Uermaqeferi Hoog water in nieuwe huizen Met flair en vechtlust" ging men het Haagse annexatieplan te lijf Middenstandsexamens te Leiden Puntig verschil van mening tussen de Raad v Haarlem en kantoorboekhandel Uitslag van de 21e étappe W. HOUWING VRIJDAG 30 JUU 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 2 GEMEENTERAAD KATWIJK De raad kwam gisterenavond bij een. Afwezig waren Dr. G. W. Over- dijkink. L. v. d. Zwan, D. Nasveld, C. van der Plas. en J. Ouwehand. Bij de ingekomen stukken, waar bij een voorstel was van Ged. Staten, overgenomen door B. en W. om de presentiegelden voor raads- en com missievergaderingen te verhogen, maakte de heer Wassenaar bezwaar. Spr. vraagt, of B. en W. dit gemoti veerd achten, Voor de gemeenschap moet men ook iets doen. Wethouder van Leeuwen vreest, dat men het niet juist zou vinden als B. en W., na Ged. Staten, ook niet met het voorstel gekomen waren. De heren van Duyvenbode en Haasnoot heb ben geen bezwaar. Het werk als raadslid vraagt, ook buiten de ver gaderingen veel tijd, soms kosten. Na toelichting door de voorzitter wordt het voorstel aangenomen met de stem van de heer W. tegen. De koop van grond van de Chnst. Geref. Kerk te Katwijk aan Zee gaat door zoals door B. en W. voor- festeld. Ook de opnieuw vastgestel- e, verhoogde huren van diverse ge meentepanden wordt goedgekeurd. De heer H. F. van Dijk wordt met 113 stemmen benoemd tot onder wijzer aan de openbare lagere school. Het pand Veereinde 15 d. zal onbe woonbaar verklaard worden. Opge merkt wordt, dat er momenteel sfchijnbaar iemand clandestien inge trokken is. Bij het voorstel om 72000.be schikbaar te stellen voor heiwerk in. nog 2 te bouwen blokken brachten de heren Wassenaar en van Beelen de wel zeer precaire toestand van de reeds bewoonde woningen in be sprek. Er schijnen volgens diverse leden constructiefouten gemaakt te zijn, zoals het naar binnen draaien der» ramen, waardoor het de laat- sten tijd geregeld „hoog water" in de woningen was. De heer Wassenaar meende, dat zulke woningen onbe woonbaar verklaart dienden te wor den en was van oordeel, dat de bou wer geen schuld treft doch dat de architect niet deskundig is. B. en W. zegden toe in het vervolg hierop strenger toe te zien. Het plaatsen van een wachthuisje voor de buspassagiers Katwijk a. d. RijnDen Haag vond algemene in stemming bij de leden. Als punt 10 a was een voorstel toegevoegd om de Cantineweg afdoende te verbeteren, kosten f 14.200.De heer Grimber-_ gen vroeg of deze aangelegenheid in verband staat met het nieuwe uit breidingsplan, wat volgens de voor zitter niet zo is. De grond uit de te maken bergha- ven zal gestort worden als voorge steld door B. en W. De heer v. Beelen vraagt of die grond wel geschikt zal zijn voor be bouwing, doch wethouder Bloot kan spr. gerust stellen, er is voldoende naar geïnformeerd alvorens met dit voorstel te komen. De verschillende Kruisverenigingen krijgen de voor- WASSENAAR STOFFELIJK OVERSCHOT AANGESPOELD Aan het Wassenaarse strand is gis teren het stoffelijk overschot aange spoeld van een onbekende man van 55 a 60 jaar oud. Het signalement luidt 1.70 m. lang, schedel weinig be haard, aan zijkanten kortgeknipt grijs haar, grijsblauwe ogen, slecht gebit. Zijn kleding bestond o.m. uit een grijze