Eele trui werkte op de geestdrift als lap op stier De „goudschat" bij Texel Tegen ex-pleegmoeder van Anneke Beekman 1 jaar geëist Opa Schram mag nog thuis komen I niet Kindje door gif omgekomen Drie maanden voorwaardelijk Vrachtauto door brug gezakt DROOM ZATERDAG 17 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Karrevrachten gelukwensen Al heel gauw nadat bekend geworden was dat Wout Waglmans de gele trui had heroverd, stroomden by Kees Pel- lenaars de gelukwensen binnen. De opvarenden van de .AlblasserdUk' tonden het volgende telegram: „Hol landse renners ln Tour de France wU volgen jullie prestaties stop laat ons niet in de steek stop geluk en sterkte". Ir. P. F. S. Otten, directeur van de Philips fabrieken, telegrafeerde uit Zwitserland: „Hulde aan allen voor pracht prestaties «over. Jammer die pech voor Thijs Roks en tegenvaller voor Tarzan. Ik volg met grote sympathie en belangstelling ver dere prestaties van onze kranige Hol landse jongens. Het allerbeste voor hen allen". En in een tweede telegram van het bestuur en de sportcommissie van de KNWU wordt gezegd: „Formidabele prestatie Wagtmans vervult ons met trots en vreugde". In het hotel „De Vier Gezusters" te Bordeaux lagen vele honderden brieven op de 9 Nederlandse renners te wachten. Leon Sonet, de chef van de soigneurs, had een uur nodig gehad om de post alleen maar te sorteren. En na de over winning van Faanhof bleven de telegra fische gelukwensen binnenkomen, tot laat in de nacht. Tourrenuers 5 Aug. naar Leiden Na afloop van de Ronde van Frankrijk zullen de Nederlandse renners, die in de Tour de France hebben meegereden, in diverse steden van ons land aan wieier- wedstrijden deelnemen. Het programma luidt: 2 Augustus: Amsterdam. 3 Augustus: Utrecht. 4 Augustus: Chaam, wegwedstrijd. 5 Augustus: Lelden. 6 Augustus: Geleen. 7 Augustus: Nieuwenhagen. 8 Augustus: Maastricht (wegwedstrijd). 9 Augustus: Wegwedstrijd over 200 km. in België. 12 Augustus: Amsterdam. 13 Augustus: Kerkrade. 14 Augustus: Scheveningen. 15 Augustus: 's Hertogenbosch. Swift-combinatie. De uitslag van de recordrit over 36 km. is als volgt: 1. J. de Vroomen 54.34; 2. G. Mens 54.50; 3. H. v. Gent 55.02. De 50 km. van de avondcompetitie gaf als uitslag: A-klasse: 1. C. Plasmeijer 1.16.21; 2. B. Rijkelijkhuizen; 3. J. Riethoven Jr.; 4. A. v. Houwelingen. B-klasse: 1. V/. Belt 1.19.32; 2. A. Velt- maat; 3. C. v. Amsterdam; 4. L. Sikking; 5. J. de Vroomen. C-klasse 40 km.: 1. P. Turk 1.07.45 2. G. Mens; 3. A. Bos; 4. S. Kooij; 5. G. Reychard; 6. N. de Goede; 7." A. Borst. Zondag rijden de A-klassers 100 km.; B-klasse 30 km. en C-klasse 60 km. Start 9.30 uur. In de Ronde van Badhoevedorp komen Zaterdag bij de amateurs (100 km.) uit: W. Vreeswijk, R. Wallet, C. Plasmeijer en A. v. Houwelingen en bij de nieuwe lingen (50 km.): B. Rijkelijkhuizen, S. Kooij. A. Bos, J. Riethoven Jr., C. van Amsterdam en A. Veltmaat. In de Ronde van Overijsel (200 km.) start J. Slinger land. Zondag op Charlois (Rotterdam) starten R. Wallet en J. Slingerland bij de amateurs (100 km.) en S. Kooij, B. Rij kelijkhuizen en C. v. Amsterdam bij de nieuwelingen (60 km.). C. Plasmeijer rijdt die dag de Ronde van de Markt hallen 100 km. (Amsterdam). De laatste aandelen naar de inschrij vers van de expeditie, die zal trach ten het goud te bergen van het in de Noordzee bij Texel liggende wrak van de „Renatc Leonhard", zijn ver zonden. De heer P. Visser uit Wijdewormer, één van de initiatiefnemers van de onderneming, stelt alles in het werk om de werkput, 'n gevaarte van 21 m hoog en 18 m. middellijn, de volgen de week gereed te krijgen. Hij zeide, dat de onderneming hoopt het goud ongeveer midscheeps aan