Door aaneengesloten charge van de rode garde hing de gele trui van Bobet aan een zjjden draad EBBbobs" Zwitsers herhalen meesterlijke stunt Wagtmans en Van Est vergaten in te haken en zakten naar 6e en 8ste plaats Forlini won sprint voor Zwitsers Te weinig steun deed beproefde Breton bijna achter het net vissen Ilij die valt, valt zelden alleen Gelukstelegram voor Pellenaars Zoef en zout' der overwinning Flinke wind hardde de feestgangers tot fanatieke militaire tourrenners Pijn op gezette tijden Slechts de macht van het geld houdt mooie Hugo uit Ferdi's wilde haren WOENSDAG 14 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA I Laag hingen de wolken over Brest toen een groep van elf renners de 500 meter lange cours d'Ajot opstoven. De tienduizenden toeschouwers bij de finish rekten de halzen, de spanning was geweldig. Want het ging erom of alles volgens het boekje zou verlopen, anders gezegd, of de Zwitsers, na de gehele dag de strijd gecontroleerd te hebben, nu ook de kroon zouden kun nen zetten op hun meesterlijke strategie, zodat de eerste plaats aan Koblet ten deel zou vallen, wat hem dank zij de bonificatie van een minuut de gele trui zou bezorgenomdat hij slechts 51 seconden achterstand had op Bobet in het algemeen klassement, en zo mogelijk de tweede plaats aan Ferdi Kubler. Het lag voor de hand dat Kubler de sprint voor Koblet zou moeten aantrekken. En aangezien er nog twee andere Zwitsers, Schaer en Graf in de kopgroep zaten, was het een klein kunstje het zo te manoeuvreren dat Kubler en Koblet gunstig geplaatst zouden zijn voor die eindsprint, die een tijdelijke knock out voor Bobet zou moeten betekenen. Alles verliep volgens plan, maar op de laatste 100 meter liep het mis. Kubler trok braaf de sprint aan voor zijn ploegmaat,, die alles op alles zette, niet om zich Bobet van het lijf te houden, want die lag achteraan in het groepje, maar het felle kleine sprintertje van de ploeg van lie de France, Dominique Forlini, dat naar voren was geschoven als een duivel uit een doosje. Prachtig herstel van „Swiekerbieck" Hugo kwam een paar decimeter te kort, niet veel maar genoeg om de cli max te verhinderen, waarvoor de Zwit sers de gehele dag hadden gevochten. Hij werd tweede, achter Forlini en de woe dende Kubler werd derde. Met zijn be kende heftigheid protesteerde de Zwit ser. omdat hij door Ehrlini zou zijn ge hinderd, terwijl de laatste zich boven dien aan Bergaud zou hebben opgetrok ken. Zo behield Bobet de gele trui, een Bobet, die weinig steun van zijn ploeg maats had gekregen en zich tot het al leruiterste had moeten inspannen om zich na Morlaix nog bij de leidersgroep te voegen, nadat hij de gehele dag al ge plaagd was door de aanhoudende demar rages en uitlooppogingen nu van de ene dan van de andere renner in een rode trui. Zijn tijd was 4 seconden slechter dan die van de eerste drie, en waar Ko blet 30 seconden bonificatie kreeg voor zijn tweede plaats, is de voorsprong van Louison ingekrompen van 51 tot 17 se conden. Trui In gevaar Bobet wilde blijkbaar niet, dat hij in zijn streek hij is Breton en komt uit Saint MeMen de gele trui kwijt zou raken, alhoewel hij zelf heeft toegegeven dat die trui hem uitermate kwetsbaar maakte. Misschien zou het beter zijn ge weest als hij er Maandag