Loonsverhoging is mo CONCLUSIE VAN SOC. ECON. RAAD Het raadsel van Enschede komt voor de Amerikaanse televisie Bandeloos optreden van twee schuinmarcherende autobanden Straaljager maakte een geruisloze noodlanding in omgeving Zevenaar pond sterling ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Huurverhoging, door belasting verlaging te compenseren, gewenst De Sociaal-Economische Raad heeft gistermiddag na een discussie van enkele uren de nota in zake de wenselijkheid en mogelijkheid van een loonsverhoging vastgesteld. De nota besluit met de conclusie dat, indien zulks door het georganiseerde bedrijfsleven wenselijk zou worden geacht, een loonsverhoging, die zich zou bewegen binnen liet kader, dat in de be schouwingen in de nota is aangeduid, op grond van de huidige economi sche situatie geen bezwaren zou ontmoeten. De nota, die een uitvoerige analyse van de economische toestand bevat en die zo spoedig mogelijk in druk zal verschijnen, zal dienen als basis voor de besprekingen in de Stich ting van de Arbeid over de omvang van de loonsverhoging en de wijze, waarop deze zal worden toegepast. Zoals bekend beginnen deze besprekin gen Donderdag a.s. zelf de nodige maatregelen kunnen worden genomen om de reële inko menspositie van deze personen eni germate op peil tc houden. He.; belang van de ..vergeten groe pen" brengt ook mee dat zoveel mo gelijk de compensatie vooi de huur verhoging wordt gevonden in belas tingmaatregelen. De vergeten groepen De Sociaal-Economische Raad heeft er van afgezien een ongevraagd ad vies aan de regering uit te brengen. Het is, zoals de voorzitter van de S.E.R., prof. De Vries het noemde, „een nota aan iedereen en aan nie mand" geworden. De S.E.R. heeft in het ontwerp, samengesteld door een sub-commissie van de commissie Lo nen en Prijzen, tal van wijzigingen aangebracht, de meeste van redactio nele, sommige van principiële aard. Ruim een uur lang heeft de Raad in besloten vergadering beraadslaagd over de vraag of het stuk in het ge heim of in het openbaar zou worden behandeld. Met een slechts geringe meerderheid werd tot het laatste be sloten, mede omdat er reeds veel publicaties over de inhoud van de nota zijn verschenen. De nota, waarvan de inhoud ook in ons blad reeds in grote trekken is j weergegeven, spreekt zich niet uit f over de vraag of een loonsverhoging in de vorm van een vergunning dan wel van een verplichting gegeven zou moeten worden en ook niet over de omvang van de verhoging. De S.E.R. heeft echter een divergentie geconsta teerd tussen de ontwikkeling van de inkomenspositie van de handarbei ders en die van het nationale inko men per hoofd van de bevolking. Op basis 1949 100 is deze diver gentie 2 a 4 pet., op basis 1951 100 bedraagt zij 2 a 3 pet. De Raad is ver deeld over de vraag of in dit verband rekening gehouden moet worden met de invoering van de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering, waardoor genoemde percentages met 1 pet. zul len worden vermeerderd. Huurverhoging. De tweede belangrijke uitspraak van de S.E.R. is, dat tegelijkertijd met het eventueel overgaan tot een loons verhoging, een beginselbesluit geno men dient te worden ten aanzien van een nieuwe huurverhoging, waarbij een deel van de Raad van oordeel is, dat een huurverhoging gepaard moet gaan met de instelling van een huur- egalisatiefonds. De gevolgen van een huurverhoging dienen zoveel moge lijk te worden gecompenseerd door een verlaging van bepaalde indirec te en eventueel ook directe belas-1 tingen. Voor zover dat niet mogelijk zou zijn, kan een aanvullende loons verhoging toegekend worden. Vergeten groepen. In de derde plaats schenk de nota bijzondere aandacht aan de z.g. „ver geten groepen", zoals weduwen, ge- pensionneerden en kleine renteniers. De Raad heeft in zijn vergadering van gistermiddag besloten dat het dage lijks bestuur van de S.E.R. zich in zijn eerstvolgende vergadering over dit vraagstuk zal beraden en eventueel een