In afwachting van de orkaan Zij sloeg er op los De heilige koeien van India 1=11 Vreemde duikboten Prijzen liepen van alle soorten weer verder op Katholiek e n mogen niet onvoorbereid emigreren RIJNSTREEK Meer dan duizend namen deel aan de kinderen feesten Heeft Avifauna dit jaar een tekort van f 200.000? ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 New York koopt alvast kaarsen Het Amerikaanse meteorologisch instituut heeft gisteren een waarschu wing doen uitgaan voor de bewoners van New York, dat de stad vandaag met grote waarschijnlijkheid zou worden getroffen door een van de zwaarste orkanen in de geschiedenis van het instituut. De kracht ervan zou mogelijk- gro ter zijn dan die van de orkaan, welke tien dagen geleden 68 doden heeft veroorzaakt in de staat New England. De kern van de storm, de vijfde tro pische storm van dit seizoen, bevond zich volgens de laatste meldingen ruim negenhonderd kilometer ten Zuiden van New York. Volgens de waarschuwing kon men een grote hoeveelheid regen en bijzonder boog water verwachten en tegen de mid dag windsnelheden van 120 kilometer per uur of misschien nog wel meer. In de winkels van New York is drukke uitverkoop gehouden van kaarsen en paraffine-lichtjes in af wachting van de komst van de or kaan. Spionnage in Perzië De Perzische veiligheidsdienst heeft een spionnage-organisatie ont dekt van officieren van de Perzische land- en luchtmacht en de politie, die haar orders direct uit Moskou kreeg. Sinds 7 September zijn tussen de 250 en 300 officieren en burgers ge arresteerd, aldus een verklaring van de Perzische veiligheidsdienst die daaraan toevoegde, dat de officieren in de omgeving van de sjah en pre mier Zahedi verkeerden. De veiligheidsdienst kreeg de lucht van de spionnage-organisatie, toen een burger werd gearresteerd, die in een koffer vele in code gestelde do cumenten bij zich had. Na ontcijfe ring van de code kon tot de arresta ties worden overgegaan. De 17-jarige verloofde van Doreen Lacey (18), een knappe, donkere bioscoopouvreuse te Londen, kan niet meer vertellen, hoe vaak hij door haar al knock-out was geslagen, maar het was heel wat keren ge beurd, aldus de „Daily Mail". Maar ze had ook geprobeerd een politieman te vloeren, die Doreens vriend bewusteloos op straat had ge vonden en dat bracht haar voor de rechter. Deze wilde graag een demonstra tie van Doreens bokskunst en met een stond ze al in de geijkte houding. Met gebalde vuist liet zij een op waartse rechtse zien al was het dan een slag in de lucht, waar menig befaamde bokser jaloers op zou zijn. „Kijk", zei zij, „dit is 'em. Hij faalt nooit om iemand knock-out te slaan". Zij werd voorlopig op vrije voeten gesteld. Vijfduizend mensen hebben giste ren te Calcutta slag met de politie geleverd. Zij poogden het parlementsge bouw te bestermen als protest tegen het slachten van runderen, die zij voor heilig houden. Eén man is in het gedrang om het leven 'gekomen en velen zijn ge wond, van wie vier ernstig. De menigte verwondde zeven po litieagenten met diverse projectielen. Er zijn verscheidene arrestaties ver- richt. Een politiek-religieuze organisatie is twee weken geleden een campagne begonnen om in de gehele staat