Zoeterwoude stond gisteren in het teken der thuisfronten Bouw van 18 étagewoningen aan Raadhuislaan te Voorschoten GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 23 AUGUSTUS 1954 DE J.EIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 STADSNIEUWS ERNSTIGE AANRIJDING OP DE KANAALWEG Zaterdagmiddag omstreeks half vijf speelde op de Kanaalweg ter hoogte van de Melchior Treublaan de 3-jarige H. v. -E. uit de Franchi- montlaan aan de waterkant. Plotse ling sprong het ventje op en stak onverwacht de rijweg over, juist toen er van de kant van Voorschoten een motor aankwam. Het jongetje werd aangereden en de motor smakte te gen de grond. De drie-jarige kreeg alleen enkele lichte schaafwonden, maar de mo torrijder, de 37-jarige J. v. d. B. uit Den Haag, die onder zijn machine terecht gekomen was, lcwam er min der goed af. Met een zware hersen schudding en diepe schaafwonden werd hij naar het Academisch zie kenhuis vervoerd. Zijn duopassagie- re, mej. P. J. S. uit Rotterdam, liep slechts enkele onbetekenende verwondingen op. Evenals het jon getje kon zij na in het ziekenhuis verbonden te zijn naar huis terug keren. VLAG IN TOP OP LABORATORIUM ST. ELISABETH ZIEKENHUIS. Hedenmiddag ging de vlag in top op het nieuwe laboratorium van het St. Elisabeth-ziekenhuis. Ondanks de. slechte weersomstandigheden is men er in geslaagd het gebouw tijdig onder de pannen te krijgen. Het laboratorium is gelegen in de tuin van het voormalige Graalge- bouw. Burgerlijke Stand Geboren: Jannetje Hendrica d. van J. J. Deijn en L. J. Geuke; Bartho lomew Lucien z. van B. Chaudron en M. E. Nievaart; Gertrud d. van L. v. Deelen en M. van de Wijn gaard; Annette Hendrina d. van A. Blankenstein en A. A. Offenberg; Helena d. van H. Borsboom en J. Ciere. Overleden: G. L. J. M. Steemers vr. 72 j. HAAGWEGKWARTIER HAD GEZELLIGE AVOND De buurtvereniging „Haagweg- kwartier" hield Zaterdagavond in het clubhuis van de speeltuinvereniging „Westerkwartier" een gezellige avond aangeboden door een Haagwegbewo- ner voor de ouden van dagen en in validen, die dit jaar zijn uitgeweest. De voorzitter, de heer N. Collé sprak een openingswoord waarin hij de da mes en heren in het bijzonder de heer C. F. Lardee, erevoorzitter en de heer J. P. v. d. Bosch erelid, har telijk welkom heette. De voorzitter besprak de a.s. kaart- en andere wed strijden, en deelde mede, dat. hier voor door de vereniging een zilveren wisselbeker beschikbaar gesteld is. Het woord werd vervolgens gegeven aan het gezelschap „Les Bollini's uit Den Haag met een vrolijk program ma waarin medewerkte „The Rhythme makers" en goochelaar Jack Piëho. Tot genoegen van alle aanwe zigen werd het programma vlot af gewerkt. Tot grote verwondering kwamen uit een bokaal waarin vuur werd ontstoken 2 levende duiven te voorschijn. Het geheel stond onder uitnemende leiding van de conferen cier J. de Graaf. RECTOR A. TH. VAN TEEFFELEN GEHEIM KAMERHEER. Het heeft Z. H. de Paus behaagd de Z. E. Heer A. Th. van Teeffelen, rector van het R.K, Gasthuis te Ois- terwyl, te benoemen tot Zijn Geheim Kamerheer. Mgr. W. Mutsaerts en zijn Vicaris- generaal Mgr. F. N. J. Hcndrikx, hebben de rector op zijn 76ste ver jaardag, die op Zaterdag 21 Aug. werd gevierd, persoonlijk in kennis gesteld van deze hoge onderschei ding, die beschouwd moeten worden als een erkenning van de grote ver diensten van Mgr. A. van Teeffelen als directeur van het St. Jozefsfonds en het St. Jozefsondersteuningsfonds. Met groot enthousiasme hebben de parochianen van de St. Jans en de H. Kruisverheffing te Zoeterwoude op één dag drie belangrijke thuisfront- acties gevoerd en tot waardig besluit de beide parochies toegewijd aan het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria. Sancta