Goud-gele Virginia! Louison Bobet eerste der profs De Nederlandse ploeg voor Bern De Portugees Batista Pereira eerste in de grote Kanaal-race Hagenaar J. v. d. Putten werd winnaar MAANDAG 23 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 DE WERELD-WIELERKAMPIOENSCHAPPEN Onherkenbaar door de modder kwam de winnaar binnen Nooit heeft een wereldkampioen schap op de weg zulk een theatraal einde gehad, en wellicht heeft ook nooit een renner zoveel geluk gehad als de nieuwe wereldkampioen, de Fransman Louison Bobet. Theatraal was het einde van dit wereldkam pioenschap, omdat in de voorlaatste ronde, Fausto Coppi, die zich toen met Gismondi, Bobet, Schaer en Gaul in de kopgroep bevond, ten val kwam. Wel was de Italiaan weer snel op zijn fiets, maar 't was begrijpelijk dat Bobet van de kans gebruik had gemaakt en met Schaer en Gaul een voorsprong had genomen. Zoals het een goed knecht betaamt, was Gis mondi bij zijn meester achtergeble ven. Na de vijftiende ronde kwamen Bobet en Schaer met een voorsprong van 31 seconden op Gaul door, terwijl Coppi 1 min. en 15 sec. achter lag. Voortgestuwd door een gescandeerd Bo-bet, Bo-bet, reed de Fransman voort, zeker van zijn overwinning. De Fransen op de tribunes begonnen zich op te maken om hun idool op waardige wijze te ontvangen, toen uit de luidsprekers het bericht kwam, dat Bobet een lekke band had gekre gen. Nu verschenen de vlaggen van de Zwitserse supporters, die Fritz Schaer al in de regenboogtrui zagen. De kreet van ontzetting, die had ge klonken na de tegenslag van Bobet, werd gevolgd door een diepe stilte. Men mijmerde en kwam tot de con clusie, dat het toch wel erg onrecht vaardig was. Zou het wereldkam pioenschap nu terecht komen bij de man, die dit niet verdiend had? Niets van dat alles. Toen 400 meter voor de finish in de laatste bocht twee renners zichtbaar kwamen, werden gissingen gemaakt: Schaer en Coppi? Was de Italiaan dan toch bijgeko men? Of waren het soms Schaer en Bobet? Dat laatste bleek waar te zijn. Bobet had zijn banden- pech vlak bij het depót gekregen, waar een van zijn vijf reservefietsen stond. Het was dus een kleine moei te voor hem om van fiets te verwis selen en de achterstand, die hij daar bij had opgelopen was van geen be tekenis. Met een voorsprong van 12 seconden ging Bobet als eerste over de streep, onherkenbaar van de mod- REGEN EN SLECHTE ORGANISATIE Wat velen gevreesd hebben is I Zaterdag werkelijkheid gewor- den. In de nacht was het zacht- j jes gaan regenen en toen de dag aanbrak was het Bergische land, x waarin de Klingenring gelegen is, in een grote modderpoel ver- ft anderd. In stromen viel de regen j neer en toen om elf uur het ver- j treksein voor de amateurs werd j gegeven, die 10 ronden van elk i 15 km. moeten afleggen, dus in totaal 150 km., was het parcours j een spiegelgladde baan gewor den, waarop men niet voorzichtig genoeg kon rijden. De Nederlanders, die na de Belgen, Denen, West- en Oost- j Duitsers, Ieren en Engelsen ver trokken, waren toch in een op perbeste stemming. Onder de weinige toeschouwers, die zich om het circuit hadden geschaard, bevonden zich namelijk vele Ne derlanders, die onze jongens har- telijk toejuichten en het deed de Nederlandse renners goed, dat zij supporters op de tribunes had- den. De organisatie, waarover de j laatste dagen al heel wat te doen is geweest, liet zich Zaterdag nog eens van haar slechtste zijde ken- j nen. Volkomen onordelijk stroomde net publiek, dat