het slachten van koeien te doen verbie den. zulks op religieuze gronden. Sindsdien hebben leden van de orga nisatie in de straten gedemonstreerd, waarbij verkeersopstoppingen ont stonden. In India mogen koeien niet geslacht v/orden beneden de leeftijd van 14 jaar. In sommige staten mogen zij in het geheel niet geslacht worden. Aan het begin van het jaar heeft de regering van India medegedeeld, dat zij 20.000.000 rupees (ongeveer 16.000.000 gulden) wil besteden aan de bouw van „rusthuizen voor oude en invalide runderen". In de wolken Een twintigtal jonge dames, die een vaste grond onder de voe ten allang uit het oog verloren hebben, achtten zich gisteren geschikt om als representatief Nederlands sterretje op te tre den in een Parijse „Interplenai- re" revue. Of men daar Neder land zozeer naar de maan wenst, dat men ook haar in een inter- plenatair geval wil betrekken weten we niet, wèl dat zekere Franse heer in hoogst eigen per soon aanwezig was en in de wol ken bleek over twee opgelaten kantoormeisjes. De andere ster ren in deze interplanetaire vei ling gingen teleurgesteld naar huis, maar hebben een redelijke kans weer met beide voeten op de begane grond te komen. Ongeveer tachtig schepen van de Amerikaanse vloot zijn begonnen hun basis Norfolk te verlaten als voor zorgsmaatregel. Een slagschip, een kruiser en twee vliegdekschepen zijn uitgevaren om de storm op zee te ont wijken. De meeste andere schepen hebben het anker laten vallen op plaatsen waar zij de orkaan zullen kunnen weerstaan. Vliegtuigen van de vloot en de luchtmacht heeft men meer het binnenland ingevlogen. Een landbouwer uit Terwoude kocht op de veemarkt te Sneek een zeug. Het dier zou door een expediteur aan de boerderij te Terwoude worden afgeleverd en de landbouwer keek derhalve met ongeduld naar de vrachtrij der uit. Toen de auto bij de hoe. ve aankwam, kwamen er tot ver bazing van de landbouwer niet één, maar elf varkens uit het voertuig. En alle elf mocht hij zijn eigendom noemen. De zeug had namelijk onderweg van Sneek naar Terwoude het leven geschonken aan tien mollige big getjes. Duikboten van onbekende nationa liteit zijn waargenomen in Zweedse wateren, ten Zuiden van de eilanden groep bij Stockholm. Vier Zweedse torpedobootjagers stelden door middel van hun diepte- waarnemings-apparaten vast, dat er zeker meer dan één en wellicht vier duikboten in de buurt manoeuveer- den. Sommaties door middel van onder watersignalen om naar de oppervlak te te komen werden door de vreemde duikboten genegeerd. De Zweedse torpedoboot jager „Mal- moe" kreeg daarna de opdracht diep tebommen af te werpen, maar dit werd op het laatste ogenblik herroe pen. De Zweedse marine heeft meege deeld dat er zich geen Zweedse duik boten in de buurt bevonden. Suriname aanvaardt Statuut De staten van Suriname hebben Donderdagavond een motie aangeno men, waarbij het ontwerp-statuut voor het koninkrijk wordt goedge keurd en waarin partijen „omwille van het schone moment der aanvaar ding" afzagen van een debat. Het sta tenlid Soemita onthield zich van stemming. De overige 20 leden stem den voor. BOLLENHANDEL Het kan anders wèl verkéren!... Was het enkele jaren geleden nog zo, dat de bollenkwekers