«Vergoeding alleen voor eerste klassers« Samenstelling Ned. Elftal Teruggekeerd Everton boekt een derde zege in successie MAANDAG 30 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Aldus besloot de bondsvergadering van de Kon. Ned. Voetbalbond Met 75 stemmen voor. 17 tegen en 3 blanco werd door de Zaterdagmid dag te Amsterdam gehouden buitengewone algemene vergadering van de KNVB besloten over te gaan tot invoering van het semi-beroepsspel. Met 52 stemmen voor, 34 tegen en 11 blanco werd daarna besloten, dat de ver goedingen uitsluitend zullep worden gegeven aan eerste klassers. De thans bestaande overschrijvingsbepalingen zullen voor de eerstkomende tijd worden gehandhaafd, de leiding van bond en aangesloten clubs zal uit sluitend in handen van amateurs zijp. Voor het seizoen 1955—1956 zal een afzonderlijke le klas-competitie in het leven worden geroepen voor die tlubs, die niet tot betaling van hun spelers wensen over te gaan. Aan het slot van de vergadering kwam de indeling ter sprake, waarbij namens de le klassers het woord werd gevoerd door de heer Martem' (ADO, Den Haag), die mededeelde, dat de le klassers erop zullen blijven aandringen zo spoedig mogelijk een indeling van drie afdelingen van 17, 17 en 18 eerste klassers in het leven te roepen. Uit amateurs en semi-profs De heer ir. Hopster, de bonds voorzitter, die in zijn openings woord gewezen had op de belang rijkheid der stemming en medege deeld had, dat de heren Blom en Baltus Meyer hadden bedankt als lid van de bondsvergadering stelde daarop voor meteen tot stemming over te gaan over het principe-voor stel: of er al dan niet tot betaling zal worden overgegaan. Na stem ming over dit voorstel bleef dan nog altijd demogelijkheid: over te gaan tot stemming of die betaling uitsluitend voor de le, dan pok wel voor de 2e, 3e en 4e klassers zal gelden. Bij aanvaarding van het be stuursvoorstel zo zei de heer Kop ster, zullen de overschrijvingsbepa lingen voor het eerstkomende jaar gehandhaafd worden, leiding van bond en .clubs zal in handen van amateurs moeten blijven. Voor het seizoen 19551956 zullen, wanneer het principe-voorstel tot betaling wordt aangenomen, afzonderlijke competities voor semi-beroepsspe- lers en amateurs in het leven wor den geroepen. De heer Bergvelt, sprekende na mens de 2e, 3e en 4e klassers, zou in het principe-voorstel direct de beperking willen zien opgenomen, dat de betaling alleen voor de le klassers geldt. Want zo ging de heer Bergvelt verder, de kans bestaat, dat na aanneming van het principe- voorstel, waarvoor een 2/3 meer derheid nodig is uitbreiding van de betalingsmogelijkheid daarna met meerderheid van stemmen zou wor den aangenomen. De heer Hopster betoogde het niet met de heer Berg velt eens te zijn. Eerst stemmen over het principe-voorstel, dan pra ten over de detailpunten, ook al, zo ging de heer Hopster verder, om dat er op dit moment nog heel geen betalingsmogelijkheid is. Maar ik wil u wel zeggen, aldus de heer Hopster, dat ik persoonlijk en met mij het gehele bondsbestuur, tegen het geven van vergoeding aan het lagere voetbal ben. De heren A. P. J. Kole sr en G. Been spraken ook nog hun beducht heid uit over de consequenties, die h.i. aan het aannemen van het prin cipe-voorstel waren verbonden waar na tot stemming werd overgegaan met 't reeds bovengenoemde resul taat waarmede 't semi-beroepsvoetbal in ons land een feit werd. Na