Fa. B. DE KLER DE PIANO, Ex-pleegmoeder van Anneke Beekman het Amsterdamse Gerechtshof voor Ontvoering van Betty Meljado Poldervoorzitter J. J. v. d. Does vierde een zeldzaam jubileum de MOT en de HAARDROGER B.B. Schoolboeken VRIJDAG 16 JULI 1954 - DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 In de grote zaal van de rechtbank in het Paleis van Justitie te Amster dam is vanmorgen het proces be gonnen over de derde en laatste ont voering in Mei 1948 uit Den Haag van het thans 14-jarjge Joodse oorlogspleegkind Betty Meljado, dat, na bijna zes jaar in Belgische kloos ters verborgen te zijn gehouden, op 13 Maart j.l. in de kostschool van de zusters Ursulinen te Sint Truiden in Belgisch Limburg werd gevonden. Voor deze rechtzaak bestaat van vele zijden grote belangstelling en de laat ste jaren is over Betty en het tweede, nog steeds niet gevonden Joodse oor logspleegkind, Anneke Beekman, veel geschreven en gesproken. Voor de vacantiekamer staat te recht de sedert bijna 4 maanden ge detineerde 51-jar;ge ex-pleegmoeder van Anneke Beekman, mevr. Qeer- truida Maria L. van M. uit Hilver sum, aan wie het alleen dan wel met de 45-jarige ex-pleegmoeder van Betty, mej. M. van H. uit Hen, ple gen "van de ontvoering in Den Haag, subsidiair medeplichtigheid hieraan ten laste is gelegd (artikel 279 van het wetboek van strafrecht). Het tweede punt van de tenlaste? legging is: Het medeplegen, subsi-, diair medeplichtigheid aan het ver borgen houden en onttrekken van Betty aan de naspeuringen der justi tie (artikel 280). Dit laatste aldus de dagvaarding zou zij hebben gedaan door: le. Haar (Betty) heimelijk te doen verblijven in Haarlem (bij haar nieht mevr. E. M. D. van M.). 2e. Het meisje van Haarlem over te brengen naar het pensionaat Ma- riënburg te Bussum (van de Zusters van Onze Lieve Vrouwe van Amers foort) en haar daar onder de valse naam „Betty van Laar" te doen ver blijven, 3e. Haar in Juni 1943 te vervoeren naar het klooster Avé Maria te Val- Meer (Belg. Limb.) en onder de reeds genoemde naam doen verblijven tot Juli 1953, en 4e. op 1 Juli 1948 te Hilversum op een vraag van een hoofdagent van politie naar de verblijfplaats van Bettiy, in strijd met de waarheid te antwoorden, dat zij deze niet kende, terwijl zy sedert 1947 terzake van de onttrekking aan het gezag in nauw contact heeft gestaan met mej. v. H., zich ingelaten heeft met het lot van Betty en na haar ontvoering met haar verblijf bemoeiingen heeft gehad. Mogelijkheden. Op het opzettelijk onttrekken van een minderjarige aan het wettig over hem gestelde gezag (de vqogdij van de commissie voor oorlogspleegkin deren) of aan het opzicht van degene die dit desbevoegd over hem uitoefent (de directrice van het kinderhuis „Femke" in Den Haag) staat een ma ximum straf van zes jaar en negen jaar als list. geweld of bedreiging met geweld is gebezigd of indien de minderjarige jonger dan twaalf jaar is. Op overtreding van artikel 280: Hy die opzettelijk een minderjarige die onttrokken is of zich onttrokken heeft aan het wettig over hem gestelde ge zag verbergt of aan nasporing van de ambtenaren der justitie of politie onttrekt", staat een maximum straf van drie jaar en als de minderjarige jonger is dan twaalf jaar, maximaal zes jiaar. De rechtbank, die de gehele dag voor de behandeling van deze zaak heeft uitgetrokken bestaat uit: pre sident Mr. R. P. Cleveringa, en rech ters mrs. L. W. F. H. Otrna en E, Heldring. De officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, heeft 20 getuigen opge