Toenemend gebruik van het Katholiek Bureau voor Huwelijksaangelegenheden Koene duik Overgangsexamens van Gem. H.B.S. te Leiden Overgangsexamens Gem. H.B.S. Meisjes Einde van de schoolopleiding moet aan vraag voldoen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 12 JULI I DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Wekelijks spreekuur te Leiden Sedert 1944 bestaat er voor Leiden en de wijde omgeving een Katholiek Burea,ii voor Huwelijksaangelegenhe den, waarvan in de laatste jaren in steeds toenemende mate gebruik is gemaakt. Om steeds een zo verant woord mogelijk advies op vragen en moeilijkheden te kunnen geven is een uitbreiding en reorganisatie van hel Bureau noodzakelijk gebleken. Langs de weg van het Katholiek Bureau voor Huwelijks-aangelegen heden bestaat er gelegenheid advies in te winnen over huwelijksaange legenheden, zowel wat betreft licha melijke, als geestelijke moeilijkheden en persoonlijke sexuele problemen; ook verloofden kunnen aldaar in ver band met hun verkering of aan staand huwelijk advies vragen. Het bureau is gevestigd in het St. Elsabeth-ziekenhuis Hooigracht 37, te Leiden. Voortaan zal daar elke Dinsdagavond van half 8 tot half 9 spreekuur worden gehouden en wel voor de eerste maal op Dinsdag 13 Juli a.s. Steeds zal er op Dinsdag avond een arts aanwezig zijn, die u gaarne zal adviseren. Ook bestaat er gelegenheid zich rechtsteeks tot de geestelijk leider rector Vester, Zoeterwoudse Singel 33, Leiden, te wenden. De adviezen worden geheel koste loos gegeven. Bij aanmelding is al leen een bedrag van J,verschul digd als inschrijfgeld ter bestrijding van de administratiekosten. Wij vertrouwen, dat u in het be lang van uw huwelijk, uw verloving uzelf persoonlijk of van uw kinde ren, gaarne van de diensten van het Katholiek Bureau voor Huwelijksaan gelegenheden gebruik zult willen maken, daar de gezonde opbouw van een geordend huwelijks- en gezinsle ven van het allergrootste beang is voor uzelf, voor uw gezin, voor Kerk en Maatschappij. Wij raden u aan, om, zodra er zich moeilijkheden voordoene, waarin U gaarne een verantwoord advies zoudt wensen, U tot het Bureau te wenden en niet te wachten met het inwinnen van advies, Het Bureau is voorlopig-dagelijks telefonisch te bereiken onder No. K 1719—2337. Zaterdagmiddag om 5 uur viel het 7-jarig zoontje van de fruitkoopman Onderwater in het water van de Qude Rijn achter de kraampjes van de Hoogstraat te Leiden. Bob Pijnacker, de zoon van de pa lingkoopman, die op de Hoogstraat zijn tent heeft opgeslagen, bedacht zich geen moment, maar nam een koene duik van de 'hoge kant in het water. De kleine Onderwater wist hij bo ven water te krijgen en op de veilige wal te deponeren. Bob Pijnacker is een voortreffelijk zwemmend lid van ,,De Watervrien- den". ERNSTIGE KRITIEK BIJ „DE TUINSTADWIJK" In een vergadering van de woning- bouwver. „De Tuinstadwijk", die on langs in de foyer van de Stadsge hoorzaal is gehouden is het beleid van het bestuur van deze vereniging aan ernstige kritiek onderworpen. Naar aanleiding daarvan zijn het bestuur en de Raad van Toezicht van deze vereniging afgetreden. Er zal dus een geheel nieuw bestuur geko zen moeten worden. Het totale bezit van „De Tuinstad- wijk" bedraagt 931 woningen. Dc vereniging behoort hierdoor tot de belangrijkste woningbouwverenigin gen van Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Sophia Maria d. van H. P. Keekstra en G. de Mooij. Maria Elisabeth Felicitas d. van J. G. Wis se en J. T. Hein. Aaltje Leni d. van J. Guit en L. v .d. Meij. Petronella Arendje d. van D. v. d. Pals en A. Kuijt. Hendrik Hermanus z. van J. van Sonsbeek en J. Bousie. Overleden: C. Zandbergen man 70 j. J: Prins z. 12 j. C. v. Sehie wednr. 