Voorzittershamer klopte bij harmonische gemeenteraad een „rhythmische begeleiding B.B. Weg met die Minerva-stoep eendje», DINSDAG 20 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 SNELLE ZITTING JN LEIDEN Vijftig agendapunten in vijf kwartier Vijftig punten stonden op de agen da van de gemeenteraad, die gister middag te Leiden is gehouden. In af wachting van ampele discussies stond op de raadsstukken vermeld, dat de vergadering zo nodig in de avond uren zou worden voortgezet. Vijf kwartier op de kop af heeft deze raadszitting geduurd. De Leidse raad was voorbeeldig in eendracht, de leden waren verre van twistziek. Tussen een enkele gemoedelijke opmerking door en wat vrolijke re acties klonk de rhythmische hamer van de voorzitter die het aannemen van de voorstellen bekrachtigde. Zo er al eens iets werd gezegd, was het meestal om instemming van de fractie te betuigen of om een enkele uiterst mild gestelde bemerking te doen horen. WAT ER GEZEGD WERD. Naar aanleiding van het voorstel tot het beschikbaar stellen van gel den voor de modernisering en uit breiding van de openbare cshool voor u.l.o aan de Plesmanlaan vroeg de heer De Kier (Prot. Chr.) zich af of dit alles nu al aan de beurt is. Sinds 1952 wacht men in de school aan de Leidse Hout op de bouw van een gymnastieklokaal. Wethouder van Schaik zei in zyn antwoord, dat er in de school aan de Plesmanlaan een lokaal was, dat de naam gymnastieklokaal niet meer verdiende. Het wordt gebruikt door drie scholen met bij elkaar ongeveer achthonderd kinderen. Ook voor de school aan het Leidse Hout was des tijds een urgentieverklaring afgege ven, maar dit-is een aangelegenheid van het departement. De heer van Dijk (K.V.P.) merkte naar aanleiding hiervan op, dat de gemeente preferentie van urgentie kan geven. De heer de Kier: „Het departement heeft destijds verklaart, dat dit lo kaal van deze sóhool het eerst aan de orde zou komen. Van de dertig lesuren, die er wekelijks gegeven zouden moeten worden, kunnen er maar zeven benut worden." De heer van Schaik zeide te slot te, dat het collega der raadsleden menen, dat dit nut heeft, zal probe ren bij het departement invloed uit te oefenen. Naar aanleiding van het voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden voor het draineren en egaliseren van de twee bij velden van het sportvel- den-oomplex aan de Haarlemmer weg vroeg de heer Drijber (V.V.D.) of er voldoende ervaring opgedaan is met de drainering van het hoofd- veld. Er is toch nog geen speelsei zoen voorbij. Het antwoord van wethouder Van Schaik luidde, dat volgens deskundi gen van K.N.V.B. en gemeentebe stuur de drainering van het hoofd- veld geslagd en een verbetering ge noemd mag worden. In antwoord op een vraag van de heer Drijber over de duur van de werkzaamheden (die hij wat opti mistisch omschreven vindt in het voorstel) zeide de heer van Schaik, dat het werk wel degelijk medio Oc tober gereed zal zijn; als het weer tenminste meewerkt. Binnen of buiten. Het voorstel om bij de uitvoering van belangrijke gemeentelijke bouw werk een bedrag van ten hoogste 154% van de bouwsom te bestemmen voor decoratieve aankleding ontlokte slechts goedkeuringen. De heren van Stralen PvdA), Woudstra (Prot. Chr.), en van Dijk (KVP) juichten namens hun fracties, ieder naar eigen geaardheid, het voorstel toe. Stadsverfraaiing niet alleen van binnen maar ook van bui ten", zei de heer Woudstra. „Met de coratieve aankleding moet in dit voorstel de buitenkant bedoeld wor den, merkte de heer van Dijk op, de betekenis van „aankleding" nader beschouwend. Hij