Zwemkampioenschappen in Enschede bracht de jeugd naar eerste plan Achteruitgang bij de dames Pechvogel Harm Smit kwam niet op tijd in Davos aan Twee nationale titels voor Puck van Duyne en Henk Visser Loes Zandvliet in de ploeg voor Europese zwei ioen: en MAANDAG 9 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Spanning na de wedstrijd Geertje Wiel erna Toen de K. N. Z. B.-voorzitter Jan de Vries Zondagavond na afloop van de nationale kampioenschappen de Nederlandse zwemploeg voor de Euro pese titehvedstrijden en de landenontmoeting met Zuid-Slavië bekend maakte, was het doodstil op het terras van het Enschedese zwembad. In een wijde kring stonden de candidaten met hun leiders en leidsters met tie spanning zichtbaar in de ogen te wachten op de beslissingen van de sport- commissie. Toen de namen waren bekend gemaakt klonken hier en daar uitroepen van blijde verrassing, maar niet alle gezichten stonden vrolijk en blij. Jitse van der Veen zat wat sip te kijken, toen hij tot het besef kwam, dat hij er dit keer voor het eerst sinds lange tijd niet bij zou zijn. Hij was teleurgesteld, maar niet verbaasd, want de finale op de 100 meter rug slag had onweerlegbaar uitgewezen, dat zowel Gerrit Korteweg als Peter Swijkhuisen in betere vorm zijn en dus meer kans hebben straks in Turjjn en Zadar op de voorgrond te treden. Geertje Wielemg zorgde voor de opluchting Het feit dat Ria Vonk geen deel van de Nederlandse vertegenwoordi- fing zal uitmaken, was voor hen, die e wedstrijd tegen de Hongaren te Arnhem en het weekeinde te En schedé hadden meegemaakt, geen verrassing. Ria Vonk heeft in de se ries en itt. de finale van de 100 meter vrije slag en in de estafette geen enkele keer „iets laten zien". Steeds bleef zij boven de 1.11 en een stevi ger bewijs voor de inzinking van de Amsterdamse zwemster had de sport- commissie niet nodig. Wij hebben Ria zelf gevraagd hoe het komt, dat er in haar toch mooie slag plotseling die voor ieder aandachtig toeschouwer zichtbare stroefheid is gekomen. Maar Ria wist er zelf geen verklaring voor: „Ik heb ineens moeite met mijn ademhaling. Het lijkt wel op ik met een brok in mijn keel zwem en dan glijd ik niet meer." Adspirantje. Zelfs voor de 4 x 100 meter is Ria Vonk niet in aanmerking gekomen nu Joke de Korte de voetsporen van haar rugslag-rivale Geertje Wielema heeft gedrukt door op de vrije slag een prestatie van formaat te leveren, maar vooral door het verrassend goe de zwemmen van Cocky Gastelaars bij de jeugdwedstrijden. Dit wils krachtige zwemstertje uit Schiedam, een pupil van Rienk Zijlstra heeft haar stugge training beloond gezien met een plaats als reserve dan in de estafetteploeg. Dit zwemmen van het adspiranje Cocky Gastelaars versperde tegelijkertijd voor Jopie van Alphen de weg naar Turijn. In de finale van de 100 meter vrije slag meisjes was Jopie met 1.10.6 0.3 sec. langzamer dan Cocky. Mary kok, de 1500 meter kampioene, heeft het on danks haar 2e plaats o,p de 400 meter niet tot een plaats in de ploeg kun nen brengen. Tine van Brenk beet op de 400 meter danig van zich af en met 0.1 sec. verschil tikte zij vóór haar vroegere clubgenote als kampioene aan. Hetty Balkenende, waarschijn lijk toch de snelste op dit nummer, had de 100 meter vrije slagfinale ken nelijk nog in de benen en met 5.31.9 moest zij zich met de derde plaats te vreden stellen. Men mag aannemen, dat dit ook voor de sportcommissie reden is geweest om voor de 400 me ter Hetty Balkenende en Tine van Breuk en niet Mary Kok aan te wijzen. Inzinking der dames. Hoewel er uiteraard: fel is gestre den tijdens deze kampioenschappen, zijn er helaas geen grootse Presta; ties geleverd. Zeker mag men daarbij in aanmerking nemen, dat de water temperatuur laag was en vooral dat het op de dag van de finales aller minst een genoegen was onder dt blote Twentse hemel te vertoeven. De regen viel urenlang in stromen neer en voor de deelnemers en deelneem sters, die op hun finales moesten wachten, was nauwelijks een plekje, beschut tegen regen en de koude wind, te vinden .Deze omstandighe den hebben hun invloed op de spie ren en dus op de prestaties niet ge mist en vele finaletijden bleven dan ook boven die van de series. Maar toch hebben wij ons, even als destijds te Arnhem, niet aan de indruk kunnen onttrekken, dat het dameszwemmen in Nederland een depressie doormaakt. Twee meisjes onder de 1.10 op de 100 m. vrije slag, één onder de 1.16 op de rugslag en één onder de 3 minuten op de 200 m. schoolslag zijn feiten, die in dat op zicht duidelijke taal spreken. Wat de heren betreft kunnen wij al is hier de wereldklasse nog heel ver af in vergelijking met voor gaande jaren wat optimistischer zijn. Herman Willemse prolongeert zijn ti tel met een goed gezwommen 100 m. vrije slag in 59.6. Met een constant tempo werd Wim de Vreng na een scherpere finish, dan de 0.2 sec. ver schil zou doen vermoeden, naar de tweede plaats verwezen. De 1.07.2, waarbij Geertje Wiele ma dit" nummer bij de dames onbe dreigd won, was een oase inde woes tijn van de matigheid bij de dames- nummers. De Jong naar Turijn. Men had Willemse een goede kans gegeven om op de 400 meter zijn derde Nederlandse kampioenschap van dit jaar te behalen, maar de 100 meter 'had de kleine Hilversummer meer van zijn reserves gevergd dan hij zelf en vele anderen hadden ge dacht en reeds na 100 meter viel 'hij kansloos in de achterhoede terug. Met tussentijden van 1.04.5 en 2.24 had Ten Thjje in hoog tempo de kop gehad, maar na 200 meter waren Jaap de Jong en De Vreng naar voren ge komen om de leiding over te nemen 'en met nog een baan te zwemmen was de Leeuwardenaar met een prachtige lange eindsprint van De Vreng weggezwommen. „Geen Jitse en geen Piet ten Thije naar Turijn? dan stel ik de 17-jarige Jaap de Jong ter beschikking", zei de L.Z.O.-trainer Schoonhoven lachend tot de omstanders. Hoe vaak al zullen Geertje van Geertje het al niet hebben gewonnen van de soepele zwem- wijze van de kleine Rotterdam se? Ook het enthousiaste Ensche dese publiek, dat zich door de regen niet liet verjagen, zag dit ren bij voorbaat vaststaat, duel met de afloop, die al enkele jaren bij voorbaat vaststaat. De 1.15.5 en de 1.16 waren overi gens niet om over te roepen. Bekkering en Van Zijl vormen op de 200 meter schoolslag ook al zo'n duo, dat sterker is dan de rest warbij Bekkering dan aan het langste eind trekt. Van Zijl had nu even moeite met de Nijmegenaar Jaspers. Bekkering won onbedreigd in de naar omstandigheden verdienstelijke 2.46.9. Springen nog zorgenkind. Nog groter was het krachtsverschil bij de dames op de schoolslag. Met 2.59.6 was Rika Bruins 6 yt sec. snel ler dan Nel van Opstal, die in een fel gevecht de hoogliggende Jenny Wel ling van de tweede plaats hield. Bij afwezigheid van de kampioen Buyze won de polospeler Muller de 200 meter vlinderslag van Van Rooy. Even natuurlijk als de overwinning van Geertje Wielema op Joke dc Korte, was op de 100 meter vlinder slag de zege van Nel Garritsen over Corrie Plak, 1.23.0 en 1.24.1. En wat dan tenslotte te vertellen over het schoonspringen? Misschien is dit onderdeel van de Nederlandse zwemsport sedert de oprichting van de verschillende specifieke spring- clubs stiefkind-af, maar een zorgen kind is het nog steeds. Slechts Els van der Horn vermocht tot redelijke prestaties te komen, de rest zag zijn dapperheid en zijn koulijden alleen maar met slechte cijfers beloond. Uitslagen. De uitslagen van de finales waren: 100 meter vrije slag heren: 1. en kam pioen van Nederland: Willemse (Rob ben) 59.6 sec.; 2. De Vreng (AZ '70) 59.8; 3. Tjebbes (HPC) 60.3; 4. Boxem (DAW) 1.01.1. 