aan neming deelde de heer Hopster me de, dat het bondsbestuur de verant woording van dit besluit geheel op zich peemt en alleen afgewacht dient te worden of de bestuursle den bij een eerstvolgende verkie zing zich herkiesbaar zullen stellen. De tongen kwamen los. Daaarna kwamen de tongen duch tig in beweging over de vraag of het principevoorstel van betaling alleen voor de eerste klassers of ook voor het lagere voetbal zou gelden. „Bij de aanneming van het prin cipe-voorstel heeft het lagere voet bal", aldus de heer M. Hartsuiker, „zijn hart uitgeschakeld en het ver stand laten werken. Het loslaten van het amateurisme zal voor het lagere voetbal een ramp betekenen. Spreker deed een dringend beroep op de afgevaardigden om de beta ling voorlopig in ieder geval tot de Amsterdam geklopt door Rapid eerste klassers te beperken en af te wachten wat het eerstkomende jaar voor het semi-beroepsvoetbal zal brengen". Een ander geluid liet de heer D. Nijs horen. Na de moeilijkheden te hebben gekenschetst, die hij als ge volg van het genomen besluit ziet, waarbij hij de mogelijkheid opper de, dat de spelers wel eens verder zouden kunnen springen dan hun stok lang is en de verenigingen wel eens met een lege kas konden ko men te zitten, riep hij uit: „Laat be talen die kan betalen, eerlijk en op recht". Het betalingsbesluit is door de eerste klassers doorgedreven, zg. om te komen tot spelpeilverbete ring en bestrijding van de Neder landse Beroeps Voetbal Bond, wan neer het de heren uitkomt zullen ook de overschrijvingsbepalingen overboord worden gegooid. Er wordt een beroep gedaan op de een heid, maar die is alleen maar moge lijk in gelijkheid. Laat het aan de bestuurderen van de 2e, 3e en 4e klassers over om te beslissen of zij hun spelers al dan niet wensen te betalen. Ook de eerste klassers zul len af moeten wachten of zij het vol kunnen houden. Als ik zie, zo riep de heer Nijs uit, op wat voor een veld de profclub Rotterdam gaat spelen ik heb er destijds geflo ten als scheidsrechter in de reserve vierde klasse van de Rotterdamse voetbalbond, dan ben ik niet zo on gerust, want het ligt er nog net zo slecht bij als in die dagen. Door een heid in gelijkheid krijgen wij dan misschien de kracht en de macht om spelers als de Munck, v. d. Hart en De Harder te kopen. De heren G. R. Plooyer (Zaan dam) en N. J. de Groot (Den Haag) bestreden dit voorstel, evenals de heer Sajet (bondsbestuur). De vrees dat veel goede spelers uit het lage re voetbal zouden worden weggezo gen achtte de heer Sajet wat over dreven. temeer omdat er per club maar 20 spelers betaald mogen wor den en er dus heus niet zo veel plaat? is. Van een massale over gang kan dus geen sprake zijn. Eerste klassers op hand van lager voetbal. De vergadering kreeg toen een wat onrustig karakter, omdat bleek, dat de le klassers voor het voorstel zouden stemmen om ook aan de 2e. 3e en 4e klassers het recht te geven om hun spelers te betalen. Dit nu achtte men onjuist, omdat er geen gelijkheid in mogelijkheden is. De heer Hopster betoogde „dat het geld niet de overhand in de bond moet gaan krijgen". Wanneer dit het geval zou zijn, zie ik veel verenigin gen liquideren, waarmede de licha melijke opvoeding van het Nederl. volk niet in het minst is gediend. Van verscheidene kanten werd er bij de eerste klassers op aangedron gen om blanco te stemmen, waarop de vergadering een kwartier werd geschorst