Stampvolle autobus met grote snelheid tegen boom gereden Schoolvrije jeugd deed het aanbod werkkrachten aanzienlijk stijgen Schouw met bloembollen zonk op het Braassemermeer GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 9 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 BISSCHOPPELIJKE BRIEF OVER MARIAFEESTEN Het Nederlands Episcopaat heeft vandaag een korte brief laten voor lezen, waarin opnieuw wordt aange drongen óp meemaking van de plech tigheden ter gelegenheid van het Maria-jaaf. De bisschoppen wijzen op de grote manifestatie, die Zondag 22 Augustus in het Bossche stadion De Viert wordt gehouden en zij re kenen èr op dat men zich in alle pa rochies én kloosters zal verénigen in een tóéwijing aan de Moeder Gods. Dringend sporen de bisschoppen de gelovigen aan ter voorbereiding van de hulde de Vigilie van Ma ria ten Hemelopneming, Zaterdag 14 Augustus, te maken tot een dag van boete en belijdenis der zonden in een biecht, en van een stipt vervullen van de vasten- en onthoudingsver plichting. Verder Vértrouwen de bis schoppen er op, dat van 15 tot 22 Augustus alom tot Maria zal worden gebéden. 40-JARIG PRIESTERFEEST VAN PASTOOR J. B. M. TIMP. Pastoor Timp van de parochie St. Liduina aan de Schenkkade te den Haag heeft gisteren onder grote be langstelling van de zijde van zijn parochianen zijn 40-jarig priester schap herdacht. Zaterdagavond is de jubilaris op feestelijke wijze in het kerkgebouw ontvangen en, nadat een welkomstlied was toegezongen, toe gesproken door kapelaan J. Groenen. Daarna celebreerde de pastoor een plechtig Lof. Gistermorgen droeg de jubilaris een plechtig dankoffer op geassisteerd door mgr. J. Niekel, de ken van Rotterdam als presbyter sa- sistens, kapelaan J. Groenen als dia ken, kapelaan N. Buurman als sub diaken en kapelaan J. Langemeyer als ceremoniarius. Op het priester koor had nog plaats genomen deken Pompe van den Haag. De feestpredikatie werd gehouden door deken Niekel met als tekst: „Ik heb U uitverkoren voor het priester schap". Het parochieel zangkoor „Hymnum cantemus Domino" voerde de *3-stemmige missa met jongenskoor „En l'honneur de Saint Charles Bor- romée" van L. Saint Requier uit. On der de H. Mis werd nog gezongen het Ave Maria van césar Franck en het Ave Verurp van W. A. Mozart. Na de H. Mis het Ecce Sacerdos Magnus van Herman Strategier. Tijdens de heel druk bezochte re ceptie werd door staatsraad dr. L. Deckers een geldsom aangeboden voor verdere reparatie van het kerk gebouw en door het kerkbestuur een prachtig misboek. Ook door de pa rochiële verenigingen werden mooie cadeaux aangeboden. Pastoor Timp werd 12 Mei 1889 te Leiden geboren en op 9 Aug. 1914 tot priester gewijd. Achtereenvolgens was hij kapelaan te Hem en Venhui zen, Dordrecht, Zaandam, Haarlem. Daarna werd hij benoemd tot rector van Huize Joannes de Deo en als zo danig stichtte hij de vereniging voor de Jonge Middenstand. Daarna was hij pastoor te Vlissingen en werd Laar geleden benoemd tot pastoor van Se St. Liduina-parochie in Den Haag. BOOM GESPLETEN DOOR DE BLIKSEM Tijdens een hevig onweer boven Bergen op Zoom, Zaterdagmiddag, sloeg de bliksem in een grote eik op de verkeersweg Bergen o-p Zoom Roosendaal. De heer C. Clement, die i'uist voor de ramen stond zag een rote vuurbol een der takken van de «ik raken en daarna deze tak* en de stam doorklieven. Een paar dames en een kind die ©p het trottoir