Kobus Pierewiet gaat paradereu met kansen op aardige kapitalen EINDEXAMENS IN OPSPRAAK Honderd jaar geleden werd kardinaal Van Rossum geboren Moeizame „Operatie-Spanker" begonnen Blinde vrouwen leveren een jumper in een uur compleet af In oor bijtende veehouder zal zich voortaan anders tot gehoor richten B. B. WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA I TELEURGESTELDE VADER WERD INZAGE VAN HET WERK VAN ZIJN GEZAKTE ZOON GEWEIGERD Het woord „geslaagd" was doorgestreept Aan de HBS in 's-Hertogenbosch deed vorig: jaar een leerling uit Vught eindexamen. Hij zakte en kreeg een cijferlijstje in handen, waarop het abusievelijk er op ge zette woord „geslaagd" was door gestreept. Over deze aangelegenheid heeft thans de staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, mej dr. A. de Waal, een brief gezonden aan de Eerste Kamer. Zij deelt daar in mee, welke cijfers de candidaat bij het examen had behaald en op welke wijze in de examencommissie het be sluit tot stand kwam, hem af te wij zen. Aan de omstandigheid, aldus de brief, dat de candidaat in het bezit is gekomen van een cijferlijstje, waar op het abusievelijk er op vermelde woord „geslaagd" met rood potlood is doorgehaald, kunnen geen gevol gen worden ontleend, daar het oor deel van de examencommissie, blij kend uit de officiële, op het ministerie aanwezige stukken, beslissend is. De staatssecretaris heeft dan ook geen termen aanwezig geacht om ter zake enige stappen te doen. Gelaakte weigering. Wat betreft de door de vader van de candidaat gelaakte weigering, hem inzage te verlenen van het schrifte lijk werk van alle candidaten 'bij het examen-1953 deelt de staatssecretaris het volgende mede. Dit werk wordt op grond van het reglement voor de eind-examens der hogere burger scholen gedurende zes maanden door de directeur van de school bewaard, ter inzage voor belanghebbenden. On der belanghebbenden dienen te wor den verstaan de candidaten en, indien zij minderjarig zijn, zij die het gezag over hen uitoefenen. Voorts wordt AANNEMERS IN ONMIN MET GEMEENTEBESTUUR Dinsdag is te Assen aanbesteed de bouw van 26 woningen aan de Jacob Catslaan te Assen. Voor de hoofd bouw werd slechts een biljet ingele verd, n.l. door de firma C. Cramer te Barger Oosterveld met een bedrag van 299.970,Niettegenstaande niet minder dan 27 aannemers-fir ma's bestekken met tekeningen had den aangevraagd. De aanbesteding van deze wonin gen geschiedde nl. reeds eerder en toen was de firma C. Cramer de laag ste inschrijfster. De eerste aanbeste ding ging evenwel over 23 woningen. Door het gemeentebestuur van Assen, architect en aannemers werden toen besprekingen gevoerd om tot over eenstemming te komen over uitbrei ding van dit aantal tot 26. Het minis terie van Wederopbouw en volkshuis vesting kon zich met deze gang van zaken evenwel niet verenigen en gaf geen toestemming tot podracht, zo dat éen nieuwe aanbesteding moest worden gehouden. Alle aannemers hadden zich evenwel solidair ver klaard en lieten de eer aan de firma C. Cramer, de firma die destijds de laagste was. De gunning is aangehouden, terwijl ook geen begrotingscijfer werd mede gedeeld. dit reglement steeds zo uitgelegd, dat men slechts belanghebbende kan zijn bij het eigen werk, respectievelijk het werk van hen, over wie men het ge zag uitoefent. Om deze redenen is terecht aan de vader van de candi daat geweigerd hem inzage te ver lenen van het schriftelijk