Stompwijkse jaarfeest besloten met een zeer geslaagd concours hippique Spectaculaire springnummers Kinderfeesten in Stompwijk Max, Rhenens oudste leeuw, maakte gisteren een sprong naar de vrijheid B.B. UC. LtlUbfc. LOUKA1N1 1'WfcillJL. oLVAU PMOlJNA EN WEER SCHEEN DE ZON Evenals de vorige dag was er gis teren ook voor het concours hippique te Stompwijk enorme belangstelling. Het terrein van de heer v .d. Bosch bood een fleurige aanblik. De tri bunes waren overvol en ook langs de lijn was geen plaatsje onbezet. Na het openingswoord van de heer Boogmans kwamen de éénspan nen tuigpaarden aan de beurt in de limietklasse tot ƒ200. De uitgeloofde prijzen waren voor: -. De 4-jarige ruin Bento, eigenaar en berijder Adr. Schrauwen te Ze- venbergsehoek. 2. Roberto, eigenaar en berijder Th. Ebervceld te Gouda. 3. Roland, eigenaar Gebrs. Da- men te Langbroek en berijder C. Da- men. 4. Kniertje, eigenaar A. Buurman te Heemstede en berijder D. Bulk. 5. Victor, eigenaar P. C. C. v. d. Pouw, Den Haag met als berijder B. v. d. Touw. Eervolle vermeldingen verkregen de paarden Blonde Peter en Nedie. De uitslagen voor de éénspan tuig paarden limiet tot 600,waren: 1, Marijke, eigenaar B. Seldenrijk te Soestdijk met berijder D. Bulk. 2. Bento, eigenaar Adr. Schrauwen te Zevenbergschehoek met berijder de eigenaar. 3. Busto, eigenaar P. C. C. v. d. Touw en berijder J. v. Touw. 4. Roberto, eigenaar en berij der Th. Eberveld te Gouda. Eénspan tuigpaarden limiet 1200: 1. Romeo, eigenaar en berijder Th. Eberveld te Gouda. 2. Marijke, eige naar B. Seldenrijk te SEoestdijk met berijder D. Bulk. 3. Petri, eigenaar Adr. Schrauwen en berijder Van Del den. 4. Wimpo, eigenaar P. v. d. Touw met berijder B. v. d. Touw. Jacht springconcours. Vervolgens kwam het grote jacht springconcours aan de beurt. Voor dit nummer waren een groot aantal paarden ingeschreven, terwijl tevens nog enige deelnemers aan de lyst waren toegevoegd. Met volle belang stelling en niet minder spanning zijn de prestaties van deze springpaarden en ook van hun berijders gevolgd. Niet steeds voldeden de paarden aan de eisen van het concours of waren tot driemaal toe ongehoorzaam, zodat deze paarden uit geschakeld moes ten worden. Als prijswinnaars kwamen ten slot te in de ring de paarden: 1. Napo leon, eigenaar en berijder maj. W. F. K. Bischoff van Heemskerck te Was senaar, die de meest bewonderens waardige prestatie leverde en het parcours foutloos beëindigde in 88 3/5 seconde. 2. Radja, eigenaar en berijder J. L. van Wingerden te Scheveningen die met 8 strafpuAten een tijd maakte van 88 4/5 sec. 3. Our Hope, eigenaar en berijder W. Scheeren te Vught, die 8 strafpunten maakte en uitkwam op 94 sec. 4. Walscure, eigenaar eveneens de heer Scheeren die uitkwam op 98 3/5 sec. DAMES SCHAKEN OM NED. KAMPIOENSCHAP Fenny Heemskerk heeft de leiding De uitslagen van de vijfde ronde van het tournooi om het schaakkampioen schap van Nederland (dames) luiden: Mevr. Heemskerk—Mevr. Roodzant 10; Mevr. HubertMevr. Van der Veen 01; Mevr. KlynMej. De Klerck 10; Mej. BouwmanMevr. Van Aalst afgebroken partij. Stand na de vijfde ronde: 1. Mevr. Heemskerk 4J^ punt; 2. Mevr. Roodzant 4 pnt; 3. en 4. "Mevr. Klyn en Mevr. Van der Veen 3 pnt; 5. Mevr. Van Aalst iy2 nt en 1 afgebroken partij; 6. Mej. Bouw man 1 pnt, 2 afgebroken partijen; 7. Mej. De Klerc^j^ pnt, 1 afgebroken partij; 8. 