foutje Wagtmans bezorgde Nolten en heroverde de gele trui, maar Voorting 'n grote achterstand Licht en schaduwzijde van de 7e tourdag Het bliksemtempo maakte inhalen van 't peleton door pechvogels onmogelijk Nieuwe ontmoeting met Yvette Indrukwekkende lijst successen De pech voor heer en knecht kwam bij Villaine over brug REGEL Bont en blauw schrikbeeld te Arnhem onschadelijk in »tourtruien« verwerkt VRIJDAG 16 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 Kees Pellenaars en Wout Wagtmans stonden aan de finish te Angers nerveus de chronometers te bestuderen. De 23-jarige Alfred de Bruyne, een van de vrolijkste ploegmaats van de Belgische equipe, had zojuist uit een groepje van 12 renners in de sprint gezegevierd voor Wout Wagtmans, die zoals de laatste verklaarde misschien nog wel had gewonnen als zijn con currenten hem niet op de laatste 200 meter volledig hadden ingesloten. Het feit, dat de Belgen met de Bruyne hun eerste etappezege hadden bin nengehaald en dat Wout Wagtmans een bonificatie kreeg van 30 seconden voor zijn tweede plaats, moge belangrijk zijn voor de latere geschiedschrij ving van de achtste rit van deze ronde van Frankrijk, op dat ogenblik ging aller belangstelling uit naar het peloton, waarin de drager van de gele trui Louison Bobet en die van de groene trui Ferdi Kubler zaten, en verder Koblet, Schaer, Darrigade, Ockers en andere cracks, want 50 kilometer voor de eindstreep had deze groep niet minder dan 10 minuten achterstand op veertien vluchtelingen. Te Heric, 90 km. na de start te Vannes, hadden de vluchtelingen, waarin Wout Wagtmans als hoogst geklasseerde in de persoonlijke rangschikking boven zijn makkers uitstak, een voorsprong van 9 min. 30 sec. op het pelo ton. De kleine man uit Breda, die uit Vannes met een 7e plaats in het alge meen klassement met 7 min. 52 sec. achterstand op Bobet was vertrokken, was dus 100 km. voor- de finish erin geslaagd de helgekleurde leiderstrui te heroveren. uur was geweest, nog op, maar in de groep Wagtmans. waarin de Belgen De Bruyne en Brankart van geen wijken wisten, waarin voorts drie man van de Noord-Oost-Centrum-ploeg, Stablinski, Telotte en Meurier reden, werd prach tig samengewerkt om de eenmaal ver kregen voorsprong te behouden. En dus stonden Wagtmans en Pelle naars bij de finish met spanning nagr de chronometers te kijken. De 30 seconden bonificatie waren al binnen, doch 7 min. 22 sec. scheidden Wagtmans van de lei dersplaats. De spanning week, toen de directeur van de Tour de France, Jac ques Goddet naar hen toeliep. De ach terstand van het peloton was reeds bo ven de 8 minuten. „Mijn gelukwensen", en hij drukte Wagtmans de hand.. „Hij heeft de gele trui heroverd. Bravo, en uitstekend gereden", voegde hij er aan toe. Met 1 minuut 2 seconden voor sprong op Bobet, 1 min. 19 sec. op Ko blet, 2 min. 1 sec. op Schaer stond Wagt mans weer op de ereplaats van het persoonlijk klassement, een sprong van de 7e naar de eerste positie. Grote spanning bij de finish Kubler, Koblet, Bobet en de Frans na- tionalen trokken er in die laatste 50 kilometer hard aan, zij voerden het tempo, dat gedurende de gehele etappe reeds ver boven de 40 kilometer'in het KLASSEMENTEN Voorting en Nolten 20 plaatsen gezakt De uitslag van de achtste etappe van de Ronde van Frankrijk, van Vannes naar Angers over 190 km., luidt: 1. De Bruyne(België), 4 uur 27 min. 4 sec. In dezelfde tijd: 2. Wagtmans, 3. Meunier (NOC), 4. Croci-Torti (Zwlts.), 5. Stablinsky (NOC), 6. Guerinel (Fr.- W.), 7. Mirando (Fr.-ZO), 8. Brankaert (België), 9. Van Breenen, 10. Telotte (NOC), 11. Le Guilly (lie de France), 12. Dierckens (Lux.