75 j. R.K. Meisjes H.B.S St. Agnes Uitslag van het eindexamen van de Middelbare Meisjesschool van het St. Agnes-Lyceum luidt: Aantal can- didaten 17. Geslaagd: allen. Th. E. Alkemade, Noordwijk; A. M. Dullaart, Leiden: Ch. G. Fles, Leiden M. B. H. ten Have, Oegstgeest; H. M. T. van Heel, Leiden; H. J. M. Hoeks, Leiden; A. M. C. Juffermans, Sas- senheim; M. A. Kieft, Sassenheim; J. C. A. de Kort, Wassenaar; Ch. C. W. M. Pijnacker, Noordwijkerhout; J. Gh. M. Smit, Leiden; A. B. M, Top per, Leiden; H. J. E. Veijgen. Leiden Th. J. M. Vlaming, Sassenheim; J. M. Voortman, Alphen a. d. Rijn; G. A. Werter, Leiden; J. A. M. E, Zwet sloot, Leiden. MULO-EXAMENS TE LEIDEN. Zaterdag slaagden te Leiden voor liet Mulo-examen: Diploma A: H. dc Water, Leiden; T. van Leeuwen, Katwijk aan Zee; B. P. de Visser, Oegstgeest; P. R. W. Tappenbeck, Noordwijk; J. Teeuwen, Leiden; P. de Mol, Katwijk aan Zee; P. C. A. Moen, C- J. A. van Venetiën, B. A. Siemons, J Overduin, R- J- Knetsch, W. van Hilten en J. W. Vo gel, Leiden. Diploma B: C. Verhagen, Rijns burg; A. C. Berkheij, Katwijk aan Zee; P. van Duyvenvoorde, idem; L. J. van Wijk en E. de Boer, Leiden; J. D. Groenendijk, Voorschoten; H. C. Terpstra, Leiden; L. G. van Veen, Oegstgeest; J. Vermeer, F, de Vries, H. S. Wassenaar en J. G. Arentzen, Leiden. Jubilerende suisse in het verband Bijna was het feest van de jubile rende suisse, de heer C. Devilée van de Leonarduskerk niet door gegaan. Vrijdagavond kwam een bromfietser in stevig contact met een auto in de buurt van de Korenbeurs. De bromfietser, die een gebroken duim opliep en overigens met de schrik en wat spierpijn vrijkwam, was niemand minder dan de aan staande feesteling van de Leonardus- parochie. Het feestis ondanks dat zeer ge animeerd verlopen. Om 9 uur was er in de Leonarduskerk een plechtige Hoogmis, die werd opgedragen door pastoor W. Schmitz o.f.m. met pater H Keulaerds als diaken en pater R. Maarschalkerweerd als subdiaken. Na de H. Mis werd er in het kloos ter van de paters feestelijk ontbeten. Het kerkbestuur en de fraters zaten eveneens aan tafel en als hoogtepunt kwam het cadeau van de parochie op Overgangsexamens van de Gemeen telijke Hogere Burgerschool 5-j. c. te Leiden. Bevorderd naar de 2e klas zijn: J A. F. var» Alphen, A. J. Bazuin, J. Boersma, F. D. P. W. van Diepingen, W. Eigeman, M. M. P. Haalebos, H. W. Hoogstraten, W. Lubbers, Nanda Nanning, G. H. Renes, R. Schelke, P. Slikkerveer, Th. W. Struick, D. G. Verboon, Corrie Versluys, G. Voor- velt, Th. Warns, R. A. Wassenaar, Mientje van der Woude, E. H. Bak ker, Tonny Beunders, R. de la Court, P. Hoekstra, J. van den Hoonaard, G. J. Hoope, A. de Jong, M. Mauritz, J. S. Nijhoff, W. J. Ooslerhof, A. H. Snelleman, P. J. J. Taffijn, J. van Tubergen, J. W. J. Verhey van Wijk, R. J. P. Wij land, S. Zwarts. A. P. Anneeze, M. M. Belonje, J. J. Bink, B. Bonnet, J. D. A. Bronder, F. A. D. Choudron, A. W. F. David, P. V. En gelenburg, H. A. C. Gerth van Wijk, G. J. de Graaff, D. Kikkert, P. R. E. Nijhoff, J. G. Prins, A. de Ruyter, H. M. Smit, L. J. Spierenburg, B. M. van Ulden, J. P. van der Zwart. Herexamen 7. Afgewezen 20. Bevorderd naar