om de eerste klassers ge legenheid te geven zich daarover te beraden. Na de schorsing deelde de heer Martens namens de eerste klas sers mede, dat zij het standpunt van de heer Nijs deelden en dus zouden stemmen om ook betaling in het la gere voetbal mogelijk te maken. Na dat de heren J. J. Egberts en G. R. Plooyer nog hadden betoogd, dat be taling voor vele 2e, 3e en 4e klas sers de doodsteek zou betekenen, werd het bestuursvoorstel om beta ling alleen in de eerste klasse toe te staan, aangenomen met 52 stemmen voor, 34 tegen en 11 blanco. Van het bondsbestuur stemde de heer Remmers blanco, de overigen voor. Wat de aan de spelers uit te be talen bedragen betreft, de heer Koolhaas deed het voorstel om de clubs daarin het eerste jaar vrij te laten. Volgend jaar kunnen we dan een en ander vastleggen in het re glement, dat voor het semi-beroeps voetbal zal worden gecreëerd. Het bondsbestuur zal een en ander nog onder de ogen zien. De heer P. Odenkerken vroeg voor het lagere voetbal een compen satie-regeling bij overgang van spe lers van de amateur- naar de prof- status, alsmede de instelling van 'n amateur-fonds om de amateur-clubs steun te verlenen. De heer Hopster voelde voor het laatste voorstel wei nig, omdat dan ook semi-beroeps- clubs, eveneens leden van de bond, zouden kunnen ijveren voor een se- mi-beroepsfonds. Het voorstel van het bondsbestuur om de jaarlijkse bondsvergadering uit te stellen tot Zaterdag 30 October vond algemene instemming. De ge moederen, aldus de heer Hopster, zijn dan wat tot rust gekomen en kunnen besluiten genomen worden, die in het belang van de bond zijn. Tevens deed spreker een beroep op hen, die zich niet met de gang van zaken kunnen verenigen, niet te snel weg te lopen, doch de gang van zaken eerst eens een jaar aan te zien. Niet meer „dienen", maar „verdienen". i Voor mij, aldus de heer Schroder, is het tijd om weg te gaan, nu niet „dienen" maar „verdienen" het hoogste geluk in de bond zal zijn. Ik doe dit met weemoed, maar kan mij als oude man niet meer aan de nieuwe gang van zaken aanpassen. De heer v. d. Hoek stelde het bondsbestuur de vraag, of de voor het seizoen 19541955 bekend ge maakte indeling gehandhaafd zal blijven. Wat aarzelend bevestigde de heer Hopster dat, doch in de hoek van de eerste klassers werd ijverig „neen" gekninkt. En de heer Martens deelde mede, dat de eerste klassers het aantal wedstrijden bij de huidige indeling te gering achten. Wij moe ten zoeken naar bronnen voor meer dere inkomsten en zullen blijven ijveren voor een zo spoedig moge lijke indeling van drie afdelingen van 17, 17 en 18 eerste klassers. Mede door het feit, dat semi-be- roepsvoetballers en amateurs ge scheiden zullen gaan voetballen lijkt ons daartegen niet het minste be zwaar. Verder vroeg de heer Mar- RESPIJT TOT 15 SEPTEMBER. Het bestuur van de KNVB heeft besloten spelers, die wegens het ver lenen van medewerking aan een niet erkende voetbalorganisatie van het lidmaatschap zijn vervallen ver klaard, tot 15 September a.s. in de gelegenheid te stellen weer tot de KNVB toe te treden. tens om het generaal pardon voor spelers, die naar de beroepsvoetbal bond zijn overgegaan, te verlengen van 5 September tot 1 October. Er zijn clubs, waarin spelers van het eerste elftal, die dus betaald worden zitting hebben in het bestuur. Voor die personen vroeg de heer Martens dispensatie, dit vanwege de mede deling van