Mendès-France bracht een bliksembezoek aan Londen Churchill bleek niet omver te praten Oogsten rotten weg in Europa Indo.Europeanen emigreren naar Brazilië De „Agamemnon" doet Korfoe aan Woningen voor Bloklaan te bejaarden aan Voorschoten Duitse predikant geeft andere lezing over Katwijkse strandrel DINSDAG 24 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Parijs staat alleen in Westerse wereld Mendès-France is gisteren van Brussel uit naar Londen gevlogen en gis teravond weer te Parijs teruggekeerd. In Londen had hij een bespreking met zijn Britse collega Churchill. Het ligt voor de hand, dat Mendcs-France ofschoon daar niets van bekend is gemaakt Churchill heeft gepolst Over de Engelse houding ten opzichte van het Europese leger. Het verluidt, dat Churchill op zijn standpunt is blijven staan. Churchill nam bij de cieur van zijn woning afscheid van de dynamische Franse premier en de deur openend van de wagen van Mendès-France zei hij: „Ik zal alles doen wat ik kan, om u te helpen." COMMUNIQUE Na beëindiging van de besprekin gen is het volgende communiqué uit gegeven: „De ministers zijn het eens over het belang, dat zij hechten aan het be waren van de eenheid van de vrije volken van het Westen en aan de noodzaak om snel practische maat regelen te dien einde te nemen". Voordat de Franse premier in het vliegtuig stapte, zei hij tot verslag gevers, dat allen het eens waren over de voortzetting van de samenwerking tussen de Westelijke landen en spe ciaal tussen Engeland en Frankrijk tot het bereiken van gemeenschap pelijke doeleinden en idealen. Een niets zeggend communiqué en niets 2eggende woorden. Volgens United Press is premier Mendès-France van plan het verdrag in zake het Europese leger te begra ven, de Westduitse souvereiniteit te herstellen en vervolgens een andere formule te vinden voor een beteugel de Duitse herbewapening. Amerikanen grepen in Communistische Chinese artillerie heeft nationalistische eilanden voor de Chinese kust beschoten, aldus meldde gisteren een correspondent van het dagblad van ..New York Post". Het vuren werd gestaakt, toen Amerikaanse vliegdekschepen op het toneel verschenen en versterkingen aan land werden gezet. Dit is niet de eerste maal, dat Amerikaanse strijdkrachten in de wateren rond Formosa in contact zijn geweest met Rood-Chinese troe pen, aldus de correspondent. DE EERSTE ATOOMKLOK Russische geleerden hebben een atoomklok geconstrueerd, die in 24 uur slechts een afwijking vertoont van een millioenste seconde, aldus meldt radio-Moskou. Hoge Franse kringen zeiden, dat de premier deze drie doelstellingen van zijn vijf dagen van vruchteloze on derhandelingen in Brussel en zijn bliksembezoek aan Engeland heeft meegebracht. TOCH NIET MISLUKT? De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken, mr. J. W. Beyen, heeft op een persconferentie te Den Haag verklaard dat hij de Brusselse conferentie over de Europese Verde digingsgemeenschap niet mislukt acht In de eerste plaats omdat de Bene lux, Duitsland en Italië volkomen eensgezind bleken, in de tweede plaats omdat zij tot concessies bereid bleken te zijn tot aan de grens van hun eigen parlementaire mogelijk heden en hun eigen opvattingen, en voorts omdat een aantal misverstan den, die in Frankrijk over het ver drag bestonden, uit de weg konden worden geruimd, waardoor een rati ficatie meer kans kreeg. Na de Brusselse conferentie moet de Franse regering zich opnieuw be raden. Op een vraag over een eventuele nieuwe oriëntering der Nederlandse buitenlandse politiek, voor het geval het geval het wetsontwerp in Parijs valt, antwoordde de minister, dat een beschaafde vrouw zich niet als we duwe beschouwt voordat haar man werkelijk overleden is. Men kan niet anders doen dan de Franse beslissing afwachten. Enorme schade door de regens Het vele regenwater heeft reeds heel wat schade op z'n geweten. In geheel Duitsland rotten de aardap pels in de grond weg en uit de ko renschoven die op het land staan, ontspringen nieuwe loten. Een maand