klaagden in alle toonaarden; dat de anti-sa neerders opgewonden vergaderingen belegden en de buitenstaanders tot de conclusie kwamen, dat bollen- kweken het meest ondankbare hon denbaantje ten Oosten van het IJze ren Gordijn was, dat alles is wel ra dicaal veranderd. De kwekers heb ben nu volop de wind in de zeilen en maken hoge prijzen voor vele artikelen. Voor de variatie liep de markt deze week sterk op. En de exporteurs die voor het minder vriendelijke geval staan nog een be langrijk kwantum bollen nodig te hebben, kunnen hun pret stellig wel Aan zulke prijzen valt niets te verdienen. Integendeel: er zullen heel wat bollen de grens overgaan, waarop men dik geld moet toeleg gen. Om maar eens met de hyacinten te beginnen: er zijn deze week in Lisse nog partijen zware Pink Pearl ver kocht voor de bijzondere optimisti sche prijs van 62.per 100, ne gentienen van Queen of the Pinks noteerden f 53.van La Victoire 64,van Delfts Blauw tot f 46. van Marconi 48en van l'Inno- cence, het soort, dat men twee jaar geleden voor de minimumprijs net zo veel kon kopen als men maar wil de hebben, deed nu.... ƒ51. Achttien-negentien van deze varië teit draaide voor f 48.Natuurlijk: er waren ook soorten die rond de mi nimumprijs bleven hangen: Dr. Lie- ber, Queen of the Blues, Grand Maitre en Grand Monarch. De be langstelling ging dus niet bepaald in de richting van de blauwe varië teiten. Bij de enkele vroege tulpen bleef Brilliant Star met 14.tot f 16. voor mooie twaalven het hoogst in prijs met Couleur Cardinal, die de zelfde notering deed. Hoe typisch het soms kan gaan in de bollenhandel, blijkt wel uit het feit, dat bijv. een oer-oud soort als Bartigon van de hand ging voor f 12.— tot 14.per 100, terwijl Aristocrat, Dorrie Overall en andere min of meer nieuwe variëteiten van 7.tot 9.opbrachten. De „gou den" tijd van de dubbele late tulpen, (waar enkele jaren geleden nog com plete veldslagen om werden gele verd!) is ook voorbij. Zélfs een tulp als Livingstone, waarvoor men ook per mud enorme prijzen heeft be taald, kwam nu niet hoger dan 6. en een zeer gewilde variëteit als de bonte Nizza niet hoger dan 5. voor zift twaalf! William Copland, die enkele we ken geleden bij duizenden werd ver kocht voor f 3.80 per 100 is nu al op 5.80 gekomen voor beste twaalven en elven werden afgedrukt op 5.50. Voor Rose Copland moest men resp. 6.30 en 6betalen. All Bright en Campfire werden grif verkocht voor f 13.en f 14.per 100, als of het slechts een peuleschilletje was. Duur was ook Mr. Moon, die in beste kwaliteit zelfs nog 11.per 100 opbracht. Een ongekend hoge prijs voor deze late tulp. Golden Har vest belandde ook op een hoger ni veau: 6.70 voor zift twaalf. De parkieten brachten vrijwel al lemaal boven 10.per 100 op; Red Champion f 16.50, Black Parrot 12.60, Fantasy 12.— tot 14.—, Gadelan f 16.en Orange Favorite, die twee jaar geleden nog doordraai de. deed nu f 12.20! Mendeltulpen, die vroeg gebroeid kunnen worden, stegen tot soms waanzinnige hoogte. Voor twaalven van een alledaagse tulp als Krelage's Triump betaalde men afgelopen week vrolijk 10.per 100, voor Van der Eerden, die op de eerste veilingen in dit seizoen verkocht werd voor 5.