er wei nig voor voelde in de- regen te I blijven staan, naar de enige over- j dekte tribune. Het werd daar zo j vol. dat even voor de start de gehele trobune afgesloten werd, en er werd omgeropen, dat het j gevaar voor instorting van de tri bune niet denkbeeldig was. der, want het had van ruim een uur voor de start tot laat in de middag geregend. Pas nadat hij zijn gezicht had afgeveegd en zijn haar had ge kamd, ging Bobet naar de ere-loge, waar de president van de UCI, de heer AchiUe Joinard en de vrouw van Bobet wachtten. Hartstochtelijk toegejuicht door het publiek maakte de Franse wereld kampioen nog een ere-ronde over het circuit. Intussen was na Schaer de Luxemburger Charlie Gaul binnen gekomen, vierde werd de Italiaan Gismondi, vijfde de Fransman Angue- til, die vlak voor de streep nog door de Italiaan werd gepasseerd en zesde een ontmoedigde Coppi met een ach terstand van 3 min. en 22 sec.. De campionissimo stapte van zijn fiets en verdween stilletjes. Hij was voor nie mand te spreken, zelfs niet voor zijn vrouw. Het was dan ook wel een bit tere pil, die de Italiaan te slikken had gekregen. Fransen overgelukkig Het spreekt vanzelf, dat de Fran sen overgelukkig waren. Sinds 1936, toen Antonin Magne de titel behaal de, had Frankrijk geen wereldkam pioen bij de profs op de weg gehad. Nu een winnaar, die zijn schitteren de vorm van de Ronde van Frankrijk behouden bleek te hebben. In dit verhaal mist men één naam, namelijk die van de Zwitser Kubler. Immers met Coppi en Bobet zou hy nu Hugo Koblet niet beschikbaar was, voor Zwitserland om de hege monie op wielergebied gaan strijden. Welnu, Kubler verdween in de der tiende ronde van het toneel, nadat hij tweemaal van fiets had moeten verwisselen en een achterstand van ruim 4 minuten had opgelopen. En de Nederlanders? Zoals verwacht werd, hebben zij het er fnaar matig afgebracht, al waren het de Oranje hemden, die in de eerste negen ron den de toon aangaven. Alleen Hein van Breenen kon de moed opbren gen om door te gaan en het bezorgde hem een eervolle vijftiende plaats, 16 min. en 20 sec. achter Bobet. Hoe de strijd verliep De Klingenring hing onder een re gengordijn, toen om 10.04 uur het vertreksein werd gegeven aan renners van 11 landen. Het was zo waar Adri Voorting die de naam van Nederland op ieders lippen bracht. Met de Italiaan Monti nam hij in de I eerste ronde een minuut voorsprong op het grote peleton. Roks draaide niet zo best als Voorting. Hij kwam met een achterstand van 2|/£ minuut door en verdween in de tweede ron de uit de strijd. Toen waren Adri Voorting en Monti al weer opgeslokt door het peleton. In deze ronde kreeg Henk Faanhof twee lekke banden en stopte ook. Op zyn gemak reed hij met een lekke voorband naar de hoofdverzorgingspost en kleedde zich aan. Gerrit Voorting, Wim van Est Van Breenen, Stevens, Adri Voorting en Nolten bevonden zich steeds in de voorste gelederen en dus kon Nolten meedoen met een volgende poging, die eveneens op niets uitliep, onder meer met Bahamontes, Minardi, Ro- bic en Gaul. Na de vijfde ronde wa ren zij ingehaald. In de eerste afda ling van de zesde ronde naar Balk- hausen, vluchtte Nolten opnieuw met Monti en Gismondi. Zij namen een kleine voorsprong. Maar toen liet Gismondi zich afzakken. Dit was het moment, waarop Van Breenen naar de kop sprong en na zes ronden kon den de Nederlanders op de tribunes twee landgenoten toejuichen, die met de Italiaan Monti* twintig seconden voorlagen op