Dronken veehouder deed in speelhol aanval met koeschaar op 'n collega De ramp met de «Triton» werd door 2 paranormaalbegaafden voorspeld Priester- en kloosterroepingen nemen toe „Vaklui" visten in de Edese veiling achter het net met 40.000 gulden Gasten, die niet betaalden, brachten grote roem voor 'n hotel te Mijdrecht L 1 Opening van dahlia show Pater Randag 25 jaar priester ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 WERD ZIJN HOOFD BEDREIGD? Kapitale koehandel Teruggekeerd van de veemarkt te Purmerend, waren twee veehouders op 30 December van het vorig jaar naar de woning van een hunner ge gaan om een borrel te pakken en een potje te kaarten. Nu waren beide bezigheden niet zo onschuldig als zij wellicht lijken, want toen de 43-jarige veehouder uit Vlnkeveen, die gisteren voor de rechtbank in hoger beroep moest ver schijnen, op een gegeven moment suf over de tafel heenzonk, had hij 2000 gulden verloren. Toen verdachte even later weer een weinig hij zijn positieven kwam, hoorde hy althans dat vertelde hij gisteren aan de rechter hoe zijn collega aan diens zoon zei: „Als hij niet betaald, snijden we zijn kop Daar verdachte een dergelijke be handeling maar benauwend vond, greep hij een koeschaar en deed een uitval naar zijn collega. Diens zoon wist zijn vader buiten schootsveld te brengen en de politie arriveerde even later om het gerecht zijn beloop te doen hebben. Noodweer? Verdachte verklaarde gisteren, dat hij uit louter noodweer gehandeld had, want dat zijn collega met een krom mes in de tafel gestoken had, teneinde zijn plan om het hoofd van verdachte bij wanbetaling van diens romp te scheiden, kracht bij te zet ten. Vrijspraak? De drie getuigen, die op de bewuste avond mee gegokt en gedronken had den, konden zich daar gisteren niets meer van herinneren. Dat hun verklaring wellicht niet geheel en al betrounwbaar moet De moordaanslag te A'dam Overspannen man in ziekenhuis opgenomen Naar wij nog vernemen is de echt genoot van de vrouw, die eergiste ren door bewoners van de Nova Zemblastraat te Amsterdam zwaar gewond in haar keuken werd aan getroffen, in het ziekenhuis opge nomen, waar. hij thans in de zenu wenafdeling verpleegd wordt. Zoals wij gisteren berichtten, werd de vrouw door haar man met een hamer zodanig aan het hoofd ver wond, dat zij in levensgevaar kwam te verkeren en werd de man later op de dag door de politie voor zijn woning gearresteerd. De vrouw is gisteren geopereerd en verkeert nog steeds in levensge vaar. Zoals al spoedig bleek, verkeerde de man in overspannen toestand. Kennissen van het echtpaar hebben verklaard, dat de man die bekend staat als een rustige persoon in de laatste tijd meerdere buien van overspannenheid heeft gehad, die dikwijls aanleiding waren tot hevige echtelijke twisten. Ervaringen in Rusland Dwangarbeider in Antonius Clubhuis Iemand, die niet minder dan tien jaar in Rusland krijgsgevangen heeft gezeten, komt Woensdagavond naar het Antoniusclubhuis om voor de jon ge katholieke arbeiders van Leiden het een en ander over zijn belevenis sen te vertellen. Het valt niet mee om iemand die in Siberië gezeten heeft iets te laten na vertellen, daarom is deze lezing een unieke kans om iets meer over de Russen en hun soms wat zonderlinge gewoonten te weten te komen. Zo zal de man eerst uit de doeken doen, hoe hij bij de Russen terecht kwam. Na dat hij zich aldus van alle blaam ont daan heeft, vertelt hij van zijn we derwaardigheden bij de staf van ge neraal von Paulus en van de gevol gen van dit avontuur. De reis voert dan naar Siberië, waar 30.000.000 mensen naar de vrij heid verlangen en tenslotte weer te rug naar de Sovjet Unie. Om even op kracht te komen van deze adembenemende avonturen, zal een kleine pauze ingelast worden, waarin de aanwezigen nog een ver rassing wacht. De toegang is gratis. VERDRONKENE TE BREDA GEÏDENTIFICEERD. Het lijk, dat Donderdag te Breda uit het water is gehaald, blijkt dat te zijn van de 72-jarige heer