Den Haag koopt het landgoed Clingendael" voor recreatiedoeleinden Pogingen het roer om te gooien liepen vast op harde woorden Psychopathen met kunstsnorren en geverfde haren ontsnapt Grevenbicht weer centrum van troost en geestdrift voor vrije vrijgezellen De 8 na oorlogse K.L.M.-rampen DINSDAG 24 AUGUSTUS 1954 - DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA I Bijna geheel op Wassenaars grondgebied Met 33 tegen 5 stemmen heeft de Haagse gemeenteraad zich gistermid dag verenigd met een voorstel van B en W om het aan de Wassenaarse- weg en de Van Alkemadelaan gele gen gedeelte van het landgoed „St. Annalands Clingendael" ter grootte van ongeveer 60 hectaren aan te ko pen voor dc som van 1.550.000, Het voorstel was reeds op 28 Juni J.l. in de raad ter sprake geweest, doch het is toen aangehouden, om dat de raad nader wenste te worden ingelicht over de voorgeschiedenis van de zaak. Op grond hiervan en mede omdat de betrokken wethouder toen niet aanwezig was, werd beslo ten, de behandeling uit te stellen. In middels hebben B en W de raad na dere mededelingen gedaan. Aan de gedachtenwisseling over het voorstel en over de voorgeschie denis namen woordvoerders van na genoeg alle fracties deel. Over het algemeen gevoelde men ervoor om de bestaande recreatiegelegenheid door aankoop van het nagenoeg ge heel op Wassenaars grondgebied ge legen landgoed uit te breiden, doch men was van oordeel, dat er een on behagelijke situatie was ontstaan, omdat, de gemeente niet zeer actief zou zijn geweest in deze zaak. Nood boven tegenzin De wijze van onderhandelen vond men ook niet gelukkig, maar men wilde de noodzaak van aankoop doen prevaleren boven een bepaalde te genzin. Een groot van de fractie der VVD achtte aankoop wel wenselijk, doch niet tegen de voorgestelde prijs. Het landgoed maakt deel uit van het gebied, waarvoor een streekplan „Westland" in voorbereiding is ver klaard en nu achtte mr. De Lint (OH) het niet juist, dat de gemeente OEFENING „VUURITOOP" Afsluiting weg bij Katwijk Vandaag en morgen wordt de oefe ning Vuurdoop gehouden als afslui ting der herhalingsoefeningen van de 44e Regimentsgevechtstroep (territo riale verdediging). Deze oefening wordt gehouden tussen Noordwijk en Wassenaar. Hedenavond zullen de troepen vanuit het centrum van het land zich concentreren trum van het land zich concentreren in het gebied NoordwijkKatwijk om in de ochtenduren van 25 Augus tus te worden geoefend rondom de vliegbasis Valkenburg. In verband met deze oefening zal de Rijkswe-r KatwükRijksdorp op Woensdag 25 Augustus van des mor gens 6 uur tot des avonds 18.00 uur zijn gesloten voor het burgerverkeer met uitzondering van de normale bus-verbinding. WAAOPM «FRSSMPE IN WELVAREND LAND Vraag van landbouw-kringen De persdienst van de Stichting voor de Landbouw deelt mede: Het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw heeft beraad slaagd over eventuele verhoging van het vetgehalte van de consumptie melk. Over dit onderwerp heeft de minister' van landbouw in een ver trouwelijk onderhoud met het dage lijkse bestuur van de Stichting voor de Landbouw enkele mededelingen gedaan, waarover ontijdige publica ties zijn verschenen. Ofschoon het hoofdbestuur het betreurt, dat over deze vertrouwelijke besprekingen tussen de minister van Landbouw en de Stichting voor de Landbouw, zonder voorkennis van de gespreks genoten, mededelingen ter publicatie zijn gedaan, acht het hoofdbestuur onder deze omstandigheden het ge wenst mee te delen op grond van welke motieven de stichting voor de landbouw zich uitsprak voor verho ging van het vetgehalte van de con sumptiemelk. Deze motieven zijn de volgende: a. Het vetgehalte van 2 'S is een overblijfsel van de vetschaarste tij dens en