Katholiek de Nederland huldigde Moeder Gods MAANDAG 23 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 In grote staatsie vol kleur en leven Spel en Avond-Mis De stad van de Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch heeft Zondag gestaan in het teken van een grootse natio nale Maria-hulde, als hoogtepunt der viering van het Mariajaar. In de voormiddag trok een biddende stoet door de versierde straten en was de Sint Jansbasiliek middelpunt voor duizenden beévaartgangers. Maar de belangrijkste aandacht was gericht op het sportpark „De Vliert", ver buiten de stad gelegen, waar in de namiddag de officiële herdenking geschiedde, ten overstaan van misschien wel dertigduizend katholieken, van alle rang en stand en uit alle delen van Nederland naar de Mariastad geko men. Het geleek er op, dat de luisterrijke Kromstafviering van verleden jaar in het Utrechtse stadion was herleefd; want ook hier kwamen de hoogste kerkelijke waardigheidsbekleders met het gelovige volk van ons land samen vieren en belijden. Op de eretribune hadden niet minder dan elf bisschop pen plaats genomen, onder wie de internuntius mgr. Paolo Giobbe, ver der acht abten en hoge kerkelijke functionarissen uit alle bisdommen Daar waren de ridders van de orde van Malta in hun rode uniformen, ridders van het heilig Graf en hun groot-prior mgr. D. Huurdeman met witte mantilla waarop het vuurrode kruis van Jeruzalem, minister prof. dr. L. Beel en staatssecretaris dr. G. Veldkamp, vooraanstaanden uit het godsdienstige, maatschappelijke en staatkundige leven van ons land, re ligieuzen van velerlei congregaties temidden van duizenden en duizen den leken. Slechts viel het te betreuren, dat Kardinaal De Jong door ziekte was weerhouden, mede aanwezig te zijn. De voorzitter van het nationale co mité rector M. Oomens heeft daaraan in het openingswoord herinnerd en spontane goedkeuring ontvangen voor de verzending van het volgende tele gram: „Verenigd met de bisschoppen in grootse hulde aan Maria, smeekt Katholiek Nederland tot de Moeder Gods voor Uw Eminentie de zegen van haar Zoon". Een telegram van oprechte trouw werd ook verstuurd aan de heilige Vader in Castel Gan- dolfo. „Herwonnen Paradijs" In een stadionspel, getiteld „Her wonnen Paradijs" had de Brabantse auteur Jan Naaykens niet minder dan 41 taferelen aaneenrijd, waarin het aandeel van Maria in het verlos singswerk werd belicht en een voor bereiding werd gegeven op de pon tificale Mis, die in aansluiting zou worden opgedragen. De schrijver had zich stipt aan de Schrift gehouden en was daardoor wel wat lang van adem geworden. Daarom konden niet alle onderdelen even sterk boeien, hoe welluidend de tekst ook was en hoe zeer regisseur Anton Sweers in van Het beeld van de Zoete Lieve Vrou we van Den Bosch wordt in plechti ge processie door het stadion gedra gen. hem gewende prachtige massa-regie honderden spelers en speelsters naar de hoogte van het stuk deed opgaan. Een ander bezwaar was de mecha nische wijze, waarop zowel de mu ziek als het gesproken woord werd ten gehore gebracht, niet altijd ge lijkmatig en vaak schor. Maar op de hoogtepunten werd een voortreffelijk kijkspel geboden, dat een ieder onder de indruk heeft ge bracht. Vooral spectaculair was de aanbidding van het gouden kalf, waarbij Mozes de stenen tafelen on der het krijsende volk wierp; verder de kinderoptocht die Maria begeleid de van de duisternis naar het licht en bovenal de enorme intocht der genen, die het pontificale Offer kwa men voorbereiden. Bij dit alles viel de muziek van Wiegman te waarde ren en bleken de metalen maskers van Van der Griendt te voldoen. Opgang naar het heilig Offer. Zo boeiend kan een gelegenheids spel niet zijn, of boeiender blijft het liturgisch spel, als wij het zo