W. B. Hertog uit deze stad. Zoals bekend, had het stoffelijk overschot al enige dagen in het water gelegen. VISSER UIT NOOD GERED De reddingsboot Johan de Witt van Schiermonnikoog heeft de 45-jarige K v. d. V. uit Moddergat van de En- gelsmanplaat gehaald. De man was bjj ruw weer op het Wierumerwad gaan vissen. Zijn boot sloeg om, doch hij wist zich aan het vaartuig vast te klampen, dat langzaam af dreef naar de Engelsmanplaat. worden geacht, werd aangetoond door de verdediger, die na de eis van de officier: een maand voorwaar delijk en 100,boete vertelde, dat het huis van de collega een v/aar spelershol was, waar een broer van verdachte al eens 4 mille ver speeld heeft. De verdediger vond vrijspraak op zijn plaats en de rechter besloot er nog eens veertien dagen over na te denken. OOK ARNHEM LEVERT PENNEN De gemeentelijke handel in vul pennen, zoals die ten behoeve van scholieren in Haarlem heeft bestaan blijkt niet het enige geval van die aard te zijn. Ook de Ambachtsschool te Arnhem biedt, kennelijk zonder inmenging van de kantoorboekhan del vulpennen tegen kostprijs te koop aan. Op een circulaire, die door deze school aan alle leerlingen is ver strekt wordt een opsomming gegeven van de benodigde kleine schoolbe- hoeften. O.m. staat op dit lijstje ver meld: „Eén vulpen, geen ballpoint. Desgewenst kunnen vulpennen door de school tegen kostprijs worden ver strekt'. De circulaire is ondertekend door •de directeur van de Ambachtsschool. Wilt U iets weten? Vraag betreft cursus tuinbouw. Antwoord: Er zijn verschillende tuinbouwscholen, zodat wij indien wij niet over uw adres beschikken moeilijk de juiste school kunnen op geven. Afgezien daarvan adviseren wij u echter contact op te nemen met de Onderwijs-afdeling van de L.T.B., Parklaan 12, Haarlem. Vraag betreft opleiding vakbe kwaamheid zuivel. Antwoord: Richt u schriftelijk tot de Vakgroep Zuivelproducten Den Haag. Daar heeft men een overzicht van de diverse cursussen, die deze winter gehouden worden. VIRULY WAS VAAG - GEWAARSCHUWD De wetenschap toont zich geïnteresseerd rvE RAMP MET DE „TRITON" heeft de laatste dagen wel een bijzonder accent gekregen door verklaringen van paranormaal begaafden, die reeds vóór de ramp het ongeluk voorspeld hebben. Nu is men geneigd om dergelijke verklaringen niet al te gewichtig op te nemen, wanneer zij achteraf bekend worden, maar in dit geval, zijn de ver klaringen hoewel in vage bewoording gedaan in het publiek en zijn er vele getuigen, die hen kunnen onderstrepen. De paranormaal begaafde Burlisto uit Amsterdam heeft op 4 Mei jl. tij dens een uitvoering in Amsterdam de gezagvoerder Viruly, die in de zaal aanwezig was, gewaarschuwd voor een grote vliegramp, waarbij hij betrok ken zou zijn. Na de uitvoering heeft Burlisto de gezagvoerder toen apart genomen en hem een meer gedetailleerde waarschuwing gegeven. Toen enkele weken geleden de ,3ontekoe" in de golven verdween, heeft Burlisto herhaalde pogingen aangewend om met Viruly in contact te ko men en toen dit telefonisch niet gelukte, hem geschreven toch vooral het toestel goed te laten controleren, wanneer hij tenminste niet van plan was om de tocht op te geven. 'Deze verklaring wordt door gezagvoerder Viruly bevestigd en ook andere personen zijn van een en ander getuigen geweest. Verklaringen van prof. Tenhaeff Viruly verklaarde, dat de voor spelling hem ten eerste te vaag was voorgekomen en voorts, dat de voor spelling van een ramp de K.L.M. toch moeilijk tot het staken van haar diensten had kunnen brengen. Wrak van „Triton" is in drieën gebroken Het wrak van de „Triton" is door stormen in drieën gebroken. Dit is Vrijdagavond door bergingsexperts bekend gemaakt, aldus meldt A.P. De pogingen van de bergingsdes kundigen om het verongelukte toe stel door het inbrengen van lucht ballonnen in de romp drijvende t« krijgen, werden Woensdagavond en Donderdag onderbroken door een storm, waardoor het wrak over een korte afstand stroomafwaarts is ge voerd. De bergingswerkzaamheden werden gisteren hervat. Kapitein Carl J. Rupplin, de chef van de commissie van onderzoek van de K.L.M. deelde mede, dat het voorstuk met de vrachtruimte achter in het toestel van het middenstuk zijn afgebroken. Ook het staartstuk is afgebroken. Naar hij mededeelde was vrachtruimte voor in het toestel nog geheel in tact maar hij wist niet of het achterstuk niet beschadigd was. Rupplin verklaarde dat ten gevol ge van deze ontdekking de bergings plannen gewijzigd moesten worden. „DE HOOP" MOET REIS AFBREKEN. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" heeft zijn reis moeten afbreken Vrij dagmiddag vier uur meldde het schip aan het kantoor te Amsterdam, dat het op weg was naar IJmuiden. De stuurman Floor van den Nieu- wendijk, die reeds meer dan 25 jaar op „De Hoop" vaart, was Donderdag middag met een been bekneld ge raakt tussen het schip en de sloep, waarmee dokter en dominee door hem overgebracht worden naar de loggers. Over de ernst van de ver wonding werden geen mededelingen Het schip bevond zich op nog 70 mijl van IJmuiden, maar kampte met een stevige bries uit het Zuidwesten en een woelige zee, zodat men niet meer dan drie mijl per uur vorder de. Als gevolg hiervan kon het schip pas Zaterdagmorgen in IJmuiden verwacht worden. Richtprijs baconvarkens met 4 cent verhoogd De tweemaandelijkse herbereke ning van de kostprijs van de slacht- varkens heeft een stijging te zien ge geven van 4 cent per kg. In overeen- stemimng hiermede heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening bepaald, dat met ingang van 13 September 1954 de richtprijs voor de baconvarkens 2e kwaliteit dienovereenkomstig zal worden ver hoogd en dan 2.42 per kg. koud ge slacht gewicht zal bedragen. Het bedrijfschap voor vee en vlees heeft besloten de overnameprijs, welke reeds enige weken 2.42 be droeg, ongewijzigd te laten, zodat met ingang van 13 September a.s. voors hands geen toeslag uit het vleesfonds meer zal worden uitgekeerd. „Wanneer de spoorwegen vandaag een ramp aangekondigd zouden krijgen, zouden zij toch ook niet het treinverkeer stopzetten". Doch niet slechts Burlisto, doch ook de zuiver wetenschappelijk in gestelde prof Tenhaeff, hoogleraar in de parapsychologie aan de Utrechtse universiteit, heeft zich met de raihp beziggehouden en in een onderhoud, dat hij met een redacteur van „De Tijd" gehad heeft, een vrij uitvoerige verklaring afgelegd. De Utrechtse hoogleraar verklaart, dat hij ook van andere zijde verno men heeft, dat de Triton-ramp door een tweede paranoormaal begaafde was voorspeld. Tweede waarschuwing. In deze laatste heeft prof. Ten haeff meer vertrouwen dan in Bur listo, daar deze tweede para normaal begaafde zich zuiver instelt op we tenschappelijk onderzoek. Deze man had een Amerikaan ont moet, die met het vliegtuig meege- vlogen is en voordat deze Amerikaan de reis aanving, had hij hem gewaar schuwd, dat hem een ramp zou tref fen, waarbij hij echter zelf het le ven zou behouden. Toen in de vroege ochtenduren van Zondag j.l. ten onrechte bekend werd gemaakt, dat de ramp geen slachtoffers geëist had, schreef deze paranormaal begaafde aan prof. Tenhaeff, dat hem dit bericht zeer bevreemdde, daar hij duidelijk slachtoffers gezien had. Reeds vroeger. Tijdens het gesprek, dat bovenge noemde redacteur met de hoogleraar had, bleek duidelijk, dat ook bij an dere rampen paranormaal begaafden een opmerkelijke rol hadden ge- De ramp, die de „Roermond" op 21 Juni 1949 trof, toen zij bij Bari in zee stortte, bij welke ramp 23 men sen het leven verloren, was ook te voren voorspeld. Bij de onderzoeken, die na de ramp plaatsvonden, wees deze paranormaal begaafde op Schiphol een vliegtuig onderdeel aan, dat hem met naam niet bekend was, daar hij geen tech nische kennis bezit. Het aangewezen onderdeel was de automatische piloot en naderhand kwam de commissie van onderzoek tot de conclusie, dat de „automatische piloot" door weige ring de oorzaak van