linnen regenjas, driedelig- blauw-grijs gestreept kamgaren cos- tuum, grijs gestreept overhemd met vaste boord, bruine stropdas, bruine sokken en hoge zwarte schoenen. Op de man werd aangetroffen een exem plaar van het paardensportweekblad „Paardensport en Fokkerij" van 27 Juli en een bril in geel lederen etui." Ieder die inlichtingen kan verstrek ken over de identiteit van de man wordt verzocht zich zo spoedig mo gelijk in verbinding te stellen met de recherche te Wassenaar, tel. 3333. R. K. JONGEREN MAKEN REIS NAAR ROME. De R. K. Jongeren van Wassenaar maken ter gelegenheid van het Ma- riajaar een reis naar Rome. A.s. Zon dag vertrekt een groep van 30 leden onder leiding van de Aalmoezeniers voor deze bedevaart, waarop zij zich een jaar lang hebben voorbereid. Zij zullen vijf dagen in Rome verblijven. Op het programma staat een audiën tie bij Z. H. de Paus, wanneer althans de gezondheidstoestand van de Hei lige Vader dat toelaat. De heenreis wordt gemaakt via Frankrijk en de terugreis door Zwit serland en Duitsland. Inbrekers op pad. In de nacht van Dinsdag op Woensdag zijn inbre kers op pad geweest op de groet Hae- sebroekseweg en in de omgeving. Uit een villa werd wat geld en een hoe veelheid sigaretten ontvreemd, in twee andere woningen bleef de in braak beperkt tot een poging. Uit de farage van de heer van W. aan de chouwweg werd een personenauto merk Studébaker Champin gesto len. De recherche stelt een onderzoek In. Op tramrails geslipt. In de Van Zuylen van Nijeveltstraat bij de tram halte Den Deyl slipte de 11-jarige Frans V. met zijn fiets op de tram rails. Hij kwam met een smak op de grond terech, liep een diepe snij won de op aan het voorhoofd en een lich te hersenschudding. Per Roode Kruis- ambulance-wagen werd de jongein vervoerd naar het gemeentezieken huis aan de Zuidwal te Den Haag WARMOND Voor coupeuse slaagden de vol gende candidr.ten: Annie v. d. Horst en Bep Schrama. Voor costumière: Ria Noordermeer en Tiny van der Geest, allen leerlin gen van de R. K. Vakschool te War- gestelde subsidies, die wij reeds ver meldden. De vergoeding per leerling voor de diverse scholen worden voor 1955 vastgesteld. De heer C. van Beelen vraagt hoe na het staat met de plannen voor de nieuwe brug over het P. H. Ka naal. De voorzitter kan dit op heden nog niet zeggen. Te Leiden slaagde voor het practijk diploma Engelse Handels correspondentie en Engels Stenogra- phie mej. Leni Boskamp. Voor het Middenstandsdiploma slaagde te Leiden de heer Theo Noort. GEMEENTERAAD LEIDSCHENDAM In de vorige raadszitting was door burgemeester Banning een scherp protest geuit tegen de Haagse an- nexatiezucht en hadden de raadsfrac ties het betoog van de voorzitter op duidelijke wijze onderschreven. De heer A. F. J. de Rozario (K.N. P.) was bij die raadszitting wegens ziekte niet aanwezig en daarom meende hij nu ook een protest tegen de annexatie te moeten uitspreken. Spr. begreep niet, dat den Haag de hand niet in eigen boezem steekt en de grootstad, welke wegens haar uit breiding steeds moeilijker te besturen is, in twee helften verdeelt. Om tal van redenen is een dergelijke verde ling alleszins gemotiveerd. In den Haag komen een aantal misstanden voor welke voor Leidschendam onbe kend zijn. De heer De Rozario besloot