De Europese roeikampioenschappen voor op de Bosbaan te Amsterdam d ames Russ:sche dames favoriet voor de titels op alle nummers Competitie-indeling afd. Leiden KNVB De wereldwielerkampioenschappen op de weg ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD "'AGINA 3 Rusland en Nederland op de voorgrond Om vier uur werd begonnen met de heats in het nummer Vier met Stuur- vrouwe. De belangstelling was groter dan des morgens, een zwakke wind woei in de lengterichting van de baan. de lucht was bewolkt en het was droog, gunstige omstandigheden dus voor de roeisters. In de eerste heat kwamen aan de start Finland, Rusland, Tsjecho Slo wakije en Roemenië. De Russische dames wonnen. Tweede werd Tsjecho Slowakije, derde Roemenië en vierde Finland, dat vlak voor de finish nog een snoek ving. In de tweeed heat startten Joego Sla- vië, Denemarken. Nederland en Enge land. De Hollandse ploeg was van „Die Leythe" uit Leiden. De beste start had den Nederland en Engeland. De Leidse meisjes gingen fel door in een tempo van 38. de Engelsen sloegen nog iets hoger nl. 40. Op 200 meter leidde Engeland met een halve meter voor Nederland, daarachter op een halve lengte Denemarken en daarachter Joego Slavië. Op de helft van de baan lagen Nederland en Engeland boord aan boord en even later namen de dames van Die Leythe de leiding over. Daarachter kwamen Joego Slavië en Denemarken op twee lengten. Hol land liep geleidelijk iets verder uit en nam een halve lengte voorsprong op En geland. De Engelse meisjes sloegen een felle eindspurt en liepen op het laatst nog in, maar Nederland won met een kwart lengte. Op drie lengten volgde Denemarken en op vier lengten Joego Slavië. Tijden: 1. Nederland (Die Leythe) 3.42.1; 2. Groot Brittannië 3.43.6; 3. De nemarken 3.50.4; 4. Zuid Slavië 3.56. Nederland plaatste zich in de finale, de nummers 2, 3 en 4 komen in de repêchage. De tijd van Die Leythe betekende tevens een nieuw baanrecord. Het oude 3.42.3 stond eveneens op naam van de Leidse meisjes, vorig jaar gevestigd. De Quadruple Scull. Om half vijf kwamen voor de eerste heat in het nummer Quadruple Scull aan de start Duitsland. Rusland en Engeland. Na de start lagen Rusland en Enge land boord aan boord met Duitsland op de derde plaats. Op 200 meter lag Rus land een lengte voor op Engeland en. Duitsland. De Russische dames roeiden een tempo van 34, met een krachtige slag en lange haal. Zij liepen op 700 meter tot vier lengten uit. Engeland en Duitsland voer den een boord aan boord gevecht om de tweede plaats. De Russische meisjes roeiden onbedreigd naar de finish en wonnen met vele lengten. Een heftige strijd ontspon zich tussen Engeland en Duitsland, die door Duitsland met minimaal vrschil werd gewonnen. De Russische dames vestigden in haar eerste race in ons land reeds een nieuw baanrecord voor de Bosbaan. Zij maak ten een tijd van 3.32.2. Het oude record stond op naam van De Vliet met 3.40.8. Voor de tweede heat in de Quadruple Scull kwamen aan de start Nederland (De Vliet) en Oostenrijk. Na een valse start door te vroeg weg gaan van Oostenrijk, nam Nederland in een tweede felle start een halve lengte voorsprong op Oostenrijk. De Hollandse meisjes sloegen een tempo van 38, Oos tenrijk 36. Op 200 meter had Nederland bijna een lengte voorsprong. De Oosten rijkse meisjes sloegen een spurt, maar De Vliet beantwoordde deze keurig. Op 500 meter was Nederland drie kwart lengte voor, op 600 meter een lengte. Toen