sprak de wens uit, dat ook aan het inwendige van de gebouwen de nodige aandacht be steed zou worden. De heer De Hosson hoopte, dat ver fraaiingen niet alleen tot de kamer van directeur, docenten en dergelijke beperkt zou blijven. Het kunstgenot moest te bereiken zijn voor leerlin gen en passanten. Wethouder Jongeleen verheugde zich over de instemming van de raad met dit voorstel. Hij wist alle vra genstellers tevreden te stellen. On der meer de heer Iterson, die ge vraagd had of het college van B. en W. bij voorstellen tot belangrijke bouwwerken ook zal bekendmaken, wat zij op het gebied van verfraaiing van plan is te doen. Ook zal de raad op de keuze van de kunstproducten enige invloed kunnen doen gelden. De verfraaiingen gelden binnen- en buitenkant van de gebouwen. voor de goede samenwerking. Wel meende hij, dat dê accountantsrap porten wat korter gesteld zouden kunnen worden. Kleine meningsver. schillen tussen directeur en accoun tants zouden in overleg met de com missie bijgelegd kunnen worden, pon der dat daarvan in het rapport mel ding zou behoeven te worden ge maakt. Wethouder Van der Kwaak was het met hem eens. Hy zou op drastische inkorting van het accountantsrapport aandringen. De heer Piena (P.v.d.A.) sprak zijn waardering uit voor het voorstel, dat subsidiëring aan de Stichting Woon- wagenwerk te Leiden inhoudt. Hij hoopte, dat d^t moeilijk sociaal werk zou slagen. In antwoord op een vraag van de heer Piena over het opnemen in het bestuur van deze stichting van enige buitenkerkelijken, zeide de heer Men ken, dat er reeds contact is gezocht met personen, die de drie richtingen nog niet in het bestuur zullen ver tegenwoordigen. Aan de heer Van Weizen (C.P.N.) taf hij op een vraag ten antwoord, at hij zou bespreken of het werk van de woonwagenstichting zich niet eveneens tot de woonschepen in de buurt zou kunnen uitstrekken. De heer De Meester (P.v.d.A.) bracht het college een compliment voor de snelle afwikkeling van de leges voor paspoorten. De heer De Meester heeft in een vorige zitting (zoals bekend) vragen hierover aan B. en W. gesteld. Rhythmisch gehamer. Met alle stemmen voor werd mej. dra. H. van Vliet benoemd tot direc trice van de gemeentelijke HBS voor meisjes te Leiden, en werden mej. E. H. J. Huibregtse en G. Douma be noemd tot onderwijzeres van resp. de openbare school voor l.o., verbon den aan de inrichting „Voorgeest" te Oegstgeest en de openbare oplei dingsschool aan de Da Costastraat. Uit de hierna 2onder reactie aan genomen voorstellen stippen wij nog even aan, nadat wij vorige week pu blicatie van de gehele agenda ge daan hebben: het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot levering van electriciteit met de ge meente Noordwijk en tot levering van en electriciteit met de gemeente Wassenaar; praeadvies op het ver zoek van het bestuur van de Inrich ting van Liefdadigheid voor Rooms- maken van een overdekte rijwiel- bergplaats bij de scholen aan de Haarlemmerstraat 240, Pelikaanstraat 20 en het verzoek van dezelfde stich ting om medewerking tot het stichten van een gewone lagere school met zeven leslokalen en een vaklokaal in de Rodenburgerpolder. Voorts het voorstel tot het beschik, baarstellen van gelden voor het uit voeren van enige vernieuwingen in het Openbaar Slachthuis; voorstel len tot het aangaan van geldleningen, groot 'n half, één en drie millioen en het voorstel tot het vaststellen van een verordening tot het wijzigen van de Verordening op het houden en op de bescherming van dieren. Rondvraag De heer Aalders (KVP) vroeg aandacht voor een verstopte