Een machtige Tarzan-sprong bracht ons net op tijd in voorste gelederen Van Est maakte een lelijke val en werd woedend op Suykerbuyk Geen groot geweld in de eerste Alpen-étappe Nolten sukkelde met zijn knie en Woutje had niets om mee te sukkelen, maar deed 't toch Geen Zwitserse aanval op Bobet Opbeurend telegram kwam precies op het juiste moment Nederlanders lieten de kans van hun leven voorbijglippen Voor de pastoor in een bergdorp is ook in de tour de apostel favoriet DINSDAG 27 JULI 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 De rit van Lyon naar Grenoble over 182 kilometer vormde een voorspel tot de grote Alpen-etappes en het gerucht deed de ronde dat Ferdl Kubler een poging zou wagen om zijn achterstand op Bobet te verkleinen. In de Alpen zou hij daar geen kans toe krijgen omdat Bobet nu eenmaal veel beter klimt dan hij. Er waren nog meer geruchten in omloop, onder meer met betrek king tot de onberekenbare Schaer, die intussen altijd iets anders doet dan wordt verwacht. Maar aangezien het verloop van de wedstrijd alle gissin gen en voorspellingen heeft gelogenstraft, heeft het geen zin er verder bij stil te staan. Na Lyon eerst een toeristisch uitstapje over 100 kilometer, waarbij een gemiddelde werd bereikt van nog geen 30 kilometer per uur. Het was ont- settend warm, niemand voelde er iets voor de kat de bel aan te binden en zo bleef de groep, op enkele kleine schermutselingen na. bijeen tot in de buurt van Saint Gervais, aan de voet van de Col de Romeyere, een berg van ruim 1000 meter hoogte, die als col van de tweede categorie meetelt voor het bergklassement. MOORDENDE HITTE Van alle ploegen kwamen de water dragers in deze eerste faze in actie. Van Breenen maakte zich zeer verdienstelijk bij de Nederlanders en Croci-Torti en Perez stapten telkens af om de flessen van de Zwitsers en de Spanjaarden te vullen. Dit kon gemakkelijk, omdat het tempo zo laag was en dus ook ver be neden het tijdschema, dat op 37 kilo meter in het uur was berekend, bleef. Een gelukkige omstandigheid voor Jan Nolten. want de Limburger was bij de start verre van fit. Hij had een klcef- pleisterverband om zijn gezwollen dij been, vlak boven de rechterknie. Er door gesleept. Het gescheurde spiertje, dat tijd nodig heeft om te genezen, deed hem zoveel pijn, dat de tranen hem over de wangen liepen. „Hoe gaat het met Jan"? vroe gen wij aan Hein van Breenen, toen de KLASSEMENTEN Opnieuw ging de lift naar beneden De uitslag van de zeventiende etappe van de Ronde van Frankrijk van Lyon naar Grenoble over 182 km. luidt. 1. Lucien Lazarides (Fr.-ZO), 5 uur 40 min. 43 sec.; op 1 min. 21 sec.: 2. Schaer (Zwitserland)op 1 min. 25 sec.: 3. Kubler (Zw.). 4. Ockers (België), 5. Bobet (Fr.), 6. Van Breenen. 7. Clerici (Zw.). 8. Mallejac (West), 9. Emlllo Ro driguez (Sp.). 10. Dotto (ZO), 11. Ber- gaud (ZW), 12. Brankaert (België), 13. Apo Lazarides (ZO); op 2 min. 1 sec.: 14. Le Guilly (11e de Fr.)op 4 min. 14 sec.: 15. Vitetta (ZO): op 4 min. 20 sec.: 16. Man. Rodriguez (Sp op 4 ijnbi- 33 sec.: 17. Voorting. 18. Rolland (Fr.), 19. Bauvin (NOC», 20. Lauredi (Fr.): op 6 min. 4 sec.: 23. Van Est. 26." Suykerbuyk; op 9 min. 41 sec.: 29. Nolten. 31. Wagt- mans; op 11 min. 30 sec.: 36. Faanhof. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Bobet, Frankrijk, 100 uur 33 min. 28 sec.: op 9 min. 44 sec.: 2. Schaer. Zwit serland: op 10 min. 30 sec 3. Kubler, Zwitserland; op 16 min. 54 sec.: 4. Mal lejac, West; op 20 min. 4 sec.: 5. Dotto, Zuidoost; op 22 min. 25 sec.: 6. Ockers, België; op 22 min. 38 sec.; 7. Bauvin, NOC: op 24 min. 26 sec.: 8. Vitetta, Zuidoost; op 26 min. 15 sec.: 9. Lauredi. Frankrijk; op 26 min. 31 sec.: 10. Ber- gaud, Zuidwest; op 29 min. 57 sec.: 11. Brankaert, België; op 37 min. 1 sec.; 12. Clerici, Zwitserland; op 37 min. 14 sec.: 13. Apo Lazarides. ZO; op 38 min. 47 sec. 14. Nolten-, op 39 min. 9 sec.: 15. Wagt- mans; op 40 min. 19 sec.: 16. Van Est; op 42 min. 22 sec.: 17. Dc Mulder, Bel gië; op 46 min. 47 sec.: 18. Van Breenen; op 47 min. 40 sec.: 19. Deledda, Frank rijk; op 48 min. 20 sec Mahé. West en Voorting; op 1 uur 54 min. 56 sec.: 44. Faanhof; op 2 uur 34 min. 58 sec.: 59. Suykerbuyk. PLOEGENKLASSEMENT. ZEVENTIENDE ETAPPE. 1. Frankrijk-Zuidoost (L. Lazarides, Dotto, A. Lazarides), 17.03.59; op 1 min. 51 sec.: 2. Zwitserland (Schaer, Kubler, Clerici); op 8 min. 41 sec.: 3. Frankrijk (Bobet, Rolland, Lauredi); op 10 min. 12 sec.: 4. Nederland (Van Breenen, Voorting, Van Est); op 10 min. 41 sec. 5. België (Ockers, Brankaert. De Mul der) op 12 min. 34 sec.: 6. Spanje (E. Rodriguez, M. Rodriguez. Alomar); op 15 min. 38 sec.: 7. Frankrijk-Zuidwest (Ber- gaud, Vivier, Privat); op 17 min. 9 sec.: 8. Frankrijk-West (Mallejac. Mahé, Gue- rinel); op 18 min. 28 sec.: 9. Frankrijk- NOC (Bauvin, Stablinski, Cieleska); oi 21 min. 22 sec.: 10. Ile de France (Le Guilly. Hoorelbeke. Tonello)op 53 min. 20 sec.: 11. Luxemburg-Oostenr. (Kemp. Schneider, Dierkens). ALG. PLOEGENKLASSEMENT. 1. Zwitserland. 301,34.11; op 20 min. 5 sec.: 2. Frankrijk; op 27 min. 3 sec.: 3. België; op 30 min, 47 sec.: 4. Neder land; op 58 min. 34 sec.: 5. Frankrijk- Zuidoost; op 1 uur 33 mi.: 6. Frankrijk- West; op 1 uur 50 min. 42 sec.: 7 Spanje; op 2 uur 20 min. 59 sec.: 8. Frankrijk- NOC; op 2 uur 25 min. 42 sec.: 9. Frank- rijk-ZW; op 2 uur 51 min. 1 sec.: 10. Ile de France; op 6 uur 27 min. 33 sec.: 11. Luxemburg-Oostenrijk. BERGKLASSEMENT. 1. Bahamontes, Spanje. 58 pnt.; 2. Bo bet, Frankrijk. 29 pnt.: 3. Van Genech- ten. België, en Mallejac. West. 24 pnt 5. Le Guilly. Ile de France. 22 pnt.: 6. Kubler. Zwitserland. 18 pnt.: 7. Varnajo, West, 15 pnt.; 8. Bauvin, NOC. en Close, België, 13 pnt.; 10. Ockers, België, 12 p. PUNTENKLASSEMENT. 1. Kubler. Zwitserland, 133 pnt.; 2. Schaer, Zwitserland. 183 pnt.; 3. Ockers, België, 197 pnt.; 4. Van Est. 357,5 pnt.; 5. Forlini, Ile de France, 398 pnt.; 6. Bobet, Frankrijk 402.5 pnt.; 7 Bauvin, Frankrijk. NOC. 444.5 pnt.; 8. Waglmans. 466 pnt.: 9. Nolten, 504 pilt.; 10. Vitetta. Frankrijk-Zuidoost, 521,5 pnt. Amsterdammer 50 kilometer na Lyon weer eens halt had gemaakt om een fles bier voor de Limburger te halen. Slecht", was het bondige antwoord van de Amsterdammer, die voortdurend in de buurt van Nolten was gebleven en tegen hem heel andere woorden had ge bruikt. Nolten bad al enkele malen willen afstappen, maar steeds was bet Tar- zan geweest, die hem moed insprak, want Van Breenen met zyn onver woestbaar goed humeur is onze beste troef als het er om gaat het moreel in de ploeg te handhaven en als zo danig zijn gewicht in goud waard. Nollen bleef voorlopig in het grote peloton hangen, met de andere Ne derlanders. ook bU de bestijging van enkele hellingen, welke een voor proefje waren van wat later op