-Oostenr.). Op 24 sec.: 13. Pianezzi (Zwits.); op 4 min. 18 sec.: 14. Remangeon (Frankrijk Zuidwest)op 8 min. 24 sec.: 15. Darri gade (Fr.), 16. Kubler (Zwits.), 17. Oc kers (België), 18. Forlini (lie de France), 19. Derijcke (België), 20. Schaer (Zw.), 21. ex aequo: het grote peloton, waarin Nico van Est, Wim van Est, de Fransen Bobet en Deledda, de Zwitsers Huber en Koblet en de Belg De Smet; op 14 min. 12 sec.: 81. Nolten; op 17 min. 20 sec.: 82. Faanhof, 84. Maenen, 88. Snykerbuyk, 89. Voorting. De suikerprijs voor de meest strijd lustige renner ging naar Le Guilly (lie de France). De Belg Fons van den Brande staakte de strijd, maar hij kreeg toch nog de pech-prijs. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Wagtmans, Nederland, 43 uur 20 m. 7sec.; op 1 min. 2 sec.: 2. Bobet, Frank rijk; op 1 min. 19 sec.: 3. Koblet, Zwit serland; op 2 min. 1 sec.: 4. Schaer, Zwitserland; op 5 min. 27 sec.: 5. De Bruyne, België; op 7 min.: 6. Kubler, Zwitserland; op 7 min. 48 sec.: 7. For lini, lie de France; op 8 min. 38 sec.: 8. De Smet, België; op 9 min. 32 sec.: 9. Bauvin, Frankr. NOC; op 10 min. 6 sec.: 10. Wim van Est; op 25 min. 26 sec.: 40. Voorting; op 27 min. 6 sec.: 45. Van Breenen; op 30 min. 6 sec.: 54. Nolten; op 33 min. 53 sec.: 55. Nico van Est; op 50 min. 21 sec.: 74. Faanhof; op 1 uur 10 min. 46 sec.: 82. Maenen; op 1 uur 27 min. 48 sec.: 88. Suykerbuyk. ALG. PLOEGENKLASSEMENT, 1. Zwitserland 129.51.58; op 16 min. 36 sec.: 2. België; op 17 min. 18 sec.: 3. Frankrijk NOC; op 18 min. 52 sec.: 4. Frankrijk; op 19 min. 22 sec.: 5. Neder land; op 34 min. 1 sec.: 6. Frankrijk- West; op 40 min. 16 sec.: 7. Ile de France; op 46 min. 22 sec.: 8. rFankrijk-Zuid- west; op 53 min. 15 sec.: 9. Frankrijk- Zuidoost; op 55 min. 52 sec.: 10. Spanje; op 1 uur 4 min. 32 sec.: 11. Luxemburg- Oostenrijk. De veelbeproefde Yvette. Toen kwam de traditionele ceremonie, temidden der tienduizenden belangstel lenden, die alleen maar om Bobet riepen en niet op de hoogte waren van het feit, dat de Fransman zijn kostbaar bezit had moeten afstaan aan onze landgenoot. Yvette Horner, de charmante jonge dame, die aan de finish van elke etappe steeds met een nieuwe schone gele trui gereed staat, kwam al op Wagtmans toe. „Ben je daar weer", klonk het olijk uit haar mond. „Je hebt me enkele etappes in de steek gelaten.en Wagtmans keek haar aan of hij wilde zeggen: „Meisje, je begrijpt er niets van hoe moeilijk het is dat kledingstuk te verdienen en hoeveel zwaarder het dan wordt om het voor alle concurrenten zo uitda gende shirt te behouden". Wagtmans die wist hoe hard die laat ste 50 kilometer voor hem waren ge weest, vooral toen de mannen van de Noord-Oost-Centrumploeg telkenmale ge tracht hadden te demarreren, had zeer regelmatiggereden. Geen enkele maal was hij bang voor een inzinking ge weest, van zijn maag had hij geen last meer. De Belgen hadden er ook hard aan getrokken en Van Breenen was steeds vooraan te vinden geweest om ook zyn deel bij te dragen en ervoor te zorgen, dat het tempo geen ogenblik verslapte. Opluchting bfj Bobet. „Het gemiddelde in deze etappe van 190 kilometer ligt boven de 42 kilometer in het uur", klonk het door de luidspre- Wagtmans is er weer in geslaagd, om de Gele Trui te veroveren. We zien hier een telefoto van de finish: De Bruyne (België) voorop, op luttele afstand gevolgd door Wagtmans, Croci-Torti (Zwitserland). ker en op dat ogenblik stoof het peloton binnen met een verwoede eindspurt tus sen Darrigade en Kubler, waarbij de Zwitser op de laatste 50 meter nog een lelijke zwieper van de Fransman kreeg en daartegen op de hem bekende luid ruchtige wijze protesteerde. Louison Bobet stapte van zijn fiets drukte Wagtmans de hand. De doffe gele trui van Bobet, smerig door stof en zweet, stak scherp af tegen het felle