TALEN Pionier, die de nii vanzelfsprekende rechten uit de taaie reactiemodder heeft getrnkken Geen H-lijn, BIOSCOPEN Omgeving Moeilijkheden rond de wieg van een nieuwe arbeidersbond leiö^to-nieuws Lampion-optocht „Ons eiland" JC WEEKGENDA kunstleven m Leióen „Sag' beim Abschied leise Servus" ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 W. Peeters, 60 jaar lid van de K.A.B. Een aardige oude heer met leven dige geestige ogen zit glunderend te genover ons en zegt: „Nü de K.A.B., een paar maanden terug de Vriendenkring en over een paar weken de jaarlijkse bedevaart naar Heiloo; alle drie hebben ze Abraham gezien, alle drie heb ik ze helpen oprichten, en stuk voor stuk heb ik de andere oprichters uitgeze ten". De heer W. Peeters, die in 1894 de K.A.B. heeft helpen grondvesten en een paar dagen terug twee en tach tig is geworden, zwijgt een ogenblik. Zjjn dochter maakt van de gelegen heid gebruik ons een oorkonde te la ten zien, die haar vader bij het gou den feest van de Vriendenkring uit handen van mgr. Huibers mocht ont vangen. „De twee andere jubilarissen kwamen eigenlijk eerst aan de beurt, maar de bisschop wachtte daar niet op en riep „Eerst de oude Willem". In de kapelaanstijd van mgr. Huibers aan de oude „Mon Père" waren va der en hij de beste vrienden" ver duidelijkt ze. Nu de gewoonste zaak ter wereld. Hoewel de heer Peeters herhaalde lijk beweert geen spreker te zijn, illustreert hij deze bewering slecht door honderd uit te praten over de Toen Van het Leidato-comité kwam van morgen het bericht, dat de 5000ste be zoeker aan de tentoonstelling van daag de ingang zal passeren. De toevloed van enthousiaste Lei- denaren gisteravond is zoals wij reeds in ons verslag meldden over weldigend geweest. Gisteravond al leen zijn al zeker 15 méér bezoe kers toegelaten dan dezelfde dag in het afgelopen jaar. De grootste man van Nederland de bekende lange Rotterdammer is ook op de tentoonstelling aanwe zig 'op een van de stands. Maandag a.s. wordt in de grote Leidato-zaal het radiospell.etje „Trek aan de bel" gespeeld. „eerste jaren" van de Volksbond. Als twee en twintig-jarige schoenma kersbaas was hij onmiddellijk te vin der» voor het idee van de initiatief nemer, de heer la Rivière, om een Leidse afdeling van de katholieke ar beiders partij op te richten. „Het is bijna ondenkbaar dat al die dingen, waarvoor toen zo hard gestreden moest worden en waarvoor je voor oproerkraaier werd uitgescholden, nu als de gewoonste zaak ter wereld worden aangenomen", zegt hij pein zend. „Velen hebben door toe te tre den tot de bond hun baantje verlo ren. Mij konden ze dat gelukkig niet lappen", voegt de vroegere schoen makersbaas er lachend aan toe. Wie had dat ooit gedacht. Het heeft lang geduurd voordat de bond de erkenning kreeg, waarop zij recht had. Jarenlang heeft de heer Peeters van verschillende kanten moe ten horen, dat men zo iets nooit van hem gedacht had. Ook de geestelijk heid stelde zich hier en daar op een dergelijk standpunt. „Het duurde toch niet lang, voor dat de bond een geestelijk adviseur kreeg?" vragen wij. „Pater Van Kessel was een fijne man", zegt de heer Peeters waarde rend, hij had alles voor ons over en leefde volledig met het wel en wee van de bond mee". Even later wordt ook de grote Aalberse in de hulde betrokken. Hij was een werker voor de werk man", is het kernachtig oordeel. Stilstand is achteruitgang. Wy vragen of de heer Peeters nog wel eens een vergadering bezoekt. Ach, zegt hij .vroeger wel. Ik ging altijd samen met La Riviére maar' sinds deie gestorven is.... Onze blikken glijden af naar het water van de Oude Vest, waarin een passerende rijnaak hoge golven op werpt. „Ik zou niet meer kunnen zonder die bedrijvigheid" zegt hij peinzend. Wij geloven dat graag, want iemand die de K.A.B. heeft voort gestuwd naar het