werk van de overige candidaten. Aldus de staatssecretaris in haar brief aan de Eerste Kamer. beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 cl (Advertentie) Herdenking te Zwolle Op 3 September a.s. zal het hon derd jaar zijn geleden dat Kardinaal Van Rossum in Zwolle werd gebo ren. Er is een programma ter natio nale herdenking van dit eeuwfeest opgesteld. Op Zaterdag 28 Augustus zal in het gebouw van de spaarkas aan de Bitterstraat, waar de jonge Willem Marinus van Rossum een deel van zijn jeugd doorbracht, een tentoonstelling worden geopend die zal zijn gewijd aan de kardinaal. De expositie duurt tot en met Zondag 5 September des avonds. Op Zaterdag 4 September, des mid dags om vier uur. zal de burgemees ter van Zwolle, jhr. mr G. A. Strick van Linschoten, een gedenksteen ont hullen in het aan de Bitterstraat staande Kardinaal van Rossum-huis. Dit huis is de achterzijde van het Hervormde Weeshuis, waar de jonge Van Rossum van zyn negende tot zijn dertiende jaar verbleef. Op Zondag 5 September des mor gens om elf uur zal mgr. Paolo Giob- be, apostolisch internuntius in Ne derland te 's-Gravenhage, en verte genwoordiger van de Congregatie de Propaganda Fide te Rome. in de pa rochiekerk van de H. Michael te Zwolle een pontificale H. Mis opdra gen. Des middags om half vier die dag zal in de Schouwburg Odeon te Zwolle een plechtige herdenkings bijeenkomst aanvangen, die door mgr. dr B. J. Alfrink, aartsbisschop- coadjutor van Utrecht wordt ge opend. De feestrede zal worden uitgespro ken door mgr. dr J. O. Smit uit Ro me. Mgr. Smit spreekt over „Kardi naal van Rossum. een groot mens en een wijs bestuurder". Mgr. Constance Kramer O.F.M., uit China gewezen bisschop van Luanfu zal een toe spraak houden over: „Het bestuur van Kardinaal van Rossum zegenrijk voor de missielanden". Het Zwols symphonie-orkest zal, voor deze gelegenheid onder leiding van Eduard Ponten, de bijeenkomst met muziek omlijsten. Het gemengd koor „In Laetitia" zal zang ten ge hore brengen. Kardinaal Van Rossum was zijn theologische studies begonnen in het seminarium te Culemborg. In 1873 werd hij novice in de congregatie der Redemptoristen; in het volgende jaar legde hij de gelofte af en in 1879 werd hij tot priester gewijd. Kort daarop werd hij professor in de dog matiek eerst te Roermond en daarna te Wittem. In December 1895 werd hij door Paus Leo XIII benoemd tot consultor van de belangrijkste Ro meinse congregatie, die van het H. Officie. Paus Pius X heeft hem in 1904 benoemd tot lid van de com missie ter codificatie van het recht. Tijdens het openbaar consistorie van KONINGIN JULIANA BEZOEKT TENTOONSTELLING „UIT HET LAND VAN DE BIJBEL" H. M. de Koningin heeft gister middag een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Uit het land van de Bijbel" in het gemeentemuseum te 's-Gravenhage. Hare Majesteit, die vergezeld werd door mevrouw A. J. L. baronesse de Smeth, dame du palais, en mr J. H. L. J. baron Sweerts de Landas Wy- borgh, kamerheer, werd bij haar aan komst aan het museum ontvangen door de zaakgelastigde van Israel en mevrouw Zippori. In de hal werd zij begroet door de waarnemend direc teur van het gemeentemuseum, di Beatrice Jansen. De koningin werd op de tentoonstelling rondgeleid door de heer P. Kahane, hoofdcon servator van het museum te Jeruza lem. 30 November 1911 heeft Paus Pius X mgr. Van Rossum tot kardinaal ver heven. Kardinaal Van Rossum overleed op 