dc derde klasse: R. O. Aalbersberg, Lous Bogaerd, B. Dreijer, A. T. van Eyl, H. C. B. Havers, J. I. H. Hoefman, Jeanne de Nooijer, Dineke van Assen, Toos Boolj, W. Boudrij, J. Broekstra, J. A. M. van Dam, A. Foudraine, R. N. R. Groen, Fried van der Hout, P. Kal- lenborn, H. Kortwagen, D. A. F. van Lith, P. Pieper, R. J. van der Rey- den, A. J. Wolf, Toosje Beunders, H. G. van Buren, H. Dik, Irene Gayke- ma, J. S. Kuindersma, R. van der Loo, D. H. Schnitzeler, Elly Schoon, R E. H. Slangen, R. A. Tegelaar, A. W. Wijtkamp, J. Zandvoort. Herexamen 5. Afgewezen 20. Bevorderd naar de vierde klas: H. Alt, N. E. Binnendijk, P. Blommers, G. Blote, J. J. F. de Cler, G. F. Drejer, J. van Duin, Luc Kern, Els Kolling, Willy Kolling, J. van Leeuwen, J. A. Rotti, M. P. Viool, T. Wichers, P. -Wyrdeman, A. Bazijn, Ch. Braun, H. van Dorsten, N. van Duin, A. M. den Haan, R. A. Hoogcrvorst, X. van Katwijk, A. F. Marks, A. Mulder, P. J. Paauw, J. Punselie, C. J. M. Rosin, W. F. Schipper, P. Valentijn, E. Ch. R. Vermeulen. Herexamen 5. Algewezen 20. Bevorderd naar klas 5A: R. E. Doing, Inge Heijnis, F. P. Janzen, Hannie Keuter, J. J. Kwestro, R. van der Loos, F. R. Luttge, Anke Mugie, Anneke Pander, Annemarie Rietber gen, J. E. Rietbergen, A. van Rooyen, j. F. van den Wijngaard, Jetty Struycke. Afgewezen geen. Bevorderd naar klas 5B: G. Bern ard, J. L. J. Gaillard, H. J. de Graaff, W. van 't Hof, M. A. Hoogerwerf, W. de Jong, D. J. Kleen, G. de Krijger, C. D. Lucas, M. M. Paling, J. de la Rie, J. van Steenis, J. M.Veltman, M, S. Beck, G. W. Bloemendaal, K. C. van Diepingen, N. van den Hoed, T. Huis. H. F. L. Me y Ier, B. W. Poor tenaar, N. G. Smink, M. A. Uiterwijk Winkel. Afgewezen 11. Agenda van Leiden MAANDAG: Hooglandse Kerk. 8.30 nm. Avond- muziek. Organist Adriaan Blanken- stein. Gebouw Loge, Stecnschuur 8, 8 uur nam. ledenvergadering „De Natuurvriend". TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat la) ten toonstelling 2'A eeuw microscopie. Werkdagen (behalve 's Maandags): 10-4 uur; 's Zondags 14 uur. (Tot 19 September). Rijksmuseum van Oudheden: Col lectie Diergardt-Sieraden uit de Volksverhuizingstijd". Werkdagen 10 —17 uur; 's Zondags 13—17 uur (tot 22 Augustus). De Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang. Atelier, Garenmarkt 36: van 28 Juni tot 23 Juli, dagelijks van 10 tot 12 uur en 2.30 tot 6 uur. Zondag van 12 tot 1.30 uur en 4 tot 6 uur. Schaar- sneden (silhouetten) van Joop Koe- voets. BIOSCOPEN VANAF VRIJDAG A.S. Casino: „Melodie immortali", 14 jaar, Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7.— en 9.15 uur. L.ido: „Zij die zich verkopen", 18 jaar. Dag.: 2.30, 7,— en 9.15 uur. Zondag: 2,30, 4.45, 7.— en 9,15 uur. Wilt U iets weten? Vraag: Is er hier in Leiden een gra tis rechtskundig adviesbureau voor kleine zelfstandigen? Antwoord; Zo'n bureau is ons on bekend. Vraag: Tabaksdiploma. Antwoord: Cursus wordt gegeven: Stichting Kleinhandel Tabak, Tous- saintkade 71, Den Haag. Vraag: Route R'veen—Doesburg. Antwoord: R'veen, Alphen, Utrecht Arnhem, Ellecom, Doesburg 135 km. Vraag: Boot RotterdamNijmegen Antwoord: Vertrek Rotterdam, Za terdag 9 uur. Vertrek Nijmegen, Woensdag 8 uur. Vraag: Boot NumansdorpWil lemstad. Antwoord: Tijden vertrek 6.10, 7.40, 10.10, 11.30, 2.00, 3.35 en 5.05 u. Vraag: WarmondDen Bosch. Antwoord: Warmond, Leiden, Den Bosch 99 km. Vraag: LeimuidenArcen (L.), Antwoord: Leimuiden, Alphen, Utrecht, Den Bosch, Gemert, Over