DUINSTREEK Uitwisselings-Studiereis Ned.-Oostenrijkse H. R. G.-Geëmpioyeerden 55 Jaar getrouwd Gevonden Benoemingen bij paters Franciscanen WOENSDAG 18 AUGUSTUS '954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De hoofddirectie van de Unesco. O.I.V. de directeur-generaal de heer Evans, heeft de fractie Chr. hotel-, café- en restaurantpersoneel van de Oostenrijkse Beweging te ener zijde en de Ned. Kath. Bond van hotel café- en restaurantgeëmployeerden „St. Antonius" te anderer zijde, resp. o.l.v. Landdag-president Johann Endl en bondsvoorzitter J. F. van Bijsterveld, bereidwillig toegestaan een studiereis, wederkerig naar Hol land en naar Oostenrijk. De Oostenrijkers bezoéken deze maand ons land, de Nederlanders gaan in September naar Oostenrijk. Wederkerig zijn beide groepen de gasten van elkaar, de Oostenrijkers hier van .,St. Antonius", de Neder landers daar van de chr. fractie der H.C.R. Personeel-Gewirkschaft. De Oostenrijkers komen Zondag uit Wenen, vanwaar zij Zaterdag vertrekken, te Rotterdam aan, waar zij door de heren v. Bijsterveld en v. d. Bol verwelkomd zullen wor den. Daarna reist men gezamenlijk door naar Amsterdam, waar in Kra's- napolsky geluncht wordt. Maandag wordt een tocht gemaakt naar Utrecht met bezoek aan het Huis v. d. Arbeid, Berg en Bosch en vervolgens naar Baarn, Nieuwen- oord, alwaar geluncht wordt. Na en- Het echtpaar Van Amsterdam, man en vrouw elk ongeveer 82 jaar oud, woont knus en in goede gezondheid #n een huisje aan de De la Reijstraat. Aan de achterzijde ligt een klein tuintje, dat door en door groen is met in het midden een smal klinker paadje. Dat is 't domein van de man- nelijke helft van het echtpaar. Daar achter in een popperig keukentje is de vrouw de baas. Beiden zijn nog vol leven en bewe gelijkheid. Er is geen hulp in huis. het echtpaar heeft geen kinderen dus alles moet zelf gedaan worden. En dat doen zij allebei graag. Bij alle timmer-, metsel- en tuinkarwei- tjes heeft de heer Van Amsterdam nog een hobby: hij zoekt uit oude klokken veren en raadjes bij elkaar en fabriceert met een oneindig ge duld een nieuwe klok. Zo heeft hij de laatste twee jaar gébogen gezeten over een wekker, waarvan wij het re sultaat mochten bewonderen. Het apparaat tikte lustig en wees een aannemelijke tijd aan. Het is niet zonder reden, dat wij u deze bijzonderheden geven over een man en vrouw, die ergens aan de spoorlijn LeidenDen Haag wonen. Het echtpaar is aanstaande Zondag 56 jaar getrouwd. Omdat voorbij de vijftig de jaartjes heel wat zwaarder gaan tellen, meenden wij dat dit niet onvermeld mocht blijven, temeer, omdat het paar eerst op 28-jarige leeftijd is getrouwd en de kroonjaren dus moeilijker te bereiken zijn. De echtgenoot heeft een werkzaam en vooral veelzijdig leven achter de rug. Hij was onder meer pannenbak ker in een steenfabriek, arbeider op een houtmolen en meesterknecht bij een firma in bouwmaterialen. Nu „trekken zij van Drees", zoals zij dat noemen en zijn tevreden. Zij stellen geen kostbare eisen aan het le ven. Wij wensen het echtpaar een gezel lige dag Op het aanstaande feest, dat zonder veel drukte (kinderen zijn er niet) gevierd zal worden. „SIERADEN UIT VOLKSVERHUI- ZINGSTIJD" TROKKEN 2000 BEZOEKERS. De tentoonstelling „Sieraden uit de Volksverhuizingstijd" die in het Rijksmuseum van Oudheden te Lei den wordt gehouden, zal naar Keu len