kort na de oorlog. Dit mo tief is niet alleen vervallen, maar zelfs in zijn tegendeel omgeslagen; b. De vermindering van het vet gehalte doet schade aan de waarde ring van het publiek voor de con- sumptiemelk, hetgeen het verbruik niet bevordert; c. Bij de gestegen welvaart past geen kunstmatig verarmde melk. In geen enkel ander West-Europees land wordt consumutiemelk verkocht met minder dan 3 vet; d. De standaardisatie op 2y. vet leidt tot een extra boterproduc- tie van ongeveer 20.000 ton per jaar, waarvan een aanzienlijk deel slechts met verlies kan worden verkocht; e. Dit verhoogde aanbod van Ne derlandse boter veroorzaakt node loze spanningen op de internationa le botermarkt en wellicht nog meer een onwelwillende stemming ten op zichte van de Nederlandse boterex- port. Het hoofdbestuur heeft besloten het gehele vraagstuk van het con- sumptiemelkbeleid en de consump- tiemelkvoorziening ter bestudering voor te leggen aan verschillende des kundige commissies binnen de Stich ting voor (je Landbouw, mede om na te gaan, welke invloed dit vraag stuk heeft op de loon- en prijspoli tiek. zou berusten in een gedeeltelijke be bouwing van „Clingendael". Een Een stuk van het terrein is namelijk verkocht aan de ANWB. In zijn antwoord merkte wethou der ir. Feber (KVP) o.m. op, dat al len van oordeel zijn, dat „Clingen dael" een prachtig recreatieoord voor de Haagse burgerij is. Z. i. is dit ge bied niet alleen begeerbaar, maar noodzakelijk en naar zijn oordeel is het gerechtvaardigd te voorgestelde uitgave te doen. De prijs is redelijk te achten. Als Uw gewrichten alleen nog maar pijnlijk bewegen en Rheumatische scheuten door Uw leden gaan Dan is 't hoog tijd voor een Kruschen kuur. Rheumatische pijnen zijn in negen van de tien gevallen gevolg van onzuiver bloed. De bloedzuive rende organen schieten te kort. Geef die weer jeugdige kracht; breng ze weer op gang met Kruschen's zes mi nerale zouten. Duizenden rheumatiek- lijders vonden da-ar 'baat bij. Waarom zoudt gij dan achterblijven? 't Gaat om Uw eigen welzijn maar ook om 't levensgeluk Uwer huisgenoten, die U graag weer de oude zien, fit, welge moed, opgewekt en vrij van pijn.... (Advertentie) RUMOER IN RAAD VAN ZIER1KZEE Propaganda beneden alle peil Gisteravond kwam de nieuwe ge meenteraad van Zierikzee in zijn eerste vergadering bijeen. Voor aan de afwerking van de agenda werd begonnen, werd door een nieuw ge kozen raadslid van de oppositiepar tij „Het Roer Om", een verklaring namens zijn partij voorgelezen, waar onder meer afkeurend werd ge sproken over de houding van het ge meentebestuur ten opzichte van de nieuwe partij. Verder werd in de verklaring ge zegd. dat het tweede gekozen raads lid van „Het Roer Om", de heer S. van Gastel, zich niet had gehou den aan de voor de verkiezingen ge maakte afspraken en als gevolg daar van als lid van „Het Roer Om" is geroyeerd. De heer van Gastel blijft raadslid, doch niet als vertegen woordiger van „Het Roer Om". Naar aanleiding van verscheidene punten uit de verklaring van „Het Roer Om" ontstond een vrij leven dig debat. En bloc stelden de andere nieuwe raadsleden zich tegenover mr Keuning, waarbij vooral de door zijn groepering gevoerde verkiezings propaganda het moest ontgelden. Persoonlijke belediging. Sprekers waren van mening dat de door „Het Roer Om" gevoerde verkiezingspropaganda beneden alle peil was, en de heer J. W. van den j Doel (AR) verklaarde zich persoon lijk beledigd te gevoelen door de uit- KVP-WERKGROEPEN OVER SAMENSTELLING VAN PROGRAM Het bestuur van de KVP heeft de werkgroepen der partij in het hele land in de gelegenheid gesteld hun medewerking te verlenen bij de sa menstelling van een ontwerp-pro- gram voor 1956. Met de samenstelling van dit