lang lang heeft. Duitsland bijna geen dag zonder regen gekend. De schade aan alle oogsten is zo groot, dat de regering specialisten heeft uitgezon den, die zullen bekijken of het no dig is de import te vergroten om het verlies op te vangen. Niet alleen de regen is de schuldi ge: tengevolge van de zware stor men is op vele plaatsen het koren zo platgeslagen, dat het niet machi naal te oogsten valt. Overal worden extra arbeiders gevraagd, waarbij men zelfs een beroep heeft moeten doen op kantoor- en fabrieksperso- neel. In Frankrijk kijken de wijnboeren tegen verregende wijngaarden aan. Ten Westen van Marseille is negen tig procent van de oogst vernield. De Braziliaanse radio-omroep Sneeuw, hagel en regen hebben ook heeft bekend ft maakt, dat presi- aan de oogst van alle andere gewas- j dent Getulio Vargas is afgetreden, sen in Frankrijk voor millioenen i Sinds 6 uur vanmorgen is de om- francs schade toegebracht. In Lyonj geving van het presidentiële paleis en in de Franse Jura, langs de Zwit- verboden gebied. ben gepakt, omdat zij dan liever thuis naar de regen kijken. Wenen werd Zondagavond getrof fen door een orkaan, die met wind vlagen van honderd kilometer per uur boven de stad woedde. In en kele minuten zakte de temperatuur van dertig graden tot zestien graden. De brandweer moest overal tegelijk zijn om beginnende brandjes te blus sen, losgewaaide dakpannen te ver wijderen voor zij kwaad konden, en afgeknapte bomen te kappen. De enige West-Europese landen waar men zich in de zon hééft kun nen koesteren, waren Zweden en Noorwegen. Weliswaar brak de zon ook in Bonn en in Frankfort enkele malen door de dikke regenwolken, maar dat mag nauwelijks meetellen. In de Beierse Alphen viel gisteren zes centimeter sneeuw bij een tem peratuur van vijf graden onder nul. Vargas afgetreden Sir Winston Churchill verwelkomt de Franse premier Pierre Mendès- France op het R. A. F.-vliegveld vanl Biggin Hill, nadat de Franse staats- j man daar vanuit Brussel was aange-1 komen. Later reden de belde politici naar Chartwcll voor het voeren van besprekingen. De heer Mendès-France vloer nog dezelfde avond terug naar Parijs. serse grens, liepen talloze huizen on der water. In Zwitserland, waar het weer gis teren iets minder ellendig was, was men druk bezig met het herstellen van vernielde bruggen, afgeknapte telefoonlijnen en beschadigde wegen, spoorwegen en huizen. De balans van De radio zegt, dat klokken, die dit weekeinde was twee doden, aan- sterre- en zonnetijd aanwijzen, niet nauwkeurig genoeg zijn voor bepaal de technische processen, maar dat de splijting van bepaalde atomen het proces, dat in de atoomklok wordt toegepast absoluut regelmatig is. zienlijke schade aan de oogst en groot verlies voor de vreemdelingenindus trie. De weerberichten waren voor Zwitserland, evenals voor Noord- Italië, nog zo slecht, dat ontelbaar veel toeristen hun koffers maar heb- Als proefneming slaagt De Nederlandse regering is begon nen met de emigratie van Indo-Eu ropeanen, die de Nederlandse natio naliteit bezitten, van Indonesië naar Brazilië. Op 26 Juli heeft de eerste groep van 36 personen zich inge scheept naar hun nieuwe land. Op 26 Augustus zal de tweede groep, be staande uit 32 personen, volgen. Bij de eerste groep waren 25 vol wassenen en 11 kinderen. Zij zullen zioh vestigen in Rio de Janeiro, Sao Paulo, Recife en Bahia. Zij waren afkomstig uit Djakarta en Soerabaja. In November en December zullen In do-Europeanen uit Bandoeng en Pa- lembang naar Brazilië vertrekken. Tot dusverre hebben ruim 600 per sonen zich gemeld voor emigratie naar Brazilië. Vrijwel allen hebben hun gehele leven in Indonesië ge woond, maar willen thans hun land verlaten daar zij zich niet in de In donesische staat thuisvoelen en ook niet in Nederland zullen kunnen wennen. Op grond van de Neder lands-Braziliaanse immigratie-over eenkomst kunnen zij, voorlopig nog bij wijze van proef, van deze moge lijkheid gebruik maken. Als zij voor emigratie geaccepteerd worden betaalt de Nederlandse