en gisteren niet tot aan de grens van zijn krachten voor had gevochten. Want dergelijke in spanningen moeten vroeger of later be taald worden en een van de bedoelingen van Koblet en de zijnen is juist hem tot die slopende inspanningen te noodza ken. Wat dit laatste betreft, deze taktiek heeft zeer zeker wel het beoogde resul taat gehad. En nu zwijgen wij nog maar over het feit, dat Zwitserland, dank zij de resultaten van gisteren de leiders in het ploegenklassement van Frankrijk heeft overgenomen. Wegproflel hetzelfde. Deze zesde etappe van St. Brieuc naar Brest verschilde, wat het wegprofiel be treft maar heel weinig van de vijfde, al was ze aanmerkelijk korter. Wederom een route, die een aaneenschakeling was van kleine kringetjes, niet lang, maar uitputtend door hun grote aantal. Er kwam schier geen eind aan. Na de eer ste kilometers was er vrijwel geen vlak stuk meer in het parcours, de weg volg de de grillige kustlijn, telkens doorkijk jes biedend op een grijze zee, die glad lag als een spiegel, want het was, al thans in de vroege middag, bijna wind stil. Over Binic, Saint Quay Portrleux en Plouezec en tal van andere kleine plaatsjes en havens met typisch Breton se namen ging het naar Paimpol en van daar over Treguier en Lannion naar Morlaix. Zwitsers beukten op het moreel. En vrijwel onmiddellijk na de start be gonnen de Zwitserse stoten, die het mo reel en de physieke kracht van de Fran se nationale ploeg, eerste in het ploegen klassement, en de eerste plaats van Bo bet moesten ondermijnen. Er waren twee Zwitsers, Clerici en Metzger bU de groep van 9 man, die nog voor de 30e kilometer wegging en 20 kilometer verder was Clerici weer van de partij, toen de Breton Mallejac, tweede in de tour "van ver leden jaar, en Mahe. verder de Span jaard Alomar en de Belg Van Ge- nechten op hun beurt een kansje waagden. Kubler en Koblet hielden xich vooralsnog In het peloton op. maar zy zaten steeds In de voorste gelederen en joegen het tempo op of drukten het naar hun welgevallen. In het voorbijgaan kan worden opge- Zwitserse ploeg, tot nu toe wel te ver staan, heel wat beter is, dan de aanvan kelijke geruchten deden geloven. merkt, dat de verstandhouding in de het peloton kwam. Samenwerking perfect. Gisteren was de samenwerking per fect. En toen Kubler had gewonnen bleef Koblet niet in gebreke hem geluk te wensen en te bedanken. Kubler van zijn kant heeft verklaard: „Koblet moet de tour winnen, hij is zes jaar jonger dan ik en hij is de sterkste. Wij zullen alle maal voor hem rijden en wat mij betreft geloof ik, dat ik mij tot zoveel mogelijk etappe-overwinningen zal beperken, voor het ploegenklassement. Maar Koblet moet als nummero een te Parijs arrive ren". Het parool: aanvallend rijden en allen voor Koblet, heeft ploegleider Burtin, die in de laatste vier jaren vele succes sen heeft behaald (Koblet en Kubler ze gevierden reeds ieder een keer in de ronde van Frankrijk en Schaer werd eerste in het puntenklassement) in St. Brieuc gegeven. Toen Hollenstein, die in deze etappe de strijd heeft gestaakt, op een gegeven moment bandenpech kreeg en moest afstappen bleef niemand op hem wachten. Maar dit gebeurde wel toen Clerici uit de kopgroep van vijf ver terugviel, ook wegens een lekke band. Eerst liet Metzger