De Knokkei*sbut Consecratie Mariaheiligdom in de ,,Tuin der verschijningen" Noodweer in het Alpengebied n MAANDAG 23 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 PLECHTIGHEDEN TE BEAURAING Geurige gift van Poeldijkers 45.000 Gladiolen en 1500 anjers, geschonken door de bloemenclub van Poeldijk, sierden het buitenal taar in het Mariaheiligdom te Beau- raing, het geschenk van de Neder landse Katholieken, dat onder grote belangstelling van het Belgische epis copaat, van kerkelijke en wereldlij ke autoriteiten en van duizenden pelgrims Vrijdag en Zaterdag werd geconsacreerd door de bisschop van Namen, Mgr. Charue. De consecratie van dit altaar maakte deel uit van de grote inwijdingsplechtigheden der nieuwe kapel, die te Beauraing op het terrein van het Mariaheiligdom ls gebouwd als antwoord op de wens, die Maria bij haar verschijningen in het dorpje in de Ardennen aan de vijf kinderen bekend had gemaakt. Het buitenaltaar alsmede de versie ring is geschonken door Nederland se Katholieken. Het wordt gebruikt bij grote toe loop van pelgrims. Het is overkoe peld door een boog van 10 !4 meter en is 4meter diep. De gedeeltelijk overdekte esplanade ervoor biedt plaats aan enige duizenden pelgrims Vrijdag zijn de plechtigheden der consecratie reeds begonnen. Zij wer den volgens kerkelijk voorschrift door Mgr. Charue met gesloten deu ren verricht. Zaterdag werden in een plechtige processie de relieken van de martelaren naar de kapel ge bracht. Het hoofdaltaar in de kapel werd toegewijd aan het Onbevlekte Hart van Maria, zoals Maria zich bij haar verschijning in 1932 bekend maakte; het buitenaltaar aan Maria Tenhemelopneming; de twee zijalta ren aan de Evangeliezijde aan St. Re- migius, de patroon van Fransen en Walen. Aan de Epistelkant werd het altaar toegewijd aan de H. Wil- librordus, de Apostel van Nederland, België en Luxemburg. Bij de plech tigheden werd Mgr. Charue geassis teerd door de bisschop van Doornik, Mgr. Himmer, vroeger kapelaan te Beauraing, Mgr. Koerperich en Mgr. Blaimont, prelaten van Z. H. de Paus en vicarissen-generaal van Namen. Mgr. J. P. Huibërs, bisschop van Haarlem, was uitgenodigd de conse cratie van het buitenaltaar te ver richten. Deze was echter genood zaakt van deze uitnodiging af te' zien in verband met zijn aanwezigheid bij de Nationale Mariahulde te Den Bosch. De nieuwe kapel van Beauraing is opgetrokken in de stijl van de streek en is gebouwd met arduinsteen, af komstig uit de groeven van Beau raing, Pondrome en Yvoir. De bouw trant komt overeen met de Romaan se stijl. Architect is de jonge Belgi sche kunstenaar Michel Claes uit Na men. Behalve de vijf altaren in de kapel, komen nog vier altaren in de crypte. De kapel is gelegen vlak ach ter de Tuin der Verschijningen. Indrukwekkende lichtprocessie, Het hoogtepunt van de pelgrima ge te Beauraing, het feest van het Onbevlekt Hart van Maria, werd Zaterdagavond ingezet met een pon tificaal Lof, gevolgd door een in drukwekkend lange lichtprocessie. De celebrant van het Lof, Mgr. Cha rue, werd geassisteerd door de voor zitter van het Nederlandse Comité „Pro Maria", de hoogeerw. heer G. Kuys. De gezangen onder het Lof werden uitgevoerd door het voltalli ge mannen- en jongenskoor uit Poel dijk „Deo Sacrum". Inmiddels waren ook de andere Nederlandse pelgrims uit Noord en Zuid met een tiental autobussen ge arriveerd en zij woonden de voorbe reidingsplechtigheden bij. Vrijwel aansluitend op de lichtprocessie be gon de vrome avondwake, die werd besloten met