commissie zal benoemen om de kwestie nader tc bestuderen. In de r.ota wordt gezegd, dat al het mogelijke gedaan zou moeten worden om het reële inkomen van deze groe pen niet te doen dalen. Ten behoeve van een deel dezer groepen zouden bepaalde wettel'ike voorzieningen ge corrigeerd kunnen worden. Voor zo ver het personen betref', die een in komen ontvangen uit bedrijfs- of on dernemingspensioenfondsen zouden van de zijde van het bedrijfsleven Conclusies. Uit de beschouwingen in de nota is een aantal conclusies getrokken, dat van belang geacht wordt voor de beoordeling van de vraag of op grond van de huidige economische situatie een eventuele loonsverho ging kan worden toegestaan. Er wordt op gewezen, dat aan het ge geven cijfermateriaal slechts een be trekkelijke waarde kan worden toe gekend doch dat de gegevens noch tans de best verkrijgbare zijn. De toestand van het 'bedrijfsleven wordt gekarakteriseerd door een grote mate van bedrijvigheid, waar voor de buitenlandse afzet de belang rijke drijvende kracht is, terwijl de toeneming van productie en werkge legenheid gepaard gingen met een gunstige ontwikkeling van de ar beidsproductiviteit. Het algemene economische beeld, aldus een der conclusies, behoeft niet zonder meer representatief te worden geacht voor de afzonderlijke bedrijfstakken. Af wijkingen in gunstige zowel als in ongunstige zin zijn mogelijk. Het is redelijk dat ook de werknemers in de stijging van het nationale inkomen een voldoende aandeel hebben. Verder wordt gesteld dat een ze kere voorzichtigheid geboden is in het leggen van additionele lasten op de Nederlandse export, aangezien de beschikbare marge om deze lasten te drager kleiner zou kunnen zijn dan veelal wordt gedacht. Ook wordt in de nota verklaard dat de invloed, die door een loonsverhoging op de werk gelegenheid, althans op korte termijn, zal worden uitgeoefend, van betrek kelijk geringe betekenis zal zijn, ter wijl op korte duur evenmin ongun stige consequenties te verwachten zijn voor dc betalingsbalans. '42 '43 '46 ROLLINS OF SWAN? Nog geen licht Prijsniveau. Of en in welke mate een loons verhoging op het prijsniveau zal wor den afgewenteld, valt niet met zeker heid te voorspellen- Naarmate in het ondernemersinkomen een marge voor loonsverhoging beschikbaar is, wordt afwenteling op de prijzen minder waarschijnlijk. De SER heeft in zijn overwegingen ook rr kening gehouden met het feit, dat thans de tendentie bestaat om hogere lonen te betalen dan volgens de huidige loonrichtlijnen mogelijk is. In de nota wordt de verwachting uitgesproken, dat een thans toe te stane loonsverhoging in de sectoren, waar niet officieel toegestane lonen worden uitbetaald, een verschuiving "zal doen plaats vinden naar de wel toegestane lonen. Ten aanzien van de huurverhoging wordt in de nota opgemerkt dat het voortbestaan van een kunstmatig, huurpei! door de ondernemers ge voeld wordt als een voortdurende be dreiging van hun kostprijsverhoudin- geweest. Zij juichten het toe dat bij de opstelling van de nota niet langer is uitgegaan van de kosten van le vensonderhoud ter bepaling van de hoogte van het inkomen, maar van het nationale inkomen per hoofd van de bevolking, waardoor een juister beeld wordt verkregen. De heren Vermeulen en Van Mastrigt pleitten in het bijzonder voor net zoeken naar een oplossing voor de vergeten groepen, die steeds verder achterop dreigen te geraken. Zoals we dezer dagen hebben ge meld, is al enige tijd in het zieken huis te Enschede ter observatie op genomen een man die, naar de me dici hebben vastgesteld aan geheu genverlies lijdt. Hij zegt Rollins te heten, oud-jachtvlieger van de Ame rikaanse luchtmacht te zijn, aan de invasie te hebben medegewerkt, bo ven Nederland te zijn afgeschoten en onlangs op de Amerikaanse vliegba sis Landstuhl bij Kaiserslautern te zijn geweest. De Amerikaanse lucht macht heeft echter geen Rollins „in de boeken". De assistent militaire attaché van de ambassade