zich afzakken en daarna nog Croci Torti en Pianezzi. En zij zorgden ervoor dat Clerici weer bij Nadat de uitlooppoging van de eerste J Nederlanders, want Hein van Breenen vUf en daarna vier man op niets was was Faanhof achterna gegaan. Enkele uitgelopen, de voorsprong was steeds beperkt gebleven tot enkele minuten, sprongen kort voor de ravitaillering van Morlaix vier renners weg: de Zwitser Graf, die op hoog bevel het initiatief had genomen, zijn landsman Metzger, de Belg Desmet en verder Henk Faanhof, nog voor Morlaix ging een tamelijk grote groep achter dit viertal aan en nu volg de op de laatste 60 kilometer de verbit terde strijd tegen de met man en macht vechtende Zwitsers en een voortdurend defensief rijdende, geen steun ondervin- denden en bijna door het geweld van het offensief verraste Breton Louis Bo bet. Voorting zag de Fransman weggaan, die wilde trachten in zijn eentje de kop groep te bereiken. Hij waarschuwde Wagtmans, maar op dat critieke moment bij de ravitaillering te Morlaix, sprong de voorband van Gerrit en ook Wagt mans miste de aansluiting. Bobet ging dus alleen achter de kopgroep aan. Daar zaten vier Zwitsers in: Koblet, Clerici, Graf en Kubler, enkele Belgen, twee Dat het in de Tour de France inderdaad een leven van vallen en opstaan is bewijst deze foto, waarop Eugène Telotte van de Franse Noord-Oost- Centraal ploeg een lelijke buiteling maakt. De gezichten van de andere ren ners staan gespannenzal het hen gelukken de vallende collega te om zeilen of zullen zij hetzelfde lot ondergaan? Het liep allemaal nog al goed af, Telotte kon opkrabbelen en de tocht vervolgen en de anderen vervolg den kankerend en scheldend hun weg. Het leven van 'n Tour-renneh is hard, heel erg hard Spanjaarden en een paar Franse regio nalen. Doch slechts één man van de Franse nationale ploeg, Forestier, die ge waarschuwd werd dat Bobet aan een ver twijfelde poging begonnen was om aan sluiting te verkrijgen, en die zich daar om prompt liet afzakken. Zwakke broeders achterop. Bobet voegde zich bij hem, maar hij was niet meer alleen: de Zwitser Schaer en de regionaal Bergaud waren met hem meegegaan. De onderlinge posities wij zigden zich nog herhaaldelijk, maar ten slotte ontstond een leidende groep uit dertien man: Graf, Kubler, Koblet, Schaer, de vier Zwitsers, twee Franse nationalen Bobet en Forestier, twee Bel gen Desmet en de Bruyne en verder nog Bergaud, Langarica, Emilio Rodriguez, Forlini en Bauvin. Van Breenen Faanhof waren teruggevallen toen altijd weer onder Zwitserse impuls, de vaart in de kopgroep werd opgevoerd. Jam mer voor beiden, maar tevens ook ken merkend voor de geringe macht van Faanhof, die immers met Metzger, Graf en Desmet een voorsprong had gehad. Hij en Van Breenen vormden later een groepje, met Hendrickx, Ockers, Pianez zi, eveneens teruggevallen, Bemado Ruiz, Ap'o Lazarides en nog enkele an deren, een groepje dat met 4 minuten achterstand te Brest zou arriveren. Weer i persfotograaf. Op de laatste dertig km. volgden de demarrages elkaar steeds op. Altijd ging een Zwitser aan de kop en meestal was het ook een rode trui, die de tweede plaats bezette. Maar altijd behield Bobet een Bobet met een bleek vertrokken ge zicht, contact met zijn tegenstanders. De groep van dertien raakte