Nu de vaeanties ten einde zi]n worden de cijfers gestabiliseerd SECRETARESSE BIOSCOPEN Jleidoz Vatia Grond voor nieuw dierenasyl onderwerp van bespreking ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGII 3 Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden Nog steeds grote behoefte aan jeugdig personeel Reeds eerder werd opgemerkt, dat gedurende het zomerseizoen, zowel het aanbod als de vraag, aan vrij sterke schommelingen onderhevig is. In de eerste plaats doen seizoenfactoren zich gelden, terwijl vervolgens de vraag naar arbeidskrachten voor werk voor korte duur invloed uitoefent en ten slotte de vaeanties en het toevloeien van jeugdigen een rol spelen. Nu de vaeanties in diverse bedrijfstakken achter de rug zijn, treedt een daling van het aanbod aan het licht. Bedroeg het totale beschikbare aan bod op 7 Augustus 1954, 577, op 14 Augustus is dit gedaald tot 525. Een af name derhalve ten opzichte van de vorige stand van 52. Van eerder ge noemd aantal waren 497 personen als geheel werkloos ingeschreven, terwijl daarenboven 28 personen op objecten voor aanvullende wérken geplaatst waren. Laatstgenoemde categorie aanvullende werkgelegenheid wordt gevormd door oudere arbeidskrachten, waarvoor plaatsing in het bedrijfs leven zeer moeilijk is. Een vergelijking met de standcijfers van het overeenkomstige tijdstip in 1952 en 1953 wijst uit, dat de werkgelegenheid sinds 1952 beduidend is toegenomen, niettegenstaande de natuurlijke groei van de beroepsbevolking. De voordelige verschillen bedragen nl. respectievelijk 1266 en 425. Vraag. aan jeugdig personeel blijft het nog een passen en meten om aan de in- De vraag onderging een daling tengediende aanvragen op enigszins be- van 39 en bedroeg op 14 Aug. 158. Uit de gereleveerde daling dient evenwel niet te worden geconclu deerd dat de behoefte aan arbeids krachten afnam, doch het was mo gelijk een aantal jeugdigen te be middelen, waardoor het aantal open staande aanvragen daalde. Nog al tijd bestaat in vrijwel alle bedrijfs takken een tekort aan personeel. In de eerste plaats worden jeugdigen 15 t/m 18 jaar gevraagd, ter wijl daarnaast ruime tot goede plaat singsmogelijkheden bestaan in de metaalindustrie, de textielindustrie (garen-, vezel en stoffenindustrie), ae bouwsector, het houtbedrijf (zage rijen, meubelmakerijen en timmer fabrieken) en de handel. Jeugdbemiddeling. TJit het aantal nieuwe inschrijvin gen kon worden vastgesteld dat de ex-scholieren nu de tijd gekomen achten om naa'r een passende werk kring uitte zien. Het aantal tot stand gekomen plaatsingen steeg dan ook ln beduidende mate. Werd reeds eerder opgemerkt dat een verruiming van het aanbod te verwachten viel, I thans kan worden vermeld, dat in derdaad van een verruiming sprake is. Gezien echter de grote behoefte Het stemt tot verheugenis, dat de jeugd de weg naar het Arbeidsbu reau steeds beter leert kennen en dat niet alleen zij, maar ook de ouders, het belang van goede voor lichting bij het zoeken naar een pas sende werkkring gaan inzien. Van het avondspreekuur elke Donderdagavond van 78 uur wordt nog steeds intensief gebruik gemaakt, hetgeen begrijpelijk is, wanneer men zich realiseert, dat ve le problemen tot bevredigende oplos sing worden gebracht. Vrouwen. Het aantal werkloos ingeschreven vrouwen bedroeg op 14 Augustus jl. 150, hetgeen een geringe stijging ten opzichte van de vorige stand inhoudt. De vraag steeg opnieuw nl. van 331 per 7 Augustus 1954 tot 365 op 14 Augustus 1954. De behoefte aan huishoudelijk per soneel vooral aan dagmeisjes en werksters is nog steeds zeer be duidend. Voorts kunnen geplaatst worden: diverse arbeidskrachten in de textielindustrie, de wasserijbedrij ven, de metaalbranche, confectie- naaisters, leerling-naaisters, typistes, steno-typistes, verplegend en admi nistratief personeel en inpaksters. Internationaal congres trekt 400 