zijn fel betoog met de verzekering, dat hij de strijlbijl zal opnemen te gen de Haagse annexatie-veldtocht. Volgens de notulen van de vorige raadszitting zou de heer Boone (P.v. d.A.) gesproken hebben namens de geheel raad, toen hij een fel protest uitte tegen het Haagse plan. De heer Koerts (V.V.D.), die toen niet aan wezig was, merkte op, dat het hem niet bekend was, dat de heer Boone namens de gehele raad had gespro ken. Hij was het wel eens met de heer Boone, maar toch had hij z.i. te veel de gevoels-kwestie op de voor grond gesteld. Ook een te groot dorps- chauvenisme keurde de heer Koerts chauvenisme keurde de heer Koerts af. Burgemeester Banning reageerde op deze laatste uitlating door te be togen, dat bij een annexatie toch steeds gevoelskwesties op de voor grond komen en daarom zal spr. aan gevoelsargumenten de toekomende plaats inruimen. Een autonoom ge bied gaat vechten voor zijn zelfstan digheid niet alleen met een reeks van nuchtere zakelijke argumenten maar „met flair en vechtlust". Aankoop .Jtozenrust". Het hoofdpunt van de agenda was de aankoop van de buitenplaats „Rozenrust". Wij hebben de vorige week reeds uiteengezet waarom de gemeente deze buitenplaats wil aan kopen en hoe deze als recreatie-oord zal ingericht worden. De raad was het met B. en W. geheel eens, dat het bezit van „Roozenrust" een aan winst voor de gemeente is. De koop som was wel hoog n.l. ƒ80.000.en ook de herstel- en verbeteringswerk zaamheden, welke naar schatting 17.500.zullen kosten, zijn aan de hoge kant, maar de raad gaf aan het voorstel toch zijn fiat. De heer Co- pray (K.V.P.) gaf B. en W. nog in overweging met de financiering heel voorzichtig te zijn. In de schattingscommissie voor de bij het grondbedrijf in beheer zijnde gfonden werd benoemd de heer C. van Dijk te 's Gravenzande. Op voorstel van B. en W. ging de raad er mede accoord, om aan de Ge deputeerde Staten te verzoeken het presentiegeld voor het bezoeken van de raadzittingen met ingang van 1 Augustus a.s. te verhogen van 7. op 10.per vergadering. Het laatste agendapunt was een verzoek van de heer P. Janson, Dr. van Noortstraat 146, om op grond van de woningwet NOORDWIJKERHOUT Vermaak voor de zomergasten. Dat V.V.V. succes heeft gehad met het organiseren van een paar avon den van vermaak voor de talrijke zomergasten, die in onze gemeente vertoeven, is Woensdag- en Donder dagavond wel gebleken. De zaal van Hotel van der Geest liep beide avon den vol. Dit is reeds het zesde jaar, dat WV dergelijke avonden organi seert tot groot genoegen van de vreemdelingen. Beide avonden werd gratis ver toond de prachtige propaganda-bloe- menfilm van de HOBAHO „Hollands Glorie". In deze film werd de gehe le gang van zaken uitgebeeld van de bloembollenbedrijven, nl. het op spuiten van het bollenland, bewer ken, planten van de bollen, de bol lenvelden zelf als deze in bloei staan, rooien, bewerken in de schuur van de bollen enz. Ook werden prachtige opnamen vertoond van het bloemencorso en van de Keukenhof. De secretaris van WV de heer van Buytenen heeft beide avonden geopend, die in het kort de films in leidde. Tijdens de pauze vestigde het be stuurslid van VVV de heer van der Hoorn de aandacht van de aanwezi gen op de te houden vacantie-bridge drive voor de