de Romeyere te wachten stond. En Nol ten reed op advies van Van Breenen niet in de staart, maar meestal in de middengroep, cn een enkele maal in de voorste gelederen, waar Schaer, Bobet. Kubler en Bauvin voortdurend te vinden waren. ..Als je het zo doet", zei Hein later, „heeft niemand in de gaten dat het mis met Je is". Helemaal achteraan, en gezellig keuve lend reden Apo Lazarides, heel wat wijzer en minder onuitstaanbaar dan een jaar of vijf geleden, toen hij filmster- allures aannam en de Spanjaard Baha montes. de man die de grote favoriet is voor de bergprijs. Man met vleugels. Na ruim 100 kilometer, toen dus meer dan de helft van de etappe was afge legd. begon de 12 kilometer lange klim naar de pas-overgang van de Romeyere, de tweede faze van de étappe. Een eigenaardige col. met talloze korte win dingen met een hoog stijgingspercentage, over smalle grintwegen, waar twee kleine auto's elkaar nauwelijks konden passeren en die hier en daar uitgehou wen was in de rotswand of daarin ver dween. Dan ging het door korte tunnels, waarop nieuwe lussen volgden. Langs het gehele traject stonden de verre gedisciplineerde Franse supporters twee en drie rijen dik op de weg en maakte de doorgang nog nauwer, zwaarte van de opgaaf en wellicht meer nog de overstelpende hitte, zelfs in de ruim begroeide kloof, brachten een to tale verbrokkeling van het peloton te weeg. Bahamontes had. men zou zeggen zonder enige moeite, de kop geno men. Mei zijn luchtige pedaaltred gleed hij naar voren, terwijl achter hem de grote cracks zwoegden en Soms schijnt toch de zon nog wel eens! zweetten en al hun macht gebruikten om niet al te veel terrein te verlie zen. Ze konden de gevleugelde Span jaard niet bijhouden; noch Le Guilly, noch Kubler, die zijn laatste reserves scheen aan te spreken, noch Bobet, die toch een klimmer van groot for maat is, konden zijn wiel hoqden. En ook de Nederlanders zakte af, Nol ten, Waglmans en Faanhof. Bahamontes ging het eerst over het hoogst punt, op 5 seconden gevolgd door Le Guilly en op 1 minuut 32 seconden door Kubler. Bobet, Dotto, Mallejac en Ockers. Vervolgens passeerden op 2 m. 2 sec. Apo en Lucien Lazarides. op 2 min. 30 sec. Bergaud, De Mulder, Schaer, Clerici en Manuel Rodriguez en op 3 min. 35 sec. Brankart. Van Breenen, Suykerbuyk, Van Est. Bauvin. Vitetta, Van Genechten. Alomar en Rodriguez. Het peloton met Geminiani volgde op 7 min. 45 sec. Joosscn maar plakken. Bij de scherpe afdaling naar La Balme werden snelheden van boven de 60 kilo meter bereikt. De vacantiestemming was geweken, er werd nu hard gevochten om posities te behouden of te verbete ren. Bij Rencurel, 5 km. na de top, moest Wagtmans afstappen wegens een lekke band. Joossen was met de materiaal wagen vlak in de buurt en Wout kon na een kort oponthoud weer vertrekken, samen met Faanhof, die bij hem was ge bleven en bij hem bleef tot hij Wouts tempo niet meer kon volgen. Een paar honderd meter verder stond Nolten aan de kant, eveneens met een lekke band. Weer sprong Joossen bij en Nolten, die er nu veel beter uit zag en verklaarde geen last meer te hebben van pijn het pleister had hij van zijn dijbeen ge scheurdhervatte de strijd. Hij draaide nu in een prachtig tempo en haalde in de afdaling tal van renners in, onder wie Croci-Torti, Pianezzi, Hendrickx, Debruyne, de Franse nationalen Gemi- iani, Darrigade en Remy en verder de