het peloton, aangevoerd door Forestier. In deze ronde viel Adri Voorting 1 min. en 10 sec. te rug en het was voor hem het begin van het einde. In de zevende ronde voegden Varnaje en Gismondi zich bij de vluchtelingen, die toen ruim een minuut voorsprong hadden. Na de volgende ronde was het bijna twee minuten. Gaul en Colette gingen achter de kop aan en trokken de groep met zich mee. Met ingang van de 10e ronde was de voorsprong ge slonken tot 32 seconden en een paar kilometers verder moesten Van Bree nen en Nolten lossen. In deze ronde werden meer slachtoffers genoteerd: De belg Brik Schotte, de Italiaan Dat is ook een wereldrecord „Dat is ook een wereldrecord", y zei Zondag de bekende Franse journalist Gaston Benac, toen de bezitters van kaarten voor de ft ere-tribune op de Klingenring ft de afgevaardigden en journa- ft listen lang nadat de renners ft de tweede ronde waren inge- gaan, hun zitplaatsen konden in- 8 nemen. 8 En Gaston Benac kyi het we ten, want hij heeft bijna alle wereldkampioenschappen op de weg, die tot nog toe gehouden zijn, bijgewoond. Na het echec van Zaterdag, toen enige gedeel ten van een tribune instortten, waren de Duitsers bang gewor den. Maar in plaats van meteen na de wegwedstrijd der ama teurs aan het werk te gaan, wachtte de organisatie tot Zon dagmorgen vroeg. De tribunes werden danig versterkt en ter- ft wijl de arbeiders daarmee bezig ft' waren, vormde een politiecordon ft een ondoordringbare barrière. S Van de luidde protesten van de ft journalisten, die in hun werk belemmerd werden, trok men zich niets aan. Even zag het er y naar uit, dat de verslaggevers de tribune stormenderhand zouden ft gaan nemen, maar dit ging niet door. Men vergenoegde zich met spreekkoren aan te heffen, voor- al toen het startsein voor de be- roeprenners werd gegeven: 8 ft „ScandalScandal!" 8 Toen de organisator van de g wegwedstrijden, Baron Burchard ft ft van Reznicek zich vertoonde, ft ft werd hij uitgejouwd en ver- S dween hij schielyk. De wed- ft strijd was al ruim 40 minuten ft ft: aan de gang, toen de tribune 8 |ft open gesteld werd. Neen, de ft 0 Duitse bond heeft geen goede ft ft beurt gemaakt. y jft Ondanks alle timmerij Zon- ft dagmorgen zijn er ook bij de ft ft wegwedstrijd voor de profs weer o enkele gedeelten van de grote ft tribune bij de finish ingestort. ft Gelukkig wederom zonder dat ft iemand enige verwonding op- 8 ft liep. Buratti, de Zwitsers Graf, de Luxem burger Ernzer en onze landgenoot Henk Stevens. Zij hadden een be hoorlijke achterstand. Na tien ron den lagen Varnajo en Gismondi 25 seconden voor op Monti, 30 sec. op Colette, 1 min. en 10 sec. op Nolten, 1 min. 23 sec. op Van Breenen en 1 min. 45 sec. op het peloton,waarin zich nog alle kopstukken bevonden, alsmede Wim van Est en Gerrit Voor ting. De situatie wisselde nu snel. Coppi en Bobet. trokken het peloton in stukken, toen Kubler door een val van fiets moest verwisselen. Nolten en Van Eist lagen toen bijna op zes minuten en de gebroeders Voorting hadden opgegeven. Stevens was ook verdwenen, maar kwam een ronde later toch weer door. Hij bleef tot het einde op de fiets, maar werd niet geklasserd. Alleen Van Breenen hield tenslotte de eer van Nederland hoog, want Nolten en Van Est raakten zo ver achter, dat ook zij het maar op gaven. Aan de kop was de situatie nu min of meer geconsolideerd. Coppi, Bobet Schaer, Gaul, Varnajo, Anquetil en Gismondi hadden de leiding en het was duidelyk, dat uit dit