der V. S. te 's-Graven- hage en de assistent luchtvaart-atta ché M. Wills hebben gisteren een be zoek gebracht bij Rollins: Zij zouden thans bezig zijn een rapport op te stellen dat aan de regering in Wash ington zal worden gezonden. Televisie naar Enschede. De directeur-geneesheer van het ziekenhuis heeft een verzoek gekre gen van een Amerikaanse televisie maatschappij om Rollins voor d« Amerikaanse televisie te brengen. De maatschappij is bereid met opname apparatuur naar Enschede te komen en de directeur-geneesheer is, met met oog op het belang van het vast stellen der identiteit van Rollins, van oordeel dat hij het verzoek van de televisie-maatschappij kan inwilligen. „Ik ben Swan". Bij onderzoek in de V. S. is geble ken dat het registratienummer dat Nederland kent geen spoken Vervaardigers van griezelige spook films weten bij voorbaat, dat hun pro duct succes heeft, wanneer op een gegeven moment een ogenschijnlijk gen, omdat zij steeds moeten rekenen gewone man zich omdraait en de met de mogelijkheid, dat verhogingontstelde bioscoopbezoeker plotseling van het huurpeil een verhoging van I niet een schok tot de ontdekking het loonpeil met zich brengt. De Raad is van mening dat een loonsverhoging niet behoeft te wach ten op de invoering van een huur verhoging die, niet binnen enkele maanden zal kunnen plaats vinden. Bij de discussies gingen de heren VAN MASTRIGT (CNV), MIDDEL HUIS (KAB) en VERMEULEN (N W) in grote trekken accoord met de inhoud van de nota, die zij als een goede basis voor de komende bespre kingen beschouwden. Deze nota toont naar hur. mening aan, dat de gevoer de loonpolitiek tot dusverre juist is Geen ongelukken Een groep twee-persoons Lock heed „Shooting Star" lesvliegtuigen van de basis Volkel van de Konink lijke Luchtmacht heeft gisteravond van tien over half acht tot half ne gen een vlucht boven ons land ge maakt, die bedoeld was als een oefe- ningsvlucht o.a. voor het grondper soneel van de vliegbasis en de bedie ning van de luchtdoelartillerie en oef en ings vlucht gekoppeld aan een formatie verlaten. Het vliegtuig maakte in de schemering tegen tien voor half negen even ten noordwes ten van Zevenaar in een weiland een noodlanding, welke goed geslaagd is. Het toestel kwam terecht vlak bij de boerderij van de familie Reijmer. Niet buiten geweest. In het radioprogramma „vliegende schijven" van de K.R.O. was deze radar die bij 's-Gravenhage was op gesteld. De toestellen stegen van de basis Volkel op en vlogen over Nijmegen, Enschede, Groningen, Leeuwarden, Den Helder, Haarlem, Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven, Venlo terug naar Volkel. Een straaljager echter, bemand met de leider van de groep majoor-vlie ger-waarnemer P. A. C. Benjamins en de navigator kapitein-waarnemer S. Sjoerdsma moest voortijdig de prijsvraag voor de luisteraars. Tij dens deze radio-uitzending werd de noodlanding bekend gemaakt. De fa milieleden werd tevens medegedeeld dat de piloot en de waarnemer onge deerd de aarde hadden bereikt. Bij navraag in de omgeving van de plaats, waar het vliegtuig zich moest bevinden werd op de vraag: „Is hij u in de buurt misschien ook een straaljager geland?" het volgende geantwoord: „Een straaljager? Ik bevinden werd op de vraag: „Is bij komt, dat de man geen gezicht heeft. Men ziet daar een jas lopen, met een broek er onder en handschoenen aan, maar tussen de hoed en de kraag zit niets en dat niets, waardoor de hoed opgehouden wordt en de jas vorm krijgt, doet zelfs de meest nuch tere koude rillingen over de rug schieten. Een dergelijke sensatie heeft de fa milie Mennema uit Kropswolde Don derdagavond gehad. Men zat rustig een kopje thee te drinken, toen plotseling met een vreselijke klap de buitenmuur ver brijzeld werd en twee reusachtige autowielen het huis binnen kwamen rijden. Hoe? De wielen gedroegen zich speels; vermorzelde al het meubilair, dat zij op hun tocht ontmoetten en kwamen tussen de brokken tot stilstand. Nu