sloeg Oostenrijk een felle spurt en liep in tot twee derde lengte. Steeds feller gingen de Oostenrijkse meisjes door en zij kwamen op een halve lengte. De Vliet roeide aanmerkelijk rustiger dan de Oostenrijkse ploeg, die haar in de eindspurt dan ook niet kon bedrei gen. Met drie kwart lengte wonnen de Leidse meisjes in een voorbeeldige stijl in 3.37.6; 2. Oostenrijk 3.39.7. De Vliet roeide in haar race eveneens onder het baanrecord nl. 3.37.6, vijf viertiende seconde meer dan de Russin nen er over hadden gedaan. De Double Scull. De uitslagen van de heats van de Double Scull luiden: le heat: 1. Rusland 3.37.1; 2. Frankrijk 3.46.8; 3. Nederland (Jori Uittenbogaard en Leida Kappelle (Viking) 3.49.5; 4. Duitsland 3.55.8. 2e heat: 1. Polen 3.45.8; 2. Tsjecho Slowakije 3.46.1; 3. België 3.57.2. De strijd der Achten. Voor de eerste heat van de Achten VREUGDE IN HET RUSSI8CHE KAMP. Groot was gisteravond de vreugde in het Russische kamp na de prachtige resultaten van de eerste dag der Euro pese damesroeikampioenschappen. Het was de eerste keer. dat de Russische dames roeicontact hadden buiten het ijzeren gordijn en voor haarzelf en voor haar tegenstandsters waren de resulta ten van deze kampioenschappen voor het begin er van een open vraag. Haar te genstandsters van Oost Europa kenden de Russische roeisters van wedstrijden in Gdynia, Budapest en Boekarest, maar voor b.v. de Hollandse, Franse en En gelse meisjes hadden zij geen maatstaf. Hoog keken zy op tegen het damesroei- peil in Nederland, het land dat de stoot heeft gegeven tot deze kampioenschap pen en vooral door de tijden waren zy geïmponeerd. Daarbij vergaten zij ech ter, dat deze tijden gemaakt waren op de gunstig gelegen Bosbaan en de top tijden veelal geroeid werden met een stevige wind mee. Groot was dan ook reeds hun opluch ting toen zij in de training goede tijden maakten en de wedstrijden van Vrijdag hebben bewezen, dat de Russische da mes zich met enige forse slagen op het eerste plan hebben geschoven. Is het wonder, dat zij de komende da gen moreel gesterkt de strijd ingaan en bevrijd zijn van de onzekerheid, die hen ten aanzien van haar tegenstandster had bevangen? Wie zich ook gelukkig voelde was de Poolse skiffeuse Iwona Jezierska, die haar coach met enige stevige klapzoenen beloonde na haar overwinning in de heat. Uiteraard was men ook in het Neder landse kamp zeer tevreden, al was men evenals ieder, zeer geïmponeerd door de Russische prestaties. Agnes Reuter toon de zich gereserveerd over haar kansen, zoals een goed sportmeisje betaamt. Haar op een na snelste tijd in de skiff geeft moed voor de komende twee dagen en aangezien zy in de demi-finale zeker niet ongunstig is geplaatst, rekent men bij de oranjemutsjes voor haar zeker op een finaleplaats. Hetzelfde geldt voor de Quadruple Vier, de Vier met Stuur- vrouwe en de Acht. alle drie ploegen die goed zijn voor een der eerste plaatsen in de finale. Er staat Nederland een in teressant roei-weekend te wachten en als de publieke belangstelling naar ver houding even groot is als bij de heats, verwachten wij heden en zeker morgen vele duizenden toeschouwers op de Bosbaan. kwamen aan de start Frankrijk, Enge land en Nederland (Het Spaarne). Ne derland had. evenals Frankrijk een uit stekende start en boord aan boord gin gen beide ploegen over het water. Op 200 meter had Nederland een kleine voorsprong op Frankrijk, op een lengte volgde Engeland. Nederland roeide een tempo