— of daaromtrent, besteedde men nu f 8tot 8.50, voor Fridjof N'ans- sen 12.— en voor de vrijwel gloed nieuwe Mirjoran.... f 9.White Sail in 1952 en 1953 nog bij dui zenden in het surplus vond ko pers voor.9.60 per 100. Ook voor narcissen werden beste prijzen besteed. Om maar enkele van de voornaamste handelssoorten te noemen: Golden Harvest 18.tot 20.voor mooie „enen", Magnifi cence 8.50, Mount Hood 23. Actaea 10.Flower Record f 12 enz. En dan fluistert men nog, dat de pry zen nog sterker zullen aantrek ken. Een bericht dat door de expor teurs stellig niet met gejuich ont vangen zal worden. En door de broeiers ook niet! Weer een cursus in Leiden Er kan de toekomstige emigranten niet voldoende op gewezen worden, dat zij zich voor hun vertrek terdege moeten voorbereiden op hun toe komstig leven in het nieuwe vader land. Wie nagaat wat de oorzaken van mislukking zijn geweest bij hen, die na kortere of langere tijd weer naar Nederland terugkomen, ontdekt bijna steeds een onvoldoende voorbe reiding met als gevolg een tekort aan aanpassingsvermogen, dat vooral voor de vrouwen onverkomelijk blijkt te zijn. Het is niet voldoende Engels te le ren al is het zeer belangrijk en noodzakelijk de emigranten die nen ook iets te weten van de men taliteit in hun nieuwe vaderland, van de daar heersende maatschappelijke, sociale, culturele en godsdienstige opvattingen enz. Onbekendheid met dit alles leidt tot clubvorming, hetgeen zoals reeds herhaaldelijk betoogd is door de landen, die de emigranten ontvangen, niet kan worden toege staan. Men wenst geen staatjes in de staat; men verlangt, dat de emigran ten zich aanpassen en aansluiten bij de bevolking, daar in opgaan, één geheel met hen zullen vormen. Kennismakingavond. Om die voorbereidingen deskun dig en degelijk te doen geschieden, wordt er jaarlijks in Leiden een Ka tholieke Emigratiecursus gegeven, bestemd voor alle katholieken uit Leiden en omgeving, die plannen voor emigratiè hebben. Gedurende 7 maanden volgen zij een wekelijkse lesavond (van kwart voor 8 tot kwart voor elf), waarop Engels ge leerd wordt, afgestemd op het prak tisch gebruik van deze taal in het nieuwe land, E.H.B.O., ziekenverzor ging en godsdienst. Bovendien wordt er morele en physieke huwelijksvoor lichting en huishoudelijke voorlich ting gegeven. Ter afwisseling worden er films vertoond over leven en wer ken in de emigratielanden. Is het nog wel nodig de a.s. emi granten aan te raden deze cursus te volgen? Zij, die belangstelling hebben voor ALPHEN AAN DEN RIJN ZWEMDIPLOMA'S. De uitslagen van het diploma- zwemmen zijn als volgt: Meisjes zwemproef (A): Annie Ek- hart, Gerritje Wallet, Gerda van Scherpenzeel, Clasina van Harskamp, Nell de Deugr, Neeltje van Wilgen, Ina Goedemont, Martina van Noordt, Hendrika Vroom, Maria Overvliet, Jacoba Venne, Anneke van Elk, Wijnie de Vries, Klara de Vries. Afgewezen: 10. Diploma geoefend zwemmer (B): Bep van Helden, Ria v. d. Wilt, Su sanna Wille. Diploma zwemvaardigheid I C.): Leni Jansen. Afgewezen: geen. Jongens diploma zwemproef (A): Arie de Jong, Gerrit van Eyk, Ro bert Bons, Jan van Donk, Erik Nitz- sche, Jan van der Streek. Afgewe zen: 1. Diploma geoefend zwemmer (B): Barend van Triest, Thonnie