het bondsbestuur, dat de leiding van bond en clubs alleen in handen mag zijn van amateurs. Te vens deed spreker een beroep op het bondsbestuur om bij de samen stelling van het reglement voor het semi-beroepsvoetbal de VEK en de federatie van 2e, 3e en 4e klassers in te schakelen. Op de vraag van de heer Kool haas uit welk genre spelers het Ne derlands elftal zal worden samen gesteld, antwoordde de heer Hopster „uit leden van de bond, dus uit ama teurs en semi-profs". Maurits uitgestoten Alle elftallen buiten competitieverband geplaatst Het bestuur van de sportvereni ging Maurits heeft bij het bestuur van de KNVB een verweerschrift in gediend inzake het sluiten van een huurovereenkomst met de Stichting Sportparken te Geleen, wat naar de opvatting van het bondsbestuur me dewerking aan de beroepsvoetbalbond betekent. Referende aan dit verweerschrift heeft het bestuur van de KNVB aan 't bestuur van Maurits medegedeeld, dat besloten is de elftallen van deze vereniging buiten het competitie verband te plaatsen. Deze beslissing geldt eveneens voor de afdeling Limburg. NIJMEEGS QUICK EN HET AMATEURISME In de algemene ledenvergadering van Quick te Nijmegen hebben de leden zich op enige uitzonderingen na uitgesproken voor handhaving van het amateurisme. Bij Quick zal onder geen omstandigheid tot beta ling van spelers worden overgegaan Een motie zal ter kennis worden gebracht van het hoofdbestuur van de KNVB, waarin Quick verzoekt bij de competitieindeling niet inge voegd te worden in een afdeling, waarin spelers uitkomen, die ver goeding krijgen voor hun spel. Toen Quick deze motie aannam, wist men nog niet, dat de buiten- gèwone algemene vergadering van de KNVB besloten had, dat de ver goedingen beperkt zullen worden tot de spelers van de eerste klas sers. Fortuna '54 won van Den Haag In het stadion te Geleen werd gistermiddag de profvoetbalwedstrijd Fortuna '54 tegen Den Haag gespeeld. In de beide ploegen kwamen verschillende oud-internationaals uit. Spelmoment voor het doel van Fortuna, van links naar rechts Clavan (Den Haag), van 't Hart en de Munck (beide Fortuna). Van de Engelse Velden Arsenal en Huddersfield driemaal verslagen De profteams Amsterdam en Rapid '54 (Heerlen) speelden op een terrein te Duiyendrecht tegen elkaar. De bezoekers wonnen met 32. Bovenstaan de foto geeft een spelmoment weer voor het doel van Amsterdam voordat Rapid het derde doelpunt scoort. Het aloude Everton heeft de recht matigheid van zijn terugkeer naar de eerste divisie onderstreept met een nieuwe zege, de derde in acht dagen. Het is de enige ploeg in deze divisie die nog geen puntje heeft afgestaan. Op eigen terrein bleef het snel spe lende elftal, aangemoedigd door 77,000 toeschouwers ditmaal Preston North End de baas, de cup finalist van het vorig seizoen en in het huidige nog niet verslagen. Slechts één doel punt scoorde Everton, maar dat was voldoende voor de overwinning. New castle en Tottenham Hotspur, twee clubs, die haar vorige wedstrijden gewonnen hadden, moesten alle twee op eigen terrein de vlag strijken. Newcastle verloor met 21 van Shef field United, dat zijn eerste punten van het seizoen oogstte, en Totten- ham gin gmet 10 tegen het aan sterren rijke "Sunderland ten onder. Sheffield Wednesday, ook nog punt loos tot op deze Zaterdag, trok tegen Aston Villa hard van leer: 63 werd de score voor de thuisclub. Nog slechts twee ploegen in de eerste