loon, Venray, Wansum, Arcen; 157 km. Vraag: LeimuidenLopik. Antwoord: Leimuiden, Alphen koop, Go:uda, Polsbroek, Lopik, 66 km. Vraag: Per bus LeidenVaals. Antwoord: Leiden, Utrecht, Eind de proppen: een mooie kloostertafel. Luxor: „De meesteres van Sanga die pastoor Schmitz met een woord van felicatie en dank, waarin hij ook mevrouw Devilée betrok, overhan digde. Van één tot twee uur in de mid dag waren de jubilaris en de zijnen in het Leonardushuis om de talrijke gelukwensen van de parochianen in ontvangst te nemen. Vele bloemstukken en sigaren ble ven als stoffelijke blijken van waar dering in het zaaltje achter. 14 jaar. Dag.: 2.30, 7.— en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Trianon: „The merry widow", alle leeftijden. Dag.: 2.30, 7.en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Rex: „Silver City", 18 jaar. Dag.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.1.' uur. (Donderdag-cyclus: „Anna Lantz", 18 jaar). Aan de Gemeentelijke Hogere Burgerschool voor meisjes met 5- en 6-jarlge cursus te Leiden zijn toege laten tot de 2de Idas: H. I. Bedeaux, Leiden: B. I. van Diest, Sassenheim; G. van Dijl, Oegstgeest; P. L. A. Everstijn, Leiden; J. R. A. E. van Gennep, Wassenaar; J. Goedhart, Katwijk a. Zee; S. de Groot, Voor schoten; S. Hagemans, Leiden; C. M. Hueting, Katwijk a. Zee; R. G. S. Jongsma, Leiden; M. S. Kocsisi (Mar git), Leiden; M, C. O. Kocsisi (Ma- ritza), Leiden; J. M. E. Niël, Oegst geest; F. M. Ooms, Leiden; V. P. Sayer, voorw., Leiderdorp; G. J. v. Sluys, P. Smittenaer, L. v.n der Staay, allen Leiden; L. v. d. Vliet, Oegstgeest; N. C. van der Voet, Lei den; G. J. Vogelaar, Wassenaar; C. G. M. Walenkamp, Leiden; N. M. Zorgdrager, Voorschoten; W. G. Moulton, Amerika; W. E. J. Bake- ma, Leiden; A. M. A. Boeke, Voor hout; M. A. Broekhuizen, Noordwijk aan Zee; C. M. Bruin, Oegstgeest; M. P. M. Chorus, Oegstgeest; L. H. van Dissel, Leiden; F. H. E. Eelsing, Noordwijk aan Zee; J. C. I-Iofstra, Leiden; G. H. Huigens, Noordwijk a. Zee; K. J. Key, Leiden; A. Korthals, Voorschoten; A. L. Marck, Oegst geest; M. H. Prenen, Leiden; L. I. van Royen, Oegstgeest; W. van Schaiek, Voorschoten; Y. Smit, Leid- schendam; J. F. Schill (Anneke). Wassenaar; E. M. L. Slangen, Leiden; M. T. Splinter, B. Tymstra, D. A. M. H. Uiterwijk-Winkel, Leiden; M. Warns, Katwijk aan Zee; M. S. v. d. Zee. Leiden; W. H. Andela, Oegst geest; J. van Atten, Leiden; E. Bar- rau, Noordwijk a. Zee; C. C. van den g, Boskoop; J. J. C. Brandt Lei den; E. F. Dwars, Leiden; D. B. En gels, Wassenaar; E. J. T. Fanoy. E. Groenhuyzen, Y. T. v. d. Helden. Leiden; H. L. A. Koster. Boskoop; S. I. van der Povnpe, Leiden; A. E. Schudel, Oegstgeest; G. C. C. Splin ter, Leiden; C. M. A. Swaan, Lei den; M. E. Tappenbeck, Noordwijk aan zee; E. van der Veer, Leiden; M. E. Veerman, Oegstgeest; L. M. S. v. Weecel, Leiden; G. J. Westerveld, Leiden. Afgewezen: 16. Toegelaten tot de 3e klasse: M. M. Aalders, Leiden; H. van Bellen, Oegstgeest; A. van den Berg, Voor schoten; H. H. van Beusichem, Was senaar; W. E. Bos, Alphen a. d. Rijn; W. C. C. Burema, Leiden; E. M. Bur- gerjon, Leiden; J S. C. W. Couvven- berg, Leiden; P. D I. Dijk, Leider dorp; E. M. H. de Haan, Leiden; N. J. Hameter,'Voorschoten; J. van Herk Leide.i; B. C. Hplscher, Oegstgeest, C. S. Hoogendoorn, Voorburg; F. E, Kaiser, Oegstgeest; J. Kuperus, Lei den; M. Laurentius, Leidschendam; J. H. Overdijkink, Katwijk aan