hoogtepunt dat nu bereikt is, zou nooit kunnen wennen aan de rust, die voor hem achteruit gang betekent. „Wat denkt U, zouden we het droog houden?" vroeg de voorzitter H. Broers, van de Speeltuinvereni ging Ons Eiland" gisteravond, toen we even een kijkje kwamen nemen hij de lampionoptocht, die toen op het punt stond door de straten achter de Zijlsingel te trekken. Een vraag waarop wij uiteraard het antwoord schuldig moesten blijven, doch beiden keken we met sombere voorgevoelens naar omhoog, waar in letterlijke zin donkere wolken zich samenpakten. Voor zo'n vrolijke, kleurrijke en fleurige kinderoptocht zou het dan ook dubbel jammer geweest zijn als de regen als spelbreker zou gaan op treden. Gelukkig echter heeft Plu- vius verstek laten gaan. Maar des voorzitters hart was toch pas gerust toen alle kinderen weer goed en wel droog thuis waren en door moeder naar bed konden worden gebracht. Er was ook ditmaal weer veel werk van de lichtstoet gemaakt. Zo tegen een uur of zeven kwamen ze al aangedribbeld uit de verschillende straten, al of niet gecostumeerd, naar de school in de Oosterstraat. Daar was het een drukte van belang, maar de organisatoren hebben er langza merhand slag van gekregen de op stelling zo goed en zo snel mogelijk te doen verlopen. Met de muziek van de R.K. Harmonie en het Tam boer- en Pijpercorps van Kunst en Genoegen marcheerde het hele stel af; de kleintjes dapper met hun lami pion in de hand. Nagestaard door moe en pa en de hele familie. De vol tallige buurt was uitgelopen om het schouwspel te zien en zij stak haar bewondering niet onder stoelen en banken voor de zich uiterst gewich tig voelende kleuters. Op dë tuin aangekomen sprak voorzitter Broers hen toe, terwijl tot slot voor de mu ziek werd gedefileerd. Deze lampionoptocht kan als inlei' ding worden beschouwd voor het traditionele gezellige feest, dat van avond op de tuin wordt gehouden. Met de voorzitter en het hele be stuur hopen wy, dat het ook dan droog zal zijn. ^maar echte vrouwelijke charme^ Leidato mode-show in „Gulden Vlies" In het kader van de Leidato werd gisteravond in het Vlies een mode show gehouden door de firma B. de Koning, Messchers Modehuis en Van Egmonds Modebedrljven N.V. Het hoofdmotief van de show was een nieuwe stof, fiocco, die uit houtaf valstoffen wordt gefabriceerd, zeer licht in het dragen moet zijn, kreuk- herstellend is. mooi van kleur en voordelig, omdat zij in uitzonderlijke breedtes wordt geleverd. De stoffen, die „in natura" op een geïmprovi seerde toonbank lagen uitgestald en bekeken en betast konden worden naar hartelust, werden door drie mannequins gedemonstreerd in een collectie japonnen, die bij Franse modehuizen waren gemaakt. Géén H-lijn. De op de nieuwe H-lijn belusten kwamen gisteravond echter bedrogen uit. Géén jongensfiguur, maar smal le, ronde schouders, geprononceerde heupen (soms zelfs met vullingen onder de rokken), wijde tulen onder rokken en beslist geen inkorting van de zoom. Hoogstens zat de ceintuur soms wat lager dan voorheen het geval was; maar dan toch nog steeds op de natuurlijke plaats van de taille. Het geheel was méér Hubert de Givenchy dan Fath of Dior. Deze derde grote onder de mode-koningen had zelfs drie originele modellen voor de show geleverd. Fath kwam slechts even om het hoekje kijken met een marine-blauw toiletje met grote kraag; overigens de Fath van een voorbij seizoen. Geraffineerde keuze van tinten. De hoedjes, die Messchers Mode huis geleverd had, werden door de speaker „pothoedjes" genoemd, maar deden op enkele uitzonderingen na gelukkig weinig denken aan de vreselijke mode van 1925. Oxeri- gens werkte de bijna geraffineerde keuze van de tinten daartoe mee. Ook de handschoenen waren up-to- aate passend. Van Egmonds Modebedryven had den een collecte korte jasjes en lan ge mantels