een pontificale Nacht mis. opgedragen door Mgr. Charue. Ononderbroken werden daarop H.H. Missen opgedragen op de plaats der verschijningen, zowel in de kapel als op het buitenaltaar, tot elf uur in de ochtend. Zondag begon tevens de grote toe loop van pelgrims, die met tien duizenden in extra-treinen, autobus sen en luxe wagens waren gekomen, om het feest van Maria mee te vie ren. Er waren talrijke buitenlanders, behalve uit Nederland, ook uit Duitsland, Frankrijk, Italië en Zwit serland. De pontificale H. Mis werd Zon dagochtend om elf uur op het bui tenaltaar opgedragen door Mgr. De smet, bisschop van Brugge. Het zang koor Deo Sacrum uit Poeldijk voer de de vierstemmige Missa Brevis van Palestrina uit onder leidjng van de heer S. de Jong. Radio Brussel zond deze H. Mis uit. Op dezelfde tijd werd in de Tuin der Verschijningen het H. Misoffer opgedragen voor de zieken. Na het middaguur werd ter ere van Maria een beiaardconcert ge geven, gevolgd door een grote ver gadering voor de mannelijke pel grims en een Mariahulde. Het slot van de luisterrijke viering was een ongemeen devote Sacra mentsprocessie met ziekenzegening. Tijdens het pontificale Lof hield Mgr. Charue, bisschop van Namen, een toespraak in het Frans en het Nederlands, waarin hij in het bijzon der zijn dank uitsprak aan de Neder landse pelgrims voor de luisterrijke versiering van Maria's heiligdom. NEDERLANDSE EREABT VAN NORBERTIJNERABDIJ OVERLEDEN. In de leeftijd van 63 jaar is over leden de Nederlandse ereabt van de Norbertijnerabdij het hoogwaardig heer Hugo Bennebroek. De plechtige uitvaart van de overleden abt zal plaats hebben op Maandag 23 Aug. in de abdijkerk. De Nederlandse abt werd op 26 Februari 1881 geboren te Huvbergen. In 1903 trad hij in de Norbertijner abdij te Postel en werd in 1909 priester gewijd. In 1929 koos men hem tot abt. Na 25 jaar de abdij bestuurd te hebben moest hij om ge zondheidsredenen zijn functie neer leggen. Het Hoogwaardig Heer Ben nebroek was een markante figuur uit de Kempen. Menig belangrijk initia tief, zowel binnen als buiten de abdij, ging van hem uit. Voor alles echter was hij een priester en onder zijn bezielende leiding kon de missie-prefectuur van Lolo in Bel gisch Kongo opgericht worden. Ver melden wij nog, dat de Norbertijner abdij van Postel omstreeks 1135 ge sticht werd als priorij van de Flo- reffe en zelfstandig werd in 1613. Hoogwaardig Heer Bennebroek was de 15de abt van Postel. Onder zijn bestuur kon men een verdriedubbe ling van het aantal kloosterlingen noteren. IN VOLLE VAART TEGEN BOOM GEBOTST Droevig besluit vacantie Zaterdagavond omstreeks half ze ven is de heer K. J. Karsten, apothe ker te Assen met vrouw en vier kin deren, komende uit de richting Den Ham, op de weg HellendoornEm- men met zijn auto tegen een boom gebotst. Alle inzittenden werden naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht, Een achtjarig dochtertje van de fa milie Kartsen was zodanig gewond, dat het in de loop van de avond is overleden. Het jongste kind kon naar Assen worden overgebracht. Vader, moeder en twee kinderen verblijven nog in het ziekenhuis. Hun toestand is redelijk wel. De heer Karsten had de kinderen afgehaald in Winters wijk, waar zy gelogeerd hadden. REGEN VEROORZAAKTE OVERSTROMINGEN Noord-Italië is Zondag getroffen door zware regenval, gepaard met onweer en hagelbuien. In de hoger gelegen delen van de Alpen viel sneeuw. Door de hagel werd schade aan de oogst aangericht. Het trein verkeer had met grote vertragingen