van 40 en voerde haar voorsprong op tot een halve lengte op Frankrijk. Engeland was derde. Op 500 meter had Nederland een voorsprong van twee derde lengte op Frankrijk, daarachter volgde Engeland op een halve lengte. Nederland sloeg een hoog tempo 38, Frankrijk iets lager nl. 36. Geleidelijk liep de ploeg van het Spaarne uit en 400 meter voor de finish lagen de Hol landse meisjes een lengte voor. Frank rijk begon toen een felle eindspurt, die het Spaarne echter niet kon bedreigen. Rustig roeiend gingen ze met ruim een lengte voorsprong door de finish, ge volgd door Frankrijk en daarachter op een halve lengte Engeland. 1. Nederland (Het Spaarne) 3.26.4 (nieuw baanrecord); 2. Frankrijk 3.33.4; 3. Groot Brittannië 3.40.5. De uitslag van de tweede heat van de Acht luidt: 1. Rusland 3.18,9; 2. Roe menië 3.26. Repêchage Skiff. Het resultaat van de repêchage van het Skiff-nummer was: 1. Duitsland 4.00.3: 2. Frankrijk 4.11.2; 3. Groot Brit tannië 4.28.2. Duitsland en Frankrijk plaatsten zich hiermee in de halve finale.' Groot Brittannië is dus uitgeschakeld. Het eerste optreden van de Russische damesploegen buiten het ijzeren gordijn is zeer succesvol geweest en het gaat er op lijken, dat de min of meer domine rende positie, die de Hollandse dames het vorig jaar in Kopenhagen hadden, ernstig wordt bedreigd. In elk van de vijf nummers kwalificeerde zich een Russische ploeg voor de finale of halve finale (skiff), waartegenover de Neder landse vertegenwoordiging vier plaatsen stelde. De strijd in het puntenklassement, waarvan de zilveren Hollandse molen de prijs is, zal ongetwijfeld tussen Rusland en Nederland gaan. waarbij de Russen, gezien hun prestaties op de eerste dag. favoriet zijn. Een voortreffelijke indruk maakte de Russische Acht. die het baanrecord be naderde in een felle strijd met de Hon gaarse meisjes, die op een na de snelste tijd in dit nummer maakten. Zij waren nl. vier tiende seconde sneller dan dc Acht van Het Spaarne. die echter in kaar strijd tegen Frankrijk en Engeland veel minder strijd had te leveren. Uitstekend was ook de Russische Double Scull, die 8.7 sec. sneller was dan de winnaar van de andere heat. Polen. De Nederlandse ploeg van Viking, die erg kort was, kon het in de heat tegen de Russinnen en Francaises niet bolwer ken. doch ging op de laatste vierhonderd meter toch nog Duitsland voorbij, dank zij haar fighting spirit. In de Quadruple Scull zal de strijd naar alle waarschijnlijkheid gaan tussen de Dynamo-ploeg van Rusland en dé meisjes van De Vliet, die overigens een felle tegenstandster vonden in de Oos tenrijkse ploeg. In de Vier met Stuurvrouw hetzelfde beeld. Rusland en Nederland (Die Leythe) wonnen de heats, waarbij men jammer genoeg geen vergelijking van de tijden kon maken, daar in de eerste heat, waarin Rusland startte, door een mis verstand de stopwatches niet in werking werden gesteld. Een valse start gooide hier roet in het eten en door de tweede start werden de tijdwaarnemers verrast. In dit nummer maakte ook Tsjecho Slo wakije een prima indruk. In de Skiff was het weer Rusland, dat de hoogste ogen gooide. Roza Chuma- kova maakte hier de snelste tijd in haar race tegen Agnes Reuter en de Duitse Ingrid Scholz. Misschien wel het drietal, dat het sterkste is, al zal men zeker ook rekening moeten houden met de Poolse schoonheid Iwona Jezierska. die verge leken bij vorig jaar sterk is vooruitge gaan. Agnes Reuter maakte de indruk sneller te