te treffen. Daar wil men de werkput boven het wrak vastklinken met ongeveer 100 palen, die men door buizen in de bodem van de werkput in de pl.m. 7 meter dik ke kleilaag boven het wrak zal slaan. De werkput, met een diepgang van pl.m. 10 meter, zal vermoedelyk van 't Noordzeekanaal uit naar de plaats van het wrak worden gesleept. In de put is een lift geconstrueerd, waar mede men van de ballastanks naar de werkruimte kan komen. „ZUIDERKRUIS" VERTROK NAAR ZUID-AFRIKA. Met circa 730 passagiers aan boord onder wie 450 Nederlandse emigran ten, is Vrijdagmiddag om 4 uur het regerings-emigrantenschip „Zuider kruis" van Amsterdam naar Zuid- Afrika vertrokken. Behalve een vrij groot aantal passagiers, die uit Zuid- Af rika afkomstig zijn, maken Duit sers, Engelsei, Spanjaarden en Bel gen de reis mee. Onder de emigranten bevonden zich o.a. 19 jeugdige landgenoten, die als vierde groep van jongens tussen 18 en 25 jaar naar Zuid-Afrika gaan om daar te worden opgeleid en later te werken voor de Zuid-Afrikaanse spoorwegen. WATERPOLO. VITESSE II—LWV (DAMES). Een wedstrijd waarin LWV steeds de sterkste was. Met rust werd de stand reeds 13 (doelpunten van 2 x T. Lam- booy en 1 x A. Nekeman. In de tweede helft ping het iets stroever, mar mej. A Nekeman bracht de eindstand op 14. DZV UI—LWV I 8—0. Gezien deze uitslag verder commen taar overbodig. LWV met invallers, ver gat de dekking en mede de goede aan vallen van DZV- werd de strijd uiteinde lijk met grote cijfers verloren. POSTDUIVEN De Bonte Duif. Wedvlucht met oude duiven vanaf Pt St. Maxence. Aantal vogels 56, gelost te 6.30 uur met Z.W. wind, afstand pl.m. 344 km. Ie vogel te 11.07 uur (1274.62 m. p. m.), laatste te 11.25.40 uur (1162.43 m. p. m.). Uitslag: J. Otten 1. 2, 7, 9; M. Noordervliet 3; G. v. Albada 4, 6, 11, 13, 15; P. Groenen dijk 5; R. de Graaf 8, 12, 14; A. Dek ker 10. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Tilburg. Aantal vogels 153, gelost te 10.20 uur met Z.W. wind. Ie duif te 11.30.30 uur (1094.61 m. p. m.), laatste vogel te 11.58.49 uur (736.58 m. p. m.). Uitslag: A. Dekker 1, 3. 10, 11; F. Bink 2. 13; J. Otten 4; H. v. Riet 5, 6. 8. 12,1 14, 15; P. Fasel 7; M. Noordervliet 9. Voorzitter V.C.V. Beroepsvoetbal in strijd met 't wezen van de sport Te Utrecht is de jaarlijkse algemene vergadering van het verbond van Chris telijke Voetbalverenigingen gehouden. Ter gelegenheid van het feit, dat de Christelijke Nederlandse voetbalsport beweging 25 jaar bestaat, hield de voor zitter van het verbond, de heer H. Teeuw een grote rede, waarin hij onder meer de richtlijnen aangaf, volgens welke naar z(jn mening de in c|e Zater dagcompetitie van de KNVB spelende clubs hun houding moeten bepalen ten aanzien van de recente koerswijziging van het KNVB-bestuur. De voorwaarden, aldus de heer Teeuw, die wij voor onze leden-verenigingen hebben geschapen, zijn duidelijk: aan trekkelijke competities op Zaterdag, volledig behoud van het eigen christe lijke verenigings- en bondsleven, waar bij niemand anders recht van spreken heeft, want dat was fusievoorwaarde; een Zaterdagvoetbal geleid door onze eigen mensen, met geen enkele band aan het Zondagvoetbal. Het zijn deze criteria, welke tevens ons uitgangspunt behoren te zijn bij de beoordeling van het recente besluit van het KNVB-bestuur, om de mogelijkheid te scheppen van het toekennen van ver goedingen aan spelers voor deelneming aan wedstrijden en training. De chrlsteiyke spor tb e weging heeft altyd professionalisme ln deze vorm ln strijd geacht met het wezen van sport en spel, waarin ontspanning, opvoeding, geesteiyte en zedelijke waarden, Jeugd- vorming en vriendschap essentiele be standdelen