RiWtreek Leidsters hadden gezellige avond De symbolische start in het Olympisch Stadion Premiesprints brachten wat leven in de brouwerij OUDE COURANTEN DONDERDAG 8 JULI 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 STADSNIEUWS Kleuter onderwijs Men schrijft ons: Gisteren kwamen de Kleuteron derwijzeressen uit Leiden en omstre ken in vergadering bijeen. Mej. A. Righart van Gelder opende de ver gadering met de christelijke groet en heette alle aanwezigen, in het bij zonder de nieuwe leden, van harte welkom. Na enkele belangrijke mededelin gen en het voorlezen van de notulen van de vorige vergadering, traden enkele kleuters voor 't voetlicht en brachten wat leuke voordrachtjes. Dit werd beantwoord, door een har telijk applaus. Dan declameerde mej. J. van Egmond vier gedichten. Hier na volgde een gezellig half uurtje pauze. Na de pauze werd gedecla meerd: „De alleenspraak van Siola in de tuin van het klooster Eyke aan de Maas", van Frederik van Eeden. Allen hebben genoten van de fij ne voordracht. De voorzitster be dankte mej» van Egmond hartelijk voor de mooie declamatie. Na nog enkele mededelingen en een rondvraag, waar goed gebruik van werd gemaakt, sloot de geeste lijk adviseur pater dr W. Schmitz O.F.M. de vergadering met gebed. Diploma's Rode Kruis Bij het kortgeleden, gehouden exa men ter verkrijging van het diploma helpster III R.K.K. slaagden de na volgende dames: J. v. d. Berg. C. v. d. Berg—v. d. Linden, M. J. BeijerTendeloo, W. v. d. Bos, J. de Brabander, J. D. Fas- seurBosman, G. M. de Grootv. d. Akker. J. Nieuwenburg, T. Veldstra- van Akker. C. C. de Vos—Ruijgrok, E. J. WangKeereweer. De examens werden afgenomen door de artsen G. J. Verbrugge en P. J. Kaiser. Eerstgenoemde was te vens docente. Voor het diploma helpster II R.K.K. slaagde mej. A. Orvel. Dit examen werd afgenomen door de artsen G. J. Verbrugge en H. J. Keegstra. Na met goed gevolg de opleiding te hebben doorlopen werden aange steld tot helper de heren J. Bekke ring en P. J. Beijer. Tenslotte slaagden voor het E. H. B. O.-examen de navolgende dames: W. C. G. van Bers, E. Th. Bruggeman, J. A. E. van Dijk, A. van DijkRem- m el zwaai", M. H. Holverda, J. H. M. Holverda, Th. A. Huisman—Krijn en, J. J. JanseKamps. C. P. de Jong Berkhout, D. Kiel, C. J. Ouwersloot. C. D. Roeloffs, A. RoomRietsma, N. M. Scheepstra, M. D. SusanBever sluis, J. P. van Winden, D. Kraan, P. M. v. d. Kwartel, A. H. van Nie- len, en de heren: J. N. Gavkema, J. Ham, H. Heetveld, J. M. A.' Heyn, S. Janse, E. Kroeze, M. H. van Ruiten. Deze laatste examens werden af genomen door de artsen G. J. Bazuin en D. C. den Haan. Laatstgenoemde was docent bij deze cursus. In een enigszins feestelijke bijeen komst van de Colonne Rode Kruis Korps, welke gisteravond werd ge houden in het oefenlokaal aan de Hooglandse kerkgracht werden de diploma's uitgereikt. Het behoeft geen betoog dat deze versterking van de Colonne zeer wel kom is. Agenda van Leiden VRIJDAG: Oud-Hortuszicht, 7.30 uur nam. Maatavond deelnemers 3 October-op- tocht. De Zijl, 6.30 uur nam. Waterpolo- tournooi Oosterkwartier. ZATERDAG: Kooi, 5 uur nam. Ronde van Oos terkwartier. Speeltuin Oosterkwartier^ 312 uur nam. Kermis. BIOSCOPEN VANAF VRIJDAG A.S. Casino: „Melodie immortali", 14 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Lido: „Zij die zich verkopen", 18 jaar. Dag.: 2.30, 7en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Luxor: „De meesteres van Sanga- ree", 14 jaar, Dag.: 2.30, 7.en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7,en 9.15 uur. Trianon: „The merry widow", alle leeftijden. Dag.: 2.30, 7.