30 Augustus 1932 in het zieken huis Calvariënberg te Maastricht. Twee dagen tevoren was hij te Vught, waar hij mgr. F. Joosten tot j gerd. Hij overleed kort daarpa ter bisschop had gewijd, plotseling ern- plaatse aan de bekomen verwondin- stig ziek geworden. j gen. BEJAARDE MAN GEDOOD. Gisteren is op de Halsterseweg te Bergen op Zoom dc 82-jarige v. T., toen hij per rijwiel onverwacht de weg overstak, komende uit een zij weg, door een autobus van de B.B.A. gegrepen en tegen de grond geslin- DIRECTEUR OP STUDIEREIS Van gehandicapte tot volwaardige werkkracht Voor bijna tweehonderdduizend gul den sloopt het Rotterdamse bergings bedrijf W. A. van den Tak in op dracht van Rijkswaterstaat het wrak van de Engelse kolenboot Spranker, die ruim tien dagen geleden on wrikbaar vast liep op het Noorder- hoofd van de pier bij Hoek van Hol land. De hoop is er op gevestigd, dat dit karwei binnen tien weken ge klaard zal zijn. De tactiek van Van den Tak is er op gericht 260 ton ijzer te vervoe ren met een drijvende bak. Deze kan echter alleen bij zeer gunstig weer worden gebruikt. Kan deze werkwijze niet doorgaan., dan zal het afvoeren van de gesloop te scheepsdelen circa acht dagen lan ger in beslag nemen. Men rekent er op, dat tenminste 600 ton met vracht wagens over de pier moet worden gebracht naar de opslagplaats bij de Berghaven. Waarschijnlijk zal per rit niet meer dan twee a drie ton op de autolaadbak kunnen worden meege nomen. Hoe tijdrovend het hele werk is, blijkt uit de omstandigheid, dat elk los gemaakt stuk door de kraan wagen moet worden opgepikt. Van wie is het wrak? Een apart vraagstuk is nog de schaderegeling. Op het ogenblik staat nog niet vast. wie tenslotte eigenaar zal worden van het schroot. Rijkswaterstaat laat nu wel krach tens de Wrakkenwet de Spanker ver- ival gaat de grenzen te buiten". Hij vroeg een straf van vier maanden, waarvan drie voorwaardeijk. De raadsman bepleitte voor zijn cliënt, v)> ma.»u.6 ww... j». die hij een dolle blinde driftkop en êen druk bezet café aan de Markt- een grote pechvogel noemde, een ge- Dolle blinde driftkop en grote pechvogel straat te Naarden een ruzie tussen twee veehouders op nogal vreemde wijze door een der partners, de 53- jarige A. uit Hilversum, beslecht. Hij pakte n.l. zijn tegenstander, de 50-ja- rige veehouder R. Schönberger, die aan een tafeltje zat, bij de keel, trok hem met stoel en al achterover en begon, boven op hem liggend, deze in zijn linkeroor te bijten. Het oor, dat hevig bloedde, moest door een dokter worden gekramd. De ruzie ontstond doordat Schön'berger, die al een borreltje op had, A. begon uit te schelden. Nadat de ruzie twee maal zonder vechten was geëindigd, ging de verdachte, toen de scheldpar tij voor de derde keer begon, tot de aanval over. Alleen maar praten. De politierechter had A. tot vier maanden plus toewijzing van de schadevergoeding veroordeeld. Dins dagmiddag diende deze boerenruzie in hoger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam. De president hield de verdachte voor, dat het niet de eerste keer is, dat hij wegens mishandeling werd veroordeeld. Hij zou volgens verkla ringen ook al eens een tegenstandèr in de neus heben gebeten. Aanvaller en slachtoffer deelden het hof mede, dat zij nu niet meer tegen elkaar pra ten; hetgeen de president een zeer wijs besluit vond. Waar moet dat heen. De procureur-generaal merkte in zijn requisitoir op: „Waar gaat het heen