Vissers vonden wrakstukken Natte zomermaanden verwaterden het tourisme in Nederland niet Identiteit onbekende Amerikaan in Enschede nog niet vastgesteld Auto te water Engelse oorlogsinvaliden arriveerden in Nederland Nederlander omgekomen MAANDAG 30 AUGUSTUS 1954 DE LË1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 De ramp met de „Bontekoe" Nieuwe afbakingen Vissers hebben, toen zij onder de kust ter hoogte van Bergen aan Zee aan het vissen waren, enkele wrak stukken aangetroffen, die naar later is vastgesteld afkomstig zijn van het KLM-vliegtuig „Willem Bontekoe", da Maandag j.l. met 12 passagiers en 9 leden der bemanning in de Noord zee Is verdwenen. Het vinden van deze nieuwe wrak stukken en een reeds eerder in die omgeving opgemerkte olievlek heb ben degenen, die met de opsporing zijn belast, aanleiding gegeven te be sluiten om bepaalde gebieden aan een nader onderzoek, o.a. met sleep netten, te onderwerpen. Eén van deze gebieden wordt door schepen van de Koninklijke Marine afgespeurd, een andere door drie met sleepnetten uitgeruste visscherssche- pen. Onbevestigde geruchten. De geruchten (en er doen er nog steeds vele de ronde) dat deze vis sersschepen Zondagavond op onder delen van het wrak zouden zijn ge stoten, kon men bij navraag niet be vestigen. Wel werd medegedeeld, dat men meent onderdelen van het wrak enigszins te hebben gelocaliseerd, en met het oog daarop varen de drie vissersschepen thans een gebied van vijf mijl met de sleepnetten systema tisch baan voor baan af. Prof. Thijsse assisteert. Van alle zijden blijft men zich in- INTENTIE ROZENKRANS- KRUISTOCHT VOOR SEPTEMBER. De bijzondere intentie van de Ro zenkranskruistocht voor de maand September luidt: „De Kerk in de stilte" (Fulgens Corona). De algemene intentie „Voor vre de. welvaart en wereldverbetering", blijft gehandhaafd. Vorrink neemt ontslag als Tweede Kamer-lid Gezondheidsredenen De heer KoosVorrink heeft aan de voorzitter van de Tweede Kamer me degedi-eld, dat I-ij ontslag neemt als lid van die Kamer. Bij het nemen van dit besluit heeft de heer Vorrink zich laten leiden door de overweging, dat verwacht moet worden, dat zijn ziek te hem voor geruime tijd zal belet ten zijn functie als Kamerlid uit te oefenen. Het partijbestuur heeft van dit be sluit met leedwezen kennis genomen. Nu de ziekte van de heer Vorrink zeer langdurig is gebleken, ziet ook het partijbestuur zijn besluit als he laas onvermijdelijk. Opvolger van de heer Vorrink is dr. W. H. Vermoe ten te Amsterdam, voorzitter van de Amsterdamse federatie van de Prot. Christelijke werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. spannen om te trachten het wrak te vinden. Zondag is met de sleepboot „Noord-Holland" onder leiding van de heer L. Sillevis van General Ope rations van de KLM een nieuw ge bied afgebakend. Bij het bepalen van de meest waarschijnlijke plaats van het wrak, worden waardevolle ad viezen ontvangen van prof. ir. J. Th. Thijsse van het Waterloopkundig La boratorium te Delft, die zijn conclu sies trekt uit hetgeen hem ter ken nis is en wordt gebracht met betrek king tot plaatsen waar wrakstukken zyn opgevist en de invloed die de getij- en zeestromen op drijvende wrakstukken kunnen hebben. Vader poogde zoontje uit het water te redden Beiden verdronken De aannemer Beljon uit Lemmer, die Zaterdag met zijn woonboot op weg was naar Uffelterbrug, waar hij een werk moest leiden, is Zaterdag middag in de Smildervaart verdron ken, toen hij poogde zijn overboord gevallen zoontje te redden. De aannemer was op het dek bezig een fiets te repareren en zag zijn kind in het water vallen. Onmiddel lijk sprong hij het na en alhoewel toegeschoten