Opmerkelijk was het dat Nico en Wout Heemskerk beiden hun einigste nederlaag leden tegen de ongetwijfeld zwakste Hagenaar De Groot, welke laatste dan ook slechts op deze twee overwinningen kon bogen. Hiermede bewezen de gebr. Heemskerk wel, dat zij met 5 gewonnen partijen nog steeds tot goede dingen in staat zijn, al zij toegegeven dat dit resultaat voor Nico Heemskerk bijzonder verrassend is. Wil v. d. Zwet en Jos. v. d. Meer won nen ieder drie partijen, terwijl Jan v. d. Zwet en Ton Hoogenboom zich met twee overwinningen tgvreden moesten stellen. Bij de Hagenaars ging Brouwer aan kop met vier gewonnen partijen, gevolgd door Turenhout en Ten Brink met drie en Schouwink, Langeveld en De Groot elk met twee gewonnen partijen. Zater dag a.s. speelt Treffers een gelijke wed strijd tegen het Amsterdamse Pavoc, welke wedstrijd beslissend zal zijn voor de samenstelling van het eerste en tweede team. Hedenavond geen training. Woensdagavond te 8 uur in de Pancra- tiuszaal jaarvergadering. VVV (Leidschendam)Na het zo merreces gaan de tafeltennissers zich weer achter de groene tafel scharen en zich voorbereiden op het komend sei zoen. Alvorens hiermede te beginnen laat het bondsbestuur de verenigingen eerst onderling de NTTB-beker bestrij den. hetgeen geschiedt zonder klasse indeling. De eerste uitslagen hiervan waren: Dames WV 4Cebusta 3 72; VVV 3—Scylla 2 4—5; Heren Hafa— WV 7 2—7; VVV 5—OSS 6 4—5; NKF WV 6 7—2. BRIDGE HET EUROPEES BRIDGEKAMPIOENSCHAP. De resultaten van de ontmoetin gen, gespeeld in de eerste ronde van het tournooi om het Europees kam pioenschap te Montreux luiden: Zwitserland versloeg Libanon met 20 matchpunten; Oostenrijk versloeg Finland met 10 matchpunten; Neder land versloeg Duitsland met 30 matchpunten; Denemarken versloeg België met 6 matchpunten; Frankrijk versloeg Noorwegen met 8 match punten; Egypte versloeg Zweden met 7 matchpunten. Toen de resultaten van de ontmoe tingen uit de tweede ronde bekend werden gemaakt, bleek al spoedig dat fouten in de tellingen waren ge slopen. In dit verband zag men zich gedwongen de ontmoetingen tussen Nederland en Zwitserland en verder tussen Oostenrijk en Zweden te an nuleren. Beide wedstrijden worden heden overgespeeld. De uitslagen van de ontmoetingen uit de tweede ronde luiden: Groot - Brittannië versloeg Frankrijk met 12 matchpunten; Denemarken versloeg de Libanon met 16 matchpunten; Duitsland won van Finland met 9 matchpunten; BelgiëItalië eindigde in een draw. Het resultaat van de ontmoeting EgypteIerland zal later kunnen worden bekend gemaakt. Ook in deze wedstrijd waren foutieve tellingen geslopen. De resultaten van de derde ronde zijn: Zweden won van Duitsland met 47 matchpunten; Frankrijk won van Egypte met 40 matchpunten; Dene marken won van Nederland met 10 matchpunten; Italië won van de Li banon met 19 matchpunten; Enge land won van Noorwegen met 14 matchpuntenFinland—Zwitser land eindigde in een draw. Na de derde ronde hebben Enge land en Denemarken de leiding met ieder drie overwinningen. De resultaten van de ontmoetin gen uit de erste ronde der dames luiden: Ierland won van Groot-Brit- tannië met 15 matchpunten; Italië won van België met 8 matchpunten; Frankrijk won van Nederland met 29 matchpunten; Duitsland won van Finland met 41 matchpunten; Zwit serland won van Noorwegen met 14 matchpunten; OostenrijkZweden eindigde in een draw.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8