di visie hebben geen wedstrijd gewon nen of gelijk gespeeld: Huddersfield, dat met 21 door Charlton geklopt werd, en Arsenal. De Gunners had den acht wijzigingen in hun ploeg aangebracht, maar verloren deson danks met 31 van de bekerhouder West Bromwich Albion, die zijn eer ste punten binnenhaalde. In de tweede divisie handhaafden Stoke en Fulham hun 100 percent re cord. Stoke won de uitwedstrijd te gen Middlesbrough, dat het vorig seizoen degradeerde, met 21 en Fulham klopte, eveneens in een uit wedstrijd, Bury met 31. Notts Fo rest; dat wederom verloor, nu tegen Hull, is in deze divisie nog zonder punten. Eerste divisie: BlackpoolMan chester United 24; Cardiff City Leicester City 21; Charlton Athle ticHuddersfield Town 21; Chel seaEolton Wanderers 32; Ever tonPreston North End 10; Man chester CityBurn'.ey 0—0; Newcast le UnitedSheffield United 1—2; PortsmouthWolverhampton Wan derers 00; Sheffield Wednesday Aston Villa 6—3; Tottenham Hotspur Sunderland 01; West Bromwich AlbionArsenal 3)1. Tweede divisie: Birmingham Ctiy JRotherham United 31; Blackburn RoversSwansea Town 4—1. Derby CountyLiverpool 32; BuryFul ham 13; Doncaster RoversBristol Rovers 2—2; Ipswich TownLuton To\«m 31; Leeds UnitedLincoln City 23; MiddlebroughStoke City 01; Port ValePlymouth Argyle 10; West Ham UnitedNotts Coun ty 3—0. NOORWEGEN—FINLAND 3—1 De voetbalwedstrijd Noorwegen Finland, welke te Oslo is gespeeld, is door Noorwegen gewonnen met 31. Bij de rust stonden de Finnen 10 voor. WV WON ZILVEREN BAL- TO URNOOI. Het tournooi om de Zilveren Bal, dat te Rotterdam is gehouden, is ge wonen door de Venlose club VW, dat in de finale met 3—1 van Xerxes (Rotterdam) won. EBOH WON AROLBEKER. Het elftal van EBOH (Dordrecht) heeft op het terrein van AFC te Am sterdam voor een jaar beslag gelegd op de Arolbeker, door in de finale Ajax te verslaan met 2—0. De volledige uitslagen zijn: Demi-finale: Ajax—AFC 3—2; En- schedese Boys—EBOH 33 (EBOH wint na strafschoppen). Finale: AjaxEBOH 0—2. ALPHEN—TRANSVALIA 0—1 Ter elfder ure- heeft Alphen toch nog kans gezien voor een oefenwed strijd voor het eerste elftal te zor gen, waarvoor de winnaars van het Rijnstreekbekertournooi van vorige week Ihet Rotterdamse Transvalia uit de Maasstad over kwam. De Alphenaren kwamen met een gewijzigde opstelling uit, zo stond dit keer Jansen in het doel en speelde Leeuwenhoek rechtsbuiten. Over het geheel was het een gelijk opgaande wedstrijd met wisselende kansen. Pas in de laatste minuten slaagden de gasten er in het enige doelpunt van de v/edstrijd te scoren, toen kort te voren van Soest een strafschop onbe nut had gelaten. Hierdoor eindigde deze wedstrijd in een 10 zege voor de bezoekers. ALPHIA—BLAUW WIT II. 1—1. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Alphia speelde het eerste elftal der jubilerende vereniging op haar terrein aan de Heul tegen het tweede elftal van het Amsterdamse Blauw-Wit een jubileum wedstrijd. De Zebra's speelden met hun com plete competitie-elftal onder aanvoe ring van Hans van Wijngaarden Er ontwikkelde zich een pittige, technisch dikwijls goede wedstrijd, waarbij de doelen om beurten in gevaar ver keerden. Mede dank zij de sterke wind kwamen de gastheren steeds meer in het offensief en het lag dan ook volkomen in de lijn, dat S. Bout hoorn een goede aanval met een tref fer wist te besluiten ,10). In de tweede helft ging de strijd even gelijk op, maar