Europa's economische achteruitgang te wijten aan de structuurverschuivingen DUINSTREEK Wassenaar koopt buitenplaats voort400.000 Ons productie-apparaat radicaal moderniseren Propere Franse kinderen gestreken en gesteven naar rein Nederland Ter vergroting van wandelpark „De Pauw" „Solidariteit", het vergeten woord in boeken Op dc algemene vergadering van de Alg.. Katholieke Werkgeversvereni ging heeft vanmiddag de heer L. A. Bekaert, voorzitter van de Belgische Federatie der Katholieke Werkgevers, een rede gehouden. Onze houding en onze gedragingen als katholieke werkgevers zo zeide hij kunnen niet langer uitsluitend bepaald worden door de imperatieven van het bestaan en de bloei van onze ondernemingen. Of wij het willen of niet, de wereld gemeenschap is een werkelijkheid geworden en het is in de mate dat wij onze sociaal-economische functie in dit wereldgebeuren kunnen integreren, dat wij in eer en geweten onze taak als ondernemingsleider zullen vervuld hebben. hall-plan en de „off-sfaore procure ments" van de Ver. Staten. Doch om dat dit slechts een tijdelijke oplos sing kon zijn, zal Europa voor lange jaren voor zijn bevoorradingen in grondstoffen, granen en in be paalde afgewerkte producten aange wezen blijven op de dollarzóne. De enige realistische oplossing voor deze achterstand achtte de heer Bekaert dan ook dat West-Europa zijn pro ductie aan afgewerkte goederen zal verhogen en in grotere mate naar landen van de dollar-zóne of landen die uit de dollar-zóne inkomsten ont vangen, zal exporteren. Deze verhoging van export ver onderstelt echter twee zaken. Ten eerste dat de landen waarvoor wij onze gestegen productie bestemmen, de invoer ervan niet door kunstma tige hinderpalen en protectionistische maatregelen beletten. Ten tweede, dat wijzelf door een Verhoging van onze productiviteit en eèn wetenschappelijke verdeling van de productie, zo actief zijn, dat wij zowel wat de kostprijzen als de kwa liteit betreft, met het nationale pro duct in het door ons beoogde afzet gebied kunnen concurreren. Ongelukkig genoeg moest de heer ONDANKS GESTEGEN INDUSTRIE-CAPACITEIT. Het blijkt dat de economische ach' teruitgang van Europa niet zozeer het gevolg is geweest van de ver woestingen van de oorlog. Er zijn sectoren waar de schade door de oorlogsgebeurtenissen aangericht, nog liiet volledig is hersteld. Zulks is on der meer het geval in de meeste lan den, wat de woningbouw betreft. Maar dit geldt niet voor de indus triële productie, omdat de productie index ver uit die van de vooroorlog se jaren overtreft. De industriële ca paciteit van de vele West-Europese landen is met 30 tot 50% gestegen. De verzwakking van Europa's economische positie in de wereld vloeit dan ook veeleer voort uit de grote structurele verschuivingen, welke zich in Europa zelf en in de wereld in het algemeen hebben voor gedaan. Oost Europa n.l. dat vroeger afne mer was van onze industriële pro ducten en leverancier van grond stoffen en voedingsmiddelen, is ge ïntegreerd in een geheel nieuw eco nomisch complex, waardoor het prac- tisch voor handelsbetrekkingen met West-Europa is uitgeschakeld. Dat verlies aan inkomsten-bronnen van West-Europa gaat gepaard met het teloorgaan van overzeese beleg gingen en de eruit voortspruitende vermindering van kapitaalsinkoms ten. In 1938 waren de inkomsten voor Europa, voortspruitend uit over zeese kapitaalsb.eleggingen 32% van zijn totale export, terwijl dit percen tage in 1951 tot 9% geslonken was. Een derde element, dat Europa's economische positie na de oorlog ty peert. is de extreme debiteurspositie waarin zich de Europese landen op het einde van