Rosa de missicnaaikrans was de vorige week al begonnen met een vóór-oefening in de Zus- tersschool en had nu een Missiepost aan de Schenkelweg om de grote slag te slaan voor de tien missionarissen. In de vroege morgen half zeven begon de thuisfrontactie voor de Missie met een H. Mis voor de le den en weldoeners van „Sancta Rosa" en tegelijkertijd begonnen de kajot ters bij de Sint Janskerk en de pro pagandaleiders „Katholiek Thuis front" aan de Parade tot steun van onze katholieke militairen. Deze eer ste klap was veel meer dan honderd daalders waard, want met ijver wer den de zakjes aangeboden en met gro te milddadigheid is geofferd voor de geestelijke verzorging van onze sol daten. Met grote belangstelling is het feest van de plechtige professie van zuster Pancratia (in de wereld mej. Mien van Leeuwen, dochter van de wethouder) meegevierd zowel bij de H. Mis uit dankbaarheid als de re ceptie. Het thuisfront. Na de H. Mis kwamen in het paro chiehuis bijeen de genodigden voor de officiële opening; deken Bont, pas toor Klaverweyden, prior Snabel, ka pelaan Feliks, burgemeester Smeets, de familieleden van onze missiona rissen en missiezusters, vele missie weldoeners. Het toneelpodium was ge heel gevuld en na een gezelig koffie praatje nam deken Bont het woord, om te getuigen, dat „Sancta Rosa" de schoonste loot van de parochieboom is het thuisfront dat niet al leen met geld gesteund moet wor den, Met kracht en klem verzocht spr. de ouders hun dochters aan te sporen daadwerkelijk dit missiewerk te steunen en mee te werken. Hier bij memoreerde de deken het verlies door het overlijden van mej. Anna v. Vliet, wier grote ijver voor het apos tolaat een voorbeeld moet blijven om te werken voor de Missie. De ,,spes patriae", onze theologan ten priesterstudenten, van Warmond en Mill Hill, hadden bijgestaan door klasgenoten de grote stand van „Sint Franciseus Xaverius" de bmissieclub van het Groot Seminarie opgericht en een der theologanten hield een propaganda-speech voor het schone doel der missionarissen in hun eer- zaamheid steeds te voorzien van boe ken en tijdschriften. Tentoonstelling. Hierna gingen de aanwezigen de tentoonstelling en de fancy-fair be zichtigen en ieder was vol waarde ring en bewondering voor het vele en schone werk door de dames van „St. Rosa" verricht. Prachtige paramenten, keurig kunstnaaldwerk in grote hoeveelhe den gemaakt met velerlei bestem ming, zelfs de missionaris Van Eiik, wiens ouders hier geboortig zijn, doch reeds lang vertrokken zijn, kreeg een prachtig kazeuifel. Voor de missiepost van zuster Borromea (An na van der Salm) waar dr. Niemer ook werkzaam is geweest, waren weer veel windselen en ondergoed ge breid om de ongelukkige melaatsen te verbinden en te helpen. Ook onze eigen kerken waren niet vergeten en tussen de velerlei be stemmingen, stonden ook de schen kingen voor de jubilerende Sint Jans parochie. De gehele dag en avond was de be langstelling zeer groot en de attrac ties, loterijen enz hadden goede za ken te boeken. Uit de onlangs ingestelde enquête onder de woningzoekenden in Voor schoten blijkt, dat de grootste wo ningbehoefte bestaat bij de middel grote gezinnen (3 t.m. 6 personen) en dat van deze categorie de overgrote meerderheid in aanmerking wenst te komen voor een behorlijke arbeiders- dan wel een kleine middenstandswo ning. Rekening houdend met deze feiten, dient naai- de mening van B. en W. van het toegewezen bouwvolu me in de eerste plaats een complex woningen te worden gebouwd met huren liggende op het peil van arbei derswoningen en goedkopere mid denstandswoningen. Voor dergelijke woningen is er slechts één geschikt stuk bouwrijpe grond beschikbaar n.l. het terrein aan de Raadhuislaan, dat