100 meter vrije slag dames: 1. en kam pioene van Nederland: Geertje Wielema (HZC) 1.07.2; 2. Hetty Balkenende We zien hier na de 400 meter vrije slag dames de drie eerstaangekome- nen op het podium: v.l.n.r. M. Kok, die tweede werd; T. van Brenk, die eerste werd en de als derde gearri veerde H. Balkenende. Golfbrekers) 1.10.—; 4. Joke de Korte (ODZ) 1.10.1. 400 meter vrije slag heren: 1. en kam pioen van Nederland: Jaap de Jong (LZO) 4.59.2; 2. De Vreng (AZ 5.03.0; 3. Kayser (Robben) 5.04.2; 4. Ten Thye (LZO) 5.04.4. 400 meter vrije slag dames: 1. en kam pioene van Nederland: Tine van Brenk (Robben) 5.28.3; 2. Mary Kok (Robben) 5.28.4; 3. Hetty Balkenende (ZAR) 5.31.9; 4. Leny de Nijs (Robben) 5.38.1. 100 meter rugslag heren: 1. en kam pioen van Nederland: Korteweg (AZC Apeldoorn) 1.09.8; 2. P. Swijghuisen ('t Y) 1.10.5; 3. Van der Veen (LZO) 1.11.4. Halvorschen ('t Y) 1.14.1. 100 meter rugslag dames: 1. en kam pioene van Nederland: Geertje Wielema (HZC) 1.15.5; 2. Joke de Korte (ODZ) 1.16.3. Dicky van Ekris (Robben) 1.18.4; 4. Maartje de Wolf (GZ en PC) 1.20.3. 200 meter schoolslag heren: 1. en kam pioen van Nederland: Bekkering (Sleu telstad) 2.46.9; 2. Van Zijl (Sleutelstad) 2.51.3; 3. Jaspers (NZC '21) 2.52.5; 4. Koetze (Bubble) 2.54.4. 200 meter schoolslag dames: 1. en kampioene van Nederland: Rika Bruins (GZ en PC) 2.59.6; 2. Nel van Opstal (Surae) 3.06.1; 3. Jenny Welling (HZC) 3.06.3; 4. Hanny Boon (Meeuwen) 3.08.6. 200 meter vlinderslag heren: 1. en kampioen van Nederland: Muller (Dol fijn) 2.50.1; 2. Van Rooy (Aeglr) 2.56.4; 3. De Vries (HPC) 3.03.6; 4. Swingeman (LZO) 3.04.5. 100 meter vlinderslag dames: 1. en kampioene van Nederland: Nel Garrit sen (RDZ) 1.23.0; 2. Corry Plak (DVZ) 1.24.1; 3. Mary Kok (Robben) 1.26.1; 4. (ZAR) 1.09.9; 3. Loes Zandvliet (Leldse Dini Verstappen (RDZ) 1.28.2. RONDE VAN ZWITSERLAND De eerste étappe van de Ronde van Zwitserland van Zürich naar Winterthur, Is Zaterdag gewonnen door de Italiaan Bruno Monti, die de 221 kilometer van het parcours aflegde in 5 nur 37 min. 27 sec. Het klassement luidde verder: 2. For- nara (It.) 5.37.28; 3. Astrua (It.); 4. Croci Torti (Zwits.); 5. Baldarelli (It.); 6. Conterno (It.); 7. Adriaenssens (B.) 8. Coletto (It.); 9. Huber (Zwits.) 10. Gaggero (It.) allen in dezelfde tijd als Fornara; 12. Adrl Voorting (Ned.) 5.43.55; Jean Lambrichs (Ned.) werd met 33 andere renners, bij wie Coppi (It.) 25e ex aequo geplaatst in 5.49.11. Smits (Ned.) kwam als 69e en laatste binnen in 6.16.17. De Zwitser Rittener staakte de strijd. Adri Voorting behoorde tot een groep van negen man, die bij de 50e kilometer de beslissende uitlooppoging ondernam. Hij verloor contact met de leiders bij de klim naar de 624 meter hoge Staffe- legg, de tweede grote hindernis, welke genomen moest worden. Hij ging als achtste met 1 min. 35 sec. achterstand op de Belg Adriaenssens over het hoog ste punt. Later werd hij ingehaald door een groepje onder aanvoering van For nara, maar hij moest ook deze renners laten gaan. toen zij de jacht op de lei ders