gezelschap de winnaar zou moeten komen. In de veertiende ronde werden Manquetil en Varnajo gelost en nu stegen de kansen van Coppi, omdat hy zeker kon zijn van de steun van Gismondi. Muar toen kwam de grootste slag, die de Italiaanse wielerfans kon worden Gisteren zijn te Rijswijk op het terrein van „Clubhuis te Werve" nationale atletiekwedstrijden gehouden. Onze fotograaf slaagde erin het grootste deel van de Nederlandse ploeg, welke binnenkort naar Bern zal vertrekken op de plaat vast te leggen. Van links naar rechts de heren: Aret, Rulander, Van Hardeveld, Moerman en op de voorgrond Th. Saat. De dames zijn van links naar rechts: D. van Dijk, Puck Brouwer, E. Witkamp, en M. Schenk. Op de foto ontbreken nog de heren: v. d. Zande, Fickert, T. Mooy en mej. H. Veth. Kunst laatste in le manche der stayers In de eerste manche voor het we reldkampioenschap stayeren, gere den op de baan Wuppertal in tegen woordigheid van ongeveer 15.900 toe schouwers, hebben de Duitser Schorn, de houder van de titel, de Belg Verschueren en de Fransman Bethery zich gekwalificeerd voor de finale. Jan Kunst heeft zich met een zeer bescheiden plaatsje moeten ver genoegen. Hij eindigde als laatste van de zeven deelnemers. De positie bij de start was: Kunst, Schorn, Verschueren, Bethery, Bun ker, Besson, Timoner. Maar zodra hij achter zijn gangmaker zat ging Schorn naar voren, gevolgd door Verschueren en Bethery, en zakte Kunst geleidelijk af. Na 20 kilome ter, afgelegd in 15 min. 44 sec, had Schorn de leiding met 50 meter voor sprong op Verschueren, 90 meter op Bethery, 140 meter op Besson, 200 meter op Bunker, 2-10 meter op Kunst en 350 meter op Timoner. Deze volg orde zou, wat de eerste drie betreft, tot aan het einde ongewijzigd blij ven. Achter hen werd strijd geleverd en veranderden de onderlinge posi ties herhaaldelijk. Timoner probeer de na 50 kilometer Kunst voorbij te komen, maar hij raakte los en Kunst, die zich goed verdedigde, passeerde in de hitte van het gevecht zowel Besson als Bunker, om later weer te rug te vallen naar de zesde plaats. Aan de kop handhaafden de soe pel rijdende Schorn en Verschueren zich zonder extra inspanning. Bethe ry werd herhaaldelijk aangevallen door Besson en Bunker, en kwam acht ronden voor het einde nog even in gevaar toen Bunker alle zeilen bijzette. De Brit kon het duel niet winnen en moest, vermoeid na dit gevecht, de vierde plaats nog afstaan aan Timoner, die uit de achterhoe de was komen opzetten. Besson werd zesde en Kunst zevende. Timoner, Bunker, Besson en Kunst krygen morgen nog een kans in de repêchage, samen met de nummers 4 t/m7 van de tweede manche die heden gereden wordt. Uit de repê- chages gaan de eerste drie over naar de finale, waarin dus in totaal negen renners zullen uitkomen. 6C0 POND VOOR BRENDA FISHER De 33-jarlge Portugese zwemmer, Batlssta Pereira, heeft als eerste de Engelse kust bereikt. Hij heeft de afstand in de tijd van 12 uur en 25 minuten afgelegd. I Enkele duizenden toeschouwers, die zich langs de kust van Dover hadden opgesteld, brachten Pereira een ovatie toen hij voet aan wal zette, De zwaarste strijd had Pereira moeten leveren tegen de Egyptenaar Marie Hassan Hammad. Op een mijl van de kust lag de Portugees ongeveer 400 meter voor. maar door het getij werd hij bijna even veel terugge worpen, zodat het zelfs even leek of de Egyptenaar de overwinning zou behalen. Maar Pereira zette door en toegebracht en waardoor hnn afgod getroffen werd. Slechts 