hulp vanaf de kant de beide mensen vrij spoedig op het droge had gebracht, bleken beide drenkelingen reeds te zijn overleden. De aannemer laat een vrouw en een kind achter. Vrij zonnig geluid Een „waterdicht" antwoord op de vraag, welke invloed het natte en koude zomerweer op het vreemdelin genverkeer heeft gehad, kan voors hands nog niet gegeven worden. Nauwkeurige ctffers van het bezoek ontbreken. Bovendien kan men be zwaarlijk bepalen, wie van plan was naar Nederland te komen of in eigen land vacantie te houden en welke van de plannenmakers tot daden ge komen zijn. Men kan echter bij een vergelij king tussen het vreemdelingenver keer over 1953 en de voorlopige in drukken van vooraanstaande hote liers en directies van VW-bureaux over dit seizoen wel enigszins een in druk krijgen over de gang van zaken in de vacantie van 1954. Niet ongunstig. Die voorlopige indrukken zijn hele maal niet zo ongunstig. Het aantal overnachtingen van buitenlanders zal dat van 1953 vermoedelijk overschrij den. Ook wordt niet verwacht, dat het aantal overnachtingen van Ne derlandse vacantiegangers in eigen land ver onder dat van het vorige seizoen zal blijven. Dagtochtjes stabiel. z Het gunstige weer in het voor-sei zoen heeft een zeer groot aantal dag- bezoeken uitgelokt. Het aantal dag tochtjes is in de loop van de zomer onder invloed van regen en wind na tuurlijk sterk verminderd, doch het totaalbeeld zal vermoedelijk niet zo veel ongunstiger zijn, dan in vorige seizoenen. Wie de stroppen kregen. Uit de „traditionele" vacantieoórden worden over bezetting van hotels, pen sions en bungalow-kampen door gaans geen klachten vernomen. De bezetting was er redelijk tot goed. De kampeerders hebben echter onder het slechte weer te lijden gehad, om dat vele kampeerterreinen niet be woonbaar waren. En natuurlijk heb ben de exploitanten van uitspannin- Rollins, Swan of Kells? Bekend in Amsterdam Om het zoeken naar de werkelijke identiteit van de in het R.K. zieken huis te Enschede verblijvende, zich Rollins noemende Amerikaan, die aan geheugenstoornis lijdt, over een zo groot mogelijk gebied uit te strek ken, heeft de Visie-film te Amster dam Zaterdagavond een kort ge luidsfilmpje van hem gemaakt. Dit vijf minuten durende filmpje zal over enkele dagen zowel door Co lumbia Broadcasting System te New York als door de Canadian Broad casting Corporation in een televisie programma worden uitgezonden. De laatste dagen heeft Rollins namelijk ook op in het Frans gestelde vragen in het Frans geantwoord en hierbij gesproken over Toronto, de hoofd stad van de Canadese provincie On tario. Daarom wordt ernstig reke ning gehouden met de mogelijkheid dat de jongeman van Canadese af komst is. Rollins was voor de opname met opzet in een burgercostuum en niet in pyama gekleed. In een kamertje van het ziekenhuis werd onder lei ding van Max de Haas door de ca meraman E. Moerkerken en de ge luidstechnicus Aate de Vries het filmpje opgenomen. Om de jongeman wat op zijn gemak te stellen en een zo ongedwongen mogelijke serie beelden te krijgen, liet men hem een sigaret opsteken. Vraaggesprek. In het filmpje vertelt de neuroloog van het ziekenhuis, dokter A. J. M. Verbeek, hoe op een dag in Juli j.l. de man in Enschede door een politie agent werd aangetroffen zonder pa pieren en geld en hoe hij daarna in verpleging werd genomen. De arts vertelt verder, dat men er nog steeds niet in is geslaagd de identiteit van de aan geheugenstoornis lijdende jongeman vast te stellen en licht dan in het kort de bedoeling van het filmpje toe. Vervolgens stelt hy Rol lins een aantal vragen over zijn na tionaliteit, zijn ouders, zijn rang in het leger of de