inzetten. Voorting gaf echter de moed niet op en arriveerde met slechts zes minuten achterstand te Winterthur, terwijl het grote peloton met Coppi twaalf minuten verloor. Smits behoorde tot de pechvogels van de dag. Hij kwam samen met Assirelli en Rittener ten val op de pas van Albis. De Zwitserse cracks Koblet, Kubler, Schaer en Clerici nemen niet aan de ronde deel. Tweede étappe. De tweede étappe van Winterthur naar Davos <245 km.), die gisteren werd ge reden, is gewonnen door Coppi in 6 uur 50 min. 15 sec. De uitslag luidde ver der: 2. Monti (It.) 6.50.51; 3. Astrua (It.) z.t.; 4. Zampini (It.) z.t.; 5. Coletto (It.) z.t.6. Fornara (It.) z.t.; 7. Hollenstein (Zw.) z.t.; 8. Huber (Zw.) z.t.; 9. Metz- ger (Zw.) 6.52.02; 10. Conterno (It.) 6.52.28; 29. Lambrichs 6.54.57; 45. Adri Voorting 7.04.04. In deze bergétappe opende Coppi, die zich de eerste dag vrij rustig had gehou den, het offensief. Na 40 kilometer wist een groep van veertig man, waarbij onze landgenoot Lambrichs te ontsnappen, maar reeds bij de eerste hellingen, zetten de Italianen, eerst onder leiding van Astrua en For nara, en later aangevoerd door Coppi de achtervolging in. Aan de voet van de Wolfgangpas werden de vluchtelingen in gehaald en op de laatste twee kilometer van de beklimming sloeg de wereldkam pioen onweerstaanbaar toe en bereikte de Puck van Duyne-Brouwer en Henk Visser hebben het aan de rand van Tilburg gelegen gemeentesportpark Zondagmiddag in de beste stemming achter zich gelaten. Bij de Nederland se athletiekkampioenschappen be haalden beiden twee titels. Puck van Duyne was op de sprint oppermach tig, Visser toonde zich de beste ver en hoogspringer. Bijzondere resultaten leverden de titelwedstrijden 1954 overigens niet op. Waren voor velen de overwin ningen van Corrie van den Bosch op kogelstoten en Speerstra op de 400 meter horden misschien verrassingen, voor hen die de uitslagen van dit sei zoen nauwkeurig gevolgd hebben kwam dit minder onverwacht. Oppermachtig. Puck van Duyne hield zich op de 100 meter op 0,3 sec. afstand van haar naaste concurrenten, Els Witkamp en Dicky van Dijk (12.3 tegen 12.6 sec.) en op de 200 meter was het verschil nog groter: 25 sec. rond om 25.7 en 25.8 sec. voor resp. Els Witkamp en Dicky van Dijk. De dames-nummers liepen overigens allemaal op over- Wielema en Joke de Korte hun i tuigende overwinningen voor de be- krachten op de JOO-meter rug slag hebben gemeten? En hoe I treffende deelnemers uit. Fanny Blan- kers-Koen kwam op de 80 meter hor- vaak zal de krachtigere armslag den zonder tegenstand van betekenis MARATHON-WAANZIN De Engelsman Jim Peters was de eerste van de 16 Marathon-lo pers die Zaterdagavond het sta dion te Vancouver binnenkwam, met een grote voorsprong op zijn concurrenten. Maar hij wankalde op zijn benen, en toen de toe schouwers opstonden van hun plaatsen om hem toe te juichen zakte hij ineen. Hij moest nog bijna een hele ronde lopen, en nadat hij bijna twee minuten was blijen liggen, strompelde hij overeind. Hij liep enkele tiental len meters, zwaaiend over de baan, viel, kwam met de groot ste moeite overeind, zette zijn martelgang voort en viel dan weer neer. Zo legde hij 150 me ter af in vijf minuten, terwijl het publiek ontzet toekeek en perso neel van de eerste hulp klaar stond om hem bijstand te verle nen als zijn krachten hem zouden begeven. Tweehonderd meter voor de eindstreep kon hij niet meer en werd hij vrijwel bewusteloos van de baan gedragen. Totaal uitge put! 00K BIJ DE HEREN ZIJN LESSENAARS Na afloop van de Nationale Zwem- kampioenschappen te Enschede heeft de sportcommissie van de KNZB met goedkeuring van het bondsbe- stuur zwemsters en zwemmers aan gewezen voor de Europese kampioen schappen, welke in de eerste week van September te Turijn worden ge houden, en voor de daarop volgende landehwedstrijd tegen Zuidslavië. De uitverkorenen zijn: Heren: 100 meter vrije slag: Wil lemse (Robben) en De Vreng (AZ '70). 