worden overgebracht. Genoemde expositie werd 4 Juli in het Leidse museum van oudheden feopend en trok tot nu toe ongeveer 000 bezoekers. De reden dat de tentoonstelling naar Keulen wordt overgebracht houdt verband met het feit dat daar begin September een congres over Middeleeuwse geschiedenis zal wor den! gehouden. In Keulen zal de expositie op 1 September worden geopend en moet daarom onherroepelijk Zondag 22 Augustus a.s. te Leiden worden ge sloten. NIEUWE LEIDING „DE TUINSTADWIJK" Het ernstig conflict, dat in de Leidse Woningbouwvedenging „De Tuinstadwijk" gerezen is tussen be stuur, raad van commissarissen aan de ene zijde en een grote groep leden anderzijds is dezer dagen afgesloten in een vergadering waarin een totaal nieuw bestuur en een nieuwe com- missarissenraad is gekozen. De vergadering, in de Stadsgehoor zaal, die door 239 leden werd be zocht, had een ordelijk verloop. Zij stond onder leiding van de heer W. Scheerens, secretaris van de Natio nale Woningraad te Amsterdam, die aan het slot van de vergadering een beroep deed op allen om „de strijd bijl te begraven" en aan een gezonde liitbouw van de woningbouwvereni ging mede werken. De nieuwe bestuursleden zijn: B. Th. Kars, J. J. Meerburg, H. F. van Leeuwen, A. C. Tuinhof de Moed, J. Talens, M. Verhoeven en J. A. van Venetiën. De heer Talens, die woont in de Acaciastraat, is voorlopig met het secretariaat belast. De raad van commissarissen bestaat uit de heren J. de Best, D. J. Bro- kaar, B. J. Nagtegaal en J. Verwer. De raad moet uit vijf personen be staan, zodat binnenkort nog een com missaris moet worden gekozen. kele bezoeken gaat men naar Leiden, alwaar in hotel „de Harmonie" het diner wordt gebruikt, 's Avonds ver trekt men weer naar Den Haag, Woensdag staat o.m. het Westland, Schiedam en Rotterdam op het pro gramma, Donderdag bezichtiging van Den Haag en vertrek naar Maas tricht, waar de hotelschool bezocht wordt. Op Vrijdag 24 September vertrekt de Nederlandse delegatie naar We nen. LEIDSE VARIA De jongensbibliotheek van de Hartebrug-parochie is weer uitge breid met een tiental nieuwe frisse jongensboeken uit de Arendsoog- en Bob Evers-serie. De bibliotheek is geopend elke Zaterdag van 7—8 uur. Gisteravond omstreeks acht uur viel een 8-jarig jongetje J. C. L., wo nende aan de Parkstraat, bij het spe len ln het Kooipark op zijn hoofd. Vermoedelijk kreeg hij een schedel- basisfractuur. Vanmorgen om 7.40 uur viel de driejarige Robbie M., wonende Ga- renmarkt, spelenderwijs uit het raam van zyn slaapkamer op zes meter hoogte. Hij viel op het stenen plaats je achter het huis en werd met een ernstige schedelbasisfractuur naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Het Katholiek Thuisfront van de parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph deelt ons mee, dat de pa radefiguurtjes van de collecte voor het Thuisfront ook aan de volgende adressen te krijgen zijn: E. Dyk, Heemskerkstraat 104, firma Zoet, Billitonstraat 1. sigarenmagazijn Th. de Groot, Haarlemmerstraat, T. Juf fermans, Waldeck Pyrmontstraat 29 eni J. de Water, Gasstraat 6. Voor de tentoonstelling van he dendaagse beeldhouwkunst op de Burcht in onze stad blijkt een bui tengewoon grote belangstelling te be staan. Reeds meer dan 5000 personen bezochten tot heden de expositie. De sluiting is bepaald op Dinsdag 31 Augustus a.s. en verwacht mag wor den, dat in de komende dagen nog vele stadgenoten en vreemdelingen van de gelegenheid gebruik zullen maken, deze tentoonstelling te be zoeken. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Pieter, zn van H. Schoonderwoerd en L. Donk; Cla- zine Marijke, dr van G. v. Dommel en E. v. Lunteren; Martinus zn van L. Soeters en J. v. d. Blom; Corne- lis Marinus Maria zn van J. S. F. Klein en J. Verhoog; André zn van E. J. Malestein en H. Schenk; Joseph Maria, zn van W. B. v. d. Pouw Kraan en M. J. v. d. Laan; Thomas Jacobus Leonardus zn van C. Boter - mans en A. M. Ruigrok; Jacobu6 Jo hannes zn van A. T. v. Waveren en M. Jansen; Charles Thomas zn van T. G. J. Landré en C. M. Vriend; Hendrik Jan zn van J. v. d. Horst en H. C. Bal; Maria Antoinette dr van J. W. Snijders Blok en E. de Bruijn. Ondertrouwd: E. G. Klomp en J. C. den Os; W. A. Overtoom en A. C. M. v. d. Werf; A. J. M. v. d. Broek en G. G. J. van Kesteren; J. Kooien en C. T v. d. Kooij; A. van Vianen en J. E. Marks; H. P. van Luik en C. Treur; F. A. M. v. d. Heijden en H. J. B. M. Ruijgrok; J. J. Verkerke en R. H. Zandbergen; M. Koelewijn en GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat op de secretarie dezer meente gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is neder- gelegd de Verordening, houdende wijziging van de verordening van 26 Mei 1898 (Gemeenteblad no. 10) op de Markten, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 22 Maart 1932 (Gemeenteblad no. 10). Deze wijziging betreft het verval len van de voorschriften, betreffen de de verkoop van boter ter markt. J. Salman; H .Kaak en A. M. E. E Will; G. J. Ouwehand en L. Distel- velt. Overleden: C. v. d. Mark vrouw 43 jr. J. A. Wijtenburg man 73 jr; J. Maris huisvr van Hoogendoorn 41 jr; D. v. d. Lelie man 56 jr. VOORWERPEN In de periode van 1 t/m 15 Aug. zyn te Leiden gevonden: Portemonnaie met inhoud, bankbil jetten, bos sleutels, damestas met in houd, armband, padvindersmes in lederen etui, voetsteun van kinder zitje, kanarievogel, zwembroek en badhanddoek, autostep, rolfilm, over hemd, portefeuille met inhoud, vul pen, paar sandalen, hoofddoek, poe derdoos, padvindersriem, kinder- directoirs, toilettasje inh. geldsbedr., muntbiljet, sierspeld (zilver), doos (inh. schoenen), paar laarzen, heren hoed, rubber zadeldek van motorrij wiel, halskettinkje met hangertje, damesschort, enveloppe, inh. buiten landse postzegels, regenjas, jopper, doos, inh. nagelborstels, vatenkwas ten, baret, kinderjasjes, gymnastiek schoen (blauw), kinderringetje, ged. kop van rijwiellantaarn, electrisch apparaat (vermoedelijk doormeter), ceintuur, dop van benzinetank van motorrijwiel, mutsje, zijden sjaal, kinderrijwiel (driewielig), tasje (inh. gereedschap voor bromfiets), twee R.K. medailles, speelgoed hondjq, twee geleidebiljetten vor een slacht- rund t.n.v. J. v. Ommeren, regenjas in foudraal, bril, kinderschoentje, oorbel, fototoestel. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat 10 op Woensdag- en Zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische in lichtingen kunnen niet worden ver strekt. In de Nederlandse provincie der paters Franciscanen is benoemd tot godsdienstleraar in de parochie van de H.H. Antonius en Rosalia te Rot terdam pater Adrianus Loof; tot ka pelaan te Den Haag (H. Paschalis Baylon) pater Adreas van Ophem (thans kapelaan te Delft, H. Joseph); tot kapelaan te Lengsdorf (Duits land) pater Caecilius Meurs; tot ka pelaan te Euskirchen (Duitsland) pa ter Curribert Kok (thans kapelaan te Oudewater); tot kapelaan te Rot terdam (H.H. Antonius en Rosalia) pater Domitianus Schoenmaeckers (thans kapelaan te Delft, H. Joseph), tot godsdienstleraar te Haarlem (pa rochie H. Antonius) pater Edmund Ammerlaan (thans godsdienstleraar te Maastricht); tot godsdienstleraar te Utrecht (huishoudschool) pater Electus Pfeffer (thans id. te Utrecht); tot rector van het Derde Ordehuis te Brummen pater Matthias Goos- sens; tot assistent te Delft (H. Joseph) pater Gulielmus Engering; tot godsdienstleraar te Venray (Franc. Gymnasium) pater Otho Thomaasse; tot kapelaan te Oude water, pater Plechelmus Wolderop; tot kapelaan te Den Haag (H.H. An tonius en Lodewijk) pater Polycar- pus v. d. Zijde (thans te Woerden); tot kapelaan te Coevorden, pater Ro- gerius Douma; voor het kernwerk der K.A. te Brummen, pater Servu- lus Ridder; voor het kernwerk on der de middenstand, pater Sympho- rianus Bertels (thans kapelaan te Woerden); tot kapelaan te Franeker (St. Franciscus) pater Theotonius Gantevoort (thans kapelaan te Vor- den H. Hart); tot kapelaan te Woer den (H. Franciscus) pater Rogatia- nus Rouwendael (thans kapelaan te Coevorden). Egbertus Spruit, kape laan Basiliek Maastricht; Lucas Ber- ben, rector Weert; Hildebert Saes, rector Nw. Niedorp; Eleutherius Lohman, kapelaan Den Haag; Me- dardus Woestenburg, godsdienstle raar Maastricht; Bentivolius Sel- horst, S.F.L. Haarlem; Manuel Schil der, Drachten; Odericus Waelpoel, Mater Amabilis, Amersfoort; Janua- rius Munckhof, Nieuw-Guinea; Berch mans Gijsen, Brazilië; Marianus Koenen, Megen. Fhilotheus Krui denberg, Weert; Magnus van Tienen Weert. Hermenegild Geerlings, Open Deur Haarlem of Gouda; Ser- gius Reintjes, Leraar Latijn, Kat wijk; Chrysostomus Dukker, Visita tor Derde Orde, Alverna; Placidus Frankenmolen, Nieuw-Guinea; Te ren tius Zeyerveld, Maastricht; For- tunatus van Vugt, plm. 3 maanden Duitsland, dan Brazilië; Romuldus van Sambeek, Brazilië; Valens Meys, Megen; Ubald Muskes, Schriftuur Nijmegen: Hiidebert Polman, Brazi lië; Gondulph Hoebrichts, Moraal Rome; Ludolf Alting v. Geusau, Mag. Cantus in Maastricht. H1LLEGOM KUNSTKRING BLOEMBOLLEN STREEK PUBLICEERT WINTER- PROGRAMMA. De Kunstkring Bloembollenstreek heeft zijn winterprogramma 1954/'55 gepubliceerd, dat vijf voorstellingen omvat, waarvan één facultatief. De A-abonnementen geven recht op al le vijf de uitvoeringen, de B-abon nementen slechts op vier. Het programma opent met een concert door het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Toon Verhey op Zaterdag 23 October a.s. waarbij Theo van der Pas als solist optreedt in het 2de Pianoconcert van Rachmaninoff. Een tweetal toneelvoorstellingen dag 19 November door het Rotter dams Toneel en op Vrijdag 7 Jan. 1955 door de Nederlandse Comedie. Titels en rolbezetting konden nog niet worden vastgelegd. Voorts zal op Zaterdag 17 Decem ber a.s. door solisten, koor en orkest van de Utrechtse Opera een uitvoe ring worden gegeven van Donizetti's opera „Don Pasquale". Dit is de uit voering waartoe alleen houders van A-abonnementen op hun abonne mentskaarten toegang hebben. Het seizoen wordt voor wat de Kunstkring betreft besloten met een opvoering door de Hoofdstad Ope rette van de operette van Robert