zijn. Seml-professionalisme, dat ligt in de sfeer van de arbeid, kan door het VCV onder geen enkel beding worden aanvaard. WESTELIJKE EERSTE KLASSERS STEUNEN VOORSTEL TOT VERGOEDING. De Westeiyke eerste klassers zijn in Den Haag byeen geweest om zich te beraden over het voorstel van het be- stunr van de KNVB ten aanzien van het geven van vergoedingen aan spelers. Het aan het slot van de vergadering in stem ming gebrachte voorstel om tot vergoe ding in enigerlei vorm over te gaan werd met overgrote meerderheid van stem men aangenomen. In de plannen van opa Sdhram om gisteren of heden na zijn voettocht naar Rome in Driebergen terug te keren, zijn wijzigingen gekomen. On voorziene omstandigheden voorbe houden zal hij Dinsdag 20 Juli des avonds tussen 6 en 7 uur weer „thuis" zyn. Men heeft hem om dit programma verzocht. Daarom zal opa Schram de laatste tientallen kilometers heel kalm aan doen .Gisteren vertrok hij van Roermond, waar hy een paar. dagen bij zijn familie heeft doorge- j bracht, naar Weert. Zaterdag gaat hij naar Eindhoven, Zondag naar Den Bosch, Maandag naar Culemborg en dan Dinsdag via Wijk bij Duurstede, Werkhoven en Odijk naar Driebergen. Blaren op handen. Als bijzonderheid kan worden ver meld, dat opa's voeten de vijfdui zend kilometer zonder één enkele blaar hebben gelopen. Wel vertoon den zijn handen blaren, veroorzaakt door het touw, waarmede hij het veelbesproken karretje door zes ver schillende landen heeft getrokken. Feestelijk is hij gistermorgen uit geleide gedaan door de Roermondse De Ideale Gezinszalf (Advertentie) VRIJDAG BEGINNEN NIEUWE ONDERHANDELINGEN C.A.O.- TEXTIEL. De besprekingen over een wijzi ging van de collectieve arbeidsover eenkomst in de textielindustrie zullen op Vrijdag 23 Juli te Arnhem begin nen. Men zal zich herinneren, dat in het begin van deze week de drie bona fide organisaties van textielarbei ders een telegram aan de werkge vers stuurden, waarin zij mededeel den, dat zij op korte termijn onder handelingen wensten. Tevoren hadden zy herhaaldelijk op een wijziging van de CAO aange drongen, doch de werkgevers gaven geen gehoor. Thans heeft de Federa tie van verenigingen van textiel- werkgevers telefonisch .aan de be- drijfsunie medegedeeld, dat volgende week Vrijdag -de besprekingen kun nen beginnen. wandelvereniging „De Vrolijke Tip pelaars", een vertrek, waarbij de mu ziek niet ontbrak. En nog heeft opa bij lange na niet genoeg van het wandelen. Na de Vierdaagse wil hy nog eens heen en terug naar Lourdes tippe len. Maar dan zal hij wel uit Almelo starten, waarheen hij binnenkort met j oma vertrekt. „Tel." Een tweejarig zoontje van de loon- sproeier Wolfs te Middenmeer is gis teren door vergiftiging om het leven gekomen. Het kind at op straat een boterham, die het vermoedelyk even had neergelegd op de sproeimachine, welke zijn vader had gebruikt voor het doodspuiten van aardappelloof. Hoewel medische hulp spoedig ter plaatse was en de kleine onmiddel lijk naar het ziekenhuis te Alkmaar werd vervoerd, is hij op weg daar heen reeds overleden. Nadat alle getuigen waren ge hoord, heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse Rechtbank, mr. J, F. Hartsuiker, gistermiddag tegen mevr. L.van M., verdachte in de zaak van ontvoering van het Joodse pleegkind Betty Meljado, na een uit voerig requisitoir, een gevangenis straf geëist voor de tijd van twaalf maanden, waarvan negen maanden onvoorwaardelijk met aftrek van de tijd in voorlopige hechtenis doorge bracht en drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De Officier zei in zijn requisitoir, dat de kinderbescherming en de rechtsstaat in het geding zijn geweest. Hij bracht hulde aan de recherche