geleerden naar Leiden Maria-bedevaart naar Heiloo Dé Derde Orde Federaties in ons district organiseren Zondag 5 Sep tember a.s. een Maria Bedevaart naar Heiloo. De afdelingen kunnen hun leden en belangstellenden op geven bij Evert Castelein, Boerhaa- velaan 13, Leiden. Tel. K 1710-26954. Met het oog op het bespreken der bussen is opgave vóór a.s. Zaterdag noodzakelijk. De leden van de afd. Hartebrug kunnen zich bij bovenstaand adres opgeven. Het dagprogramma luidt: 10 uur Plechtige Hoogmis; 1 uur Kruisweg met predikatie; 2.45 uur Processie en grootse Mariahulde en plechtig slui tingslof. (Ingez. Med.-adv.) Compl. 10 mnd. opleiding: TYPEN, STENO (4 talen), BOEKH., CORRESP.: Nederl., Engels, Spaans, Frans, Duits. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 Afkomstig uit 20 landen In het Academisch Ziekenhuis te Leiden zal van 1 tot 8 September a.s. het achtste internationaal congres voor cel-biologie. Het congres zal worden bijgewoond door ongeveer tweehonderd leden van de „International Society /or Cell-biology", terwijl een even groot aantal personen door het organisatie comité of de leden is geïntroduceerd. De International Society telt in to taal ruim 350 leden, over de gehele wereld verspreid, waarvan meer dan de helft, afkomstig uit twintig lan den. in September naar Leiden komt. Het congres wordt geopend met een plechtigheid in de Pieterskerk op Woensdag 1 September. Daarbij zal onder meer het woord worden gevoerd door prof. dr. P. J. Gaillard, voorzitter van het Nederlandse or ganisatiecomité, door de president curator der Leidse Universiteit, dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk en door de rector-magnificus prof. mr. J. M. van Bemmelen. Na afloop bie den curatoren en senaat van de uni- TENTOONSTELLING SCHUIMRUBBER. Op 24, 25 en 26 Augustus a.s. zal in Leiden een tentoonstelling gehou den worden door de Rubber-Stich ting uit Delft. Dit instituut, dat zich bezig houdt met wetenschappelijk on grote tentoonstellingsauto ingericht, derzoek van natuurrubber, heeft een die op genoemde data een plaats zal vinden op de Apothekersdijk. De expositie geeft een volledig overzicht van de fabricage, eigen schappen en toepassingen van schuim rubber. Mede aan de hand van des kundige en objectieve toelichting zal men een goede indruk kunnen krij gen van de grote mogelijkheden van schuimrubber. De tentoonstelling zal 24 Augustus in de loop van de ochtend, na aan komst, geopend worden en blijft dan te bezichtigen tot 12.30 (de volgende dagen geopend vanaf 10 uur), zoeken 's middags van 14.0018.00 Verder kan men de expositie be en 's avonds van 19.3022.00 uur. De toegang is vrij. versiteit in het academiegebouw een receptie aan. Tentoonstelling moderne microscopen In plaats van prof. Zernike uit Groningen, die tentijde van het con gres in Amerika vertoeft, zal prof. dr. S. T. Bok uit Amsterdam, spre ken over Zernike's phasecontrast- microscoop. Gedurende het gehele congres is voorts in de grote cursus zaal van het administratiegebouw van het Academisch Ziekenhuis door verschillende firma's een tentoonstel ling van moderne microscopische ap- paraturen ingericht. Het congres zal officieel ten stad- huize door het Leidse gemeentebe stuur worden ontvangen. Leids Museumconservator naar congres in Brazilië Aan het internationale Amerika- nisten congres, dat van 23 tot 27 Au gustus te Sao Paulo in Brazilië bij eenkomt, zal van Nederlandse zijde o.a. deelnemen de heer A. A. Ger- ibrands, hoofd van de afdeling Ame rika en Afrika van het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden, heer Gerbrands maakt deze reis op uitnodiging en op kosten van organisatoren van dit congres, ter wijl de Nederlandse Stichting voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek een subsidie verleende voor studie werkzaamheden in aansluiting op deze reis. SCHAAPACHTIGE KLANT. By bakker Van