Stolz: „Sag'beim Abschied leise Ser- vus". Het bestuur van de Kunstkring heeft voor dit seizoen een andere staat op het programma nl. op Vrij- regeling vastgesteld voor het plaats SASSENHEIM Begrafenis van oud-burgemeester J. P. Gouverneur Hedenmiddag had te Sassenheim de uitvaart en teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van oud-burgemeester J. P. Gouver neur. Te rond half 12 verliet de stoet het huis van de zoon van de over ledene. Langzaam reden de auto's door de Hoofdstraat naar de St. Pancratius- kerk. Langs de weg bewezen vele ge- meentenaren hun oud-burgemeester de laatste eer. De H. Mis van Requiem werd opge dragen door pastoor P. Braak met assistentie van de kapelaans N. Landsman en W. de Klerk. Het zang koor verzorgde de Gregoriaanse zang. Bij de plechtigheid waren aanwe zig burgemeester jhr. Sandberg van Boelens, de wethouders Vogelaar en Sohrama, vele raadsleden, gemeente secretaris Stolwijk, directeur van ge meentewerken Schram, de heer G. J. de Raadt, burgemeester van 's-Gra- venmoer, notaris D. Houtzagers, dr. W. Zijerveld, oud-schoolarts te Sas senheim, adjudant Van der Laan van de Rijkspolitie, enige zusters van het St. Bernardusgesticht, de heer P. Klaver, oud-commissaris van het elec- triciteitsbedryg en vele anderen. Er waren kransen van het ge meentebestuur en van het electrici- teitsbedryf. bespreken door abonnementhouders. Teneinde de inwoners van verschil lende gemeenten gelijke rechten en kansen te geven op een goede plaats, zal de plaatsbespreking niet meer centraal te Hillegom geschieden, doch afzonderlijk in de gemeenten Bennebroek, Hillegom, Lisse en Sas senheim. LEIDSCHENDAM Geboren: Hendrikus A. G., z. v. H. A. G. Wensveen en E. W. Groene- stein; Wilhelmus C. M., z. v. A. W. van Veen en J- M. Rombouts; Johan na M. L., d. v. J. W. P. van Geijls- wijk en C. van Santen; Cornelis L. M., z. v. W. B. Vader en M. C. Rui- terman; Cornelis Th. M., z. v. C. J. van Swieten en C. A. Onderwater. Ondertrouwd: Adolf Waalewijn en Adriana A. van der Kamp. Getrouwd: Petrus J. van Eeden en Johanna M. v. d. Meule. NOORD WIIK NIEUW HOTEL Noordwijk aan Zee krijgt er een hotel bij. Zo spoedig mogelijk zal aan de Rembrandtweg mèt de bouw wor den begonnen van een middelgroot hotel met 24 kamers en 12 badka mers. De aanbesteding vindt plaats op 27 Augustus. In opdracht van de heer H. Huls bergen te Noordwijk heeft de Hil- versumse architect M. E. Hartman 'n vrij eenvoudig hotel ontworpen, dat behalve een verdieping gelijkvloers nog twee etages zal bevatten, hotel-garage is in het sous-terrain geprojecteerd. Het hotel wordt, aan de zijde van de Rembrandtweg, 26 meter lang. De gevelhoogte bedraagt 11.25 meter. VOORSCHOTEN BABY VIEL IN KERKSLOOT Gistermiddag is de baby van de fam. R. met kinderwagen en al in de Kerksloot terecht gekomen. Het meisje, dat met de baby aan het rijden was, liet de wagen los van het bruggetje aan het begin van de Molenlaan gaan. Plotseling kantelde de wagen «n viel in de Kerksloot. De 16-jarige W. v. Wissen bedacht zich geen moment en sprong in het water. Gelukkig kreeg hij spoedig assisten tie, want de wagen lag ondersteboven de baby was met riemen vastge maakt. Toch lukte het vrij spoedig het kindje op de wal te krijgen. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de baby geen nadelig gevolgen heeft van dit plotselinge bad. WASSENAAR FEESTPROGRAMMA VOOR DONDERDAG Morgen, Donderdag 19 Augustus, begint het Wassenaars zomerfeest met de traditionele ringrijderij met versierde tilbury's en andere twee wielige voertuigen rond het Burcht plein. Om 9 uur stellen de deelne mers aan deze ringrijderij zich op op de Storm van 's-Gravesandewegg, waar de bloemenversiering van de voertuigen door deskundige jury's wordt beoordeeld. Want niet alleen voor het ringsteken, maar ook voor de versiering worden prijzen toege kend. De prijsuitreiking heeft plaats *s middags op het terras van Huize Nieuw Rijksdorp, na afloop van het Bloemencorso. De deelnemers aan het Bloemen corso stellen zich tussen half twee en twee uur op aan de oneven zijde van de Prinsenweg, waar de jury's hun werk zullen doen. Om half drie zet de stoet, die voorafgegaan wordt door de muziekvereniging Excelsior, zich in beweging voor een rit langs de volgende route: Lange Kerkdam, Johan de Wittstraat, van Zuylen van Nijeveltstraat, Christiaan de Wett- straat, Schulpplein, Rozensteinstraat, Oostdorperweg, Achterweg, Kerk straat, Burchtstraat, Windlustweg, Molenplein, Gravestraat, Langstraat, Plein, Berkheistraat, waar het eer ste gedeelte van de stoet wordt ont bonden. De reclamewagens zullen dan nog een rondrit maken over Groot Haesebroekseweg, door Nieuw Wassenaar, door Kerkehout en door Deyleroord. De behendigheidswedstrijd voor automobilisten, clie 's middags zou den plaats vinden op het wedstrijd terrein in de Berkheistraat komen te vervallen. Om 5 uur treedt de mannelijke jeugd van 15 en 16 jaar op dit ter rein aan voor het kuipjesteken en om 6 uur komen de deelnemers van 17 jaar en ouder aan dit vermakelij ke volksspel aan de beurt. Het feestprogramma wordt des avonds 8 uur op het Plein besloten met een populair concert door de Boerenkapel van Excelsior. Tot 1 u. na middernacht blijft het feestterrein in de Berkheistraat geopend. WASSENAARSE ESTAFETTELOOP Voor de Wassenaarse estafetteloop, die gisteravond in het dorp gehouden werd in het kader van de Wassenaar- se feesten bestond zeer grote belang stelling. Er werden vier wedstrijden gehou den. Eerst startten vier estafetteploe gen, bestaande uit jongens van 12 tot en met 14 jaar voor een wedstrijd over 6 maal 60 meter. Een naamloos groepje, onder aanvoering van Paul Barten won de eerste prijs, voor ploegen van WIK en Blauw Zwart. WIK en de CJMV bekampten elkaar in een estafette over 6 maal 80 me ter. WIK zegevierde in 1 min. 5.2 sec. Twee estafetteploegen hadden ingeschreven voor de wedstrijd voor niet-sportverenigingen, n.l. de CJMV en de Geref. Jeugdvereniging Strij dende Jeugd. De 6 lopers van elke ploeg moesten in totaal 2000 meter afleggen, verdeeld in verschillende trajecten, variërend van 100 tot 800 meter. De CJMV legde overtuigend beslag op de eerste prijs, en op de wisselbeker. KIND IN DE ZAK Een nieuwsgierig aangelegde wandelaar in Calcutta had de indruk, dat de zak die een bede laar over de schouders torste, wel wat zwaar was. Voordat hij de man een geldstukje in de hand drukte, wilde hij eens even aan de zak voelen. De be delaar was niet op die nieuws gierigheid gesteld en er ontstond een vechtpartij, waarbij zulke harde klappen werden uitge deeld, dat de politie er aan te pas moest komen. In de zak van de bedelaar ont dekten de politieagenten een vijfjarig jongetje, dat grondig was verdoofd. De bedelaar be