geeft het doorgaans al een hele opschudding, wanneer een auto een huis komt binnentuffen, maar dan heeft men hou-vast aan tastbare fei-1 ten: De chauffeur heeft de macht over het stuur verloren en is zo doende van het rechte pad afgewe ken. Maar dit was het lugubere Donder dagavond in Kropswolde, er was geen auto er waren alleen maar twee auto- wielen, die op eigen gelegenheid de gevel ingedrukt hadden en de ont stelde familie kan buiten in velden noch wegen een auto bekennen. Nog geheimzinniger werd het feit, omdat de familie even van de straatweg af woont en de wielen dus kennelijk dwars door het weiland gekomen wa ren. Bestaat niet! In ons goede Nederland bestaan spookgeschiedenissen echter alleen op de film en in spannende boeken en Ongeveer ter zelfder tijd werd dan ook een vrachtrijder door een motor rijder er op attent gemaakt, dat er met zijn wielen iets niet helemaal in orde scheen te zijn, want er kwamen vuurstralen onder zijn wagen van daan. De wagen was gewoon om met dub bele banden te rijden, maar de laat ste kilometers had hij een gedeelte van deze overdaad achtergelaten op een landweggetje zonder dat de chauffeur dit gemerkt had. De ban den, die nu eens een eigen weg kon den volgen, waren dwars door een aardappelveld getrokken, sprongen vervolgens speels over een slootje en beëindigden hun avontuur in de huiskamer van de familie Menenma, nadat zij zich niet de moeite gegeven hadden om eerst de voordeur op te zoeken. De chauffeur heeft thans zijn ban den terug en de familie Mennema fe aan het puinruimen. Rollins hefte opgegeven ten name staat van een Eugène N. Swan. Een dame uit Haarlem, die zich met de politie te Amsterdam in ver binding heeft gesteld over een Ame rikaanse militair genaamd Swan, zal misschien zeer binnenkort weten of Rollins inderdaad Swan is. Rollins heeft n.l. gisteren tegenover de me de-patiënten van de ziekenzaal ge zegd. Swan te heten. Afgewacht dient echter te worden of deze naam hem zelf te binnen is geschoten of dat een der mede-pa tiënten hem zo heeft aangesproken, jpidat een bericht in de kranten was verschenen. Het is de politie te Enschede nog steeds een raadsel hoe Rollins, of Swan, in Enschede is gekomen. Toen hij daar werd aangetroffen, was hij er niet best aan toe, zodat het uit gesloten moet worden geacht dat hij zonder hulp in Enschede of zelfs in Nederland is aangekomen. Het eerste gebouw in Den Haag dat wordt gebouwd met een voorge vel van aluminium zal zijn de nieu we broodfabriek van Hus aan de Ootmarsumstraat. Wegens de grote isolerende kwaliteiten is aluminium door de Roterdamse architect M. J. L. Cadron gekozen als bouwmate riaal. Iedere Nederlander heeft vorig jaar gemiddeld 136 eieren gegeten. De totale Nederlandse eierproductie bedroeg n.l. circa drie milliard stuks, waarvan 55 werd geëxporteerd. Dit concludeert het jaarverslag over 1953 van de Coöp. Eierveiling van de A.B.T.B. De Amerikanen gebruiken 400 eieren per hoofd per jaar. Canada 272 en België 210. Ook Duitsland en andere Westeuropese landen zijn de Nederlanders de baas in het eieren- eten. De export van eieren nam in 1953 toe met 280 millioen tot in totaal 1644 millioen stuks, terwijl ook de financiële uitkomsten gunstiger la gen dan in 1952. DRIE DUITSE GRENSBOEREN KRIJGEN LANDERIJEN TERUG. Drie Westduitse grensboeren in de omgeving van Nordhorn zullen hun :n Nederland in beslag genomen lan derijen terugkrijgen, aldus is Vrijdag in Nordhorn vernomen. VLAGINCEDENT TE TUDDEREN. De rijkspolitie te Tudderen heeft vier jongelui aangehouden, drie Duitsers en één Nederlander, die de Nederlandse vlaggen van de huizen rukten en vernielden in een buurt, die versierd was om een vijftig-jarig huwelijksfeest te vieren. Het echtpaar Mustert-Muhlberg, wonende te Tudderen in de Zelf kant, het door Nederland geannex eerde Duitse gebied, vierde zyn gou den huwelijksfeest. Hiervoor had de buurt de huizen versierd met rood witte en Nederlandse vlaggen. Enige jongelui