en schone shirt van onze landgenoot. De persfotografen moesten van de oude en de nieuwe leiders natuurlijk een plaatje maken en met een rustige glimlach liet de Fransman dat toe: waarschijnlijk be tekende het verlies van het symbool van het leiderschap voor hem een opluch ting. Hij gunde het gaarne aan Wagt mans, liever dan aan een van de Zwit sers, die het hem in de afgelopen dagen zo zuur hadden gemaakt. zag de slotscène van deze 8ste etappe van Vannes naar Angers er uit. En eerst toen Wagtmans met een prach tige bos gladiolen en rozen in de hand een ererondje langs de haag van toe schouwers maakte, kwam er enige ont spanning in de trekken van Pellenaars. Niemand beter dan hij wist, wat er in deze aan gebeurtenissen zo rijke rit op het spel had gestaan. Brick, het eerste slachtoffer. Een dag van succes en van pech was achter de rug, een etappe van alles of niets, een strijd van bijna 4)/^ uur, waarin hij voor schier onoverkomenlijke moei lijkheden had gestaan, die telkenmale onmiddellijk moesten worden opgelost. Tijd om te denken was er niet geweest, geen seconde was er om te overleggen of te praten. Gehandeld moest er wor den, van de eerste kilometer tot aan de laatste. Het is allemaal goed afgelopen, geen van de Nederlandse renners is uitgevallen al spande het er achter aan in de karavaan verscheidene len en was de situatie critiek. Want de Nederlandse ploeg werd op deze zonnige middag door het prachtige landschap van Anjou zwaar op de proef gesteld. In de eerste fase van d( strijd, even voorbij Theix na 8 kilo meter kreeg Klaas van Est pech met zijn fiets. Het ogenblik was zeer gunstig, want in het peloton werd er hard aan getrokken: de eerste poging om weg te komen van enkele ren ners was namelijk begonnen. De Bruyne, Guerinel, Van Breenen, Blankart, Dierckens en Privat met als bewakers Croci-Torti en Pianezzi aan het wiel, slaagden er in uit het peloton weg te komen en op het ogenblik dat Klaas van Est aan de kant van de weg stond had dit groepje reeds een minuut voorsprong op het peloton. Faanhof en Maeiaen lieten zich afzakken en samen met Bouvet, Varnajo en Gilles, door lekke band van de eerste achtergebleven, heeft het drietal Nederlanders getracht weer aansluiting te verkrijgen, hetgeen na een jacht van 25 kilometer pas ge lukte. Mooie Hugo laat zijn tanden zien lien Zwitserse aanval in volle gang. Hugo Koblet leidt het peloton dat zijn uiterste best doet het ontketende geweld te bedwingen. Achter mooie Hugo zien we hier de Nederlander Henk Faanhof en op de vijfde plaats Ferdi Kubler van Zwitserland die ook reeds van zich deed spreken. In deze zeer zware Ronde van Frank rijk, waarin de grote favorieten in elke etappe strijd leveren en het uitermate moeilijk is om tijdwinst te veroveren, heeft de Nederlandse ploeg in de eerste week fraaie successen geboekt. In de etappe van Angers naar Bordeaux mag Wagtmans voor de vierde keer in deze ronde de gele trui dragen, terwijl hij voorts nog twee etappe-overwinningen op zijn naam heeft staan. Wim van Est heeft in de vierde etappe gezegevierd. Wout Wagtmans werd te Angers tweede, Jan Nolten en Hein van Breenen ein digden als derde resp. te Caen en Saint Brieuc. En nu zwijgen wij nog maar van de goede plaatsen binnen de eerste tien, welke Wim van Est, Gerrit Voorting, Faanhof en Van Breenen in de afgelo pen dagen in diverse etappes konden be reiken. ATHLETIEK BENGT NILSSON SPRINT NOG HOGER. Tijdens de landenwedstrijd athletiek tussen Zweden en Frankrijk te Gothen burg is de Zweed Bengt Nilsson er in geslaagd het Europees record hoogsprin gen, dat hij enkele dagen geleden te Stockholm op 2.05 meter had gebracht, opnieuw te verbeteren. Thans bereikte Nilsson een hoogte van 2.06 meter. Het