re gering hun overtocht, geeft hun zak geld en leent hun een bedrag voor de eerste tijd in Brazilië. Het Neder landse consulaat heeft een betrekking voor hen gezocht, zodat zij direct na aankomst aan de slag kunnen gaan. Vaak is ook reeds voor huisvesting in Brazilië gezorgd. De Nederlandse autoriteiten wach ten gespannen af hoe de eerste groe pen waarbij zich luchtvaart-me caniciens en andere technici bevon den in Brazilië zullen wennen. Men hoopt dat het feit, dat zij ge wend zijn aan het tropische klimaat Als dat het geval is. zullen meer Indo^Europeanen kunnen vertrek ken. Het is echter nog niet bekend tot welk totaal-aantal men dan wil gaan. Het Braziliaanse kabinet is in het ministerie van oorlog bijeengeko men. Het ministerie van oorlog heeft de president medegedeeld, dat de militaire leiders besloten hebben, hem te verzoeken af te treden. Vliegongeluk in Amerika Een vliegtuig van een Amerikaanse luchtvaartmaatschappij is tijdens een storm verongelukt. Elf van de 19 in zittenden zijn om het leven gekomen. Twee van de acht overlevenden zijn ernstig gewond. Het tweemotorige toestel werd door een windvlaag tegen een hoogspan ningsmast geworpen op slechts enkele minuten afstand van het vliegveld, waar het zou landen. Het stortte neer en kwam op een boerderij terecht, doch vloog niet in brand. Reddings ploegen hebben de gewonden uit het wrak bevrijd. Bewoners „gewone zagen mensen" Het Griekse schip „Agamemnon", waarmede 95 telgen uit Europese vorstengeslachten een reis op de Mid dellandse Zee maken, is Maandag middag de haven van Korfoe binnen gelopen. Hier voegden zich ex-koning Umberto en zijn gezin bij het gezel schap. Zij hadden de nacht te Athene doorgebracht en waren met het par ticuliere vliegtuig van de Griekse koning naar Korfoe gevlogen. De koninklijke reizigers, die een kijkje namen op het eiland Korfoe, gingen zonder ceremonie van boord. Het is de wens van de gastheer, ko ning Paul van Griekenland, dat de zeereis het karakter van een familie bijeenkomst draagt. De bewoners van Korfoe, die pracht en praal verwachtten, hadden een grote teleurstelling. Zij beschreven de vorsten als „een groep tot de burger klasse behorende toeristen in gewone kleding, die in onze autobussen rei zen". De koninklijke bezoekers maakten Zuid-Molukken voor de UNO? uitstapjes, dronken limonade in de tuin van het paleis „Mon Repos" en genoten van het uitzicht op het „eiland van de Odyssee". Er werden strenge maatregelen ge nomen om de vorsten volkomen af zondering te geven. De menigte werd door gendarmen op een afstand ge houden. oordelen in Brazilië hen daar spoe dig zullen doen slagen. In verband met het Indonesische j !~u j verzoek het Nederlands-Indonesische de afwezigheid van rusenvoor- ge8chj, over Nieuw-Guinea op de elon tn Krn-7ili*> hen Haar cnnp_ supplementaire agenda van de al gemene vergadering van de Ver enigde Naties te plaatsen, hebben ir. Alvarez Manoesama en dr J. P. Nikijoeloew, namens de Zuidmoluk- se regering, zich telegrafisch tot de secretaris-generaal van de Verenig- Te middernacht is bij Uelzen. ten de Naties gewend, met het verzoek Noorden vaB Hannover, de snel trein HamburgBazel op een ran- geerlocomotifef gereden. De be stuurder van. de sneltrein en een Gfriekse passadm- zijn om het le ven gekomen. St zijn 17 gewonden. eveneens het Zuidmoluks-Indonesi- sche conflict .,in het raam van de plaats gehad hebbende rechtontwik- keling in Indonesië en de slechter wordende toestand in dat land" in discussie te nemen. DRIELING GEBOREN TE GRONINGEN In het R. K. ziekenhuis te Gro ningen is vanochtend een drieling geboren. Mevrouw T. Bouiman Ten Brink schonk het leven aan drie zonen. Johanens Coenraad, Ge- rardus Wilhelmus, en Klaas maken het evenals de moeder voortreffelijk Mevrouw Bouman is zelf een van een tweeling. WEGENWACHTHULP UITGEBREID. Na de inschakeling van de N.O.