mm. Opvallend lekker.... DROOM De voortzetting der Bondsvergadering van de Kon. Ned. Voetbalbond THREE LIONS De voorbereidingen zijn in volle gang WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 DE NIEUWE VOORSTELLEN van het Bondsbestuur Het bestuur van de KNVB zal in de periode vóór 28 Augustus, de dag waarop te Amsterdam de buitengewone bonds vergadering. geschorst op 14 Augustus, wordt voortgezet, nog enkele voorbe sprekingen houden met de belangen groepen. De eerste voorbespreking vindt hedenavond plaats met een delegatie van de Vereniging van eerste klassers. Het bestuur heeft thans de agenda rondgezonden voor de bijeenkomst van 28 Augustus. Het gewijzigd voorstel van het bestuur tot verandering van artikel 5 van het huishoudelijk reglement, lid 1, luidt als volgt: zij die zich met de voet balsport bezig houden, behoren tot de amateurklasse, de semi-beroepsklasse of de beroepsklasse. Een nieuw lid 3 wordt ingelast, luidende, tot de semi-beroeps klasse behoren zij, die voor de beoefe ning van het spel vergoedingen ontvan gen. overeenkomstig bij afzonderlijk re glement te stellen bepalingen. Dit gewijzigde voorstel van het be stuur werd reeds tijdens de bondsverga dering van 14 Augustus door ir. H. P. Hopster aan de leden voorgelegd. De strekking van de wijziging is de bezwaren te ondervangen tegen het on derbrengen in de amateurklasse van spelers, die voor de beoefening van het spel vergoeding ontvangen, gelijk in het vorige voorstel het geval was. Daarom is thans een nieuwe klasse geschapen, te weten de semi-beroepsklasse. Het bondsbestuur blijft nl. onveranderd op het standpunt staan, dat het geen be roepsvoetbal wil invoeren: iedere spe ler, die vergoeding ontvangt, zal zijn hoofdwerkzamheid elders dienen te heb ben. Het spreekt welhaast vanzelf, dat het bondsbestuur het algemene gedeelte van zijn toelichting tot het bestuursvoorstel onverkort handhaaft. Anders staat het echter ten aanzien van hetgeen het bondsbestuur zich voor stelt op te nemen in het samen te stel len reglement voor de semi-beroeps klasse, welk reglement te zijner tijd aan de goedkeuring van de bondsvergadering zal worden voorgelegd. Voorop zij gesteld, dat het onjuist is te menen, dat hetgeen het bondsbestuur omtrent de voorlopige inhoud van het samen te stellen reglement heeft mede gedeeld, een onverbrekelijk verband zou DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN -WIELRENNEN 21-22AUGUSTUS PROFIEL VAN HET PARCOURS ilOm r--AT WOUT WAGTMANS NIET NAAR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Wout Wagtmans is bij zijn besluit ge bleven en zal niet aan de wereldkam pioenschappen deelnemen. Tijdens de Tour de France staakte hij in de étappe over de Col de la Faucille de strijd en des avonds in het hotel verklaarde hij: ik doe noch aan het wereldkampioen schap achter motoren mee. noch aan de titelstrijd op de weg. Pellenaars had toen nog getracht hem te overreden al leen het stayersnummers te laten vallen, maar Wagtmans was niet te bepraten. Sedertdien is zijn vorm er niet op voor uit gegaan en gistermorgen heeft hij een bezoek gebracht aan het Uniekantoor te Den Haag. Zijn besluit stond onherroe pelijk vast: schrap mij maar van de lijst der deelnemers. De sportcommissie moest uit de aard der zaak het motief: „Ik ben totaal uit vorm en ik ben niet in staat op de weg een redelijke presta tie te leveren" aanvaarden. Thijs Roks, die als eerste reserve op de lijst der professional wegrenners stond, zal nu Wagtmans te Solingen vervangen. vormen met het voorstel tot wijziging van het huishoudelijk reglement. Een voorstander van het bestuursvoorstel tot wijziging van het huishoudelijk regle ment om het geven van vergoedingen mogelijk