kunnen. Zij had voldoende aan een tweede plaats en roeide er slechts op de Duitse achter zich te houden. Ingrid Scholz kwalificeerde zich via de herkansing alsnog voor de halve finale. De stemming in het Hollandse kamp was na deze eerste dag uitstekend. De nederlaag van Viking was min of meer verwacht en de andere ploegen en Agnes Reuter hebben aan de verwachtingen voldaan. Vandaag krijgt de Vikingploeg nog een kans in de herkansing en mocht het meezitten, wat we niet verwachten, dan krijgt Nederland ook hier nog een finaleplaats. Het weer was gistermiddag uitstekend en de windstilte en het rimpelloze water hebben uitstekénde tijden in de hand ge werkt. Dat op de meeste nummers de baanrecords niet verbeterd werden vindt zijn oorzaak in het feit, dat de record tijden door de Hollandse damesploegen veelal met sterke wind mee gemaakt werden en daarom een slechte maatstaf voor vergelijking zijn. Foto boven: Overzicht van de finish van de derde heat. Op de voorgrond de Nederlandse skiff met Agnes Reuter, die tweede werd. Baan 2 Duits land met Ingrid Scholz, die als derde eindigde en in baan drie Rusland met Rosa Tsoemachova, die op de eerste plaats beslag legde. Foto onder: Na de heat tussen Nederland, Duitsiand en Rusland welke door Rusland werd gewonnen. Rosa Tsoemachova, die in deze heat eerste werd, zoals algemeen wercj venvacht, wordt gefeliciteerd door de Neder landse skiffeuse Agnes Reuter, die 2e werd. Aanvang der competitie op 11 en 12 September Op Zaterdag 11 en Zondag 12 Septem ber a.s. zullen de compelities van de afdeling Leiden van de KNVB een aan vang nemen, De indeling voor deze com petities is als volgt; Zatcrdagcom petitie. 1 A: Alphia. GWS. Katwijk, NSA, Oegstgeest. TAVV, Valken Boys. V/2 competitie. 1 B: ARC 3; Katwijk 2; Koudekerk 2; Leiden 2. Lisser B. 2. Noordwijk 3. Quick Boys 4. Rijnsb. B. 3. 2A: Alphen, Hazersw, Boys. Leiden 3, Quick Boys 5. RCL 5. SVOW 2, Ter Leede 3, VWS 2. Woubrugge. 2 B: ARC 4, Lisser B. 3, MSV. Noord- wijk 4. Oegstgeest 2, Sleutels 2, TAVV 2, Valken B. 2. 3 A: ARC 5, GWS 2, Katwijk 3. Kou dekerk 3, Leiden 4, Rouwkoop 3, Rijnsb. B. 4, SVOW 3, Woubrugge 2. 3 B: GWS 3, Hazersw. B. 2, Katwijk 4, Koudekerk 4, NSA 2, RCL 4, Sleutels 3, TAVV 3. Ter Leede 4 (ev.). Junioren A: ARC (A), Katwijk (A), Leiden (A), Lisser B. (A), Noordwijk (A), Quick B. (Al, Rijnsb. B. (A), Ter Leede (A). Junioren B: ARC 'Bi, Hazersw. B. (A) Koudekerk (A), MSV (A), RCL (A) Rouwkoop (A). SVOW (A). TAW (A), VWS (Al. Junioren C: Katwijk (B), Lisser B. (B). Noordwijk <BL Noordwijk (C), Quick B. <B>. Quick B. (C), Rijnsb. (Bi. Ter Leede (B), Valken B. (A). Adspiranten a: Alphen (a). Alphia (a). ARC (a). RCL (a). SVOW (a); dubbele comp. Adspiranten b: Alphen (b), Alphia (b) ARC (b), Hazersw. B. (a), Koudekerk (a). RCL (b), TAVV a). Woubrugge (a). Adspiranten c: ASC (a), Katwijk (al, LFC (a), Lugdunum (a). Noordwijk ta), Quick B. 'a), Roodenburg (a), Rijnsb. B. (a). UVS (a). Adspiranten d: ASC (b), Leiden (a), Or. Groen (a), Quick B. (b), Rooden burg (b), Rouwkoop (a), Ter Leede (a), UVS (b). VWS (al. Adspiranten e: LDWS <a), Lisser B. (a). Morskwartier (a), Noordwijk (b), Oegstgeest (a), Quick B. (o), Rijnsb. B. (b), Ter Leede (b). Adspiranten f: ASC (c). Katwijk (b), Leidse B. (a), LFC (b), Lugdunum (b) Quick B. (d), Rouwkoop (b), UVS (c) Adspiranten g: ASC (dl, LFC (c), Lugdunum (cl, Noordwijk (cl, Quick B. (e), Roodenburg (c), Rijnsb. B. (c), UVS (d). Adspiranten h: LDWS (b). LFC (d) Lisser B. (b), Lugdunum (d), Rooden burg (d), Rouwkoop (c), Rijnsb. B. (d), UVS (e). Adspiranten i: Alph. B. (a). Altior (a). DOCOS (a), DOSR (a), Meerburg (a), Rijpweter. (a). SJZ <a). Adspiranten j: Foreholte (a), Lisse (a). SJC (a). SVLV (a), VNL (a), WSB (a), Warmunda (a). Adspiranten k: Alph. B. (b), Altior (b), St. Bern. (a). DOCOS (b), DOSR (b), SJZ (b), Weter. B. (a). UITSTEKENDE STEMMING IN HET NEDERL. KAMP Solingen, 20/8. (Van een speciale ANP-verslaggever). „Nieuwe be zems vegen schoon" luidt een bekend gezegde en het kan van toepassing worden gebracht op de koers, die de KNWU is gaan varen ten aanzien van de wereldkampioenschappen. Reeds enige maanden geleden is een delegatie van de KNWU te So lingen geweest om het parcours voor de wegwedstrijden te bekijken, maar daarbij is het niet gebleven. Want er werd meteen gezocht naar een passend verblijf voor de renners. Het oog is gevallen op de internationale vakschool voor suikerwerkers even buiten Solingen in het voorstadje Graefrath en het is een bijzonder goede tref geweest. De behuizing is schitterend. Het internaat, dat ge heel voor de Nederlanders is gereser veerd, ligt boven op een heuvel in een i-ustige buurt, waar men des avonds, zo drukte de chef d'équipe van de wegploeg, de heer J. H. Mar tin, het uit, een muis kan horen lo pen. De directeur van het internaat doet alles om het de Nederlandse jongens zo goed mogelijk naar de zin te ma ken en gezien de opperbeste stem ming is hij daar ook in geslaagd. De teugels zijn nu ook wat strakker aangetrokken dan in vorige jaren. De heer Martin is geen gemakkelijke baas, maar de jongens vinden zijn zorg zo uitmuntend, dat hij al spoe dig „de baas" is genoemd en met de ze ere-titel ook wordt aangesproken. Is Martien van der Borgh goede troef? Maar natuurlijk zijn er nog meer redenen 'voor deze goede stemming. De amateurs van der Borgh, van Dongen, Kersten, Sjoerd de Vries, van der Broek en van der Weyden zijn Maandag j.l. met de prof Henk Stevens en hun ploegleider in Solin gen aangekomen en hebben de afge lopen dagen hard getraind, zonder zich daarbij uit te putten. Iedere dag werd het circuit drie of vier maal gereden en daarbij is gebleken, dat de Nederlanders goed in vorm zijn. Maar een is er wel erg opgevallen en dat is Martien van der Borgh. De ze jonge Limburger gaat gemakke lijk tegen de heuvels op en volgens sommigen in de stijl van de berg koning van de Ronde van Frankrijk Bahamontes. Hij was het ook, die ons Donderdagmiddag na de laatste trai ning op net circuit Vrijdagoch tend moesten de amateurs hun fiet sen laten loden en daarna reden zij zich over 20 km los op de vlakke weg de volgende uitspraak gaf: „Na alles wat er over dit circuit is geschreven, valt het werkelijk mee. Natuurlijk is het een moeilijk par cours met veel bochten, stijgingen en afdalingen, maar zo moeilijk als men het mij voorgespiegeld had, is het toch niet". Maar zijn kamer^dep zijn het niet volledig met hem -eena. De meesten vinden het parcours erg zwaar en zijn vooral bang, dat het zal gaan regenen, want dan wordt het circuit werkelijk gevaarlijk. Ook; over de enkele bruggetjes is men niet erg te spreken. „Als daar een man valt, gaan alle anderen over hem heen", zo zei Jacques Kersten, die voorts vertelde, dat hij nu eens niet van plan is om als tweede te eindigen, zoals in de afgelopen maanden herhaaldelijk is geschied, maar dat hij op een hogere plaats gokt. Woensdag en