riool aan de Rynzidhtweg, welks kwalijke inhoud zich over de weg verspreidt. De heer Van Stralen (PvdA) vroeg, of het mogelijk is de reparatie aan het wegdek aan de Herengracht zo spoedig mogelijk voort te zetten, omdat de toestand van het wegdek om verbetering vraagt en een bewo ner van een huis aan de Herengracht- klaagt over schade in zijn huis door het onderbreken van de reparatie aan de bestrating. heer De Meester (Pvd.A): „Wanneer komt de vermakelijkheids belasting aan de orde?" Wethouder Van der Kwaak: „In de vergadering van 23 Augustus a.s." Wethouder Jongeleen antwoordde op een vraag van de heer De Mees ter, dat de verhoging van het Rijk aan de bijdragen in de ziektekosten ook in de gemeente Leiden zullen doorgevoerd worden. De heer van Iterson vroeg, waar om zijn vragen over het Merenplan in de vorige vergadering gesteld niet op de agenda voorkwamen. „In de volgende vergadering", be loofde de wethouder. Mevr. BraggaarDe Does (PvdA) vroeg of er bij de ingekomen stuk ken ook een schrijven was geweest van de bewoners van de Herenstraat over sleohte verlichting. Ze had het niet kunnen verstaan De voorzitter beaamde de voorle zing van dit schrijven. Hij maakte de vergadering zyn compliment over de voorspoedige afhandeling van de lij vige agenda en sloot vervolgens de vergadering om kwart over drie. De raad bleef nog enige tyd bijeen voor GEM. AANKONDIGING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten een wijziging in de wachtregeling geldende voor de Langebrug aan te brengen en wel in dier voege, dat het verbod voor zover betreft het gedeelte tussen de Korte Pieterskerkkoorsteeg en Mooijapiksteeg, aan de zijde van de even huisnummers wordt ingetrok ken. 2594 j£eidö£ Vaiia Katholieken om medewerking tot het een zitting met gesloten deuren. Niets dan waardering. De heer Knol, die voorzitter is van de commissie voor de rekeningen, sprak naar aanleiding van het voor stel tot goedkeuring van de rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente en de rekening van de tak ken van dienst over 1952, woorden van waardering voor het feit, dat de achterstand in het indienen van de rekening is ingehaald. Hy dankte R.K. HANDELSAVOND. SCHOOL. Lezing over credieten. Als laatste in de serie lezingen, die R. K. Handelsavondschool voor haar cursisten liet houden, organi seerde zij in samenwerking met Kennis is Macht" een lezing door de heer M. Eek, directeur van de Neder landse Middenstandsbank te Leiden. De heer Van Eek wees de cursisten er op, wat de Middenstandsbank met de regering achter zich voor de .nid denstand kan doen. Naar mijn me ning mislukken vele ondernemingen niet door gebrek aan ijver, doorzet tingsvermogen en vakmanschap, maar door fouten in dt financiëring Aan de hand van een balans en voor beelden uit de praktijk, wees hij op het verband dat er bestaat tussen be zittingen en schulden. Voor de oor log werd 70 tot 80 pet. van het be nodigde bedrijfskapitaal door de middenstanders zelf gefinanciëerd. Door het sterk gestegen prijsniveau moeten de middenstanders proberen geld te lenen orn him zaken te kun nen voortzetten. Theoretisch kan de bank -slechts korte credieten verle nen. Doordat de Staat echter bij springt, kan de Middenstandsbank ook lang crediet geven. Hierna be handelde de heer Van Eek uitvoerig de verschillende credieten, t.w. het bedrijfsuitrustingcrediet, dat dient voor het aanschaffen van bedrijfs middelen; het industriële crediet, vooral voor kleine en middelgrote bedrijven, het vestigings crediet en credieten ten behoeve van Economi sche samenwerking in