te kampen. In Zwitserland stijgt het peil der rivieren onrustbarend als een gevolg van onafgebroken regens, die ook grondverschuivingen hebben ver oorzaakt. In het gebied van de St. Gottbard viel in 24 uur tijds 191 m.m. regen. Tussen Wassen en Goeschenen werd de weg over de pas door een grote grondverschuiving geblokkeerd. Bij Bienne gleed een 64-jarige boer, toen hij met zijn kudde een brug passeerde, uit en werd door de sterk gezwollen stroom meegesleurd. De Ryn trad bij Disentis buiten zijn oevers, waardoor het dorpje Westduits politicus naar 't Oosten overgelopen Verband met de zaak-John? De Oostduitse radio heeft Zater dagavond bekend gemaakt, dat de Bondsdagafgevaardigde Schmidt Wittmack, een vooraanstaand lid van de Westduitse christen-democratische partij, voor zichzelf, zijn vrouw en dochter politiek asyl heeft gevraagd in Oost-Duitsland. De mededeling is in Westduitse regeringskringen be vestigd. Het nieuws is in Bonn ingeslagen als een blikseminslag. CDU-minister Strauss zei, dat het gebeurde onge twijfeld verband hield met de affai- re-John. Het bestuur van de christen democratische partij in Hamburg heeft SchmidtWittmack thans uit de partij gestoten, omdat hij „slechts met verraderlijke bedoelingen naar Oost-Duitsland kan zijn gegaan". SchmidtWittmack is vice-voor- Onrust in Rio de Janeiro In de Braziliaanse hoofdstad Rio de Janeiro doen geruchten over een ge wapende opstand tegen president het gebouw van de telefoonmaat- Vargas de ronde. Troepen hebben gchappij en alle radiostations bezet. Oppcroffcieren zijn dag en nacht op hun post en het leger, de vloot en de luchtmacht worden in staat van alarm gehouden met het oog op een mogelijk gewelddadig optreden. De onrust die nu reeds negentien dagen duurt, werd veroorzaakt door de moord op een luchtmachtofficier, majoor Rubem Vaz, bij een aanslag op het leven van een medewerker aan een oppositieblad. Carlos Lacerda. Beweerd wordt, dat leden van de lijf wacht van president Vargas de hand in deze aanslag hebben gehad. Er wa ren tevoren reeds twee aanslagen op Lacerda mislukt. President Vargas heeft inmiddels laten weten dat hij niet zal aftreden. Er zijn maatregelen getroffen om het paleis van dc presideit te bescher men tegen een eventuele aanval. zitter van de CDU in Hamburg. Hij was onder meer lid van de parle mentaire commissie voor de Europe se Defensiegemeenschap. De West duitse commissaris voor de veilig heid, Theodor Blank, en generaal Heusinger, hoofd van het departe ment van Blank, hebben in de laat ste maanden hoogst vertrouwelijke rapporten aan deze commissie ver strekt over de organisatie van de Duitse strijdkrachten in de E.D.G. en van de centrale inlichtingendienst van het Europese leger. Als lid van de commissie voor al-Duitse zaken is Schmidt—Wittmack tevens op de hoogte van de Westduitse plannen in en relaties met Oost-Duitsland. Er bestaat geen twijfel aan, dat de zaak SchmidtWittmack tot een nieuwe politieke crisis zal leiden. Kanselier Adenauer heeft voor Dins dag een bijzondere vergadering van de leiders van zijn partij bijeenge roepen. Rumoerige repatriëring 2590 Vletininh-krijgsgevangenen, die met het gecharterde Noorse schip „Skaugum" op weg waren van Hai phong naar het uitwisselingscentrum San Son, zijn onderweg aan het mui ten geslagen uit protest tegen hun repatriëring naar het door de com munisten beheerste gebied. Voor hun vertrek uit Haiphong had den enige gevangenen kans gezien op het haventerrein van Haiphong een aantal wapens te