ontwerp-progi'am de be stuursraad stelt het definitieve pro gram vast wordt een program commissie der partij belast. Het bestuur der KVP heeft beslo ten aan het werkprogram een korter program te ontlenen, dat als verkie zingsmanifest de algemene strekking van het werkprogram en zijn hoofd punten weergeeft. Om dit alles te verwezenlijken zullen de werkgroe pen deelnemen aan een enquête. Elke werkgroep heeft zodoende de be voegdheid zich uit te spreken over de volgende zeven onderdelen van de politiek; supra-nationale en interna tionale politiek, sociale politiek, eco nomische politiek, gezinspolitiek, be- lastingpolitiek, woningbouw en on derwijspolitiek. Bij elk der zeven onderdelen kun nen drie program-punten vermeld worden. Elke werkgroep heeft boven dien de bevoegdheid aan de gestelde zeven onderdelen der politiek nog één toe te voegen en daarbij eveneens drie programpunten aan te geven. Aan de werkgroepen is gevraagd hun wensen vóór 8 October aanstaande kenbaar te maken. lating van „Het Roer Om" waarin werd gezegd dat het gemeentebestuur zonder uitzondering niet capabel was voor zijn taak. Een langdurige woordenstrijd was het gevolg. Toen de burgemeester, jhr mr J. J. Schuurbeque Boeye een eind aan de discussie maakte, na in het kort zijn standpunt te hebben weergege ven, en het volgende agendapunt aankondigde, was de samenwerking met „Het Roer Om" nog ver te zoe ken. Uit de daarop volgende verkie zing van wethouders en leden van diverse raadscommissies bleek dat de fracties van tevoren over deze verkiezingen reeds overeenstemming hadden bereikt. Men behoefde de stemmen nauwelijks te tellen. Een enkele benoeming voor mr Keuning werd door de gekozene in beraad ge houden. BERKELSE MOORDZAAK Broer van verdachte licht te beïnvloeden De Leidse psychiater, dr. Carp, heeft onlangs een rapport uitgebracht over de geestesgesteldheid van de broer van de Berkelse arts, de arts. die verdacht wordt zijn vrouw in Sep- tembre 1952 van het leven te hebben beroofd De broer van de arts werd in de zaak gemengd toen de justitie aan wijzingen meende te hebben, dat hij de schrijver was van de zgn. „zelf moordbriefjes", die de verdediging tijdens het voor-onderzoek in het ge ding bracht. De broer van de arts werd toen ge arresteerd en kort daarop ook een van de verdedigers, omdat de gearre steerde broer verklaard had, dat hij de briefjes in opdracht van de Haag se advocaat geschreven had. Alhoewel de broer na verloop van tijd weer vrijgelaten werd, evenals de gearresteerde verdediger, werd 'n strafvervolging tegen hem ingesteld, die nog voor de balie zal moeten ko men. In het kader daarvan is het psy chiatrische rapport van prof. Carp zeer gunstig voor de verdediging. Prof. Carp veitelaart in zijn rapport, dat de broer van de arts zeer licht te beïnvloeden is en dat de belofte van spoedige vrijlating voor hem vol doende was om een voor hemzelf en voor de verdediger bezwarende ver klaring af te leggen. Zoals men zich zal herinneren trok de broer naderhand zijn bekentenis in en vertelaarde, dat bij het gehele verhaal over de vervalsing verzon nen had. Het is nog niet bekend wanneer de strafzaak tegen de broer in openbare behandeling zal worden genomen. De politie in ons land is gewaar schuwd voor vier psychopathen die kortgeleden uit de rijksasyls voor psychopathen te Avereest zijn ont vlucht. De patiënten zullen vermoe delijk trachten naar Frankrijk uit te wijken. Twee van de vier ontsnapten, de 39-jarige H. V. uit Rotterdam en de 47-jarige H. R. uit Breda zijn uit PRIESTERWIJDING H.H. HARTEN Op Zondag 29 Augustus zal mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, in de parochiekerk van BroekhemValkenburg de H. Pries terwijding toedienen aan de volgen de fraters: Oswald (Piet) Bukkems, Asten (N.B.); Sixtus (Frans) van. Lieshout, Rotterdam (Noord); Da- mascenus (Jan) Rovers, Den Haag; Borromeus (Herman) Goddijn, Lei den; Romanus (Gerard) Koek, Roe- lofarendsyeen; Arnold (Stef) Dries- sén, Almelo; Linus (Hans) Rei- chenbach, Nideggen (Eifel); Dami- aan (Piet) Marinus Heikant, Tilburg; Johannes (Huub) Luyten, Beek (L.); Juliaan (Lambert) Claessens, Berg en Terblijt (L.). Op dezelfde dag zal aan de vol gende fraters de diakenwijding wor den toegediend: Raynald (Henk) Bosman, Wilnis (U.); Victorinus (Frans) Voskuil, Lichtenvoorde (G.) Roland Ben) van Delden, Zwolle; Wilbert (Lambert) van Agt, Eindho ven: Efrem (Jan) van Rijen, Molen schot (N.B.); Winfried (Frans) Rot tier, Den Haag; Cleophas (Herman) Verschragen, Arnhem; Fabiaan (Bep) v. Lieshout, Rotterdam; Rom- bout (Harrie) Spee, Drunen (N.B.); Damasus (Herman) Lambers, Breda Reinier (Bertus) Renckens, Hoorn; Caecilianus (Cor) Rademaker, Schie dam, allen van de congregatie der H.H. Harten. Van 17 tot en met 21 Sept. In de Limburgse gemeente Gre venbicht zal van 17 tot en met 21 September a.s. het wereldvrijgezel- lencongres worden gehouden. Er is een gevarieerd prorgramma samen gesteld. Grevenbicht zal tijdens het congres feestelijk worden verlicht en de 26 café's van het ongeveer 2600 inwoners tellende dorp zullen wor den omgetoverd in bars, Hollandse koffiehuizen, Weinstuben, etablisse- ments charmants, enz. De congressisten zullen op 17 Sep tember op het gemeentehuis worden begroet door de heer G. Greijn, de gemeentesecretaris van Grevenbicht, tevens stichter van hét wereldvrijge- zellencongres. 's Avonds zal de feest tent, waarin de verschillende pro grammapunten in de komende dagen zullen worden afgewerkt, worden geopend. Op' Zaterdag 18 September zullen na een welkomstwoord dooi de 'burgemeester van Grevenbicht in leidingen worden gehouden door de heer Greijn en Mary Pos. („Wat zou de wereld zijn zonder vrijgezellen?") Leerzame lezingen Op Zondag 19 September zal een symbolische optocht worden gehou den, die geheel in het teken van de Met diae&e aaavlapiye &aCda Foto boven: Het lijkje van het negen- j Onder: Nadat der wrakstukken en jarige zoontje van de familie Baussan het lijkje van het 9-jarige jongetje uit Haiti wordt naar de op de wal ge- aan wal waren gebracht, werden de reedstaande wagen aan de IJmuider i wrakstukken per wagen vervoerd haven, overgebracht. om door de Raad voor de Luchtvaart onmiddellijk te worden onderzocht. vrijgezel zal staan. De optocht is ont worpen door de kunstschilder Eugè- ne Quanjel uit Heerlen, die tijdens het congres in Grevenbicht tevens een aantal van zijn schilderwerken zal exposeren. Op bet programma staan voorts o. m. inleidingen door mr. Elias over „Vrijgezel en vrijgezelligheid". Ber nard Verhoeven over „De vrijgezel, een levensstaat of een noodlot?" en door de heer J. Hansen, litt. rom. drs. over „De moderne Limburgse letterkunde met betrekking tot de vrijgezel", demonstratie van oude en moderne gezelschapsdansen, gans trekken te paard, koningsvogelschie- ten, modeshow, internationaal kap- concours en een slobbal, waarna de vrijgezellenpoppen aan de Maas zul len worden verbrand. MEISJE SLIKTE DDT-PILLEN IN Het 4-jarig dochtertje van de fam. J. Blom, polder Eeierland op Texel, is vanochtend per speciaal éénmoto- rig vliegtuigje naar het vasteland ge bracht en opgenomen in een zieken huis te Den Helder. Het kindje had in een onbewaakt ogenblik een doos je DDT-tabletten weggenomen en er een aantal van opgegeten. De toe stand van het kind was zeer zorg wekkend. het kamp Hessum uit Dalfsen weg gelopen, terwijl de twee andere pa tiënten. de 27-jarige R. v. d. O. uit Schiedam en de 57-jarige J. S. uit Maastricht, die korte tijd verlof