voor het moeizame werk in deze zaak verricht en erkende volmondig, dat de Heerlense pleegmoeder veel voor het kind gedaan heeft. Het O. M. herinnerde aan het grote leed, dat over de Joden is gekomen en aan het verlangen van de Joodse gemeenschap het kind in die ge meenschap terug te krijgen. Pleidooi. „Is zoveel leed nodig voor zoveel liefde?", vroeg de raadsman, mr. M. M. G. Th. de Kort, te Bussum zich af in zijn rustig voorgedragen plei dooi. De verdediger betoogde hoe de pleegmoeder van het kind mej. Van H. te Heerlen met gevaar voor haar leven het kind heeft behouden en hoe de verdachte slechts uit naas tenliefde heeft gehandeld. Mr. De Kort achtte de feiten niet bewezen en was geneigd een vraag teken by sommige getuigenverkla ringen te plaatsen. In juridisch op zicht bestreed hy de dagvaarding. De raadsman wees er voorts op, dat mevr. L.van M. binnenkort we derom terecht zal staan, nu in ver band met Anneke Beekman, die nog steeds niet terecht is. „Betty Meljado mag niet langer nieuws zijn voor de frontpagina, het kind moet tot rust komen; deze zaak moet men vergeten", aldus de raads man, die vrijspraak vroeg. In zijn repliek betoogde de Offi cier van Justitie, dat rechtsorde en rechtsgevoel van het Nederlandse volk gekrenkt zijn. Verdachte, die het laatste woord had, zeide, dat ze alleen heeft gehol pen om de verblijfplaats van het kind (het Haagse kindertehuis) op te sporen. De rechtbank zal op 27 Juli 's morgens om halftien uitspraak doen. Een zwaar met stenen geladen vrachtauto van de fa. G. van Wijn gaarden uit Rotterdam is Vrijdagmid dag bij Hellevoetsluis door een brug gezakt. De brug, die slechts toegankelijk is voor verkeer met een maximumge wicht van tien ton, bezweek onder de zware druk van de auto, die met aanhangwagen ongeveer 15 ton weegt terwijl de vracht stenen ongeveer 36 ton bedroeg, zodat in totaal een ge wicht van 51 ton over de brug reed. De chaufeur kwam met de schrik vrij. De brug, een Bailey-brug, die over de vestingracht ligt en de voornaam ste toegang tot Hellevoetsluis vormt, is in het midden gebroken. Vracht auto en aanhangwagen kwamen in de positie van een wijd gevormde V te staan met de cabine van de vrachtauto in de richting van de ves ting en de achterkant in de richting van de rijksstraatweg naar Brielle. Gelukkig voor de chauffeur stond de cabine naar boven. Het plaatselijk garnizoen slaafde er in de wagens op te ruimen. Gis teravond stonden zij weer op het droge. Vandaag zal de genie, die de brug in beheer heeft, deze verwijderen. PUTTFMS R A 41) TFGFV OPENEN HOTELS OP ZONDAG. De raad van Putten beschikte af wijzend op een verzoek van twee ex ploitanten van hotelbedrijven ter, plaatse om openstelling van hun be drijf op Zondag mogelijk te maken. Tegen stemden: C.H., A.R. en S.G.P. Vóór: P.v.d.A. en „Vooruit gang". In verband met de grote keuken diefstallen welke plaats gehad heb ben in een Haags ziekenhuis en waardoor de patiënten ernstig bena- j deeld werden in hun portie vlees, i vet en boter, is nog een arrestatie verricht. Thans is het zevende lid van „de gouden ploeg", de 46-jarige slager j M. A. W. aangehouden en deze zal eveneens voor de -officier van Justi- tie geleid worden. EMIGRANT VERONGELUKT. Via het Rode Kruis is gistermorgen bij de familie bericht binnengeko men, dat de 24-jarige Jelle Koop- mans, die zes weken geleden was ge huwd en daarna met zijn jonge echt genote naar Australië was geëmi greerd, aldaar ten gevolge van een motorongeluk om het leven is geko men. £ied van deze tijd ZOMERVACANTIE Ondanks de regen, die er viel al dagen en al weken schijnt toch de zomer in mijn ziel ik raak niet uitgekeken, op trein en vliegtuig, 'k voel my oly maar