stelen Toen het schip een dag onderweg was, kwa men de gewapende Vietminh-militai- ren aan dek. De 40 Franse bewakers schoten eerst over de hoofden der ge vangenen, doch toen dit geen effect had, schoten zij op de dichte menigte. Eén der gevangenen, die beschouwd werd als de leider van de muiterij, werd gedood, terwijl een aantal werd gewond. Het verzet werd definitief gebroken, toen een compagnie mili tairen, die uit Haiphong te hulp was gezonden, aan boord van de „Skau- gum" kwam. De gewonden werden later te San Son aan de communisten overgedragen. Surrheim moest worden ontruimd. In het kanton Wallis steeg het peil van de Rhone op onrustbarende wijze, in alle delen van Zwitserland zijn kleine rivieren buiten haar oevers gestreden. Voor de tijd van het jaar is er uit zonderlijk veel regen gevallen. In de meeste delen van Zwitser land ziet het er voor oogst slecht uit. Ook tussen Chur (Zwitserland) en het meer van Constanz heeft de was van de Rijn overstromingen ver oorzaakt. Bij Meiningen en Feldkïr<V (West-Oostenrijk) werkt men aan het versterken van de dijken. De spoor brug tussen Lustenau en St. Margre- then (Zitserland) loopt gevaar. In Tirol is veel regen, vermengd met sneeuw gevallen. Het verkeer onder vindt veel stagnatie. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DE GASPERI BIJGEZET Het stoffelijk overschot van de Ita liaanse oud-premier Alcide de Gas- peri is heden met nationale eer bijgezet in de 1600 jaar oude basiliek van Sint Laurentius buiten de Muren. Tevoren werd in de Jezus-kerk, waarheen de lijkkist Zondagavond was gebracht, een uitvaartdienst ge houden, welke werd bijgewoond door president Einaudi, leden der rege ring, vertegenwoordigers van het corps diplomatique, delegaties van de christen-democratische partij uit ge heel Italië en talrijke andere belang stellenden. De gezongen H. Mis van Requiem werd opgedragen door mgr. Arrigo Pintonello, met assistentie van de paters Jezuiten, die in de parochie de zielszorg uitoefenen. Daarna werd de absoute verricht door kardinaal Micara, vicaris van de Paus voor het diocees van Rome. Tijdens de plech tigheid speelden militaire kapellen buiten het volkslied. Premier Scelba, geheel in het zwart gekleed en verscheidene andere le den der regering verhulden hun ont roering niet. Met strakke gezichten volgden zij de dienst, na afloop waar van de lijkkist, bedekt met de natio nale vlag, naar de lijkkoets gedragen werd, waarvoor zes paarden waren gespannen. Hierachter vormde zich een lange stoet van persoonlijkheden, die te voet het stoffelijk overschot op de laatste tocht van iets meer dan anderhalve kilometer vergezelden. DE „MAXIMUM-KAART" VAN DE K.L.M. Zoals is gemeld, ligt het in de be doeling de zgn. „maximum-kaart" van de KLM via de postzegelhande laren voor verzamelaars beschikbaar te stellen. Naar wij thans vernemen zal dit na 7 September a.s. geschie den. Op 7 September, de geboorte datum van dr. Plesman, zullen „maximumkaarten" van de KLM, die deze maatschappij voordien aan rela ties, voornamelijk in het buitenland, toezendt, in het postkantoor Witte- brug worden voorzien van een stem pel van dit kantoor. Het postkantoor Wittebrug ligt het dichtst bij het woonhuis van de familie Plesman en bij het hoofdkantoor van de KLM. De „maximumkaarten" die de KLM aan relaties zal zenden zullen het stempel van de 23e Augustus dragen. K.A.B.