als de beledigde partij de tegen stander het oor afbijt. Ik kan mij voorstellen dat men iemand een draai om de oren geeft; maar dit ge heel voorwaardelijke straf. Op 24 Augustus zal het hof arrest wijzen. De eerste, als blinde, officieel be noemde directeur van een werkin richting voor blinden, mr J. de Boer, die nu ruim een jaar de leiding heeft van de Christelijke blindenwerk- plaats De Plantage" aan de Planta ge Middenlaan te Amsterdam, uit gaande van de vereniging tot werk verschaffing aan hulpbehoevende blinden, zal op 9 September a.s. met zijn echtgenote naar Engeland ver trekken, waar hij gedurende drie weken de aldaar ver gevorderde ar beid voor de blinden, alsmede de re validatie dezer mensen zal bestude ren. Vooral dit laatste acht mr. De Boer uitermate belangrijk in verband met een in Nederland te vestigen re validatiecentrum voor hen, die ge heel of gedeeltelijk het licht in de ogen missen. „In Engeland is men op het gebied van de arbeidsmogelijkheden en van de omschakeling tot vrijwel volwaar dige arbeidskrachten van de blinden veel verder gevorderd dan in ons land-hoofdzakelijk doordat de Brit ten zich na de beide wereldoorlogen geplaats zagen voor de zorg van een groot aantal oorlogsslachtoffers, die vooral in de loopgravenoorlog van 19141918 het gezichtsvermogen hadden verloren", zo vertelde mr De Boer aan een A.N.P.-verslaggever. In Engeland heeft men reeds vele ar beidsmogelijkheden voor de blinden op het gebied van houtbewerking, alsmede van het machinaal bewer ken van plastic. Goede boterham. Talrijke blinden verdienen hier mee in de werkplaatsen een goede boterham als vrijwel volwaardige ar- beidskrachenten, hetgeen om mate riële en psychologische redenen van onschatbare waarde is voor het ge handicapte individu. De directeur, die, reeds vele nieuwe ideeën in zijn werkpalats heef! verwezenlijkt, hoopt in Engeland (de grote blinden instituten te Londen, Birmingham cn Bristol te bezoeken. Nauwkeurig hoopt hij kennis te nemen van de werkwijzen in het uitgestrekte reva lidatiecentrum ..Ligthouses" nabij de Engelse hoofdstad, waar blinden, die op latere leeftijd hun gezichtsver mogen hebben verloren, worden her schoold voor een hun passende werk kring. Ook in ons land zyn plannen in voorbereiding te komen tot een instituut voor het revalideren van blinden tot volwaardige arbeids krachten in de Nederlandse indus trie. „Volwaardig bedrijf". „Dit laatste is heel goed mogelijk" zo vertelde mr De Boer, die als blinde enkele jaren geleden het can- didaatsexamen rechten heeft afge legd. „In mijn werkplaats staan twee electrische weefgetouwen, waarop door de blinden de maximum-capaci teit van niet-blinde arbeiders wordt bereikt, n.l. het weven van 17 cm per minuut, of 150 complete afneem- doeken (speciaal in trek bij scheeps bouwmaatschappijen) per dag. Nog niet zo heel lang geleden, kwam men tot slecht 80 doeken per week met behulp van een handweefgetouw. Ook op het gebied van de houtbe werking zijn de eerste stappen ge zet. „Wil ik van mijn werkplaats een volwaardig bedrijf maken, dat eco nomisch verantwoord kan werken en zonder subsidies de minder valide werkkrachten een volwaardig loon kan uitbetalen, dan moet ik meer mechaniseren. Er komen nog vier electrische weefgetouwen in mijn werkplaats. De tijd, dat blinden slechts matten, manden en bezems maakten, die door medelijdende par ticulieren tegen een fooitje werden afgenomen, is voorbij" zo