luchtmacht en zijn öuchtmachtbasis. Men ziet en hoort Rollins met grote inspanning en zichtbare bereidheid tot medewerking antwoorden geven. Amsterdam Toen Max de Haas een gesprek met Rollins begon en vroeg waar hij van daan kwam stelde de jongeman de zelfde vraag aan de cineast. Max de Haas antwoordde: „From Amster dam". Op dat moment kwam er in de blik van Rollins iets van herinne ring en hij zei: „Amsterdam, do you know Prinsengracht, and Utrechtse street?" Deze beide namen werden duidelijk, zij het met een Ameri kaans accent, uitgesproken. Dit zou er op kunnen duiden dat Rollins in Amsterdam moet zijn geweest. De met het onderzoek belaste per sonen hopen door het inschakelen van de televisie, waardoor Rollins' beeltenis in millioenen huiskamers zal worden gezien, in contact te ko men met zijn familie, vrienden of met oud-militairen die hem hebben gekend. Een spoor? Mevr. Geneviève Knacp Kells uit Basking Ridge, New Jersey, heeft toen zij een foto van de aan geheu genverlies lijdende Rollins (Collins of Swan) in een Amerikaanse krant zag, de overtuiging gekregen dat hij best haar broer Walter Kells zou kunnen zijn. Walter Kells was staart- schutter in een B-17 bommenwer per van de tijdens de tweede wereld oorlog in Engeland gestationneerde Amerikaanse luchtmacht. Dit toestel is tien jaar geleden in de Noordzee terechtgekomen; de bemanning van i acht koppen werd door de Duitsers gepakt en in een krijgsgevangenen- kamp opgesloten. Later zijn de man-1 nen vrijgelaten, maar in 1947 deelde men mevrouw Knapp mede, dat haar broer als „dood" te boek stond. 1 gen, speeltuinen, café's en restau rants met voornamelijk terras-acco- modatie, strandtenten en sport- en vermaaksgelegenheden in de open lucht veelal schade tot ernstige strop pen geleden. Augustus was beter. Hieruit moet men niet conclude ren, dat dus bezoeken aan beziens waardigheden en café-restaurants aanzienlijk zouden zijn toegenomen. De omvang der entreé's en verterin gen is, over het geheel genomen, niet groter geworden. Naar veler indrukken is Augustus dank zij het iets betere weer, als va- cantiemaand beter geslaagd, dan Juli. Ven September wordt nog veel verwacht, omdat zeer velen hun va- canties tot die maand hebben uitge steld. Rust en regen. Opmerkelijk is opnieuw, dat het bezoek van vreemdelingen en Neder landers aan vacantie-oorden met ver tier in de vorm van attracties, dan cings enz. groter was, dan aan rus tiger oorden. Voortijdig vertrek en afzeggingen uit en van hotels en pensions kwamen in de eerste categorie veel minder voor, dan in de tweede. Het gezellig heidsleven in vacantie-oorden is blijkbaar voor velen een troost ge weest voor slecht weer. Naastende „bijen" Vele arrestaties In „De Bijenkorf" te Amsterdam is de recherche een serie omvangrij ke diefstallen door personeelsleden op het spoor gekomen. Uit het eerste onderzoek is reeds gebleken, dat de diefstallen zich over een periode van ongeveer drie jaar hebben uitge strekt. De omvang en de waarde van de gestolen goederen is zelfs bij be nadering niet op te geven. Vijf personeelsleden, chauffeurs en magazijnbedienden, zijn gearresteerd onder verdenking van diefstal en voor de officier van justitie geleid. Zij hebben een bekentenis afgelegd, tijdens huiszoekingen bij de arres tanten zijn goederen voor een waar de van ongeveer 1.000 gulden gevon den. Tot de goederen, die ontvreemd zijn, behoorden o.m. gereedschap, wat textiel, huishoudelijke en wo- ninginriching-artikelen e.d. Wilde papierstaking in Velsen geëindigd Overleg begonnen De directie van de papierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. te Velsen deelde Zaterdagmiddag het volgende mede: De