zomergasten. Deze drive wordt gehouden op 4 Aug. a.s. in café „De Zwaan" Dorps straat 26, alhier, des avonds te 8 uur. De heer P. van der Weijden. slaagde voor het diploma Nederland se handelscorrespondentie. en het woningbesluit, een gemeente, lijke bydrage in verband met een krotopruiming. B. en W. hebben voor- gerekend dat de heer Janson aan spraak kan maken op een bijdrage groot 802.50 en de raad gaf hier aan zonder stemming zijn goedkeu ring. VOORSCHOTEN F. R. M. MELTZER wordt Burgemeester van Schipluiden Bij K.B. is met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd tot burgemees ter van Schipluiden de heer F. R. M. Meltzer. De heer Meltzer is thans ambtenaar ter secretarie van de ge meente Voorschoten. Aanvankelijk had de heer Meltzer de militaire loopbaan gekozen. Hij was vaandrig bij de Luchtdoel-artil lerie, luitenant bij de mariniers en tenslotte kapitein by hetzelfde on derdeel, waar hij chef werd van de afdeling personeelszaken. In '50 kwam hij als volontair in dienst bij de gemeente Voorschoten, waar hij momenteel op arbeidscontract werk zaam is. De heer Meltzer is hoofd van de afdeling volkshuisvesting. Tal van functies bekleedt hij voorts in de plaatselijke gemeenschap o.a. penn. Veilig Verkeer, seer. S.W.G., Cotuvo (bevolkingsonderzoek op t.b. c.)„ Wit Gele Kruis en Fotu; daar naast is hij nog hoofdbestuurslid van de Bond van R.K. officieren. De heer Meltzer is R.K., gehuwd en heeft 4 kinderen. Geslaagd voor het notarieel exa- mene, 2e gedeelte de heer J. G. van Paassen. ZOETERMEER Voetbal. De wedstrijd om de „Gouden Leeuw-beker" wordt Zon dag a s. gespeeld op het D.S.O.-terrein aan de Voonveg alhier. Voor het middenstandsexamen zijn gisteren te Leiden geslaagd: J. van Eeden Petersman, Benthui zen; J. Pieters, Ter Aar; J. Pietersen, Noorden; J. v d. Plas, Noorden; M. v. d. Plas, Katwijk aan Zee; J. v. d. Poel, Voorschoten; F. van Poelgeest, Leiden. G. Dofferhoff Oegstgeest; P. van Poelgeest, Leimuiden; J. Pronk, Katwijk aan Zee; M. Pronk, Katwijk aan Zee; J. v. d. Putte, Wassenaar; C. v. d. Pijl, Aarlandervesen; P. Ra- vensbergen, Rijnsburg; P. Rechteiner, Leiden; F. Reekers, Leiden; M. Re- mudt, Leiden; R. Rippe, Leiden; I. Robbers, Leiden; C. Rodenburg, Zoe- termeer; C. Rode wijk, Roelof arends veen. J. Roem, 's-Gravenhage; J. Roest, Nieuwveen; F. v. Rooijen, Lis- se; P. van Rooijen, Lisse; M. v. Ros senberg, Leiden; R. de Ruyter, Leid schendam; J. Rijlaarsdam, Alphen; C. van Rijn, Leiden; D. van Rijn, Kat wijk aan Zee: Jac. van Rijn, Katwijk aan Zee; Jan van Rijn Katwijk aan Zee; W. van Rijn, Sassenheim; J. van Rijn, Katwijk aan Zeg; L. van Rijssel, Lisse. C. v. d. Salm, Oegstgeest; J v. d Salm, Oegstgeest; N. v. d. Salm, Zoeterwoude; J Salman de Laaf, Leiden; D. Sandijk, Leiderdorp; A. v. Santen Leiden; K. Schaap, Katwijk aan Zee; J. Schaart, Katwijk aan Zee; J. Schalk, Nieuw Vennep; P Schalk, Lisse: T. Schellingerhout, te Wassenaar; P Schelvis, Katwijk aan Zee; J. Schild Alphen; M. Schouten, Ter Aar. J. Schrama, Voorschoten; C. Schraven, Voorschoten; A Schreuder, Noordwijk; D. Schreurs, Nieuw Ven nep; P. Schuitemaker, Katwijk aan REX' CYCLUS. September affaire. De filmcyclus in het Rex-theater, die zich reeds gedurende een lange reeks van maanden in de bijzondere belangstelling