zei mr de Boer met overtuiging. In Engeland heeft men voor vrou welijke blinden groot succes met de automatische breimachines, die een complete jumper in „één uur kunnen afleveren. Werkt deze machine eco nomisch verantwoord, dan overweegt de directeur er ook een in zijn be drijf aan te schaffen. De omzet van werkplaats, die thans met 73 man nelijke en 26 vrouwelijke blinde ar beidskrachten 150.000 haalt, zal ze ker met vier ton moeten stijgen, wil het bedrijf economisch verantwoord zijn en zichzelf kunnen bedruipen. TWEE SLACHTOFFERS VAN AUTO-ONGELUK BEGRAVEN. Onder grote belangstellingz ijn gis termiddag op de begraafplaats Hei- dehof te Ugchelen bij Apeldoorn twee slachtoffertjes van het auto-on geluk, dat Zaterdag bij Bergen in Limburg aan zeven personen het le ven kostte, begraven. Toen de met een bloemenschat bedekte kisten van de 11-jarige Nolly en de 9-jarige Loesje Jansen naar de groeven wer den gedragen, had zich daar een tal rijke menigte opgesteld. Daaronder bevonden zich vele vriendjes en vriendinetjes alsmede club- en klas genoten. FRANSE AARTSBISSCHOP DANKT NED. PELGRIMS De Vereniging tot Samenstelling van Nederlandse Bedevaarten heeft een schrijven ontvangen van aartsbisschop van Bordeaux, die bij monde van zijn Vicaris-Generaal mgr. Galissaires, dank zegt aan de pelgrims van de „Nationale" voor hun gave aan de Nederlandse pater Lucas de Bruin O.F.M. ten behoeve van de verpauperde arbeiders van Bordeaux. Zoals men zich zal herinneren hebben de pelgrims van de 57e na tionale bedevaart de heenreis naar Lourdes, in navolging van de 5000 Nederlandse Kajotters in Juli, een gave in natura meegenomen, die door père Luc ap het perron te Bor deaux werd ingezameld, en die spon taan nog werd aangevuld met gelde lijke bijdragen. „Door pater Lucas, wiens toewij ding door ons zozeer op prijs wordt gesteld, ben ik er over ingelicht, dat de pelgrims van de Nationale, toen zij op weg naar Lourdes Bordeaux passeerden, het edelmoedige gebaar van de Katholieke Arbeiders Jeugd ten bate van onze kinderkolonie heb ben hernieuwd. Wij geloven niet dat er een betere manier is om de wet van saamhorigheid die onze landen over de grenzen heen verbindt, in herinnering te brengen en te bevesti gen dan dit gebaar, aldus mgr. Galissaires. Loterij .Actie voor God". De collectanten van de Zondag 1.1. gehouden actie, vonden in iedere doos één blauwe kaart. Aan tien van deze kaarten was een geheim verbon den, waarvoor tien speciale prijzen zijn beschikbaar gesteld, t.w.: één Lourdesreis, één radiotoestel, één snelscheerapparaat, één Philips draai tafel, vijf helicoptervluchten Rotter damBrussel v.v., één Pdastocel ar matuur (lamp). wijderen, maar volgens dezelfde wet moet hij het in stukken en brokken gebrande schip ter beschikking hou den van de reder- De waarde van het gesloopte schip kan op 75 a 80.000 gulden worden ge schat, namelijk ongeveer 65.000 gul den aan oud ijzer, circa 5000 gulden koper en plusminus eenzelfde be drag voor eventueel verkoopbare in ventaris. RECEPTIE OP „BACKERHAGEN". „Backershagen'", de residentie van de boge commissaris van Indonesië, vertoonde gisteravond het in de loop der jaren traditioneel geworden le vendige, niettemin stemmige aspect van het samenzijn van enige honder den genodigden, die de heer en me vrouw Susanto Tirtoprodjo hun op wachting kwamen maken op de Indo nesische onafhankelijkheidsdag. On der hen bevonden zich de ministers Beyen