Stompwijkse kortebaandraverij was het hoogtepunt in 45-jarige traditie Ruw spelend Nederland won met 20 van Surinaams elftal Als Marechaussee ben je wat! De Sleutelstad" organiseerde interessant waterpolotournooi DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 FEEST MET PRACHTIG WEER IhIIbBhHBBBBS De kampritten waren spannend De Jaarlijkse kortebaandraverij gisteren op het land van de heer C. J. van den Bosch gehouden, is wel een van de meest geslaagde der paarden sportfeesten, waardoor Stompwijk door het gehele land een goede naam heeft verkregen. De harddraverijvereniging, gesticht in het jaar 1909, heeft nu voor de 45ste maal een harddraverij op de korte baan gehouden. Stompwijk had zich hiervoor feestelijk getooid. Te ongeveer half twee des middags stond bij de Kniplaan de fanfare, welke j.l. Zondag een eerste ere-prijs heeft behaald, opgesteld om de ere voorzitter van de paardensportvereniging, burgemeester H. Banning, op feestelijke wijze naar het terrein aan de Meerlaan te begeleiden. Verge zeld van zijn echtgenote had de burgemeester in een open landauer plaats genomen. Dadelijk na aankomst op het terrein sprak de burgemeester een openingswoord, waarin spr. memoreerde dat de laatste tijd de kortebaan- draverijen moeilijkheden ondervinden. Stompwijk zou echter Stomp wijk niet zijn, indien de jaarlijkse paaardensportdemonstratie niet zou doorgaan. Spr. wenste de zeer vele belangstellenden van harte welkom en hoopte dat allen een recht aangename middag zouden hebben in het aloude Stompwijk. naar B. F. L. M. Meulder en berij der J. van Leeuwen Jr. 2. Playsier, eigennaar J. C. Hof dijk en berijder de 17-jarige J. Wa genaar. 3. Octavia, eigenaar Jb. Haan en berijder J. van Leeuwen Jr. 4. Opveger, eigenaar C. Swart en berijder C. Swart. De 5e en 6e prijs werd verdeeld over de paarden Ostrogatta K, eige naar Graaf van Bijlandt met berij der H. C. ten Hagen, Prinses Zoga, eigenaar J. W. Kouffeld en berijder J. Wagenaar en Louis F H, eigenaar W. J. A. van Schijdel met J. T. de Graaf als berijder. Voor velen kwam na de grote ver rassing vanwege de totalisator, die op het winnend paard uitbetaalde 34.90 voor de eerste loop, 3.60 voor de tweede loop, ƒ4.40 voor de derde loop en ƒ2.20 voor de vierde loop. Prijsuitreiking. In t„Het Blesse Paard" volgde daarna de uitreiking der prijzen door burgemeester Banning, doch alvorens daartoe werd overgegaan heeft de heer C. Waayer als voorzitter van de harddraverijvereniging „Nooit Ge dacht" hartelijke woorden van dank gesproken tot de bestuursleden van de vereniging die door zeer veel werk te verzetten deze draverij tot in de puntjes hebben weten te verzorgen. Speciaal de secretaris heeft zich bui tengewoon veel moeite getroost. Ook had spreker alle waardering voor de eigenaars en de berijders van de Ooststar winnaar De paardensport nam nu een aan vang. Niet minder dan 27 paarden gingen kampen om de mooie geldprij zen welke beschikbaar waren gesteld. De eerste omloop had tot gevolg dat 13 paarden na de nodige kamprit ten moesten afvallen; zodat voor de tweede omloop in aanmerking kwa men Luita Scott, Opveger, Louis F. H., Quicklioper, Playsier, O Nelly Zo- ra, Prinses Zora, Oviedo A, Partout, Octavia, Ooststar, Meintje V, Ostro gatta K en Laetare A. Nadat de 2 laatste paarden een kamprit hadden gemaakt, welke ge wonnen werd door Ostrogatta K. kwamen voor de derde omloop 6 paarden in aanmerking n.I. Ostro gatta K. Playsier, Opveger, Prinses Zora, Ooststar, Louis F H en Oc tavia. Prijswinnaars aan de start. Nu kwam vooral de spanning on der de aanwezigen, omdat nu de prijswinnaars aan bod kwamen. Me degedeeld werd, dat de rijders onder ling besloten hadden dat Ostrogratta K, Prinses Zora en Louis