Laden- dorf, Johan Dekker, Bernard us Hul- scher, Arie Goedhart, Nico Venne, Leo Scheerder, Cees Doornheim. Af gewezen: geen. Diploma Zwemvaardigheid I: Ba rend van Triest, Alfred van Tol. Af gewezen: 2. BOSKOOP Geboren: Elizabeth Hermina d. van J. van Sermaond en G. Vuyk. Pe trus Johannes Maria z. van P. M. de Rooy en N. A. Falke. Carolina d. van P. van Veen en B. van Veen. Wilhel mus Louis z. van G. W. van Egmond en C. van Leeuwen. Ondertrouwd: Adriaan Oosterwijk Getrouwd: Marinus Theodorus en Cornelia Marina Koppelaar. Mattheus van Ooi en Debora Anna Maria 'Houtman. Johannes Peters en Elizabeth Pieternella van Hartings- veldt. Overleden: Maria Goudriaan echtgen. van M. Koudijs 64 j. NIEUWVEEN Aanbesteding B.L.O.-school. De zer dagen werd in St. Ursula een aan besteding gehouden voor de nieuwe te bouwen B.L.O.-school achter de be staande gebouwen van bovengenoem de Stichting. Ingekomen waren 14 inschrijvingöbiljetten. Architect is ir. hage. Er werd ingeschreven als volgt: J. ter Voor te Hilversum 448.000, A. C. Schutter te Noorden 445.000, A. van Duyn te Noordwijk aan Zee 442.000, E. Schuyt te Hillegom 442.000, H. van Wengerden en L. Visser alhier 442.000, B. J. Vermeu len te Beesd ƒ439.000, Fa. H. Cobe- lens en Zn. te Haarlem 437.000, Fa. J. Bontenbal te Zevenhuizen 432.000, C. M. Derenberg en gebrs. v. Wijk, Alphen aan den Rijn ƒ428.000, J. Akerboom en E. Blazel te Ter Aar 426.000, Fa. van Dijk en Co. te Nieuwveen ƒ419.950. L. Schroder te Wassenaar ƒ416.800. Fa. Gebrs. Tuin te 't Zand ƒ415.000, G. J. Evers te Bloemendaal 414.440. Het werk is inmiddels aan de laagste inschrijver G. J. Evers te Bloemendaal, gegund. emigTatie, mogen niet verzuimen de kennismakingavond op Dinsdag 21 September a.s. des avonds om kwart vóór acht in de R.K. Technische School „Don Bosco", Boerhaavelaan 36 (tegenover het Academisch Zie kenhuis), Leiden, bij te wonen. Zon der enige verplichting kunnen de a.s. emigranten vernemen, wat de cur sus precies inhoudt, wat de kosten daaraan verbonden zijn en op welke avond de lessen gegeven zullen wor den. Deze lesavonden worden gewoon lijk in onderling overleg vastgesteld. Bovendien zullen die avond enige mensen van de Kath. Emigratiestich ting aanwezig zijn om inlichtingen te verstrekken over de technische zijde van de emigratie. A.s. emigranten, die aan de cursus wensen deel te nemen, kunnen zich nu reeds opgeven bij Rector L. P. M. Vester, Zoeterwoudse Singel 33, Lei den, óf na afloop van de (geheel vrij blijvende) voorlichtingsavond op 21 September a.s. Wij verwachten, dat weer zeer ve len, deze kennismakingavond zullen bijwonen. LEIDERDORP ORANJEFEESTEN OP 17 EN 18 SEPTEMBER. Met de groei van de gemeente, groeien ook de diverse verenigingen. Zo ook de Oranjevereniging. Bestond voorheen het Oranjefeest alleen uit het houden van kinderspelen, nu komt het bestuur voor de dag met een uitgebreid programma voor twee feestelijke dagen, op grootse wijze besloten met een vuurwerk. De feestelijkheden vangen aan Op Vrijdagavond 7 uur met het houden van een taptoe, vertrekkend uit het Zijlkwartier. In Achthoven wordt gekeerd, waarop de stoet door het centrum trekt en bij de Groenendijk straat wordt ontbonden. De Harmo