te maken, kan uiteraard zeer goed bezwaren hebben tegen onderdelen van het ontwerp reglement semi-be- roepsvoetbal, dat een uitvoeringsregeling bevat. In dit geval richten zich die be denkingen tegen de inhoud van dit reglement, maar niet tegen het bestuurs voorstel als zodanig. Als tweede opmerking van algemene aard wil het bestuur van de KNVB in de toelichting op de agenda er op wijzen, dat de definitieve inhoud van het regle ment semi-beroepsvoetbal nauw samen hangt met de ontwikkeling ten aanzien van de mogelijkheden voor het geven van vergoedingen in de voetbalsport. Al hetgeen omtrent dit reglement wordt gesteld moet dan ook worden beschouwd als een opzet voor de beginperiode. Het bestuur wijst er op, dat het regle ment semi-beroepsvoetbal alleen voor de Zondagcompetitie zal gelden. Het is het bondsbestuur gebleken, dat bij de meer derheid van de bondsafgevaardigden van het lagere voetbal geen overwegende bezwaren bestonden om vergoedingen mogelijk te maken, mits dit beperkt blijft. Gescheiden competities. Tevens kwam algemeen de wens tot uitdrukking om de competitie van ama teurs en die der semi-beroepsspelers ge scheiden te doen plaats vinden. Het be stuur heeft er geen bezwaar tegen een beperking te aanvaarden en stelt zich voor om nadat de verandering van ar tikel 5 van het huishoudelijk reglement is aangenomen, in het reglement semi- beroepsvoetbal op te nemen, dat het geven van vergoedingen alleen is toe gestaan aan die verenigingen der eerste klasse, wier eerste elftal in een afzon derlijk in te stellen competitie is inge deeld. Het spreekt vanzelf, dat wanneer het lagere voetbal te zijner tijd andere ge dachten omtrent dit punt zou hebben en verruiming van de mogelijkheden tot het geven van vergoedingen zou wensen, deze verruiming door het bondsbestuur grond van het thans ingenomen standpunt niet zou worden afgewezen. De zeer belangrijke vraag van de scheiding van amateurvoetbal en de semi-beroepsklasse is door de beperking tevens voorlopig opgelost, omdat de overgrote meerderheid der eerste klas sers zich voor het geven van vergoedin gen heeft uitgesproken. Het bondsbestuur overweegt voor het seizoen 1955/1956 een eerste klasse ama teurcompetitie in het leven te roepen, waarin desgewenst onder meer die eer ste klassers kunnen worden ingedeeld, welke bezwaren hebben tegen het spelen in de competitie der semi-beroepsklasse. Het is duidelijk, dat hierover echter eerst een beslissing kan worden geno men, wanneer enig inzicht in de verdere ontwikkeling is verkregen. Voor het seizoen 1954/1955 zullen der gelijke verenigingen in ieder geval moe ten worden ingedeeld in de semi-be- roepscompetitie. Ten aanzien van de beperkingen met betrekking tot het geven van vergoedin gen, handhaaft het bestuur zijn voorstel len. Het aanvragen van vergunningen zal derhalve eveneens nodig zijn. Het spreekt vanzelf, dat zulks thans alleen voor de 1ste klasse geldt. Door een kleine groep geïnteresseer den worden in Hilversum pogingen in het werk gesteld ook daar tot een afde ling van de Nederlandse Beroepsvoet balbond te komen. Circulaires zijn rond gezonden om tot een kern voor een prof club te geraken. Het gemeentebestuur van Hilversum heeft inmiddels gunstig gereageerd op een verzoek van de afdeling Amsterdam van de Nederlandse Beroepsvoetbalbond om het Hilversumse Sportpark des Za terdags ook voor beroepsvoetbal be schikbaar te stellen. Het gemeentebe stuur heeft namelijk besloten dit ver zoek voorlopig voor de tijd van één jaar in te willigen. De Amsterdamse afdeling van de Ne derlandse Beroepsvoetbalbond is voor nemens in Hilversum ook diverse wed strijden door het Amsterdamse profelftal te laten spelen. MMO. Zondag ontvangt MMO