liepen schrokken zo, ^at ze bij omwonenden binnen wer den gehaald om weer op verhaal te komen. Waterstaat heeft de weg vrijgemaakt. ZEVENTIEN PERSONEN NAAR ZIEKENHUIS CHAUFFEUR VOOR MOEILIJKE KEUZE Zaterdagmorgen is een autobus van deG.A.D.O. die op Weg was van Ho- gezand naar Groningen ter hoogte van het Provinciaal Electrisch Bedrijf te Groningen tegen een boom gere den. De bus was vol met passagiers. Zeven personenmoesten naar het academisch ziekenhuis te Groningen worden vervoerd. Een van Groningen naar Hóoge- zand rijdende G.A.D.O.-bUs moest plotseling afremmen. Een er achter rijdend klein bestehvagentje botste door tot np toe onbekende oorzaak tegen de bus maar week daarna naar links uit. Uit de tegenovérgestelde richting kwam de G.A.D.O.-bus uit de richting Hoogezand. De chauffeur van deze bus wéék óm het bestehva gentje te ontwijken eerst naar rechts uit, en raakte een boom, óffi vervol gens weer links over de weg in de richting van het langs de weg lopen de Winschoterdiep te rijden. Ondeugdelijke remmen. Hij had evenwel zoveel tegenwoor digheid van geest, dat hij weer het stuur omgooide en aan de rechter- JONGEMAN VERDWENEN MET PASPOORT. Op een wel uiterst listige manier heeft een onbekende jongeman van omstreeks 22 jaar langs officiële weg een paspoort weten te verkrijgen, waarop zijn foto, maar de naam van een ander voorkomt. Ondanks alle nasporingen is het po litie nog niet gelukt, de man te ach terhalen; inmiddels zijn alle grens posten, Schiphol en de havens ge waarschuwd, omdat men veronder stelt, dat hij zal pogen met dit slinks verkregen paspoort het land uit te komen. Korte tijd geleden vervoegde de jongeman zich bij een familie in Am sterdam-West. Hij wist, dat men voor de zoon des huizes, die nog in mi litaire dienst was een werkkring zocht, en hij suggereerde wel iets voor hem te kunnen doen. Daarvoor had hij echter het familieboekje en enkele andere papieren nodig, welke hem prompt werden meegegeven. De jongeman slaagde er in bij een luchtvaartmaatschappij een bewijsje te krijgen, waaruit men kon opma ken, dat hij op zeer korte termijn naar Engeland zou vertrekken. Met dit alles gewapend wist hij toen op het stadhuis een paspoort mach tig te worden, dat op naam stond van de zoon van de familie uit Amster dam-West: Van den Braak. Sindsdien is de jongeman spoor loos verdwenen. Zijn signalemen' luidt: lang 1.73, slank postuur, don kerblond haar en blauwe ogen; ver moedelijk loens. Wie inlichtingen over de jongeman kan geven, wende zich tot bureau Singel te Amsterdam. „Tel." HOOIVOORRAAD VERBRAND Zondagavond is brand uitgebroken in een grote boerderij, bewoond door de heer A. Annema te Katlijk eigendom van Maatschappelijk Hulp betoon te Heerenveen. Drie spuiten van de brandweer te Heerenveen wa ren direct ter plaatse, maar zij kon den niet meer verhinderen dat de schuur met 60 voer hooi verloren ging. Van het woonhuis werd nog een deel te behouden. Waarschijnlijk is hooibroei de oorzaak Verzekering dekt de schade. WERKELOOSHEIDSCIJFERS IN JULI Verschuiving van DUW naar aanvullende werken Het aantal werkloze mannen steeg in Juli van 37.222 tot 40.289 en het aantal personen, werkzaam op door de voormalige rijksdienst voor de uitvoering van werken (DUW) ge subsidieerde objecten, daalde van 12.341 tot 8763, In verband met de opheffing per 1 Juli jl van dc DUW en de instelling van de directie voor de arbeidsvoorziening, wordt