laatste officieel erkende Europees record staat op naam van Kaliva Kot- kas, die op 1 September 1936 2.04 meter haalde. De Italiaanse wielerbond heeft de na men bekend gemaakt van de renners, die Italië bij de a.s. wereldkampioenschap pen op de baan te Keulen (sprint en achtervolging) en te Wuppertal (stayers) zullen vertegenwoordigen. Bij de ama teur sprintwedstrijden zullen uitkomen: Ogna, Pinarello en Resenti, terwijl Fag- gin en Campana aan de achtervolging zullen deelnemen. Bij de professionals staan Messina en Bevilacqua of Coppi op de lijst voor de achtervolgingswed strijden en Sacchi, Maspes en Ghella voor de sprint. De deelneming van Coppi hangt er uiteraard vanaf of hij tijdig van de bij zijn val -opgelopen verwon dingen zal zijn genezen. LAWNTENNIS FENNY TEN BOSCH EN JOS WINDT UITGESCHAKELD. In het internationaal tennistournooi te Düsseldorf zijn onze landgenoten Fenny ten Bosch en Jos Windt uitgeschakeld. In de eerste ronde van het dames enkel spel werd Fenny ten Bosch door de Duitse mevrouw Dietz met 26 62 61 geslagen. Jos Windt overleefde in het heren enkelspel de eerste ronde, waarin hij de Australiër Maggs met 26, 86, 63 terugwees. Maar in de tweede ronde kreeg de man uit Voorburg tegen Arkinstall (Austr.) geen voet aan de grond: 60, 61. Eerste klasse: HaarlemQuick (H.) HBS—HCC 2; HCC 1—Rood en Wit; Hermes DVS—ACC; Quick (N.)—VOC; SpartaExcelsior; VRAVVV. Tweede klasse B: 41 Grn. Hook Excelsior 2; HCC 4—LCC; VUC—CCG. Op 40 kilometer van Vannes loopt een gemoedelijk riviertje, dat naar de naam Vilaine luistert, hetgeen zoveel als meen" betekent. Over het vrij brede riviertje ligt bij het plaatsje La Roche Bernard een soort schipbrug, met hoge kanten langs het smalle houten wegdek. Op dat bruggetje vond een valpartij plaats, waarbij de Belgen Van den Branden en Close en ook Jan Nolten betrokken waren. Waarschijnlijke oor zaak: een weggegooid flesje. Van den Branden was er het ergSt aan toe, met blessures aan het hoofd moest hij naar het dichtbijzijnde ziekenhuis worden overgebracht. De valpartij verwekte op dit bruggetje over de Vilaine grote op schudding, maar Jacques Goddet waakte als een vader over zijn renners en re gelde zelf het verkeer der tientallen volgauto's en motoren, dat natuurlijk volkomen in de knoop was geraakt. De fiets van de Limburger was be schadigd en voor en aleer Nolten weer zijn weg kon vervolgen,' waren er kost bare minuten verlopen. Enkele kilo meters reed hij alleen, maar Kees Joos- sen in het liaisonwagentje had snel de wakkere knechten van de ploeg gewaar schuwd en Faanhof, Suykerbuyk en Maenen lieten zich afzakken om Jan Nolten te helpen. Drie en een halve nuut lag Nolten op het peloton achter en opnieuw konden Faanhof en Maenen, die reeds Klaas van Est na de start had den moeten bijbrengen, de zware arbeid beginnen. Geluk by veel ongeluk. Bij al deze pech kwam toch nog een gelukje. Het peloton was even tot rust gekomen, had de groep vluchtelingen laten gaan en nam deze kloeke poging om tijdwinst te behalen, niet al te ern stig op. En weer moesten Faanhof, Maenen en Suykerbuyk, dit keer met Jan Nollen, 25 kilometer jagen om het peloton te bereiken. Maar de rust in liet peloton was niet definitief terug gekeerd, want eerst verliet Meunier de hoofdgroep, daarna gingen Le Guilly, die aan het einde van de etappe volkomen verdiend de prys van de meest strijdlustige renner toe gewezen kreeg, en Stablinsky er tus senuit en tenslotte sprong ook Wagt mans weg, eerst alleen, daarna met Remangeon, Telotte, Dotto en To- nello. Klaas van Est wilde meegaan, maar hij kreeg een defect aan zijn rem en moest in het peloton blijven. De situatie na 80 kilometer was dus als volgt: aan de kop een groepje renners van 9 