slechts twee man kwijt: Langarica, die gevallen was en de Breton Bouvet, die enkele kilome ters voor de finish in botsing kwam met een persfotograaf, een lelijke smak maakte en met verwondingen aan slaap knie weer in het zadel stapte nadat hij veel tijd had verloren. Wat de Nederlanders betreft moet ons van het hart, dat zij weinig ini tiatief hebben getoond in de rit door het melancholieke Bretonse land. Faanhof en Van Breenen hebben ge daan wat zfj konden, maar dat was vandaag niet voldoende om met de groten mee te komen. Maenen heeft nog een tijdlang met Derijcke, Siguen za, Telotte en Alomar tussen de kop groep en het hoofdpeloton gereden. Maar hij kon zich daar niet handha ven en zaakte terug In bet peloton. Zeven minuten achterstand. Wagtmans kwam met ruim zeven mi nuten achterstand binnen als 38ste. En dit betekent, dat hij van de tweede naai de zesde plaats duikelde. Hij heeft zeven minuten en 52 sec. achterstand op de leider Bobet. Wim van Est zakte van de zesde naar de achtste plaats. Het was dus een teleurstellende dag voor de Ne derlandse renners, die ons echter, wat niet vergeten mag worden, tot nu toe verwend hadden. Wat Suykerbuyk be treft, hij reed in het begin steeds voor aan en kon veel beter meekomen dan gisteren. Bleef de gele trui behouden voor Bo bet, de groene wisselde van eigenaar: Ferdi Kubler nam haar over van Bau vin. Hij heeft altijd gezegd, dat, wie hem die trui afhandig wil maken, van I zeer goede huize moet komen. KLASSEMENTEN De Zwitsers bezetten de topposities De uitslag van de 6e etappe: 1. Forlini (lie de Frace) 4.55.9; 2. Ko blet (Zwitserland) z.t.; 3. Kubler (Zw.) z.t.; 4. Schaer (Zw.) 4.55.11; 5. De Bruy ne (België) z.t.; 6. Bergaud (Fr. ZW) 4.55.13; 7. Rodriguez (Spanje) z.t.; 8. De smet (Belg.) z.t.; 9. Bobet (Fr.) z.t.; 10. Forestier (Fr.) 4..55.18; 11. Graf (Zw.) 4.55.19; 12. Langarica (Sp.) 4.59.32; 13. Hassenf order (NOC) 5.00.40; 14. Ockers (Belg.) 5.00.41; 15. Pianezzi (Zw.) 5.00.43 16. Dotot (ZO) z.t.; 17 Ruiz (Sp.) 5.00.45 18. Brankart (Belg.); 19. Mirando (ZO); 20. Faanhof; 21. Van Breenen, allen de zelfde tijd als Ruiz; 31. Wim van Est 5.02.38; 37. Wagtmans z.t.; 39. ex aequo een grote groep renners, onder wie onze landgenoten Maenen, Nolten, Suyker buyk, Nico van Est en Voorting, in de tijd van 5 uur 2 minuten en 38 sec. ALG. KLASSEMENT 1. Bobet (Fr.) 33.12.51; 2. Koblet (Zw.) 33.13.08; 3. Schaer (Zw.) 33.13.50; 4. Ku bler (Zw.) 33.18.49; 5. Desmet (Belg.) 33.20.27; 6. Wagtmans 33.20.51; 7. Bauvin (NOC) 33.21.15; 8. Wim van Est 33.22.03; 9. Forestier (Fr.) 33. 23. 26; 10. Deledda (Fr.) 33.24.25; 11. Ockers (Belg.) 33.25.35; 12. Gaul (Lux.-Oost.) 33.27.20; 13. Aio- mar (Sp.) 33.27.30; 14. Carlé (lie de Fr.) 33.27.59; 15. Voorting 33.28.15; 16. Vitet- ta (ZO) 33.28.21; 17. Darrigade (Fr) 33.28.39; 18. Ruiz (Sp.) 33.29.30; 20. Mal lejac (West) 33.31.17; 27. Nolten 33.36.04; 56. Nico van Est 33.45.36; 57. Van Bree nen 33.47.19; 66. Faanhof 33.53.14; 88. Maenen 34.13.33; 94. Suykerbuyk 34.30.35 De Zwitser Hollenstein heeft opgege- UITSLAG PLOEGEN 1. Zwitserland (Koblet, Kubler, Schaer) 14.44.59; 2. België (De Bruyne, Desmet, Ockers) 14.51.05; 3. Frankrijk (Bobet, Forestier, Lauredi) 14.52.26; 4. Spanje (Rodriguez, Langarica, Ruiz) 14.55 30; 5. lie de