-STUDIEDAGEN IN VOORHOUT Het heeft inderdaad nut om met andersdenkenden te praten over de verhouding tussen Kerk en Staat. Zij zullen dan kunnen inzien, dat de macht van de Kerk niet willekeurig is. Het is de Kerk niet te doen om machtswellust. Wat zij voorschrijft met of zonder sanctie is het logisch gevolg van de leer van het katholieke geloof. Zo ongeveer beantwoordde dr. A. Olierook, oud-bondsadviseur van de KAB, Zaterdagavond, tijdens de studiedagen van de KAB in het bis dom Haarlem te Voorhout een vraag, die na het verschijnen van het Man dement veelvuldig wordt gesteld. De „Haarlemse" KAG-studiedagen waren dit jaar gewijd aan het onder werp: „Gezag en vrijheid". Drs. Kley- berg gaf hierover de eerste algemene inleiding. Hij stelde vast dat het ge zag de mens zijn persoonlijkheid niet ontneemt. Zo is het ook met het man dement. De heer Kleisterlee, voorzitter van de KAJ, heeft Zondagmorgen een in leiding gehouden over „Jeugd, gezag en vrijheid" en 's middags was er drs. Hornux uit Tilburg, die de techniek in verband bracht met gezag en vrij heid. Maandag besloot prof. dr. Jos. Gie- len de studiedagen met een inleiding over „Cultuur, gezag en vrijheid". BLOEMENCORSO DOOR ROTTERDAM. Zaterdag heeft Rotterdam voor de 26e maal zijn n oemencorso gehad. Het was een stoet van bijna honderd deelnemers, die met elkaar hadden gewedijverd om zo goed mogelijk voor de dag te komen en voor het merendeel sierkunstenaars erbij had den betrokken om hun auto's, scoo ters en motoren een artistiek ver zorgd en fleurig aanzien te geven. Om twee uur vertrok het corsa van het Westplein, voorafgegaan door de Shellharmonie, volgde toen een route door het westelijk deel van de stad. om terugkerend te belanden op de Coolsingel, waar de inmiddels opge treden harmoniekapel van de Kon. Rotterdamse Lloyd zich naast 't bor des van het stadhuis opstelde en marsmuziek speelde. Op het bordes sloegen 'burgemeester en mevrouw v. Walsum, omringd door vele geno digden, het corso gade. Via de brug gen werd vervolgens Rotterdam- Zuid bezocht, welk stadsdeel later door de Maastunnel weer werd ver laten. BROMFIETS DOOR TREIN GEGREPEN Zaterdagmiddag omstreeks drie uur Ls op de onbewaakte overweeg aan de Vossenweg te Apeldoorn een 49-ja rige bromfietser uit Apeldoorn, bij wie een vijfjarig jongetje achterop zat, door de electrL=che trein uit Zut- phen gegrepen en ca. twintig meter meegesleurd. De man en het kind werden met flinke verwondingen naar het Julianaziekenhuis overge bracht, doch er bestaat voor beiden geen levensgevaar. De bromfiets werd totaal vernield. De sneltrein had tengevolge van dit ongeval 17 minuten vertraging, terwijl de sneltrein uit Deventer on geveer 10 minuten te laat in Apel doorn arriveerde. ONBEKENDE MAN IN ZEE VERDRONKEN Een onbekende man is Zaterdag middag te Scheveningen in zee ver dronken. Tezamen met de 12-jarige Zwitserse scholier Eric Eimann uit Chaux de Fonds had hij zich te ver in zee begeven. Twee politie-agenten begaven zich te water. Een van hen slaagde er in de Zwitserse jongen te redden. De andere wist na enige tijd de man, die reeds bewusteloos was, uit het water te halen. Door de G.G. en G.D. werd de man naar het zieken huis aan de Zuidwal overgebracht. Bij aankomst bleek, dat hy reeds was overleden. Overwerk aan Velsense tunnelbouw gestaakt Als gevolg van de groeiende onte vredenheid over het peil der lonen, uitbetaald bij de Velsense tunnel bouw, is tijdens een vergadering van het grootste deel der werknemers het besluit gevallen van a.s. Maandag af geen overwerk meer te verrichten. Het overwerk komt bij de continue- bouw veelvuldig voor als gevolg