5. Rodeo, eigenaar en berijder maj. mr. R. J. E. M. van Zinicq Bergmann, die 1 fout maakte en uitkwam op 99 2/3 sec. 6. Zampa, eigenaar en be rijder de heer W. Scheeren te Vught, die e.en tijd maakte van 100 1/4 sec. 7. My Hope, eigenaar Ph. L. Hark- man te Den Haag en berijder de heer Pruikemaker 101 2/5 sec. 8. Tarra Ro- mana, eigenaar en berijder W. Schee ren te Vught met een tijd van 102 sec. Het tweespan Corina en Marijke van Steehouwer uit Dubbeldam maakte een goede Indruk. Eénspannen tuigpaarden. De vijfde rubriek van het concours was éénspannen tuigpaarden in de open klasse, waarvoor de prijzen werden behaald door: 1. Jancko, de vosgruin. 2. Romeo, de ruin van Th. Eberveld te Gouda. 3. Petry, de 5- jparige ruin van Adr. Schrauwen. 4. Wimpo de bruine ruin van P. v. d. Touw uit Den Haag. Ook gisteren was de Stompwijkse bevolking in feeststemming. Vlaggen wapperden en voor alle bewoners was het de echte jaarlijkse plezier- dag. Met feestmutsen en feestneuzen gaven velen uiting aan hun vrolijke stemming, waardoor onder de beste omstandigheden op het feestterrein de spelen voor de schoolkinderen een aanvang konden nemen. Het feestcomité had handen vol werk om alles een goed verloop te doen ne men. Het is vooral aan het organisa tietalent van de heer Boogmans te danken, dat onder de uitgelaten schooljeugd nog de nodige orde be waard kon blijven. Dat neemt echter niet weg dat de kinderen him uiterste best gedaan hebben om een prijs te behalen. Het eerst kwamen de meisjes aan de slag. De eerste klasse meisjes zet te zich aan het blokrapen. Alle' eer ste klassers namen aan het spel deel maar slechts 4 meisjes kwamen voor een prijs in 'aanmerking n.l.: 1. Ria de Bruin. 2. Annemieke Luk, 3. Stien- tje van Aijn en 4. Annie v. d. Bos. De tweede klasse ging aan het bal- lenrapen en als prijswinnaars plaat sten zich: 1. Lenie Looze, 2. Ria Lui ten, 3. Hendrin Hooymans en 4. Hen- drientje Zuidgeest. Voor de derde meisjesklasse stond vlaggeplanten op het programma. Op soms verrassend vlugge wijze heb ben de meisjes haar taak vervuld en voor de 5 prijzen kwamen in aan merking: 1. Greta Havik, 2. Roza Scheffers, 3. Adrie van Haastert, 4. Nelly de Hollander en 5. Riennie Bennis. Touwtjespringen was voor de vier de klasse uitgedacht en de prijzen Een spectaculaire sprong uit het concours hippique. werden behaald door: 1. Plony van der Salm, 2. Ans van Santen, 3. Pau la Belt en 4. Coby Groeneweg. De vijfde en zesde meisjesklasse was samengevoegd en legden zich toe op zo vlug mogelijk ophangen van de was. Nummer 1 was Gerda Disseldorp, 2. An van Swieten, 3. Henny van Haastert, 4. Bep van Santen en 5. Trees je van Santen. Ook de 7e en 8ste klasse deden samen met de stoelendans. De uit slagen waren: 1. Mieke Verhagen, 2. Annie van Schie, 3. Ria Disseldorp, 4. Ria de Groot en 5. Riet Janson. Hiermede waren de spelen voor de meisjes ten einde en kwamen de jongens aan de beurt. Eerste klasse blokrapen: 1. Steph. v. d. Brink, 2. S. van Bohemen, 3. T. Knijnenburg, 4. J. Disseldorp, 5. G. van Santen,- 6. A. van Haastert en 7. N. Groeneweg. Tweede klasse zaklopen: 