Fracé (Forelini, Carlé, Hoorelbe- ke) 14.59.25; 6. Zuidwest-Frankr. (Berg aud, Huot, Agut) 15.00.19; 7. Zuidoost- Frankrijk (Dotto, Mirando, Lazarides) 15.02.17; 8. Nederland, (Faanhof, Van Breenen, W. van Est) 15.04.08; 9. Frank rijk NOC (Hassenforder, Dacquay, Bel- lay) 15.05.46; 10. Frankrijk West (Mahé Guerinel, Gillis) 15.07.11; 11. Luxemburg Oostenrijk (Gaul, Guilhausen, Kemp) 15.07.54. PLOEGENKLASSEMENT 1. Zwitserland 99.43.28; 2. Frankrijk 99.45.56; 3. België 100.01.28; 4. Neder land 100.03.52; 5. Frankr. NOC 100.09.42; 6. Frankrijk West 100.18.43; 7. Spanje 100.22.56; "8. Ile de France 100.24.28; 9. Frankrijk ZW 100.26.54; 10. Frankrijk ZO 100.28.43; 11. Luxemburg-Oostenrijk 100.39.52. Kees Pellenaars krijgt natuurlijk veel telegrammen. Elke dag, en nog meer dan verleden jaar. Als hij ze allemaal wil bewaren zal hij binnenkort een spe ciale map moeten aanschaffen. Het is dus niets bijzonders als een brievenbe steller hem weer een stapeltje telegra fische gelukwensen overhandigt. Maar in St. Brieuc, waar de ploeg Maandag avond in een van die kleine Bretonse volkshotelletjes logeerde, waar men niet karig is met uitstekend eten en drinken, kreeg de Pel in zijn kwaliteit als ploeg leider toch een telegram dat hem meer plezier deed dan vele anderen. Ziehier de inhoud: leven met jullie prachtige prestaties mee. Houd goede moéd. On- detekening: bestuur en sportcommissie KNWU. „Ja, de belangstelling in Holland schijnt geweldig te zijn", zei de ploegleider. En hij las het blauwe telegram met de witte strook nog eens over, ofschoon hij de in houd wel uit zijn hoofd kende. In Caen smaakte Wim van Est, die door deskundigen als „dood" was afge schreven, maar die in de vierde etappe van Rouaan naar Caen verrassend terugkwam, in alle opzichten het „zoet der overwinning", dat hij zo buiten verwachting plotseling had verdiend. De man van het Heike, werd door een schone van Caen op de bezwete wangen gezoend, na wat in de Tour geschiedenis bekend zal blijven als de „coupe van Caen". De ronde van Valkenburg Thuisvaarders namen col op blote voeten Op de tweede dag van de Tour van Valkenburg was het geluklig veel beter weer. Weliswaar stond er nog een flinke wind, maar de zon scheen en het was lang niet zo koud als de eerste dag. Het was gisteren dus de étappe van de tijdrit, de individuele strijd dus van elke renner tegen het horloge. Precies als in de echte Tour de France. En hoewel minder aanschouwelijk en minder aan trekkelijk voor de toeschouwer, werd deze strijd er toch een van het grootste belang voor de renners zelf, omdat er tijd te verliezen, maar ook te winnen was, waardoor men dus zijn plaats in het algemeen klassement kon verslechte ren of verbeteren. Zo is het toch een verbeten strijd ge worden, waarbij het vooral ging om de vraag, of Kleinjans de leiding zou be houden dan wel, dat deze door een zij ner concurenten zou worden overgeno men. Kleinjans startte het eerst met twee minuten voorsprong op v. Beek. hetgeen werd gedaan om de renners geen gele genheid te geven zich aan elkaar op te trekken. Dan volgde v. Rooy, een mi nuut later weer een ander, een halve mi nuut later weer een en zo vervolgens. Van Rooy had evenwel onmiddellijk na de start een lekke band, zodat hij te rugkeerde een als laatste