Zee; T. Raaff, Oegstgeest; M. C. de Ruiter Zijl-ker, Katwijk aan Zee; B. J. Sira, Leiden; A. M. Tappenbeck, Noord wijk; A. H. Vavier, Leiden; M. C. Verstelle .Voorburg; I. M. A. Westen. Leiden. M. J. C. Blind, Oegstgeest; J. H E. van Burg, Oegstgeest; F. J. van der Gaag, Oegstgeest; M. de Geus, Leiden: H. M. Haarsma, Warmond; R. Jaarsma, Leidschendam; A. G. A Janssen, Leiden; M. Kleibrink, Lei den; W. G. Kooreman, Leiden; J. Lammerée, Leiden; W. F. Moonen, Leiden; C. J. R. van der Plaats, Sas senheim; W. H. de Roock, Noordwijk aan Zee; J. S. Struick, Oegstgeest; J. W. van Veen, Oegstgeest; I. Ven- ker, Warmond; H. Wyntjes, Oegs- geest; J. C. S. Zaadnoordijk, Leiden. J. W. E. Bakema, Leiden; E. van den Berg, Leiden; P. P. Bloem, Kou- derkerk a. d. Rijn: B. H. de Boer, Ha- zerswoude; A. M. L. Duyverman, Leiden; J. Epskamp; J. M. Ginjaar, Leiderdorp; S. Hoek, Noordwijk; L. Janssen, Leiden; J. P. van Linden v. d, Heuvel, Oegstgeest; G. J. Melse, Noordwijk; C. A. van Muiden, Lei den; E. M. Rietbergen, Oegstgeest; V. G. M. Smeets, Oegstgeest; M. W. van der Stoel, Wassenaar; M. J. Swart, Leiden; K. G. M. van Wie- chen, Oegstgeest; C. Zuurdeeg, Noord wijk; M. Schouten, Voorburg. Afgewezen 15. Toegelaten tot de 4e klasse M.M.S.: S. M. von Bose, Noordwijk a. Zee; W. S. W. Brinkman, Oegstgeest; M. de Bruijne, Leiderdorp; M. J. Callen- bach, Oegstgeest; E. Drees, Leiden; H. Fransen (Helga), Noordwijker- hout; K. Fransen (Karin), Noordwij- kerhout; A. L. Gordon Hesselbach, Wassenaar; I. M. Hilarius, Noord wijk; N. G. de Jong, Leiden; C. D. van der Kamp, Leiden; J. W. J. Kat, Leiden; J. H. de Koningh, Leiden; E. C. D. de Liagre Böhl, Leiden; J. D. van der Linde (Janneke), Waddinx- veen; W, van der Linden (Willy), Leiderdorp; M. Lourens, Leiden; W, Marck, Leiden; H. A. de Meijer (Anke), Leiden; L. Meijer (Lydia), Leiden; J. Monasch (Judith), Wasse naar; M. van Sijll, Leiden; A. H. Veer, Leiderdorp; S. M. R. van der Werf, Oegstgeest; P. A. Wernink, Wassenaar. E. van den Berg, Leiden; T. Boers ma, Leiden; B. W. Demenint, Oegst geest; J. Dullemond, Noordwijk aan hoven, Weert, Ccht, Heerlen, Vaals, plm. 235 km. Vraag: VaalsAmersfoort. Antwoord: Vaals, Spekholzerheide, Heerlen, Venlo, Nijmegen, Arnhem, Ede, Amersfoort, 215 km. Vroag: Arnhem—Arnsberg. Antwoord: Arnhem, Emmerik, Duisburg, Dortmund, Unna, Werl, Arnsberg 215 km. AnsbergBonn: Arnsberg, Lüden- scheid, Wegeringshousen, Engels kern, Siegburg, Bonn. 140 km. Vraag: Grenspassering. Antwoord: Duitsland pas; voor au to z.g. triptiek. Het verdient verder aanbeveling Duits gelei hier op te nemen. Vraag: UithoornKevelaer. Antwoord: Uithoorn, Utrecht, Ede, Arnhem, Nijmegen, Goch, Keve laer, 155 km. Zee; H. Knibbe, Leiden: T. de Kruis, Leiden: I. M. G. van Kuik, Oegst geest; H. Kwaadgras, Leiden; I. W. van Leeuwen, Oegstgeest; C. E. van Lindonk, Nieuwkoop; J. H. Punselie, Leiden; C. de Rijke, Sassenheim; E. L. de Roode, Leiden; J. H. Rovers, Leiden; B. Snijders, Leiden; A. M. W. van der Ster, Leiden; A. T. Toren, Voorschoten; G. S. A. Veltman, Lei den; I. Verhoeven, Leiden; A. A. Verwer, Leiden; P. van Waveren, Leiden; A. M. Witte, Voorhout; W. M. L. Wouters, Voorschoten; M. Zel- denrust, Oegstgeest; J. Veerman, Oegstgeest. Toegelaten tot de 5e klasse M.M.S.: A. P. Admiraal, Katwijk a. Zee; E. van Baaren, Leiden; A. Boeré, Oegst geest; T. Bos, Wassenaar; H. Brandts Buys. Leiden; A. van Ees, Leiden; O. Groenenwoud, Rijnsburg; R. L. Haan