Donderdag zijn de overige profs: Adri en Gerrit Voor- ting, Wim van Est, Thijs Roks, Faan- hof, Nolten en de onbetaalbare Hein van Breenen in Solingen aangeko men. Hein was nauwelijks binnen of de kwinkslagen vlogen in het rond, wat de stemming nog meer ten goede kwam. Van Breenen en Faanhof, die on afscheidelijk zijn, hebben Donderdag reeds op het circuit gereden. De an deren hebben het per auto bezichtigd om voor Vrijdag het jujste verzet te laten monteren. Fausto Coppi. Van de buitenlanders is natuurlijk Fausto Coppi op het circuit de meest opvallende renner, niet alleen om dat de campionissimo voor de meeste ingewijden favoriet is, maar ook, omdat de Italiaan drie dagen achter elkaar steeds maar het parcours heeft gereden aan de staart van zijn equi pe. En aldoor zag men de tengere maar zo krachtige figuur met de hand aan het versnellingsapparaat. Coppi laat niets aan het toeval over en pro beerde dagen lang welk verzet hem Zondag het best zal liggen. De organisatie valt tegen Toen het bekend werd, dat Duits land de wereldkampioenschappen wielrennen zou organiseren, was iedereen, waar dan ook, er van over tuigd, dat de organisatie tot in de puntjes zou gaan kloppen. Maar hoe anders wijzen de resul taten nu, 24 uur voor de start van de eerste wedstrijd, uit. Bij de start zijn enige houten tribunes gebouwd, die het ergste doen vrezen, als het soms eens erg druk mocht worden. De bouwsels maken een bijzonder onsolide indruk en de heer Martin, ploegleider van de Nederlandse weg renners, zei Vrijdagmiddag bij de la ding onomwonden, dat hij blij is een plaatsje te krijgen in de hoofdver- zorgingspost, een kleine 100 meter voorbij de start. Het is bovendien voorgekomen, dat een journalist, die maanden ge leden gevraagd had voor hem logies te bespreken, in een politiebureau te Solingen moest overnachten, omdat men hem eenvoudig vergeten had in te delen. Met die verdeling van de logiesruimte is het overigens toch een vreemde geschiedenis, want di verse officials en journalisten zijn ingedeeld in plaatsen ver van het cir cuit. Na hun protesten is er inder daad verbetering gekomen, maar een goede indruk heeft het niet ge maakt. En wat ervan te zeggen, dat sommige journalisten voor Zaterdag en Zondag een staanplaats bij de start hebben gekregen, omdat de tri bune achteraf van te geringe capa citeit blijkt te zijn. Piet Aandewiel heeft een hersenschudding Jaren achtereen heeft de Neder landse ploeg voor de wereldkam pioenschappen een driemanschap van Pieten gekend, dat met de verzor ging van de renners was belast. Piet van der Heyden, de masseur en de twee mecaniciens Piet Gommans en Piet Aandewiel. Ook ditmaal was het drietal van de partij, maar als het eerste startschot gelost wordt, zal Piet Aandewiel niet meer in functie zijn. Vrijdagmorgen was hij op de fiets met Piet Gommans het circuit rond gegaan om de diverse materiaalposten te bekijken. In de lange afdaling tussen Flamerscheid en Balkhausen hoorde Piet Gom mans, die voorop reed, plotseling achter zich een schreeuw. Toen hij omkeek, zag hij zijn kameraad ker mend langs de weg liggen. Wat er gebeurd is weet niemand. Waar schijnlijk is een bandje gesprongen en is Piet Aandewiel met fiets en al over de kop geslagen. De Amster dammer was er zo erg aan toe, dat hij door de Duitse politie naar het stadsziekenhuis in Solingen werd overgebracht, wa#r de dokter een hersenschudding heeft geconstateerd. Vrijdagmiddag heeft de voorzitter