1. A. Olie hoek, 2. L. Vogelaar, 3. Th. van der Pijl, 4. L. Googmans, 5. W. de Cler en 6. W. Overdevest. Derde klasse hoepelrace: 1. J. van Veen, 2. G. Luk en 3. H. van Leeu wen. Vierde klasse blind kruien: 1. Nico Hilgersom, 2. Wim Janson, 3. Jan Onderwater en 4. Aat van Leeuwen. De vijfde, zesde en zevende klasse deden de hordenloop. Eerste waren Kees Knijnenburg en Chr. Boon, tweede Leo Schragen en Kees Vrees wijk, derde Sjaak Kappetein en Ge rard Havil en vierde Wim van Bohe men en Nico van der Salm. Dan i kwam een van de mooiste nummers aan de beurt en wel de één spannen tuigpaarden gereden door dames zonder assistentie van een heer. Vol bewondering is dit num mer gevolgd en het was opvallend hoe statig de dames de paarden lie ten lopen. De prijzen werden toege kend: 1. Romeo, eigenaar Th. Eber veld te Gouda en berijdster mevrouw EberveldVerweij, die de door het gemeentebestuur van Leidschendam aangeboden toiletstel (pleet) in ont vangst nam benevens een door de Amstel Brouwerij aangeboden beker voor het schoonste geheel; 2. Marijke, eigenaar B. Seldenrijk te Soestdijk, berijdster mevrouw G. Geertsema Bulk, die de drie-armige luchter (pleet) ontving, aangeboden door Brinkers Margarinefabrieken te Zoe- termeer; 3. Artist, eigenaar P. v. d. Touw, berijdster mevrouw van Del denv. d. Touw, die het door de heer J. van Esveld te Leidschendam aan geboden roomstel (pleet) ontving; 4. Wimpo, eigenaar P. v. d. Touw en berijdster mej. Jongejan, die het ca deau, een compotschaal (pleet) van de heer P. Vergeer (Het Blesse Paard) in ontvangst nam. Tandemrijden. Na deze bewonderenswaardige de monstratie volgde als slot het tan demrijden voor tuigpaarden gespan nen voor 2-wielig rijtuig. Voor dit nummer vielen de prijzen ten deel aan de paarden: 1. Jancko en Artist van de heer P. v. d. Trouw; 2. Zampa en Bayaard van de heer A. .Steehou wer te Dubbeldam; 3. Romeo en Ro berto van de heer Th. Eberveld te Gouda. Stompwijk heeft met dit schitte rende paardenfestijn haar goede roep weer eer aan gedaan. De harddrave rijvereniging kan dan ook met vol doening op deze demonstratie van paardensport terugzien. Wij spraken na afloop nog even de voorzitter, de heer C. Waayer, die zich verheugde over 'het goede ver loop van het feest dat weer de kroon heeft gezet op de zo moeizame ar beid, welke de voorbereiding van zulk een uitgebreid programma met zich brengt. De heer Waayer hoopte dat het volgende concours op dezelf de geanimeerde wijze zal verlopen. Na deze paardensportdemonstratie hebben de Stompwijkers nog volop genoten van de kermis op het veld. Bovenal klonk steeds het knallen van het Hoofd van Jut, dat niet al leen door sterke mannen maar ook door de gespierde Stompwijkse da mes een grote attractie vormde. Stompwijk heeft enige dagen de arbeid onderbroken maar nu is de bevolking voldaan over het genotene weer met ijver en vlijt tot het gewo ne leven teruggekeerd. NET IETS TE KORT Enkele honderden bezoekers in Ouwehands dierenpark op de Greb beberg te Rhenen zijn gisteravond getuige geweest van een uitbraak- poging van Max, de oudste leeuw uit de dierenfamilie van het park. Iedere avond sluit oppasser Lubout tegenover het leeuwenterras de grote fontein af, welk werkje hij verricht