voor taan bij het laatstgenoemde cijfer van de bezetting der vroegere DUW-ob- jecen de bezetting van alle andere gesubsidieerde aanvullende werken opgeteld. Hel aantal van 8763 stijgt hierdoor tot 10.218 arbeiders op aan vullende werken. De toeneming van het aanbod van arbeidskrachten was o.m. het gevolg van de inschrijving van jeugdigen, die de scholen verloten hebbvïl. Het aantal ingeschrevenen beneden 19 jaar steeg hierdoor van 737 tot 3546. Ook het aflopen van de seizoen werkzaamheden in de veenderijen droeg tot vergroting van het aan bod bij, evenals de naderende vacan- tie in de bouwvakken, waar door verschillende nieuwe werken werden uitgesteld. De gewone seizoendaling werd vrij sterk afgeremd door de on gunstige weersomstandigheden, Voor val vóór de landbouw. Gewenste resultaat bereikt. De spéciale maatregelen tot ver groting van de mobiliteit van de ar beid hadden hét gewenste resultaat. Van ultimo Mei tot medio Juli daalde het aantal DUW-arbeiders met 6500 (38 procent) terwijl de overeenkom stige daling in 1953 slechts 24 pet. (4100) bedroeg. Dc geregistreerde vraag naar man nelijke arbeidskrachten nam in dc afgelopen maand toe van 49.433 tot 50.534. De tekorten aan arbeidskrach ten bleven bestaan, omdat een groot deel van het aanbod niet past op de door het bedrijfsleven gevraagde be roepen en gestelde leeftijden, afge zien van de spreiding van vraag en aanbod over het land. Het beschikbaar aanbod van hout bewerkers steeg van 436 tot 503 cn van veenarbeiders van 1048 tot 1727. In bet gestegen aanbod van bouw vakarbeiders 6828 (vorige maand 6039), metaalarbeiders 4113 (2598) en kantoorpersoneel 3885 (3639) zit het merendeel van de jeugdigen, waar van hierboven sprake Was. Losse arbeiders schaars. De andere bedrijfsklassen en de losse arbeiders gaven een daling van het aanbod te zien. De relatieve werkloosheid was eind Juli- het hoogst in Drente met 32 werklozen per 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren en het laagste in Limburg met 5, terwijl het rijks gemiddelde 13 bedroeg, tegen 12 op 30 Juni. Het aantal als werkloos geregi streerde vrouwen steeg van 4252 tot 4816 als gevolg van de inschrijving van meisjes, die de scholen verlaten. De vraag naar vrouwelijk personeel daalde van 32981 tot 32.112. kant van de weg weer een boom raakte. De gevolgen waren zeer ern stig. Een enorme -ravage ontstond in de bus. Tal van zitbankjes Werden verbogen. De chauffeur raakte be kneld tussen het stuur en zijn stoel. De gemeentepolitile uit Gróningen alsmede de gemeentelijke genees kundige dienst en de Groninger brandweer waren spoedig op de plaats van het ongeval aanwezig. Bij het voorlopig politieonderzoek is men tot de conclusie gekomen dat de remmen van het bestehvagentje, dat op de in de richting Hoogezand gaande bus is gereden, niet deugden. DODELIJK ONGEVAL BIJ BOUWWERK TE 's-GRAVENHAGE. Vanochtend omstreeks kwart vóór acht heeft zich bijeen in aanbouw zijnd pand in de Segbroeklaan te 's-Gravcnhage een ongeluk voorge daan, dat het leven heeft gekost aan de 46-jarige opperman C. van der Z. Een kruiwagen met stenen, die door middel van electriciteit werd opgeta keld, bleef haken. De machine bleef doordraaien. De paal, waar de katrol aan was bevestigd, kreeg hierdoor tc veel spanning te verduren en knapte af. De opperman, die er juist onder stond, kreeg de paal op het hoofd. Hij is door dè G.G. en