mogen noemen, rond een pontificale plech tigheid. Vooral gold dat hier, waar de plechtige Bisschopsmis werd voorbe reid door een kleurig en zinrijk be weeg, dat deels in de afwisseling van WATERORGEL FAVORIET IN MUZIEKMINNEND KERKRADE De harmonie St. Caecilia van Schin- veld (Limburg) maakt thans de meeste kans om op het Kerkraadse wereldmuziekconcours de hoogste in ternationale en nationale onderschei dingen voor harmonieën te halen. Zij overtroefde Zondag met één punt de harmonie St. Caecilia van het aan Schinveld grenzende dorpje Bingel- rade, die op 7 Augustus 112 punten behaalde in de vaandelafdeling. Tij dens het komende weekend komen echter nog 29 corpsen aan de beurt, 12 Nederlandse n.l. en 17 buitenland se. De handels-, industrie- en mid denstandstentoonstelling Kirchroa Alaaf, welke gisteren voor het laatst open was boekte 's avonds om 6 uur haar 100.000e bezoeker. Meer dan 75.000 bezoekers trok tot nu toe 't op het terrein van deze tentoonstelling geplaatste waterorgel. In de hallen van de handelstentoonstelling wordt nu een kunstexpositie ingericht die a.s. Donderdag geopend wordt en duurt t.m. 1 September. Zij zal 300 werken van Limburgse schilders en van kunstenaars uit de Belgische en Duitse grensstreek omvatten. Zater dag werd in de Kerkraadse mulo- school een 'bloemententoonstelling geopend. MGR. ALFRINK: door Maria de wereld winnen voor Christus 8 8 Tijdens het pontificaal Offer heeft mgr. Alfrink een korte pre- 3 dicatie gewijd aan de verering van Gods Moeder. Mgr. wees er op, dat iedere verering van die Moeder ons terugbrengt tot de Zoon 3 en dat die verering berust op het fc-it, dat Maria werd uitverkoren 3 door God, zonder wie zij niets betekent en niets vermag. Het lag voor de hand aldus mgr. Alfrinkdat in dit Maria- 3 jaar ergens on ons land een grote hulde aan Gods Moeder zou wor- 3 den gebracht. Waar zou dat beter kunnen geschieden dan bij de Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch? En dus zijn wij hier samen- Q gekomen om het katholieke volk en waarom eigenlijk niet gie- ij heel ons dierbaar vaderland? toe te wijden aan haar, die ons 3 zal leiden tot voor haar Goddelijke Zoon. De verering van Maria moet ons maken tot betere mensen, betere 3 christenen. Het gaat volgens de Aartsbisschop niet om het enthou- j;: siasme van dit ogenblik, maar duurzaam om de verbetering van j3 het christelijk leven, dat is het leven naar Gods hart. Vandaag S; willen wij ons stellen onder Maria's bescherming en ons voorne- fj men, door Maria te gaan tot haar Goddelijke Zoon. Helaas hebben 3 velen, ook katholieken aan God de rug toegekeerd; thans vragen S wij hun terugkeer, tevens om versterking en bevestiging van een- x heid en van saamhorigheid, in het geloof en op alle terreinen van jj het leven. Wij zullen zo besloot mgr. Alfrink allen en alles aan Maria aanbevelen en trachten, door en met Maria dit alles voor 3 Christus te bewaren, en hen die buiten de kerk staan voor Chris- tus pogen te winnen. 3 het stadionspel was opgenomen. Daar kwamen landbouwers in een stoet, die druiven en honig aandroegen als zinrijke symbolen, kinderen die vaak enorme bossen gladiolen aandroegen en groteren met fantastische bloem stukken witte anjers, acolythen die de benodigdheden voor de Mis brach ten en vendelzwaaiers en schutters- koningen voor het brengen van eer aan de God der altaren. Middelerwijl waren anderen bezig om het podium, dat even tevoren als kruisberg had gediend, in te richten tot altaar. Voor de wind beschuttende glazen wanden werden er omheen geplaatst en stoe len geschikt voor de hoogste gasten op dit feest. Eindelijk werd het beeld van de Zoete lieve Vrouw van Den Bosch het stadion binnengedragen, vooraf gegaan door vele bruidjes en gevolgd door de bisschoppen en