de voetbalver. Naaldwijk op bezoek. Te 12 uur spelen de adspiranten tegen elkaar, te 1.15 de junioren en te 2.30 MMO 1 tegen Naaldwijkcombinatie. Dit zijn ge heel onbekende tegenstanders en er wordt op gerekend, dat velen naar deze wedstrijden komen kijken en de spelers komen aanmoedigen. ZWEMMEN TEN THIJE NAAR TURIJN Piet ten Thije van LZO (Leeuwarden) heeft zich door een overwinning op het nummer 200 meter vrije slag, dat als selectiewedstrijd in het zwembad Crailo te Hilversum werd gehouden, een plaats veroverd in de 4 x 200 meter vrije slag estafetteploeg voor de Europese zwem- kampioenschappen te Turijn. De ploeg bestaat dus uit: De Jong (LZO). Wil- lemse (Robben), De Vreng (AZ '70) en Ten Thije (LZO) met Waalewijn (HZ en PC), een der leden van de waterpolo- ploeg als reserve. De uitslag van de selectiewedstrijd op de 200 meter vrije slag, waarvoor zeven zwemmers startten, was: 1. Ten Thije (LZO) 2.19.6; 2. Hoogveld (Neptunus, Amersfoort) 2.20.0; 3. Bouman (HPC) 2.20.3; 4. De Jonge (Bubble) 2.22.2; 5. Pieters (DWR) 2.23.7. De Wit van Robben werd zesde en Dikstaal van het Y zevende. Na afloop van enkele demonstraties training en zwemslagen, welke door de televisie werden uitgezonden, werden nog enkele wedstrijdnummers gezwom men. De deelneemsters en deelnemers waren door het demonstreren in het ta melijk frisse water vermoeid en goede tijden werden dan ook vrijwel niet ge maakt. De uitslagen luiden: 100 m. rugslag heren: 1. Korteweg (AZC) 1.08.7; 2. P. Swijghuisen (Y) 1.11.5. 100 m. rugslag dames: 1. Geertje Wie- lema (HZC) 1.16.7; 2. Joke de Korte (ODZ) 1.16.7; 3. Dicky van Ekris (Rob ben) 1.17.9. 200 m. vlinderslag heren: 1. Muller (Dolfijn) 1.54.2. Van Rooy (Aegir) 2.56.4. 100 m. vrije slag: 1. Hettie Balken ende (ZAR) 1.10.5; 2. Greetje Kraan (HZC) 1.11.0; 3. Geertje Wielema (HZC) 1.13.6. ZEILEN SNEEKWEEK MOEST HET ZONDER WIND DOEN. 't Is bij de Sneekweek al net als bij de Kaagweek: hollen of stilstaan, storm of geen wind. Zo was het na de wind hoos van Maandag gisteren een wind stille dag, hetgeen drijfpartijen tot ge volg had, die eindeloos duurden, hetgeen evenwel eenzelfde resultaat had: het in de war sturen van het normale pro gramma. Gelukkig kwam er in de mid dag nog een briesje door, zodat de een- manswedstrijden tenslotte nog een be hoorlijk verloop hadden. De resultaten der dames wedstrijden waren: Pampusklasse: 1. Mej. W. van der Meulen; 2. Mevr. A. de JongDe Haan. 12 Voetsjollen: 1. Mej. van Tienhoven. 16 M2 klasse: 1. Mej. B. Helder; 2. Mej. Hoekinga. Valkenklasse: 1. Mej. W. Mulder; 2. Mevr. T. C. BreuningMulder; 3. Mej. T. H. Tromp. Regenboogklasse: 1. Mej. J. Bernard; Mevr. M. de JongThole; 3. Mej. A. Hofland. De eenmanswedstrijden der heren hadden de volgende resultaten: Pampusklasse: 1. K. Jissink; 2. P. de Jong; 3. H. de Jong. Jeugdklasse: 1. J. R. Meijeringh; 2. R. Rijks; 3. R. Kraak. 1 Valkenklasse: 1. E. J. Hoppe; 2. G. Walinga; 3. J. C. van Tienhoven. Regenboogklasse: 1. J. Hofland; 2. A. Postma; 3. C. de .Jong jr. MOTORSPORT DE MOTOCROSS DES NATIONS. Thans zijn ook de officiële teams van Engeland en van België samengesteld voor de Motocross des Nations, welke Zondag 29 Augustus a.s. te Norg bij Assen wordt gehouden. De Engelse ploeg bestaat uit L. R. Archer (Norton), D. G. Curtis (Matchless), G. J. Draper (BSA), P. A. Nex (BSA), B. G. Stonebridge (BSA) en G. H. Ward (AJS). België zal vertegenwoordigd worden door Auguste Mingels (FN), Victor Leloup (FN), Jean Somja (FN), René Baeten (Sarolea), Nic. Jansen (Sarolea) en André van Heuverswijn (Sarolea). Als reserve gaat Marcel Meunier mee. Vast staat, dat ook Zweden en Dene marken teams zullen zenden, terwijl nog besprekingen gaande zyn met Zwitser