bijeen gebracht, die even eens uitstekend in het geheel paste. Vóór de pauze de korte jasjes; be schaafd en bescheiden aangepast aan de nieuwe begrippen. Na de pauze de lange mantels, die nóg klassieker aandeden en uitmuntten door de goede snit en de prachtige kwaliteit van het bont. IN DE LEIDSE Lido, Wie van Doris Day houdt, kan haar deze week voluit bewonde ren in de film „Lucky Me", een mu- sicale film hoe kon het anders met zulk een zangeres waarin roman tiek, vrolijkheid, humor, zang en rhythme hoogtij vieren. Zij speelt in deze film de rol van de bijgelovige revuegirl Canly Wiliams, die met drie gezellen tevergeefs naar succes zoeken in een show. De leider van het gezelschap maakt een afspraak met een bevriende agent om hen vie ren, wanneer zij in een hotel in nood komen te arresteren, maar hen daar na op straat los te laten. Deze over eenkomst is aangegaan, omdat het ge zelschap een kostelijke maaltijd laat aanrukken in bet hotel, maar geen geld heeft om te betalen. De hulp van de vriendelijke agent blijft even wel uit, want hij is inmiddels op zijn post vervangen en het gezelschap wordt gearresteerd. Het resultaat is evenwel, dat zij gevieren hun Schuld moeten betalen door in het hotel te werken. De plannen voor een nieuwe revue worden evenwel ijverig voortgezet, hoewel er heel wat intriges voor no dig zijn om het zover te brengen. Maar het gelukt en de artisten kun nen triomfen vieren. Op het nieuwe 8 meter brede cine mascope-doek komt deze film uitste kend tot haar recht, al valt het wel eens moeilijk het brede beeld te vol gen. Daar zal men eerst aan moeten wennen. De film is gekeurd voor alle leeftijden. Luxor: Enkele jaren geleden schijnt er in Tsjecha-Slowakije een tipje van het IJzeren Gordijn opge licht te zijn, om een compleet circus 1 door te laten. Men kan zich echter voorstellen dat Gottwald en de zij nen niets voor dit soort oplichting voelden en tot het laatste toe ge tracht hebben de voortvluchtigen tot inkeer te brengen. Deze geschiede nis is het meewerkend voorwerp ge worden voor een bijzonder knappe en spannende film van Elia Kazan. Op sobere bijna on-Amerikaanse wij ze wordt het leven in een klein gam mel circus geschetst. De baas is een man, die met de politiek niets te ma ken wil hebben en er misschien juist daardoor het meeste last van onder vindt. De staat heet hem al gauw een politieke-slappeling en wil zijn pro gramma's met rode bijtende saus overgieten. De circusdirecteur wei gert mee te werken aan deze volks oplichting. In stilte bereidt hij echter een middel voor om zijn hielen te lichten. Verraad en de gewone grens controle dreigen roet in het eten te gooien, maar dank zij gewroet en ge- liquideer in de hoogste lagen van de party, breekt het circus met oli fanten en al door de laatste barrière. De voortreffelijke regie en prach tige rolbezetting hebben van „Een circus vluchtte" een goede en bui tengewoon spannende film gemaakt. Toegang-boven 18 jaar. Trianon „De wereld veroordeelde haar" is zoals uit de titel wel valt af te leiden een variatie op een oud thema. De Italiaanse filmers vragen in deze paar duizend meter celluloid de aandacht voor een meis je, dat het gelyk de kiese formu lering luidt „niet nader te om schrijven beroep" vaarwel zegt en weer een fatsoenlijk plaatsje in de samenleving gaat zoeken. Met meer en minder succes is dit onderwerp reeds behandeld en in deze film ge schiedt het met minder succes. Op de eerste plaats is het naarstig zoe ken naar een fatsoenlijk plaatsje in de maatschappij weinig overtuigend en daarnaast krijgt men niet be paald de indruk, dat „de wereld" haar veroordeelde. De enige opluch ting voor velen is waarschijnlijk, dat de betreffende juffrouw aan het slot van de film in een klooster ver dwijnt. Men kan zich voorstellen, dat een meisje na de vele ellen