21 renners hebben de wed strijd uitgereden: 5 Fransen, 3 Span jaarden, 2 Zwitsers, 3 Belgen, 4. Ita lianen, 1 Luxemburger, 1 Nederlan der (Van Breenen) en 2 Duitsers, die aangemoedigd door hun leiders, de lijdensweg naar de finish aflegden. De tijd van de winnaar Bobet be droeg 7 uur 24 min. en 36 sec. het geen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 32.375 km. per uur, bij na twee kilometers lager dan dat van da amateurs, die echter maar 10 ron den behoefden af te leggen tegen de profs 16. (totqal 240 km.), terwijl het toch al zware parcours Zondag bo vendien tijdens de gehele wedstrijd nat bleef. De prestatie van Bobet om in één jaar tijds, zowel in de Ronde van Frankrijk als in de strijd om het wereldkampioenschap te triomferen is slechts eenmaal vóór hem vol- brarht, eveneens door een Fransman namelijk George Speicher, en wel in 1933. Volgens een officiële schatting be droeg het aantal toeschouwers on danks de regen 100.000, waarvan naar men zei circa 40.000 Belgen. Naar wij vernamen, zijn de organisa toren toch nog min of meer teleurge steld en hadden zij verwacht, dat er zeker meer Duitsers naar deze wed strijden zouden komen, toen hij aan land kwam lag zijn ri vaal een kleine 500 meter achter hem, 24 min. later klom ook deze aan wal. De zilveren beker en de 500 pond sterling voor de eerstaankomen- de zijn door Pereira gewonnen, ter wijl Hammad als tweede 250 pond ontving. De derde, die de Engelse kust be reikte, was het Engelse meisje Bren- da Fisher, die de overtocht in 14 uur en 36 min. volbracht had. Zij ontving niet alleen de prijs van 500 pond voor de eerstbinnenkomende vrouw, doch als toegift nog 100 pond voor haar derde plaats in deze wedstrijd. Brenda Fisher, die zingende gestart was en zich in het water eveneens af en toe moed „inzong", kwam vrij fris aan wal en rende naar haar hotel om zich klaar te maken voor een dans avond. Van de beide andere deelneem sters bracht ook de Engelse Margaret Feather de tocht tot een goed einde. Jenn Kammersgaard echter, de Deen se, die al tweemaal over het Kanaal heeft gezwommen, moest na 14 uur en 16 minuten de strijd staken. De organisatoren hebben toch nog angstige uren doorgemaakt. Van een van de deelnemers Burly John Mc Clelland (Noord-Iierland) had men al kort na de start niets meer ver nomen. De sloep met zijn helpers was niet met radio uitgerust, zodat men alle contact verloren had. Laat in de avond arriveerde hy te Dover, mee delende, dat hij na 7 mijl reeds de strijd gestaakt had. Niet omdat hij uitgeput was, maar „hij kwam tegen 't sterke getij niet vooruit", zoals een van de volgers verklaarde. Intussen had de boot van de organisatoren al enige uren naar hem gezocht. De Griek Jazon Siganis was de vierde, die de Engelse kust bereikte. Buiten deze groep, die aan de Ka naalrace deelnam, was in de nacht op Zaterdag om 20 min. over twaalf de Amerikaan Glen Burlingame van Cap Griz vertrokken met het doel de Engelse kust te bereiken. Hij slaagde daarin en om 14.10 uur zette hy voet aan wal. Van de 15 zwemmers en zwemsters, die gestart zyn voor de Kana.airace, hebben in totaal 7 het doel bereikt. De officiële uitslag luidt: DE RONDE VAN ST. BAVO Enorme belangstelling uit gehele bollenstreek De zevende Ronde van St. Bavo, begunstigd door prachtig weer, trok naar schatting een 4000 toeschou wers. Het is een prima course ge worden, welke sportief is gereden. Nummer 1 werd J. v. d. Putten uit Den Haag. De Noordwijkerhoutse