G.D, naar het zie kenhuis aan de Zuidwal overge bracht, waar hij vrijwel .direct na aankomst is overleden. VERKEERSVLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Een Columbiaans vliegtuig is bij de Azóren in zee gestort. Het vliegveld van Santa Maria maakte bekend, dat het vliegtuig, een Constellation, te gen de bergen in de omgeving van het vliegveld van Lajes te pletter is gevlogen en in brand is geraakt. De bemanning cn de passagiers, ondér wie een kind, zouden zijn om gekomen. Hét vliegtuig was een lijntoestel op de weekdienst tussen Bogota en Hamburg. EIGENAAR KON MAAR NET WORDEN GERED Dat het varen op het Braassemer meer niet altijd zonder gevaar is, on dervond de heer J. van Hameren uit het Zuid-Einde te Roelofarends- veen. Toen hij met een met bloem bollen geladen schouw met buiten boordmotor over de Braassemmcr- meer voer in de richting Oude-Wete- ring, liep zijn vaartuig door te sterke golfslag nabij de hoek Noorderhem vol water. De schouw zonk en de heer Van Hameren kw: i in het water te recht. Gelukkig voor hem passeerde juist een tweetal jongelui, n.l. Arie Bakker en Leo van Zanten. Zij meen den iets te zien drijven op ongeveer 100 m uit de walkant. Dit bevreemde hen enigszins en toen zij ook nog een zwak hulpgeroep hoorden, sloeg de schrik hen eerst recht om het hart. Echter zonder zich te beden ken stelden zij alles in het werk om redding te kunnen bieden, en tot hun geluk ontdekten zij in do nabij heid een roeiboot, waarna zij zich met forse slagen op het Braassem- mermeer begaven. Juist toen zij de plek des oftheils naderden, zagen zij dat de heer Van Hameren uitgeput raakte en in de diepte dreigde weg te zinkery, maar met een resolute greep kon Arie Bakker hem juist bij- £eidó.e Vaxia - Hedenmorgen reed een brand weerauto uit om een brom-bakfiets van de melkhandel fa. v. d. Holst uit het water van de Oude Rijn op te vissen. Een morgenlading zuivelpro ducten ging verloren. VISWEDSTRIJD S. EN G. (Haagw.kw.). De visclub S. en G. van de Haag- wegkw. hield gistermorgen haar vis wedstrijd uit bootjes in de Zijl. Door slechte weersomstandighednn was de vangst slecht. Er was totaal 1868 gram gevangen. Maar ja, men blijft steeds optimist en de volgende keer beter. De uitslag was: le prijs L. Braks hoven 472 gram en extra-prijs groot ste blei: 2de prijs N. Bronmeyer 250 gram. 3e prijs H. Mieloo 241 gr.; 4e prijs S. Honsbeek 239 gr.; 5e prijs T. de Roode 188 gr.; 6e parijs J. Later- veer 150 gr.; 7e prijs J. Brakhoven 120 gr.; 8e prijs H. v. d. Heijden 110 gr.; 9e prijs K. v. Egmond 49 gr., 10e prijs M. d, Roode 49 gr. De prijzen bestonden uit huishou delijke artikelen. tijds in de kraag vatten en met be hulp van zijn kameraad Leo van Zan ten met veel moeite op het droge brengen. De heer Van Hameren, die geheel van streek was en zelfs enige momenten het bewustzijn verloor, werd in de ark van de heer Leo van Egmond van droge kleren voorzien. Na medische hulp te hebben ont vangen, kon hij naar huis vervoerd worden. Intussen was dit ongeval ook van uit de haven te Roelofarendsveen niet onopgemerkt gebleven, en zo wel Jac. v. d. Mer als Jac. van Rui ten gingen er met de motorschuit op uit om zo nodig de helpende hand te bieden. Deze behoefden echter al leen maar hulp te verlenen met het wegslepen van de schouw en het op vissen van de bloembollen. Natuur lijk ging een gedeelte van de lading verloren, en alhoewel dit een