abten, door spelers van het massaspel en mannen uit gans het gewest. En deze kleur rijke stoet trok het gehele veld in het rond, terwijl overal bloemstukken waren geplaatst en de geel-witte en blauw-witte vlaggen op de muren van het stadion waren gehesen. Bij het altaar aangekomen, werd het beeld daar opgericht, in het centrale punt van de zo grote belangstelling. Pontificale Avondmis. In plechtige stoet betrad daarop de aartsbisschop-coadjutor mgr. dr. J. - Alfrink het altaar om het pontificale Offer aan God op te dragen. Hij werd daarbij geassisteerd door afgevaar digden van de vijf kathedrale kapit tels der verschillende bisdommen. Voor het Haarlemse diocees was dat mgr. H. van Deursen, president van het Theologicum te Warmond. Directeur J. J. H. Voncken van de Kerkmuziekschool te Utrecht leidde het Utrechts kathedrale koor voor de wisselende gezangen van de feestdag van het Onbevlekt Hart van Maria, genomen uit de missa van prof. Hen drik Andriessen en met koper bege leid door leden van het Brabants or kest. De vaste gezangen waren ge deeltelijk volkszang; verder werkte mee de schola van het seminarie te Haaren en het Osse kerkkoor. Dertig priesters, begeleid door die naren met umbrella's en patenen, reikten de heilige Communie uit aan de duizenden, die zich tijdig hadden gemeld. Dat was een niet minder ont roerend ogenblik, voorafgaande aan de pauselijke zegên, die de heilige Vader welwillend had willen verle nen en voor het verlenen waarvan mgr. Alfrink opdracht had ontvan gen. Ontroerd en voldaan, onder de in druk ook van het bisschoppelijke vermaan, dat wij hiernaast afdruk ken, is men daarna huiswaarts ge reisd. PRIJSINDEXCIJFER BLEEF GELIJK Lichte daling bij „voeding" Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft prijsindexcijfers van het gezinsverbruik op basis 1949 100 per 15 Juli 1954 samengesteld. Het totaal-indexcijfer bleef tussen 15 Juni en 15 Juli onveranderd op 127. Het indexcijfer voor de groep voe ding daalde echter van 134 naar 132. Een belangrijke prijsdaling trad op bij aardappelen (seizoen) en marga rine. Daartegenover stond een stij ging van de prijsindices van groente, fruit, melk, melkproducten en eieren. Voorts deden zich nog prijsstijgin gen voor bij vlees, vleeswaren, vis, jam, en chocoladerepen, terwijl zoute haring-, bak- en braadvet en kaas in prijs daalden. Deze prijswijzigingen waren echter van ondergschikt be lang. Bij de andere dan voedingsmidde len vertoonden de brandstoffen de na afloop van de voorzomer gebruike lijke seizoen-prijsstijging. Van minder belang waren de stij gingen van de prijs van meubelen, breiwol, elastiek en het kappersta rief en de dalingen van de prijs van heren-, dames- en kinderbovenkle- cing en herenonderkleding.. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft toegevoegd aan de staf van het Kath. Soc. Kerkelijk Instituut met als standplaats Amsterdam, de wel- eerw. heer J. M. E. Keet, die kape laan is te Amsterdam (H. Maria Magdalena). Z.H.Excellentie heeft benoemd tot: kapelaan te Wassenaar (H. Joseph) L. C. v. Paassen; te Nieuwveen: F. A .M. Keesen (Neom.); te Rotterdam (H. Joseph): H. H. Groen eveld; te Hillegom (H. Martinus): B. J. I. Truijens; te De Burg (Texel)J. H. B. Vos (Neom.): te Rotterdam (Schiebroék) H.Pau- lus: F. J. M. Pinxter; te Nes a. d. Amstel: G. W. M. de Wit (Neom.); te Zierikzee: A. E. Auwens; te Rotterdam (H. Franc. v. Ass.): G. C. J. Suyker; te Hillegom (H. Joseph): J. S. van der Laan; te Nibbixwoude: J. .F M. Hoes (Neom.); te Beverwijk (H. Agatha): E. J. van Poecke, die tevens benoemd is tot Moderator en Godsdienstleraar van de R.K. H.B.S. aldaar; UITSLAG LOTERIJ KATH THUISFRONT Gouden tank veroorzaakte nieuwe spanning Zonder twijfel hebben de geheim zinnige geschenken én het feit dat