Tienen in de Bronckhorststraat kwam gistermor gen om tien uur een schaap bin nenwandelen. De routinevraag: „Wat wenst u, mevrouw?" bleef halverwege in de mond van de winkeljuffrouw steken, toen zij ontdekte, dat deze dame stormachtige belangstelling toonde voor wat er zich achter de toonbank bevindt. De politie heeft er voor gezorgd, dat het winkelende dier tijdelijk in het Gemeentelijk Slachthuis werd op. geborgen. GEM. AANKONDIGING. VOORGEVELROOILIJN STEENSCHUUR NOORDZIJDE. De Burgemeester van Leiden geeft bij deze kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 10 Augustus 1954, G.S. no. 167, hebben goedgekeurd het be sluit van de Raad dezer gemeente d.d. 14 Juni 1954, tot het overeenkomstig het bepaalde in artikel 2, lid 2, der Woningwet vaststellen van een voor gevelrooilijn voor het Steenschuur, tussen de Lodewijkskerk en het ge bouw van de Dienst voor Sociale Za ken. 3861 Leiden, 21 Augustus 1954. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. STREMMING LANDVERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat van 23 Augustus 1954 tot 1 Oc tober d.a.v., de Hyacinthenstraat tus sen de Lammenschandsweg en de Se ringenstraat, alsmede de Seringen straat, tussen de Kastanjekade en de Koninginnelaan, gesloten zullen zijn voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. IN DE LEIDSE Luxor „Yolanda" is de titel van de Italiaanse film, die deze week ln dit theater een onderdak heeft ge vonden. En omdat er nu eenmaal ook zoetsappige meisjes met deze naam behebt zijn, heeft men er op beurend „De dochter van de zwarte piraat", als ondertitel bijgevoegd. In derdaad wat men hier van Yolanda te zien krijgt is niet mis te verstaan. Tweegevechten en piratenstreken zijn een kolfje naar haar hand en het duurt dan ook niet lang voor ze zelf stevig in de penarie komt. Dit alles doet ze echter met liefde om haar vader te wreken, die door de plaatselijke landvoogd het ver haal speelt in Midden-Amerika van het leven beroofd werd. Zij krijgt bij de afwikkeling van de af faire hulp van een a.s. monnik, die om de scherpte van zijn messen te proberen, gaarne even het klooster verlaat en als de zaak afgehandeld is weer rustig het habijt over zijn met bloedbevlekte pakje aantrekt. Om het geheel geloofwaardiger te maken heeft men in de gevechten de jeugdige Yolanda in mannenkle ren gestoken en laat men de dochter van de landvoogd zich op haar ver lieven. Omdat de toeschouwer nu eenmaal niets in de ogen heeft, is deze scène ongewild het humoristi- iche hoogtepunt van de film gewor den. Voor de rest is er hier en daar wel wat spanning te beleven, ook al is die in deze vorm reeds honderden keren door de camera gegaan. Toe gang boven 14 jaar. Casino. De film „Alles goed in de petoet", is een kluchtige soldaten- film in het genre van „De Jantjes" of „De big van het regiment". Er ko men leuke, zotte siuaties in voor, die het gewenste effect sorteren: er wordt onbedaarlijk bij gelachen en dat is natuurlijk wat de burger zoekt nu de regen dagelijks zijn stemming beneden peil doet zakken. Het gaat over twee recruten, die 's morgen nooit met zekerheid kunnen zeggen of zij dezelfde dag niet in de petoet zullen belanden. Dan zijn er nog een korporaal, twee luitenants en een kapitein; vier onmogelijke caricatu- ren, die precies doen, wat soldaten, die zich verkneuteren willen, hopen dat zij zullen doen. Het is een Zweedse film. Hoewel de Zweden bepaald niet overschui- men door een teveel aan humor, mag men toch zeggen, dat zij zich in deze film niet onbetuigd hebben gelaten. Zij slagen er in anderhalf uur long onzin te vertellen, die de aanschouwer geamuseerd bezig houdt Toegankelijk voor iedereen. Trianon. „De vrolijke Despera do's" is nog een echte vacantiefilm. Dat was aan het talrijke bezoek gis teren ook wel te zien en men heeft zich een uurtje bezig kunnen houden met de avonturen van een