regionalen Mirando en Forlini. Tenslotte ging hij ook Faanhof nog voorbij om aansluiting te krijgen met een groepje, waartoe behalve Wagtmans ook Cieleska, Teiseire, Deledda en De Mulder behoor den. De Mulder kon niet begrijpen, dat Nolten zo'n pijn in zijn been had, zo Dertig graden Celsius wees de thermometer op Zondag 25 Juli te Lyon, waar de renners van de Tour de France hun fweede rustdag hielden. Con stant Ockers (België), Nello Lauredi (Frankrijk) en Alfred de Bruyne (België) kochten in een van de weinige winkels, die op deze Zondag in Lyon waren geopend een paar grote zonnehoeden, zodat ze in ieder geval niet de kans liepen een zonnesteek te krijgen De Pel slikte 'n prop weg Aan de kop van het peloton, b(j dc korte afdaling van de Romeyere. had Le Guilly eerst Bahamontes ingelopen, voor wie een rit van geen belang meer schijnt te zijn als de pashoogte eenmaal achter de rug en de punten voor het bergklassement binnen zijn. De Frans man kreeg aanvankelijk een voorsprong van enkele minuten, moest een lekke band zelf repareren en bleef voor totdat Lucien Lazarides, die ook uit het peloton was weggesprongen, hem inhaalde. Ac ter vormde zich een groep van een 15- tal renners: Bobet, Ockers. Manuel Ro driguez. Clerici. Kubler, Schaer. Malle jac, Dotto, Apo Lazarides. Bergaud. Vitetta. Wim van Est. Van Breenen en Suykerbuyk. Gerrit Voorting zat toen in een tweede groep onder anderen sa men met Bauvin. Dit alles was gebeurd tijdens de lange klim. welke na de korte afdaling van de Romeyere was gevolgd, de derde faze van de etappe, welke beslissend was voor het resultaat te Grenoble. Na deze klim begon te Saint-Nizier. nog altijd 1150 meter hoog en op 30 kilometer van Grenoble gelegen, de lange, niet zo moeilijke afdaling naar de 900 meter lager gelegen finish. Wim van Est, voor wie iedereen zijn hart in een lange af daling vasthoudt, stuurde tien kilometer verder in een der bochten zo slecht, dat hij kwam te vallen. Zijn achterwiel krom getrokken, en voordat hij weer op zijn fiets zat had hij kostbare minuten verloren. Van Est woedend. Hij was woedend, toen hij bemerkte, dat Suykerbuyk niet op hem gewacht had, om hem zijn wiel te geven. Ogen schijnlijk had Van Est gelijk, immers de man uit St. Willebrord staat aanzien lijk hoger geklasseerd dan zijn ploeg maat. Suykerbuyk had later een veront schuldiging: hij had gedacht, dat de ket ting van Wims fiets was afgelopen en dat hij weer snel op zijn fiets zou zijn gestegen. Maar toen Van Est niet zo spoedig verscheen, liet Suykerbuyk, die uitstekend, tezamen met Hein van Bree- In het algemeen Is het onjuist, dat een renner in de laatate twintig kilo meter en zekere gedurende een lange afdaling op een ploegmaat wacht. Maar veel belangrijker was het feit, dat noch Van Est, noch Suykerbuyk zich op dat ogenblik realiseerden, dat Nederland met het drietal in de kop groep een bedreiging vormde voor de posities van Frankrijk en België In het ploegenklassement, die respec tievelijk tweede en derde stonden. Met de zware Alpen-etappe voor de boeg en een Jan Nolten noch een Wout Wagtmans in topvorm, zit er tactisch gezien, In het ploegen klassement voor de Nederlandse ren ners meer ln. Het enige doel dat zij zich na de aanvankelijke successen nog kunnen stellen, is de verovering van de tweede plaats, achter Zwitser land, in het ploegenklassement. En Bobet zat op dat ogenblik