hebben de Nederlandse vlag gen omlaag gehaald en vernield. Bij hun aanhouding ontkenden drie van hen het feit te hebben gepleegd. De vierde, de twintigjarige Zelfkante»- B., bekende zich aan de vlaggen te hebben vergrepen. Als reden gaf hij op: Ik moet niets van de Hollanders hebben. Vroeger hadden wij het veel beter. De Zelfkant spreekt zijn afkeuring uit over het gebeurde. De politie wil achter het incident slechts een straat schenderij zien van een dronken kwajongen. Ook de drost, de heer H. Dassen, is van mening, dat het ge beurde niet de weerspiegeling is van wat in de Zelfkant leeft. Niet allen zijn hier pro-Nederlands, doch nie mand wenst de Nederlanders te be ledigen. (Alg, Dgbl.) i KUIL GEGRAVEN VOOR EEN ANDER Een buitenlander had op het strand bij de Koog op Texel een grote kuil gegraven. De man was trots op zijn werk, waarbij hij een grote hoeveel heid zand had verplaatst. Groot was zijn verontwaardiging toen hem de volgende dag bleek, dat een andere familie de kuil had bezet. De man wond zich dusdanig op dat politie en badmeester er aan te pas moesten komen om hem er van te overtuigen, dat het Texelse strand vrij terrein is. Studerende- en andere jongelui die op dit punt hoge eisen stel len en perfect dansen willen leren, zijn c lijks en op ieder uur welkom voor vrijblij vende inlichtingen. bANSACADEMIE WIELINGA STRENG BESLOTEN CLUBS VOOR HEN OIE'PRUS (Advertentie) MET EEN Door O. Straminoff 1) Voor een der weelderigste flats aan Regents Park stond een eindeloze«file auto's. De sneeuw viel in dichte vlok ken en tekende in witte lijnen de sta tige omtrekken van het machtige Re- gents Palace af. „Regents Palace". Met gouden let ters stond deze naam geschreven bo ven de brede ingELig van het indruk wekkende gebouw, dat door zijn for se en stijlvolle architectuur de gehe le omgeving beheerste. Het was dan ook inderdaad een paleis, een paleis, dat sprookjesachtige weelde van een oud slot uit de middeleeuwen paarde aan al de gemakken, welke de meest verwende sterveling dezer moderne technische eeuw zich slechts wensen kan. En ook boven op het dak praal de de naam in bre-ïe, gouden letters, welke des avonds, verlicht door vier krachtige schijnwerpers, de aandacht van de voorbijganger trokken, als wilden zij hem doordringen van het gewichtige feit, dat hier de macht en de rijkdom dezer aarde woonden. De klok van een naburige kerk deed twee luide slagen horen, en juist had de chauffeur van een prach- ge, zwartgelakte limousine tegen een collega de opmerking gemaakt, dat het wel weer een latertje zou wor den, toen de zware deuren van de hoofingan-g opengeworpen werden en de eerste gasten het feest verlieten. Het tafereel, dat de toevallige late voorbijganger, die in de gelegenheid was een blik in de hal te werpen, te zien kreeg, geleek wel een sprookje. Dit was Londen, het schatrijke Lon den, zoals slechts weinigen het te aanschouwen kregen, de wereldstad rijk gewikkeld in de kostbaarst denkbare stoffen, Londen in brocaat, lamé en zijde. Bedienden in schitte rende livrei hielpen de dames in haar decoratieve avondmantels, de een al weelderiger dan de andere, en de heren in avondkleding in hun zwa re bontjassen, waarna de gasten groepsgewijze in aangename kout het trotse gebouw verlieten en him li mousines opzochten. Het was weer een van. die partijen geweest, waarvan alleen John P. Nor man het geheim scheen te bezitten. Wie de eer genoot van deze million- nair uitnodiging te ontvangen, wist tevoren al, dat hij de gast zou zijn op een feest, waarover Londen nog we ken lang spreken zooi. Want niemand verstond beter de kunst zijn gasten, zijn héél verwende gasten, bezig te houden dan de jenge Norman. En on der de vierhonderd genodigden van deze avend was er dan ook niet één, die niet verrukt was over de wijze, waarop deze Bohemien-grand-seig- neur, zoals men hem in de we reldstad noemde wederom de eer en reputatie van zijn huis hoog ge houden had en de naam zijner gere