wilde actie in enkele afdelin gen van de fabrieken van Van Gel der Zonen te Velsen is hedenmorgen geëindigd. Als gevolg daarvan kon een reeds eerder vastgestelde be spreking van de 3 erkende werkne mersorganisaties met de directie doorgang vinden. Deze organisaties zullen op korte termijn met de leden vergaderen, waarna de directie spoedig op nor male wijze met deze organisaties het overleg zal voortzetten. AMSTERDAMMER VERONGELUKT Geen voorrang verleend Gisteren is in het Amsterdamse Wilhelminagasthuis een 28-jarige Amsterdammer overleden, die Zater dagochtend vroeg betrokken was bij een aanrijding op de hoek van de Ruysdaelstraat en de Hobbemakade. Hij was duo-passagier op een motor fiets, waarvan de bestuurder geen voorrang verleende aan een perso- nenauto-met-aanhangwagen van een melkhacidelaar uit Badhoevedorp. Het slachtoffer kreeg een schedel- basisfractuur, die hem noodlottig is geworden; de bestuurder is na be handeling in het ziekenhuis naar huis terug kunnen keren. AARDAPPEL VAN RUIM EEN KILOGRAM. Bij het rooien van aardappelen op het land van de landbouwer C. Struijk, te Dirksland werd een aard appel gerooid die 1045 gram woog, hetgeen zelden voorkomt. OPENING KARDINAAL v. ROSSUM-TENTOONSTELLING. Gisermiddag opende, in tegen woordigheid van kerkelijke en bur gerlijke autoriteiten te Zwolle mgr. A. F. J. M. de Wit een zeer interes sante tentoonstelling van belangrijke documenten, kostbare geschenken en eenvoudige gebruiksvoorwerpen van de grote missie-kardinaal, Kardinaal van Rossum. De catalogus vermeldt niet minder dan 156 nummers. Zowel het ten toongestelde als de keurige inrichting der tentoonstelling, die aan de he dendaagse eisen voldoet, nodigt de katholieken van Zwolle en wijde omtrek uit tot een bezoek aan deze tentoonstelling, een niet terugkeren de mogelijkheid om hun grote stad genoot aldus beter te leren kennen. Zondag 5 September a s. wordt deze tentoonstelling de tien uur in de avond gesloten. In Dokkum startten de St. Bonifacius-feesten Zaterdag was de eerste, dag van het feest van „Dokkum-12-eeuwen" Het begon 's morgens met een open bare buitengewone raadszitting de grote historische raadszaal. De burgemeester drs S. van Tuinen, in ambtscostuum, hield een korte his torische rede. Aan H.M. de Konin gin werd een telegram verzonden van trouw en eerbied. Voor het grote publiek begon het feest des middags om half twee met de binnenkomst van het staten jacht van Friesland, gevolgd door enkele niet meer in de vaart zijnde schepen van het Zuiderzeemuseum. Hierna luisterden in de Ned. Herv. Kerk vele belangstellenden naar het welkomstwoord van burgemeester S. v. Tuinen. De gemeenteraad ont ving telegrafische gelukwensen van H.M. de Koningin in antwoord op het des morgens verzonden telegram Eveneens was van de gezant te Lis sabon, mr. E. N. van Kleffens, lid van het erecomité, een groet ont vangen, met de beste wensen voor het slagen van het feest. In Oud-Hollands. Nadat nog verschillende sprekers het woord gevoerd hadden, begaven de autoriteiten zich naar het „Oud- Hollands-stadje" dat op het markt plein is verrezen. Inmiddels zweef den zestien sportvliegtuigen boven de stad als groet aan de feestvie rende stad. Het betrof de rondvlucht van de Kon. Ned. Ver. voor Lucht vaart. De gymnastiekver. „Olympia" te Ternaard. van Ee en de beide plaatselijke verenigingen „Adundo" en „Excelsior" defileerden langs de autoriteiten, die op het bordes van het stadhuis opgesteld stonden. Feestelijk programma Inmiddels was het erg druk in het feestvierende stadje geworden. Poppententoonstelling, het marion- netten-spel, de historische tentoon stelling en de opvoering van de „Jonge