stra, Voorschoten; E. C. Hermsen, Leiden; I. Kool, Wassenaar; S. L. van der Mark, Rijp wetering; I- A. C. Moerman, Voorschoten; D. Monasch (Debora), Wassenaar; A. H. H. Mun ting, Leiden; J. P. Post, Leiden; Y. L. Samsom, Alphen a. d. Rijn; A. S. Sölner, Oegstgeest; I. Verbeek, Lei den; G. J. Zweers, Leiden; J. van Diest, Sassenheim; S. Knapper, Voor burg. M. J. C. van Burink, Leiderdorp; T. S. J. Dronkers, Leiden; B. E. M. Gravesteyn, Leidschendam; E. L. Janse, Wassenaar; J. Meertens, Lei den; H. van de Moortel, Leiden; C. M. S. van Regteren Altena, Oegst- Toegelaten tot de 5de klasse B: I. N. Bakx, Leiden; E. Batteljee, Lei den. A. M. Bot, Leiden; C. E. Brandt, Leiden; N. J. Bruin, Oegstgeest; J. C. Hageman, Leiden; D. Hogendoorn, Noordwijk aan Zee; A. H. Katsma, Leiden; C. de Kier, Leiden; A. Nie- meyer, Noordwijk; G. S. de Vries, Leiden; M. K. Young, Voorschoten. Afgewezen 1. Toegelaten tot de 6e klasse B: C. Gley, Leiden; T Laurentius, Oegstgeest: H. Maas, Leidschendam; V. F. Ooms, Leiden; E. H. de Roock, Noordwijk aan Zee; E, C. Sohnück, Wassenaar. Afgewezen geen. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN Belangstelling uan jeugd voor avondspreekuL r Het aantal als geheel werkloos in geschrevenen daalde opnieuw, n.l. van 467 per ultimo Juni tot 438 per 3 Juli 1954. Op werkvoorzieningsob jecten waren bovendien tewerkge steld 129 personen, zodat het totaal geregistreerde aanbod geheel werklozen plus arbeiders werkvoor zieningsobjecten derhalve een stand aangeeft van 567. Vergelijkt men de cijfers van het overeenkomstige tijdstip in 1953 en in 1952, dan blijken de voordelige verschillen respectieve ijk 534 en 1126 te bedragen. Dit wijst uit, dat de werkgelegenheid zich uitermate gun stig heeft ontwikkeld. Vooral de z.g. blijvende werkgelegenheid nam sterk toe, hetgeen gevoegd bij het feit, dat de gereleveerde uitbreiding zich in vrijwel alle bedrijfstakken voordeed, tot voldoening kan strekken. Dc vraag neemt steeds toe. De vraag vertoonde opnieuw een stijging en bedroeg per 3 Juli 1954 ruim 375 aanvragen. In de eerste plaats bestaat grote behoefte aan jeugdigen in de leeftijdsklasse van 15 t.m. 18 jaar (pl.m. 200). Eerst na het beëindigen van de diverse schoolop leidingen, zal op enigszins bevredi gende wijze aan deze behoefte kun nen worden voldaan. Voor volwassenen nam de vraag naar ongeschoolde krachten voor diverse bedrijfstakken, zoals o.a. de metaalindustrie, de textielindustrie (vezel- en garenindustrie), de hout branche en de betonind-ustrie, toe. Gevestigd in de weck van 5 tot en met 10 Juli. E. van Aalst, huishoud ster. Javastr. 40; J. Adriaanse, luit ter zee vlieger I KM, Kanaalweg 90; M. J. Baak. Roodenburgerstr. 63; B. v. Baaren, horlogemaker. Kernstr. 21a; A. A. Bak ker. Nieuwstr. 36: G. H. Bellaard en farm, bouwk. tekenaar, G. v. d. Laanstr. Berger en fam., officier vlieger, Kanaalweg 104; A. Biever, militair, O. Vest 157; J. Blokhuis, los werkman. Ko- ninginnehof 3; A. H. van Bolhuis, a. b. „De Krekel", ligg. Morssingel: J. P. Bon net. verkoopster, v. Hogend.str. 1; A. Bons. huisknecht. Rijnsb.weg 50: M. W. C. de Bree en fam.. vormer. Nwe Rijn 114; D. J. Cannoo, wetensch. medew. pharm. concern, Groenh.str. 20; T. J, Circkens, spinner, Galgewater 9; L. M. H. van Cleef. vertegenwoordiger. Rijns- burgerweg 47: C. Cornet, wagenvoerder, Uiterstegracht 2: B. G. K. KanisDie- derix. kleuterleidster, Oude Vest 35: W. Dillewaard. hulp in de huish., Cobetstr. 