— en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Rex: „Silver City", 18 jaar. Dag.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.10 uur. (Donderdag-cyclus: „Anna Lantz", 18 jaar). TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geschiedenis Natuur- wetenschappen (Steenstraat la):Ten toonstelling 2 V: eeuw microscopie. Werkdagen (behalve 's Maandags): 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. (Tot j 19 September). Rijksmuseum van Oudheden: Col- lectie Diergardt-Sieraden uit de Volksv'erhuizingstijd". Werkdagen 1 —17 uur; 's Zondags 1317 uur (to 22 Augustus). De Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang. Atelier. Garenmarkt 36: van 28 Juni tot 23 Juli, dagelijks van 10 tot 12 uur en 2.30 tot 6 uur. Zondag va 12 tot 1.30 uur en 4 tot 6 uur. Schaa: sneden (silhouetten) van Joop Koe voets. Hersengymnastiek en vogelforum „De Leidse Vogelvrienden", die zulk een prettig contact onderhouden met „De Zanger", hadden het gister avond eens over een andere boeg gegooid. Ditmaal geen excursie, ten toonstelling of lezingenavond, doch een vogelforum, gevolgd door een wedstrijd in vogel-hersengymnastiek. Tijdens het forum werden tal van vra gen behandeld op het gebied vari het broeden, het grootbrengen der jon gen, ziektebestrijding, huisvesting, voeding etc., welke door de leden van het formu, de heren L. Lacourt, J Schouten, A. van Mook en J. de Jonge uitvoerig werden behandeld. De hersengymnastiek bracht vier leden van „De Leidse Vogelvrien den" en van ,,De Zanger" in het strijdperk. In totaal Werden 24 vra gen aan elk team gesteld. De vo gelkennis bleek bij de leden van „De Zanger" te domineren, met 19 tegen 173 i 'punt wonnen zij deze geani meerde wedstrijd. Betere Sportprestatie van de Leidse politie Gisteren vonden in het Leidse Hout Sportpark de jaarlijkse sportwedstrij den van de Leidse politie plaats. Begunstigd door droog, af en toe zonnig weer, werd op felle wijze om de ereplaatsen getstreden. De verrichte prestaties gaven in het algemeen een verbetering aan in ver gelijking met de verrichtingen in 1953. zodat sportinstructeur West- broek die als wedstrijdleider optrad, j tenvolle'tevreden kan zijn. Als seingever fungeerde de K.N. A.U.-official, tevens lid van het corps reserve-gemeentepolitie, S. Meerburg. De wedstrijden werden afgew - met een volleybalontmoeting Po' - B.K.L. (20), een voetbalmatch tus sen de L.P.S.V.-veteranen en een „jeugd"-ploeg (01), terwijl voorts j de leden van de L.K.V. H. de Hoed j en J. Koppen in de pauze een demon- stratie gewichtheffen verzorgden. De overige uitslagen waren: 100 m.: 1. Bakhuis. 2. Beerlage. 3. I Langelaan. 100 m. vet.: 1. Verzijden, 2. Klaij, 3. Pardon. 1500 m.: 1. Onderdelinden, 2. Kort- kaas, 3. Langelaan. Kogelstoten: 1. Kirpenstein, 2. Oude Alink, 3. Pardon. Verspringen: 1. Bakhuis, 2. Van der Sleet, 3. Bor. Hoogspringen: 1. Bor, 2. Hand- graaf, 3. Verzijden. 4x100 m. est.: 1. Ploeg II A.D., 2. Ploeg A.D. Na afloop reikte de plv. Commissa ris van Politie, de Hoofdinspecteur D, W. v. d. Wal, de prijzen uit. JEUGD EN OUD-PAPIER. De jeugd van Leiden is de laatste tijd zeer actief in het verzamelen van oud-papier. Het lijkt ons gewenst er op te wij zen, dat deze kinderen op deze wij ze dikwijls een belangrijk sommetje aan geld weten te vergaren. Dit geld wordt in de meeste gevallen zo spoe dig mogelijk in de meest uiteenlo pende vormen van snoepgoed omge zet. De gevolgen: bedorven maagjes en een ontstellend gebrek aan eetlust blijven niet uit. Bovendien is het niet goed opvoedkundig gezien dat kinderen op zeer jonge leeftijd over al te veel geld beschikken. Allen, die dit aangaat mogen wij adviseren aan deze kinderen géén oud-papier en zeker géén geld in handen te geven. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Biologie en bestrijding van de woelrat", de heer A. van Wijn gaarden, geboren te Rottei'dam en thans wonende te Wageningen. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „The cytology of .primary bronchus and lung carcinoma", de heer M. J. de Vries, geboren te Batavia en thans wonende te Leiden. Geslaagd voor het propaedeutisch examen Godgeleerdheid de heren N. T. Bakker te Loosduinen en A. Sie- ders te Den Haag. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Nederlandse taal- en letterkun de de dames S. C. Stevens te Vaas sen; K. van Tuil te Den Haag en Y. B. Semeyn te Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal exa men Ethonologie de heer L. H. W. Holleman te Den Haag. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Engelse taal- en letterkunde de heren J. F. van der Sloot te Bloe- mendöal en J. Kerkhof te Den Haag. Geslaagd voor het candidaatsexa- men D. wis- en natuurkunde de heer H. van Ee te Den Haag. Geslaagd voor het candldaatsexa- men I wis- en natuurkunde de he ren P. van Gijzel te Alphen a. d. Rijn en W. A. W. Leeflang te Den Haag; geslaagd voor het doctoraal examen wiskunde, de heer J. S. Ma hler te Den Haag; voor het doctoraal examen Natuurkunde de heer B. Knook, Leiden voor het candi- daatsexamen Kunstgeschiedenis mej. L. Versteeg te Wassenaar; voor het doctoraal examen Nederlands recht de dames M. J. Moens te A'dam; M. D. Tels te Den Haag; I. H. Wilde- boer te Eindhoven; E. I. van Rooyen te Eindhoven en de heren J. Gevers te Voorburg; L. Merens te Leiden; J. F. E. Breman te Leiden; J. G. Hoogland te Kampen; J. W. A. Wil- ems te Wassenaar; J. R. v. d. Kley e Dordrecht; J. V. M. Hellegers te anaken (B.) en J. G. Punt te Oegst- ?est. MULO-EXAMENS TE LEIDEN. Gisteren z(jn te Leiden voor het [ULO-examen geslaagd: diploma R. Teunisscn Leiden, J. H. Brinks- ma, Leiderdorp; T. H. H. Horz, Oegst- geest; F. ten Hove, Leiden; P. Gans, AMSTERDAM, 8 Juli. (Van een speciale ANP verslaggever). Ongeveer 5000 toeschouwers waren vanmorgen in het Olympisch Stadion gekomen om afscheid te nemen van de Tour de France, die de laatste dagen in Am sterdam het openbare leven beheerst heeft. Een afscheid, dat de hoofdste delingen erg zwaar valt, want men laat de vele buitenlandse gasten slechts node gaan. Maar om 9 uur was het toch zover. Toen kondigden gebrom van motoren aan, dat het begin van het „grote avontuur" in zicht was en daar mede tevens onverbiddellijk verbonden het einde van de interessante dagen, die Amsterdam heeft meegemaakt. nooit zoiets gezien heeft, en op het gebied van de wielersport heeft deze oude rot toch bijna niets gemist. Toen de Nederlandse ploeg binnen reed, klonk een daverend applaus op. Jan Nolten maakte physiek een veel betere indruk dan tijdens de Giro. Na de Nederlanders kwamen de bui tenlandse kopstukken. Hugo Koblet stapte dadelijk op onze jongens af en begon een amicaal gesprek. De verhouding tussen de Neder landse en de Zwitserse ploeg is trou wens toch uitstekend. Eerst gingen de renners naar de grote tenten voor de staantribunes waar zij hun ravi taillering voor de eerste etappe kre gen. Daarna werden de handtekenin gen op de presentielijst geplaatst. Daar