flinke schadepost betekende, zal de heer Van Hameren toch wel dankbaar zijq, dat hij er zo vanaf is gekomen, men. STADSNIEUWS A. Knetsch overleden Agenda van Leiden Woensdag: Gebouw Steenschuur 6, uur Ledenvergadering „De Natuur vriend" TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen" (Steenstraat 1 a): Tentoonstelling 2j^ eeuw microsco pie. Werkdagen (behalve 's Maan dags): 10—4 uur; 's Zondags 14 uur (Tot 19 September). Rijksmuseum van Oudheden; Col lectie Diergardt-Sieraden uit de Volksverhuizingstijd". Werkdagen 10 —17 uur 's Zondags 13—17 uur (tot 22 Augustus). Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang. BIOSCOPEN. Casino.- „Vrouwen als lokaas", 18 jaar. Lido: „Honderd meisjes en een zee man", alle leeftijden. Luxor: „Pechvogel en Co", alle leeftijden. Trianon: „De gevangene van Zen- da", 14 jaar. Rex: „Ontvoerd uit de harem", 14 jaar. (Donderdagavondcyclus: „De waarheid omtrent ons huwelijk", strikt volwassenen). De aanvangstijden van de biosco pen zijn: Dag. 2.30, 7 cn 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Zondagmorgen overleed in zijn woning na een ziekte van enkele we ken het Leidse raadslid van de Pro testant Christelijke fractie, de heer A. Knetsch. De heer Knetsch werd in 1893 te Noordwijk geboren. Reeds' op jeug dige leeftijd was hij werkzaam in het bloembollenvak. In 1919 werd hij door de A.R. Kiesvereniging te Lisse naar de gemzenteraad aldaar afgevaardigd. In 1946 werd hij lid van de Leidse raad. Zijn arbeidszaamheid als raads lid was groot. Steeds stond hij op de bres voor personeelsbelangen in de ruimste zin van het woord. In de aard was de heer Knetsch con rustige, soms onverwacht snedige figuur, die zijn mening aan de we zenlijke principes, waaraan hij ge hoorzaamde, toetste en op fijnzinnige wijze te berde bracht. In de Leidse raad had hij o.m. zit ting in de commissie voor personeels belangen en in sociale zaken. Sinds 1920 was hij controleur van de ar beidsinspectie. Zijn sociale gevoelens brachten hem er toe een actieve rol te spelen in de Chr. sociale organisatie. In de Christelijke vakbeweging was hij een bekende figuur. Van 12 Juli 1937 tot 15 April 1947 was hij bestuurslid van de Leidse Chr. Besturen bond en in 1943 werd hij gekozen tot voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Tot 1946 had hij bovendien de functie van voorzitter van de afde ling Leiden van de Ned. Chr. Amb tenarenbond. Ook op kerkelijk terrein verrichtte de heer Knetsch veel arbeid. Hij was ouderling en diaken in verscheidene wijkgemeenten van de hervormde kerk, leider van het col lege van notabelen en bestuurslid van de kerkelijke kiesvereniging „Geloof en Belijdenis". Zomerfeest „De Stalen Band" Zaterdag werd door de Ontwikke- lings en Ontspanningsvereniging „De Stalen Band" haar traditioneel ge worden Zomerfeest georganiseerd voor de kinderen der leden van D. S. B. Op het prachtige landgoed Duinrell waar deze feesten werden gehouden, werd thans ook veel last ondervon den van de vele regenbuien, waar door het programma niet in zijn ge heel afgewerkt kon worden. Ruim 300 kinderen en ruim 20 leiders en leidsters namen aan het feest deel Ondanks het minder fraaie weer, werd het programma in een vlot en rustig tempo afgewerkt. De einduitslagen van de kinderspe len waren: Meisjes 6 jaar, blokjes ra pen: 1. Cobie Groenendijk; 2. Coby Hensing en 3. Adriana de Jong. Jongens 6 jaar, blokjes rapen: 1. Joseph Petiet.. 