en Luns, de burgemeester van Amsterdam, mr. d'Ally, de pauselijke internuntius, mgr. Giobbe. de wnd. Commissaris der Koningin in Zuid- Holland. de heer Schmall. Voorts ver schillende staatssecretarissen, leden der Eerste en Tweede Kamer, en tal van andere autoriteiten. De prachtige buitenplaats en het uitzonderlijk mooie weer verlokte tot een verblijf in de tuin, waar men tal van aanwezigen en hun dames tot lang na het officiële einde der recep tie byeen kon vinden. GROTERE UITVOER VAN BLOEMBOLLEN NAAR DUITSLAND. Naar wij van de Bond van Bloem- bollenhandelaren te Haarlem verne men is het contingent voor import van bloembollen in Duitsland met DM 1 millioen verhoogd tot DM twintig millioen. Deze verhoging is het gevolg van bezwaren, die van Nederlandse zijde waren geuit tegen de in Duitsland gevolgde methode van verdeling van dit contingent. OP HOOP VAN ZEGEN MET MIJN IN NET Min of meer op hoop van zegen heeft gistermiddag het vissersvaartuig Goeree 28, dat de naam Op Hoop van Zegen draagt, gedurende ruim twee uren een mijn in zijn net meege sleept. Het schip constateerde zyn ge vaarlijke vangst op circa vier mijl af stand uit de kust, ongeveer dwars van Hoek van Holland. Omdat het niet gelukte de mijn kwijt te raken zonderhet net te verspelen, voldeed de sohipper aan het verzoek van de mijnendienst der Koninklijke Mari ne er mee nakr oHek van Holland te varen. Omstreeks vier uur arriveerde deze merkwaardige sleep aan de Zuidelij ke oever van de Nieuwe Waterweg. Uit Den Helder was inmiddels een ploeg van de mijnendienst naar hier onderweg gegaan. Om half zes ging deze aan boord van de Goeree 28. Ekele uren later had men de mijn in de Berghaven van Hoek van Holland onschadelijk gemaakt. JEUGD ROODE KRUIS BOUWDE OPENLUCHTTHEATER. Het door het jeugd Roode Kruis ge bouwde openluchttheater in de bos sen bij Zeist is gistermiddag overge dragen aan de voorzitter van de stichting Woudschoten dr. W. Rut gers. Het theater werd in een week gebouwd door ongeveer 40 medewer kers van het Jeugd Roode Kruis uit De tekst van de blauw kaart dient i xTWi 0°stenryk, Duitsland en men 's avonds, gedurende enkele mi-Wederla"d- Onder hen was ook de nuten bij een gloeilamp te belichten. I "r0fp, L,<?stennJkse scholieren die Indien men na doven van het licht. Y* en .jaar ^un vacantie besteed de tekst in het donker goed verlicht kan lezen, is men de gelukkige win naar van één van bovengeneomde prijzen. De verlichte kaart dient men. voorzien van naam en adres, aange tekend te zenden aan E.H.B.O. Heem raadssingel 303 Rotterdam. Na bin nenkomst worden de 10 prijzen onder de 10 winnaars door de notaris ver loot. KATHOLIEK THUISFRONT Wordt het Zondag uw dag? Kobus Pierewiet is soldaat gewor den. Daar valt de wereld niet van om, want Kobus is 19 jaar. En we zijn nu eenmaal in een tijd dat alle 19-jari- gen de kazernepoort binnen moe ten stappen. Graag of niet, dat wordt niet gevraagd. Maar een leger van 19-jarigen is een dankbaar object. Daar is wel wat te halen aan sympathie. Daarom zijn er zoveel meisjes rondom de kazerne- j poorten, goede meisjes, maar ook slechte meisjes. Daarom is er zoveel activiteit binnen de kazernepoorten, allerlei kranten van allerlei denk richtingen geven hun dwalingen en denkwijzen prijs aan de I9-jarigcn, die vaak o zo bereid zijn het oor te lenen, als het iets aparts is, anders dan thuis. De jongen van 19 jaar staat voor zoveel zaken open. Hij wil de wereld