niekapel „Concordia" uit Leiden ver leent' medewerking. Vanaf 's mid dags drie uur is er kermis op het feestterrein aan de Groenendyk- straat. Zaterdag 1.30 uur vinden er volks spelen plaats bij het feestterrein. Om drie uur vindt op het Burg. Brug- plein een hindernisrit plaats voor auto's, terwijl om vijf uur de zo lang zamerhand traditioneel geworden „Ronde van Leiderdorp" wordt ver reden over een afstand van ongeveer 15 km. Gestart wordt bij het Patri moniumpark; de finish is op de Aca cialaan. De gehele dag is het terrein met diverse vermakelijkheden ge opend. Tot besluit wordt om half elf een vuurwerk ontstoken. De Zondagsdienst wordt deze week waargenomen door dokter Ba- kema, Acacialaan 56. NOORDEN Oranjefeesten. Het Oranjefeest zal gehouden worden op 15 en 16 September a.s. op het terrein van de heer J. Boon aan de Prolkade. Het programma is als volgt: 15 Sept.: 9 uur opening der feeste lijkheden door de burgemeester, kin- derzanghulde en enkele muzieknum mers van de fanfare. 9.30 uur optocht van de schoolkin deren vanaf het Kruis door het dorp naar het feestterrein. 10 uur kinderspelen en kindertrac- tatie. 2.30 uur vliegerwedstrijd voor jon gens. 4 uur Olympische spelen. 16 September: 9.30 uur autoped race voor de schoolgaande jeugd. 10.30 uur volksspelen. 1.30 uur voor de achtste maal de traditionele Ronde van Noorden. Deelname vanaf 17 jaar. Aanmelden by G. v. d. Helder. Na de ronde gecostumeerde hand- balwedstrijd. 7.30 uur stoelendans voor dames. Op het terrein is aanwezig: con sumptietent met dansvloer en enkele vermakelijkheden. Wit Gele Kruis. Iri zijn openings woord sprak de voorzitter S. Splinter zijn leedwezen uit, dat er zo weinig leden aanwezig waren, terwijl de punten van bespreking toch zo be langrijk zijn. Na voorlezing van de notulen kwam het belangrijke punt „het wijkgebouw" aan de orde. De voorzitter deed mededeling van de kosten: wijziging gebouw 1500, voor water, verlichting en armaturen 664.90, vloerbedekking 550, stoe len ƒ221.50, gordijnen ƒ203, aanleg telefoon 40, verwarming kamer zuster 150. Rente en aflossing 598. Zoals de zaken nu staan be dragen de inkomsten van de vereni ging ƒ312, en is derhalve een tekort van 680.80 per jaar. Vervolgens deed de voorzitter de mededeling, dat dit tekort opgevan gen zou kunnen worden door een con tributie-verhoging van 4 cent per week. Wanneer de gemeente de subsidie ook nog zal verhogen, zal de reke ning zeker kloppend gemaakt kun nen worden. Bij stemming ging de vergadering met het voorstel accoord. TER AAR Veilingdagen. Volgende week zijn de groentenveilingen op de ge wone dagen en tijden. Augurkenvei- lirug alleen op Woensdag en Zater dag om half twaalf. HAARLEMMERMEER Geb.: Adrianus Johannes, z. v. J. N. Tulen en J. M. van der Stelt; Pieter Cornelis, z. v. H. J. van Voorst en N. Steenks; Nicolaas Jacobus Maria, z. v. A. H. Rijke en M. T. Beemster- boer; Johanna Elisabeth Maria, d. v. H. L. Bosma en J. M. Witteman; Jan Jacob, z. v. P. Kolle en M. Doelman; Albert, z. v. A. C. Karmelk en J. Fa- ber; Jan, z. v. J. Overbeek en W. M. van Limpt; Catharina Petronella Maria, d. v. G. M. Loogman en A. H. J. Wouters; Hendrikus Clemens, z. v. J. S. Lamboo en M. M. van