de daar haar heil verwacht. Alle gebeurtenissen, die aan dit slot voor afgaan, werpen echter weinig licht op haar uiteindelijke keuze. Ze had even goed door de poort van een li-: monadefabriek uit deze film kunnen stappen. En dat is wel het meest on bevredigende in deze film. Boven 18 jaar. Rex. Een tip van het IJzeren Gordijn wordt opgelicht in de film ..Gevaarlijke ontvoering". Het begint al met de grote overwinningsparade van 1945 in Moskou te laten zien, waar de Amerikaanse journalist Phi lip Sutherland verslag van maakt. Hij krijgt echter de boodschap, dat hij Rusland moet verlaten, waarna hij alle denkbare personen en instan ties afloopt, om voor zijn vrouw een visum te krijgen. Tenslotte gelukt het hem, maar bij de afreis op het vliegveld wordt hij met geweld het vliegtuig ingeduwd en zijn vrouw er van tegengehouden, zodat hij toch zonder zijn echtgenote het land ver laat. In aeer goed spel laat de film zien hoe hij via de Westerse wereld tracht zijn vrouw bij zich te krijgen. Hij koopt een Mollandse boeier en samen met een Engelse vriend gaat hij met deze boeier via Zweden door de Bal- tische zee naar Finland. In een zeer spannend en gqed gespeeld verhaal, toont de film de vele avonturen en belevenissen die zij ondervinden om hun doel te bereiken. Toegang boven 14 jaar. Casino. Programma afgekeurd. Een bijzondere attractie was wel, pat de getoonde modellen van de ja ponnen voor de kleinere beurs niet onbereikbaar ver behoefden te schij nen. Er worden n.l. knippatronen van deze modellen verkocht (zgn. Stil-patronen), die de handige naai- „model"-jurk te pronken. Daarbij be ster in staat stellen om met een hoeft zij dan ook niet bevreesd te zijn, dat zij haar japon nóg eens te- genkopvt, omdat de stoffen maar in beperkte voorraad aanwezig zijn. De show in deze vorm wordt he den herhaald. Maandag komt Van Egmond in het kader van de Leidato met een bontshow. C. TH. R. ATHOLIEKE VOOR LEIDEN In de week van 12 tot en met 19 September: Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen- gracht 32, Leiden. Tel. 20015. ZONDAG. Burchtfoyer, 9 uur v.m. Kader morgen K.A.B. Kerk O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, 10 uur v.m. eerste H. Mis pater Borromeus Goddijn; 6 uur plechtig danklof. Zaal Maria Gijzensteeg, 2—3 uur receptie. MAANDAG. Rectoraat Hooigracht 29: 8.15 uur nam. bijeenkomst Maatschappelijk en cultureel overleg. Burchtfoyer, 8 uur nam: opening Mater Amabilisschool. DINSDAG. Geb. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236: 7.308.30 uur nam. ad viesavond „St. Eloy". WOENSDAG. St. Antoniusclubhuis: 6.307.30 u. nam. kaarten halen receptie-avond K.A.B. van 18 September. In de Vroolijcke Arke, 7.30 nam. Avondmis n.a.v. 1214-jarig bestaan S.F.R. Hartebrugkerk, 8 uur nam. op Woensdag, Donderdag en Vrijdag a.s. conferenties pater G. de Greeve n.a.v. jubileum K.A.B. R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat 4. Repetitie „De Vrouw en de slang" Aanvang 7.30 uur. VRIJDAG. „De Harmonie", 8 uur nam. Leden vergadering „St. Christoffel". r\E „HOOFDSTAD OPERETTE" is Zondag jl. het nieuwe seizoen begonnen met een zeer goede uit voering van „Sag' beim Abschied leise Servus" en gisteravond reeds konden de Leidenaars van deze kos telijke operette genieten. Het merkwaardige van deze ope rette is, dat zij in tegenstelling tot de gewone gang van zaken geen happy end heeft. Doorgaans kan men getuige zijn van ontluiken de liefdes, die weliswaar met vele moeilijkheden te kampen hebben, maar tenslotte altijd eindigen met 'n stralend bruiloftsfeest. ïn dit geval echter wordt men de moeilijkheden niet de baas en eindigt het spel met een aan de drank verslingerde „ex- toekomstige bruidegom" en twee ge broken vrouwenharten. Ondanks deze tragiek durven we toch over een kostelijke operette te spreken. Het