stelletje zonderlinge personen, die als passa giers op 'n boot naar Afrika op el kaar zijn aangewezen. Het blijkt al spoedig, dat zij geheel verschillende bedoelingen hebben: de een zit vol fantasie en daarmede wordt de heb zucht opgewekt van anderen. Dat brengt natuurlijk weer heel wat pre caire situaties mee, maar de meeste afwisseling wordt geboden door de zo verschillende typen van perso nen, die dit verhaal in elkaar speel den. Humphrey Bogart, Jennifer Jo nes, Gina Lollobrigida en Peter Lor re zijn de vrolijke desperado's, die de boel op stelten zetten, daarbij aange stoken door Gwendolyn, de vrouw van een typisch stijve Brit Harry Chelm. Haar tegenspelers zijn de le den van de Petersen-bende, die erop uit zijn een stuk land in Brits Oost- Af rika te verwerven, waar uranium verborgen zou zijn. Men komt even wel niet zover, want het verhaal loopt heel anders. Het is een vermakelijk gegeven, door de KFC gekeurd voor 14 jaar. Rex. „Cojnplot in de Tropen" brengt ons eens naar een groot huis, waar moeder en zoon Dacey hun tijd met whisky drinken verdoen en aan hun dochter Ene de zorg van lande rijen en bezittingen overlaten. Er is een kapitein die verliefd is op Ena, maar haar sympathie verliest als blijkt dat hij zijn schip en diensten verhuurd heeft aan de Engelsman Montague. Er bestond n.l. een ver haal dat de voorvader der Dacey's, die het grote huis wilde kopen, op weg daarheen met zijn schip om kwam, zodat niet vast stond of de koopacte wel of niet getekend was. Montague heeft een paar nakomelin gen van de oorspronkelijke eigenaar opgespoord en laat nu door duikers de baai naar het wrak van het schip afzoeken om de documenten te be machtigen. Om dit te bewerkstelligen is er een mysterieus complot welke voor geen moord terugdeinst. Een span nende rechtszitting brengt echter op heldering in deze geschiedenis. De toegang voor deze film is voor personen boven 14 jaar. Lido heeft het befaamde filmwerk van Walt Disney „Peter Pan" gepro longeerd. Voor alle leeftijden. AVONDMUZIEK HOOGLANDSE KERK. Het programma van de 6e Avond- muziek op Maandag 23 Aug. 1954 om 8.30 in de Hooglandse kerk luidt als volgt: 1. Praeludium en Fuga in fis Moll (D. Buxtehude); 2. A. Der Tag der ist so freuden reich (J. S. Bach); B. An Wasser flüssen Baby- Ion ,idem; 3. Fuga in G., idem; 4. A. Hoe blinkt g'o Morgenster (Wil lem Mudde)B. Wat God doet dat is welgedaan, idem; 5. 5 Variaties over Frisch auf (Hugo Distier); 6. A. O, Mensch, bewein dein Sünde gross (J. S. Bach; B. Praeludium en fuga in Es dur, idem. Organist is de heer Joop Brons. Aan de uitgang collecte voor het orgelfonds. Voor meisjes, die op wat voor manier dan ook in de kostwinning betrokken zijn, bestaat er nog gele genheid zich op te geven voor de nieuwe cursus van de Mater Amabi lisschool. Dit kan gebeuren Maandag en Woensdagavond van 19.3020.30 in de Meisjesvakschool, Galgewater. De Nederlandse organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek heeft het Rijksmuseum van Oudhe den te Leiden een subsidie toege kend voor een tekstuitgave van zeer belangrijke Egyptische papyri. Morgenmiddag om 1 uur ver trekt vanaf het stationsplein te Lei den een bus met Docos-voetballers, die in Den Haag een wedstrijd zullen spelen tegen „Lenig en Snel". Aan de heer L. P. v. d. Geer te Leiden is opgedragen het maken van riolering- en bestratingswerken nabij de viaducten Haarlemmerweg en Maredjjk, voor de somma van 124.900.—. Burgerlijke Stand Geboren: Freddy Willy, zn van W. H. Hesselink en G. W. Moerland; An nie, dr van W. Beij en J. v. Meij- gaarden; Marion Gerarda Maria, di van H. J. J. Keyzers en J. C. A. M. Langezaal; Maartje, dr van G. van Rijn en M. v. Duijn; Geertje Anneke Sjoerdie, dr van A. Wiersma en W. J. Vegter; Jan, zn van B. Los en K. Hillebrand; Gerrit, zn van J. J. v. d. Staay en J. L. E. v. Putten; Alice, dr van F. Veldhuizen en A. v. Veluw. Overleden: J. Holswilder huisvr. van Bleiji 74 j.; C. de Vries wednr. 