vroegen wij Kees Pellenaars hoe het nu met de kansen staat. Het diplomatieke antwoord luidde: „Wacht maar af, je zult nog wel wat zien". Daar kwamen ze dan, de meer dan 80 wagens van de reclamekaravaan, j reclame voor tandpasta, radiotoestel len, koek, sigaretten, bier, spuitwater, sigarettenvloeitjes, haarmiddeltjes, scheerapparaten, horloges en tal van andere artikelen. Nu kreeg het pu bliek een vleugje te zien van het spektakel, dat straks in Frankrijk aan de rennerskaravaan vooraf gaat. Slechts een deel van de Franse reclamekaravaan was verschenen, maar het was een representatief deel. Onder anderen zagen wij Yvette Iiornaire de bekende accordeoniste, die de tour boven op een auto volgt. Vrolijk klonken haar wijsjes door de geluidsinstallatie, maar de klanken gingen grotendeels verloren in de cacaphonie van geluiden. Om half tien precies reed de reclamekara vaan door de Marathonpoort naar buiten op weg naar Brasschaet. Terwijl hierna zo langzamerhand de renners binnenkwamen, voerden volksdansgroepen uit Middelburg, Wijdenes en Varsseveld op het mid denterrein een folkloristische show- op, waaraan de buitenlanders de ogen uitkeken. Een Volendams muziek corps kwam binnen, meisjes van een Amsterdamse gymnastiekveren. voer den rhythmische dansen op. De grootste belangstelling echter trok de groep leden van de Boggelrieders uit Losser, die op ouderwetse velocipedes het stadion binnenreden. De vermaarde Franse journalist Gaston Benac verklaarde dat hij nog Leiden. A. Grasslin, Leiden; W. C. v. d. Marei, Alphen a. d. Rijn; R. J. Abeen, Bodegraven; B. Kooistra, Bo degraven; N. S. Koolhaas, Bodegra ven; M. Hoek, Noordwijk a. Zee; E. J. Nieuwenburg, C. H. Graafland, E. Jasper, Leiden; J. de Jong, E. den Duik, Katwijk a. Zee. Diploma B: D. de Vries, Leiden; S. J. H. de Graaf, Zevenhoven; J. Hortensius, Koudekerk a. d. Rijn; M. G. J. H. Kwestro, M. Ober, L. Witvoet, Leiden; D. J. Rijnsburger, Leiderdorp, N. D. Binnendijk, Rijns burg. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Maria, dr van T. .A J. Lamboo en C. A. A. Vinke- stijn; Johanna Maria, dr van P. C. Bekooij en P. A. van Os; Yvonne Maria, dr van F. J. Bekkering en W. T. v. den Berg; Jacoba Johanna, dr van G. P. M. Lampo en C. J. E. v. Rossenberg; Iris, dr van D. M. Veerman en C. van Egmond; Petro- nella, dr van L. de Hoog en C. Put- tenstein; Richard, zn van D. van Pijlen en S. C. E. v. d. Heijde; Aga tha Catharina Alida, dr van J. C. Rodenburg en C. M. v. Haasteren; Peter, zn van H. R. Ansingh en J. Milders; Karei, zn van C. Hogenes en J. Brugman. Gehuwd: R. S. Keilman en B. T. C. van Oort: W. J. Honing en C. van Rijn; C. Man en C. J. de Lange; K. Wassenaar en J. O. van Gelder; K. K. Pelt en A. Tegelaar; D. J. Koopman en S. A. C. Bekooy; J. Kuiken en J. Cornet: W. van Vliet en G. Filippo; R. F. Berg en M. van Schaick; W. J. Bull en B. Weber. Overleden: A. H. van den Berg vrouw 53 j.; C. H. P. v. d. Meer huisvr. van Van Paridon 69 j. De gehele ceremonie van de sym bolische start was voortreffelijk geor ganiseerd, beter dan in vorige jaren in de Franse startplaatsen. Neder land, Amsterdam en vooral het Olympisch Stadion hebben hiermede een goede beurt gemaakt, daarover zijn de buitenlanders het eens. Om kwart over tien begon het voorstellen van de ploegen, eerst de Belgen, dan de Spanjaarden, de Ne derlanders (natuurlijk met een ovatie ontvangen), de Fransen, de Luxem burgs/Oostenrijkse ploeg, de Zwitsers en daarna de vijf regionale ploegen van Frankrijk. Achter elkaar stelden de ploegen zich «p de sintelbaan. voor de ere tribune op, eerst de renners en daar achter de auto van de ploegleider en de liaisonwagen. De volksliederen klonken, vlaggen werden gehesen aan de masten voor de zuidelijke tribune en steeds dichterbij kwam het mo ment van het vertrek. In de Franse nationale ploeg reed Louison Bobet in de gele trui, die hij het vorig jaar als winnaar van de tour veroverd heeft. Bij de Zwitsers liep ploegleider Alex Burtin tactisch tussen de twee kopmannen Koblet en Kubler in. Het gerucht doet de ronde, dat de verstandhouding tussen deze twee niet zo best is als men wel heeft doen voorkomen. Hun ploeg maat Schaer droeg de groene trui, omdat hij het vorig jaar het punten klassement heeft gewonnen. LEIDERDORP Groene Kruis. Onder voorzitter schap van burgemeester K. v. Diepe- ningen vergaderde de afdeling Lei derdorp van liet Groene Kruis in het Dorpshuis. Het jaarverslag meldde, dat de vereniging momenteel bijna 1000 leden telt. Over het jaar 1953 is er een tekort van 1602.over welk tekort een uitvoerige bespreking ge houden werd. Volgens het bestuur is dit tekort hoofdzakelijk te wijten aan de uitbreiding van de Groene Kruis- bemoeiingen t.w. consultatie-bureau, zuigelingen- en kleutex'zorg. Een uit gebreid vei'slag van de werkzaamhe den die zuster Haagvliet verricht toonde aan dat deze het werk niet alleen meer aan kan en de inkomsten zullen moeten worden verhoogd. Waarschijnlijk zal de contributie een kleine verhoging moeten ondergaan. Tot lid der kascommissie werd be noemd de heer A. Katz. Bij de be stuursverkiezing herdacht de voorzit ter bet overleden bestuurslid de heer P. M. v. d. Voort, die veel voor de af deling heeft gedaan. In diens plaats werd gekozen mevr. B. Sex-etCru- den. Op voorstel van de heer Brinks- ma werd de secretaris, de heer v. Limburg, die wegens ziekte afwezig was, een attentie bereid. ROELOFARENDSVEEN DE EERSTE SNIJBONEN VAN DE VOLLE GROND. Door de tuinders J. v. Hameren en J Th. Rodewijk werden heden de eerste snijbonen van de volle grond aangevoerd. Dit mag wel rijkelijk laat genoemd worden, hetwelk na tuurlijk te wijten is aan het winterse zomerweer. NIBUWVEEN Overleden: A. M. Hoogervórst echtgen. van J. A. Eicel; L. Roden- burg 78 jr man van S. v. d. Grift; P. J. Bouqet 46 jr. De Nederlandex-s onderhielden zich voor de symbolische start nog met de omstanders. Onder meer "kwam burgemeester d'Ailly afscheid nemen van de Nederlandse ploeg. Om 10.56 uur precies, nadat de Tour de France-wimpel aan de mid delste mast was gehesen, knipte de burgemeester van Amsterdam het ■ood-wit-blauwe lint door en zette de stoet, voorafgegaan door de rode auto van directeur Goddet en 40 motor rijders van de Nederlandse en Franse verkeerspolitie zich in beweging voor de laatste ereronde. Vijf minuten later verdween de karavaan door de Marathonpoort op weg naar de Sloterweg, waar Jacques Goddet het startsein zou geven. Tien duizenden stonden langs de straten van de hoofdstad die de renners op weg naar de startplaats volgden. Daverende toejuichingen, die tot or kanen van enthousiasme uitgroeiden als de Nederlanders in hun witte truien met de rood-blauwe band voorbij kwamen, begeleidden de ka ravaan. Om precies 11.30 uur werd op de Sloterweg het officiële startsein ge geven. De Tour de France 1954 is begon nen. DORDRECHT GEPASSEERD In de buurt van Scheveningen brachten de premiesprints wat meer leven in de brouwerij. Koblet, die zich als een wijs tacticus voortdu rend met zijn ploeg in de voorste ge lederen had opgehouden, nam hier