de oorlog bevonden. Om zijn schulden te betalen moest Europa zijn winsten uit de export met 6 tot 7% verhogen. Mede door de gedwongen devalua ties waren in 1952 de ruiltermen 25% slechter dan in 1938. Daarbij kwam de enorme uitbreiding der Ameri kaanse handelsvloot. Produceren en exporteren. Alles samen genomen moest Euro pa zijn export, in vergelijking met 1938, met 80% uitbreiden om dezelf de hoeveelheden goederen als vroe ger te kunnen importeren. De enige uitweg voor Europa lag dus en ligt dus nog in een ontzaglijke expansie van zijn industriële productie en meer in het bijzonder van het volu me van zijn uitvoer naar extra-Eu- ropese gebieden. Doch ook de wijzi- 'ging in structuur der wereldproduc tie en wereldhandel heeft zich zo in het nadeel van Europa verslechterd, dat een gevoelige schaarste aan dol lars ontstond, terwijl gelijktijdig de exportmogelijkheden, welke voor Europa de nodige dollar-valuta moes ten verschaffen, geleidelijk meer en meer beperkt, bleken te zijn. Voeg daarbij het feit, dat, terwijl de Ame rikaanse exportprijzen meer dan ver dubbelden, de dollarprijs voor het goud onveranderd bleef. Vruchteloos heeft men gepoogd aan dit vraagstuk van de dollar-gap tegemoet te komen door het Mars- Als jongens met pistolen zwaaien De piloot van 'n lijnvliegtuig van de American Airways heeft gisteren op het vliegveld van Cleveland Raymond Kuchenmeister, een jongen van vijf tien jaar doodgeschoten die zwaaiend met een revolver zijn cabine was bin nengestapt. „Ik wil mee naar Mexi co", had de jongen geroepen en daar bij had hij zijn revolver op de piloot gericht. Pilóot William Bonnell, die kort daarna moest opstijgen voor de vlucht naar Mexico, vertelde tijdens een kort oponthoud in Sint Louis, dat de jongen er veel ouder dan vijftien jaar had uitgezien. „Ik heb eerst nog geprobeerd hem met een grapje van zijn voornemen af te brengen, maar de mecanicien, die zich ook in de cockpit bevond, bedacht een smoesje, om de jongen omhoog te laten reiken, en toen heb ik hem in zijri heup geschoten. Ik heb altijd een Colt 38 bij me. Wat kon ik anders doen? Ik had een maniak in mijn machine, en even later moest ik op stijgen, met vrouwen en kinderen aan boord", aldus het verhaal van de piloot. De politie in Cleveland vond vlak bij het hek naar het vliegveld het twaalfjarige broertje van Raymond, die vertelde dat hij op het allerlaat ste ogenblik niet de moed had gehad mee te gaan. Raymond was hét vlieg veld opgekomen door de man die bij het hek stond, zijn pistool onder de neus te duwen. „Dit is mijn kaartje", had hij gezegd en daarna was hij naar hét trapje van het toestel gehold. Achteraf bleek, dat zijn revolver niet geladen was. Bekaert vaststellen dat op dit ogen blik, aan geen van beide voorwaar den bevredigend wórdt voldaan. Radicale modernisatie. Een radicale modernisatie van ons productie-apparaat achtte hij nood zakelijk. Vrije mededinging op een vrije Europese markt zou ons helpen de weerstand te overwinnen, welke nu oprijst tegen het opleggen van nieuwe productiemethodes in indus trieën, welke door ententes, douane rechten en contingentering, maar al te lang kunstmatig beschermd wer den. Een gemeenschappelijke markt zou tot gevolg hebben een rationeler verdeling van productie en arbeid, waardoor ieder land zich zou kun nen specialiseren in sectoren, waar in het over de grootste natuurlijke voordelen beschikt. Spreker behan delde daarop de moeilijkheden die zich hierbij hebben voorgedaan en zeide ten aanzien van de landbouw, dat er ernstiger pogingen zullen moe ten gedaan worden dan in het ver leden om de al te vergaande bescher