1500 Meter vrije slag: Willemse (Robben) en Jaap de Jong (LZO). 200 Meter schoolslag: Bekkering (Sleutelstad) en Van Zijl (Sleutel stad). 200 Meter vlinderslag: Buyze (HZ en PC) en Muller (Dolfijn). 100 Meter rugslag: Korteweg (AZ C Apeldoorn) en P. Swijghuisen ("t Y). Schoonspringen: Van Moll (Salto) en Gnodde (Icarus). Indien Buyze, die wegens studie redenen in het buitenland vertoeft, niet in de Nederlandse ploeg zal kun- I nen uitkomen, zal Van Rooy (Aegir) op de 200 meter vlinderslag starten. I 4 x 200 meter estafette werden aangewezen: Jaap de Jong (LZO) Willemse (Robben) en De Vreng (AZ '70). Ais vierde zwemmer voor de vierde plaats zal op 17 Augustus in Crailoo een selectiewedstrijd wor den gezwommen, waarvoor tien zwemmers zullen worden uitgeno digd. Op de 400 meter vrije slag zal nog een keuze worden gemaakt uit de genoemde zwemmers. Dames: 100 Meter vrije slag: Geer tje Wielema (HZC) en Loes Zand vliet (Leidse Golfbrekers). 100 Meter rugslag: Geertje Wiele ma (HZC) en Joke de Korte (ODZ). 200 Meter Schoolslag: Rika Bruins (GZPC) en Nel van Opstal (Surae). 100 Meter vlinderslag: Nel Garrit sen (RDZ) en Corry Plak (DZV). 400 Meter vrije slag: Tine van Brenk (Robben) en Hetty Balkenen de (ZAR). 4 x 100 Meter vrije slag estafette: Geertje Wielema (HZC), Loes Zand vliet (Leidse Golfbrekers), Joke de Korte (ODZ) en Hetty Balkenende (ZAR). Reserve: Cocky Gastelaars (RZC). Schoonspringen: Els van der Horn (Y) en Anny Tenkink (Simaica). De samenstelling van de poloploeg werd niet bekend gemaakt. Negen spelers zullen de reis meemaken. Zeker van hun plaats zijn Van Gel der (HZ en PC), Bijlsma (Haarlem), Korevaar (HZ en PC), Muller (Dol fijn), Smol (HZ en PC), Van Fegge- len (Meeuwen) en Luchs (Robben). Twee titels voor Puck. (numero twee, Selma Heyste, noteer de 12 sec.), met de wind tegen en op een baan, die door de voortdurende en vaak zware regenval van de och tend- en de eerste middaguren be paald niet licht was, tot 11.4 sec., een met het oog op Bern hoopgevende prestatie. En van de drie dames, die op de 800 meter vertrokken, was Gré de Jongh in 2 min. 22.3 sec. ook verre in de meerderheid. Mieke Schenk, een van de andere candida ten voor de Europese Kampioen schappen, nam het verspringen met 5,525 meter voor haar rekening en bij het kogelstoten trok de 20-jarige Corrie van den Bosch, de jeugdkam pioene van het vorig jaar, zich van de gevestigde reputaties van Ans Panhorst-Niessink en Jo van Schou- wen-Cramer niets aan en won met 11.48 m. Terugverdiend. Theo Saat haalde op de 100 meter de titel terug, die hij vorig jaar, toen hij wegens ischias verstek moest la ten gaan, aan Hayo Rulander had moeten overgeven. In 10.8 sec. eiste hij de eer voor zich op, Aart van Har- develd en Rulander in resp. 10.9 en 11.- sec. naar de tweede en derde plaats verwijzend. Maar van de V. en L.