80 j.; A. v. d. Hulst wed. van Klum- perman 67 j. Agenda van Leiden TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat 1 a): Tentoonstelling 2 y, eeuw microsco pie. Werkdagen (behalve *s Maan dags): 104 uur; 's Zondags 14 uur (Tot 19 September). Rijksmuseum van Oudheden: Col lectie Diergardt-Sieraden uit de Volksverhuizingstijd". Werkdagen 10 —17 uur 's Zondags 13—17 uur (tot 22 Augustus). Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang. Met spanning wacht de stichting Nieuw Leids Dierenasyl op de stap pen, die het Leidse gemeentebestuur gaat ondernemen na het request in zake het nieuwe asyl, dat enige maanden geleden aan B. en W. werd gezonden. We hebben hierover reeds uitvoerig geschreven. Tijdens een vergadering, die de af deling Leiden van de Ned. vereni ging tot bescherming van dieren gis teravond in de Jacobazaal van de Burcht hield, hield mr dr W. Hugen- holtz in het bijzonder een warm plei dooi voor grond voor het nieuwe asyl, nu de aankoop van de grond nabij het woonwagenkamp niet is doorgegaan. De stichting bezit thans 15.800 voor het asyl. De bazar wordt op 22 en 23 Octo ber in de Stadsgehoorzaal gehouden. Voorts zal op Woensdag 20 October de balletgroep van mej. Corry de Wekker in het St. Antoniusclubhuis een uitvoering geven ten bate van de stichting. Behalve de reeds aan gekondigde voetbalwedstrijd tussen Leidse en Antwerpse advocaten wordt om de kas te spekken, ook nog een wielerwedstrijd gehouden. Op 7 September wordt te Utrecht een landelijke vergadering gehou den wegens wijziging van de statu ten. (Reeds geplaatst in een gedeelte on zer vorige oplage). Medische dienst. A.s. Zondag zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: De Bruyne, Lahr, Mastenbroek, Veldhuyzen, v. Win gerden, Wijdicks. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 21 Augustus 13 uur tot Za terdag 28 Augustus 8 uur waargeno men door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Laatste Berichten WINDHOOS OVER NOOTDORP. Gisterochtend omstreeks kwart over elf is een windhoos over Noot dorp getrokken. Bij de tuinder G. van Adrichem werden vijftig zgn. „eenruiters" vernield. Van persoon lijke ongelukken is geen melding ge- maakt. Ontsnapte gesnapt Van Den Haag naar Limburg De politie te Geleen heeft in de afgelopen nacht de 24-jarige J. D. gearresteerd, die j.l. Dinsdag teza men met C. H. S. uit het huis van bewaring te 's-Gravenhage was ont snapt, nadat zij zoals men weet een bewaker hadden neergeslagen. C. H. S. wist vannacht wederom te ontko- In de afgelopen nacht omstreeks twee uur ontdekte een rijwielpa trouille van de politie op de rijks weg Zuid te Geleen twee verdachte personen, die beiden met een pak kleren onder de arm- zich bij nade ring van de politie uit de voeten wilden maken. Aangezien de politie een en ander verdacht voorkwam, achtervolgden zij het tweetal, dat zich onder het wegvluchten van zijn buit ontdeed. De politie slaagde er in, een der beide mannen aan te houden. Het bleek dat het tweetal had ingebroken in een herenconfectiezaak aan de rijksweg en daar vier complete he- rencostuums had ontvreemd. De verdachten waren aan de achterzij de de woning binnengedrongen. Zij hadden het buitengewoon gemakke lijk, want de deur stond open. De aangehouden verdachte bleek te zijn J. D. uit Den Haag. Eerst gaf hij op Duitser te zijn, maar na enige tijd viel hij door de mand en beken de enige dagen geleden in het Huis van Bewaring te Den Haag een be waker te hebben neergeslagen, waar na hij uit deze inrichting was ont vlucht. De andere verdachte, C. H. S. uit Rotterdam, die in zijn gezelschap was, vluchtte weg op een motorrij wiel. dat het tweetal in Hoek van Heiland gestolen had van een Lux emburgs echtpaar. Het signalement van deze motor luidt: merk BSA, kenteken 9913, zwarte letters