kende, dat hij het kind had ge roofd om het aan een georgani seerde bende handelaars-in-kin- deren te verkopen. Deze bende gebruikte de kinderen om hen tot beroepsbedelaars op te lei den. Er zijn de laatste veertien dagen bij de politie van Calcutta veertig gevallen van kinderroof aangegeven. Laatste Berichten SIGNALEMENT VAN ONTSNAPTE GEVANGENEN. De 's Gravenhaagse politie heeft thans het volgende signalement ver strekt van de beide gevangenen, die gisteren, zoals bekend, uit het Huis van Bewaring te 's Gravenhage zijn ontsnapt. De 24-jarige C. H. S. is 1.74 m. lang. Hij heeft grijsblauwe ogen, blond haar, een gezonde gelaatskleur en ta- toueringen op beide armen. De even eens 24-jarige J. D. is 1.83 m. lang. Hij heeft donkerblond haar, blauwe ogen, een gewelfd voorhoofd en een ovaal gelaat. De Kanaalzwemmerij Ook de vierde poging van de Ame rikaan Glen Burlinghame om het ka naal zwemmend over te steken is mislukt. Reeds drie kwartier nadat hy zich Dinsdagavond bij Kaap Gris Nez te water had begeven stapte hij in de volgboot omdat het stortregen de en de zee steeds woeliger werd. Samen met Murat Guler, de Turkse zwemmer, wiens kanaaltocht Zondag j.l. gelukt was en die hem in de boot begeleidde, zete hy voet aan wal op de Franse kust, waar niemand meer aanwezig was, zodat de beide zwem mers zes kilometer naar hun hotel te Wissant moesten lopen. De 25-jarige Burlinghame verklaar de dat hij binnen kort een vijfde po ging zou doen, als de weersomstan digheden het toelieten. ONBEKENDE MAN PLOTSELING TE 'S-GRAVENHAGE OVERLEDEN Op de speelweide in het Zuider park te 's Gravenhage is gisteravond omstreeks hali negen het stoffelijk overschot aangetroffen van een on bekende man. Na onderzoek bleek, dat hij ter plaatse plotseling was overleden. De man was omstreeks 55 jaar oud. Hy had een flink pos tuur, was ongeveer 1.84 m lang en kaalhoofdig met grysblond haar aan de slapen. Hij was gekleed in een groenachtig colbertjasje, een grijze pantolon, lage bruine schoenen, bei ge overhemd met wasnummer 8 x Dit wasnummer is met zwarte inkt aangebracht. In de zak had de onbe kende een bril met hoornen mon tuur. De commissaris van politie, chef van de centrale recherche, verzoekt degenen die inlicthingen kunnen ge ven omtrent de identiteit van de onbekende, deze te verstrekken aan bureau 1 der centrale recherche. Laan Copes van Cattenburg 47, 's Gravenhage. Marktberichten WOERDEN. 18 Aug. Kaas. Aan voer 200 partijen. Prijzen le soort 2.08—2.15. 2e soort f 1.99—2.07, ex tra kwaliteit tot 2.30. Handel matig. TER AAR. 17 Aug. Groente. Snijbonen 5.309.50; idem B 2.10 4.50, idem stek f 2.102.20, stam- princessenbonen 3.10, witte pron kers 3.103.60, alles per 10 kg. Augurken: fijn 1.74, fijnbasterd f 1.44, basterd f 1.05. grof A. 76—80 ct„ grof 66 ct, CD 6264 ct., idem afw. 23 ct. E. 36 ct. idem afw. 11 ct. alles per kg. LEIDSCHENDAM, 17 Aug. Groen te. Sla A, 6.00—9.10, Sla B 3.00 4.60; stoofsla 1216 ct., andijvie 14.8017.40, spinazie 1029 ct. bloemkool A 2633 ct., bloemkool B 1622 ct., rabarber 810 ct., sel derij 4.004.60, tomaten 2.90 4.10, komkommers A 2024 ct., id. B, 16—19 ct., id. C, 12—14 ct., id. krom 12—16 per kg., postelein 1218 ct., bospeen 3036 ct., snijbonen 81 94 ct.. stambonen 5886 ct.. per ziken 1025 ct. meloenen 501.04, pronkboncn 37—48 ct., paprika 5—6.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3