der Lans; Winfried Bonifatius Maria, z. v. K. J. Keers en M. J. Bleijenberg; Johan nes Theodorus Gerardus, z. v. G. C. H. Harte en J. W. Kruijshaar; Dolly, d. v. J. Duijster en L. H. F. Plemper; Catharina Laurentia, d. v. P. J. Nijs en A. M. Raateland; Carla Emma Adriana Corina, d. v. C. Koster en A. Hamelink. Ondertr.: Coenraad de Wit en Dirkje Roeland; Gerit Meijer, 26 j., en Klaasje Donker, 26 j.; Franciscus Jacobus Rusman, 21 j., en Marijtje Spreeuw, 21 j.; Jan van Zijverden, 23 j., en Maartje van Vuren, 21 j.; Cornelis Martinus Breure, 31 pj., en Adriana Wilhelmina van Leeuwen, 24 j. Getr.: Arie Cornelis van Zanten en Johanna Woutera Koet; Hermanus Hogeveen en Cornelia Agnes Vasten hout; Johannes Bekink en Adriana Buis; Teunis Janzweert en Riemke Korsman; Antonie van Es en Truus Blaauwendraad; Machiel van Es en Trijntje de Lange; Ernst Rudolf Jonen en Anthonia Hendrika van Zanden. Over!.: Cornelis Johan Bode, 54 j., echtgen. van G. Kloosterman. ZOETERMEER Op waardige wijze zijn in Zoeter- meer de Oranjefeesten gevierd. Op de vooravond werd een étalagewed strijd gehouden, waaraan door 36 deelnemers werd deelgenomen. De jury had het niet gemakkelijk. De uitslagen waren: Grote ramen: ereprijs: J. A. Volle- bregt; ereprijs C. A. Fischer, 1ste prijs J. v. d. Goes: 2e pr. C. Klos; 3e pr. gebr. de Bruyn, 3e pr. A. J. Ka rens. Kleine ramen: ereprijs A. v. Waay; le pr. G. v. d. Hoogen; le pr. J. Vos; 2e pr. J. Koornkamp; 2e pr. M. Linthout. Op het feestterrein gaf de Haagse Rolschaatsenclub „Marathon" een mooie demonstratie, die veel toe schouwers trok. 1050 Kinderen. De tweede dag werd ingezet met het traditionele kinderfeest, waaraan 1050 kinderen deelnamen. 200 Kleu ters vierden op school feest. Behalve de ballonwedstrijd werden verschil lende kinderspelen gehouden. Allen A. van Kranendonk te 's-Graven- werden getracteerd en kregen een Er doen geruchten de ronde, dat de exploitatie van Avifauna onder het nieuwe bewind ook niet gunstig Is. Er zou in het eerste seizoen een te kort worden verwacht van ongeveer 200.000. Van de zijde der gemeente konden wij geen bevestiging van deze ge ruchten krijgen, hoewel men die ook niet wenste tegen te spreken. Er zal geen officiële verklaring te verwach ten zijn, voordat de raadsleden op de hoogte zijn gesteld van de gang van zaken. De eerstvolgende raads vergadering te Alphen aan den Rijn is Donderdag a.s. Indien de geruch ten juist blijken te zijn, zal men op eerste plaats waarschijnlijk denken aan de slechte zomer, die de toe loop van bezoekers natuurlijk ongun stig heeft beïnvloed. Alleen op reke ning van het slechte weer zou dit grote tekort echter niet geschreven kunnen worden. Bij het opstellen van de gunstige begroting die zelfs nog wat speling liet zouden grote misrekeningen gemaakt zijn. prijsje, terwijl voor de winnaars ex tra prijzen beschikbaar waren. Om half twee vond de keuring van ver sierde fietsen, steps e.d. plaats. Ere-prijs: G. Brussé, 1. Dick Roos; 2. Robby Roos, 3. D. Vermeer, eer volle vermelding Cobi Huismans. Op het feestterrein gaf de gymnas tiekvereniging „Pro Patria" een de monstratie, waarbij vooral het num mer zingen-dames uitblonk. Paardensport. De landelijke ruiters „De Een dracht" uit Zevenhuizen, kampioen van Z.