Radio Luxemburg het programma verzorgde én de vrijwel ogenblikke lijke ontknoping, de verzamellust aanzienlijk vergroot. Er werd een re cord-aantal figuurtjes geplaatst: ruim 3 millioen. Om half twee maakte Radio Luxemburg het geheim bekend en wel bij monde van de Nederlandse artist Jan de Cler, die op zijn beken de wijze in een soldatenliedje het geheim onthulde. De teksten werden gesproken door Jan Schipper, een vroeger bekende uit de radiowereld. Het programma was een stijlvol programma en om wille van het mi litaire doel van Katholiek Thuis front geheel in de militaire stijl ge houden door de pittige marsmuziek van Nederlandse corpsen en door de zang van soldatenkoren. De onthulling van het geheim zelf was dat de gouden tank, die in het werkelijke militaire leven verre van een zegenvoorwerp is, honderd en een maal een gelukbrenger was. De prijs zelf bestond uit het wel origineel gevonden geschenk: een effect van een Nederlandse stads- premie-lening, waarop de gelukkige winnaar, behalve zijn jaarlijkse 2lA procent rente kans maakt op een INSCHRIJVING UNIVERSITEIT OP HET SPEL Dabby deed bewogen examen in scheepshut op woelige baren Kapitein liet zich niet voor 't lapje houden Kapitein D. J. Lap, gezagvoerder van de „Johan van Oldenbarnevelt", is zijn functie van examinator weer kwijt. Zaterdagochtend van negen uur tot half twaalf heeft hij deze uitgeoefend, toen onder zijn strenge toezicht het achttienjarige Amerikaanse meisje „Dabb" Greenberg schriftelijk het examen moderne geschiedenis moest afleggen om toegelaten te worden als studente aan de Universiteit van Brits Columbia in Vancouver, Canada Zoals wij de vorige week reeds heb ben bericht, gelooft men met eeh unicum te doen te hébben. „Dabby", die juist een reis door Europa heeft gemaakt, kon niet op tijd in Canada arriveren om daar het examen af te leggen. De leiders van de Canadese universiteit hebben er toen op ver zoek van Dabb's moeder in toege stemd, dat zij haar proeve van be kwaamheid midden op zee, aan boord van de „Johan van Oldenbarnevelt" van de stoomvaartmaatschappij „Ne derland" zou mogen afleggen. Aan de kapitein waren via zijn maatschap pij gedetailleerde voorschriften toe gestuurd. Pientere indruk. In een telegram, dat kapitein Lap Zaterdag na afloop van het examen aan de maatschappij „Nederland" heeft verzonden, kan men het ver slag van dit unieke examen lezen. Daags na het vertrek uit Rotter dam liet de kapitein „Dabb" Green berg bij zich in zijn hut komen om kennis met haar te maken. „Aardige, pientere indruk", zo sein de hij. Donderdag had het tweetal gezamenlijk de voorschrifen voor het toezicht over de candidate door genomen. Zaterdagmorgen was het grote moment gekomen. Vijf minu ten voor negen opende „Dabby" in de hut van de kapitein de verzegelde enveloppe met de examenopgaven en overeenkomstig de voorschriften plaatsten beiden hun handtekening op de enveloppe, die teruggestuurd zal worden aan het Canadese departe ment van opoveding. Glas wijn toe. „Candidate vertoonde normale examennervositeit stop spoedig ge kalmeerd stop rustige omgeving ver van 1385 passagiersdrukte stop" staat in het telegram. Gezien de vlot heid, waarmee „Dabby" examen af legde, had kapitein Lap de indruk,, dat zij de stof goed beheerste. Ook „Dabby" zelf toonde na afloop goed vertrouwen in de uitslag, hoewel zij de opgaven zeer moeilijk vond. Het telegram wordt als volgt be sloten: „Examenochtend besloten met lunch aan mijn tafel plus glaasje wijn stop enige foto's gemaakt". PRIJZENREGEN VERDREEF hocus-pocus uit het Noorden Drie dagen lang hebben ruim 300 goochelaars uit binnen- en buiten land in Groningen een congres ge houden en ruim 70 van deze magiërs hebben deelgenomen aan een span nend concours, waarvan de jury gisteravond