van de filmliefheb bers mag verheugen, vertoonde gis teravond „September affaire", de geschiedenis van de man, die op de terugreis van Rome naar New York een meisje ontmoet, met haar het vliegtuig mist, dat onderweg eert on geluk krijgt en zo zijn eigen doods bericht in de krant leest, naast dat van het meisje. Het huwelijk van de man had schipbreuk geleden en te zamen met het meisje poogt hij een nieuw leven op te bouwen nu de gelegenheid zich zo onverwacht voordoet. Bedrog kan nooit blijvend zijn en tenslotte komt het uit; de vrouw in Amerika reist naar Italië, ontmoet daar het meisje, dat haar de. toe dracht laat weten en geeft haar man „de vrijheid". Nog even houdt de schijnwereld stand, dan gaat het meisje weer concerteren haar oude beroep en keert de man weer terug tot de wereld, die hij voorgoed meende te kunnen verla ten. Technisch is de film niet onver dienstelijk en de opnamen uit Ita lië zijn soms een lust voor het oog. De geschiedenis zelf is zwak en ze ker het eind mist alle overtuiging en bevredigt daardoor geenszins. Er zijn betere films voor een cy clus. KOEHANDEL IN VULPENNEN Daar het de leerlingen aan de mid delbaar en voorbereidend hoger on- derwijsscholen niet meer toegestaan is hun schriftelijk werk met een ball- pomtpen te maken en er geen inkt potten meer in de nieuwe schoolban ken zijn, zochten B. en W. van Haar lem naarstig naar een oplossing om de leerlingen voor het komende Jaar een beetje tegemoet te komen in de kosten, die een nieuwe vulpen met zich meebrengt. Dies stapte het voortvarende col lege naar een grossier in vulpennen te Haarlem en Amsterdam en kocht van beiden een aantal vulpennen. Groots gebaar. Bij de boekenlijst voor het volgen de schooljaar ontvingen de Haarlem se scholieren een briefje, waarin stond, dat het volgende jaar de ball point een verboden bezit zou zijn, Agenda van Leiden TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat 1 a): Tentoonstelling eeuw microsco pie. Werkdagen (behalve 's Maan dags); 104 uur: 's Zondags 14 uur (Tot 19 September). Rijksmuseum van Oudheden: Col lectie Diergardt-Sieraden uit de Volksverhuizingstijd". Werkdagen 10 17 uur 's Zondags 1317 uur (tot 22 Augustus). Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 24 Juli 13 uur tot Zaterdag 31 Juli 8 uur waargenomen door: de Apo theek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060 Bioscopen Vanaf Vrijdag a.s.: Trianon: City Lights (a. 1.). Rex: Help, ik ben soldaat (a. 1.). Luxor: Pechvogel en Co. (a. 1.). Lido: De 5 Sullivans (a. 1). Casino: Goede morgen, olifant (a.l.) De aanvangstijden van de biosco pen zyn: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. maar dat zij voor een koopje een nieuwe vulpen zouden kunnen krij gen bij de administraties van hun scholen. Onbegrepen, Toen dit nobele gebaar van de ge meente bekend werd kwam de kan toorboekhandel onmiddellijk tot ac tie. Zij verweet het goedwillende college, dat hun (de kantoorboek handelaren) het brood uit de mond gastoten werd. te meer, daar de pen nen ver beneden de vastgestelde ver koopprijs verkocht werden. Vergelijk. Verschillende raadsleden gingen vragen stellen en de wethouder van onderwijs, de heer Geluk, moest een deputatie van de kantoorboekhandel ontvangen, die hem op het onjuiste van