thans tij delijk als opslagplaats yoor de dienst voor Openbare Werken wordt ge bruikt. Om de mogelijkheden met deze grond zoveel mogelijk uit te 'buiten willen B. en W. hierop etage woningen bouwen. Een blok etage woningen zal h.i. op deze in het cen trum van de gemeente gelegen plaats zeker niet uit de toon vallen, Door de royle opzet van de Raad huislaan en het 'hoge geboomte van de tuin van de op hoek van de Raad huislaan en de Leidsweg gelegen vil la „Henriëtte" is hoogbouw hier zeer wel mogelijk. Nadat B. en W. zich overtuigd hadden, dat er bij de com missie voor de uitbreidingsplannen tegen de bbuw van étagewoningen op dit terrein geen bezwaar bestond, is aan de directeur van openbare wer ken opdracht gegeven een ontwerp te maken van een complex van 13 étagewoningen in overeenstemming met bovenvermelde eisen omtrent grootte en huurprijs. Het zal dus voor de eerste maal in de geschiedenis van Voorschoten zijn, dat de Raad te be slissen krijgt over een voorstel tot bouw van étagewoningen. De inrichting. Het plan omvat in totaal 18 wo ningen, verdeeld over drie woon lagen. Er zijn 2 typen woningen n.l.: 1. Negen woningen, geschikt voor huisvesting van 4 personen, bevat tende een woonkamer, twee slaapka mers, keuken, douche-cel, gang, w.c. en loggia. 2. Negen woningen, geschikt voor huisvesting van 6 personen, met 3 in plaats van 3 slaapkamers. De woon kamer, 3.5 x 6.5 m. groot, is voor zien van een legkast, en heeft aan de voorzijde een groot raam en aan de achterzijde een raam met een deur, die toegang geeft tot de loggia. De ruime loggia is voorzien van een ko- ler.kast. De keuken is behoorlijk uitgerust. Deze heeft o.a. een geventi leerde provisiekast en een deur" naar de loggia. De douchecel bevat een volledige douche-instalatie en een vaste wastafel. Door middel van een electrische boiBer wordt zowel de keuken, de vaste wastafel als de douche voorzien van warm water. Per 6 woningen is er een trappen huis met hoofdingang aan de straat. Deze ingang zal voorzien zijn van electrische deuropener gecombi neerd met een wandtelefoon. In de trappenhuizen worden bovendien vluchttrapoen aangebracht van de vloer der 3e verdieping naar de zol der. die overigens niet wordt ge bruikt. In de kelderverdieping, die zowel vanaf het trappenhuis als vanaf de achtertuin bereikbaar is, is voor elke woning een ruime goed ge ventileerde ruimte aanwezig. In het gehele plan zijn de mogelijkheden van toevoer van licht en lucht vol komen benut. Aan de voorzijde van de woningen kan een stropk van be plantingen worden aangelegd van 6 meter diep, terwijl aan de achterzij de een gemeenschappelijke tuin is geprojecteerd met een oppervlakte van 1.115 m2. De grondkosten wor den geraamd op 31.261.40. De bouw kosten op ƒ312.330.—. De huur per week per woning komt op 9.40 Het bovenvermelde bedrag van ƒ9.40 is de gemiddelde huur. Zodra de aan- neemsom bekend is, zal een definitief huurvoorstel worden gedaan. Agenda gemeenteraad. De raad van Voorschoten komt bijeen Vrij dagavond a.s. om acht uur. De agen da vermeldt o.m.: Verlenging van het nevenriool en voetpad aan d* Leidseweg, kosten 2000.—. Aanleg van een riool-zinker als onderdeel van hot bouwrijpmaken van het complex Station-Oranjekade. Kosten 6.600.Het maken van een ver binding tussen de Dobbeweg en de nieuwe Papelaan. Kosten 6.350.