2. Wim Ouwehand; 3. Dikkie Dubbelaar en 4. Piet Gijs man. Meisjes 7 en 8 jaar, krabbenloop: 1. Joke Jongbloed; 2. Jopie Zaalberg; 3 Catry Gout; 4. Gerry Mooyekind en 5 Marie Lens. Jongens 7 en 8 jaar, krabbenloop: 1. Henny de Groot; 2. Hans Verver; 3 Peter van Klink; 4. Hans Rozier en 5. Sjaak Elke.rbout. Meisjes 9 en 10 jaar, zaklopen: 1. Joke Dubbeldam; 2. Betsie Hille- brand; 3. Janna Rozier; 4. Greetje Langerak; 5. Aneke de Wit en 6. Trudy Sinegling. Jongens 9 en 10 jaar, zaklopen: 1. Tonny Hoogeboom; 2. Koos Hensing cm 3. Cornells Kloosterman. Meisjes 11 en 12 jaar, bloempotten- lóop: 1. Johanna Bartels; 2. Suze Ouwehand; 3. Anie Derogée en 4. Martina Kramers. Jongens 11 en 12 jaar, hardlopen: Wim Monfils; 2. Piet Monfiels en 3. Jan Schouten Om ruim 7 uur kwamen de kin deren, zeer voldaan, in vier grote reiswagens der N.Z.H.V.M. weer. te Leiden aan. De.kinderen kregen 's middags een lunch-pakket en werden volop ontr haald met drinken en snoep, zoals chocolade reep en gevulde koek. Het bestuur had een zware taak volbracht en komt een woord van lof toe. De financiën van de Mytylschool, de school voor lichamelijk gebrekkige kinderen, baren zeel zorg. Daaróm is er een comité gevormd voor het orga niseren van een bazar in September aanstaande. Dit comité vraagt om hulp en bijdragen, Alles is welkófn: goederen, levensmiddelen, geld. Elk bedrag, hoe klein oók wordt in dank aanvaard. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrikus Gerardus Maria zn van W. van Velzen en J. P. va Seggelen; Petronella Johanna Aleida Maria dr van B. J. Schiphorst en L. L. J. L. v. d. Velde; Johannes Willem Lconardus zn van J. WesSe- 1 ilis cn J. M. W. A. Lennertz; Eliza beth Helena dr van G. Filippo en P. A. Burggraaff: Reinier Willem Theo- dorus zn van R. J. van Oosten en M. W. v. Griensven; Gerdina Maria Cor nelia dr van S. J. Witteman en J. M. Geerlings. NOORD WIJK AUTOBOTSINGEN Zondagmorgen kwamen op de. hoek De RuyterstraatQ. v. Ufford- straat twee auto's met elkaar in bot sing. Eén der wagens moest een on verwachte zwenking maken, doordat een kind plotseling de weg over stak. Beide wagens bekwamen ern stige schade, doch persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. In de namiddag had nog een bot sing plaats, welke zich niet alleen tot materiële schade bepaalde. Op de Oude Zeeweg ter hoogte van het Ca sino werd een bromfietser ingehaald door een Franse auto, op het moment dat hij een geparkeerde auto wilde passeren. Hierbij kwam hij vermoe delijk te veel op het linker gedeelte van de rijweg, met het gevolg dat hij door de auto werd aangereden. Dr. v. Nes, die direct ter plaatste was, achtte overbrenging van het slachtoffer noodzakelijk. Gevestigd In dc week van 2 tot cn met 7 Augustus. M. du Bois, kantoorbed., Roodborststr. 19; J. Boxhoorn en fam., G. C. van den Bulk, 1.1. kraamverzorg- serg. telegr. KM. Lammensch.weg 104; ster, le Binnenv.gracht 30; M, Butijn, hulshoudster, H. dc Grootstr. 24; A. B. BrandtCourt cn fam., Boerhaavelaan 43; E. M. Creijghton, med. analyste, Hooigracht 54: C. M. Goddijn—Delle- voet, H. Morsweg 108; J. W. Goddijn, H. Morsweg 108; L, F. A. Granberg. Zoeter- v/oudsesingel 95; M. C. Grooff, kinder verzorgster, Maarsmanstecg 25; J. C. Heeren, boekhouder-corresp., Haarlem merweg 58; H. C. Hodde, aas. perso- neelchef, Merelstr. 