de handeling wees. Wethouder Geluk verzekerde de deputatie, dat hij en het college slechts nobele doelmerken voor ogen hadden gehad, maar dat hij zijn uiter ste best zou doen, deze zaak tot aller tevredenheid te regelen. Waarmede de wethouder thans be zig is. AUDIëNTIE BISSCHOP VAN HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal de volgende week géén audiëntie verlenen. Zee; C. Schutter, Nieuwkoop; F. Si mons, Leiden; G. Slinger van Dam, Alphen; H. Sloothaak, Aarlanderveen C. Slootweg, Hazerswoude; W. Spen- del, Leiden; F Spierenburg, Katwijk aan den Rijn; G. Spierenburg, Voor hout; F. Spiering, Warmond. H. Sprui tenburg, Benthuizen; C. Stad de Vours, Valkenburg; A. v. Steen, Was senaar; T. v. d. Steen, Hazerswoude; J. van Steenbergen, Leiden; A. Stig- ter, Nieuwkoop; M. Stokman, Nieuw veen; A, van Straalen, Bleiswijk; H. Stuifzand, Leiden; J. van Stijn, Lisse; J. Suijten, Stompwijk; W. Suijten, Stompwijk. ,T. Tatje, Alphen; M. van Teijlingen, Woubrugge; J. van Theil, Wassenaar; N van Tilburg, Leider dorp; L. Tol, Voorschoten; C. van Tol, Valkenburg; M van Tol, Hazerswou de; C. Turk, Nieuw Vennep; C. Uljee Oud-Ade; C. v. d. Valk, Voorschoten; C. Varkevisscher, Katwijk aan Zee; A. van Veen, Voorhout; N. Vegt, Lei den. DRIE AANBESTEDINGEN TE LEIDEN In het Stadhuis te Leiden is he denmorgen aanbesteed het maken van duikerleidingen, drainagegrond- en bestratingswerken met bijkomen de werken nabij de viaducten Haar lemmerweg en Maredijk. De inschrijvingen luidden: Gebr. Schauls, Haarlem 133.000; Hoon- hout, Haarlem 132.000; Stuifzand, Leiden 130.500; N.V. Prori, Wasse naar 129.000; Wegenbouw Samson 127.000; L. P. v.d. Geer, Leiden 124.900. Het aanbrengen van wijzigingen en voorzieningen .alsmede het bouwen van een gymnastieklokaal c.a. ten be hoeve van de openbare school voor ULO aan de Plesmanlaan, in twee percelen. Aann. mij. Te Pas, Enschede perc. 1 58.800, perc. 2 90.000, samen 150.800; K. Bakker, Den Haag, perc. 1 56.000, perc. 2 92.500, samen ƒ148.500; H. J. Langeveld, Leiden, perc. 1 55.555, perc. 2 92.229, sa men 147.784; Gebr. A. en J. den Ouden, Alphen a. d. Rijn en Oegst geest, perc. 1 55.000, perc. 2 92.000, samen 147.000; C. A. D. Schaap, Den Haag, perc. 1 ƒ59.000, perc. 2 ƒ88.000, samen ƒ146.000; Gebr. Oos- terom, Warmond, perc. 1 ƒ53.300, perc. 2 ƒ91,900; C. J. Strijk, Oegst geest, perc. 1 53.100; perc. 2 86.199, samen 139.299, Het maken van bestratingswerken c.a. ten behoeve van het autobussta tion op het Stationsplein: B M. A. Godschalk, Rotterdam 92.800; N.V. Prori, Wassenaar 78.700; J. Stam, Voorschoten, ƒ77.400; Stuifzand, Lei den, ƒ74.770, L. P. v. d. Geer. Lei den ƒ73.900; Visscher, Leiden, 67.570; Gebr. Schauls, Leiderdorp 39.500. Burgerlijke Stand Geboren- Maria Anna Bernadette d. van H. van Buuren en P. G. E. v. Velzen. Marja Veronica d. van J. E. A Velthuis en I. J. Vijsel. Hans z. van J. D. van Dijk en E. Guijt. Ingrid Alida d. van F. G. van Duuren en M. Adema. Shaw Lan d. van P. G. Sie en T. M. do. Jong. Johannes Francicus z. van G. H. A. Beukeveld en C. C. A. van Riek. Margaretha d. van M. Schaart en K. Hoek. Johan z. van C. J. Freeke en C. v. d. Velden. Son ja Ernestina d. van A. H. Baal en A. H. de Vries. Reinder Gerrit z. van G. Klomp en L. v. d. Naait. Gehuwd: P. van der Linde en E. J. Owel. Ondertrouwd: J. A. Adèr en C. Ligthart Schenk. Marktberichten LEIDEN', 30 Juli. Vee. Aange voerd 20 stieren, 50 melkkoeien, 320 vette koeien, 125 varekoeien, 62 vette kalveren, 96 nuchtere kalveren, 400 zuiglammeren, 745 weidelammeren, 27 varkens (zeugen), 249 schrammen, 545 biggen, 2 paarden en 16 geiten, totaal 3186 stuks. Prijzen: slachtstie- ren 740950 per stuk, per kg. sch. gew. 2.152.50, melkkoeien 750 —980 per stuk, vette koeien 2.35— 2.90 per kg schoon gewicht; vare koeien 550850, vaarzen 575 810, pinken 340530, per stuk, vette kalveren 1.902.40 per kg. levend gewicht, nuchtere slachtkalveren f 3850 per stuk en 1.101.25 per kg. levend gewicht, vette schapen 90 —110, zuiglammeren 70—90, weide- lammeren 50--65, zeugen (drachtige) 340465, schrammen 75130, big gen 4068, geiten 1540 per stuk. Handel, stieren en vette koeien vlot, melk- en vaarkoeien, vaarzen en GEM. AANKONDIGING. VERKEER OP DE STATIONSWEG EN DE STEENSTRAAT Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij bij besluit van 9 Juli 1954 de Stationsweg en de Steenstraat heb ben aangewezen als openbare wegen, waarop het op Zaterdag en Zondag, alsmede op algemene feestdagen, verboden is zich langer op te hou den dan voor het gebruik van deze wegen als verkeersweg nodig is. KEURING VOOR DE DIENST PLICHT LICHTING 1955. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat alle oproepingen voor de keuring voor de lichting 1955 zijn verzonden. Zijn,er in 1935 gebo ren mannelijke personen, die de Ne derlandse nationaliteit bezitten en in een der Nederlandse bevolkingsregis ters zijn opgenomen of daarin opge nomen hadden moeten worden en de oproeping voor de keuring dan wel een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangen, dan moeten zü zich vóór 1 Januari 1955 ter Ge meentesecretarie, afdeling Militaire Zaken, aanmelden. Leiden, 29 Juli 1954. De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. Laatste Berichten TOUR DE FRANCE De uitslag van het eerste gedeelte van de 21ste etappe van de Ronde van Frankrijk, van Besangon naar Epinal, hedenochtend verreden over een afstand van 134 km. luidt: 1. Mahé (Fr. W.) 3 uur 45 min. 48 sec.. 2. Hendrickx (België) 3.45.50; 3. Dar- rigade (Fr.); 4 Forlini (Ile-de Fran ce); 5. Groci-Torti (Zwiterl.); 6. Lu- cien Lazarides (Fr. Z.-O.). 7. Alomar (Sp.) allen in dezelfde tijd als Hen- drick; 8. Schneider (Lux.-Ooster.) 4.00.55; 9. Ockers (België) 4.01.03; 10. Schaer (Zw.); 11. De Bruyne, (België); 12. Kubler (Zw.); 13. Van Est (Nederl.); 14. Bober (He de France); 15. Van Genechten (België); 16. Gilles (Fr W.); 17. Van Breenen (Ned.); 18. De Mulder (België); 19. Querinel (Fr. W.) allen in dezelfde tijd als Ockers. 20. Mallejac (Franse Westploeg), 24. Bobet (Fr.). 32. ex eaquo een groep waarin Faanhof (Ned.), Nolten (Ned.) en Voorting (Ned.) allen in dezelfde tijd als Ockers. Onze landgenoot Suykerbuyk kwam als 70ste en laatste binnen in de tijd van 4 uur 4 min en 26 sec. Stablinsky van de Franse Noord- Oost-Centraalploeg heeft de strijd ge staakt. PRINS BERNHARD MET OUDSTE TWEE PRINSESSEN IN DENEMARKEN. Prins Bernhard en de oudste twee prinsessen zijn vanmorgen op het vliegveld Skydstrup in Zuid-Jatlnd geland. Zij werden begroet door het Deense vorstenpaar