- Polder in de Wegenwachthulp staat alweer een nieuwe uitbreiding van de dienst op het programma. Met in gang van 25 Augustus zal de Wegen wacht gaan patrouilleren op de weg Haarlem (Heemstede)Hoofddorp AalsmeerUithoornHilverusm. De A.N.W.B. komt hiermede tege moet aan de verzoeken van vele le den, die regelmatig van deze steeds in belangrijkheid toenemende weg gebruik maken. Het verkrijgen van hulp op verschillende lange gedeel ten van deze route, die de grote ver binding vormt tussen Haarlem en 't Gooi en tegenwoordig ook tussen Haarlem en de nieuwe weg Amster damUtrecht, is namelijk lang niet eenvoudig. Voorlopig zal de dienst op dit traject door één man worden verricht, nog in de loop van Septem ber echter komt er hier een tweede wegenwacht by. Voorts is met ingang van heden de wegenwachtbezetting op de weg Den Haag—Amsterdam uitgebreid, dit ook met het oog op de op deze route reeds bestaande avonddienst., De saneringsplannen voor Blok-i laan en omgeving gaan thans vaste- j re vorm aannemen. In de raad van Vrijdagavond komen B. en W. metj een bebouwingsplan. Alle percelen benodigd voor de sanering van de Bloklaan zijn thans in handen van de gemeente. Er kan nu worden overgegaan tot daadwerkelijke uit voering van het saneringsplan. De Bloklaan krijgt een bredere toegangs weg naar de Voorstraat en de Vin- kensteeg gaat geheel verdwijnen. De daar staande oude woningen zullen worden gesloopt en in plaats daarvan komen 18 nieuwe woningen. Omdat de Bloklaan wordt doorge trokken naar de Koninklijke Marine laan en deze lanen een aansluitend geheel zullen vormen, zullen de nieuwe woningen van eenzelfde type zijn als de bestaande woningen aan de Koninklijke Marinelaan. B. en W. zijn van mening, dot deze plaats door de ligging in hot centrum van het dorp zich bij uitstek leent voor de bouw van woningen voor bejaar den. In het begin van het jaar werd aan het architectenbureau van van Oerle en Schrama opdracht gegeven plannen te maken voor een complex van 18 woningen, ongeveer van het zelfde type als de volgens hun ont werp gebouwde woningen aan de Kon. Marinelaan. De plannen zijn gereed. Het plan omvat 16 woningen van het kleinere type. Zeven zijn geprojecteerd aan de Noordzijde van de Bloklaan, twee aan de Zuidzijde en zeven aan de Westzijde (dorps kant) van het nieuwe gedeelte van de Bloklaan. Deze'laatste zeven hui zen zullen uitzicht hebben op een klein plantsoen, dat zal worden aan gelegd. Er komen voorts 2 woningen van een groter type, geprojecteerd aan de Voorstraat op de plaats van de af te breken panden Voorstraat 43, 45 en 47. De bejaarden woningen zullen een inhoud hebben van 215 m3 en de woningen aan de Voor straat krijgen een inhoud van 311.4 m3. De Voorstraat neemt een bijzon dere plaats in in het dorpsbeeld. Daarom wordt het ongewenst geacht hieraan de kleinere woningen te bouwen; de grotere in meer traditio nele stijd gebouwde woningen zullen daar beter tot hun recht komen. De inrichting van de huizen is alsvolgt. De kleine woningen bevatten op de begane grond een vry ruime woon kamer, een 2 persoons slaapkamer keuken, kelderkast, w.c. en douche cel. Op de zolderverdieping, welke een goede verlichting heeft, is een slaapkamer geprojecteerd. Achter de woningen komt een ruim terras en stenen bergplaats met kolenhok. In de keuken wordt een boiler aange bracht, welke ook de douche van warm water zal voorzien. Na sloping van deze huizen kun nen de overige rioleringswerkzaam heden en straataanleg worden uitge voerd en kunnen de resterende wo ningen worden bebouwd. De huur prijs van de grote woningen zal per maand 53.25. De huurprijs van de woningen van bejaarden zal gemid deld zy'n 8.00 per week. Er is ech ter nog een mogelijkheid, dat voor bewoners, wier inkomen beneden een bepaald peil ligt (2000.— voor gehuwden en 1300.