-Holland, begonnen onder lei ding van P. v. Vliet aan demonstra ties en wedstrijden. Het gladde ter rein maakte het de ruiters niet ge makkelijk. De uitslagen waren: Groepspringen: le pr. mej. P. N. Ruigrok en de heer C. v. Vuuren; 2e pr. mej. E. D. v. Beek en mej. M. Paul. Wedstrijden met hindernissen: 1. C. v. Vuuren, 2. H. v. Sol, 3. mej. M. Paul. Individueel springen: de beschik baar gestelde beker werd gewonnen door mej. P. N. Ruigrok, 7 fouten. Eerste bij de heren werd C. v. Vuu ren, 0 fouten. Onmiddellijk na het ruiterfestijn werd met de volksspelen begonnen. Vooral het „tobbetje steken" verwek te grote hilariteit. Om 9 uur werd openlucht-bioscoop gegeven, waarna om elf uur de ge slaagde feestelijkheden werden beslo ten met een vuurwerk. Prijswinnaars. De uitslagen van de gehouden kin- der wedstrijden zyn: Jongens 6 j., Vlag in stoof; 1. Juup Vermeer, 2. Klaas Wagenaar, 3. Piet van Haastert, 4. Kees v .d. Sman, 5. Jouke Elgersma, 6. Peter Teunissen. Jongens 7 j., Wedloop rugwaarts: Groep A: 1. B. Rientjes, 2. A. Emzen, 3. B. de Wit. Groep B: 1. Hans Oudshoorn, 2. Rinus Ponse, 3. Riny Ruitenberg. Jongens 8 j., Busgooien: 1. Ank van der Meer, 2. R. Tamerus, 3. Ruud de Bruin, 4. A. Hermus, 5. J. Buiten dijk, 6. Jantje Roozenboom. Jongens 9 j., Hardlopen met kopje- buitelen: 1. Addi Goedhart, 2. H. Zonderop, 3. Frans Gips, 4. A. Kühl- man, 5. J. Kneppers, 6. Jo v. d. Marei. Jongens 10 j., Zaklopen: 1. A. v .d. Brink, 2. Gert Brusse, 3. P. Dekkers, 4. K. v. d. Burg, 5. P. Opstal, 6. J. van Haastert. Jongens 11 j., Biertonrollen: 1. En gel Akkerman, 2. H. C. Kühlman, 3. Nico Woldendorp, 4. Jan Vos, 5. Ar thur Kuif, 6. Bram v. d. Haak. Jongens 12 j.. Wedloop met hin dernissen; 1. Henk Mulder, 2. Theo Bolleboom, 3. Joop Waltman, 4. Ben ny de Groot. Jongens 1314 j., Hinkkamp voor paren: 1. Jan Smit, Cor Scholten, 2. Ben Reterink, Nico Hoogeveen, 3. Wim Jansen, Benjo van Rijsa. Meisjes 6 j., Blokjesrapen: 1. Lia Gouweleeuw, 2. Marianne Groenhey- de, 3. Gem Vollebregt, 4. Loesje Boortman, 5. Ina van der Spek, 6. Es sie de Kooter, 7. Annemarietje van Herwijnen, 8. Willy Ruigrok, 9. Le ni Westgeest. Meisjes7 j., Ei op lepel: 1. Joke Muilwijk,"2. Ada Tilburg, 3. Rietje Uieuwets, 4. Ria van Itum, 5. Jenne- ke Koper, 6. Corry Kühlman, 7. Sjaantje Noorlander, 8. Lies Moers, 9. Elly Goedhart. Meisjes 8 j., Wedloop met blokjes: 1. Willy Vollebregt, 2. Sina v. d. Eist, 3. Janny Linthorst, 4. Sonja van Rijs, 5. T. v. d. Velde, 6. Marian Drop. Meisjes 9 j., Aardappelen gooien: 1. Nellie Muilwijk, 2. Ankie Rademaker, 3. Hannie van Reeuwijk, 4. C. Cle ment, 5. Gerda van der Goes, 6. Ria Herbert. Meisjes 10 j., Wedloop om paaltjes: 1. Hilda Pelle, 2. A. Waltman (An kie), 3. M. v. d. Burg, 4. M. Jonge- rius, 5. L. Kinkel, 6. Cobi Oskam. Meisjes 11 j., Was ophangen: 1. An kie Luiten, 2. Nora Bierman, 3. Ine Bottema, 4 .Corry v. d. Meer, 5. Wil ly Smit. Meisjes 12 jKellner-wedloop: 1. Ria v. d. Berg, 2. Adri Moerland, 3. Cobi van Beek, 4. R. v. d. Eist. Meisjes 1315 j., Blinde vink: 1. G. Tetteroo, 2. J. Bierman, 3. N. Mid delkoop, 4. Sj. Buitendijk.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2