F H niet meer aan de vierde en laatste om loop zouden meelopen en dat de be rijders van deze paarden die voor de 5de en 6de prijs in aanmerking kwa men, deze prijzen onderling zouden verdelen. De eindstrijd ging derhalve tussen de paarden Octavia, Playsier, Opveger en Ooststar. De eerste rit werd gewonnen door Octavia, de tweede door Playsier, zodat 'n kamp- rit uitkomst moest brengen en deze werd gewonnen door Playsier. Da twee ritten tussen Opveger en Oost- star werden beide keren gewonnen door Ooststar. Uit deze omloop moest nu nog ge lopen worden om de eerste en twee de prijs. De eerste rit ging tussen Playsier en Ooststar en werd ge wonnen door Ooststar, de tweede loop waren beide paarden gelijk aan de finish waardoor ook nog een kamprit gereden moest worden en deze werd gewonnen door Ooststar. De uitslag. Daarmede waren de kortebaanrit- ten beëindigd en de prijzen werden gewonnen door: 1. Ooststar, eige- Het internationaal tournooi van de Vereniging van Nederlandse Tennislera- ren werd te Noordwijk voortgezet. De resultaten van de tweede dag luiden: Heren enkelspel: Eerste ronde: Haazebroek si. Young (Gr.Br.) 62 62 75; Van Beem sl. Bemaert 62 60 61. Tweede ronde: Tregonning (Austr.) sl. Poot 63 64 36 64: Haazebroek sl. Bruin 63 75 75: Contet (Fr.) sl. Schuuring 62 60 68 62; Probst (Did.) sl. Van Beem 6—4 6—2 6—1. Heren dubbelspel: Eerste ronde: W. Hemmes en Schuu ring sl. van Vliet en Van der Torre 61 63 62: Schuermeier (Zwits.) en Moh. Ali Morabek (Eg.) sl. Poot en Buytelaar 60 62 62; J. de Mos en Van Beem sL Haazebroek en Bernaert 60 61 60; Cawthorne en Tregonning (Austr.) sl. Kauling en Balje 62 61 63: A. Hemmes en Parlevliet sl. Noordhoek en Heemskerk 6—0 6—3 6—1. DAMES SCHAKEN om nationale titel De uitslagen van de vierde ronde van het tournooi om het Nederlands schaak kampioenschap voor dames te Alkmaar gespeeld lulden: Mevr. Roodzantmevr. Klijn 10; mevr. Van Aalstmevr. Hubert 10; mevr. Van der Veenmevr. Heemskerk 01. Na deze ronde is de stand: 1. mevr. Roodzant. 4 punten; 2. mevr. Heemskerk 3'/£; 3. en 4. mevr. Klijn en mevr. Van der Veen 2 pnt; 5. mevr. Van Aalst V/,', 6. mej. Bouwman, 1 plus een hangpartij; 7. mej. De Klerck plus een hangpartij 8. mevr. Hubert y AFVALWEDSTRIJD L.S.B. De eerste ronde van de jaarlijkse af- valwedstrijd van de L.S.B. zal worden gespeeld in de week van 30 Aug.4 Sept Aanmelding uiterlijk 23 Aug. bij de wed strijdleider de heer J. Padding, Hoge- woerd 86. Voor de derde maal zal, op Zaterdag 4 Sept. te half drie in de Stadsgehoor zaal de massakamp tussen schakers uit de Burgerij en die der Ambtenaren wor den gehouden. De deelneming staat voor ieder schaker open. ook als is men geen lid van een aangesloten vereniging. In schrijving uiterlijk Woensdag 1 Septem ber, Hogewoerd 86. Mr. A. DE GROOT WERD KAMPIOEN VAN L.S.G. In de winter wedstrijd van het LSG eindigden W. Demmendal en Mr. A. de Groot gelyk als eerste in de hoofdgroep. Een beslissingsmatch werd door Mr. De Groot gewonnen met 2',waarmede deze het kampioenschap en "de zilveren wisselbeker won. Postduif je K. in een van de kamp ritten met Oviedo A, welke laatste winnaar werd. Foto: v. d. Horst paarden, die aan het overtalrijke pu bliek een middag van ware paarden sport hebben geschonken. De politie kreeg tevens een bedankje voor de goede regeling op het veld. Nadat de geldprijzen waren uitge geven had de Amstel Brouwerij nog een beker beschikbaar gesteld voor de eigenaar van het winnende paard de heer B. de Meulder. De berijder van dit winnende paard, de heer F. A. Bosveld, ontving nog een flinke bos gerookte paling, geschonken door de heer B. P. van Esveld. In „Het Blesse Paard" was inmid dels een ware feeststemming ontstaan en de Stompwijkse