—. Verkoop van 750 m2 grond gelegen tussen de Prins Bernhardlaan en de Nassaukade, bestemd voor villa- bouw. Aankoop van de grondon van de Paters Montfortanen gelegen na bij de spoorwegovergang en de Pa pelaan. Voorstel van B. en W. tot het stichten van 18 etagewoningen aan de Raadhuislaan en het beschik baarstellen daartoe van een crediet groot 224.000.alsmede van de be nodigde grond. Voorstel van B. en W. tot realisering van het sanerings plan Bloklaan o.m. door het stichten van 18 woningen en het beschikbaar stellen daartoe van het benodigde crediet groot 216.852 Verhoging van de subsidie voor het kleuter onderwijs. Voorstel van B. en W. tot gedeeltelijke restauratie van de Ge meentetoren. Aankoop van gronden van de heer W. A. A. J. Baron Schim- melpenninck van der Oye bestemd voor de aanleg van een algemene begraafplaats. VERBINDING DOBBEWEG— NIEUWE PAPELAAN. Door het gereedkomen -van de nieuwe Papelaan is behoefte ont staan aan een goed aansluitende ver binding tussen deze nieuwe weg en de Dobbeweg. In het bijzonder geldt dit voor de op het industrieterrein aan de Dobbeweg gevestigde bedrij ven, welke voor de aan- en afvoer van materialen en producten op het wegverkeer zijn aangewezen, zodat een goede verbinding tussen indus trieterrein en de nieuwe Papelaan voor bedoelde industrieën van groot belang is. Verschillende directies, dezer bedrijven inzonderheid de di rectie der N.V. Engelbert, hebben het college van B. en W. dan ook reeds verzocht een voorziening in deze te willen bevorderen. Door B. en W is aan Gedeputeerde Staten verzocht in de aanlegkosten van deze weg- binding een provinciale bijdrage te willen verlenen. Bedoeld College heeft echter medegedeeld geen ter men te kunnen vinden, om aan dit verzoek te voldoen, aangezien het Z,i" ,niet anc*-rs dan een plaat selijk belang geldt. De aan de uit voering van het werk verbonden kosten worden geraamd op 6.350:—. B. en W. stellen voor tot. de aanleg te besluiten en een bedrag van 6.350.beschikbaar te stellen. AANKOOP VAN GRONDEN VAN PATERS MONTFORTANEN. In verbond met de aankoop van de buitenplaats „Beresteyn" door de paters Montfortanen. zal de voorge nomen bouw van een seminarie aan de Papelaan. nabij de spoorwegover gang. geen doorgang vinden. De voor genoemde bouw bestmede grond was door de paters Montfortanen reeds aangekocht cn is thans aan de ge- Gevestigd in de week van 16 tot en met 21 Augustus. H J. M. Ammcrlaan. gezinsverzorgster. Morssingel 8; G. P. Blikman, klossenzetter. Tesselscliadestr. 19a; J. M. Blikman, Tesselschadestr. 19a; "W. M. VelthuijsenBoele. Prinsenstr, 14; P. de Bondt ey fam., electro-technicus. Kanaalweg 125; E. T. Böttger, ambte naar, Veilingkade 30; H. Brand, De M. v. Streefkerkstr, 54W. A, J. Cnoplus, Ra penburg 87; L. D. Combee. ber. militair, Morsstr. 62-64; W. E. J. Doedens, bouwk. tekenaar, De L. de Kanterstr, 28b; W. P. van der LindenHollanders, Lombokstr. 43; J. Jongepier, tandarts-assistente, Ge recht 10; L. T. Kohier, onderwijzeres. Oude Vest 157; E. van der Kolk, schrij ver Min. v. Oorlog. Tasmanstr. 70; W. Kranenburg, apoth.-ass., Buitenruststraat 13; J. H. A. M. van der Kooi—Kralj, Melch. Treublaan 63; R. H. Krcusc, sergeant. Morsstr. 62-84; P. Lagas cn fam., houtbewerker. Sumatrnstr. 94; G. van de Lageweg. schrijver Min. v. Oor log, De L. de Kanterstr. 12; H. E. J. Lanfermeijer. bed. benzinestation, Spie- ghelstraat 39: F J. Lunenburg, res. kapt., Kanaalweg 115; J. Munnik, Fokkcstr. 2; J. van den Oever, leehn. ambtenaar. Huizingastr. 21; A. S. Oorthuijs. ver pleegster. Witte Singel 21; V. Loos Oosting. Melch. Treublaan 67; W. Pas terkamp. militair. Groenhazengracht 12; K. K. Pelt. vliegtuigmonteur. Os en Paardenlaan 12; R. G. Reuvekamp, ver pleegster. Rijnsb.weg 10; C. Roos cn fam., werktuigkundige. Kanealweg 121; E. C. A. van Sebille. verpleeghulp. Rijnsb.weg 115a; W. Sloos. korp. der mariniers. Lekstr. 11; H. H. Smeets. hof meester II KM. Noordeinde 2a; E. J. van der Spek. onderwijzeres. Pelikaan straat 1; D, C. Stigter. surnumerair RDB, Hogewoerd 167; G. LekVenema. cor- rectrice. Zeemanlaan 36; H. P. J. Vilier. haringvisser. Minnebroersgracht 7; J. H. Vink. Lokhorststr. 