moeder ziel alleen in de kopgroep, verlaten van al zijn teamgenoten en de Belgen zaten met twee man vooraan. Ockers en Bran kart. Drie Nederlanders reden in de leidende groep naar de finish: eer maakte een tuimeling door eigen onvoor zichtigheid, de tweede liet zich afzakken. Weg was deze prachtige kans. Helaas zat ploegleider Pellenaars niet vooraan: zijn plicht hield hem vast bij Wagtmans en Nolten. Uit Nederland blijven de brieven cn telegrammen toestromen, waarin landge noten van allerlei rang en stand ln kern achtige, welgekozen of dóódsimpele be woordingen, de Nederlandse ploeg en zijn leider gelukwensen met de behaalde resultaten. Kees Pellenaars vond er te Lyon meer dan honderd op zich wach ten en hij vroeg zich af, waar hl) de tijd vandaan moest halen, om dat alles te lezen, laat staan te beantwoorden. Dc tour en speciaal deze tour is niet alleen afmattend voor de renners, maar ook voor de wedstrijdleiders en de leiders van de ploegen. De talrijke blijken van medeleven doen onze jongens goed. Ze kunnen er niet buiten, en dit geldt ook voor Kees Stemd'hrfV'Umburgw'iich her- Pe,llfnaa"' aen ™n ee" *iMren steld wilskracht, die door deskundigen ex I aequo met Ducazeaux van de Franse Noord-Oost Centrale ploeg aan de top wordt geplaatst als het er om gaat de beste ploegleider aan te wijzen. Kees Pellenaars heeft ook een klap van de man met de hamer gekregen, in die étappe van Le Puy naar Lyon, al liet hij dat niet merken. En daarom deed hem het dubbel deugd, toen hij in zijn hotel een telegram vond van de direc teur van Philips, ir. Frans Otten, die de prachtige prestaties en het kranig vol houden Vein onze renners en Pellenaars lof toezwaaide voor zijn superieure en Stuntje van Schaer. Aan de kop kreeg Le Guilly tien kilo meter voor Grenoble een inzinking en werd hij door de groep Kubler ingelo pen. De gele truidrager Louis Bobet had zich in deze groep kunnen handha ven, een voortreffelijke prestatie, want hij had daar zijn grootste concurrenten tegenover zich, zonder dat iemand van zijn ploeg hem hulp kon bieden. Lucien Lazarides behaalde te Grenoble een verdiende zege op Schaer. die zich kort voor de aankomst op de wielerbaan had losgereden, bijna anderhalve minuut la ter arriveerde en de tweede plaats be zette, voor zijn ploegmaat en grootste rivaal Ferdi Kubler. Ockers werd vierde, Bobet vijfde en Hein van Breenen. de man die in het begin als waterdrager had gefungeerd, totdat zijn taak een andere werd. name lijk te zorgen dat Nederland vertegen woordigd bleef in de kopgroep, beslag kon leggen op de zesde plaats, een nieuw succes voor de Amsterdammer. De andere Nederlanders hebben ln de laatste fase van de strijd goed ge reden, waardoor de schade minder groot is geworden dan sich aanvan- 32 kilometer. keiyk liet aanzien. Gerrit Voorting boekte ongeveer 5 minuten achter stand op de winnaar, Van Est 6 min., Suykerbuyk eveneens, Nolten werd 29e met bijna 10 minuten achterstand, Wagtmans 31e in dezelfde tijd en Faanhof 36e met llJ-j minuut achter stand. Na Faanhof kwamen nog 38 renners voor de sluiting der controle binnen. Nolten en Wagtmans daalden ieder twee plaatsen in de algemene rangschik king en staan nu onderscheidenlijk 14e en 15e, Van Est 16e, maar Van Breenen verbeterde zijn positie en steeg van de 22e tot de 18e plaats. Aan Le Guilly werd zowel de prijs voor de strijdlu* tigste renner als die