land, Italië en Frankrijk. Voorts zal Duitsland een sterke ploeg buiten mede dinging afvaardigen. De Nederlandse ploeg is reeds eerder bekend gemaakt. De Motocross des Nations is een van de belangrijkste gebeurtenissen op het gebied van de motorterreinsport. De wedstrijd wordt elk jaar in een ander land gehouden en is voor 1954 aan Ne derland toegewezen in verband met het vijftigjarig bestaan van de KNMV, die de organisatie heeft opgedragen aan de Motorclub Assen en omstreken. Alleen officiële landenploegen komen' aan de start. Het parcours te Norg is ongeveer 3 kilometer lang en voert door uitge strekte bossen met deels natuurlijke, deels kunstmatige valleien. Heer"lk zacht' EN MAAR.... DE EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN „EEN UITSTEKENDE BAAN" IS DE BOSBAAN, verklaarde de Rus Krukov £en katte Door Anny vai) Panhuys 31) Ze schrok zelf van wat ze zei. Lie ve tijd, daar had ze zich lelijk verga loppeerd. Bovendien had ze er, ge ïrriteerd als ze was door de supe rieure toon van dat meisje, in haar opwinding iets uitgeflapt, dat ze zelf niet geloofde Haar eigen visioen? Natuurlijk een droom. Maar haar geprikkelde zucht tot tegenspraak had haar zulke grote woorden doen ge/bruiken, die ze in het -bijzijn van de jonge bruid toch zeker had moeten inhouden. Hortense bleef immers vandaag op het slot, omdat het te laat zou wor den voor de terugrit. Ze zou als. bruid van een Detten-burg binnen deze mu ren overnachten en slechts aan de bruid of de verloofde dochter van een lid der familie vertoonde de geestverschijning zich! Het kind mocht onder geen voorwaarde ner veus gemaakt worden met die oude spookverhalen. Helene von Crusingen scheen de boze, waarschuwende blik van de oude dame niet bemerkt te hebben. Ze glimlachte honingzoet. „U wilt zeker een grapje maken, hoogheid, hebt u heus zelf zoiets ge zien? Dan twijfel ik er niet aan, of freule Pereny zal vannacht ook wel een. Prinses Alexandra bedwong zich met moeite en slaagde er in, óók te glimlachen. „U hebt gelijk, freule von Crusin gen, ik wilde maar een grapje ma ken" en daarna gaf ze het gesprek haastig een andere wending. Al te haastig het viel Helene op, en een spottend lachje speelde om haar lip pen. „In elk geval zal ik het licht van nacht maar aanlaten, freule Pereny", zei ze liefjes. „Ik ben wel niet bij gelovig, maar ik weet toch niet, of ik nu vandaag graag in uw schoenen zou staan. Ik heb nog nooit echt ge griezeld, maar in dat geval zou ik het, geloof ik, leren!" De oude prinses, die tot dusver een klein zwak voor het intelligente, mis maakte dochtertje van de landraad had gehad, voelde plotseling iets als een afkeer van haar. „Laten we nu -niet langer over zulke dingen praten", zei ze zeer scherp, hetgeen ieder dubbel opviel, omdat ze anders steeds de beminne lijkheid in persoon was. Niemand durfde het onderwerp „spoken" verder nog aan te roeren, zolang het samenzijn duurde. Tegen half twaalf namen de gasten afscheid, en toen Helene von Cru singen de bruid tot afscheid de hand reikte, fluisterde zij haar, zonder dat de anderen het merkten, iets toe. „Past u vannacht maar goed op voor het spook, freule! Denk er aan, bij het slaan van twaalven! Brr." Een lachje, dat guitig moest heten, maar onmiskenbaar boosaardig was, ver gezelde de fluisterende woorden. Marina wilde ook glimlachen, maar ze voelde zelf, dat het deohts een grimas werd. Een onsympathiek schepsel, dacht ze en liet de hand van het mismaak te meisje koel uit de hare glijden. Een kwartier later kuste Heribert zijn verloofde teder op het voorhoofd en daarna leidde prinses Alexandra haar naar de logeerkamer, die voor haar in orde was gébracht. „Droom vannacht maar iets moois, lieve