en zijn drie doch ters en door koningin Juliana en de jongste twee princessen. Het bezoek van de koningin en de prins draagt, zoals bekend, een strikt onofficieel karakter. NEDERLANDSE GIFT AAN HONGARIJE. De afgelopen weken zyn duizenden Hongaren getroffen door een over stromingsramp. In verband hiermede heeft de Nederlandse gezant in Bu dapest namens zijn regering heden morgen aan de Hongaarse regering een bedrag van ƒ50.000 aangeboden voor de aankoop van goederen van Nederlandse herkomst ter keuze van Hongarijg bestemd voor de slacht offers van de watersnood. pinken vrij goed, schapen en lamme ren, nuchtere kalveren en geiten ma tig; zeugen, schrammen en biggen lui-duur; grote aanvoer schapen en vette koeien. TBC-vrije afd. gewone aanvoer. Kaas. Aangevoerd 59 partijen Goudse en 8 partijen Leidse kaas. Prijzen: Goudse extra kwal. 2.35, le kwal. 2.08—2.16, 2e Inval, 2.00 2.07 en Leidse le kwal. 2.18 per kg. Handel traag. Arts voor Homoeopathie Hooigrach 67, Leiden, AFWEZIG 1—15 AUGUSTUS. N.V. RIJNLftNOSCKE EXPLOITATIE-MAATSCHAPPIJ VAN ONROERENDE GOEDEREN gevestigd te Leiden. Oproeping tot bijwoning ener buitengewone algeme ne vergadering van aan deelhouders, te houden 16 Augustus 1954, nam. half 4 ten kantore der N.V., Rapenburg 122, alwaar de Agenda voor aandeelhou ders ter inzage ligt. Het deponeren van aande len tot bijwoning der ver gadering moot geschieden ten kantore der N.V. uiter lijk op 10 Augustus 1954. COMMISSARISSEN. Polshorloges vanaf 1.50 per week, gouden ringen, pendules enz. enz. Laat U niet misleiden, het ver trouwde en goedkoopste adres voor een prima ge steend uurwerk is Plas- meiier. Storm Buysingslr. 33, bü Lage Morsweg. 3454 2? Vogelkooien in een voudige of luxe .verchroom de uitvoering, dlv. model len. Nesthokjes, badhuisjes vogelfonteinen, zaden voor kanaries en tropische vo gels, K; B. beschuit voor jonge vogels. Den Holder, Janvosstensteeg 75-77, Tel. 26901, Leiden. 3529 3? Muziekliefhebbers Vrolijke zang- en klassie ke platen vanaf 50 cent. Mooie koffergramofoons vanaf 25. Philips radio's vanaf 25 accordeons f 55.electr. motoren, ra diolampen, onderdelen, ve ren, naalden, luidsprekers. Janvossensteeg 41, Leiden. ■it. VOOR UW KAT! Kattenbrood vleei 25ct. Kattenbrood vis 30 ct Gedroogde visjes 35 ct. <2T 1 doos kleurpotloden 19 cent, prima fabrikaat H. C. Kurz te Neurenberg. Alleen met inlevering van deze advertentie voor 19 cent. Geldig tot 7 Augus tus. I. V. A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leiden. 3528 'S Ideaal zaaimachine van 97:50 nu f 90.—. Thilot zaaimachine van 79.50 nu 70.2 paards Zweedse grasmaaimachine nu f 71.70 ventilatoren 220 v. voor etalages 25.ijskast 35 Bern. Schulte, Voorhout, telefoon 7306. 2944 3? Moderne Flat aange boden ter ruiling. Bevat 4 kamers, keuken welke ge heel betegeld is, Douche en grote tuin met schuur, voor zonnig goed onder houden huis in binnenstad. Br. met inlichtingen onder no. 3541 bureau van dit blad. £2* Vuurvaste koffiepotjes f 1.29, en f 1.69,, Porce- leinen melkkannetjes 69 ct., suikerpotten 98 ct. Die pe borden 39 cent, wasstel 5-<ielig f 7.49. Porseleinen sauskom 1.49, botervloot f 1 49 enz. enz I. V. A. Haarlemmerstraat 48. No va, Noordeinde 43, Leiden.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2