onder het wakend oog van zijn oude vriend Max. Ook gisteravond was het weer hetzelfde beeld: Lubout aan de fontein en Max aan de rand van de gracht, die de scheiding vormt tus sen mens en dier. Paniek. Plotseling echter deed Max een paar passen achterwaarts en terwijl hij een rauwe kreet uitstootte, maak te hij een enorme luchtsprong in de richting van zijn oppasser, die daar temidden van het publiek stond. De toeschouwers, die dachten dat de leeuw de overkant van de gracht zou bereiken, geraakten in paniek, doch een harde plons deed de bezinning terugkeren: De afstand bleek net iets te groot te zijn voor Max. Volmondige redding. Oppasser Lubout en een van zijn helpers begrepen wel, dat de leeuw zo spoedig mogelijk uit zijn benarde positie diende te worden bevrijd. Zij begaven zich op het leeuwenterras met een lange ladder en staken deze de leeuw toe. Het geschrokken dier wilde er echter niets van weten en sloeg wild naar dat vreemde ding. Tenslotte gelukte het oppasser Lu bout de onderste sport van de lad der in de leeuwenmuil te krijgen. Max beet er in en hield zichzelf zo krampachtig vast, dat de beide op passers hem op deze wijze uit het wa ter konden optrekken. Blijspel. De inmiddels steeds groter gewor den schare van toeschouwers wachtte vol spanning af wat Max nu zou gaan doen. Langzaam weken de beide op passers achteruit, daarbij de ladder hanterend als afweermiddel. Zonder ongelukken slaagden zij er ten slotte in de uitgang te bereiken, op de voet gevolgd door de oude Max die toch maar eieren voor zijn geld koos en volstond met zich het natte gracht water van zijn lange manen te schud den. Er steeg een zucht van verlich ting op uit het talrijke publiek toen oppasser Lubout ten slotte met een vriendelyk woord tot Max het hek achter zich sloot. WEL VRIENDSCHAP! Maar de kas is zoek. De plannen van de Rotterdamse Reisvereniging „Vriendschap doet "Reizen", om dit jaar een reisje per touringcar naar de Drachenfels te maken, hebben geen doorgang kun nen vinden, want aan de kas van de penningmeester bleek op een zeker ogenblik 1500 te ontbreken. De thesaurier, de 57-jarige los- werkman L. P. uit Rotterdam, erken de Donderdag voor de Rotterdamse rechtbank, dat hij het geld aan ster kedrank had uitgegeven. Het O.M., rekening houdend met het feit, dat P. nog nimmer was ver oordeeld, eiste negen maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd. Uitspraak 19 Augus tus. BELANGRIJKE RADIO UITZENDING. In verband met de komende actie „Voor God", die op 15 Augustus in geheel Nederland als bliksemactie op de bekende wijze .verkoop en trek king op één dag) wordt gehouden, zal Dinsdagavond 10 Augustus een be langrijke radio-uitzending door de KRO worden verzorgd. De uitzending zal worden geleid door mr. A. Die- penbrock en heeft plaats tussen 19.50 en 20.00 uur. Men vergete vooral niet op die tijd af te stemmen op Hilver sum H (KJR.O.). S.V.L.V. OP KAMP SLV dat voor het eerst deelneeOil aan het kamp, doet het goed. De resultaten zijn: Athletiek: B-klasse 100 m. hardlopen: 3e v. Paasen; 600 m. 2e Leo Karremans; 3e v. Paassen; Estafette 4 x 100 m. eer eerste plaats; C-klasse: 300 m. J. Schrij vers 3e; 4 x 80 m. een 4e plaats. V.N.L. IN VUGHT De resultaten van VNL in het