de ramp was ge worden. Toekomstige rol? Alhoewel de twee bovengenoemde paranormaal begaafden, die zich met de Triton-ramp bezig houden, een mening hebben over de oorzaak van de ramp, achten zowel professor Tenhaeff als andere autoriteiten de basis, waarop deze mening gegrond vest is, nog te zwak om reeds tot pu blicatie over te gaan. Prof. Tenhaeff, die zeer voorzich tig is met uitspraken ey iedere sen satie in de parapsychologie als ver werpelijk en onwaardig beschouwt, gaf in bovengenoemd onderhoud on omwonden toe, dat de mogelijkheid om rampen te voorspellen zeer ze ker aanwezig is, al zal de voorspel ling niet altijd zo duidelijk kunnen zijn, dat tot doeltreffende maatrege len aanleiding kan geven. Voorts wees prof. Tenhaeff erop, dat ook de zuiver wetenschappelij- paranormaal begaafde kan falen, vooral in onderdelen, omdat ook de ze man aan de dwalingen van de fan tasie onderhevik is, evenals ieder ge woon mens. Er zijn op de wereld meer dan honderdduizend priesters Sinds het einde van de laatste we reldoorlog is het aantal priesters en broeders in kloosterorden en con gregatie, die in meer dan een bisdom huizen bezitten, met meer dan 14% gestegen, een stijging van 237.572 tot 271.000. Cijfers, ontleend aan een overzicht van de Amerikaanse, bis schoppelijke organisatie N.C.W.C., wijzen uit, dat er ongeveer 113.000 priesters en 158.000 broeders zijn. De Verenigde Staten hebben het abso luut grootste aantal leden van con gregaties en orden, namelijk ruim 18.000. Dan volgen Italië, Spanje, Frankrijk en Duitsland. In Azië telt men 7.737 religieuzen en in Afrika 7.892. Volgens hetzelfde overzicht zijn er 256.152 seculiere geestelijken in de parochies over de gehele we reld werkzaam. De grootste toeneming kan bij de Augustijnen worden geconstateerd, wier aantal sedert 1945 meer dan ver dubbeld is. Dit in tegenstelling met de Assumptionisten, welke congrega tie met 14.5% kromp. Een onderlin ge vergelijking wijst verder uit, dat de Jezuieten de grootste kloosteror de ter wereld zijn en sinds 1945 met 18% zijn toegenomen. Einde 1953 telden zij 32.008 leden. De Franciscanen verheugen zich in een groei van 10% en tellen nu 25.438 leden De Dominicanen gaan met 68% iets langzamer vooruit en tellen thans 8.543 leden. Eerst de lepel terug! Een Italiaan, die zónder papie ren en mét kennelijke tegenzin voor zijn vaderland door de Am sterdamse politie was gearres teerd, wilde de terugreis naar het zonnige Italië niet afwach ten en besloot een krachtig mid del toe te passen Om aan de greep der justitie te ontsnap pen. Tijdens een maaltijd,1 die hij in een Amsterdamse cel genoot, slikte hij de lepel in en moest in sneltreinvaart naar het zie kenhuis gebracht worden, waar de lepel operatief verwijderd zal moeten worden. De politie wacht momenteel met kennelijk ongeduld op haar bestek, dat zo plotseling ver dwenen is, en de Italiaan met aanmerkelijk minder ongeduld op zijn uitwijzing, die ondanks de keiharde maatregel van hem toch doorgang zal vinden. Maar eerst de lepel terug! INBREKERS-PECH Vier mille gevangen Het kantoor van de Coöperatieve Veluwse Eierveiling aan de Notaris Fischerstraat te Ede heeft in de nacht van Donderdag op Vrijdagg bezoek gehad van inbrekers. De heren ver dwenen met een bedrag van onge veer 4000 gulden aan contanten, doch gelukkig voor de eierveiling de directie had Donderdagmiddag een som van ruim 40 mille van het kantoor naar de bank gebracht Uit de sporen valt af te leiden, dat er vaklui aan het werk geweest zijn, want er werd geopereerd met snij branders en ander modern inbre kersgereedschap. Van de kleinste brandkast was het slot geheel weg gesneden, maar een grote safe bleef dat lot gespaard, waarschijnlijk niet omdat de heren dit karwei te zwaar vonden, doch doordat zij gestoord werden en overhaast de vlucht na men. Zij lieten twee zuurstofflessen achter. Het is niet onmogelijk, dat zij ver dwenen, toen in een der naastliggen de huizen een hond heftig te keer