bevolking heeft tot laat in de avond het jaarlijks sportfestijn in gezelligheid uitgevierd. WIELRENNEN AREND VAN 'T HOF WON RONDE VAN SANTPOORT Onder grote belangstelling is Woens dagavond de Ronde van Santpoort ver reden. Evenals vorig jaar eindigde deze wielerwedstrijd in een overwinning van Van 't Hof. Op het parcours over 75 km met in totaal 90 ronden, bleef het pelo ton geruime tijd bij elkaar, totdat een schuchtere uitlooppoging Kayer (Hoorn) een voorsprong bezorgde. Er waren toen nog 25 ronden te rijden. Zes ronden voor het einde bedroeg zijn voorsprong nog 150 meter maar een energieke sprong van Arend van 't Hof, die uit de achter hoede naar voren kwam, wijzigde het aspect van de strijd geheel. Hoewel fel belaagd door het peloton behield Van 't Hof de leiding om tenslotte met een 'lengte voorsprong over de eindstreep te gaan. De uitslag was: 1. A. van 't Hof (Sassenheim) in 1.52.40; 2. H. Wiese (Amsterdam); 3. J. Wuurman (Amster dam): 4. Van Heusden (Amsterdam); 5. W. Eelsing (IJmuiden); 6. J. van Sas (Den Haag»; 7. Olivier (Amsterdam); 8. F. Schild (Amsterdam); 9. Geldermans (Beverwijk); 10. Cornelisse (Halfweg) B0BET VERBETERDE HET TOURRECORD De winnaar van de tour 1954 Louison Bobet heeft de 4855 kilometer van het parcours afgelegd in 140 uur 9 minuten 35 seconden, wat een gemiddelde bete kent van 34,639 km/u, een nieuw wed strijdrecord. Het oude record stond ook op zijn naam. Hij maakte het in 1953 toen zijn totaaltijd voor de route van 4479 kilome ter 129 uur 25 minuten 55 seconden be droeg, algemeen gemiddelde 34.605 km/u HARRIS SLOEG VAN VLIET OPNIEUW Te Aarhuus is een sprintwedstrijd voor profs gehouden, welke door de Brit Harris werd gewonnen. In de halve fi nales won van Vliet van de Zwitser Plattner en Harris van de Fransman Senfftleben. Harris won de finale van onze langenoot Van Vliet. GERRIT V00RTING WON ACHT VAN CHAAM Onder uitstekende weersomstandighe den en een enorme publieke belangstel ling is de klassieke wegwedstrijd, de Acht van Chaam, gereden. Duizenden hadden zich langs het 8 km. lange parcours geschaard om de, op Suy- kerbuyk na. volledige Tour de France- ploeg toe te juichen. Voor de start van de wedstrijd voor professionals werd de ploeg van Pellenaars door de burgemees ter van Chaam, de heer A. J. M. Schram, toegesproken. Hoe zwaar het parcours was, blijkt duidelijk uit het feit, dat van de 60 deel- In de laatste wedstrijd, welke het Ne derlands Bondselftal tijdens rijn West- Indische tournee speelde, hebben de Oranjehemden te Paramaribo een 20 overwinning behaald op het vertegen woordigend elftal van Suriname. Helaas is deze ontmoeting door te hard spel van Nederlandse zijde ontsierd en destemeer viel dit te betreuren, aange zien de Nederlanders in alle onderdelen van het spel een meerderheid demon streerden. Het werd. vooral na rust, een onsportieve vertoning, in het bijzonder toen ook de Surinaamse spelers zich aan ruwheden begonnen schuldig te maken. De Surinaamse aanval was niet opge wassen tegen het stugge spel van de Ne derlandse verdediging, waarin Terlouw een uitstekende partij speelde en met zijn goed positie kiezen de beste man van het veld genoemd mocht worden. Ondanks het overwicht was de Neder landse voorhoede, die goed combineerde, doch waarin het schieten slecht was ver zorgd, al evenmin tot grootse dingen in staat. In de zeventiende minuut kon Bleyen- VOETBALWED5TRIJD met donderbus-omlijsting Scheidsrechter Karei van der Meer is een week eerder dan de Nederlandse voetbalploeg en de andere officials uit de West teruggekeerd. Op uitnodiging van de Curagaose Voetbalbond had hij de derde wedstrijd van de trip, waarin het Nederlands elftal met 2—1 van Cu- ragao verloor, gefloten. Voorts