— voor onge- KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen Het damseizoen gaat voor de Katwijkse Damclub KDC weer aanvangen. Op Donderdag avond 26 Augustus zal de eerste bijeenkomst plaats hebben in het Damlokaal Kerkstraat 22, om dan in het vervolg de damavenden te hou den op Maandag. Het bestuur rekent er op, dat zich weer enkele nieuwe leden zullen voegen bij de damlief hebbers van voorheen,. Laat deze dus Donderdagavond present ziju. huwden) en die de leeftijd van 60 jaar hebben berei-kt de huren wor den verlaagd met 100.per jaar. De huur zal dan komen op f 6.10 per week. RESTAURATIE VAN DE GEMEENTETOREN Plannen tot restauratie van de ge meentetoren, welke is vermeld op de lijst Monumentenzorg, bestaan reeds ongeveer 14 jaar. Zes jaar geleden heeft de Directeur van het Rijksbur. voor Monumentenzorg een onderzoek ingesteld. Er werd geconstateerd, dat het metselwerk door de tand des tijds sterk was aangevreten, het muur werk van de blihdnissen enkele ver ticale scheuren vertoonde en de lei bedekking van de spits zich in min der goede staat bevond. Tevens werd vastgesteld, dat de toren in de loop der tijden in aan zienlijke mate werd verminkt. Voor noemde directeur was van mening, dat de toren niet aan verder verval mocht worden prijsgegeven. De totale kosten uit deze algehele restauratie werd in 1949 begroot op 117.507,—. Het. rijk zou 55 procent der kosten voor haar rekening nemen, de pro vincie 10 en de gemeente de reste rende 35 procent. Een restauratieplan werd gemaakt door het architecten bureau Van der Kloot Meyburg te Scheveningen, doch de restauratie werd nimmer uitgevoerd, daar de noodzakelijke rijkssubsidie niet be schikbaar kon worden gesteld. Door genoemd architectenbureau is thans op advies en wederom in overleg met Monumentenzorg een plan tot ge deeltelijke restauratie en wijziging 1 van de torenspits ontworpen, omvat tende het gedeelte tussen de weer- haan en de galmgaten. Monumenten zorg heeft medegedeeld, dat hoogst- j waarschijnlijk in 1956 een evenredige bijdrage in de betreffende kosten zal kunnen worden beschikbaar gesteld, j zodat het herstel in 1955 zou kunnen plaats hebben. De kosten hiervan worden begroot op 93.000,Ver- I wacht mag worden dat het rijk 55 I procent van de kosten voor haar re kening zal nemen, de provincie 15 I en de gemeente 30 procent, in het ongunstigste geval 40 procent, zodat het bedrag voor de gemeente zal i neerkomen op minimaal 27.900,— j dan wel maximaal 37.200,Res- i tauratie van het niet in het nieuwe J plan opgenomen gedeelte van de to- I ren, welke restauratie tot een later tijdstip moet worden uitgesteld, wordt momenteel geraamd op 81.000 zodat een volledige restauratie een kapitaal zou vorderen van 174.000. VERHOGING SUBSIDIE KLEUTERSCHOLEN De diverse kleuterscholen ter plaatse hebben alle te kampen met een exploitatietekort. Sedert 1949 wordt aan de bijzondere scholen voor voorbereidend lager onderwijs een subsidie verstrekt van 25,per leerling, met dien verstande, dat het bedrag der subsidie per leerling het gemiddeld bedrag van "t exploitatie tekort per kind niet te boven mag gaan. Gezien het feit, dat de wet op het kleuteronderwijs cn daarmede ook de regeling van de financiële po sitie van de scholen nog steeds op zich laat wachten, zijn B. en W. van oordeel, dat de gemeente de kleuter scholen in deze moeilijke periode, voorzoveel dit in haar vermogen ligt, dient bij te staan, teneinde er voor te zorgen, dat het peil, waarop het kleuteronderwijs momenteel plaats vindt, kan worden gehandhaafd. B. en W. stellen dan ook voor de sub sidie van 25.— per leerling te ver hogen tot ƒ30,per leerling. KWESTIE THANS IN DIPLOMATIEKE SFEER Het relletje tussen enkele Duitse badgasten en de politie aan het Kat wijkse strand heeft een staartje ge kregen en nog niet eens een gewoon, maar een diplomatiek staartje. De Duitse ambassade, die over getuigen verklaringen beschikt, welke een ander licht op de kwestie werpen dan het proces-verbaal van de Kat wijkse politie, heeft contact opgeno men met het ministerie van buiten landse zaken. Volgens de verklaringen, waar over de Duitse ambassade beschikt, waren de Duitsers een predikant met zoon en twee dochters en de verloofde van de zoon tot borst hoogte in zee, toen er van het strand werd gewaarschuwd. De Nederlan ders, die zich in het water bevonden, stoorden er