toen Blauw Wit het tempo ging verhogen, werd de Alphia-achterhoede onder druk ge zet. Steeds weer wisten Kramer c.s. redding te brengen, totdat vijf minu ten voor het einde de gasten uit een strafschop wegens hands de gelijk maker in het net knalden. Wel pro beerde Alphia nog nog felle aanvals- stoten de balans in haar voordeel te doen doorslaan, maar hoewel Slagter zich goed vrij wist te spelen, kreeg hij toch geen kans, zodat deze goede wedstrijd met 11 eindigde. A. R. C—MEERBURG 5—1. Hoeel ARC Zaterdagmiddag in de oefenwedstrijd tegen Meerburg met 51 wist te zegevieren, zal deze gro te zege de rood-zwarten ongetwijfeld toch weinig voldoening geschonken hebben. Het vertoonde spel immers van de thuisclub was van dien aard, dat dit weinig bemoedigend genoemd kan worden voor de a.s. competitie. De Meerburgers deden het zo moge lijk nog slechter, waarbij voor dt Rijndijkbewoners als verontschuldi ging mag gelden de onvolledigheid van hun elftal. Reeds spoedig had R. Tuinenburg succes (10). Meerburg probeerde't daarna met de buitenspelval, waar de rood-zwarte aanvallers herhaaldelijk inliepen. Toch moest dit ook enkele malen mis gaan en mede hierdoor kon Bos kort voor de rust de doel man passeren (20). Drie minuten na de hervatting was het reeds 30 weer door Bos uit een voorzet v an Verbokkum en toen de Meerburgse achterhoede weer bleef staan voor vermeend buitenspel was het weer Bos, die scoorde (40). Even later maakte de ARC-aanvalsleider zonder veel moeite zelfs 50. De linksbin nen der gasten wist de eer te red den (51). GDSVNL 2—2 Deze wedstrijd was voor beide elftallen bedoeld als oefenwedstrijd voor de a.s. competitie. Van weers zijden had men enkele junioren op gesteld, welke over het algemeen wel voldaan hebben. Aanvankelijk had GDS enig over wicht, hetgeen zij na ongeveer 10 minuten in een doelpunt kon uit drukken (1—0). De bezoekers lieten zich echter niet onbetuigd waardoor meerdere gevaarlijke momenten voor het GDS-doel ontstonden. Weer 10 minuten later was de stand weer gelijk, toen de GDS-doelman de bal verkeerd beoordeelde gevolg van de wind en de bal rustig het doel inzeilde (1—1). Kort hierop was het weer de beurt aan GDS, want bij een der volgende aanvallen schoot de midvoor hard tegen de binnen kant van de paal, waarbij de bal in het doel belandde (2—1). Door slecht richten en door goed verde digen werden verdere doelpunten voorkomen. Na de hervatting werd GDS in de verdediging gedrongen en wist VNL al spoedig gelijk te maken (2—2). Langzamerhand werkte GDS zich los en verscheen nog menigmaal voor het VNL-doel, doch hier bleef men de situatie gemakkelijk meester doordat de voorhoede van GDS het spel te kort hield. Aan de overzijde wist men het toch ook te klaren, zo dat deze sportief gespeelde wed strijd met een verdeling der pun ten eindigde. GDS 2 verloor van VNL 2 met 4—0. Docos. Docos speelde gisteren enkele vriendschappelijke wedstrij den, waarbij tegenover één nederlaag 3 goede overwinningen stonden. De resultaten waren: Tonegido 1-Docos 1 14; Tonegido 5—Docos 5 21; Do cos 3Rouwkoop 3 21; Docos 4 Rouwkoop 4 112. LISSE SPEELDE TWEE VRIEND- SCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN ACHTER ELKAAR SDW en Halfweg op bezoek. De toeschouwers, die zich rond het Lisse-terrein hadden opgesteld, kre gen twee wedstrijden te zien voor hun geld. Om half drie was n.l. niet alleen SDW uit Amsterdam aanwe zig, de