kamp war enals volgt: Voetbal: De Meer (A'dam)—VNL 1—6 VVP (Den Haag)—VNL 0—6. Athletiek: Verspringen: le Egter v. Wissekerke; Hardlopen (100 m.): le Eg- ter v. Wissekerke; 300 m.: le Egter v. Wissekerke. D.O.S.R. Op het DOSR-terrein te Roelofarendsveen wordt Zondag de eer ste wedstrijd gespeeld van een serie ne derlaagwedstrijden en wel tegen het Amsterdamse Gold Star I. Aanvang te 2.30 uur. Voor de komende weken zul len dan nog wedstrijden volgen tegen oa. Alphia en Lenig en Snel uit Den Haag. Vooraf speelt Zondag nog te 12 u. DOSR 2 tegen MMO. POSTDUIVEN „De Duinkllevers" (Noordw.hout) Uitslag van de wedvlucht met jonge dui ven vanaf Mons op Zondag 1 Aug. Af stand plm. 204 km. In concours 96 dui ven. Gelost te 7 uur met ZW-wind. Aan komst le duif 10.25.24 u., snelheid 997,72 meter er min. 1, 27 P. Heshof; 2, 21, B. v. d. Linden; 3, 5, 8. 19, 20 Pav. Sint Jein; 4, 6. 18 Duijndamv. Denzen; 7. 28 C. de Kan; 9, 15. 30 PeetersBroek hof; 10, 23 A v. d. Burg. Concours-Commissie Rijn en Gouwe Wedvlucht vanaf Mons met 625 duiven. Gelost om 7.30 uur. De eerste duif had een snelheid 1265 meter per min.. Aan komst eerste duif 09.55.41 uur. De uit slag is als volgt:,W. v. d. Jagt, Waddinx- veen 1, 11; C. v. Leeuwen, Nieuwveen 2, 4; J. Degenkamp, Boskoop 3, 18; F. Kip, Waddinxveen 5; J. D. v. Rijn, Bodegra ven 6, 9, 19; A. Arnoldussen, Alphen a. d. Rijn 7; J. Woerde, Nieuwkoop 8; C. Oostveen, Bodegraven 10. Burgerzin, burgerplicht. Opbouw en oefening in tijd van vrede, Bureau B.B. Langebrug 56, tel. 30111 ONEERLIJKE P.T.T.-MAN GISTEREN GEVONNIST- Voor de Bredase rechtbank heeft gistermiddag terecht gestaan een voormalige P.T.T.-beambte uit Breda, die zich in de tijd van enkele jaren geld en goederen uit brieven en pak jes, welke hij had moeten bezorgen, had toegeëigend. Toen de officier van justitie de omstandigheden schetste, die tot de ze daden hadden geleid, stelde hij er tegenover, dat het publiek zich on voorwaardelijk beschermd moet we ten door de soliditeit en de eerlijk heid van de P.T.T.-employé. Aan dit principe, zo zeide hij, mag niet ge tornd worden. Daarom eiste hij te gen de verdachte een gevangenisstral van 1 jaar, waarvan 4 maanden voor waardelijk met een proeftijd van T jaar en onder toezichtstelling van de R.K. Reclassering. Mr. Smit, de verdediger van ver dachte, beperkte zich tot een uitge breide schets te geven van de om standigheden die voor de verdach te aanleiding zijn geweest tot het begaan van deze fouten. De uitspraak is over 14 dagen. FRAUDULEÜSË POSTMAN TROK NAAR AUSTRALIË Ten postkantore van Bergen op Zoom is fraude ontdekt, gepleegd door een ambtenaar uit Bergen op Zoom, die thans bijna 2 maanden geleden naar Australië emigreerde. Betrokkene zou kort voor zijn ver trek door inlagen van spaarders fou tief in de administratie te vermelden, zich gelden hebben toegeëigend. Deze fraude is aan het licht gekomen, toen een spaarbankboekje voor rentebij schrijving werd ingezonden. Andere door hem behandelde spaarbank boekjes zijn inmiddels opgevraagd, daar men wel vermoedt dat deze fraude zich niet tot één boekje zal beperken. De omvang van deze frau de heeft men daardoor nog niet kun nen vaststellen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8