heeft hij in Willemstad een lezing gehouden over zijn belevenissen als scheidsrechter in de verschillende landen en tenslotte heeft hij nog een lezing gehouden voor Curagaose scheidsrechters over de tech niek van het moderne scheidsrechteren. Voor beide lezingen bestond veel be langstelling. Scheidsrechter Van der Meer heeft ons iets van zijn ervaringen <5p Curagao ver teld. In de eerste wedstrijd tussen Cura gao en het Bondsteam was er van strijd geen sprake, zo overheersten de gasthe ren. Het publiek, in zeer grote getale op gekomen, was zeer rustig. In de andere wedstrijd, waarin hij als scheidsrechter fungeerde, hebben de Nederlandse spe lers zeer energiek gespeeld, om een goed resultaat te bereiken. Het was een avond wedstrijd met prachtig kunstlicht. Na tuurlijk was het veel koeler dan over dag. Het is een felle wedstrijd geworden, een tikje in Zuidamerikaanse sfeer, zoals scheidsrechter Van der Meer zich uit drukte, met donderbussen en schietpar tijen. !r. HOPSTER NIET VAN PLAN AF TE TREDEN Na afloop van de voetbalwedstrijd tus sen Suriname en Nederland heeft de verslaggever van het ANP aan de voor zitter van de KNVB ir. H. F. Hopster gevraagd of de bondspraeses de lopende geruchten als zou hij op de buitengewo ne bondsvergadering van 14 Augustus a.s. zijn functie ter beschikking stellen, omdat hij de koerswijziging in strijd acht met eigen opvatting, kon bevestigen. De heer Hopster antwoordde, dat deze geruchten volmaakt uit de lucht zijn gegrepen. Hij uitte er zijn verwondering over en begreep niet, waar dergelijke ge ruchten vandaan kwamen. Ir. Hopster voegde er evenwel aan toe. dat zijn hou ding afhankelijk zal zijn van de beslis singen. welke de bondsvergadering op 14 Augustus zal nemen inzake de te behan delen agendapunten. berg van een misverstand in de verdedi ging gebruik maken en doelman Nijman was machteloos tegen het harde lage schot, waarmee de Nederlandse midvoor zijn rush besloot. Intussen verknoeide de Surinaamse voorhoede menige kans door slecht schieten en eenmaal voor kwam Terlouw met een goede reactie, waarbij hij de bal onder de lat wegkopte de gelijkmaker. Langzamerhand werd het spel forser en de wedstrijd moest voor talrijke kleine incidenten worden onderbroken. Linksbuiten Luyten zorgde in de veertigste minuut voor het tweede doelpunt toen hij even buiten het straf schopgebied de bal kreeg toegespeeld en hij met een snelle omhaal, via de lat in schoot. Na de hervatting werd het spel allengs ruwer zonder dat uit de aanvallen, die door beide elftallen werden opgezet, werd gescoord. Zo eindigde deze verre van fraaie en door de talrijke incidenten veelvuldig onderbroken wedstrijd na een koel begin in een onplezierige warmte met een 20 Nederlandse over winning. POSTDUIVEN Kring Leiden en Omstreken Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven ge houden 23 Juli vanaf Roermond. In con cours waren 250 duiven en zijn gelost te 13.30 .met ZW 'wind. De eerst aankomen de duif heeft een snelheid gemaakt van 939 m. per min. De laatste duif maakte 653 m. per min. De uitslag is; Kettenis, Leiden 1, 22.24; Baartman, Lisse 2, 6; v. d. Zwart, Sassenheim 3. 16, 38; Lolkes de Beer, Leiden 4, 12. 29, 49; Varkevisser, Katwijk 5; Boekkooi. Leiden 7; Wolters, Leiden 8, 23, 25; v. d. Hooff, Katwijk 9; De Kuyper, Lisse 10, 20, 41. Hij wilde het zélf van een echte Marechaussee horen „Ja, ziet U, mijn zoon wil ook graag bij de Koninklijke Marechaussee komen. Zit er nou wat in voor zo'n jonge kerel van twintig?" „Nu mijnheer, ik kan U zeggen dat het er best is. Ik ben zelf al vijf jaar bij dit Wapen." „En hoe zit het met de verdienste?" „Als hij op zijn 20ste jaar in dienst komt kan hij op zijn 23ste al meer dan f 200.