ach, daar blijft het dan ook by. Een geeft er nu zijn boot vol gas of hijst verheugd de zeilen om op een grote wijde plas in dromen te verwijlen, hij proeft de wind en ruikt het riet, hij wacht en ziet de zomer niet. Een staat er bij de klerenkast, daarin was lang verborgen de zomerkleding, die hy past, hij denkt: misschien voor morgen. Dan kijkt hy door de vensterruit en haalt zyn winterjas eruit. Een jongen poetst zyn tandem op en is verheugd aan 't fluiten, straks zit zijn meisje aohterop en rijden zij naar buiten. Maar of hij ooit de zomer vindt, er is slechts regen, storm en wind. Mijn koffers staan al maanden klaar, nóg droog en uit de regen, ik kom, als ik ze luchten wil alleen maar motten tegen. Maar in de bomen achter 't huis hoor ik de winden zuchten, de regens in mijn nat bestaan, die wakk'ren het verlangen aan om uit dit nat en koud bestaan een poosje weg te vluchten. Maar waar haal ik 't geld vandaag? Zo hoort U mij nu zuchten. TROUBADOUR. £eti katte 4) Door Anny van Panh-uys Zó begroef men haar, wier bet overgrootvader de heerlijkste kaste len had bezeten, over het gehele land verspreid en een der schitterendste cavaliers aan het hof van Maria The- resia was geweest. Doch zijn verre gaande lichtzinnigheid verstrooide het goud naar alle vier windstreken en kasteel na kasteel ging in vreemde handen over. Zijn echtgenote, een ernstige, stille vrouw uit een oeroude magnaten- 'amilie, keerde terug naar haar ou derlijk huis, arm als een bedelares. Slechts een paar meubelstukken bracht ze rr.ee en haar jongen. Die jongen was de overgrootvader ^er dode Hortense Josefine Eugenie -ereny geweest. Als een eenvoudig indman had hij op zijn kleine bezit ting geleefd, sober en vlijtig, en zó met eigen arbeid een klein vermogen erdiend. Maar in zijn kleinzoon 1 ruiste het onrustige bloed van Ma- Theresia's levenslustige hofjonker I weer op. Zijn smalle, nerveuse aris- tocratenhanden wisten het vaderlijk I erfdeel niet vast te houden. Hij stierf als een armzalige broodschrijver, die van de hand in de tand leefde, in het dakkamertje ener huurkazerne in de voorstad en het laatste huis van zijn trotse dochter was een onver sierde kist van het goedkoopste ma teriaal. Een paar weken later kreeg Ma rina Toldy bericht, dat ze de nalaten schap van de overledene kon aan vaarden. In een ambtelijk schrijven werd haar dit medegedeeld, en ver der liet men haar weten, dat ze de sleutels van het kamertje der dode op het politiebureau van haar wijk in ontvangst kon nemen, daar ver der niemand enige aanspraak op de erfenis had doen gelden. Toen dacht Marina sedert weken voor het eerst weer aan inspecteur Eöfcvös. Doch des te meer had hy in die tijd aan haar gedacht met heimwee en verlangen gedacht aan haar smal, intelligent gezichtje, waar de wonderlijke ogen glansden als sterren van smaragd. Maar het verlangen, dat hem al die weken geen rust liet, zou niet worden vervuld. Toen Marina Toldy weer op het kale, onbehagelijke politiebureau ver scheen om de sleutels van Hortense Pereny's armelijke woning in ont vangst te nemen, lag inspecteur Eötvös met een longontsteking te bed. Lange, lange weken zweefde hij tussen leven en dood en in zijn ijl koortsen sprak hij onophoudelijk over een roodblond meisje met smaragd groene ogen. Op een Zondagmorgen stond Ma rina Toldy in de kleine woning, wel ker inventaris voortaan haar eigen dom was. Het kleine zit-slaapkamer- tje, waarin men de dode gevonden had, en een nog kleiner keukentje, dat was alles. Toen zij de vorige maal hier was geweest, had zij voor niets anders ogen gehad dan voor de stille ge daante op het bed; zij had verder geen enkel detail in zich opgenomen. Nu keek ze