Hortense, onder dit dak, dat weldra je thuis zal zijn", zei ze glim „Dobrji denj", goeden morgen, zeiden we tegen de blonde slag van de Rus sische acht, de formidabele Krukov, die op een bankje op de Bosbaan in het zonnetje een boek zat te lezen. „Dobrji denj", zei hij, verrast opkijkend. Daar mee was zijn Russisch niet uitgeput, maar het onze wel en dies moesten we het korte gesprek via een Russische vrouwelijke tolk voortzetten. „Wat hij van de baan vond?" „Uitstekend", zei hij. „de beste, die ik ooit heb gezien. Veel beter dan het vorig jaar in Kopenhagen en het jaar daar voor in Helsinki". Over Henleywaar hij enige weken geleden met zijn ploeg de overwinning behaalde, was hij echter ook best te spreken. De Russische acht behoorfc on getwijfeld tot de grote kanshebbers op deze kampioenschappen en wie deze ploeg gistermorgen een trainingsbaantje zag trekken, zal in deze mening nog ge staafd zijn. Dat is overigens geen won der. want het is het vierde jaar dat deze acht in dezelfde samenstelling bij elkaar zit. Twee keer per dag traint ze thans evenals de andere Russische ploegen, die enige dagen geleden reeds gearriveerd zijn en logeren in het Kalfje en in de ATVA (Amsterdams Tehuis voor Arbei ders). Krukov kent de kracht van zijn ploeg, maar hij is te bescheiden om thans reeds een oordeel te geven over zijn kansen. „Ik zal mijn uiterste best doen", zegt hij en daarmee is voor hem het commentaar over de komende races afgedaan. De damesploegen van de Russen, Fransen. Roemenen en Engelsen zijn thans allen in Amsterdam. De Engelse meisjes arriveerden gistermorgen en trokken direct naar de Bosbaan om het terrein te verkennen en om te zien of haar boten waren aangekomen. Dat was het geval en korte tijd daarna kon men reeds de Engelse damesvier en de Qua druple Scull op het water zien onder het wakend oog van de coaches, die op de kant meefietsten. De boten van de Franse dames waren nog niet gearriveerd, maar de Franpaises roeiden toch, omdat de gastvrijheid in de roeiwereld nu eenmaal groot is en men elkaar graag materiaal leent. De Russen besteden grote zorg aan materiaal, dat er goed uit ziet. Hier en daar verstelden ze nog eens een rigger of vijlden een dol bij en poetsten de boten nog eens extra glad. Het weer was ideaal voor roeien, vrij wel windstil met een warm zonnetje, dat de spieren soepel maakt. Alle ploe gen, die hier reeds zijn, waren enthou siast over de outillage van de roeibaan, die ze de beste noemden, die ze ooit ge zien hadden. „Het prettige __van de baan is, dat je de wind mee hebt", zei ons een lid van de Russische acht. terwijl hij naar een flauw wapperend vlaggetje keek. Dat lachend en liet haar alleen. Een glimlach lag om de lippen, maar in haar ogen stond iets als be zorgdheid te lezen. Ze wenste wer kelijk, dat Hortense Pereny een vre dige droom zou hebben. Langzaam /begaf ze zich naar haar eigen slaapkamer, waar haar kame nier op haar wachtte; Marina had de hulp van het meisje in dank afgewe zen. Prinses Alexandra speelde het echter niet klaar zonder kamenier, en terwijl de handige vingers van het meisje haar uit de ingewikkelde japon hielpen, dacht zij aan het ge sprek van daarstraks. O, zijzelf had zich vroeger eens ooit verbeeld, de gedaante gezien te hebben Dat was meer dan veertig jaar ge leden geweest en haar huid was nog glad en glanzend als van een jcnge perzik en heur haar donker. Graaf Jörgen Bernekow, de knapste, vlotste cavallerie-officier, die ooit een paard bestegen had, graaf Jörgen, wiens liefde al haar vriendinnen haar be nijdden, had haar de ring met de grote, ronde smaragd, die ze nog al tijd droeg, aan de vinger gestoken. Niets scheen haar jong, rein geluk in de weg te staan. Beneden in de grote zaal was het feest gevierd en alle vrienden der familie en talrijke DE INSCHRIJVINGEN betekenen een record Bij het bureau van de Internationale Roeifederatie te Montreux is een record aantal inschrijvingen binnengekomen voor de Europese roeikampioenschappen (heren), welke van 26 t/m 29 Augustus op de Bosbaan te Amsterdam worden ge houden. In totaal zullen niet minder dan 96 ploegen aan de start komen. 