nommeerde feesten in een nieuwe glans had doen schitteren. En toch was deze Norman inder daad nog slechts een heel jonge man Hij had namelijk juist vandaag de leeftijd van vijf en twintig jaar be reikt en John P., zoals hij in de wan deling heette, vertoefde nog slechts twee jaar in Londen. Deze twee jaren echter waren voldoende ge weest om zijn reputatie als gastheer te vestigen. Maar het was niet slechts deze reputatie, welke hij wist hoog te houden. Wanneer iemand sprak over een sportsmen, dacht hij aan John P. Wanneer men het had over een aan genaam causeur, een prima danseur, dan rees zijn beeld voor ieders ogen op, en wanneer de meisjes uit Lon- den's hoogste kringen, die dit jaar voor de eerste maal aan het hof ge-^ presenteerd waren, het onder elkan der hadden over de held harer dro men, dan dachten zij allen aan John P. Norman. Ieder, die hem kende, zou derhal ve gemeend hebben dat deze uitver koren jongeling de gelukkigste aller stervelingen was. En toch was hij dat in werkelijkheid niet. Nu zijn laatste gast vertrokken was, en hij, nog slechts omringd door enkele getrou wen, oud-studie-genoten uit Oxford, in onverschillige houding, met de handen in de zakken van- zijn elegant rokcostuum tegen een zuil van een hoge, antieke schouw leunde, moest wel ieder, die hem ongemerkt gade sloeg, de indruk krijgen, dat de be roemde John P. voor wie allen kniel den en naar wiens gunst geheel Londen dong, inderdaad verre van gelukkig was. Zijn grootvader, de grondlegger van het familiefortuin, wiens portret, ten voeten uit geschilderd door een van Engelands 'beroemdste kunstenaars, recht tegenover hem hing en wiens beeltenis de verpersoonlijk'ng scheen van alles, wat naar wilskracht en energie zweemde, scheen hem met iets verwijtends in zijn blik aan te staren Daar vlak naast hing het eveneens levensgroot geschilderd portret van zijn vader, Francis P. Norman, de man met de staalblauwe blik en de energieke kin, die de 'beurs in Wall- street beheerste en van wiens onver wachte, maar altijd onfeilbare ma noeuvres ieder, die iets betekende in de financieele wereld afhankelijk was. Het scheen wel, of ook Francis P. Norman, de kauwgom-koning van Amerika, die door zijn energiek en rusteloos streven zich een fortuin verworven had, dat een record bete kende op de lange lijst v<n de Ame rikaanse millionr.airs met uitgespro ken minachting neerkeek op zijn zoon zijn enige nakomeling, en hem zijn lichtzinnige levenshouding van rijke nietsnut verweet. Immers, toen deze Francis P. Norman de leeftijd van vijfentwintig jaar had bereikt, had hij reeds kans gezien het#hem door zijn vader nagelaten fortuin te ver dubbelen en de hechte basis gelegd voor een onderneming, welke thans een wereldnaam droeg. Duidde John P's onvermogen in de richting van de gevreesde dalende lijn als gevolg van het afnemende doorzettingsver mogen van een familie-tak, die eens door ziii wilskracht een werelddeel had beheerst? John P. liet zijn blik door de prachtige zaal gaan, waar nog geheel en al de atmosfeer van het zo juist geeindigde opgewekte feest hing. Vier pairs warén er onder zijn gasten ge weest, één lid van het Koninklijk Huis, een hertog, drie leden van het Hogerhuis, een vooraanstaand politi cus, naar wie op dit ogenblik de ge hele wereld luisterde, en men had hem bejubeld, als wellicht zelden te voren een vijf en twintigjarige beju beld en gehuldigd was. En toch was de rijkste en populairste jongeman van Londen niet gelukkig. Zijn -blik bleef eindelijk rusten op het gelaat van trouwste schoolvriend en onafscheidelijke makker uit de gelukkige dagen ven Oxford, Jack Tanckerton. En op dat dezelfde ogenblik verscheen er een zonnige, bijna vrolijke glimlach op zijn ge zicht. „Ik behoef je ditmaal geen penny aan te bieden voor je gedach ten, waarde Jack", merkte hij op, „want ze liggen zo overduidelijk op je gelaat te lezen ,dat niemand zich vergissen kan".

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6