57: M. Dubbeldeman, Breestr. 7; M. A. Duijscr, bibliothecaresse, Roodb.str. 7; J. A. M, Eikhuizen, maatsch. werkster, Rijnsb.weg 31; W, F, Eradus en fam., stafempl. Importmij, Haarl.str. 80; M. A. Faasse. kok I KM, Oranjestr. 21; N. S. Fastman. Lijsterstr. 14: J. Hartevelt, Langcgracht 143; J. de WekkerHooij- meijer. Herengracht 94; P. van der Horst, Rijnkade 2; H. W. Karssen, T. Siegenb.straat 6; W. M. Kolderman en fam., stucadoor. Oranjegracht 124; J. N. Kooiman, verpleegster, Rijnsb.weg 10; T. C. Kraak, metaaldraaier. Maredijk 87; J. van Laar. Boerhaavelaan 18a; A. W. Mantc. Langebrug 55a: H. C. Wink— Minderman, Irenestr. 15; C. Vriezen— Otte, Lage Morswcg 83: F. A. B. P. Peels, seiner korp., Noordeinde 2a; straat 4: J. C. Schalker. kant.bediende, Witte Singel 8; I. Schnitzler, Rijnsb.weg 153; J. C. N. Smeele, winkelbediende, Molenstr. 23: P. D. van der Smissen en fam., huisschilder, Irenestr. 3; A. van der Staaij, kinderverzorgster, v. d. Sande Bakhuyzenlaan 2; J. Stipdonk, Nwe Rijn 96; H. C. Tjoa, verpleegster, Rijnsb. weg 10; A. M. G. Torn, verpleegster, Rijnsb.weg 10; C. L. van der Touw, kan toorbediende, Zoeterw.singel 39; C. Treur verpleegster, Morssingel 11a; J. Versteeg, constructeur, J. v. Goijenkade 19; G. A. W. Verwer. dienstbode, Witte Singel 27; N. LigtvoetVink, Hogevoerd 86; C. de Vroedt en fam.. leraar MO. Lijsterstr. 6: M. C. van de Weterink, typiste, Lorentz- kade 65; J. C. van Wieringen, arts, Witte Singel 2. Vertrokken in dé week van 5 tot en met 10 Juli. L. van Bommel, Klok- steeg 29. 's Gravenhagc, Rijswijkseweg 295; P. J. van den Bent en fam Mare- singcl 20. Brits Afrika; J. D. Blokhuijs en fam., Ie Binnenv.gracht 33a, Tilburg, Twentsestr. 61; M. Bos, Herengracht 33/35, België; J. H. A. Bredewolcl en fam., L. v. Deysselstr. 10, Den Ham. Bij- vank 52; A. J. Briel, J, v. Goijenkade 31, Rotterdam. Wolph.bocht 27a; J. C. Broekhuizen, Leeuwerikstr. 14. Appel- tern. Flierstr 27; P. T. Brugman, Rijns- burgerweg 50, Weert. Stegelstr. 4; C. Colpa, L. Morsweg 53, Baarn, Amalia- laan 18; M. M. Cortel, Rapenburg 77, 's Gravenhage, Spreeuwenlaan 7; M. Drabbe, Pelikaanstr. 1. Eindhoven, Gast huisstraat 1: J. C. M. E. Hermans Driessen. Hoogerb.slraat 5, Nijmegen. Groesb.weg 329; H. BourgeoisGips, Stadhouderslaan 16. Voorschoten, Leidse- weg 199: H. R. W. Gokkel, Steenschuur 8. J. Plomp en fam., timmerman, Dijk- Heemstede, Laan v. Rozenburg 34; H, de Groot. Hogewoerd 96, Gouda. Markt 34; P. E. v. Halem. Haagweg 180. Schiplui den. Hoornseweg 4: K. den Hamer, Lo- rentzkade 82. Den Helder, Buitenhaven 5: W. H. T. Heimig en fam,, v. Slingelandl- laan 9, Oegstgeest, Oranjelaan 22; H. H. Hentenaar, Rijnsb.weg 10. 's Gravenhage, P. Heinstr. Ill; S. L. Hu, Pietersk- choorsteeg 26. Utrecht, Kalverstr. 7; C. P. Huijs, Watersteeg 2. Rotterdam, No- lensstraat 5b; J. van Iterson. Pioenstr. 24, Den Helder, Weststr. 73. B. Jüch, Langebrug 69. Noordwijk. H. ter Duin straat 37; J. E. Kluivers, Pr. Frederik- straat 42. Zwolle, Wllgenstr. 46; L. Kraan, Rijnsb.weg 10, 's Gravenhagc, Duinlaan 200; W. Kuijf, Thorb.str. 1, Zoeterwoude, Zuidbuurtseweg 18; A. P. van Leeuwen en fam„ Noordeinde 37. Wassenaar. Rijksstr.weg 342; W. F. Li- bochant. Calandstr. 40. Apeldoorn. Fran- kenlaan 70: H. F. A. Linders, Evertsen- straat 42a, Venray, St. Odastr. 11; C. v Lookeren Campagne, Rapenburg 14, Rot terdam, Beukelsdijk 168; S. Lopes Car- dozo, Lammensch.weg 59. Indonesië: C J. v. AmstelMeijers, Kersenstraat 8 Maastricht. Capucijnenstr. 