22; P. SiraVan der Vlies, Noordeinde 18; K. M. Janssens Vloeijberghs en fam., Spilsteeg 17; A. G. H. van FurthVreede, Rijnsb.weg 62; R. H. Zandbergen, Coornhertstr. 10a; B. Zuijderduin en fam., technicus, Sterren wacht 5; P. J. RozeboomZwijnenburg, huishoudster, Grevenstr. 5. Vertrokken in de weck van 16 tot cn met 21 Augustus. E. van As, Kooihof 1 Bloemendaal. Leyweg II no. 1; H. Bak ker en fam.. Noordeinde 43, Leiderdorp, Burg. Brugplein 14; J. Segaar—Bakker, Kanaalstr. 30. Voorschoten, Leidseweg 451; L. R. T. Bergers. Haarl.sfr. 216, 's Gravenhage. Westeinde 132; J. M. v. d. BoogBik. Hoefstr. 21, Amsterdam. Ol- menweg 6III; F. Bink. Herengracht 63, 's Gravenhage. Cartesiusdw.slr. 17; J. de Boer. Herengracht 33-35, Rotterdam, Schiedamsesingel 177; H. A. M. v. d. Boog, Fr. v. Mieritsstr. 4. Amsterdam. Olmemveg 6III: P. S Brandt en fam.. Hogewoerd 38. Katwijk. Tc Brittcnstr. 20; G. M. J. van den Buuse en fam., Morsweg 150a. 's Gravenhage, Pinkster bloemplein 68; M. van Dam. Groene- steeg 41. Apeldoorn. Frankenlaan 70; C. F. S. BaankDissevelt, Rijnsb.singcl 6, Amsterdam. Stadhouderskade 159 IP. v. Duij ven voorde. Burggravenlaan 30. Lisse. Zwartelaan 20; C. J. L. v. Egmond, Olt- mansstraat 2. Rotterdam, Peutseplein 25-26; C. S. Elsbach, Doezastr. 34. Frank rijk; J. A. A. Frenaij. Hogewoerd 57, Gendringen, Grote Straat 195: J. A. Fuchs en fam.. Zoeterw.singel 95. Arn hem, Huissensestr. 1211: J. A. Heres. Vreewijkstr. 20, Zwolle. Meppelerstr.weg 48; J. J. v. Horssen, Rijnsb.weg 31a, Rot terdam, Mathenesserlaan 472; A. de Jong, H. Rijndijk 17, Nederlands Nw Guinea; D. Koome. Mauritsstr. 19, Heiloo NH, Zeeweg 37; G. Liefheid, Herengracht 33-35, Rotterdam. Schiedamsesingel 177; D. v. d. Mee. De la Reijstr. 7. Hoens- broek. Demstr. 75; K. Mokkenstorm en fam., Fr. v. Mierisstr. 6. Oegstgeest, Ter- weeweg 108; J. Noorlander. Hogewoerd 79, Hilversum. Loosdrechtse Bos 7: B. T. G. Peterzen, Boshof 14. Australië; H. Pormeker, Merelstr. 19. Amsterdam, Haarl.mecrstr. 36 IV; A. D. Post, Rapen burg 57. Heerde, Zwolseweg 37; W. J. H. v. Riemsdijk, Groenhovenstraat 13,' Groningen, Parklaan 9; G. Roos en fam., Langestr. 33, 's Gravenhage. Bentinckstr. 66; M. AncoauxRosinga en fam., Plan tage 6, Nederlands Nieuw Guinea; W. P. H. A. Rijnders, Rapenburg 117a, Wasse naar, Schouwweg 67; J. T. M. van de Rijt, Pelikaanstr. 1, Eindhoven, J. Lies houtstraat 5: M. Salomé. Maredijk 32, 's Gravenhage. Oudemansstr. 457; J. Schimmel en fam.. Oude Vest 33c. 's Gra venhage. Rochussenstr. 190; T. J. Smit, Mezcnstr. 2. Alkmaar. Blaeustr. 22; M. Steur, Rapenburg 59. Weesp, Breedstr. 3; J. T. Thijssen. Hansenstr. 15a. Maas tricht, Burg. Ceulenstr. 81; J. W. Toebes. R. cn Schiekade 78. Goor. J. M. de Bruijnstr. 54; J. Ubbink, Morssingel 9. Eindhoven. Floralaan Oost 154; M. van den BorgVeilbrief. Lusthoflaan 48. Ha- zerswoude, Rijndijk 68; T. Vcrbeem. Pelikaanst,r. 1. Dussen ca., Kerkstr. 17: M. A. Verhoog, Rijnsb.weg 95, Australië; C. Versteeg, Zoeterw.singel 52. Dor drecht. Singel 312; T. P. Nieuwmeijer Walraven. Herengracht 8a, Horst, Stokt- straat 3; H. Westerkamp, Rijnsb.weg 10, Hillegom, Brouwerlaan 92; N. ten Wolde, Vinkenstr. 6, Hengelo O., Berendinastr. 40: A. v. d. Woude. Nwc Rijn 30. Rot terdam. Gr. Florisstr. 63b; D. Wijma, B. Ballotstr. 68, Leeuwarden, Vr. de Vriesstr. 43: P. E. Wijtsma en fam.. Nieuwstr. 