Flierfluiters" o.l.v. Johan Jong met zang van Peter dt Boorder, in het „Oud-Hollands- stadje" trokken veel belangstelling. Op het sportterrein speelden Veen- dam I en Elinckwijk I uit Utrecht een vriendschappelijke voetbalwed strijd, die met de stand 41 ein digde. Terwijl de illuminaties van de 35 buurtverenigingen ontstoken werden ,ging in de R.K. Bonifatius- kapel de première van het histori sche spel. Voor de pauze twee schet sen: „God wil it' van D. A. Tam- minga, spelende rondom de Bonifa- tiusbron op 5 Juni 1214, Olivier van Keulen ter kruistocht oproepende, en „Camphuysen yn Dokkum" van dr Y. Poortinga, gespeeld door Dok kumer toneelamateurs. Na de pauze volgden humoreskes uit het Dokku mer volksleven. Dame verdronken Onder de gemeente Schipluiden is Zaterdagmiddag een auto, waarin zich het echtpaar Klinkenberg uit Vlaardingen bevond, in het water gereden, toen de bestuurder voor een tegenligger moest uitwijken. Eerst na twintig minuten zag men kans het echtpaar te bevrijden, doch toen bleek de 60-jarige mevrouw Klinkenberg reeds te zijn overleden. De eveneens 60-jarige heer Klinken- berg had kans gezien het hoofd bo- j ven water te houden. Hij is nog naar het ziekenhuis in Delft overgebracht, doch blijkt geen nadelige gevolgen van het ongeval te hebben overge houden. GEBOUWEN VOOR GEZOND HEIDSZORG. Ir. H. B. J. Wite, de minister van wederopbouw en volkshuisvesting heeft per circulaire aan de gemeente besturen meegedeeld, dat hy in overleg met zijn ambtgenoot, minis ter J. G. Suurhoff van Sociale Zaken en Volksgezondheid, heeft besloten, de bouwactiviteit in de sector ge bouwen voor gezondheidszorg en hygiëne onder strenger toezicht te stellen. Van 1 September af zal er weer rijksgoedkeuring nodig zijn vóór men mag beginnen met nieuwbouw, her bouw, verbouw, onderhoud of uit breiding van zulke gebouwen, indien daar meer dan vijftig duizend gul den mee is gemoeid. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zal voortaan de ur gentie van alle werken in die sector, waarvoor rijksgoedkeuring nodig is, beoordelen. VOOR SPORTUITWISSELING In de armen van hun begeleiders hebben Zaterdagmiddag negen En gelse ernstige oorlogsinvaliden het vliegtuig „Sir Robert Cecil" van de Bea verlaten, nadat zij op de lucht haven Schiphol waren aangekomen voor een bezoek van een week aan het militair herstellings- en oefe ningsoord „Aardenburg" te Doorn, waar zij de aldaar verblijvende Ne- derlanse oorlogsinvaliden hopen te ontmoeten in een internationale net- balwedstrijd. Een aantal behulpzame handen van verpleegsters en technisch personeel van Aardenburg was nodig om de Engelse gasten met rolstoel en al in een militaire autobus te plaatsen voor het vervoer naar het Doornse revalidatiecentrum. Het hoogtepunt van hun verblijf in Doorn zal zon der enige twijfel de sport- en feest dag zijn in het herstellingsoord op Dinsdag a.s., tijdens welke vijf En- Bij een verkeersongeval te Gar- misch-Partenkirchen zijn Zondag avond twee personen gedood en tien gewond, onder wie één levensge vaarlijk. Eén van de twee dodelijke slachtoffers is de vijf-en-vijftigjarige Nederlandse procuratiehouder H. A. W. uit Losser bij Enschede. Zijn vrouw werd gewond. Een Amerikaanse hospitaalauto reed, toen hij een bocht nam, met het rechtervoorwiel tegen de trot toirrand. De bestuurder gooide het stuur om, de auto slingerde naar links, nam in zijn vaart twaalf voor bijgangers mee en kwam tot stilstand in een winkelétalage. HET WERELDMUZIEKCONCOURS TE KERKRADE. Het vierde en laatste weekend van het Kerkraadse wereldmuziékcan- cours trok een record aantal belang stellenden. Vóór de muziekwedstrijd van Zondag waren reeds Zaterdag geen