mocht starten. Onmiskenbaar had hij daar voordeel mee, want nu had hij gelegenheid zich op te trekken aan zijn voorgangers. En hij deed dit ook danig, want twintig wist hij er te passeren. Pech r de thuisvaarders. Kleinjans daarentegen moest de strijd alleen strijden, gaf zich geheel welis waar, maar kon toch niet tot de presta tie van v. Rooy komen. Deze werd n.l. I hoeft geen 'verloren dog' te betekenen. ffT»—V Is altijd makkelijk bij U te hebben, die helpen direct! winnaar van de tijdrit en hoewel hij Kleinjans de gele trui niet kon ontne men, schoof hij wel een plaats op in het algemeen klassement. De Thuisvaarders van Blak hadden met veel pech te kampen, omdat herhaal dclijk de ketting van hun boot-fiets liep. Daardoor ook konden zij de hoogte aan de Wasscnaarse Slag niet halen. Maar geen nood. Zij stapten voor de zoveelste maal af en namen deze col op hun blote voeten!! Een pechvogel was ook Zuiderduin, die die nog meer te lijden had van het onge mak van een onwillige ketting. Hij kreeg de prijs voor de grootste pechvogel. De Suikerprijs werd niet toegekend. De Rijstepikkers hielden ook voet bU stuk en volbrachten allen de tijdrit naar behoren, al moesten zij een plaatsje in het algemeen klassement opschuiven. Uitslagen klassementen. De uitslag van de tijdrit was voor de eerste tien: 1. v. Rooy 34.45; 2. Kleinjans 36.16; 3. Beek 38.50; 4. Broertjes VGMR 38.57; 5. Wubbe 39.11; 6. Vlieland 40.06; 7. Geel 40.07 8. Schol 40.11; 9. Berbee 40.20; 10. Broertjes KPL 40.22. Het algemeen klassement ondervond na de tijdrit nogal wat wijzigingen. Ver schillende renners wisten hun positie aanmerkelijk te verbeteren, terwijl an deren een veer lieten. Dit klassement luidt thans als volgt: 1. Kleinjans 1.34.17; 2. v. Rooy 1.35.09; 3. Beek 1.38.44; 4. v. Zanen 1.40.56; 5. Wubbe 1.41.56; 6. Vlieland 1.42.51; 7. Schol 1.43.15; 8. Broertjes KPL 1.43.28; 9. Wetering 1.43.57; 10. Berbee 1.45.17; 11. Geel 1.45.20; 12. Broertjes VGMR 1.46.18; 13. v. d. Niet 1.46.18; 14. Schou ten 1.48.17; 15. Rijswijk 1.48.46. De uitslag van het dagklassement ls als volgt: 1. Metaalbewerking 1.54.03; 2. Administratie 2,03.40; 3. BABOV en Bott 2.04.53; 4. KLUM 2.05.00; 5. Squadron 8 2.06.50; 6. Ramo 2.07..12; 7. Squadron 5 (II) 2.08.03; 8. Vissers 2.08.37; 9. Houtbe werking 2.10.43; 10. KMT 2.12.41. De stand in dit algemeen ploegenklas sement is dus: 1. Metaalbewerking 4.52. 26; 2. BABOV en Bott 5.17.46; 3. Squa dron 8 5.20.22; 4. KLUM 5.27.25; 5. Ad ministratie 5,31.57; 6. Ramo 5.33.19; 7. De Vissers 5.36.39; 8. Squadron 5 (II) 09; 9. Houtbewerking 5.39.20; 10. Chauffeurs 5.47.35. Uitgevallen is korporaal Elburg. Niet aan de start verschenen: Velthuis, Joo- sen, Penning, de Rooy VGMR 2, Gedis- qualificeerd werden: Stam wegens ge bruik van zijn derailleur. Straf punten werden opgelopen door: Vriesman 1 min Westerhout 1 min., beiden wegens het zich laten trekken door motorvoertuigen Het gezicht van de heer Alex Burtin, de leiden van de Zwitserse Tour de Fran- ce-ploeg, heeft kort voor de start in Amsterdam aan heel wat journalisten een kolommetje copie gele' mee in het lijden van ploegleider Alex Burtin. „Ik rijd mijn tactiek en hij rijdt de zijne!" had Ko blet verklaard. De fantasietjes, die na verd. Want die mijnheer deze onthullingen