honderd meter voorsprong op de Spanjaard Alomar, die op weer 100 meter -gevolgd werd door Forestier. Hugo zette nog even door tot schrik van de ordedienst, die de volgauto's opzweepte zodat de gehele stoet in dolle vaart door de Haagse straten stormde om hem voor te blijven. Maar de Zwitserse crack achtte het bij nader inzien toch te vroeg voor een forse stoot en liet zich weer in lopen door het peloton. Het verschil was trouwens niet groter geweest dan ongeveer 300 meter. Van Den Haag over de oude weg via Delft naar Rotterdam reed de karavaan ononderbroken tussen hagen toe schouwers door. Honderdduizenden stonden hier langs het parcours en te Rotterdam leek het alsof de gehele stad was uitgelopen. Bij Delft (92 km.) was een splitsing ontstaan na een aanval, waarbij ook enkele Ne derlandse rennex-s, bij wie Van Est, een rol speelden. Hier nam een vrij grote groep een voorsprong van enkele honderden meters. Bij de ravitaillering in Rot terdam (107 km.) passeerde een ploeg van 20 renners, onder aanvoering van de Belg Marcel Hendrickx en •erder Remangeon (Frankrijk Zuid West) en Koblet als eerste. Op 200 meter volgde het grote peloton. De renners hadden een achterstand van ongeveer 10 minuten op het tijd schema. Wat lezers schrijven Leiden, 7 Juli 1954 ONFATSOENLIJKE AUTORIJDERS Dat misdragingen niet louter aan de „jeugd van tegenwoordig" kunnen worden toegeschreven, bewijst het volgende: Aan mijn voor het huis geparkeer de auto, is in een vrij kort tijdsbe stek 2 maal vrij grote carrosserie- schade veroorzaakt door kerende automobielen. Deze „heren" bestuur der-s kennen dan maar één oplossing: zo snel mogelijk weg te rijden, zon der zich om de aangerichte schade te bekommeren. Het is niet overbodig dat deze men sen zich enige elementaire beginse len van fatsoen en rijkunst (laten) bijbrengen. E ARENDS. Mariënpoelstraat 17a, Leiden. Marktberichten GOUDA, 8 Juli. Kaas. Aange voerd 253 partijen. Prijzen: le kwal. 2.12—2.18, 2e kwal. f 2 02—2.11, ex tra 2.192.52 per kg. Handel goed. 'S HERTOGENBOSCH, 7 Juli. Vee. Aanvoer: 4984 stuks vee, zijnde: 1810 runderen. 391 vette kalveren, 349 nuchtere kalveren, 81 fokzeugen, 242 slachtzeugen, 78 lopers 1561 biggen. 108 schapen, 351 lammeren, 7 gei ten. De prijzen waren als volgt: melk en kalfkoeien 7001000, guiste koeien f 590850, kalf vaarzen f 650 90t\ klamvaarzen 575700, guiste vaarzen 565725. pinken 375565 graskalveren 225355. nuchtere kokkalveren 95175, nuchtere slachtkalveren 4560, zware soor ten 6595, drachtige zeugen 320 430, lopers 90120. biggen 52 —75, schapen f 75—115, ooien met lommeren 130—185, weilammeren 5575 per stuk. Aanvoer van slachtvee 768 stuks, prijzen extra kwaliteiten 3.053 10, le kwal. 2.90—3—, 2c kwal. 2.70—2.85, 3e kw. 2.502.60. vette stieren 2.75 2.85. worstkoeien f 2.302.45 alles per kg. geslacht gewicht, vette kalve ren zware soorten van f 2.602.9Ö, vette kalveren middenklasses 2.30 2.50, vette kalveren lichte soorten 2.2.20, nuchtere slachtkalvtren 1.351.55, zware soorten 1.601.90 per kg. levend gewicht, slachtzeugen 1.65—1.70 en fijne jongen slacht zeugen 1,751.80 per kg. lev. gew. met 4 kg. tarra. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje ENID JOHN ZANDVLIET JOPIE ZANDVLIET— RODEWIJK 6 Juli 1954. 2163 33- Wallstreet North-Wagga N. S. W. Australië. In plaats van kaarten. Op 14 Juli hopen onze geliefde ouders NICOLA AS BERNARDES EIJMER en HELENA THEODORA MARIA EIJMER—v. d. MEIJ i de dag te herdenken j dat zij voor 40 jaar in het huwelijk zyn ge- treden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. RINA EIJMER P. PEPELS L. PEPELS-EIJMER J FAVIER M. C. FAVIER— EIJMER WILLY, BENNIE. Koudekerk a. d. 8 Juli 1954. Dorpsstraat 63. De H. Mis uit dank- H baarheid zal wox-den 11 opgedragen in de Ka- 8 pel van het Missiehuis 9 te Asten (N.