ging en de bewoner naar beneden gaande, het licht aandraaide. De recherche heeft de zaak in on derzoek. Ieder huis kan een woon zijn Op het ogenblik is er aan de kamer van hotel „Het Rechthuis" te Mij drecht niets bijzonders meer te zien, want zelfs de laatste smetjes zijn van de lampekap en het behang verdwenen, maar tot in het verre nageslacht zullen de eigenaars een gewaardeerde gast toch altijd nog wel even naar boven meenemen, naar die bewuste kamer, om dan met een min of meer onb- roerde stem te zeggen: Hier was het nu! Tot voor enkele maan den mocht „Het Recht huis", hoe genoeglijk het daar ook toeven is, nog niet op een wereldreputa tie bogen, maar thans is zijn naam wijd en zijd be kend en zelfs Molotof heeft de verspreiding dier roem niet aan banden ge legd. Zoals een hotel altijd openstaat voor de zwer ver, die een woon zoekt, zo werd ook het duiven- paar, dat enkele maanden geleden op die thans be roemde kamer zijn intrek nam met de nodige ser vice ontvangen. Het was alleen een beetje lastig, dat de diertjes zo bar on zakelijk waren en niet al leen de 15 service als een overbodige belasting beschouwden, doch zelfs de nota met een uiting van onbegrip naast zich neerlegden. Nu hadden zij in die dagen ook wel wat an ders aan hun hoofd, want moeder-duif was in de lampekap gekropen om daar een behagelijke woon te maken voor 2 nakome lingen, die Pa en Ma in duiven zo vertrouwd voor komen, doch die een wei nig ongebruikelijk zijn in een hotelkamer. De heer Van der Beek, die doorgaans een goed zakenman pleegt te zijn, kon het maar niet over zijn hart verkrijgen om de wanbetalers, die zo ken nelijk in hun nopjes wa ren met zijn kamer, de huur op te zeggen. Maar toch wilden de duiven zich niet geheel onbetuigd laten en als Rekening voldaan met twee zui ende bal ie het postvliegen moesten opvolgen. De diertjes huldigden de stelregel, dat ieder huis een woning kan worden, wanneer je er maar je best voor doet en zo maak ten ze van de kamer een recht gezellige duiven- woon, die weldra de spo ren vertoonde, welke de dank voor het aangenaam verpozen vond de eigenaar dezer dagen, toen de dui ven verhuisd waren, twee kleine postduifjes, die echter nog niet de P.T.T. konden vervangen, daar zij meer behoefte aan moe dermelk ,dan aan zelf standigheid hadden. Gelukkig kwam er al een dui venlief hebber opdagen, die de diertjes onder zijn hoede nam en de heer Van der Beek kon behangers en schoonmaaksters laten ko men om zijn kamer weer voor volgende gasten in orde te laten maken. Behalve blijken van ver tedering en medeleven, die in de afgelopen maan den het „Rechthuis" zijn binnengestroomd vanuit alle delen van de wereld, tot zelfs van een duiven- enthousiast achter 't IJze ren Gordijn, heeft de eige naar een onbetaalde reke ning van enkele maanden kamerhuur in zijn bureau liggen. Maar toch vindt hij dat niet geheel een verliespost, want de duiven hebben zijn hotel beroemd ge maakt en zoals vroegere kastelen een huisspook hadden, dat touristen moest trekken, zo kan „Het Rechthuis" aan be langstellende bezoekers de kamer tonen, waar de ro mantiek voor enkele maanden uitgerust heeft van haar tocht over deze nuchtere wereld. De Witte Paters daarentegen na men een sprong van 37.6% en tellen thans 3.020 leden. De Trappisten volgen met 28% resp. Er zijn thans 1600 Cistercien- sers' en 3420 Trappisten verspreid over de gehele wereld. De Benictij- nen zagen hun leden-tal met 0.9% teruglopen en tellen thans 11.100 le den. Uit het overzicht blijkt tenslotte, dat de Amerikaanse Katholieken ruim 70% van de onkosten der we reldmissie met hun bijdragen dek ken, doch slechts 4% van het totaal aantal missionarissen leveren. Een groot aantal prominente figu ren uit de sierteeltsector we noe men slechts prof. v. Slogteren, dr. E. H. Krelage en ir. Vlag is er ge tuige van geweest, dat Hillegom's burgemeester, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, giste ren in Treslong het startsein gaf voor de