zich niet aan, maar de zoon van de predikant begaf zich di rect naar de politie. Twee agenten zouden hem gelast hebben, hen te volgen naar het poli tiebureau en de jongen, die weiger de mee te gaan in badcostuum, tik ken hebben gegeven. Volgens Neder landse ooggetuigen zou de Duitser zich hiertegen niet hebben verweerd. De ooggetuigen boden zich aan om een verklaring af te leggen, doch dit werd hun door de politie geweigerd. De Nederlander, die het voor de Duitsers opnam en volgens de Kat wijkse politie een politieke delin quent bleek te zijn, zou volgens de Duitse ambassade een verzetstrij der zijn. Verwacht mag worden, dat op grond van deze verklaringen vandaag een officiële Duitse stap zal worden gedaan op het ministerie van buitenlandse zaken. Verklaring van predikant. Tegenover een verslaggever van de Telegraaf legde de Duitse predi kant de volgende verklaring af over de toedracht van de zaak. „Ik bezweer u, dat het politiebe richt over het gebeurde niet in over eenstemming is met de waarheid, dat verklaar ik u als predikant", verze kerde ons, gistermiddag de Duitse ds. Löwenstein, die al enige weken met zijn. familie ten huize van de heer J. C. van Beelen te Katwijk verblijft. „Het was windstil en de vloed had zijn hoogste stand nog niet bereikt, toen wij ons in kniediep water bij de eerste zandbank bevonden. Plotse ling hoorden wij iemand op een hoorn blazen. Op het strand zagen wij een ongeveer 12-jarige jongen staan toeteren, maar wy noch de an-1 dere baders we waren ongeveer met een man of zestien stoorden zich aan hem, omdat wc deze knaap niet competent achtten om als strandwacht dienst te doen. De of ficiële strandwacht was om een uur of vier weggegaan cn de jongen had er waarschijnlijk ook het recht niet toe om diens plaats in te nemen". „De knaap riep toen hulp in van een politieagent. Deze gaf een reeks signalen, maar omdat we niet goed wisten of die voor ons of voor de andere baders was bestemd, rea geerde mijn 25-jarige zoon Johannes eerst op het vijfde of zesde fluitje. Hij ging naar de agent toe'. Johannes vertelde de agent dat hij een voortreffelijk zwemmer is. Daarna begaf hij zich ongehinderd, weer te water. Niet gezegd. De agent had intussen de assisten tie van een collega gevraagd. Daar op begonnen zij beiden signalen te geven. Opnieuw begaf mijn zoon zich naar het strand. Ik wens met nadruk vast te stellen, aldus de pre dikant, dat mijn zoon de woorden: „Ieh hab' mit Ihnen nichts zu schaf fen!" niet heeft gebezigd en dat hij beslist geen dreigende houding heeft aangenomen. De agenten bevalen hem op barse toon mee te gaan naar de politiepost op het srand. Mijn zoon stelde er prijs op zich eerst aan tc kleden. Toen kwamen de gummistokken te voorschijn. Mijn zoon kreeg zes of zeven slagen over de rug cn een haal over zijn hoofd. Een arts heeft deze mishandeling vastgesteld". Klappen uitgedeeld. „Wij kwamen toen allemaal zo vlug als we konden het water uit. Een agent pakte mijn zoon met een speciale greep. Ikzelf werd mot twee meppen tegen de grond geslagen, toen ik op de agenten af liep. Mijn zoon wist zich toen los te wringen en plaatste een paar boksstoten. Het resultaat was. dat de gummistokken en de uniformpetten in zee terecht kwamen". „Opnieuw kregen de agenten mijn zoon te pakken", aldus dc predikant, „en zij draaiden hem beide armen op de rug. Daarop stompte men hem in dc richting van de politiepost, Ik zelf werd daar eveneens met stom pen heengedreven, ondanks het feit, dat ik de politie wees op mijn inva lide voet. Met een overvalwagen werden wij mijn dochters inbe grepen naar het politiebureau gebracht. Het verhoor duurde tot half twaalf". ,.ïk verzeker u, dat het publiek duidelyk deed uitkomen, hoc men over het optreden van de politie dacht. Enige Nederlandse ooggetui gen hebben zich dan ook gemeld, dié ten gunste van ons pleitten. Op hun getuigenis werd die' avond ech ter geen prijs gesteld. Zij kwamen echter de volgende dag aan de beurt.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2