-Musketiers, bij wie zich inmid dels een nieuw talent, Boogerd in de halve finales van de 100 meter wipte hij niemand minder dan B. Holst heeft gevoegd, ging op de 200 meter toch voor de tweede maal in successie de krachtloper Aart van Harleveld met de zege strijken. Smil- diger, die dit seizoen niet de vereiste aandacht aan zijn training heeft kun nen besteden, moest, in baan 5 ver trokken, in de laatste bocht op de 400 meter het hoofd voor de jeugdige Wijnbergen buigen, die met zijn lan- ge „grijppas" in 50 sec. naar de over- i winning snelde en daarmee de Hage naar zijn titel ontnam. Harry de Kroon liet hier zijn gezicht niet zien, omdat hij aan de finale van de 800 meter uiteraard zijn handen reeds vol had. Hij werd in 1 min. 54.6 uit stekende eerste voor Wolsink. Slijkhuis werd negende. Grote interesse ging van de toe schouwers, o.w. de uit Korea terugge keerde KNAU-voorzitter ir. A. Pau- len zich bevond, ongetwijfeld uit naar het optreden van Wim Slijkhuis op de 1500 meter. Middels een 4.14.6 (5e plaats) in de series had hij de finale bereikt, maar ondanks dat hier in een verre van hoog tempo gelopen werd (400 meter in 65 sec., 800 meter in 2,15) kon hij het bij lange na niet bolwerken. Een negende plaats, waar voor de nog altijd hinderlijke Achil lespezen evenwel een excuus zijn, was zijn deel. Ver voor hem ging de tacticus Rovers in 4 min. 3.8 sec. als eerst over de kalklijn. Van den Veer donk nam op de 5000 meter geen hal ve maatregelen, nestelde zich direct aan de kop en arriveerde als eerste. Zaterdag had Van der Voort op de 10 km. heel wat meer energie moe ten verbruiken om zich Verra van het lijf te houden, iets waarin hij, 1.4 sec. eerder finishend, echter volledig slaagde. Op de 400 meter horden noteerde men het verheugend resultaat, dat vier man onder de 56 sec. bleven, van wie Speerstra met 55 sec. rond kam pioen werd. Niet indrukwekkende sprongen van 1.82 meter en 7.05 me ter brachten Henk Visser de titels op hoog- en verspringen. Nico Lutke- veld sleepte op speerwerpen met een worp van 63.53 meter zijn zoveelste kampioenschap in de wacht. En al lijkt het erop, of bij deze veteraan de jaren niet tellen, het zal misschien toch wel de laatste keer zijn geweest, dat hij zijn naam op de ere-lijst heeft geschreven. Hij zal in Fikkert een waardige opvolger krijgen, die met 63.07 meter tweede werd. MISLUKTE RECORDPOGING VAN JANSEN. Op de sintelbaan te Amsterdam heeft de AAC'er Jansen een poging gedaan zijn Nederlandse record op de 1500 meter junioren te verbeteren. Op de zware baan, die voor driekwart onder water stond, kwam Jansen tot een tijd van 4 min. 7.3 sec., waarmee hij 1.1 sec. boven het record bleef. Slijkhuis uit vorm. top met 20 seconden voorsprong. Op de 6 km. die de renners nog van de finish te Davos scheidden, liep Coppi nog 15 seconden op het peloton uit en kwam met ruime voorsprong te Davos aan. Smits te laat. Harm Smits, die nog last had van de verwondingen welke hij op de eerste dag bij een, val had opgelopen, kon het tempo niet bijhouden zodat hij na de sluiting van de controle te Davos arri veerde. Tenzij de wedstrijdcommissie speciaal toestemming geeft, zal hij dus niet meer voor de derde etappe mogen starten. Het algemeen klassement na de tweede étappe luidt: 1. Monti (It.) 12.27.48; 2. ex aequo: Fornara (It.). Astrua (It.), Coletto (It.), Huber (Zw.) allen 12.28.19; 6. Conterno (It.) 12.29.56; 7. Adriaens sens (België) 12.31.39; 8. Croci Torti (Zw.) 12.32.15; 9. Metzger (Zw.) 12.33.13; 10. Braeckevelt (België) 12.38.19; 12. Coppi <It.) 12.38.56; 26. Lambrichs (Ned.) 12.44.08; 34. Adri Voorting (Ned.) 12.47.59; 69. Smits (Ned.) 14.08.09. Het bergklassement luidt na de tweede étappe: 1. Coletto (It.) 13.5 pnt.; 2. ex aequo Astrua (It.) en Coppi (It.) ieder 13 nt.; 4. Adriaenssens (België) 12 pnt.; Huber (Zw.) 11 pnt.; 6. Zampini (It.) 9 pnt.; 7. Fornara (It.) 8 nt.; 8. Hollen stein (Zw.) 5.5 pnt.; 9. Baldarelli (It.) 4.5 pnt.; 10. Monti (It.) 3.5 pnt. NEB. WEGRENNERS VOOR WERELDKAMPIOENSCHAP De Nederlandse ploeg voor de we reldkampioenschappen op de weg is als volgt samengesteld: Amateurs: M. van den Borgh (Ko ningsbosch), H. van der Broek (Breu- kelen), A. van Dongen (Breda), J. Kersten (Siebengewald), Sjoerd de Vries (Ponthierry) en Floor van der Weyden (Maastricht). Professionals: H. van Breenen (Amsterdam), W. van Est (St. Wil- lebrord), H. Faanhof (Amsterdam), J. Nolten (Geleen), H. Stevens (Els- lo), Adri Voorting (Haarlem), Ger rit Voorting (Roosendaal) en W. Wagtmans (Breda). Ten aanzien van Nolten is bepaald, dat hij in de week voorafgaande aan de wereldkampioenschappen, en uiterlijk 17 Augustus een medische verklaring van geschiktheid moet overleggen, dit in verband met zijn tijdens de Ronde van Frankrijk Op gelopen spierblessuur. De profs zul len nog mogen deelnemen aan wed strijden op 10 Augustus te Deven ter, 12 Augustus te Enschede, 13 Augustus te Kaalheide en 15 Augus tus in Den Bosch. Dit geldt uiteraard niet voor Adri Voorting, die deel neemt aan de Ronde van Zwitserland. Tussen 16 en 18 Augustus zullen zij naar keuze in één wedstrijd mogen uitkomen. Voor de Overige dagen tot aan de wereldkampioenschappen is een startverbod van kracht. Donder dagmorgen 19 Augustus moeten zij in Solingen zijn. Twee Russische wielrenners naar wereldkampioenschap Het organisatiecomité van de we reldkampioenschappen wielrennen heeft uit Moskou bericht ontvangen, dat twee Russische renners, t.w. Va- dim Bakhalev en Rostislav Vargach- kine, zullen deelnemen aan de we reldkampioenschappen sprint voor amateurs. Tot de Russische delegatie zullen voorts behoren de president van de afdeling wielrennen van de sport raad Koeprianov, de secretaris Ohe- leohnev, en een trainer. Het vorig jaar had Rusland slechts zes waarne mers gezonden naar de kampioen schappen te Zürich en te Lugano. NED. ATHLETIEKPLOEG VOOR BERN Na afloop van de Nederlandse ath letiekkampioenschappen te Tilburg heeft de technische commissie van de K.N.A.U. de volgende athleten aan gewezen om Nederland op de Euro pese athletiekkampioenschappen, welke van 25 tjn. 29 Augustus te Bern worden gehouden, te vertegen woordigen: Dames: 100 Meter: Puck van Duyne-Bróu- wer (Celebes), Hilde Veth (Hollan- dia) en Els Witkamp (GAC). 200 Meter: Puck van Duyne-Brou wer (Celebes) en Dicky van Dijk (Sagitta). 80 Meter horden: Fanny Blankers- Koen (KNAU). Verspringen: Mieke Schenk (Olym- pia W.). 4x100 meter estafette: Puck van Duyne-Brouwer (Celebes), Hilde Veth (Hollandia), Els Wtikamp (GA C) en Dicky van Dijk (Sagitta). Heren: 100 Meter en 200 meter: Saat, van Hardeveld (beiden Vlug en Lenig). Marathon: Janus van der Zande (Olympia '47). Verspringen: Mooy (Volt). Speerwerpen en discuswerpen; Fikkert (ENO). 4x100 meter estafette: Satt, Van Hardeveld, Rulander (allen V. en L.) en Moerman (Pro Patria), reserve: Aret (DOS). Aan de Kroon (Trekvogels), Broeken (K. en K.) en Ans Pan horst-Niessink (APGS) zal, indien zij daartoe de wens te kennen geven, toestemming worden verleend om persoonlijk, dus niet voor rekening van de KNAU, voor de Europese kampioenschappen in te schrijven. Naar aanleiding van zijn houding inzake het niet uitkomen in de lan- denwedstrijd NederlandBelgië op 25 Juli en ook gezien de door hem in dit seizoen geleverde prestaties, heeft de N.T.C. in overleg met het KNAU-bestuur besloten Henk Visser niet voor het nummer verspringen in de ploeg op te nemen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5