17 in de vier met stuurman, 13 in de twee zon der stuurman, 14 in het skiff-nummer, 12 in de twee met stuurman, 17 in de vier zonder stuurman, 12 in de dubbel twee en 11 in de acht. Nederland, Denemarken en Rusland hebben in alle zeven nummers inge schreven. Vier met stuurman: België, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Nederland, Tsjecho Slowakije, Zuid-Slavië, Polen, Egypte, Denemarken. Turkije, Finland, Zweden, Noorwegen, Groot-Brittannië, Duitsland en Rusland. Twee zonder stuurman: België, Italië: Nederland, Tsjecho Slowakije. Zuid- Slavië, Polen, Denemarken, Turkije, Zweden, Groot-Brittannië, Saarland, Duitsland, Rusland. Skiff: België (Steenacker)Frankrijk (Butel), Zwitserland (Colomb), Neder land (Van Mesdag), Tsjecho Slowakije (Reich). Zuid-Slavië (Vlasic). Polen (Kocerka), Egypte (Naguib), Roemenië (Veres), Denemarken (Thorsen), Turkije (Tursan), Groot-Brittannië (Rand), Oos tenrijk (Raderer), Rusland (Berkutov). Twee met stuurman: België, Frankrijk, Italië. Zwitserland. Nederland, Zuid- Slavië. Polen. Egypte, Denemarken, Zweden, Duitsland en Rusland. Vier zonder stuurman: België, Italië, Zwitserland, Nederland, Tsjecho Slo wakije, Zuid-Slavië, Polen, Roemenië, Denemarken, Turkije, Finland, Zweden, Noorwegen, Groot-Brittannië, Oosten rijk, Duitsland en Rusland. Double Scull: België, Frankrijk, Zwit serland, Nederland, Tsjecho Slowakije, Polen, Denemarken, Turkije, Zweden, Groot-Brittannië, Duitsland en Rusland. Acht: Frankrijk, Italië, Nederland, Tsjecho Slowakije. Zuid-Slavië, Egypte, Roemenië, Denemarken, Finland, Zwe den en Rusland. men op de wind in dit land niet te veel staat moet maken hebben we hem maar niet verteld, maar mocht het weer zo blijven, dan staan roeilievend Nederland grote dagen te wachten. kameraden van Jörgen Bernekow namen daaraan deel. Heel duidelijk herinnerde de oude dame zich deze avond allerlei onbelangrijke details van het feest. Bijzonderheden, die langzamerhand verbleekt waren door de tijd, stonden haar plotseling weer voor de geest; vage schaduwen wer den tot levende gestalten.... Jörgen Bernekow richtte zijn slan ke, sportieve figuur hoog op, zijn mond lachte en met glinsterende ogen trad hij op haar toe, het cham pagneglas in de hand: „Op ons ge luk, m'n lieve, kleine Alex!" De tengere oude dame schudde peinzend het grijze hoofdje. Hoe kwam het, dat ze dit alles juist van avond zo tastbaar duidelijk voor zich moest zien. Zo stralend, fris en over moedig als ze. hem daareven had me nen te zien, was Jörgen Bernekow eenmaal geweest. EenmaalNu rustte hij reeds meer dan veertig jaar onder de aarde. Op die vrolijke avond, toen men op Weidingen haar verlovingsfeest vierde, had niemand, en hijzelf wel het allerminst, ook maar in de ver ste verte kunnen vermoeden, hoe spoedig hij, de knappe, sterke graaf Bernekow, het leven, dat hij zo lief had, zou moeten verlatenNau (Advertentle)". DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN voor dame» Door het feit, dat de Poolse dames hun inschrijvingen voor de Europese kampioenschappen te laat hebben Inge zonden. zijn deze wedstrijden, zoals de voorzitter van de Ned. Roeibond, mr. Bruyn het uitdrukte, in een enigszins onbepaald stadium gekomen. De Poolse inschrijving kwam bij de Fisa te laat binnen, doordat Polen de