52; M. A, E, van 't Hoff, praktijkass, H. Rijndijk 65; A. D. A. VersteegHorsman. Kanaahveg 93; A. C. ten Doesschate-Kappeteijn. Groen- hovenstraat 7; W. Kramer en fam.. techn. ambt. KM, Van Bemmelenstr. 32; C J. WallaardLouwrier, Dc la Reij- straat 14; R. Ockerse en fam.. vlieger KM, Kanaahveg 99; J. C. den Os. op- maakster. Julianastr. 73; B. Pleij, Oude Singel 68; S van der Ploeg en fam.. ka pitein KL. Kanaahveg 120; J. Reppel. korp. schrijver KM, Noordeinde 2a; H. M. de Rouw, luit. ter zee II KM, Noord- einde 2n; L F. S. KorsSaulus en fam.. Oude Singel 158a; H. Stouten on fam.. galvaniseur, Tlmorstr. 28; C. H. van RijswijkUijting. Kanaalweg 113; M. PersonsVan de Ven en fam.. Sluis straat 3; H. L. Vos. Rapenburg 12; J. S. Werkhoven en fam.. radiomonteur. Van 't Hoffstr. 25; D. J. van Zadelhoff. Boer haavelaan 30; K. van Zwieten, hulp in de hulsh., Verdamstr. 50. Vertrokken In dc week van 2 tot cn met 7 Augustus. J. van den Berg en fam., Nwe Rijn 46, Ned. Nieuw Guinea; A. Biever, O. Vest 157, 's Gravenhage, Wou- wermanstraat 164; G. Blikman en fam., Tesselschadestr. 19a, 's Gravenhage, Wa genstraat 130: A. Bons, Rijnsb.weg 50, Amsterdam, Marnixstr. 169III; F. Bou- ma, Hooigracht 38, Leiderdorp, Span jaardlaan 10; A. L. Brouwer. De L. de Kantêrstr. 2, 's Gravenhage, Obrcchtstr. 162; K. R. Brouwer, Nleuwsteeg 31, Rot terdam, Mecklenb.laan 12; W. P. M. Brouwer, Morsstr. 62-64, Gecrtruidcn- berg, Marktkazeme; G. C. van den Bulk, le Binnenv.gracht 30. Berkcl en Roden rijs, Noordersingel 17; H. J. Dorkscn, Morsstr. 62-64, Zutphen, Hcmonystr. 15; P. H. van Eek en fam., Pietersk.gracht 4, Oegstgeest. Haarl.trekvaart 22 C; A. J. Engel, Rapenburg 12, 's Gravenhage, v. Stolkweg 2; J. Etman. O. Rijn 124a, Apeldoorn, Molenstr. 94; A. B Faber, Korevarstr. 23. 's Gravenhage. Stuyve- santstraat 67: J. Faber. De L. de Kanter straat 12, Alblasserdam, Oost-Kinderdijk 197; M. MeskersFreelce, Marédijk 40. Wassenaar, Narcislaan 19; S. K. Goei, T. Siegenb.str. 28, Amsterdam, Amstelkade 161; E. E. Hart. aan boord. Goes, Vogcl- zangscheweg 42; A. J. E. Havermans, Zeemanlaan 36. Valkenburg-Houthem. Emmalaan 13: J. E. W. Ho-A-SJoc on famZoeterw.singel 103. Suriname; W. L. M. Holstege, W. Singel 92, Schiedam, Broersvest 31; C. A. A. van Hoogdalem, Noordeinde 2a, Bloemendaal, Bloemend.- weg 287; D. Janssen, v. d. Brandeler- kade 29. Brits Guyana; G. M. A. Koh- schulte Brokhaus. v. d. Brandelerkade 13. Renkum, Julianaweg 8; M. G. Koorn, Morsweg 130a, Enkhuizen. K. Tuinstr. 17; C. K. Lemmers van Toorenburg, Jan v. Goijenkade 30, Amsterdam, Nassaukadc 380 IV; S. K. Lauw, Koninginnelaan 15, Indonesië; P. J. van Leeuwen, Ter Haar- kade la. Amsterdam, De Lairesscstraat llöb: G. P. M. Leger, Cobetstr. 87. Heer len, Benzenraderweg 246; W. I. Wouda Lindhoul, Irenestr. 22, Utrecht. Ahorn straat 23 bis; M. C. M. v. Maarschalker- waart. Hartmanslr. 6. 's Gravenhage. Co- pernicuslaan 131; P. Marijt en fam., Koolstr, 9, Katwijk, Seinpostdw.straat 4; S. .Mennes, H. Rijndijk 83, Oegstgeest, Oranjelaan 2; A. H. van Minnen, J. Pe- sijnshof 9, Oegstgeest, Duivenv.str. 6; D. F. Mook en fam., W. de Zwijgerlnan 17a, Amsterdam, Sinj. Semeynsstr. 35II; J. S. Moolhuizen, P. C. Hooftlaan 1, Onst- wedde, Stadskanaal, Poststr, 40a; J, Muller. Plantsoen 31, Rotterdam, Staten- weg 175aP, Nlcvecn, Morsweg 38, Oegstgeest, Laan v. Arensteln 35; M. Noordhoek Hegt, Rijnsb.weg 14. Gronln- Sen, Emmaplcin 5; L. H. J. Ray makers, lieuwsteeg 31. 