13. Amsterdam, v. Koetsveld- straat 3 1; E. P. M. Zandvliet. Roodenb - straat 11, 's Gravenhage, Westeinde 132. Vele slachtoffers van overstromingen in 't Oosten Duizend doden in moskee Meer dan 1000 lijken van pelgrims zijn te Farahzad, 48 km. ten Noord- Westen van Teheran, waar een ramp zalige overstroming zich Dinsdag heeft voorgedaan, aangetroffen. Dit is Zaterdag in Teheran bekend ge maakt. De lijken bevonden zich tin nen het met hoge muren omgeven Mohammedaanse heiligdom waar een kleinzoon van Mohammed begraven ligt. Volgens ooggetuigen was het dorp Farazhad Dinsdag vol pelgrims, on der wie vele ouden van dagen, zie ken en lammen, die genezing zoch ten. meente te koop aangeboden. Het is groot 4.25.30 H.A. Van deze grond, welke is bestemd voor bijzondere bebouwing, zal 3470 m2 benodigd zijn voor de omlegging van de Pape laan. Deze omlegging is noodzakelijk in verband met het maken van een verbindingsweg tussen de Papelaan en de Wijngaardenlaan. Bovendien zal een gedeelte van deze grond no dig "zijn voor het maken van een hoofdtoegang naar de nieuw aan te leggen algemene begraafplaats. B. en W. achten het bezit van deze grond, welke gunstig is gelegen voor de gemeente belangrijk. Hoewel de definitieve bestemming nog niet vaststaat zijn er ongetwijfeld aller lei mogelijkheden. De gpvraagde prijs ad 1.30 per m2 kan redelijk wor den genoemd. B. en W. stellen dan ook voor bovengenoemde grond aan te kopen. KAT WIJK DUITSERS SLAAGS MET DE POLITIE. De Katwijkse politie heeft krach tig moeten optreden tegen een groep Duitsers, die weigerde uit zee te ko men op een plaats, waar het water gevaarlijk trok en waar kort tevo- 1 ren nog maar net een meisje kon worden gered. De Duitsers gaven geen gevolg aan de oproepen van de politie, om het water te verlaten. Toen eindelijk de Duitsers op het droge waren en men een van hen uitnodigde mee naar het bureau te gaan, namen de heren een bokshou ding aan. Tijdens de rel, die hierop volgde werd een politie-uniform ge havend en verdween een gummi knuppel in zee. Niettemin zijn de heren tenslotte toch op het bureau beland. LISSE Kapelaanswisseling Kapelaan A. J. Hubers gaat de parochie aan de Beekbrug verlaten i.v.m. zijn be noeming te Dordrecht (H. Bonifa- cius). Kapelaan A. Saers uit Lange- raar zal zijn plaats innemen. Kapelaan Saers werd in 1918 gebo ren en in 1942 priester gewijd. In 1948 werd hij benoemd te Langeraar. WASSENAAR Kapelaan benoemd Kapelaan L. C. v. Paassen uit Nieuwveen is be noemd aan de parochie van de H. Jo seph. Kapelaan v. Paassen werd in 1926 g oren en in 1951 priester ge wijd. Nieuwveen was zijn eerste standplaats. Kapelaansbenoeming In de plaats van kapelaan C. J. Hageman, die ver trekt naar A'dam (H. Gerardus Ma- jella), is benoerpd kapelaan J. H. M Smit te Zwaag. Kapelaan Smit werd geboren in 1925 en priester gewijd in 1951. Zwaag was zijn eerste stand plaats. Ruim vijftig personen zijn Zater dag verdronken door het omslaan van vier vaartuigen op de rivier de Karnaphoelly bij Chittagong in de Oost-Pakistaanse provincie Oost-Een galen. De rivier trad op de plaats van het ongeluk buiten haar oevers en overstroomde het Zuidelijke deel van Oost-Bengalen. De rivier de Boeri Ganga leverde Zaterdag nog steeds gevaar op voor de Oost-Bengaalse hoofdstad Dacca. Enkele delen van de stad zijn over stroomd en de voorraadschuren van de regering liepen gevaar. TREINONGELUK IN SPANJE Zondagavond zijn in de Spaanse provincie Sevilla de locomotief en vier wagens van de sneltrein Alge- cirasMadrid ontspoord. Volgens de laatste berichten zijn zes lijken ge borgen. Er zijn 50 gewonden, waarbij 15 in ernstige toestand, uit de wrak stukken bevrijd. Men vreest dat zich nog meer slachtoffers zullen bevin den in een omgeslagen restauratie rijtuig. dat nog niet kan worden on derzocht. AUTOBUS BOVEN RAVIJN. Een autobus met 64 mensen er in, die in de Franse Vogezen door het wegzakken van de grond op de rand van een tweehonderd meter diep ravijn terecht kwam, is in deze pre caire positie nog juist in evenwicht gebleven met nog slechts een wiel op de weg. In