favoriet van Wetten heeft zich op dit prachtige parcours op de terrei nen van de St. Bavo Stichting zeer goed gehouden en wist door de tan den op elkaar te zetten de tweede plaats te veroveren. Een fraaie pres tatie, vooral omdat „Arie" als ama teur zijn eerste grote ronde mee maakte. Er werden verreden 80 ronden, te zamen groot plm 100 km. In de eer ste ronden probeerden Schild uit Amsterdam en van der Knaap uit Poeldijk al gauw om weg te komen, daarom werd al vanaf de start in een hoog tempo gereden. Zij konden het echter niet goed volhouden en toen van Houwelingen uit Sassen- heim en van Sas uit Den Haag er vandoor gingen bleven deze in een groot aantal ronden aan de kop. J. van der Putten, Den Haag, J. Mac- kay uit Oudewater en M. Braven- boer uit Rotterdam bevonden zich tussen het peleton en de vluchtelin gen, doch konden niet verhinderen, dat de koplopers op hen een voor sprong hadden van 20 seconden. Hierin kwam echter al gauw veran dering toen van Wetten achter uit het peleton kwam en zich op wist te werken tot het genoemde groepje van 3 renners. Van Wetten trok de drie in een ruk mee. Na 2 ronden waren toen de koplopers ingehaald. Van Wetten bleef in het zelfde tem po doorrijden. Alleen J. v. d. Putten kon hem bijhouden. Deze laatste bleek over meer tactiek in het sprin ten te beschikken en versloeg Arie van Wetten met een metertje of tien., De uitslag van wedstrijd was als volgt: Tyd: 2.26.9 uur. 1. J. v. d. Put ten, Den Haag, 2. A. van Wetten, Noordwijkerhout, 3. J. v. Sas. Den Haag, 4. J. Mackay, Oudewater, 5. M. Bravenboer, Rotterdam, 6. A. van Houwelingen, Sassenheim, 7. P. Kooijman, Den Haag, 8. D. Wallet, Leimuiden, 9. W. van Brunschot. Den Haag, 10. A. v. d. Putten, Den Haag, 11. A. van der Knaap, Poeldijk, 12. P. Peters, Haarlem. Aan de ronde ging nog een voor wedstrijd vooraf van de Leidse Ren en tourvereniging Swift". Dit was een peletonwedstrijd van 40 km. De tijd was 1.04.53 uur. Winnaars van deze wedstrijd wer den A. en B.-klasse. 1. B. G. Ryke- lijkhuizen, Rijns.woude, 2. A. Veld maat, Warmond, 3. W. Belt, Zoeter- woude. Van de C-klasse waren de winnaar: 1. H. van ?ent, Leiden, 2 A. Bos, Zoeterwoude, 3. H. Borst, Zoeterwoude. Het feit dat Arie van Wetten mee reed in de ronde zal er wel veel bij gedragen hebben, dat er zoveel meer Noordwijkerhouters onder het pu bliek waren dan anders. Na afloop gingen velen nog naar café van der Geest, waar de uitrei king van de prijzen plaats had. De voorz. van de voetbalver. „St. Bavo" meende, dat het een bijzon dere ronde was geweest, gezien de enorme belangstelling. Nog nooit zei- de hij heb rk zoveel mensen bijeen gezien op de vorige ronden. Hij richtte zich voorts tot de heer Veld- huyzen, de voorzitter van de Swift- Combinatie en dankte voor het vele werk, dat voor het welslagen van deze wedstrijd is gedaan. De Overste van de St. Bavo-Stich- ting werd zeer veel dank gebracht voor zijn medewerking om het prach tige parcoprs ter beschikking te stel len. Hierna begon de heer Veldhui zen de prijzen uit te reiken aan de winnaars van de voorwedstrijd van Swift. 1. Pereira (Port.) 12.25.01. 2. Ma rie Hassan Hamad (Eg.) 12.49. 3. Brenda Fisher (G.-B.) 14.36 4. Sirga- nos (Griekenland) 16.23. 5. Aberton- do (Argentinië) 16.53. 6. Margaret Feather (G.B.) 17.05. 