de midden- Burgerlijke Stand Geboren: Marinus, z. v. J. Kool haas en A. Hoeksma; Nicolaas Maria z. v. J. P. J. Konings en W. Klaij; Adriana Maria, d. v. H. C. van Meurs en L. van Hooidonk; Jan, d. v. D. Gijsman en G. Massaar; Hendrica Maria, d. v. W. Mark en H. C. Noor- dermeer, Albertus Johannes, z. v. K. Meijer en A. L. Bank; Elisabeth Jo hanna, d. v. A. J. P. la Lau en A. C. Neuteboom; Erica, d. v. S. I. Bi-us- see en J. Keus; Johan Bastiaan, z. v. K. van Duijvenbode en C. H. van Rheenen; Leonardus Johannes Maria z. v. G.' J. Koek en P. A. Boon; Ben Elfta, z. v. S. Verlint en H. A. Stik- kelorum; Theodora Johanna, d. v. T. J. van Rijzen en A. W. A. de Ridder; Jannetje Alida, d. v. M. Korbijn en A*. C. Jonkers; Abraham Paulus, z. v. A. P. Hakkenberg en S. M. Kors- wagen; Cornelia Albertus, z. v. C. A. van den Berg en G. van Dam; Jo hannes Petrus Cornelis, z. v. H. J. M Egberts en W. v. d. Voorn; Johanna Catharina, d. v. N. v. d. Nat en J. C. d. Linden. DANSEXAMENS ZILVEREN EN GOUDEN TEST. Onder auspiciën van het Katholiek Cultureel Verband van Dansleraren „San Filippe Neri" werd gisteravond bij Dansschool Henny Boes de ama teurs-test voor „zilver" en „goud" gehouden. Er waren 19 candidaten Voor de zilveren test slaagden: mej. v. Winden, Voorschoten; mej A. C. Rooyakkers (met lof), Leiden de heer J. v. Doorn (met lof), Was senaar; mej. M. Jansen, Katwijk a d. Rijn; de heer L. de Mol, Gouda; P. J. ter Haar (met lof), Leiden; H. J. Rijsbergen, Leiden; mej. J. C. Rijsbergen, Leiden; A. Elferink, Sas senheim; mej. L. Mieremet (met hoogste lof), Leiden; H. Elferink, Sassenheim; mej. M. Rooyakkers (met hoogste lof) Leiden; H. E. M. Elferink, Sassenheim; mej. E. Elfe rink (met lof), Sassenheim; G. W. van Leeuwen, Leidschendam; mej. L. van Oosten, Leidschendam; J. Griffioen, Leiden. Voor gouden test slaagde met hoog ste lof: mej. P. M. Rooyakkers, Lei den. Door de amateur-test commissie van het genoemde verband werd als jurylid aangewezen, de heer W. Voe- ter te 's-Hertogenbosch. lid S.F.N. De heer Voeter werd Zaterdag j.l. te Amsterdam op de Ned. Damkam pioenschappen vóór professionals no. 2 geplaatst). DUIVENSPORT WEDVLUCHT „DE RIJNKL1EVERS" Door de p.v. De Rijnklievei-s werd een wedvlucht gehouden met jonge duiven vanaf Eindhoven, afstand 104 km, in concours 176 duiven. De dui ven werden om 9 uur met sterke Nooi-dwesten wind in vrijheid ge steld en hebben het als jonge duif niet gemakkelijk gekregen en er wer den nogal verliezen geleden. Laat een ieder, die een duifje vangt hem voe deren en de volgende dag in vrijheid stellen; de liefhebbers wachten op hun gevederde vrienden. De le duif werd gesignaleerd om 11 uur 14 min. cn 51 seconden. Zij maakte een snelheid van 761,29 me ter per minuut. Men ziet hieruit dat het zwaar was voor de duifjes; de laatste prijswinnaar om 12.06.52 met 557.76 meter. De tien eerstgeconstateerden zijn van de volgende liefhebbers: Truyers Polak 1, M. Jongeleen 2, 3, 10, A. G. A. Rijsbergen 4, H. en J. v. Alphen Chr. v. d. Pluym 6, Ph. J. v. Leeu wen 8 en W. F. Plu 9. Volgende vlucht is Vilvoorde (België). Het gaat om Uw landL Uw stad, Uw straat, Uw huis, Uw gezin Bureau B.B. Langebrug 56, teL 30441. Het terainen van de R.K. Voetbal vereniging „Docos" van hedenavond, Woensdag- en Donderdagavond is tot nader order uitgesteld. Dit verzocht men ons te melden. Vijftig jaar hengelen is dezer da gen het motto geweest van de Hen gelaarsvereniging „Door Vriendschap Verbonden". Het bestuur en de feest commissie bestaande uit de heren C. v. d. Burg, A. Flippo, C. Hendriks, J. Pouw, J. Disseveld, J. v. d. Reij- den, R