de diepte lag het meer van Retournemer. De inzittenden konden allen ongedeerd de bus ver laten, met hulp van passerende auto mobilisten. Het geschiedde bij de zo genaamde Duivelsrots, waar de weg zich, voor de ingang van een tunnel, versmalt. MYXOMATOSE IN SCHEVENINGEN Nog niet in Wassenaar en Noordwijk Na de enkele gevallen van myxo- matose, die vorige week in de Sche- veningse duinen werden geconsta teerd, komen steeds nieuwe meldin gen binnen. De ziekte onder de ko en schijnt in Scheveningen, evenals elders, snel om zich heen te grijpen. In Wassenaar en Noordwijk is de ziekte nog niet geconstateeerd. Jiaite GOLF Als opvolger van dr L. Fick, die met 1 Mei 1955 4vegens het bereiken van de pensioengereechtigde leeftijd zal aftreden, is benoemd tot direc teur-geneesheer van het ziekenhuis Westeinde te Den Haag, arts J. Tromp, directeur-geneesheer van het R.K. Ziekenhuis te Groningen. De nieuw benoemde functionaris is ge boren te Hoorn o<p 7 April 1901. Marktberichten ROTTERDAM. 23 Aug. Vee. Aanvoer 1755 stuks totaal, waarvan 1144 vette koeien, 611 vette varkens; Prijzeno: vetfe koeien 2.702.85, 2.552.65, 2.202.45, en varkens 2.032.011.98 per kg. levend ge wicht. Koeien: aanvoer ruim, handel traag met teruglopende prijzen, pri ma's boven notering; varkens: aan voer groter, handel kalm, prijzen Tets minder. 2 Sierteeltvergunningen Jaarteelt. Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- en verkoop J Elst- eest. Zuideinde 99A, Roe- lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. 2 Hulsmann Motoren. Agent: Firma L. W. F. van der Steen, Stationsweg 31, Leiden. "2 Reparaties aan alle Uurwerken, Gouden en Zilveren sieraden geschie den uitsluitend op eigen atelier. Onze jarenlange binnen- zowel als buiten landse ervaring garandeert U vakwerk. Sedert 17 jaren het adres S. v. d. Water en Zoon, Haarlemmerstraat no. 185. 2 De etalage speciaalzaak voor Leiden en omstre ken „De Leidse Etalage Industrie", Fokkestr. 2c, hoek Oude Singel 16. Tel. 20324, b.g.g. 22858, heeft alles vor Uw etalage en de Leidato. 2 100 M3. klei. Aangebo den tegen nader overeen te komen condities pl m. 100 M3. kleigrond, gelegen aan de Vinkenlaan te Noordwijk. Te bevragen bij C. Vink. Vinkenlaan, te Noordwijk. 3901 2 Leer nu auto en motor rijden. Rijschool „Vonk", Hoofdstraat 349. Sassen- heim, tel. (K 2532) 7592. Personenwagen f 5.p. u. Vrachtwagen (autobus) 7.per uur, Scooter Lambretta 5.p. uur. 2 Degelijke R. K. Juf frouw, 37 jaar (midden stand Z.-H.), zoekt sc- rieuse kennismakine met beslist degelijk R.K. Heer, 3644 jaar, met goede po sitie. Brieven met inlich tingen onder no. 8628B bu reau van dit blad. Telefoontjes worden dagelijks geplaatst 2 Gevraagd net meisje voor de morgen niet onder 18 jaar. Adres Mevr. Fold, Vismarkt 5. 8631B 2 Openlijk dank aan God voor verkregen gunst op voorspraak van de H. An- tonius. 8626B 2 Gevraagd een Water tank it 1000 Liter. Meurs, Rietveld, Hazerswoude. Tei. K 1728—190. 3865 4e Klas 5e lijst 524ste STAATSLOTERIJ HOGE miJZEN ƒ2000 4728 ƒ1500 1288 1000 14477 15952 18945 ƒ400 2701 4056 7728 8718 20623 21751 200 1185 21901 9 7557 8024 8879 11780 13033 14246 14833 16225 18659 20275 20479 1014 017 121 187 502 546 568 705 751 812 833 879 2181 234 266 286 291 296 4S7 501 579 398 6U09 011 069 076 124 610 653 708 841 896 COOS 017 067 265 338 526 665 704 758 799 804 7002 018 208 356 371 398 551 720 723 751 767 97S 8001 074 082 159 322 610 6S9 759 794 0017 157 375 913 10202 282 6S4 694 742 765 776 831 850 914 952 992 996 11007 066 215 246 363 399 485 667 700 752 1060 109 253 298 303 314 348 361 397 413 431 457 506 521 552 563 565 375 590 599 673 722 752 781 832 858 868 870 880 881 908 2025 097 128 154 167 193 202 205 211 225 251 275 279 311 