mochten hebben, niet op hun vacan- tieadressen zijn aangekomen en ook niet naar het rijksasyl zijn terugge keerd. De Rijkspolitie, die alle pogingen in het werk stelt de vluchtelingen op te sporen, vermoedt, dat de vier el kaar na hun ontsnapping hebben op gezocht en nu verder in eikaars ge zelschap zullen trachten zich schuil te houden en vervolgens zullen pro beren ongemerkt de grens te passe ren. Vrij dicht in de buurt van het kamp Hessum is het viertal namelijk gesignaleerd. Eén van de vier, die reeds enige malen kans heeft gezien aan zijn bewakers te ontsnappen, heeft zich goed op zijn vlucht voor bereid. Hij draagt een kunstsnor, ter wijl hij voorts zijn haren heeft ge verfd. Alle grensposten zijn gewaar schuwd. (Alg. Dagblad). HOGE PRIJZEN IN STAATSLOTERIJ In de 524e Staatsloterij zijn van ochtend in de vierde klasse, zesde lijst, die hoge prijzen uitgeloot. 50.000 viel op no. 19589, de 15.000 op no. 4433, en de f 10.000 op no. 18053. SAMEN 0PG"A/!N NAAR EEN VERENIGD EUROPA Gistermiddag verklaarde de senior van de Kolpingvereniging van het Duitse diocees Munster, de heer Her- bert Faust, toen hij de eerste bijeen komst der jongeren cn hun leiders in het Nijmeegse Kolpinghuis sloot: wij willen onder de schutse van de vlaggen van het federalistisch Euro pa en van onze Kolping organisatie samen opgaan naar het verenigde Europa. Even te voren had drs J. Acker- mans uit Nijmegen het onderwerp bëhandeld: Nederland, zijn geschie denis en zijn cultuur, Nederland en Europa. Hij schetste hoe in de loop der eeuwen Nederland altijd had geijverd voor de samenwerking dei- volkeren en ons land een toevluchts oord was voor hen, die geestelijk on derdrukt werden. De gehele vergadering van jonge ren uit heel West-Europa was het eens dat, door bevordering van vre de en vriendschap onder de volkeren en door onderlinge samenwerking de beste waarborgen geschapen worden voor de wederopleving van het Wes ten. Gisteren bezochten de congressis ten het openluchtmuseum te Arn hem. Dinsdag is gewijd aan het on derwerp: de bekwame vakman. CHAUFFEUR HAD VRACHT MET REVOLVER Toen een Utrechtse taxi-cauffeur zich Zondagnacht met zijn passagier in 'beweging zette, ging deze zwaar onder invloed, met een revolver zwaaien. Dit was voor de chauffeur aanlei ding om de man met de meeste spoed op de opgegeven plaats in de Cre- merstraat af te zettenDaarna wendde hij zich tot de politie, die te gen de 39-jarige Rotterdammer H. C. D. Proces-verbaal opmaakte wegens overtreding van de Vuurwapenwet. Hij werd niet gearresteerd daar hij geen eigenlijk bedreiging had ge- i pleegd. De na-oorlogse rampenlijst van de K. L. M„ die gistermiddag een droeve uitbreiding gekregen heeft, ziet er thans als volgt uit: 14 November 1946: Dakota op Schiphol (26 doden). 26 Januari 1947: Dakota op Kastrup, Kopenhagen (22 doden). 20 October 1948: Constellation „Nijmegen" op Prestwick (40 doden). 21 Juni 1949: Constellation „Roermond" in zee gestort bij Bari (23 doden). 12 Juli 1949: Constellation „Franeker" bij Bombay (45 doden) 2 Februari 1950: Dakota postvliegtuig in Noordzee gestort (7 doden). 22 Maart 1952: „Koningin Juliana" Frankfurt (44 doden). 23 Augustus 1954: „Willem Bontekoe" bij Nederlandse kust ver ongelukt (21 doden). HEEL WALCHEREN IN GREEP VAN MYX0MAT0SE De konijnenziekte myxomatose, die onlangs op Wachercn opnieuw is uilgebroken breidt zich nog steeds uit. Elke dag worden nieuwe geval len geconstateerd, met name in kop pers die nog niet zijn ingeënt. Dc ziekte is thans over het gehele eiland verspreid. In alle Walcherse gemeenten kam pen de konijnenhouders er mee. Op grote schaal worden de dieren inge spoten. Honderden konijnen in hok ken, die nog niet waren besmet, zijn zodoende immuun gemaakt. Maar