op een witte plaat, benevens een nationa liteitsplaat L (Luxemburg), zwart frame, groene tank en groene wie len. Het tweetal hield de laatste tijd verblijf in een hol te Skeijkhuisen. Men vermoedt dat ze zich de laatste dagen aan tal van inbraken in Mid den- en Zuid-Limburg hebben schul dig gemaakt. De politie zoekt ijverig naar de tweede verdachte. ,*En dan is er ook nog een briefje gekomen, of je volgende week nog meedoet aan de wielerkampioenschappen op de weg?" ZWEMMEN De Mexicaan Damian Piza Beltran heeft de strijd gestaakt, toen hij de helft van de afstand had afgelegd. De meeste deelnemers verkeerden in de beste stemming. Mej. Fisher zong zelfs het hoogste lied toen zij voor een korte rust water trapte. De Libanese zwemmer, die wilde pro beren met de rugslag het Kanaal over te steken, staakte de strijd drie uur na het vertrek. Hij had last van zeeziekte. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN 20 Aug. Groente Bloemkool I 31.— 71. bloemkool n 1850.— bloemkool III 9.30.Waspeen I 29.42. Waspeen I 1.6— 41.— Bospeen 18.— 42.Stamprincessebonen I 51. (53.idem II 33.48.Stoksnij- fconen I 72.— 102.—; idem II 30.— 36.Stokpnncessebonen 75.77. Pronklbonen 39.— 55.— AJidijvie 21.— 23— Sla 5.80 8.90; Komkom mers I 20.— 23.idem II 11.— 15 - Tomaten A 39— 42— tomaten B 3540— idem C 30— 36._ Kroten 23. 28— p. 100 kg. Uien 16— 19— Kervel 9.30 10.40: Selderie 4.20—5.60 Peterselie 4.205.20 Krulpeterselie 2.70—3.60, TER AAR 20 Aug. Groente Snijbonen 4.30—9.00. id^m B 2.20— 4.20; idem stek 2.00—2.30: stamprin- cesenbonen 3.305.70; idem stek 2.002.60; stokprincessenbonen 4.50 6.60; idem stek 2.40; wite pron kers 2.204.10 idem stek 1.30—1.50 spekbonen 3.60—3.70 alles per 10 kg. tomaten A 0.240.37; idem B 0.24 0.40;idem C 0.20—0.28 idem CC 0.20; idem 'bonken 0.2C0.23; aardappe len 0.050.08; waspeen 0.11.34 od. stek 0.08; andijvie 0.210.30; idem afw. 0.09. postelein 0.040.12 zil veruitjes 0.38; idem B 0.15; uien 0.13—0.14 spinazie 0.31 kroten 0.20; sjalotten 0.24; rode kool 0.22 putjes kool 0.09 alles per kg. sla 2.605.00 per 100 stuks, bloemkool A 0.31— 0.46: idem B 0.20—0.28; idem C 0.11 0.19; idem stek 0.090.10; kom kommers 0.08023 alles per stuk; stoofsla 0.200.45 per kist; radijs 0.03; elderij 0.040.06; bosuien 0.06 boskroten 0.09 alles per bos; Augur ken: fijn 1,77 fijnbasterd 1.63 basterd 1.14; grof A 1.00—1.05 grof 1 0.92— 0.94 CD 0.82—0 84 CD afw. 0.45 E 0.45; E geel 0,27 alles per kg. Per zikrode zomerappel 0.43. suikerperen 0.07; pruimen 0.24 per kg. Bloemen: Anjers 0.12: margrieten 0.03 per bos Begonia's 0.12 per pot. GEVRAAGD Gevraagd: Siert Ver gunning warme en koude kassen en bakken; open grond A en B Jan.-Dec. Te huur gevraagd 100 R.R. A en B. c.v. N. Bakker Hz Roelofarendsveen K 1713 no. 487. TE HUUR Voor verhuur en ver koop diverse merken was machines, ook in huurkoop, is het soliedste en goed koopste adres: Leidse Was machine Verhuur Ver- koon Mij. Modern, Fran- ohimontlaan 64, Margriet- straat 7, Tel. 22880. 2737 3? Bromfietsenverhuur. Solex, Berini m.21 en Kap- tein Mobylette de nieuwste 1954. J. v. Polanen, Kuiper- steeg 10 Leiden, tel. 31534 t.o. ae Hema. 8618 B DIVERSEN 3? Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd Maria voor het ver krijgen van een gunst na het houden van een noveen der 3 weesgegroeten. B <3? Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel. 26584. 3T Engels. Conversatie: Snelle opleiding voor emi- Sratie ep andere doelein- en. Handelscorresponden tie. Grondige examenop leiding. Vertalingen. Aan vang lessen begin Septem ber. Heden inschrijving. W. Verboog, Leraar Engels, Steenschuur 18, Leiden. Telefoon 25335. 3619 GS" Sierteeltvergunningen Jaarteelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- en verkoop J. Elst- eest, Zuideinde 99A, Roe lofarendsveen. Telef. 291 K 1713.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3