man, waarin zich Van Breenen en de beide Belgen De Bruyne en Brankart bevonden. Bijna onmogelijke taak. Op 4 minuten lag Wagtmans met Re mangeon, Telotte, Le Guilly, Stablinsky, Dotto en Toqello, in totaal dus 7 ren ners, en op 9 minuten 20 seconden het peloton, waarbij Jan Nolten en zijn hel pers inmiddels aansluiting hadden ge kregen. Nog 25 kilometer heeft het ge duurd alvorens Wagtmans en zijn mak kers erin slaagden de groep De Bruyne in te halen, terwijl Dotto en Tonello, die het zeer hoge tempo niet konden vol- j gen, terug vielen. Voor de 3e maal moesten Maenen en Faanhof de helpende hand reiken. Het tempo dat Koblet, Schaer en Kubler aangaven, ditmaal gesteund door de Franse nationalen was zo hoog, dat Ger rit Voorting, die een lekke band kreeg, onmogelijk de bij het verwisselen van wiel opgelopen achterstand zou kunnen inhalen. Met Maenen en Faanhof stopte ook Suykerbuyk en opnieuw moesten zij trachten een achterstand van 2 tot 3 minuten weer goed te maken. Te veel van de krachten. Faanhof, Maenen en Suykerbuyk heb ben in deze vliegende etappe hun laatste reserves aan kracht en energie moeten aanspreken om te trachten na Klaas vari Est en Nolten ook Gerrit Voorting weer bij te brengen. Voor dit opofferende knechtschap, voor dit zich volkomen ondergeschikt maken aan het belang van de gehele ploeg, verdienen dit drietal landgeno ten slechts woorden van lof en hulde en het is zeker aan hen te danken, dat het Nederlandse team te Anges nog met 9 man in de ronde is ge bleven. Wie de fonkelende ogen van ploeglei der Pellenaars aan dè finish had gezien toen Gerrit Voorting, die nog verschei dene kostbare minuten in de laatste 50 kilometer op het peloton had verloren, over de eindstreep kwam, tezamen met Maenen, Suykerbuyk en Faanhof be greep, dat ook de Pel, hard als een spij ker als het moet, maar vol waardering, voor iemand, die het verdient, in zijn hart nog tevreden was over de slaven arbeid wélke de knechten van Wagt- s. Van Est, Voorting en Nolten had den laten zien. Kleingeestig verwijt. Het was jammer, Gerrit Voorting dui kelde van de 18e naar de 41e plaats in het algemeen klassement, maar succes alleen is geen enkele ploeg beschoren. Het was dan ook onbillijk van Wim van Est, om aan de eindstreep Pelle naars een verwijt te maken dat deze het laatste gedeelte van de etappe naar vo ren was gegaan om Wagtmans en Van Breenen eventueel bij te staan. En dus niet bij hem, Van Est, Nolten en Klaas van Est was gebleven. „Wat hadden wij moeten doen", vroeg Van Est, „als ons iets was overkomen? want Joossen zat met z'n kleine wagentje helemaal ach teraan, bij Voorting". Pellenaars, die naast Wagtmans in zijn gele trui stond, voelde aan, waar bij Wim van Est de schoen wrong. En toen Van Est enkele minuten later gekalmeerd was Pellenaars hem had uitgelegd wat er in deze etappe allemaal met de Neder landse renners was gebeurd, knikte de man uit St. Willebrord met het hoofd: ,Tja, dat had hij niet allemaal gewe ten of uitzondering? Dominique Forlini heeft niet ge tracht in Vannes zijn beide tegen standers in de eindspurt te kloppen. Dit zou hem, de baanrenner, onge twijfeld gemakkelijk zijn gevallen. Ziehier de verklaring van zijn hou ding: Forlini, die de ravitaillering gemist had, kreeg een tiental kilo meters voor de finish een lelijke inzinking. Hij kon geen kop meer doen en stelde de beide anderen voor: laat mij aan jullie wiel blij ven, dan zal ik me niet met de eindsprint bemoeien. Mahe en Vivier gingen hiermee accoord en zij probeerden niet For lini van hun wiel te rijden en de drie reden tezamen de baan te Vannes op, waar Forlini, nu weer over zijn inzinking heen, en volko men fit, in de derde positie bleef. Hij gaf hiermede niet alleen