het aantal tamme konijnen op Wal cheren is sterk verminderd. Men schat het verlies op enkele duizen den. Een nauwkeurig cijfer is niet te noemen, omdet een overzicht ont breekt. Het verliescijfer stijgt nog elke dag. De wilde-konijnenstand op het eiland schijnt eveneens zwaar onder de ziekte te lijden. Ook jagers heb ben de laatste tijd zeer veel dieren gedood, met het oog op het gevaar, dat deze voor de zeeweringen ople veren. JONGETJE IN SLOOT VERDRONKEN In een sloot langs de spoorlijn aan de Diergaardensingel te Rotterdam is gistermiddag omstreeks half vijf de vijfjarige jongen B. uit de Van Speykstraat verdronken. Het ventje raakte te water toen hij bij de sloot speelde, met een zevenjarig neefje. Deze heeft geprobeerd het jongetje uit het water te halen. Toen dit niet lukte, haalde hij een in de buurt surveillerende agent. Deze bracht het ventje op het droge en de GG en GD pasten kunstmatige ademhaling toe, doch zonder resultaat. Het stof felijk overschot werd naar het zie kenhuis Coolsingel overgebracht. gasverstikking in douchecel Te Haarlem is Zaterdagavond een man in een dnucecel door gasverstik king om bet leven gekomen. De man nam een bad 'n een lot douchecel omgebouwde kast. Hij had had een gasgeyser enige tijd op vol laten branden, maar doordat het toe stel geen ventilatie had ging de vlam toen de zuurstof in de cel ontoe reikend was geworden, uit en dit werd de man noodlottig. Toen het gas ook in de wonVig doordrong en door de bewoners werd bemerkt, waren de levensgeesten van de man reeds ge weken. WACHTSMAN DOOR EEN WINCH GEGREPEN Tijdens het verrichten van werk zaamheden aan boord van het Engel se s.s. Dunda, dat in de Waalhaven te Rotterdam ligt, is de 56-jarige wachtsman C. Korver Zaterdagmid dag gegrepen door het touw van een winch. Hij werd met het hoofd tegen het dek geslingerd en was o-p slag dood. TWEE JEUGDIGE REDDERS ONTVINGEN BELONING De burgemeester van Delft heeft na mens het Carnegie heldenfonds een drietal beloningen uitgereikt aen jeugdige redders. Een polshorloge met inscriptie kregen de zestien ja rige Hubertus H. M. de Vreede en de vijftienjarige Adriaan van der Kruk Beide jongens hadden o.p Nieuw jaarsdag een zevenjarig jongetje ge red dat in het grachtwater aan het Achterom te Delft was geraakt. De achttienjarige Gerrit H. J. Nieuwenhuyse te Delft die ongeveer een half jaar geleden een vijfjarig kind had gered uit de gracht langs de Molslaan, kreeg een vulpenset met inscriptie. DROGISTERIJ TE NAARDEN UITGEBRAND Zondagmorgen omstreeks 11 uur ontdekten inwoners van Naarden, dat er vlammen lekten uit de achter woning van de drogisterij van Van S. in de Marktstraat aldaar. Dade lijk waarschuwden zij de politie en de brandweer. De politie was het eerst ter plaatse en trachtte met sehuimblussers de brand te stuiten. Dit gelukte echter niet, mede door dat de étalageruiten sprongen, waar door het vuur in hevigheid toenam. Enkele ogenblikken later arriveerde de brandweer, die met vijf stralen de vuurzee trachtte te bedwingen. Dit bleek echter onbegonnen werk. De vlammen grepen zo snel om zich heen. dat het pand met de gehele in boedel verloren ging. De 63-jarige bewoner, de heer Van S.. kon tijdig zijn woning aan de achterzijde ver laten. doch liep hierbij brandwonden op. Hij werd naar de Majella-stich- ting in Bussum vervoerd. Verzeke ring dekt de schade. GOUDEN JUBILARESSE IN CULEMBORGS MARIAKROON Op 31 Augustus viert in het be kende internaat Mariakroon te Cu- lemborg Zuster Johanna Catharina haar gouden kloosterfeest in de Con- gregatie van J.M.J. Zuster Joharna i Catharina (mej. Fr. Baren uit Beu gen) is gedurende lange jaren lera- res aan de Mulo v;ti Mariakroon ge- weets.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5