's Gravenhage, Nassnu- laan 17; H. J. van Reijn, Breestr. 145a, 's Gravenhage, Zoutmanstr. 98; V. P. Sa- lomonson, Rapenburg 91, Dordrecht, Oranjepark 3; E. A. M. van Schalk. Boerhaavelaan 47, Delft, Kantoorgr. 8; R. J. Scholtmeijer. J. Lievensstraat 20. Heemstede, H. W. Mesdaglaan 31; G. J. C. KnoppertsSchouten. Roodenb.str. 53. 'sGravenhage, Koninginnegracht 85; A. J. Sleijser, v. d. Brandelerkade 13. Ren kum. Julianaweg 8; M. Slierings, Dui- zendraadsteeg 11. Ermelo. Hamburger- weg 45; F. J. Sommer, W. Singel 104a. "s Gravenhage, W. Pyrmontkade 114; P. J. van der Spek en fam., H. Rijndijk 30. Vollenhove.. B68A; S. M. Taverne, Stieltjesstr. 42. 's Gravenhage. Waalsd - weg 25; P. N. J. Teng. De L. de Kanter straat 28 B. Indonesië: Raden S. Tirto- mihardjo, Watersteeg 4, Banm, Eemstr. 14; E. J. H. van Tongeren, Soembastr. 63. Haarlem, H. v. Alphenstr. 35; L. Tijs- sen en fam., Mauritsstr. 51. 's Graven hage, Nunspectlaan 305; G. Velthuijzen, Rijnzichtstr. 19. Ouder-Amstel. Hoger- einde 37; D. Veninga. Tesselschadestr. 28. Utrecht. Pr. Hendriklaan 89; A. Ver heul, Thorbeckestr. 47, Voorburg. Van Deventerlaan 34; P. van der Walle en fam.. Toussaintkade 5a. Katwijk, J. v. Brokelstr. 15; J. T. Wiebes, v. Óldenbar- neveltstraat 48, 's Gravenhage. Hollan derstraat 54. Aetherklanken DINSDAG. TELEVISIE-PROGRAMMA. N.T.S. 20.15—21.45 Gevar. Film programma. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VP RO:' 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Bariton en piano. 12.00 Gram. 12.20 „Zending en Bijbelverspreiding", caus. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram 13 00 Nws. Meded. 13.30 Dansmuz. 14.00 Wij ontdekken Amerika!, caus. met muz. 14.30 Gram. 15.00 Cabaret. 15.30 Gram. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Hammondork. 17.30 Lichte muz. 17.45 Rep, en gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianosp. 18.30 Mandoline-ork. 19.00 Paris vous porie. 19.05 Lichte muz. 19.35 Volksliederen. ,20.00 Nws. 20.05 Wereldmuzlekeoncours te Kerkrade. 20.50 Cabaret. 21.05 Gram. 21.35 Omr. ork., koor en sol, 22.15 Buitenl. overz. 22.30 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.3(1 Gram. 7.45 Morgengebed cn lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Voor de jeugd. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 „Als do ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- cn tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Katholiek nws. 13.20 Am us. ork. 13.50 Gram. 14.00 Omr. ork. 14.45 Kinderkoor. 15.00 Gram. 15.30 „Ben je zestig?" 10.00 Voor de zieken. 16.30 Zielcenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.; Mevr. E. Slui- zer-Backc: „Uitwisselingsprogram ma over Noorwegen". 18.00 Instr. trio en sol. 18.20 Sportprpatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 .Uit het boek der boeken". 19.30 Gram. 19.50 „Waar om de actie „Voor God"?, gesprek. 20.00 „Cusi fan tutte", opera. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Marktberichten ROTTERDAM. 9 Aug. Vee. Aanvoer totaal 1397 stuks, waarvan 800 koeien en 597 varkens." Prijzen; koe.en 2.75—2.90, 2.60—2.70, 2.20 —2.50 en varkens f 2.03—2.00—1.98 per kg. levend gewicht Koeien, aan voer korter, handel vlot, prijzen iets hoger, prima's boven notering, var kens aanvoer iets meer, handel wil lig. prijzen a's vorige week.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3