mingsmaatregelen voor de landbouw producten tot redelijke verhoudingen te herleiden. Ook de in Europa bestaande aan zienlijke verschillen in de levens- en loonniveau's moeten geleidelijk ge harmoniseerd wórden naar sprekers opvatting. Er is een begrip dat in de hand boeken van de staatshuishoudkun de, bijna nooit voorkomt en dat noch tans voor de normale werking van de economie van overwegende bete kenis is: het is het begrip menselij ke solidariteit. Het is één van onze taken als Christelijke Werkgevers, niet alleen door onze woorden, maar ook door onze daden en gedragin gen, het bewijs te leveren dat men selijke solidariteit geen ijdel Woord is. Men kan, wanneer men de één- making van Europa nastreeft, niet altijd aan de verkrijgende kant staan. Men moet ook kunnen geven en hel pen. HET HOE EN WAAROM VAN HET WASSEN Zichzelf verloochenende kinderschare Een tiental Franse kinderen vijf meisjes-en vijf jongens in de leef tijd van 10 tot 14 jaar brengt van 7 tot en met 10 Juli een bezoek aan Nederland. Het zijn prijswinnaars van een opstel-wedstrijd, die vele maanden lang een belangrijk onder werp van gesprek van de schooljeugd van het lager en voortgezet onder wijs is geweest. Met medewerking van het Franse ministerie van on derwijs werd de wedstrijd uitgeschre ven door het in 1933 opgerichte „bu reau de la Proprete", een instelling voor de propaganda van de lichaams- hygiëne. Dit bureau richtte in de eerste plaats zijn aandacht op de jeugd, daar vooral op het Franse platteland de lichaamshygiëne bij de kinderen wel iets te wensen overlaat. Leerlin gen van 170.000 klassen hebben el kaar naar de kroon gestoken over het onderwerp: reinheid. Uiteraard hebben de onderwijzers en de onderwijzeressen hun mede werking moeten verlenen bij de voorselectie, een taak, die met en thousiasme werd aanvaard. Het on derwijzend personeel bepaalde, wel ke leerling (e) de schoonste nagels, handen en tanden, de best gekamde haren enz. had en tevens uitblonk in het in ordentelijke staat houden van de sanitaire installaties der scho len. Bedenkelijke voorkeur. De klasse-winnaars kregen de ti tel „het reinste kind van de klas" en deze mochten een gooi doen naar de prijzen van het bureau de la Pro prete: een bezoek aan Parijs, aan België en als hoogtepunt een bezoek aan Nederland, dat in Frankrijk als HAAGS GERECHTSHOF. Uit ballorigheid tegenover zijn werkgever te Alphen aan den Rijn had C. I. Th, van N., thans woonach tig te Eindhoven, bij zijn vertrek twee wollen dekens van zijn patroon meegenomen. Hij was voor deze dief stal in eerste instantie veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en het het Haags Gerechtshof bevestigde dit vonnis. Ondanks ontkenning. Voor meermalen gepleegde gelddiefstal- len, gepleegd ten nadele van een mede-arbeider op de werf „Vooruit gang", was van G. uit Alphen aan den Rijn in eerste instantie veroor deeld tot een maand gevangenisstraf. De proc.-generaal had verhoging tot drie maanden geëist, maar het Haags Gerechtshof bevestigde de maand, Verdachte ihad steeds ontkend. Toen verd. eens na een diefstal was ge fouilleerd was er niets op hem ge vonden, maar de volgende dag werd op de plaats waar hij in de politie auto had gezeten een van te voren gemerkt kwartje gevonden. Verduistering. Het Haags Ge rechtshof veroordeelde de scheeps bouwer M. uit Wassenaar tot zes maanden gevangenisstraf voorwaar delijk wegens verduistering van de opbrengst van een verkocht schip. het reinste land van de Wéreld wordt beschouwd. De jury heeft lange tijd nodig ge had om zich door de stapels opstel len heen te werken, doch eindelijk kwamen de tien gélukkige