roepen, waarby twee familieleden van de verdachte, nl. haar zuster mej. Bernardina Adriana uit Hilversum en haar nicht, mevr. E. M. D. van M. uit Haarlem. Nadat Betty gevonden was is de zuster twee keer zes dagen in verzekerde bewaring geweest en de nicht twee dagen. Ook komt als getuige de ex-pleegmoeder van Betty, die op 25 November 1948 door de rechtbank in Den Haag terzake van de ontvoering (artikel 279) veroor deeld werd tot zes maanden voor waardelijk. Bij de uitspraak werd zij op vrije voeten gesteld, omdat zij reeds zes maanden in preventieve hechtenis had doorgebracht. De commissie voor oorlogspleeg kinderen had na de ontvoering dit BENTHUIZEN getuigenhekje. Hij bracht op verzoek van de directrice van het kinderhuis „Femke" in Den Haag Betty naar school opdat het meisjes niet alleen zou zijn. Hand in hand liepen de kin deren toen plotseling een taxi rem de. „Ik veranderde van richting: een dame kwam ons achterop". Pres.: „Herkent u de verdachte?" Getuige: „Nee, de dame die ik zag had een bril op". De ex-pleegmoeder van Betty, mej v. Hoogdalem, moet naar voren ko men. Getuige:„Zij is het". Dan komt een meisje naar voren, dat ook de ontvoering heeft gezien. „Ik zag een zwarte taxi, en een vrouw, die een meisje voortsleurde, dat tegenstribbelde en om hulp riep. Ik dacht, dat het een meisje was, dat niet met haar moeder mee wilde". Opnieuw moest de ex-pleegmoeder verschijnen om na te gaan of de ge tuige haar herkent. Getuige: „Indertijd herkende ik deze dame toen zij met mij gecon fronteerd werd bij de rechter-com- mi ss ar is." Aller blikken richten zich dan op een der voornaamste getuigen, de ex- pleegmoeder van Betty. Pres.: „Heeft u Betty in een taxi uit Den Haag ontvoerd?" Getuige: „Nee, mensen uit de om geving, die Betty en mij kenden hebben dat gedaan". Pres.: „Dus u bent ten onrechte destijds in Den Haag veroordeeld?" Getuige: „Ja". Pres.: „U hebt wel het kind uit Amsterdam weggehaald?" Getuige: „Ja, het kind kwam naar mij toe". Officier van Justitie: „Denk er om: U staat onder ede". President: „Waar was u op de dag der ontvoering?" Getuige: „niet in Den Haag. Ik was in Hoensbroek". Pres.: U weet, dat Betty in Val- meer is geweest?" Getuige: „Ja. Ik was toen dat ge beurde in arrest en heb het later ge hoord". Officier v. justitie: „Heeft u nooit gehoord of geïnformeerd hoe Betty vervoerd is? Is het helemaal buiten u omgegaan?" Getuige: „Ja". Off. v. justitie: „Betty is in 1949 gedoopt in Val-mccr. Is daarover met u overleg gepleegd?" Getuige: „Ja". De particuliere rechercheur J. P. van Kessel uit Amsterdam bevestigt vervolgens, als getuige gehoord, dat hij in opdracht van de verdachte in December 1947 een onderzoek moest instellen naar de verblijfplaats van Betty. Uit de correspondentie tussen ge tuige en verdachte citeert de presi dent, dat verdachte het adres van Betty van andere zijde had ontvan gen. en de rechercheur zijn werk zaamheden kon staken. Bepaald contact. Do Amsterdamse zepuvyarts A. J. de LeeuwAalbers deelt mede, dat er een ontmoeting bij haar op 3 Maart 1948 tussen Betty en mej. van Hoog dalem in Amsterdam was geweest. De bedoeling was, dat er een bepaald contact zou blijven tussen Betty en haar pleegmoeder, wpar zij vandaan was gehaald in November 1947. Mej. van Hoogdalem heeft zich bij zonder vreemd gedragen bij het con tact met Betty. De directrice van het kindertehuis „Femke" uit Den Haag, mevr. M. Ka- tan, die eveneens bij de ontmoeting in Amsterdam aanwezig is geweest, verklaart op een vraag van de presi dent, dat het