een klein kapitaaltje aan premies prijs in totaal ongeveer 4000 gulden maar ook de unieke kans, die hij misschien nooit meer zal krijgen, om twee etappes achter elkaar te winnen. Maar een man een man, een woord een woord, dacht For lini, die klaarblijkelijk uit het goede hout is gesneden. Uit het feit dat dit geval zoveel opschudding verwekt zou men echter misschien kunnen constateren Voorbarig buurmeisje. Nauwelijks zullen de ren ners op 1 Augustus het Pare des Princes in Parijs, om wikkeld met lauwerkransen en zwachtels, binnenrijden, of deze jongens zullen met pet en trui getooid de horizon tegemoet rennen. Een week Vandaag blijven we eens wat dichter bij huis. Om de door Yvette met de gele trui behangen Woutje zijn immers reeds zoveel juichkreten op gegaan, dat we de blik maar eens elders richten. Het doortrekken van de tourkaravaan heeft in ons land zoveel verborgen kwa liteiten bij de toeschouwers wakker geroepen, dat de po litie hier en daar een motor fiets nodig had om de weg snellende zwijntjesjagers te achterhalen. Inderdaad dit is het meest kwalijke aspect van de tour en deze ronden zijn bovendien reeds achter de tralies geëindigd. Minder ongunstig doet ons het ver haal aan van nog beginnende schooljongens, die op hun blokkenfietsjes geruime tijd een stegenbuurt in Amster dam geteisterd hebben. Bui ten enkele platgereden voor- hebben de nog wakkere kna- bijgangers, die onverwachts het parcours meende te moe ten oversteken, is deze ronde hoofdzakelijk bij de met slaande argumenten werken de ouders ontspoord. Toege geven we rijden allemaal iets harder dan gewoonlijk en 'n enkel keertje liggen we zelfs schuin in de bocht, maar tot georganiseerd wielerwerk zijn pen uitgetrokken om heel Gelderland te ronden. Geluk kig komt het bij deze ronde niet aan op botte kracht al leen. Een goed schoolrapport is namelijk eerste vereiste om voor de toejuichtingen van ouders, vriendjes en een enkel voorbarig buurmeisje in aanmerking te komen. De gele trui, die beschik- we tot heden toe niet geko- baar is voor de leider in het idool Woutje. algemeen klassement komt In plaats van de dikke uit dezelfde fabriek als de groentensoep, die de Tour de gele truien, die in de Tour de France-renners 's morgens bij France veel begeerde tro- het ontbijt krijgen staat er pheeën zijn. Er is gezorgd voor de Arnhemse rennertjes voor witte petjes, voor sport- iedere morgen een flink bord tage-wagen, beschikbaar ge- gen. Op de ravitaillerings- steld door een rijwielfabriek plaatsen staan enorme kan- zal de karavaan vergezellen nen limonade gereed, want en bij mankementen ingrij- de jongens krijgen twee keer pen. per dag een halve liter. 's Middags bestaat de kost uit brood met twee beleggingen, snoep, ijs of fruit en 's avonds verenigen ze zich om een flinke trekkerspot, aangevuld met pap of pudding. Als klap op de vuurpijl werkte het bericht dat de jongen met het mooiste rap port, de eerste dag de gele trui rond zijn verwaande schoudertjes mag torsen. Wij menen ons te herinneren dat De sportiefste jongen kan het nu niet bepaald de leer- eroveren, saamste jongetjes waren, die krijgt de in de tijd dat wij ons vaders geld verdroomden, voor de schoolsportbokalen in aan- nerking kwamen. Daarom ienken wij dat het veelom heden zijn opgeroepen door streden knaapje reeds na een een zekere ome Joop, die ook ?nkel pogen op de eerste dag zorgdraagt dat de jongens iijn truitje aan de wilgen zal niet dezelfde maagdemarra- moeten hangen en het hem s zullen krijgen als nu het nog slechts figuurlijk groen of geel voor de ogen wordt. de groene trui veroveren, de hulpvaardigste blauwe. Pap en limonade. Al deze bonte bijkomstig-

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7