plaatsen meer te krijgen in de enorme concerthal. Onder het pu bliek bevonden zich tal van niet- Kerkradenaren, hetgeen o.m. daar aan te danken was, dat de laatste ronde vele Limburgse corpsen deel namen, die honderden supporters hadden mee'gebracht. Uit Duitsland waren acht ensembles overgekomen. Verder waren o.a. Italiaanse, Zweed se en Oostenrijkse muzikanten van de partij. Bij de gebruikelijke ontvangst door het gemeentebestuur van de bésturen der corpsen werd Zaterdag door bur gemeester mr. C. J. G. Becht oók de verst-komende bezoeker van het con cours verwelkomd en wel in de per soon van de heer R. Soedjasmin, diri gent van het politiecorps te Djakar ta en van het kathedrale koor aldaar. De heer Soedjasmin was aanvanke lijk voornemens om met genoemd politiecorps aan het concours deel te nemen. Dit plan kon echter niet ver wezenlijkt worden, daar de financiële consequenties er van (de reis zou ongeveer 1 millioen roepiah of bijna 350.000 gekost hebben) al te groot bleken te zijn. Naar de heer Soedjas min meedeelde, zal het politiecorps van Djakarta waarschijnlijk wel in 1958 aan het derde Kerkraadse we- reldmuziekeoncours deelnemen. De 63 leden tellende en onder lei ding van de Duitser E. M. Jessnitz uit Dueren staande philharmonie van Bocholtz (een tussen Kerkrade en Vaals gelegen mijnwerkersdorpje met 3700 inwoners kwam dank zij haar 118 punten in aanmerking voor de hoogste nationale en internationale onderscheidingen in de afdeling har monie. Voor wat de fanfares betreft, ging deze prijs naar de slechts 23 man ster ke fanfare van Tienray (directeur J. Dietz) die j.l. Zaterdag in Kerkrade 105 unten kreeg. Tienray is een 600 zielen tellend gehucht der Noord- Limburgse gemeente Meerlo. De 64 leden tellende Instrumental Verein van Wuppertal-Elberfeld won de hoogste internationale onderschei ding voor symphonieorkesten. Dit or kest is het op een na oudste ama teurorkest van West-Duitsland en viert in 1955 zijn 125-jarig bestaans- feest. Op het in 1951 te Kerkrade gehou den concours won een ander Bocholtz' korps, de koninklijke fanfare St. Cae- cilia, de hoogste nationale en interna tionale onderscheiding voor fanfares. Die voor harmonieën gingen toen naar de koninklijke harmonie St. Cae- cilia uit Heerlen en de hoogste in ternationale onderscheiding voor symphonie-orkesten werd destijds be haald door de Orkestverein Linz am Rhein. De officiële sluiting van het we reldmuziekconcours is Dinsdagavond a.s. Voor* die avond staat ook nog een galaconcert door de „Musique Prin cipale de l'Equipage de la Flotte Frangaise" op het programma. Maan dagavond geeft het „Kungl Krono- bergs Regements Musikkar" uit Vaxjö in Zweden een erec-oncert. De philharmonie van Bochholtz krijgt de door Hare Majesteit de Ko ningin geschonken medaille, de fan fare van Tienray de medaille van Prins Bernhard en de Instrumental- verein van WuDpertal ontvangt de door bondsoresident Heuss geschon ken prijs, bestaande uit een facsimile van Ludwig van Beethoven. gelsen, tezamen vormend het kam pioensteam van het bungalow-dorp „Lime Green", in een netbalwed- strijd zullen uitkomen tegen een vijftal Nederlandse oorlogsgewonden geselecteerd uit „Aardenburg" en de sportclub voor „dwarslaesies", in Nederland, „De Rollende Leeuwen". Spannende strijd verwacht Dwarsleasies is de medische term voor ernstige oorlogsinvaliden, die tengevolge van ruggegraatverwon- dingen gedeetelijk zijn verlamd en voor hun leven aan een rolstoel zijn gekluisterd. Ieder jaar wordt in de Engelse plaats Stoke Mandeville se dert 1948 een olympiade gehouden voor „dwarsleasies", waaraan dit jaar 240 gewonden uit 14 landen hebben deelgenomen. Ieder jaar is het