mogelijk is geweest, dat Betty toen aan haar pleegmoeder verteld heeft in Den Haag te wonen. Zy herkent de verdachte als de da me, die toen zij per taxi naar het sta tion reed, de deur van de taxi open de met de vraag of zy mee mocht rij den. Hetgeen geweigerd werd. Pres.: „U vreesde ontvoeringen?" Getuige: „Inderdaad". Verdachte: „Die bewuste dag was ik niet in Amsterdam". Dan wordt de 61-jarige Hagenaar S. Willard, een zwager van de ver dachte, gehoord, die van zijn ver schoningsrecht gebruik maakt en geen verklaring aflegt. De griffier leest daarop de processenverbaal voor. De getuige heeft gehoord, dat ge (de verdachte) naar Den Haag was gekomen om een kind weg te halen. Verdachte: „Dit is allemaal fan tasie". De 17-jarige zoon van de getuige Willard beroept zich gelijk zijn va der op het verschoningsrecht. En zo doet ook de nicht der verdachte mevr. A. M. Dubbelaar van Moorst. In de processen-verbaal staat, dat Anneke Beekman bij haar twee keer in huis is geweest. Voorts heeft zij de beide kinderen, Anneke on Betty, naai- Val-meer gebracht. Tante Bets ging ook mee naar Val-meer. Ook Van Hoogdalem heeft met Betty bij haar gelogeerd. Verdachte: „Ik heb niets te zeggen op deze verklaring". In de zaal van café A. van Staal duinen te Benthuizen werd gisteren gelegenheid geboden de heer J. J. van der Does te feliciteren in verband met het feit, dat hij veertig jaren ge leden de voorzittershamer van de Drooggemaakte Gelderswoudse Pol der te Zoetervvoude voor het eerst hanteerde. Dat dit zeldzame jubileum algemeen in de kringen van polder besturen gewaardeerd werd, bleek wel uit de overgrote belangstelling en de hartelijke wijze, waarop de verschillende vertegenwoordigers de heer van der Does hulde brachten. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op mr. Slagter, dijkgraaf van Rijnland en baron Schimmelpen- ninck van der Ove als rentmeester^ de burgemeester van Zoeterwoude, de heer H. J. J. A. Smeets en beide wethouders, de heren G, J. van Leeu wen en J. Kraan. Namens de Om- ringdijk en Drooggemaakte Polder waren aanwezig de heren N. Stok man, D. Hassefras, Kreupeling en van Dordt Kroon, terwijl de Benthui- zer Polders vertegenwoordigd werd door de heren Jos. van der Eijk, voorzitter, C. van Gaaien, M. Leune en L. Groen. De jubilaris werd als eerste toege sproken door het oudste bestuurslid van de Drooggemaakte Gelderswoud se Polder, de heer J. M. Straathoff, die getuigenis aflegde van de pretti ge samenwerking, die er in al die ja ren met de voorzitter is geweest in het bestuur. Spr. bood een prachtige stoel aan en bloemen. Vervolgens was het de poldei-secretaris, de heer L, Slootmaker, die een historisch overzicht gaf over de polder en de belangrijkste gebeurtenissen onder voorzitterschap van de heer van der Poes de revue liet passeren. Hij wees er o.m. op, dat voor een groot deel aan de activiteit van de jubilaris te danken is, dat in 1945 de Gelders woudse Polder en de Benthuizer Pol ders als het ware in de echt zijn ver bonden en de samenwerking sinds dien hoe kan het anders! voor treffelijk is te noemen. Spr. bood als blijvend aandenken aan deze dag een tafel aan. Namens het bestuur van de Bent- huizerpolders sprak de voorzitter, de heer Jos van der Eijk, en bood in een toepasselijke speech een wel zeer nut tig geschenk aan, namelijk een fraaie wandelstok, terwijl de heer N. Stok man namens de polder Omringdijk na een hartelijke toespraak een sa lontafeltje met bijpassend kleed aan bood. De dijkgraaf van het hoogheem raadschap van