aandachtiger rond in de kleine vertrekjes een beetje schuchter en beklemd. De doodse stilte joeg haar schrik aan; het stof, dat dik op de eenvoudige meubelen lag, maakte alles nog troostelozer. Marina wierp met een ruk een raam open en haalde diep adem. Hier sprak ieder ding van armoede en ontbering, van dood en vergankelijk heid. Het zou wel het beste zijn, de hele rommel aan een uitdrager te verkopen; 'binnen een week moest de woning ontruimd zijn. Ze begon alles eens aan een nauw keurig onderzoek te onderwerpen. Ze zou misschien wat lingerie en huis- houdgoed kunnen houden. Hier, die enkele, maar nog goede handdoeken met de negenpuntige kroon maakten toch een echt feodaal effect! Ook 'n stapeltje ragfijne zakdoekjes ver toonde die indrukwekkende kroon. De rest was niet veel zaaks: katoenen lakens en wat zijden tricot onder goed van de goedkoopste kwaliteit. Het moest toch een heerlijk konink lijk gevoel zijn wanneer je het recht bezat ,zo'n kroon te voerenEn weer schoot het Marina door het hoofd, hoe ongelijk het lot toch zijn gaven verdeelde. Ook de meubeltjes waren bijna alle bazargoed maar daar, in de hoek, trok een klein, verwaarloosd mahonie houten bureautje haar aan dacht. Een heel, heel oud stuk, dat zag ze met één blik. Je had rijke verzamelaars, die voor zulke oude meubels veel geld be taalden, zelfs in deze tijden. Mari na's zakelijk instinct ontwaakte. Mis schien viel er uit dat schrijftafeltje nog een sommetje te slaan. Het zou daarom beter zijn, als ze zich niet dadelijk tot een uitdrager wendde, maar liever tot een serieus antiquair. Mooi was het bureautje, dat viel niet te ontkennen, het had zoiets on weerstaanbaar coquets en grilligs met zijn dunne, gebogen pootjes en de talloze kleine laadjes met blank be slag. Nieuwsgierig trok Marina het ene laadje na het andere open. Allerlei papieren, krantenknipsels en oude brieven..., hier en daar 'n verbleekte foto. In de gTote middellade lagen fami liepapieren; hier hadden blijkbaar vreemde, haastige handen in rond- gewoeld. Marina begreep, dat de politie zich aan de hand van die familiepapieren overtuigd had, dat de dode inderdaad gravin Hortense Pereny was. Daar lagen de huwelijksacte en het doop bewijs van Hortense's vader en ook het geboortebewijs van Hortense zelf. De papieren, die op Hortense en haar familie betrekking hadden, stak Marina in haar handtasje; van de an dere verbrandde zij het merendeel in het kleine keukenfornuisje. Weldra waren alle laadjes leeg, geen snippertje papier lag er meer in. Marina haaldp opn ctr.fHo«k m begon het oude meubel af te stoffen. Ze wreef krachtig, als kon ze daar door het doffe roodbruin weer nieu we glans geven. Ze moest zelf lachen om haar plotselinge ijver, nu ze de hoop had opgevat, het oude bureau tje goed te kunnen verkopen. Ze wreef en boende zó energiek, dat ze daardoor plotseling het lichte meubeltje, dat aan zo'n hardhandige bewerking niet gewend was, met een smak tegen de muur stiet. Een fijn, rinkelend geluidje klonk op. Verschrikt liet Marina de stofdoek uit haar handen glijden. Wat was dat geweest. Had ze nu iets stuk ge maakt? Met grote ogen. staarde ze naar het bureautje. Maar daar zag ze al, wat het geluid veroorzaakt had. In een der bovenste vakjes was een handbreed bodemplakje losgeraakt en in het vakje er onder gevallen. Maar daar was nog iets méé naar beneden gevallen. De smalle meisjes hand greep er naar. Een portret een op ivoor ge schilderd miniatuur in een ovaal gouden lijstje, sterk bewerkt en met bonte edelsteentjes tussen de krullige blaadjes. Het had blijkbaar in het bovenste vakje gelegen, goed verbor gen t"«Bn pon

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6