zelf wel eens verkennen.... Mogen onze katholieke ideeën daar achter blijven? Kan Katholiek Thuis front best een tijdje wachten met het propageren van goede zaken, met het verzorgen van wat thuis met zoveel moeite en offers in de jongens is ge legd? Neen, beslist niet, is het antwoord van elk weldenkend mens. Maar hoe moet dat dan met Kobus Pierewiet, en al de anderen met wel ke naam ook? Hoe dat moet? Wel het kan bijna niet eenvoudiger- U steunt Katholiek Thuisfront in de grote zomer-collecte van 21 Augustus en 22 Augustus en de soldaten krijgen de zo nodige be scherming, ideeën, onderdak en vor ming. Katholiek Thuisfront zou Katholiek Thuisfront niet zijn, indien het daar naast ook voor u geen aantrekkelijke collecte zou zijn. Colectefiguurtjes, zoals er nooit eerder werden uitge reikt, zijn de eerste geschenken die Thuisfront u aanbiedt. Groot en klein zullen er gek op zijn. Maar ook is er de meest originele attractie ooit aan een collecte verbonden: een kansen- spel. Meer dan honderd gelukkigen kunnen gedurende 38 jaar lang een kans maken op geschenken van ƒ100.000,— of 50.00,—, 25.000,—, 20.000,—, 10.00,—, 5.000,— 100,-, enz., enz. Elk van die gelukkigen is in ieder geval minstens 150,— te wach ten! Het aardige van deze attractie is bovendien dat men de aantrekkelijke figuurtje niet behoeft stuk te maken, omdat elk figuurtje waarde heeft. Hoe dat allemaal precies in elkaar zit, zal via Radio Luxemburg II (208 m.) en via de distributie worden bekend ge maakt. Sneller ging het nooit te vo ren, want nauwelijks is men in het bezit van de figuurtjes of reeds om half twee komt de uitslag. Een leger van 225.000 soldaten heeft zijn hoop gevestigd op deze Parade van Katholiek Thuisfront Moge bet een Parade zijn van onze weldadigheidmoge er voor onze jongens niet karig, maar gul worden gegeven. Want als Katholiek Thuis front te kort schiet komen onze eigen jongens tekort. den aan de bouw van het Henri Du- nant-huis. In het openluchttheater, dat plaats biedt aan een kleine 300 toeschouwer^ werd ter gelegenheid van de overdracht „Das glaserne Herz" opgevoerd. Tot de groep be hoorden ook 20 meisjes, die zich, ter wijl de jongens aan het bouwen wa ren. wijdden aan het vervaardigen van kledingstukken voor de getroffe nen van de waterrampen in Pakistan, Iran en India. SIBAJAK IN MIST EN STORM. Het m.s. „Sibajak", met bijna 900 passagiers op weg van Indonesië naar Rotterdam, zal daar niet, zoals aan vankelijk werd bericht, op Woensdag a.s, aankomen, maar op zijn vroegst Donderdagmorgen bij daglicht. Het schip heeft nl. op het laatste traject eerst met stormweer en daarna met zware mist te kampen gekregen. De ontscheping der passagiers zal nu indien zich geen verdere tegenslagen voordoen, Donderdagmorgen a.s. om acht uur aan de Lloydkade te Rot terdam een aanvang nemen. BROMFIETSER VERONGELUKT. Aan de voet van de St. Pietersberg j te Maastricht is gisteren een brom- i fietser dodelijk veringelukt. De 42- I jarige H. Kreemers. wonende aan de i Mergelweg te Maastricht, reed gister - morgen op een bromfiets over de Ob- servantenweg en kwam op een kruispunt in botsing met een bestel auto. Hij werd een eind weg geslin gerd en kreec een schedelbasisfrae- tuur. Gistermiddag is de man in het ziekenhhuis St. Annabal overleden. Hij was vader van zes kinderen. Burgerzin, burgerplicht. Opbouw en oefening in tijd van vrede.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5