brief per normale post inplaats van per luchtpost had verzonden. Daarom wordt in dit verband Vrijdagmorgen op de Bosbaan een speciale vergadering ge houden van de landen, die bij de in schrijving van de Poolse dames zijn ge- interesseerd, n.l. die landen, die hebben Ingeschreven in de nummers Skiff en Double Scull. De moeilijkheid is ontstaan doordat, volgens de reglementen van de Fisa per race vier ploegen mogen roeien. Wat de Double Scull betreft zal de inschrijving van Polen daarom waarschijnlijk geen bezwaar opleveren, omdat daarmee het totaal aantal ingeschreven ploegen niet boven de acht komt en er dus geen extra heat hoeft te worden ingelegd. Bij de Skiff zou het totaal aantal deel nemers door de Poolse inschrijving ech ter op negen komen en dit zou, volgen» het lotingsschema betekenen, dat er twee inplaats van drie dagen geroeid zou moeten worden. Men zou echter een zo danige regeling kunnen treffen, dat er op de morgen van de eerste dag voor de Skiff de heats zouden kunnen worden geroeid en in de avond van dezelfde dag de repêchages. Het Fi sa-reglement voor ziet in deze mogelijkheid en gaan de andere deelnemers daarmede accoord, dan zou de Poolse skiffeuse dus, ondanks de te late inschrijving, toch kunnen starten. RIJDENDE TRIBUNE OP DE BOSBAAN. Evenals in 1949 bij de Europese kam pioenschappen in Amsterdam zal langs de Bosbaan weer een rijdende tribune de toeschouwers gelegenheid geven de wedstrijden te volgen. Deze tribune zal op een grote vrachtauto worden ge bouwd en plaats bieden aan ongeveer 150 personen. RUSSEN BLIJVEN NOG WAT LANGER De Russische roeisters en roeiers (qp de officials) bevalt het blijkbaar in Aft* sterdam zo goed. dat ze besloten hebben na de Europese kampioenschappen nog wat te blijven. Na de wedstrijden zal de Russische équipe waarschijnlijk nog drie a vier dagen in Nederland vertoeven, om behalve Amsterdam nog wat meer van ons land te zien. POSTDUIVEN Gevleugelde Vrienden (Wassenaar). Wedvlucht met 76 jonge duiven vanuit St. Quentin. Uitslag: J M. Brederode 1, 5. 8: N. Verhart 2; J. H. M. Brouwer 3; J. Parlevliet 4; J. F. v. d. Lelv 6, 7; P. G. Riem 9, 13, 15; A. L. Visser'10, 11. De Reisduif (Hazcrswoude). Wed vlucht met jonge duiven vanaf Libra- mont. afstand 248 km. In concours 50 du-ven. gelost 11.45 uur. Het is een pech- vlucht geworden; geen der duiven is op het hok teruggekeerd. Het bleek, dat de koppel tussen Namen en Luik in een onweersbui verzeild is geraakt. Zondag zijn er 5 teruggekeerd, terwijl Maandag nog een tweetal zijn gekomen. Dus er zullen een 43 duiven wegblijven. Dit is voor de duivensportvrienden wel een grote teleurstelling. welijks een week na die avond droeg men hem ten grave. Een overmoe dige weddenschap, een dolle rit, een verpletterende val dat waren de oorzaken van zijn plotselinge dood. Prinses Alexandra zond haar ka menier naar bed, ze verlangde er naar, alleen te zijn. Nauwelijks had het vlugge, slanke meisje haar ka mer verlaten, of de oude dame draai de de sleutel zo heftig in het slot om, alsof ze zich voor ongewenste indrin gers wilde beveiligen. Een weemoedig lachje speelde om haar mond. Voor wie, voor wat zou ze bang behoeven te zijn, vannacht behoefde ze niet te vrezen voor de geheimzinnige, spookachtige bezoek ster, die ze na die gedenkwaardige avond had menen te zien.... Geluidloos, in een slepend grijs gewaad had ze haar over de drempel menen te zien treden, Maria Huber ts, en in de opgeheven rechterhand hield ze haar een krans voor.... Nauwelijks een seconde had de ver schijning geduurd toen was het alsof ze zich in nevel vervluchtte en Alex had overeind in bed gezeten en zich de ogen uitgewreven. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6