69; J, A. Neer voort, Mariënpoelstr. 3. Haarlem, Tromp straat 54; G. Nievaart en fam. Deijsselstr. 15. Australië; P. Nijhoff en fam., W. Singel 2, Utrecht, Biltstr. 202; B. T. C. Keilmanv. Oort, Parkstr. 43a, Pijnacker, Westlaan 48; J. Pleit. Noord einde 2a, Den Helder, Krugerstr. 15; W. P, v. d, Reijden, N. Beestenmarkt 27a. Amsterdam. Sarphatistr. 104 T04a; H. Russchen. J. v. Goijenkade 8. Wasse naar. St. v. 's Gravesandeweg 91: J. P Sand, Mariënpoelstr. la, Verenigde Sta ten van Noord Amerika: J. Singerling, Noordeinde 2a, Den Helder, Buitenha ven 5; T. M. E. J. Snyers, Botermarkt 15. Alphen a. d. Rijn, P. Floriszstra 25; P. van Vliet en fam.. Zoeterw.singel 65, Hazerswoude. Dorpsstr. 176; D. Vroegop en fam., M. Treublaan 14. 's Gravenhage, Laan van Poot 108: J. de Wekker. Klok- steeg 29, 's Gravenhage. Rijswijkseweg 299; J. P. J. Zijerveld, Heemstede, Cloosterweg 24. Daarnaast bestaat voor geschoolde en geoefende krachten, eerstens in de metaalindustrie en vervolgens in de bouwsector en de textielindustrie goede tot ruime plaatsingsmogelijk heid. Juiste man op de juiste plaats. Het per 1 Juli j.l. ingestelde avond spreekuur, blijkt meer en meer in het brandpunt der belangstelling te zijn gekomen. Zowel de jongelui zelf, alsmede de ouders geven welhaast zonder uitzondering gehoor aan de oproep, welke hen werd toegezonden. Per avond wordt met pl.m. 40 jon gelui en veelal ook met de ouders contact gelegd. Een contact, dat in belangrijke mate kan bijdragen tot het brengen van de juiste man op de juiste plaats. Ook de Nazorgdienst legt belangrijke contacten. Van het spreekuur Donderdagavond van 78 uur wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Geringe wijziging bij vrouwelijk personeel. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen onderging slechts geringe wijziging en bedroeg per 3 Juli 1954, 114. De vraag bleef vrijwel gelijk, n.l. 435. Nog steeds staat de vraag naar huishoudelijk personeel aan de top (pl.m. 110). Hiervoor passend aanbod te vinden is wel zeer moeilijk. Voorts kunnen geplaatst worden: confectienaaisters, stiksters (stoffen, leder en plastic), strijksters, winkel en administratief personeel, typistes, steno-typistes en inpaksters. In de textielindustrie en de conser- venindustrie bestaat eveneens ruime plaatsingsmogelijkheid. Laatste Berichten DE OVERSTROMINGEN IN OOSTENRIJK EN DUITSLAND In Oostenrijk dreigt het grootste gevaar nu in het district Wachau in de Donau-vallei, waar de. stad Spitz geheel is overstroomd. Volgens ooggetuigen stroomde het water „als bergrivieren" door de straten. Te Stein dreigde het water de hui zen weg te slaan. In Oost-Duitsland is de rivier de Mulde vijf meter bo ven het normale peil gestegen, waar door Saksen, ten Oosten van Leipzig gevaar loopt, aldus een bericht in het Oostduitse communistische blad yorwaerts. Te Passau is het water drie meter gezakt. Marktberichten ROTTERDAM, 12 Juli Vee. Aan voer: 1714 stuks, waarvan 1171 vette koeien en 543 varkens. Prijzen: vette koeien 2.80—3.00, 2.70—2.80 en f 2.242.60, varkens 2.02, 2.— en 1.98 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer ruimer, handel zeer kalm, prijzen iets minder prima's bo ven notering; varkens aanvoer iets kleiner, handel vlot, omhoooggaandr Zijerveld, Plantage l(L i Prijs, enige prima's boven notering afloop traag.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3