team van „Lime Green" kampioen gewor den, doch voor de eerste maal dit jaar gaven de Nederlanders behoor lijk kamp en speelden in de span nende finale gelijk tegen de Engel sen. Met spanning wordt uitgezien naar de ontmoeting van a.s. Dinsdag. Als de zon even schijnt.... Vijf baders door Haagse reddingsbrigade gered Omstreeks half één Zondag zijn door de sterke Zuidelijke wind en de opkomende vloed vier personen, te weten drie dames en een heer, in gevaar komen te verkeren voor strandhoofd 47 ten Noorden van de Scheveningse boulevard. Een patrouille van twee man van de Haagse Vrijwillige Reddingsbri gade gaf direct alarm en begaf zich naar de drenkelingen. De gehele Tomploeg kwam in actie en de Tom boot mikte uit. Het mocht de brigade gelukken alle vier weer behouden aan de kant te brengen. Zondagmiddag te ongeveer half vier kwam tijdens de sterke Zuid- Westelijke wind en de opkomende vloed de 22-jarige S. H. Sorminus, wonende te Leidschendam in gevaar te verkeren voor strandhoofd 27 te Kijkduin. Hij werd door een lid van de Haagse Vrijwillige Redddingsbri- gade in veiligheid gebracht. De drenkeling was door onbekendheid met de gevaren der zee in moeilyk- heden geraakt. Aetherklanken DINSDAG. Televisieprogramma. Nationaal programma. 19.3020.15 „Standvastig Hart", TV-spel. VARA9: „Brasiliana", rhythm, dansrevue. 2.15 Journ., weeroverz. en „Een kunstnaar zag 't. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.00 AVRO, 20.0024.00 Nationaal Programma. AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.20 Idem. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Geestelijke lie deren. 9.30 v. d. huisvrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Gram. 10.50 v. d. kleuters. 11.00 v. d. zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 v. h. platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade- ork. 14.00 Caus. over Amerika, met muz. 14.30 Gram. 14.45 „Scheeps werf „De Kroonprinses", hoorsp. 16.05 Wereldmuziekconcours te Kerk rade 16.30 v. d. jeugd. 17.00 Instr. kwart. 17.20 Rep. en gram. 17.45 Euro pese zwemkampioenschappen te Tu rijn. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: prof. dr. C. A. van Peursen: „Fhilosophie van gezinning tot sys teem". 19.00 Orgelconc. 19.30 „Paris vous parle". 19.35 Lichte muz. Natio naal Programma t.g.v. de verjaardag v. H.K.H. Prinses Wilhelmina: 20.00 Nws. 20.05 Radia Philharm, ork. en solist. 20.55 „Gravin van Buren", klankb. 21.15 Vocaal dubbelkwartet. 21.30 „Vrouwen uit het Huis van Oranje", caus. 21.45 „Zo was het voor vijftig jaarklankb. 22.20 „Het Koningin Wilhelmina-Fonds", toepr. 22 30 Kon. Mil. Kapel. 23.00 Nws. Nws. 23 5024.00 Dagsluiting. HILVERSUM II, 29Ö M. 7.00 KRO, 20.00—24.00 Nationaal Programma. KRO: 7 09 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gm. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 v. d. huisvrouw. 9.40 Lichtbaken. 10.00 v. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Gram. of v. d. jeugd. 11.00 v. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en tuinb.meded.). 12 50 Europese Zwem- kamp. te Turijn. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Amus. ork. en solist. 13.45 Gram. 14.00 Wereldmuziek concours Kerkrade. 14.30 Metropole- ork. 15.00 Gram, of v. d jeugd. 15.30 Ben je zestig? 16 00 v d. zieken. 16.30 Ziekenjof. 17.00 v d jeugd. 17.45 Re- geringsuitz.* Nederland en de wereld: „Het Nedeilandse bibliotheekwezen en de werejd", door G. A. van Riems dijk. 18 Ou Lichte muz. 18.20 Sport- praatje. 18 30 v. de jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.00 Na tionaal Programma. Zie Hilversum I.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8