de prijswinnaars bekend heeft gemaakt. De Grand-prix van dit internationale goochelaarscon cours werd gewonnen door de heer T. van Dommelen uit Amsterdam. Het is daar in het gebouw De Harmonie een interessant gebeuren geweest, waarvan vele Groningers getuige hebben mogen zijn, toen de prijswinnaars aan het slot van het concours in een grote show him kun nen toonden. In het goochelen onder scheidt men nog talrijke vormen. Zo hebben de cartomagie en de mentale magie de bijzondere aandacht van de jury gehad, omdat hier juist het show-element niet zulk een grote rol speelt als bijvoorbeeld bij het illu sionisme. De congressisten die zelf aan het concours deelnamen, hebben in gespannen aandacht de verrichtin gen van hun collega's gade geslagen en over het algemeen was men van oordeel, dat het peil onder de Neder landse goochelaars zeer goed ge noemd mag worden. Opvallend wa ren ook de prestaties van enkele bui tenlanders onder wie Engelands beste goochelaar Ken Brooke. Zaterdagmorgen werden de gooche laars ten gemeentehuizen officieel ontvangen en ook hier konden de goochelaars niet nalaten het ge meentebestuur te overtuigen van hun magische kunst. Kaarten en sigaret ten vlogen door de lucht en men stond stomverbaasd te kijken hoe bij voorbeeld Ken Brooke zijn sigaret duidelijk uittrapte om met een sim pele handbeweging een seconde later de sigaret weer brandend in de mond te hebben. De uitslag van het concours luidde tenslotte: algemeen goochelen: eerste prijs A. de Lunes (Zwolle) (plus de medaille van dc commissaris der koningin). Manipulatie: grand prix T. van Dommelen, Amsterdam, eerste prijs Ad Engel, Amsterdam. - Menthale magie: eerste prijs Herini te Hélmond, kindergoochelen: eerste prijs Amarco in Noordwijk. premie van 150.tot 100.000. Verheugende nasleep. Doch met deze bekendmaking is het Thuisfront-PARADEspel nog niet ten einde, want in de uitzen ding begon een nieuw spel. Drie ex tra geschenken worden beschikbaar gesteld, eveneens het gelukbrengen de premie-effect, voor degenen die het hoogste aantal verschillende fi guurtjes weet te verzamelen. Tot Zaterdag 4 September midder nacht kan men opgeven aan Post bus 4, Den Haag, hoeveel verschil lende figuurtjes men heeft kunnen verzamèlen. De staande figuurtjes tellen voor' twee punten en de han gende figuurtjes voor één punt. De drie hoogste inzenders zijn de win naars. Er mogen echter niet .dezelf de figuurtjes worden meegeteld van gelijke kleur, dus b.v. geen twee witte, of twee ivoren staande jeeps, slechts verschillende afbeeldingen en deze van zoveel mogelijk verschil lende kleuren gelden. Doel is bereikt De opbrengst van de collecte-actie is nog niet precies bekend. Wel kan met vrij grote zeker heid worden gezegd, dat het doel van „Parade" de aankoop van een buitenhuis bij Nijmegen voor de vestiging van een nieuw vormingscentrum is bereikt. Niet minder dan 3,2 millioen fi guurtjes zijn van de hand ge daan. Bijna nergens brachten de figuurtjes minder dan tien cent per stuk op en in zeer vele ste den en dorpen lag de gemiddel de verkoopprijs zelfs tussen vijf tien en twintig cent. Aalmoezenier van Croonenburg en Thuisfront-voorzitter Staffhorst zijn dan ook alleen maar enthousiast. Telefonade. Afgezien van het feit, dat de uit zending op enkele plaatsen niet al te goed te horen was, bleken vele de oplossing gemist te hebben omdat het tijdstip foutief in de KRO-gids was gepubliceerd. Bovendien was menigeen uithuizig. Als gevolg daar van heeft de telefoon bij Thuisfront niet stilgestaan. Geen half uur na de uitslag ech ter kwam een Hagenaar het kantoor binnen een hoed en een gouden tankje eerlijk over twee handen ver deeld en met een gezicht, waar op blijdschap en een geforceerde wandeling een fraaie glans hadden gelegd. Het was