- per maand verdienen." Binnenkort begint weer een opleiding. Vraag inlichtingen inzake dienstneming bfl de Koninklijke Marechaussee bfl de dichtstbijzijnde Brigade-commandant of bij de Sectie Werving v/h Min. v. Oorlog, Hooftskade 1. Den Haag. nemers er slechts 16 over de eindstreep gingen. Bij de uitvallers waren o.a. Wagtmans, Faanhof, Dekkers Roks, Mae- nen, Nico van Est, Nolten en Schulte. Het was tenslotte Gerrit Voorting, die de sprint van het groepje won in de tijd van 4 uur 10 min. 2 pec, over 176 km. De uitslag was: 1. Gerrit Voorting (Roozendaal) 4.10.2; 2. Wim van Est (St. Willebrord); 3. M. Janssens (Belg.); 4. M. Rijckaert (Belg.)5. De Feyter (Big.) 6. Van Breenen (Amsterdam); 7. Kebail- li (Noord Afrika); 8. Van As (Roozen daal); 9. Vermeiren (Belg.): 10. Schmit (Lux.): 11. Witteveen (Amsterdam); 12. Henk Stevens (Elsloo). Amateurs (136 km.): 1. Verhoef (Rot terdam) 3.20.6; 2. Koning (Breda); 3. Westdorpe Cs Heerenhoek); 4. Van der Pluym (Dussen); 5. Van der Broek (Breukelen); 6. Van der Borst (Etten); 7. De Bruyn (Roozendaal) 8. De Wil (Leur) allen in dezelfde tijd als Verhoef. ROEIEN SPECIAAL DIEET VOOR ROEIERS De Nederlandse roeiploegen. die zullen deelnemen aan de Europese kampioen schappen, zijn daarvoor al hard aan het werk. De ploegen blijven trainen „in eigen huis", in eigen clubverband dus en onder hun eigen coaches. Op 15 Augus tus zullen zij uitkomen in de wedstrijd tegen België en van de 23e Augustus af zullen zij allen bij elkaar zijn. In overleg met de Nederlandse Voe dingsraad is een speciaal dieet voor de roeiers samengesteld, gebaseerd op het dieët voor zware arbeid. Hierbij zullen zij dagelijks 4500 calorieën tot zich ne men. Alle ploegen roeien thans twee keer per dag en tegen de dag dat de Europese kampioenschappen beginnen (26 Augustus) hoopt men de topvorm te hebben. ZEILEN FRIESE ZEILERS IN NOORWEGEN VERSLAGEN Te Risoer in Zuid Noorwegen is een internationale regatta gehouden, waar aan werd deelgenomen door een groep zeilers van de Koninklijke zeilvereniging „Sneek". Er werd gezeild in Noorse bo ten van de 12.5 vierkante meterklasse. Zowel het Noorse als het Friese team bestond uit 4 boten. De Noren wonnen met een totaal van 42,5'pnt. „Sneek" werd tweede met 30 pnt. In de eerste wedstrijd bezette Hetti Mulder met „Blue Prince" de derde plaats. In de tweede wedstrijd was de tweede plaats voor Max Bruining met „Petrellen", terwijl Evert Bron met „Ul- rikke 2" derde werd. DOCOSSUCCESSEN IN LIMBURG Na de twee nederlagen van de eerste dag kunnen we thans enkele succes melden van de Docos-jeugd in Henkenbosch te Limburg. De adspi- ranten wonnen met 41 van Gestel- se Boys uit Eindhoven. C. v. Dijk nam alle doelpunten voor zijn reke ning. De junioren versloegen Kim- bria uit Maastricht met 30. J. Kok maakte 2 doelpunten en Tr. Hale wijn 1. Bij de veldloop met hindernissen wonnen de aspiranten de eerste prys; de junioren behaalden de derde prijs. Bij het balwerpen gooiden R. Ber gers, O. Hekkinga, Th. Lamboo en J. Retselaar 't verst. In de gespeelde junioren-wedstrijd DocosWittenhorst had Paul v. Leeuwen een botsing met de paal en een speler van Wittenhorst. Hij voel de zich niet lekker, maar de volgen de dag was hy weer fit. RECHTZAKEN FLESSENTREKKER. Een vertegenwoordiger uit Sas senheim stond voor het Haags Ge rechtshof terecht, in beroep tegen een vonnis waarbij hij wegens meer malen gepleegde oplichting was ver oordeeld tot zes maanden gevange nisstraf. „U bent een grote oplichter", zei de president en las uit verd.. strafre gister een reeks flessentrekkerijen en oplichtingen voor, o.m. in Almelo en België gepleegd. Bij zijn arrestatie had hij 31 op lichtingen bekend en inmiddels had hij in Alkmaar reeds een jaar, waar van zeven maanden voorwaardelijk, uitgezeten. In een psychiatrisch rap port werd verd. getekend als een geestelijk onvoldoende ontwikkeld persoon. De proc.