club, waartegen Lisse het moest opnemen volgens de officiële aankondiging, doch tot grote ver wondering van Lisse was ook Half weg aangetreden, om de strijd tegen Lisse aan te vangen! Het bleek al spoedig, dat deze verrassing te dan ken was aan een abuis, door het be stuur van Halfweg gemaakt. Om echter deze club een vergeefse reis te besparen werd besloten, t.vee wedstrijden te spelen, elk van een uur. Er was overeen gekomen, dat Lisse eerst tegen SDW zou spelen, waarna de winnaar van deze match het tegen Halfweg zou opnemen. In de wedstrijd LisseSDW wist de laatste al na vijf minuten een doelpunt te scoren en hoewel Lisse, dat met vijf nieuwe spelers uitgeko men was, zijn best deed om de stand gelijk te maken, gebeurde dit pas vlak voor de rust door midvoor van Ruiten. Ofschoon in de tweede helft de thuisclub voortdurend in de aan val was, bleek de voorhoede niet erg schotvaardig te zijn, zodati het einde kwam met 11. De beslissing moest nu door strafschoppen worden ge bracht, wat echter nogal wat voeten in de aarde had, daar er drie series voor nodig waren om de winnaar aan te wijzen. De eerste drie strafschop pen leverden aan geen van beide kanten iets op, de tweede keer werd door beide ploegen raakgeschoten, doch in de derde serie miste SDW reeds de eerste maal, terwijl Lisse driemaal raak schoot, waarmee de strijd dus beslist was. In de wedstrijd tegen Halfweg ga ven beide ploegen elkaar niet veel toe, maar toch wist Halfweg voor de rust een d-oelpunt te maken. Lisse wist de achterstand niet meer in te halen, wat wel te wijten was aan het zwakke spel der voorhoede. De ach terhoede deed heel goed werk, doch de doelpunten bleven uit. Zodoende kwam Halfweg als overwinnaar uit de strijd. Voor de drie clubs was dit een goede oefening en voor de toeschou wers een onverwacht buitenkansje. DOSR—ALPH. BOYS 11-2 Als bijdrage voor de in het de kenaat Alphen a. d. Rijn op 3 plaat sen tegelijk te houden missieten- toonstelilng speelde DOSR op eigen terrein een voetbalwedstrijd tegen Alph. Boys. Dat dit een goed „doel- puntje" voor 't comité van ALARM geworden is, bewees wel het grote aantal belangstellenden bij de wed strijd. En inderdaad kregen zij dank zij Alph. Boys, nog waar voor hun geld ook. Want al zou de 11—2 uit slag inderdaad doen vermoeden, dat het een zeer eenzijdige wedstrijd geworden is, dan was dit toch niet het geval. Het vlotte nu eenmaal de ze middag bijzonder bij DOSR, waarbij Joop v. d. Tang deze middag gelukkig weer eens als mid voor het leeuwenaandeel in de' doelpuntenlawine voor zijn reke ning nam. Gelukkig bleef Alph. B. door moedig volhouden in de twee de helft een pikant tintje aan de strijd geven. Reeds voor rust ver richtte de DOSR midvoor Joop v. d. Tang de hattrick waarna C. van Amsterdam no. 4 voor zijn rekening nam. Dank zü een penalty uit een handsbal kon Alph. Boys 2 min. vqor rust een verdiend tegénpuntje scoren. Na rust opende Joop v. d. Tang weer spoedig de score en bracht de stand op 5—1. Nadat Olyerhoek 61 en Akerboom 71 noteerde was het weer Joop van dei- Tang, die er 81 van maakte en al eer een eindstand van 112 wa§ be reikt smaakt hij zelfs het genoegen ook na de rust de hattrick te ver richtten, zodat hij met 6 doelpqnten wel een groot aandeel in de over winning had. Niettegenstaande het klasseverschil bleek Alph. Boys een sportief verliezer.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6