Tuin en P. Neuteboom heb ben daarvoor heel wat felicitaties van broederverenigingen en feesten de leden in ontvangst moeten nemen. Gisteren was er onder het per soneel van de N.V. Sajetfabrieken P. Clos Leembruggen weer een dienstjubileum. De jubilaris, met liefst 50 dienstjaren, was ditmaal de heer J. Dekker, Maresingel 11a te Leiden, thans werkzaam als baas in de afdeling voorspinnerij. Op kantoor werden de heer Dekker en zijn echt genote toegesproken door de direc teur, de heer G. Overduin Jzn. Al daar werd tevens een gelukstelegram voorgelezen, afkomstig van do direc teur mr. C. J. Leembruggen, die zich momenteel in het buitenland bevindt. Na overhandiging van de gebruike lijke enveloppe met inhoud, voerde.i nog andere sprekers het woord. Na mens het personeel van de voorspin nerij werden de jubilaris verschil lende geschenken w.o. een jaarpen dule aangeboden, 's Middags was er een receptie bij de jubilaris thuis. ZOMERAVOND-CONCERT „CRESCENDO" Donderdagavond a.s. om 8 uur, zal de mondaccordeonvereniging „Cres cendo" een zomerconcert geven op de Kaasmarkt. Het programma luidt: 1. Crescen do marsch, arr. v. Wouw; 2. Een Lentedag op Willige Hoeve (fant. arr. P. F. de Kort); 3. The song from Moulin Rouge, arr. G. Auzie (bew. W. v. Strien); 4. La Belle Villagesise wals, P. F. de Kort; 5. San Marco Glochen, tango, K. Swing; 6 Trantes Hein, wals, L, Gnaust; 7. Wildzang, mars, J. A. v. d. Plas. Pauze. 8. AMC mars, arr. K. de Moed; 9. Wilgerda. concertwals, arr. R. Wassenaar: 10. Stradella, fant., arr. P. F. de Kort; 11. Het lied van het pierement, arr. H, Langerak; 12. Balsirene, concert- wals, arr.. Fr. Lehar. 13. Lebe Wonl du Schrarze rose E. Wals, arr. M. Jary; 14. Salut Amical, mars, P. F. de Kort. MULO-EXAMENS TE LEIDEN. Gisteren zijn te Leiden geslaagd voor het Mulo-examen: Diploma A: C. W. van Dalsen, A. L. Langeveld, G. F. Huner, H. G. dc Jong, J. A. de Haas, P. W. Dool, G. Filipo, C. C. H. van Buuren, J. C. Bekkering, G. Mulder, J. J. Muusse, G. Beens, D. J. Bonnet, K. van Boste- len, H. Botei-, A. Roman, allen te Lei den; P. B. Dorrepaal te Zoeterwou- de; G. Sierat en G. P. van Hooven te Oegstgeest; B. Corts te Leiderdorp; J. van Rijn te Katwijk en L. D. Parle- vliet te Katwijk aan Zee. Agenda van Leiden DONDERDAG: Ambachtsschool Haagweg, 2.30 uur uitreiking diploma's. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geschiedenis Natuur, uetenschappen (Steenstraat la): Ten toonstelling 2 Yi eeuw microscopie. Wei-kdagen (behalve 's Maandags): 10—4 uur: 's Zondags 1—4 uur. (Tot 19 September). Rijksmuseum van Oudheden: Col lectie Diergardt-Sieraden uit dt Volksverhuizingstijd". Werkdagen 10 —17 uur; 's Zondags 13—17 uur (tot 22 Augustus). De Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang. Atelier, Garenmarkt 36: van 28 Juni tot 23 Juli, dagelijks van 10 tot 12 uur en 2.30 tot 6 uur. Zondag van 12 tot 1.30 uur en 4 tot 6 uur. Schaar- sneden (silhouetten) van Joop Koe- De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Juli 13 uur tot Zaterdag 24 Juli 8 uur waargenomen dooi-": Apotheek „Nieuwe Rijn", Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Doeza-Apotheek, Doe- zastraat 31, tel. 20313. Te Oegstgeest door: de Ocgstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, te lefoon 26274. BIOSCOPEN Casino: ,,A day to remember", alle leeftijden. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7,en 9.15uur. Lido: „Zij die zich verkopen", 18 jaar Dag. 2.30, 7.en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Luxor: „Schone Blume von Hawai". alle leeftijden. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.— en 9.15 uur. Trianon: „De waterprinses", alle leeftijden. Dag.: 2.30, 7.— en 9.15 uur. Nog een paar dagen en dc stoep voor de sociëteit „Minerva" is verdwenen. Stevige slopers slaan met dreunende hamers op het oude steen, dat zo dik wijls een zonnige zitplaats en discussiehoekje voor vele studenten is geweest. Bij de eerste slagen meldden wij de tegenstand van het Leidse Corps. De geregelde voetganger in de Breestraat slaakt echter een zucht van verlichting. Hij was niet „weg" van die stoep. „Weg met die stoep moet hij dikwijls gedacht hebben. (Foto: „De Leidse Courant.")" Kwak, zegt de grote moedereend, het is weer half elf. 'k Heb geen horloge om myn poot, maar 'k weet uit mezelf. Kwak, zeggen al haar kindertjes en spart'len om haar heen. Wat of half elf zeggen wil, dat weten ze meteen. Dan gaat Marijke wandelen, een manoje in haar hand. Daar komt ze al, recht hier op aan tot bij de waterkant. Met kruimpjes dit en kruimpjes dat, met stukjes krentebol, met vast wel honderd stukjes brood heeft ze haar mandje vol. Daar voert ze alle eendjes mee. ze kent ze allemaal. De eendjes zeggen: dank je wel: kwak, kwak, in eendentaal. Als 't op is roept de moedereend: nu zwemmen, ik ga voor. Marijke wuift de laatste na: wees maar voorzichtig hoor! Laatste Berichten KWESTIE VAN VERKIEZINGEN IN VIETNAM GEREGELD. De belangrijke kwestie van de ver kiezingen in Vietnam is geregeld. De verkiezingen zullen uiterlijk 20 Juli 1956 plaats hebben. Na 20 Juli 1955 zullen de belanghebbenden Vietnam en Vietininh overleg ple gen over de organisatie er van. RONDE VAN FRANKRIJK Te Lourdes (37 km.) kwam Close het eerst door. Hij had 6 minuten achterstand op het tijdschema. 1 min. en 20 sec. na de Belg passeerde een groepje, geleid door Graf, waarin zich alle azen bevonden, 20 sec. daar achter lag een tweede peloton en een derde groep sloot de rij. Hierin be vond zich Koblet. Close arriveerde ook als eerste te Argeles-Gazost (50 km). Achter zyn rug had intussen een hergroepering plaatsgevonden en het gehele veld lag bij elkaar. Te Bareges (75 km.) had Forestier (Frankrijk) Close in gehaald en samen hadden zij 2 min- voorsprong op een groep van 15 man genomen, waarin Bobet, Kubler en Wagtmans voorop reden. Het grote Mies Bouhuys. peloton volgde eerst op 9 minuten. Marktberichten Rcx: Afgekeurd. LEIDEN, 20 Juli. Vette varkens. Aanvoer 237 vette varkens, Prij- zeu zware 1.941.97, slagersvar kens 1.961.98, zouters geen note ring, zeugen 1.75—1.80 per kg., han del slepend. 4 nuchtere kalveren 40 —50 per stuk en 1.10—1.30 per kg. levend gewicht. ROTTERDAM, 20 Juli. Vee. Aan roer: 3643 (5477) stuks totaal, waar van 460 vette koeien, 941 (448 ge- bruiksvee, 150 'vette kalveren, 329 (195) graskalveren, 570 nuchtere kal veren. 164 varkens, 193 biggen, 140 paarden, 124 veulens. 535 schapen, 37 geiten. Prijzen: vette koeien 2.74 2.92, 2.60—2.72, f 2.16—2.46, en vette kalveren 2.50—2.60, 2 30—2.40 en 1.902.10 per kg. levend gewicht: graskalveren 425—325—225, nuchte re kalveren 655550, biggen f 70 —60—45 per stuk; slachtpaarden 1.961.901.80 per kg. levend ge wicht; veulens 325—225—150, scha pen 1159580, lammeren f 80 6555, kalf- en melkkoeien 1150 9758.25, varekoeien f 800—700 630, vaarzen 8.25—700—575; pin ken 570470360 per stuk. Vette koeien aanvoer als vorige week, han del traag, dalende prijs prima's boven in de wachtregeling geldende voor notering: vette kalveren aanvoer rui mer. handel stug, minder in prijs; gras kalveren aanvoer iets mindei-, handel