van de K.N.W.U., dr P. van Dijk, de ongelukkige mecanicien in het zie kenhuis opgezocht. Hij had een blauw oog, wonden aan het voor hoofd en klaagde over hoofdpijn. Van het gebeurde kan hij zich niets meer herinneren. Waarschijnlijk zal Aan dewiel enige weken in het zieken huis te Solingen moeten blijven voor hij geheel hersteld is. „LENIG EN SNEL". Uitslag Woensdagavondcompetitie: A-kl. 3 km tijd 54.10: 1. J. Rietho ven, 2. H. Kruider, 3. J. de Lange, 4. A. Prangers, 5. Th. Hoogkamer. B-kl.: 36 km. tijd 54.10; 1. P. Riet kerk, 2. P. Janssen. C-kl. 36 km. tijd 1,05: 1. J. v. d. Vijver, 2 en 3 F. Janssen, W. de Meij, 4. J. Bromh, 5. R. Bronk, 6. J. den 'Hoed, 7. J. Hogervorst, 8. H. Ravens- bergen, 9. W. Wassink. Junioren 36 km tijd 1,030: 1. R. Riethoven, 2. C. Rooyackers, 3. A. Gommans. Uitslag Vrijdagavond pelotonrit: A. en B. kl. 36 km. tijd 54.25: 1. J. Riethoven, 2. Th. Hoogkamer, 3. H. Kruider, 4. P. Rietkerk, 5. P. Jans sen. C kl. 36 km. tijd 56,08; 1. J. den Hoed, 2. J. Hogervorst, 3. P. Mack, 4. J. Bromh, 5. W. de Mey. Junioren: 1. J. den Hollander, 2. A. Gommans. Zondag A en B kl. 80, C kl. 60 km. Junioren 40 km. start 9.30. Swift-Combinatie. De uitslag van de recordrit over 36 k.m. is als volgt: 1. C. Plasmeijer 51.47, 2. J. de Vroomen 53.50, 3. H. v. Gent 54.43, 4. A. Hillebrand 57.21. De 40 km. peletonrit voor de avondcompetitie gaf als uitslag: A-kl.: 1. C. Plasmeijer 1.01.45, 2. A. v. Hou- welingen. B-kl.: 1, J. de Vroomen 1.03.20, 2. Adspiranten 1: Lisse (b), SJC <b), SVLV (b), Teylingen (a), UDO (a), WSB (biWarmunda (b>. Adspiranten m: DOCOS (c). DOCOS (d). KRV (al. SJC (c), Teylingen (b), WSB (c), WSB (d). Zondagcompetitie. le klasse (I): Alphense Boys. Altior. St. Bernardus. DOCOS, Foreholte, LD WS. Or. Groen, Rijpwetering, Stompw. Boys. SVLV. Res. le kl. (IA): Alphen 3, Alphense B. 2. Alphia 2. ASC 3, DOSR 2, Lisse 2. Roodenburg 2, SJC 3, Teylingen 2, WSB 2. 2e klasse (II): AZL, Kagia. Morskwar tier. SJZ. VNA. VNL, VTL, VVOA, We- teringse Boys, ZLC. Res. 2e kl. A: Alphia 3. DOCOS 2. Foreholte 2, LFC 4, Lugdunum 4. Or. Groen 2, Roodenburg 3, SVLV 2, UVS 5, Warmunda 2. Res. 2e kl. B (2B): Leidse Boys 1, LFC 5, Lisse 3, KRV 1, MMO 1, Roo denburg 4, Rouwkoop 2, UDO 1, UVS 6, WSB 3. Res. 3e kl. A (3 A): Altior 2, ASC 4, DOSR 3, LDWS 2, Lisse 4, Lugdunum 5, Roodenburg 5, Stompwijkse B. 2, Tey lingen 3. Res. 3e kl. B <3B): Alphen 4, ASC 5. Lugdunum 6, Roodenburg 6, SJC 4, SVLV 3. VNA 2. VTL 2. ZLC 2. Res. 3e kl. C (3 Cl: Alphense B. 3, Al phia 4. DOSR 4. Meerburg 2. Or. Groen 3. Rijpwetering 2, SJZ 2, UVS 7. War munda 3. Res. 3e kl. D <3D>: Alphen 5. Altior 3, St. Bernardus 2. DOCOS 5. LDWS 3, Lugdunum 7. Teylingen 4, WSB 4, We- terlngse Boys 2. Res. 4e kl. A (4 A): ASC 6. St. Ber nardus 3, Lisse 5, Lugdunum 8, Rouw koop 3. SJC 5. UVS 8, VNA 3. VNL 2. Res. 4e kl. B (4B): Foreholte 3, Kagia 2, Morskwartier 2, Roodenburg 7, Rijp wetering 3, Stompw. Boys 3, UDO 2, WSB 5. Res. 4e kl. C (4C): ASC 7. DOCOS 4, Leidse B. 2. LFC 6, Lugdunum 9, UVS 9, VVOA 2. Warmunda 4. Res. 4e kl. D (4D): Leidse Boys 3, Lisse 6, MMO 2. SVLV 4, UVS 10, VNL 3, VTL 3. Weteringse B. 3. Res. 4e kl. E (4El: ASC 8, St. Bernar dus 4. KRV 2, Lugdusum 10. Rooden burg 8, SJZ 3, Teylingen 5, yNL 4. Res. 4e kl. F (4 F): Altior 4, AZL 2, DOCOS 5, Leidse Boys 4, Rouwkoop 4, SJC 6, UVS 11. Junioren A: Alphen (A), Alphia (A), ASC (A). LFC (A). Lugdunum <A), Roodenburg (A), UVS (A), UVS (Bl._ Junioren B: DOCOS (A). Foreholte (A), Lisse (A), SJC (A), SVLV (Al, Teylingen (A). VNL (A), WSB (A>, Warmunda (A). Junioren C: Alph. B. (A), Altior (A), DOSR (A), Meerburg iA), MMO (A>. Rijpweter. (A). SJZ (A>. Stompw. B. (A). VVOA (A). Weter. B. (A). Junioren D: ASC (B), LDWS (A), LFC (B). Lugdunum (B). Or. Groen (A), Roodenb. (Bi. UVS (C), VNA (Ai. Junioren E: Alphen (B), Alphia (B), ASC (C). Leidse Boys (A), Lugdunum (C), Lugdunum (D), Roodenburg (C), UVS (D). Junioren F: DOCOS (B), Foreholte (BI. KRV (A). Lisse <Bi. Lisse <C>. SJC (B), SVLV (B), UDO (A), WSB (B), Warmunda (B). Junioren G: Alph. Boys (B), Altior (B), St. Bern. (Al, DOCOS CC)DOSR (B), Meerburg (B), SJZ (B), Rijpwete ring (B), Stompw. B. (B), Weteringse Boys (B). Junioren H: DOCOS (D), Foreholte (C). Lisse (D). Lisse (E), SJC (C), SVLV (C), Teylingen (B), VNL (B), WSB (C). DE JAARVERGADERING DER AFD. LEIDEN VAN DE KNVB. De jaarvergadering der afdeling Lei den van de KNVB' zal worden gehouden op Woensdag 1 September, des avonds te kwart voor acht in de grote Burcht zaal te Leiden. Als voornaamste punt staat dc be stuursverkiezing op de agenda. Candi- daten zijn de heren G. A. Brokaar (aftr.), C. A. Burggraaf (aftr.), Chr. W. Nieuwenhuizen (aftr.), A. A. C. Dusée en mr. J. J. de Jongh. Er zijn hiervoor twee stemmingen nodig: om 1 plasts na mens de R.K. verenigingen tussen de heren Chr. W. Nieuwenhuizen en A. A. C. Dusée; om 2 plaatsen namens de overige verenigingen tussen de drie overige candidaten. Voor de benoeming van de leden van de Commissie van Beroep stelt het be stuur voor de candidaten: Th. J. v. d. Meer, mr. M. A. V. Slingenberg en rec tor L. P. M. Vester (leden) en J. Berg man (plv. lid). DE KANAALZWEMMERIJ Na vier uur gaf de eerste op begon na middernacht 19 Zwemmers hebben zich om half één vannacht bij het schijnsel van een groene vuurpijl bij Cap Gris Nez te wa ter begeven voor de internationale race over Het Kanaal. Zeventien zwemmers van 12 landen hadden officieel voor deze race ingeschreven, doch de Libanees Nicolas Gabril kreeg nog toestemming om deel te nemen en als negentiende zwemmer ging de Amerikaan Glen Bur- lingame, die voor de vijfde maal een poging doet om Het Kanaal over te zwemmen, te water. Van de 17 officieel gestarten, zijn er vier dames, drie En gelsen en één Deense zwemster, Jenny Kammersgaard, die reeds twee maal dc overtocht heeft volbracht. De zwaar gebouwde Engelse Margaret Feather be gon de race zonder zich met vet te heb ben ingesmeerd. Zij zei: „Ik heb geen vet nodig, want ik ben dik genoeg". De 22-jarige Libanees Nicolas Gabril startte als eerste en zou proberen de 33 km. op zijn rug zwemmend af te leggen. Burlingame vertrok apart met drie ge tuigen in zijn volgboot. De Engelsman Kenneth Wray staakte de strijd toen hij vier uur in het water had gelegen. Na negen uur zwemmen had de Portugees Batista Pereira dc lei ding. Hij had toen reeds driekwart van de afstand afgelegd. Het weer was gunstig: het was warm voor de tijd van het jaar en de zee was rustig. C. v. Amsterdam. 3. W. Belt. C-kl.: 1. S. Kooij 1.10.50, 2. A Bos. - 3 G. Reghard, 4. H. v. Gent, 5. N. de Goede, 6. A. Hillebrand. Zondag rijden A, B en C-klasse een 40 km.-wedstrijd als voorloper van de Ronde van St. Bavo, waar in de Swift-leden W. Vreeswijk, D. Wallet, C. Plasmeijer, A. v. Houwe- lingen en Th. de Vroomen zullen star ten. De aanvang van de voorwedstrijd is 1 uur.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7