grote dahliatentoonstelling, die daar t.e.m. Zondagavond tien uur wordt gehouden. Vooraf had de voorzitter van de afd. Bennebroek-Hillegom der Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde, de heer J. R. N. J. Bijl van Duyvenbode, een enkel woord gesproken en daarin burgemeester van Nispen een dei- weinige burgemeesters genoemd, die kijk op dahlia's hebben. Spr. vond 'n dergelijke show een noodzaak om een overzicht te krijgen van de soorten, die in cultuur zijn. Maar men moest een dergelijk evenement niet zien als een soort modeshow. Hij had grote waardering voor hetgeen hier tot stand was gebracht. Een speciaal woord van dank kreeg de heer C. S. Weijers voor het vele werk en als tastbaar bewijs van dank werd hem een kristallen vaas aange boden met de raad: U zorgt voor de bloemen en Uw vrouw voor het schikken. Hierna sprak de voorzitter der Ned. Dahliavereniging, de heer J. F. Q. Dix, nog enkele woorden. Deze stak o.m. de befaamde dahlia-pionier „opa" Hornsveld uit Baara enige pluimen op de hoed. Jhr. van Nispen vond „Treslong" een ideale gelegenheid om 'n dahlia show te houden door de combinatie met de demonstratietuin. Spr. vond dat men een dergelijke show niet moet beschouwen als een vermake lijkheid, maar als een evenement van culturele betekenis. De moderne mens heeft iets derge lijks nodig. Mede hierom, zou de heer Van 'Nispen het wenselijk achten dat b.v. de Kon. Alg. Ver. v. Bloembol lencultuur zich met de zustervereni ging tot het Ministerie van Financiën wendt met het verzoek bloementen toonstellingen af te voeren van de lijst met evenementen, waarvoor om zetbelasting betaald moet worden. GOEDE SUIKERBIETENOOGST ONWAARSCHIJNLIJK Er kan in September nog veel met het suikergehalte gebeuren, maar dat wij een goede bietenoogst tegemoet kunnen zien is niet waarschijnlijk, zegt het voorlichtingsblad per 28 Augustus j.l. van de N.V. Centrale Suiker Maatschappij. De monsters in de groeiperiode getrokken wij zen uit, dat het wortelgewicht op het ogenblik ongeveer 15 procent bene den dat van het vorige jaar ligt. Er is niet veel hoop dat, mocht er droog weer komen, deze schade wordt in gehaald. Vorig jaar had men op 10 Augus tus reeds een suikergehalte behaald van circa 15 procent. Volgens de laatste monsters ligt het gemiddelde wortelgewicht iets boven dat van het slechtste jaar, t.w. 1938. Het suiker gehalte is ongeveer gelijk en de sui keropbrengst per ha. is dus iets bo ven die van 1938. De opbrengst in dit jaar was de laagste die men sinds lang gehad heeft. De fabrieken zul len rekening moeten houden met een campagne, die mogelijk iets kleiner is dan de vorige, aldus dit blad. In het Retraitehuis te Noordwij- kerhout vierde Pater Randag C.s.s.R. zijn 25-jarig professiefeest. Voor deze gelegenheid was hij uit Amsterdam overgekomen, waar hij kort geleden is aangesteld tot rector van het klooster der Redemptoristen aan de Keizersgracht. De jubilerende priester nam deze gelegenheid tegelijk waar, om af scheid te nemen van Noordwijker- hout en het retraitewerk. Voor de familie van pater Randag was het daags tevoren feest geweest in het Retraitehuis. Vrijdagmorgen droeg pater Randag in de kapel van het Retraitehuis een plechtige H. Mis op. Het meisjeskoor zong een kloostercantate, die voor het eerst werd uitgevoerd. 's Avonds werd een zeer druk be zochte receptie gehouden. Uit de hele omgeving en zelfs uit het Westland kwamen oud-retraitanten afscheid nemen en feliciteren. Wij zagen zelfs een afvaardiging van de katholieke werkmeesters vergezeld van de heer Scheepmaker van het bondsbestuur, die de jubilaris toesprak. Tijdens deze receptie deden de misdienaars van het huis een voor dracht, gemaakt door een van de moeders. Zij boden pater Randag een cadeau aan. De voordracht was een grote verrassing voor de jubilerende priester. Verder ontving pater Ran dag veel cadeaux, waaronder 2 fraaie kasuifels van zijn familie.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8