flauw, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel stroef, prijzen vooral niet hoger; big gen aanvoer kleiner, handel redelijk, niet geheel prijshoudend; slachtpaar den aanvoer als vorige week, handel lui, niet geheel prijshoudend; veulens aanvoer ruim, handel levendig, prij zen iets minder; schapen en lamme ren aanvoer als vorige week, handel stroef, teruglopende prijs; kalf- èn melkkoeien aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen constant: varekoeien aanvoer redelijk, handel stil, niet ge heel prijshoudend: vaarzen en pin ken aanvoer tamelijk, handel stil en prijzen stabiel. VINKEVEEN, 19 Juli Groente. Bloemkool 8—68 cent, komkommers l15 cent, en sla 2.510 cent per stuk, peen 2743 cent per bos; ca- pucijners 6374 cent. doppers 68 ct„ snijbonen 1.061.35, stambonen f 1.121.42, tuinbonen 2534, an dijvie 1530. postelein 3441 cent. spinazie 2944 cent, tomaten 3264 cent, waspeen 3035 cent per kg. ROELOFARENDSVEEN. 19 Juli Aardbeien 3868 cent per half pond doosje, kropsla f 2.506.40, an dijvie 21—24, bloemkool f 13—49, tuinbonen f 25—27, doperwten 52, snijbonen I 110—140, idem II 95— 120, idem stek f 6085, dubb. stam bonen 110135, Augurken C 44, idem DA 40, idem D f 41—42, idem E 31, idem CD 28 per 100. Bloemen. Liatrix 26—46 cent, Dahlia's 1431 cent, Anemonen 5 12 cent. Lathyrus 6—15 cent. Wirrals Suprème 11—31 cent, Colvillie 21—31. Scabiosa 1042 cent, Goudsbloemen 8—10 cent. Alstroemeria 15—31 cent, per bos, Anjers 26 cent per stuk. TER AAR. 19 Juli. Groente. Peulen 3.30—3.90. doppers 5.60, tuinbonen 2.10—2.65. idem stek f 1.50, snijbonen 10.50—13.70, idem B 8.308.90, idem stek f 5.403.00, stamprincessenbonen f 10.70—12.60, idem B 9.60 alles per 10 kg., toma ten A 5575 cent, idem B 6065 ct.. idem C 4555 cent. idem CC 2530 cent. andyvie 1524 cent, waspeen 19—33 cent, idem B 11—16 cent, kro ten 13 cent, rode kool 20—21 cent, spinazie 34 cent. rabarber 6—10 cent. postelein 3645 cent, aardappelen 12 13 cent, idem kriel 6—9 cent, alles per kg., sla 2 50—5.80 per 100 stuks, bloemkool A 44—73 cent. idem B 29 40 cent. idem C 1725 cent, idem stek 816 cent, komkommers 1127 cent, idem stek 8 cent alles per stuk, bospeen 22—32 cent. boskroten 14— 17 cent. bosuien 11—15 cent, bosra- barber 10 cent, selderij 15 cent alles per bos. Augurken A 89 cent, idem 70 cent. idem C 52 cent, idem DA 45 cent. idem D 41 cent. idem CD 38 cent, idem E 29 cent E geel 22 cent alles per kg., aardbeien 38—53 cent, frambozen 35 cent per doosje, zwarte bessen 59 cent per half kg., bloemen: Anjers 25 cent per bos. BODEGRAVEN, 20 Juli Kaas. Aanvoer 179 partijen eerste soort 2.102.16. tweede soort f 2.00 2.09, extra 2.17—2.42 per kg. Han del kalm. LISSE, 19 Juli Bloembollen. Besteed werd voor Tulpen zift 12 en zift 10: Early Queen 5.65, 4.90; Prins van Oostenrijk 7.40, 6.55; In- glescombe Yellow 0.— f 5.—: Pr of Zwanenburg 6 80. f 6.10: Mada me Lefeber f 10.30, 9.50; Princess Elisabeth 6 40. 5.95. General de Wet 9.15. 7.65; Pride of Haarlem 0.—. f 5.90; Schoonoord f 6,20. 4.90; Brilliant Star 10.20, 0 Snowprince 5.05, 4.85; Coxa f 9.80 9.35; Pluvia d'Or 0.7.15; Crown Imperial f 0.—f 6.Korne- fores 6.90, 5.75: Piquante 11.90, f 9.95; Cellini 7.85, 5.15; Heraut f 0.—, 5.40; Sprin Song 9.10, f 6.50: Demeter f 7.85. 7.15. Crist- mas Gold 3.55, 7.05; Advance 8.05, 7.55; Telescopium 6. I' 0.Sonja 5.20, 0.Animate f 4.85—4.55; Grand Due 11.40, 0.—: Tulipa Galata 0.—. 9.25: Red Champion 0.—, 10.25; Krelage's Triumph f 0.—, f 4.95. Tulipa I\r; na zift 9 -10 15.05

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3