Rijnland, mr. J. Slag ter, wees er op, dat in zijn 33-jarige loopbaan in Rijnland nog nimmer een dergelijk uniek jubileum heeft plaatsgevonden. Als laatste spreker voerde burge meester H. J. J. A. Smeets van Zoe terwoude het woord, die namens het gemeentebestuur van Zoeterwoude dank bracht voor het vele werk door de jubilaris in deze 40 jaren in het be lang van de Gelderwoudse Polder verricht, waarbij de wens werd uit gesproken, dat de jubilaris nog ge ruime tijd tot heil en bloei de leiding van het bestuur in handen zal mogen houden. Na een uitgebrachte dronk op het welzijn van de heer van der Does, die, hoewel wars van alle lof, zeer onder de indruk was. bleef men nog gerui me tijd in ongedwongen samenzijn bijeen. RÏTPWETERJNG Oranjefeesten. De Oranjefeesten zullen dit jaar wel wat vroeg plaats hebben, maar we hopen dat het zo merzonnetje zich toch eindelijk eens zal laten zien. Zondagavond 18 Juli beginnen de feestelijkheden met een kermis-uitvoeririg in café „Rust oord" (zie advertentie). Dinsdag trac- tatie voor de schoolkinderen en kin derspelen. Tevens kunnen de gehuw de vrouwen hun vaardigheid tonen door Arie Bombarie te grijpen. Ook voor ongehuwde dames en heren zal er gelegenheid zijn om zich van de beste kant te laten zien o.a. Maske radewedstrijd, tobbetje steken enz. Woensdag het traditionele ringsteken met paard en wagen en verdere ver makelijkheden op het feestterrein. strafbare feit bij de politie aangege ven met verzoek om opsporing van het kind en teveris het instellen van een strafvervolging tegen de pleeg moeder. De derde getuige, die eveneens enige tijd in voorlopige hechtenis heeft doorgebracht is de heer C. J. F. Besseling, verkoopspecialist in Den Haag. Betty zelf zal ook als getuige ver schijnen. Verder staan o. m. op de getuigenlijst de moeder-oversten van Marienburg en Avé Maria, een zus ter van Marienburg, twee rijksrecher cheurs, een politie-agent die de be wuste vraag aan de verdachte over de verblijfplaats van Betty heeft gesteld, een particulier rechercheur en een vrouwelijke zenuwarts uit Amsterdam. De raadsman, nu*. M. M. G. Th. de Kort uit Bussum, heeft drie getuigen a decharge doen oproepen. Grote belangstelling. Onder zeer grote belangstelling van de zyde van het publiek, de ba lie en de pers is vanmorgen de be handeling van de zaak tegen mevr. G. M. L. van M. begonnen. Nadat de officier van justitie de dagvaarding had voorgelezen, vroeg de president of de. verdachte de fei ten bekende- Zij antwoordde te blijven bij haar vroegere verklaringen. „Dus u ontkent de beschuldiging?" „Ja" zei de verdachte. „Ik heb wel geholpen met de' opsporing". Daarna kwam als eerste getuige de rijksrechercheur B. A. de Weillè, die het onderzoek in België heeft in gesteld. Hij heeft met een collega Betty in Avé Maria te Val-Meer ge vonden. Toen zij tevoren in het klooster te Banneux waren, was An neke Beekman, met haar verzorgster Elisabeth M. van JVL juist verdwenen. Daarop volgde het verhoor van de tweede rechercheur. Een stilte viel in de zaal toen de president opdracht gaf getuige Bet ty Meljado binnen te brengen. „Het is mijn bedoeling het meisje zoveel mogelijk buiten aanwezigheid van de verdachte te horen" zei de president tot de advocaat. Onder geleide van 2 dames en re- cherdheur De Weillé werd zij bin nengebracht. „Deze dame ken je wel hè?" „Ja". „Hoe noem je haar?" „Tante Gé" antwoordde Betty schuchter. Hierna werd de verdachte wegge voerd. Betty vertelde daarna dat zij op 4 Mei 1948 in .een taxi in Den Haag door tante Gé, haar pleegmoeder^ was meegenomen. „Wil je er even by gaan zitten?" vroeg mr. Cleveringa om het meisje op haai- gemak te stellen. Zeer na drukkelijk zei hy haar: „Je moet al les eerlijk zeggen. Eerlijk duurt het langst". Van Den Haag werd zij paar Haar lem en vandaar met een auto naar Bussum gebracht, „Door Tante Gé naar het pensionaat Marienburg". Pres.: „Wie waren er nog meer in de auto toen je uit Bussum wegge haald werd?" Betty: „Tante Dik, tante Bets en Anneke Beekman".. Moeilyk en soms .'