ontspron- zat te kijken of hij op zeer gen, kregen de andere dag korte termijn voor de leeu wen geworpen zou worden. Enkele uren nadien was de gelaatsuitdrukking van deze getergde in een stuk of zes talen beschreven en verklaard door de meest scherpzinnige tour-psycho logen. Voor de leeuwen zou mijnheer Burtin niet ge worpen worden. Het was veel erger. Hij moest lei ding geven aan een ploeg met twee kanonnen, die elkaar niet konden luch ten of zien. U had dat moe ten meemaken in Krasna- polsky. Een journalist, die een interview vroeg aan Koblet behoefde niet meer by Kubler aan te komen en het meisje, dat een hand tekening van Kubler ge kregen had, werd door Koblet straal genegeerd. Aan tafel raten mooie Hu- go en wilde Ferdi zover mogelijk van elkaar en dan nog op een dergelijke ma nier, dat ze elkaar niet zagen. Al deze fijntjes opge merkte dingen verschenen in drukinkt en men voelde reeds voedsel, toen Koblet op het moment, dat Kubler een lekke band kreeg, het tempo meteen opschroefde tot een 50 kilometer, waar door wilde Ferdi op de eer- laatste zal misschien drie keer per uur zijn vijand in de brokkenwagen wensen, gek zijn de beide heren vast niet. Zij jakkeren zich heus niet ai, omdat ze mijnheer Goddet zo'n aar dige man vinden. Hugo en Ferdi hebben maar één doel: met een goed gevulde portefeuille naar huis te gaan. Koblet verklaarde in Amsterdam nog, dat hy ste dag met een achter stand van 7 minuten bin nenkwam. Leve de geldbuidel. Wy hebben gisteravond het gezicht van mijnheer Burtin niet kunnen bekij ken aan de finish in Brest, maar we stellen ons voor, dat het er minder zorgelijk uitzag dan in Amsterdam. Misschien wel opgetogen! Mooie Hugo mag dan een hekel hebben aan zijn landgenoot Ferdi en de gloeiende hekel aan de wie lersport heeft en dat hij over uiterlijk drie jaar zyn karretje aan de wilgen zou hangen, om rustig te gaan leven van de spaarduitjes welke hij gemolken heeft uit de circussen van mijn heer Goddet e.a. Daarna op het zwaard. En twee prima renners kunnen meer dan één. Hu- go en Ferdi werkten mo menteel aardig samen. Zij mikken ook op het ploe gen wlassement, dat dage lijks een knappe duit kan opbrengen en verder heeft het er alle schijn van, dat de heren een poging wil len doen, om binnen de kortst mogelijke tijd van de tour een Zwitserse aan gelegenheid te maken. Als die zaak veilig gesteld is, zouden de heren elkaar in de haren kunnen gaan. Men kan er in de wie- lerwereld nooit van op aan, maar de Zwitserse pa pieren staan toch wel erg gunstig. Wij hadden er wat voor over gehad, om in Brest het gezicht van fa voriet Bobet te zien. De man, die zich in Amster dam zo monter en optimis tisch toonde, heeft net de laatste dagen zwaar te ver duren gehad en toen gis teren het Zwitsers geweld losbrak, heeft Bobet bij de verdediging van zijn po sitie weinig steun gehad van zijn ploegmaten. Als de Zwitsers blijven door gaan met dit opjaagsys- teem en daarbij als ploeg zo voortreffelijk samen werken als de laatste da-, dan maakt Bobet een goe de kans om reeds voor de bergen een geslagen man te zijn. En als dat doorgaat, kun nen wilde Ferdi en mooie Hugo het op hoog niveau uitvechten, zo'n anderhal ve kilometer boven de zee spiegel.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5