van het beton storten, dat niet afgebro ken kan worden. Een van c.e eerste gevolgen van het besluit der arbeiders zal zijn, dat de aannemingsfirma van de tunnelbouw, de Amsterdamse Ballast-maatschappij zich genoodzaakt zal zien met drie ploegen van acht uur te werken, in plaats van met twee van twaalf uur. Reeds enige tijd geleden brachten de arbeiders van de Ballast-maat schappij de eis naar voren van tien procent 'oonsverhoging; daarna is indertijd vlak voor de bouwvakva- canties een toeslag op het loon be taald. De t-en procent loonsverhoging echter is nog steeds een van de wen sen van dc arbeiders en de kern. HONDERDJARIGE IN OUDESCHOOT Mcj. E. van der Meer heeft Zondag in de Julia Jan Woutersstichting te Oudeschoot onder grote belangstelling haar honderdste verjaardag gevierd. Velen kwamen haar bezoeken, o.a. familie en 'bekenden en regenten van de stichting. Ook de burgemeester van Heerenveen en zijn echtgenote kwamen de oudste inwoonster van de gemeente gelukwensen. OFFICIER VAN JUSTITIE EERVOL ONTSLAGEN. Bij Koninklijk Besluit van 20 Aug. is aan mr. F. Hollander, op zijn ver zoek, met ingang van 23 Augustus 1954, eervol ontslag verleend uit zijn ambt van officier van justitie bij de arrondissementrechtbank te Amster dam. Het aan mr. F. Hollander, op zijn verzoek, verleende eervol ontslag be tekent dat mr. Hollander de staande mogstratuur verlaat, zo vernemen wij nader. DOOR TRAM OVERREDEN EN GEDOOD Op het Oostplein te Rotterdam is gisteravond laat de 74-jarige A. de Geud uit de Proveniersstraat voor een tramwagen van lijn 1 gevallen en overreden. De man was op slag dood. De trambestuurder noch de conduc teur hadden iets van het ongeval be merkt. De bestuurder van de volgen de tram zag het ernstig verminkte lichaam op de trambaan liggen. DIRECTEUR ZOU 80-JARIGE HEBBEN MISHANDELD. De directeur van het gemeentelijk armenhuis te Usquert, de heer S. P., is als verdacht van mishandeling van een tachtigjarige bewoonster van hef gesticht, in verzekerde bewaring gesteld. GEWERKT IN DE VACANTIE: BOETE GEëlST. Twee groentenhandelaren uit Leeuwarden, die evenals enkele van hun collega's niets wilden weten van de verplichte .vacantiesluiting en hun zaak openhielden, moesten Vrijdag voor de politierechter verschijnen. De eis luidde een boete van resp. 20 en 25 gulden voor iedere dag dat zy hun zaak in vacantietijd hadden open gehad. De verdediger, mr. B. P. van der Veen, die ook lid van de gemeente raad is. noemde de vacantieverorde- ning ongeldig, gezien de totstandko ming er van. Hij vroeg de rechter dan ook de verordening nietig te ver klaren. Over een week zal vonnis worden gewezen. JONGETJE VERDRONKEN Een vijfjarig jongetje uit de Beijer- straat te Rotterdam kwam gistermid dag zijn moeder vertellen dat een buurjongetje, de vierjarige Bartholo- meus Gootjes bij het spelen van een steiger in de Maashaven was geval len en verdronken. De rivierpolitie heeft geruime tijd gedregd, doch het slachtoffertje is nog niet opgehaald. Regenkansen blijven groot Het K.N.M.I. deelt mede: In het overgangsgebied tussen koude lucht van polaire oorsprong en boven Spanje en het Westelijk deel van de Middellandse Zee aanwezige zeer warme lucht ontstond Vrijdag jl. .een storingsgebied, dat Zaterdag en Zondag vergezeld van buitenge woon zware regenval over het Alpen gebied naar Duitsland trok. In Lyon viel 96 millimeter, in Genève 143, in Magadino (in de buurt van Locarno) 156, terwijl het Zwitserse bergstation Guetsch op 2300 meter hoogte zelfs bijna 