voor de grootste pechvogel toegekend. De gemiddelde snelheid bleef ook ditmaal weer ver be neden het tijdschema berekende. Aan gegeven was 37 kilometer per uur, maar de winnaar haalde slechts iets meer dan wijze leiding van de ploeg. Een leiding, welke op het eerste gezicht wel eens hard schijnt te zijn en zelfs meedogen loos. maar toch altijd en in de eerste plaats voor de jongens zelf op den duur de beste zal blijken te zijn. „Ik weet uit ervaring", zo heet het o.m. in dit telegram „dat men soms uit de mensen alleen topprestaties kan halen door een combinatie van een warm gevoel voor hen en gestrengheid, omdat deze voor alles ccn warm voorbeeld, maar ook door ervaring zekere en strenge, doch altijd rechtvaardige leiding nodig hebben, zoals ieder mens, wat hij in zijn leven ook te doen heeft". Kees Pellenaars was er van onder de indruk. „Nou. daar staat wat in, als je het goed leest", zei hij. De geboren leider komt pas geheel tot zijn recht, niet als alles voor de wind gaat, maar juist in de dagen van tegen spoed. Dat weet Pellenaars ook wel, en hij heeft meer dan eens die onmisbare en onmiskenbare leidersgave getoond. Maar dit neemt niet weg, dat het tele gram van de directeur van Philips hem goed heeft gedaan. Zelfs de hardste en strengste leider heeft wel eens een klopje op de schouder nodig als hij tenminste tevens een man met een warm hart is, die alles voor zijn jongens over heeft. En dat laatste geldt zeer zeker voor de leider van de Nederlandse ploeg. Een van 'n kwartje voor Bahamontes De tour-karavaan heeft dit jaar een nieuwe komiek gevonden in de Spanjaard Bahamontes. Als een vuurpijl schiet dit mannetje omhoog i als er een berg in zicht komt en J geen enkele andere renner blijkt bij J de beklimmingen tegen hem opge- wassen. Zodra hij de punten voor het bergklassement binnen heeft, gelooft hij het wel. Gisteren vond de tourkaravaan hem nadat hij X eerst drie minuten voorsprong had genomen terug langs de weg. waar hij rustig een ijsco zat te con- sumeren. z Nare gedachte voor Louison In het Zwitserse kamp acht men de positie van Louison Bobet in het algemeen klassement niet onaan tastbaar. Hoewel de Fransman zeer sterk rijdt en individueel de Zwit sers stuk voor stuk gemakkelijk kan hebben, valt het iedere dag weer op. dat de gele trui-drager alleen zijn kansen moet verdedigen. Geen van zijn ploeggenoten ziet kans, om bij „de baas" te blijven, als de strijd ontbrandt. Als Bobet een mankement aan zijn fiets of slechts een lek bandje zou krijgen, is dc kans op tijdverlies groot, omdat er geen knecht aanwezig is, om zijn wiel af te staan. Dolle Ferdi en Schaer zullen bij een dergelijke pech ongetwijfeld een wilde jacht ontketenen. Voor Louison is het een opluchting, dat hij in de gehele tour slechts één lekke band heeft gehad. Het schijnt in de Tour kamen en te winnen En de France toch niet uit- W€ hebben aan Koblet kun- sluitend „m de centen te SaSTtASiLSSFiH gaan. Wie in de renners slachtoffer gewend is aan alleen zakelijke jongens de voortdurende glorie en ziet, slaat de plank vol- de staa* voortvloeiende rij successen. Nee, alleen de komen mis Een sprekend centjes doen de benen niet voorbeeld hiervan is dc draaien. In de Tour vech- succesvolle tourist Forlini. ten heel wat figuren met zich zelf. Forlini, die Voorting versloeg op het circuit van Le Puy, is een Zesdaagse renner van klasse. Hij heeft £n waarom denkt U, dat geen Tour de France nodig de Spanjaard Bahamontes om zun kost te verdienen. zodra hij een berg in de Twee. jaar lang heeft hij verte ziet als een beze- aan geen enkele wegwed- tene begin te rijden om het strijd deelgenomen, maar niettemin sleepte hij de ene buit na de andere bin nen. Twee maal verscheen hij aan de start van de Tour de France, in '51 en '52, maar beide keren stuurde de pechduivel hem ver voor Parijs naar huis. Dat hij dit jaar en tot op heden met succes te rugkwam is te danken aan de opmerkingen van zijn i.enden en kennissen, die hem oprecht bezwoeren, dat hij heus niet voor zo'n eerst op het hoogste punt Ronde deugde. Ze lachten te komen? Hij heeft het hem uit toen hij opnieuw voorzien op een plaatsje de roepstem van Goddet in het bergklassement, een wilde volgen. En juist daar- plaatsje, wel te vérstaan. om was Forlini er zo fel dat goed gehonoreerd op gebrand toch mee te wordt, doen en het bewijs van Want heel diep wegge- hei tegendeel te leveren, borgen onder de gitzwarte En zat de zaak met Bauvin kuif van de Spanjaard is en Mallejac ook al niet in zich sinds lang een fanta- die richting? Hoe harder sietje aan het ontwikke- de lui roepen, dat een len, dat als net meeloopt knaap niks van zijn Tour binnenkort werkelijk zal maken, hoe gretiger zal heia kan worden. Een mooi hij zjjn best doet mee te fietsenzaakje in Madrid. Als zijn opzet slaagt en hij de eerste prijs kan ver overen, dan zullen de vette contracten op hem afsprin gen. Dan wordt het mis schien nog een zaak in plaats van een zaakje. En in dat verre Spanje zit een mooi meisje te wachten. Die heeft ook een plaats in het fantasietje, niet in de rijwielzaak, maar in het achterkamertje en de keuken De pastoor weet er al van. En nu we het toch over pastoors hebben, mogen „En eerwaarde, wie is Uw favoriet in de ronde?" De grijze herder behoef de er niet lang over te denken. ,Apo Lazarides", zei hij met de glimlach van iemand, die weet, dat hij het aan het juiste eind heeft. De mecano keek hem stom-verbaasd aan. „Ja, kijk me maar niet zo aan", merkte de pas toor op. Apo is de afkor ting van Apótre en dat betekent apostel. En ook in de Tour de France blijf ik liefst zo dicht mogelijk bij huis". Kolonel Beaupuis, com missaris generaal van de tour is de laatste dagen een ontluikend minderwaardig heidscomplex te boven ge komen Hij is daar rónd voor uitgekomen. Toen de leiders van de Tour de France ontvangen werden in het gemeentehuis te Lyon. waar de rustdag ge houden werd, zei de heer Beaupuis: ,Wij waren nog altijd we ook de grijze herder van een klein bergdorpje onder'J de Tndruk' van niet vergeten. Hij stond ook laaiend van enthou siasme met zijn paro chianen langs de weg. toen de karavaan langs kwam Nu hebben we al dikwijls voorspellingen van des kundigen gepubliceerd. Of de oastoor deskundig was op het terrein van etappe wedstrijden durven we niet te beweren. Wel is het een feit,, dat een tour-me- cano aan de pastoor vroeg: de enorme toeloop van het publiek in Nederland en wij meenden, dat de Ne derlanders ons met stuk ken hadden geslagen. Maar Lyon heeft ons figuur ge red, want daar was de be langstelling en ik hoop niet. dat mijn Nederlandse vrienden mij dit euvel zul len duiden misschien niet groter dan in Neder land, maar toch on ieder geval even groot.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5