verhaaltje doet er eigenlijk niet zoveel toe. De sfeer van het Boheemse dorpje, waar de com ponist zijn ganzenhoedster trouw blijft en de violist tevergeefs op het plaatselijke gravinnetje loert, heeft een bijzondeer charme en de halve liter tranen doet daar geen afbreuk aan; integendeel zelfs. De mengeling van srpankelende en weemoedige melodietjes doet er alleen wat levens^ echter door aan. DE „HOOFDSTAD OPERETTE" be schikt ook dit seizoen weer over een sterke bezetting. Ruth Rhoden speelt gravin Lia met een vorstelijke allure en vormt een aardig contrast met de levendige Claire Clairy, die een kostelijke vertolking geeft van de ganzenhoedster. Met Herman Valsner, de grote componist, zorgt zij voor een van de vele vrolijke no ten als het echtpaar met de zestien kinderen. Hans Lechner, de jonge violist, die zijn zinnen op de gravin gezet heeft, beschikt over een mooie stem, maar schiet hier en daar nog als acteur tekort. Het lachsucces van de avond Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit Jacob zn van J. den Haan en M. C. Zandbergen; Ja cob zn van S. van der Plas en G. Groen; Anton Gerard zn van F. J, Mastenbroek en M. H. de Wit; An dreas zn van D. Gillebaart en J. J. Burgerhout; Cornelia dr van P. Nop- pe en J. Hoogstraten; Wijnanda Aippo- lonia Hendrika dr van P. van Dijk en W. H. M. Uitendaal; Antonius Franciscus Petrus zn van L. P. Sas sen en J. E. Brand. Ondertrouwd S. M. Blonk en H. T. Oudhoff. Overleden: A.' Sirag man 58 jr; J. Vlasveld man 57 jr; L. Lankman zn 16 dagen. VOOR HEA NIEUWE DIERENASYL Ten bate van het nieuwe asyl van Dierenbescherming wordt op 22 Sept. des avonds te 8 uur in het An tonius Clubhuis aan de Mare een balletavond gegeven door Corry de Wekker. Kaarten hiervoor zijn dage lijks te verkrijgen aan de kassa van het Lido-theater. LEIDSE VARIA O. K. O. in de St. Leonardus- parochie begint het nieuwe seizoen met een Klaverjaswedstrijd in het Parochiehuis. Haagweg no. 14. Er wordt 3 avonden gespeeld en wel op 13. 20 en 27 Sept. a.s. des avonds 7.45 uur. Zoals gewoonlijk zijn er wederom buitengewoon mooie prijzen ter beschikking gesteld. Bridgeclub voor R. K. „O. O." opent het seizoen met een propagan da-drive op Woensdag 15 September 's avonds 8 uur. Opgave voor deel name tot half acht, in het clublokaal Café-Restaurant „Royal", Doezastr. Zondagsdienst der Huisartsen A.s. Zondag zal de dienst worden waargenomen door: dr Van Alphen, de Jager, Makkink, Stoffers, Ver- brugge. Dienst der apotheken De avond- nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 11 September 13 uur tot Zaterdag 18 September 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blan ken, Hogëwoerd 171, Tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274 CORRESP. - CONVERS. (Nederl., Frans, Duits, Engels, Spaans, Italiaans. Opl. Assoc. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEFOON 26558. (Advertentie) NOORDWIIK ZWEMDIPLOMA'S Deze zomer is onder leiding van mevr. Tilburgv. d. Niet' in het Golfbad door ruim 100 schoolkinde ren geoefend voor het examen zwem men. Hiervan werden er slechts 5 afgewezen, zodat de instructrice met grote voldoening op haar werk kan terugzien. De uitslag der examens is als volgt: Wilhelminastraat: A. Josien Kruyt, Coby Zwitser, Rietje Schrier, Walra ven v. Riemsdijk, Koos Meijers, Ma rian v. Tilburg, Greetje v. 