.avzelend ant woordt Betty op de vele vragen. Veel weet zij niet meer. Pres.: „Het is ook al zo lang gele den". Ontvoering in Den Haag. Opnieuw komt de ontvoering in Den Haag ter sprake. „Ik zag een auto staan met mijn moeder. Men had my gezegd dat als myn moeder mij kwam halen, zy ge vangen zou worden genomen. Tante Gé bracht mij van Den Haag naar Haarlem". Pres.: „Weet je nog met welke auto je met pater Amon naar Val-Meer gebracht bent?" Betty: „Een grote zwarte auto". Pres.: „Wanneer ontmoette je tante Bets voor het eerst?" Betty: „Toen ik in Mariënburg ge haald werd voor Val-meer". Pres.: „Heb je tante Gé (verdach te) ook in Den Haag gezien by de ontvoering?" Betty: „Nee; wel een paar dagen tevoren bij school. In Val-meer ver telde zij mij later dat ze toen een meisje naar school kwam brengen". Pres.: „Maar dat is niet waar ge weest hè. Jullie hebt daar later in Vabmeer om gelachen is het niet?" Betty: „Ja, het was een grapje". Off. v. justitie: „Bij aankomst noemde de moeder overste in Val- meer je „Betty van Laar", is dat zo?" Betty: „Ja". Over haar aanwezigheid in Den Haag voor de ontvoering geeft de verdachte als verklaring, dat zy de school bezocht om Betty te vinden. „Ik heb haar toen niet herkend. Dat is een paar maanden voor de ontvoe ring geweest". Verdachte ontkent met pater A>non mee te zijn geweest naar Val-Meer. De president neemt nu punt voor punt de tenlastelegging met de ver dachte door. Pres.: „Betty is tezamen met An neke naar Val-Meer gebracht op 7 Juni 1948". Verd.: „Ja, ik ben niet meegegaan. Mijn zuster Bets ging mee, ik weet niet of ik die dag thuis geweest ben. Jk ben in Val-Meer geweest om, als wy de voogdy zouden krijgen toege wezen, te bespreken haar daar te plaatsen om enige tijd rust te geven. Ook mijn zuster Bets, die altijd by haar was, zou dan meegaan". Mensen uit mijn omgeving. De 16-jarige scholier S. A. Philip- sen uit Den Haag komt dan voor het piano aan. Dit is een kostbaar instru ment en dikwyls de trots van alle huisgenoten. Buiten het feit, dat het instrument ons ontspanning kan geven in de vorm van het bespelen of het luisteren naar het pianospel is het bovendien nog een prachtig meu belstuk in onze kamer. Natuurlyk zal de huisvrouw extra aandacht aan de piano besteden, maar alleen met afstoffen is zy er niet. Voor het goed onderhoudèn van een piano komt er nog wel iets meer kijken. Ten eerste moet het instrument zo nu-en dan eens flink opgewreven worden om de mooie glans van het politoer te behouden. Er zijn speciale middelen in de handel om onze piano eens mooi te laten glimmen. Aange zien de piano grote vlakken heeft, kan men voor het uitwrijven heel goed de bekende lamswollen schuier gebruiken. Met deze schuier, die ge makkelijk in de hand ligt, is het op wrijven van de piano een kleinigheid. Wanneer het instrument prachtig glanst, kunnen wy met tevredenheid op ons werk neerzien. Maar de verzorging van de piano betreft niet alleen de buitenkant. Ook het inwendige dient goed onderhou den te worden. Daarom kan het geen