de heer J. Kroes uit de Jacobastraat, die daar in enkele ogenblikken aandeelhouder werd. Een half uur later volgde de twee- te Hoofddorp: P. G. B. Ruiter; te Kwadendamme: J. Koning; te Haarlem (O.L.Vr. Zeven Smar ten): C. H. Vriesekoop; te Rotterdam (H. Nicolaas): J. G. Fransen te Spanbroek: C. N. M. de Groot (Neom.); te Rotterdam (H. Hildegardis): G. Jongkind; te Dordrecht (H. Bonifacius): A. J. Huibers; te Lisse (H.H. Engelbew.): A. Saers te Langeraar: G. H. Lagerberg; te Wervershoof: C. Th. M. Kuijlaars te Leiderdorp (O.L.Vr. Onbevl. Ontv.): N. M. Grijpink (Neom.); te Beverwijk (Kon. des Hemels>: P. J. A. van Velzen: te Brielle: J. H. Kruuneniberg (Neom.); te Weesp: B. C. van Teijlingen; te Westerblokker: A. J. M. Braban der (Neom.); te Hoorn: J. G. van Veen; te Warmenhuizen: H. J. Kollmer (N.eom.); te Amsterdam (H. Catharina): F. J. de Jong; te 's Heerenhoek: W. van Egmond (Neom.) te Amsterdam (H. Gerardus Ma- jella): C. J. Hageman: te Wassenaar (H. Willibrordus)J. H. M. Smit; te Zwaag: A. H. G. Imbens (Neom.) te Rotterdam (O.L.Vr. v. Alt. Bij stand): P. N. Obdam; te Heer-Hugbwaard (H. Dionysius) F .F. M. J. van der Eerden (Neom.); te 's Gravenhage (H. Agnes): J. G. van der Kleij; te Rotterdam (H. Teresia van het K. Jesus): P. J. Krol; te Den Helder (O.L.Vr. Onbevl. Ontv.): F. J. van der Vlugt; te Hoek van Holland: H. G. J. de Jong (Neom.); te 's Gravenhage (H. Sacrament): J. M. Roodbol: te Nootdorp: N. M. C. Groot (Neom.) te 's Gravenhage (O.L.Vr. Fatima) P. H. van Roozendaal; te Middelburg (H.H. Petrus en Paulus): G. M. J. Rosenberg, die te vens benoemd is tot Vicaris te Veere; te Reeutoijk: E. C. Hoogervorst (Neom.) te Buitenveldert (H. Augustinus): P. J. Poleijn (Neom.); te Amsterdam (H. Pancratius): J. M. Lefeber (Neom.). Z.H.Excellentie heeft opdracht ge geven de studie voort te zetten te Rome aan de w.eleerw. heer A. Th. Mous, die kapelaan was te Amster dam (H. Pancratius) en te Nijmegen de weleerw. heer M. J. J. van Buu- ren, die kapelaan was te Buitenvel dert. HERSTEL MOERDIJKBRUG Vierde overspanning stevig op de pijlers Het treinverkeer op de lijn Dor drechtLage Zwaluwe is gisteren van 6 uur voormiddag tot 16 uur na middag weer gestremd geweest, om dat de vierde overspanning van de nieuwe spoorbrug over het Hol- landsch Diep geplaatst moest worden. Deze overspanning is gebouwd door de koninklijke firma Penn en Bau- duin en Zaterdag van Dordrecht naar de vluchthaven van Werken dam gevoerd. Gistermorgen vroeg werd het stalen gevaarte van Wer kendam naar de plaats van bestem ming gevaren. Ondertussen was men bezig de oude boog (de tweede van de zuidelijke oever af gerekend) los te ma'ken om hem bij hoog water te kunnen verwijderen. Tegen de mid dag was het zover, dat sleepboten de op bakken geplaatste oude overspan ning uit de brug konden trekken. Korte tijd later werd de nieuwe overspanning ingevaren en even na twaalf uur lag zij vast op de pijlers. Onmiddellijk hierna werd een begin gemaakt met het herstelen van de spoorbaan, de bovenleidingen en de verbindingen voor het seinwezen. De vijfde overspanning zal eerst begin de prijswinnaar, óók een Hagenaar. November worden geplaatst. Wereldleidster schakelt blauwe vogel in In tegenwoordigheid van Lady O. Baden Powell en tal van binnen- en buitenlandse autoriteiten uit de P. V. wereld, is Zaterdag in het conferen tieoord „Woudschoten" te Zeist de Internationale Conferentie voor Pad- vindsters en Gidsen geopend. Een van de hoogtepunten van deze dag de overhandiging van een schakel (het internationale padvindsterssymbool) door Lady Baden Powell aan een „Blauwe Vogel"-padvindster. We zien hier het moment, waarop Lady Baden Powell de schakel aan de „Blauwe Vogel" overhandigt.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8