-Br.). 8 Gelegenheid tot felici- teren Woensdag 14 s Juli te Koudekerk a. 8 d. Rijn, Dorpsstraat 63 8 van 7—'8 uur. 2153 y DÓSÓÓOMOÖiïÓSOOOÓOOÓOOOIOOOCOCXKod Rijn, GESLAAGD ia U met een Zwitsers Horloge C. DE KEMP, BOTERMARKT 13 Vacantie? 140 gram weegt slechts een Elegant „Novana"- garnituur. Pak een extra stel in Uw koffer. Wij hebben vele modellen, óók voor GROTE MATEN CAMISOLES 3.95, 3.25, 2.95 2.45 3ROEKJES 95, 3.25, 2.93. 2.76 2.20 ENKALON ONDERJURK 14 95 32 GAUGE Fa. Alléén Hooigracht 62 Leidéh Telefoon 25650. Voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk. overleed geheel onverwacht onze innig geliefde zorgzame Moeder, Behuwd en Grootmoeder HENRICA ELISABETH SMIT in de ouderdom van 74 jaar Weduwe van SIMON ANTHONIUS BROERSE Wassenaar: M. C. A. WINNUBST—BROERSE H. C. M. WINNUBST Leiden: G. M. E. A. BROERSE J. M. A. BROERSE M. A. A. WALENKAMP—BROERSE L. G. M. WALENKAMP en kleinkinderen. Leiden, 7 Juli 1954. Schapensteeg 3. De plechtige H.H. Uitvaartdiensten zullen ge houden worden Zaterdag 10 Juli a s. in de pa rochiekerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvanger. (Hartebrug) te 7,7.30, 3.20, en 10 uur, waar van de gezongen H. Mis van Requiem te tien uur, waarna de bijzetting in het familiegraf te half twaalf uur op de R. K. Begraafplaats „Zijl poort". Rozenkransgeoed Donderdagavond te 8 uur ten sterfhuize. Vrijdagavond te 7.30 uur in de kerk. Tot onze cfiepe droef heid, overleed heden zacht en kalm, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Ovex'grootvader, Zwager en Oom PETRUS HAKKAART Weduwnaar van MARIA VAN DEN BERG in de ouderdom val 85 jaar. Uit aller naam, F. A. HAKKAART ociden, 8 Juli 1954. St. Jacobsgracht 1. Correspondentie-adi"es: derenstraat 134. De H. Uitvaartdienst ial gehouden worden op Zaterdag 10 Juli a.s. in ie kapel van het R. K. Wees- en Oudelieden- nuis (St. Jacobsgracht 1) te 8.30 uur, waarna de begx-afenis te 11 uur op het R. K. Kerkhof (Zijlpoort). Rozenkransbidden Don- Ierdag- en Vrijdagavond te 8 uur St. Jacobsgr. 1 Telefoontjes worden dagelijks geplaatst Na hem te hebben ge sterkt met de Genade middelen der H. Kerk, heeft het de goede God behaagd heden, m de gezegende leeftijd van Bijna 84 jaar tot zich te roepen onze goede, lieve Man en Vader. Behuwd- Groot- en Overgroot vader, Broer, Behuwd- broer en Oom HUBERTUS JOHANNES WILHELMUS PEETERS Echtgenoot van HENRIëTTA HENDRIKA VAN ZIJP De dierbare overledene was lid van het Kerk bestuur van de H. Maria Hemelvaart en St. Jo seph en begiftigd met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Rozenkransbidden Vrij dagavond 7.30 uur in de kerk aan de Herensin gel 3, alwaar Zaterdag morgen te 7.45 en 8.15 uur stille H. H. Missen en te 10 uur de plech tige gezongen H. Mis van Requiem voor zijn zielerust worden opge dragen. waarna vanuit de kerk te 11.15 uur de begrafenis od het R. K. Kerkhof geschiedt. Uit aller naam, H. H. PEETERS— VAN ZIJP. Leiden, 8 Juli 1954. Javastraat 18. 2169 in pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau PAPENGRACHT 32 LEIDEN Voor Jlouutdiuftuieifi ROUWCIRCUL AIRES ROUWKAARTEN ROUWDANKBETUIGINGS- KAARTEN BIDPRENTJES FOTO-BIDPRENTJES 3 Leldsche Courant ">:-r'GRACHT 32 LEIDEN

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3