-generaal wilde hem nog een laatste kans geven, maar waarschuwde hem dat een volgend maal zeker terbeschikkingstelling van de regering zal volgen. Hij requireer- de zeven maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en toezicht van de reclassering. Uitspraak 18 Augustus. Het Nationaal Polotournooi van De Sleutelstad, Woensdagavond in „De Zijl" gehouden, bracht door j.l. vast gestelde promotie- en degradatiewed strijden, enkele wijzigingen en zo za gen we in afd, A. na nog vele wijzi gingen GZC; HZ en PC; SVH en Zian. Afdeling B; RZC; Nereus en Sleu telstad. Gezien het prachtige weer en de grote belangstelling werd het een „echte" waterpolo-avond en ondanks de diverse ploegen met invallers moesten verschijnen o.m. de lands kampioen GZC, werd het in afd. A toch een verdiende overwinning voor GZC. In afd. B. wist RZC dor twee over winningen de erepalm te bemachti gen. De ontmoetingen zelf hadden het volgende verloop: HZ en PC—Zian 1—1. Een enthousiaste wedstrijd met goed spel van beide ploegen. Vrij spoedig weet Meyer Zian de leiding te geven maar voor rust maakt Ruimschotel op fraaie wijze gelijk 1—1. De tweede helft geeft ongeveer een zelfde spelbeeld. Eerst is 't HZ en PC in de aanval om even later Zian fel van leer te zien trekken. Het ein de komt echter met onveranderde stand. Bij het nemen van doelpunten blijkt Zian over de beste schutters te beschikken. GZC—SVH 5—4. SVH begint met snelle aanvallen en weet spoedig een 0—2 voorsprong te verkrijgen. Beyderwellen weet dan eindelijk de achterstand te verklei nen, 12 en nadat twee spelers het water moeten verlaten, doelpunt SVH nogmaals 13. In de tweede helft demonstreerden de landskampioenen echter een fris tegenspel en na twee goede doelpun ten van Beyderwellen is de stand spoedig gelijk 33. Hans de Boer maakt zelfs 43 en nadat beide ploe gen enkele kansen hebben gemist, weet Hans de Boer nogmaals het net te vinden 53. Vlak voor tijd moet een GZC-speler het water uit, maar verder dan 54 weet §HV het niet te brengen. GZCZian 3—2. Na vele aanvallen nam GZC door Hans de Boer de leiding 10. Zian speelde ook in deze ontmoeting sterk op zijn midvoor Meyer en nadat W. de Boer steeds de felle duels wist af te slaan, kwam toch de verdiende ge lijkmaker door Meyer 11. In de tweee helft ging een Zian- speler naar de kant, waarna uit een strafworp de stand op 21 werd ge bracht. Na vele vergeefse aanvallen van beide ploegen werd het toch 31. Vlak voor het einde wist H. Snij ders met een ver schot nog de ach terstand te verkleinen, maar ook hier kwam het einde met een verdiende zege voor GZC. De SleutelstadRZC. De Leidenaars verschenen met in vallers voor Dool en v. Berkel, maar wisten RZC in de eerste helft goed partij te geven. Na een 01 achterstand wist W. v. Zül gelijk te maken 11, maar nog voor rust hernam RZC de leiding In de tweede helft brachten de gas ten spoedig de stand op 13 en na vele gemiste kansen door de thuis club werd de eindstand 15. RZCNereus. Een wedstrijd waarin RZC overwe gend sterker was en bij rust een 41 voorsprong nam. Ook in de tweede helft eenzelfde spelbeeld met als eindstand 62. NereusDe Sleutelstad 32. In volslagen duisternis wilden bei de ploegen nog eens elkaar krachten meten. Nereus nam spoedig de lei ding 1—0 maar nog voor rust kon de Sleutelstad door goed samenspel de stand op 12 brengen. Een fout in de Sleutelstad-achter hoede bracht in de tweede helft de partijen op gelijke voet 22, en vlak voor tijd kwam het winnende doel punt voor Nereus.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6