kwaad, wanneer wij zo nu en dan ook stof en vuil, die tot het inwendige doordringen, verwijderen. Ook motten? Wanneer wij de piano van binnen bekyken, dan zien we ook, dat er zich veel viltwerk in bevindt. Dat vilt- werk is een geliefkoosde verblyf- plaats voor mottenlarven. Wanneer men zijn piano niet goed onderhoudt, kan men plotseling tot de ontdekking komen, dat het vilt op vele plaatsen aangevreten, ja misschien zelfs ge heel verdwenen is. Hiertegen moet gewaakt worden. "De beste middelen, die ons ten dienste staan, zijn de normale mot- tenverdelgingsmiddelen. Wy bestui ven het vilt met een laagje poeder en het is beschermd tegen de mot tenlarven, die onze piano kunnen ruïneren. Het bestrijdingsmiddel kost slechts een kleinigheid en wij bespa ren ons veel geld aan reparatiekos ten, wanneer de piano later opnieuw bevilt zou moeten worden. En vocht Ook verdient het aanbeveling het vochtgehalte in onze piano op peil te houden. Is het inwendig te droog, hetgeen barsten in het hout zou kun nen veroorzaken, dan plaatsen wy op een geschikte plaats in het instru ment een jampotje met water. Na tuurlijk controleren we dit regelma tig en wanneer het nodig mocht zyn, wordt er water bijgevuld. Marktberichten LEIDEN, 16 Juli. Vee. Aanvoe* 12 stieren. 65 melkkoeien, 320 vette koeien, 89 varekoeien, 55 vette kal veren, 121 nuchtere kalveren, 300 vette schapen, 73 weideechapen, 500 zuiglameren. 594 weidelammeren, 21 varkens (zeugen), 548 schrammen, 693 biggen. 2 paarden en 13 geiten, totaal 3412 stuks. Pryzen: slachtstie- ren 750950 per stuk, en 2.30 2.75 per kg. schoon gewicht; melk koeien 725990 per stuk, vette koeien 2.353.10 per kg. schoon gewicht; varekoeien 560880, vaar zen 580—825, pinken 360530 per stuk, vette kalveren per kg. levend gewicht 1.80—2.30; nuchtere slacht- kalveren 4058 per stuk en 1.10 1.30 per kg. levend gewicht; vette schapen 80115, zuiglammeren 7090, weidelammeren 5065, zeugen (drachtige) f 340480, schram men 75125, biggen f 4065, en geiten 1540 per stuk. Handel: stieren, melk, vet en vaarkoeien. pinken, zeugen, schrammen en big gen kalm. schapen, lammeren en gei ten matig; vette en nuchtere kalve ren traag; TBC vrije afd. gewone aanvoer. Kaas. Aangevoerd werden 63 partijen Goude en 5 partijen Leidse kaas; Prijzen: Goudse extra kwali teit 2.33, le kwal. 2.11—2.18, 2e kwal. 2.052.10 en Leidse le kwal. 2.18 per kg. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 15 Juli. Groente Sla A 4—7.50, Sla B 3—3.60, komkommers A 1922 cent, idem B 1719 cent, idem C 1214 cent, idem krom 2324 cent, andy vie 1721.90 tuinbonen 2227 cent, spinazie 30 43 cent, postelein 3638 cent, peen 2232 cent, bloemkool A 5068 cent, idem B 40—47 cent, tomaten 6776 cent, aardappelen 10.6011.40, rode bessen 64—76 cent, zwarte bessen 0.941.14, perziken 1027 cent. snybonen 1.27—1.34 en pruimen 1.21—1.29. Doe mee aan de B.B. Wacht niet op Uw buurman. U bent Uw buurman's buurman. Bureau B.B. Langebrug 56, tel. 30441. Zo nodig als vocht kan zijn als bo ven beschreven, zo'n grote vijand kan het van onze piano zijn, wanneer het er in te grote hoeveelheden in terecht komt, hetgeen kan gebeuren wanneer per ongeluk eens een bloemenvaasje op de piano zou omvallen. Meestal brengt dit zeer veel narigheid met zich mee. Om het ergste te voorko men, kan men, wanneer zo iets ge beurt, beginnen met zo snel mogelijk een eleetrisch haardroogapparaat te bemachtigen, dat dadelyk in werking wordt gesteld en waarmee wij trach ten de funeste invloed van het water tegen te gaan. Natuurlijk zullen wij er goed aan doen zo spoedig mogelijk een vakman te waarschuwen, die dan het instrument onderhanden kan ne men om erger te voorkomen. Door de behandeling met een haardroger heeft u echter reeds veel gered. Onze piano is beslist een goede verzorging waard cn wanneer wy hier voldoende aandacht aan beste den, zullen wij heel lang plezier heb ben van dit prachtige instrument en meubelstuk. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER A Overstekend sroot wild Geeft op alle borden acht die in Uw belang zijn aangebracht. ROELOFARENDSVEEN LAATSTE PAAL VOOR EMBALLAGELOODS VAN VEILING. Zoals bekend bestaan aan de vei ling Roelofarendsveen belangrijke plannen om tot uitbreiding van het gebouwen-complex te komen, het geen met de door de eisen des tijds gewijzigde omstandigheden zeer ze ker geen overbodige weelde genoemd kan worden. Naast de plannen tot een nieuw kantoor en veilinghal, is intussen reeds een begin gemaakt met de werkzaamheden voor een nieuwe emballage-loods. Donderdag middag ging de laatste paal, natuur lyk met bloemen getooid de grond in. In het byzijn van bestuur en per soneel gaf de directeur der veiling de heer N. Turk de laatste ma chinale klap op het sluitstuk van de ze voorbereidende werkzaamheden. Na de gesproken woorden van ge lukwens, alsmede het toewensen van een voorspoedige bouw, werd deze plechtigheid met het gebruikelyk ce remonieel besloten. Voetbal voor ouden van dagen. Zaterdagavond te 6 uur wordt er op het DOSR-terrein een voetbalwed- stryd gespeeld ten bate van de uit gaansdag der ouden van dagen. Hier in heeft de muziekver. Liefde voor Harmonie wel een zeer werkzaam aandeel. Immers uit het corps wordt niet alleen een elftal geformeerd voor de wedstrijd tegen elf spelers van het geslacht „van der Meer", maar tevens zullen deze „muzikale jon gens" in dé korte broek met hun col lega's zorg dragen voor een pretti ge muzikale opluistering. Moge deze wedstrijd derhalve aan haar doel, n.l. om enige gelden voor de uitgaansdag der ouden van dagen bijeen te bren- 3 en ten volle beantwoorden. Heden ontsliep zacht en kalm. tot onze diepe droefheid, onze lieve zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Behuwdbroeder en Oom de Heer GIJS BERGMAN In de ouderdom van 78 jaar. Uit aller na^m, J. BERGMAN— HUUGENS Leiden. 16 Juli 1954. Evertsenstraat 47. De teraardebesteling zal plaats hebben Maandag 19 Juli a.s. om 12 uur op de begraafplaats „Rhijnhof". 2474 2* Polshorloges v.a. 1.50 per week. Gouden ringen, wekkers enz. Laat u niet misleiden, het vertrouwde en goedkoopste adres voor een <prima gesteend uur werk is Plasmeijer, Storm Buysingstraat 33, by de Lage Morsweg. 3382 ZüNDAPP BROMFIETSEN Motorhandel DOLF v. d. LINDEN Nieuwstr. 40 - Tel. 21077 PRIMA SERVICE. Voor verhuur zonder chauffeur vanaf f 8.per dag en 8 cent per km. mo derne wagen, all risk ver zekerd. Garage Bierman, tel. K25327433, Voorhout. OUDE EN NIEUWE GROOTSTE VOORRAAD BIJ: SCHOOLBOEKHANDEL NIEUWE RUN 45 LEIDEN Telefoon 20885 en 25142. ALLES &iuit BIJ P.H. NIETS GEEN ROMMEL GEEN LOKVOGELS ALLEEN KWALITEITS GOEDEREN Onze gehele voorraad De laatste DAMES KINDERJURKJES NACHTHEMDEN voor een prys 4,93 de \/2 Pi"Us Vlotte katoenen HEREN POLOHEMDEN DAMES PYAMA'S MET VETER voor 598 voor J.gg Restanten Dames-, Heren- en Kinder ondergoed nu voor de helft van de prijs. KINDER TINOS Restanten wollen reeds DAMESVESTEN voor 69 ct met 30 korting NIEUWE RIJN 35 HAARLEMMER STRAAT 148 Abonneert U op „Sursum Corda"

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3