7. Mohammed el^Soussi (Syrië) 17.55. Alleen over het Kanaal. Hedenmorgen is de 44-jarige werk tuigkundige Edward James May, oud officier van de Britse marine, bij Kaap Gris Nez te water gegaan voor een poging om alleen, zonder volg boot, over het Kanaal te zwemmen, wat nooit eerder geprobeerd is. Toen in de loop van Zondag bekend werd, dat James deze hachelijke tocht wil de ondernemen, zonder helpers en zonder een ervaren trainer, die hem door de stromingen zou kunnen lood sen, meende men aan de Franse kust, dat het een grap betrof. Toch bega ven enkele verslaggevers zich 's mor gens in alle vroegde naar het strand, waar May inderdaad verscheen, in gezelschap van een juwelier uit Scunthorpe, die als zijn manager op trad. Men trachtte hem van zijn plan af te brengen, maar de oud-marine man, een reus van zes voet, die meer dan 100 kilo weegt, wilde niet luis teren. Met slechts een dun laagje vet over zijn lichaam, zonder waterdichte bril en zonder hoofdkap, begaf hij zich te water toen het vloed was, ge heel in strijd met de gewone tactiek der Kanaalzwemmers. Aan een lijn, die om zijn middel was bevestigd, trok hij een. oude binneband van een motorfiets mee, uitgerust met een bodem. Dit vlotje bevatte een com- pas en mondvoorraad voor de over tocht. Voor zyn vertrek gaf May va der van negen kinderen een pa pier aan zijn manager, waarop ge schreven stond, dat hij de poging o:n zonder volgboot van Kaap Gris Nez naar Dover te zwemmen, op eigen verantwoordelijkheid ondernam en dat het hier een hartewens gold, wel ke hij altijd had willen verwezenlij ken. Hij vroeg nog, dat men de sche pen in het Konaal zou waarschuwen naar hem uit te zien om eventueel hulp te kunnen bieden, schudde zijn manager lachend de hand en begon zyn waagstuk. Intussen zijn aan de Franse kust verscheidene reddingboten gereed om zee te kiezen teneinde, indien van de zijde van de politie of van de marine daartoe opdracht wordt gegeven. May op te sporen en hem te overreden de gevaarlijke poging op te geven. 2 K.M.-WEDSTRIJD TE HARLINGEN. Vijf Robben-dames aan de kop. Ruim 200 deelnemers startten voor de 2 km. zwemwedstrijd, welke te I-Iarlingen is gehouden. Een groepje van vier zwemmers, Keyzer.de Bruin, Ten Thije en De Jong namen onmid dellijk de leiding en bleven tot on geveer 400 meter voor de finish bij een. Toen daarna het tempo ver hoogd werd. zakte Piet ten Thije af en de eindspurt bracht de beslissing voor de andere drie, welke door Jaap de Jong werd gewonnen. Kort nadat ook Ten Thije aantikte, kwam Mary Kok als eerste van de dames binnen met grote voorsprong op haar naas te rivalen. De uitslag luidde: Heren: 1. de Jong (LZO) 27.40.7. 2. Keyzer (Robben) 27.453.8. 3. De Bruin (Neptunus) 27.45. 4. Ten Thije (LZO). 5. Steeman (DJK)). Dames: 1. Mary Kok 29.08,1. Jopie Steffers 30.07. 3. Els Miere- met. 4. Nel Wiegers. 5. Corrie van Reenen, allen van de Robben uit Hil versum. DE NAT. TENNISTITELS Van Dalsum en mevr. Roos wonnen de enkelspelen Op de Metsbanen te Scheveningen zijn de finales gespeeld van de natio nale tenniskampioenschappen. De ti tel in het heren-enkelspel ging naar Van Dalsum, die in drie sets over Van Meegeren zegevierde: 6—2, 6—2, 6—0. De finale van het dames-enkelspel werd gewon- n door mevr. J. Roos, die met 6—0 6—1 mevrouw M. Pe ters versloeg. De eindstrijd in het damesdubbel spel leverde een overwinning op voor mevr. E. Scholten en mevr. M. Peters, die met 16, 64. 75 wonnen van mevr. G. Blaisse en mevr. J. Roos. Het gemengd dubbel was voor me vrouw Roos en Dehnert. die met 6—4 6—3 wonnen van mej. Fikenscher en Tönjes.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6