't Wout, Wout de Mooij, Nelly v. d. Kwaak A en B. Dr. de Visserschool: A. J. v. Hens- bergen, Sjaan v. Hensbergen, Jetty v. d. Most v. Speijk, Maartje Bedijn, Janna Sire, Kees Bardelmeijer, Stella Admiraal. A en B: Freddy en Rudy v. Rheenen, Adri en Bert v. Tilburg, R.K. Meisjesschool: A. Lenie Ho- gervorst, Ria Caspers, Miep v. d. is natuurlijk de niet te overtreffen Fritz Steiner. De jaren doen hem niets en hij legt zijn benen nog steeds met het grootste gemak in de knoop. Bij deze uitvoering speelt hij de rol van de half-gare graaf James Hero, die in voortdurende geldnood verkeert, maar geen grijze haren krijgt van de zorgen. Alle zaakjes, die hij even zal opknappen, pakken verkeerd uit. Hij heeft het talent, om de mensen zonder ophouden te laten lachen. Vooral in de scènes met Otto Aurich, die als barbier en kiezen trekker fungeerde, wist hij het pu bliek te pakken. Bijzonder goed was voorts het op treden van Marga Graf en Mizzy van der Lans. Voor de kleinere rollen waren ook bekwame krachten gevonden, zodat de koorzang zeer goed was. Otto Aurich heeft deze operette met toe wijding geregisseerd; van de décors was veel werk gemaakt. Het orkest o.l.v. Alfred Salten zorgde voor een behoorlijke begeleiding. Toen om twaalf uur het doek voor de laatste maal zakte, stierf er een applaus weg, dat minstens vijf mi nuten had geduurd. Men was enthou siast over deze uitvoering en men dwong de medewerkenden zó dik wijls te bisseren, dat de pauze pas om elf uur begon. De Schouwburg was uitverkocht en wij zijn ervan over tuigd, dat deze operette ook elders volle zalen zal trekken. Meer, Wil Braun, Heleke v. d. Holst, Joke Caspers. A en B: Lenie Verweij en Joke Weijers. R.K. Ulo en VGLO: A. J. de Groot, A en B: Truida v. Bohemen, Ria Zonneveld, Odilia Diels, Liedy Ver weij, Annie v. d. Ploeg, Joke Huis kamp, Ria v. Abswoude, J. Caspers. Openbare school: A. Loesje v. d. Loo, Barbara Weijers, Johanna Hoek stra, Carry v. Kruiselbergen, Job Frowein, Joop de Ruyter, Wim Vink, Reina de Graaf, A en B: Hanneke v. d. Loo, Betsie de Jong en Jim de Jager. Chr. Ulo: A. Agine Passchier, Truus v. d. Haak, Dini Duijndam, B: Mia Barnhoorn, Piet Schrier. Christus Koningschool: A. Wil Cas pers, A en B: Ansje Vink. Prinses Marijkeschool: A. Madeion Bulthuis, Helena Tappenbeck, Ma rijke den Hollander, Arend Hou- waard, Jan Marijt, B: Marian Binken, A en B: Els v. d. Graaff. School met de Bijbel: A. Marian Passchier, Janneke Duindam, Marian Impeta, Nel Passchier, Marina van Duin, Jennie Assies, Elly v. d. Wiel, Anneke v. d. Niet, Hetty Arentshorst, A en B: Anne v. "Rooijen, Lenie v. Rooijen. Scholen buiten Noordwijk: A en B. Greetje Broekhuizen, Henny Schaap, Maartje v. d. Niet, Dora Huiskamp, Carola en Paula Koning, Joop Star- renburg, P. de Graaf. B: Fernand Coppes, Piet v. Rooijen, Corry en Liesbeth v. Tilburg, A: Ria Hooger- vorst, Piet v. Rhijn, Jan Zuur, Ma rion Cramer. Tinie v. Rooijen, Nel Korbee, Rietje Houwaard. Geb.: Anna M., d. v. H. C. v. Eeden en R. E. v. d. Werf; Monique J. E., d. v. J. W. Coenraads Nederveen en A. S. M. C. Hagenbeek; Gemma D., d. v. P. H. M. v. Leeuwen en M. C. Alders; Antonia M. A., d. v. B. H. Bakker en E. E. C. Praun; Petronella J. M., d. v, G. A. Steenvoorden en B. C. Zonne veld; Hendrik, z. v. Sj. ter Schuur en B. Koster; George, z. v. N. Lindhout en J. v. d. Wiel; Johannes M., z. v. J. M. Beaumond en G. F. Oord; Leo- nardus H. M., z. v. P. J. v. d. Berg en F. G. v. d. List. Ondertr.: H. H. Dekker en H. M. v. d. Wiel; F. Koemans en H. v. d. Haak; F. A. Schallenberg en G. A. v. d. Berg; C. Schrama en M. C. van Kampen; M. Lindhout en M. v. d. Niet. Getr.: P. C. J. v. Dijk en M. de Witt. Overl.: Maria Bildhauer, 45 j.; Cor nells Hoek, 65 j.; Abraham v. Oosten, 76 j.; Jojiannes Klinkenberg, 31 j. SASSENHEIM Geboren: Theresia Geertruida Maria d. van J. Landwer en A. M. de Bruin; Christianus Godefridus Fetrus Maria van Chr. Vrolijk en M. H. Mosheuvel; Marjan d. van A. de Nijs en J. M. de Bruin; Alida Maria Theodora d. van J. P. Belt en M. A. Klaver; Bernardus Hubertus Laurentius z. van P. L. van Kesteren en W. Dubbelaar; Cornelis Reinder z van J. A. Faber en Alida Berg man. Getrouwd: Cornelis de Jong 28 j. te Katwijk, en Johanna van Goever- den 28 j.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3