250 millimeter meldde, gedeel telijk in de vorm van sneeuw. Ook Biarritz meldde 88 millimeter. Plaat selijk ging de neerslag vergezeld van zware onweersbuien. Het storingsge bied passeerde Zondagmiddag Oos tenrijk en boog daarna om naar Noord tot Noordwest, daarby in Noordwest Duitsland veel regen ver oorzakend. In Hamburg viel in totaal reeds 55 millimeter; in Dresden viel afgelopen nacht 54 millimeter. Het regengebied strekte zich een groot deel yan Zondag uit tot over het uiterste Oosten van ons land, terwijl het Maandagmorgen een uitbreiding in Westelijke richting onderging. In vergelijking met het buitenland wer den echter slechts geringe hoeveel heden afgetapt. Groningen meldde met 6 milimeter het meeste. Ver wacht mag worden, dat het depressie- gebied zich ook morgen nog dicht bij ons land zal bevinden, zodat de re genkansen groot blijven. Westelijke winden voeren tamelijk koude lucht over de Noordzee aan. Aetherklanken KRO: 20.1522.15 „Verdwijningen en verschijningen", TV-spel. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Gram. 9.30 v. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 v d. kleuters. 11.00 v. d. Zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte muziek. 12.40 Land- en tuinb. medédelingen. 12.33 voor het platteland. 12.40 Pia noduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen of gramofoon. 13.20 Promena de-orkest. 14.00 „Wij ontdekken Amerika". 14.30 Wereïdmuziekcon- cours te Kerkrade. 15.00 Radio Phil- harm. Qrk. en sol. 15.45 Gram. 16.30 voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.45 Rep. en gram. 18.00 Nieuws. 18.15- Piano spel. 18.30 Gram. 18.55 „10 jaar gele den werd Parijs bevrijd", caus. 19.05 Mil. ork. 19.35 Sopr. en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muziek. 20.50 „Belevenissen in Canada", caus. 21.00 Instr. kwart. 21.25 Cabaret. 22.05 Strijkork. 22 35 Wereldkampioen schappen wielrennen. 22.45 Gramo foon. 23.00 Nieuws. 23.15 Tweede As- semiblée van de Wereldraad van Kerken te Evanston. 23.25 Reportage. 23,35—24.00 Gramofoon. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 lïieuws. 7.10 Gramofoon. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 3.15 Gram. 9.00 voor de huisvrouw. 9.40 Lichtbaken. 10.00 voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de Ziele luistert 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 uur Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Amus. muz. 14.00 Gram. 143.0 Metropole-ork. 15.00 Gram. 1530 Ben je zestig? 16.00 v. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 voor de jeugd. 17.15 Felicitaties. 17.45 Re geringsuitzending Rijksdelen Over zee: „Hoe leeft de Surinamer?" door Drs. R. Kool. 18.00 Lichte muz. 18.20 Wereldkamp. wielrennen. 18.30 „Dit is leven", caus. 18.45 Gram. 18.52 Act. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Omroep orkest en solisten. 21.30 Gram. 21.50 „Folklore in de Kempen", caus. 22.05 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. '23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. (50) fluistert, gentlemen,dit is het geschikte ogenblik om It Ir I yemeneni... Piase.mkt eikeer ie hend! \Uilgerefeld ge/genees I BloedermigechlerbuurMH/t Ris ik me nietv in moest houden, sloeg ik mhie met mm boek rond Mie ut/ge- ïrh.'Tthi Wiske toch.'fln det nu menieren mr n lede? teg len minste.Uitgedroogde genHemenskeikopoen, luistert, lummelethnge gentlemen Ilk mil det Mie ie eer:oenten hebn ntnlel!

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2