318 365 382 413 452 491 496 500 546 652 667 678 713 766 789 844 851 875 896 897 901 916 970 3015 016 069 101 135 136 141 152 239 265 266 303 340 360 374 415 416 427 470 496 521 527 528 541 549 607 620 694 708 723 301 872 878 891 892 928 962 4021 024 052 060 084 128 151 169 246 276 286 294 373 377 450 554 623 638 670 685 723 731 788 801 808 813 839 913 942 952 9S9 997 6007 030 041 072 175 181 183 244 250 283 265 287 307 316 340 343 386 411 414 456 544 549 573 578 603 646 666 701 715 732 735 801 809 854 881 885 890 910 924 938 942 957 960 978 980 <5012 014 019 033 052 066 083 090 105 151 153 181 185 216 232 255 267 291 296 306 345 439 513 589 653 716 729 811 908 947 7012 067 140 179 195 220 230 267 306 359 379 380 394 402 405 410 415 469 487 491 573 588 600 603 637 659 668 669 672 702 715 742 744 753 760 775 785 789 822 838 844 957 974 8014 068 071 134 242 256 303 313 319 359 366 376 391 403 409 468 474 500 507 558 559 579 5S3 640 650 667 694 703 793 815 824 S62 893 S97 S9S 924 949 954 996 9002 011 016 019 036 072 106 113 121 136 141 196 239 240 273 285 337 414 436 451 458 473 482 489 515 544 577 585 647 662 665 669 670 681 706 710 722 762 783 881 S84 910 969 978 10009 063 064 094 130 169 209 239 283 299 312 345 353 360 416 461 462 435 512 530 542 561 599 601 608 637 655 656 66S 711 722 791 793 800 812 902 936 955 990 11019 053 099 105 114 122 186 195 245 248 263 351 442 464 483 500 502 506 532 537 540 543 559 569 588 634 669 674 711 733 PRIJZEN VAN 80 765 900 12016 041 208 292 316 319 349 400 468 493 530 628 674 735 S19 S45 846 13040 285 710 799 806 97b 905 14038 046 187 139 356 371 397 427 545 580 643 664 727 749 16087 148 162 1S3 381 443 641 642 713 739 17106 267 604 608 846 18192 240 291 566 824 962 973 19017 038 073 191 216 252 325 356 465 480 540 7S7 971 20000 20047 087 093 145 261 292 326 433 494 583 727 735 879 918 953 21105 162 289 326 328 434 440 540 577 635 b90 742 793 Sll 880 962 PEN 740 780 818 830 859 S77 883 898 901 916 943 956 973 981 982 995 12010 014 023 028 039 060 062 088 111 120 133 161 164 212 222 244 317 333 34S 308 423 427 434 448 489 504 533 540 563 593 630 650 655 740 746 780 797 813 841 856 S65 899 907 913 918 922 931 938 959 18042 056 078 111 122 145 149 162 203 227 257 284 304 376 399 430 435 447 473 476 486 497 498 546 566 569 580 590 642 657 701 739 833 930 942 949 955 977 994 996 14012 053 072 073 104 112 126 101 164 171 209 232 237 238 273 283 297 298 300 321 324 367 374 385 473 494 572 634 642 701 719 796 831 S45 849 885 920 949 15059 195 217 232 239 257 272 293 309 317 326 337 380 401 420 476 478 506 509 318 342 598 626 640 655 663 683 750 780 835 S3 7 921 944 991 16045 124 133 137 143 153 218 224 257 264 300 309 328 340 346 349 353 378 428 478 5'<> 515 516 579 584 632 637 670 69.3 708 760 788 798 804 834 836 338 845 867 905 17014 102 124 156 170 179 190 249 262 271 327 328 342 345 358 359 367 373 448 401 463 465 466 174 -1S3 558 56S 576 581 667 948 957 989 8°° 82° 834 835 S7° 936 948 18006 030 059 065 080 081 107 127 150 180 195 213 250 301 328 365 452 454 489 494 513 522 534 590 621 629 635 641 647 651 668 683 749 887 S05 918 935 966 975 992 19035 057 066 101 105 132 151 153 166 181 188 212 221 231 275 308 309 355 450 509 523 529 530 533 542 557 671 681 720 722 745 755 7S4 836 893 966 986 20O46 051 065 075 112 114 133 249 317 318 329 395 410 450 452 478 481 486 507 515 528 533 341 550 566 591 625 627 638 664 669 680 703 768 796 824 838 842 963 971 11034 052 070 090 106 125 239 246 267 275 283 371 386 398 406 471 493 516 521 523 528 565 372 389 614 616 620 623 613 647 662 7115 731 740 748 767 793 796 810 812 826 910 921 950 994 Pryzen van J 20479 moet zyn 20497.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3