prijswin naars uit de bus. Daarom ga ik naar de wasbak. De eerste prijs ging naar de 14-ja rige Danielle Brulin, die een aller aardigste fantasie over een recht zaak schreef. Haar mannelijke col lega is 10 jaar en heet Jean Paul La- roche. Jean-Paul, dat blijkt uit zijn verhaaltje steekt het niet onder stoelen of banken, dat hij er vrese lijk het land aan heeft zich te was sen. Maar nog erger vindt hij het als „vuil kind" geen vriendjes te hebben. Daarom gaat hij toch maar weer iedere dag naar de wastafel. Danielle, Jean-Paul en acht ande re prijswinnaars en -winnaressen zijn gisteren na hun aankomst op Schip hol ontvangen in het secretariaats gebouw van de Nederlandse vereni ging van zeepfabrikanten. Daar werd hun gezegd, dat Nederland, wat het HOORNS MEISJE IN LOURDES OVERLEDEN. Dinsdagmiddag is in het stadszie kenhuis van Lourdes overleden het vijftienjarige meisje Vera Loos uit Hoorn. Vera, die een zeer zwakke gezondheid had en reeds lang in het sanatorium Berg en Bosch te Biltho- ven werd verpleegd, was in de loop van de ochtend bediend. Toen heeft mgr. Hanssen nog een bezoek aan het meisje gebracht. Zij zal Vrijdag ochtend op het kerkhof te Lourdes worden begraven. De plechtige uitvaart geschiedt vanuit de parochiekerk. De plechtige H. Mis van Requiem wordt opgedra gen door de Z.E.H. Herzberg uit Hoorn. De Kajotters en Kajotsters hebben spontaan het initiatief ge nomen om geld 'bijeen te brengen voor de reis naar Lourdes voor de moeder van de overledene. BELGIë SLUIT GRENS VOOR MELK IN BLIK. België heeft, naar de Nederlandse vereniging van fabrikanten van ge condenseerde melk meedeelt, onlangs de invoer van Nederlandse geconden seerde melk gestaakt. De sluiting van de grens voor dit product wordt, volgens de vereni ging, gemotiveerd met de medede ling dat de jonge Belgische condens- industrie in de gelegenheid moet wor den gesteld zich te ontwikkelen. ZEGT HET VOORT! van de gehele Winkelvoorraad Goederen, le kwaliteit, Op alle artikelen 15 korting AANVANG 10 JULI Al ónze cliënten die wij 37 jaren be diend hebben in al de omstreken, be zoeken wij nog een keer. 2166 KAPTEIN - RIJNSBURG Ons land heeft in 1953 69.616 ton ongesuikerde volle gecondenseerde melk uitgevoerd, waarvan 19.208 ton naar België. De waarde van de uit voer naar België was in 1953 bijna 19.5 millioen. Het wegvallen van de Belgische markt brengt de Nederlandse fabri kanten in grote moeilijkheden. Zij hebben zich tot de minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening gewend met het verzoek op korte ter mijn stappen te ondernemen, die een spoedige invoer in België van het Ne derlandse product, met inachtne ming van een passende bescherming van de Belgische belanghebbenden, weer mogelijk zouden maken. Dit verzoek heeft, aldus de vereniging, nog geen gunstige gevolgen gehad. Indien niet spoedig een gunstige oplossing wordt evonden, ziet de toe stand er voor de Nederlandse con- densindustrie zeqr somber uit. HILLEGOM Goed zwemwater. Het laborato rium voor scheikundig en bacteriolo gisch onderzoek en industrieel ad viesbureau te Haarlem, na het eerste onderzoek in dit seizoen, heeft aan het water van de gemeentelijke zweminrichting de kwalificatie „goed zwemwater" gegeven. Anjercollecte. De onlangs in deze gemeénte gehouden Anjercollec- te heeft 309.58 opgebracht. KAT WIJK De V.V.V. wandelmars Vorig jaar hield WV voor de eerste maal een wandelmars vanaf Katwijk aan Zee via de Cantineweg en door Kat wijk aan dén Rijn langs de Kanaal dijk terug naar de. Boulevard. Ook dit seizoen denkt VVV zo'n wandel mars te organiseren en wel op 17 Juli a.s. De mars is voor 3 verschil lende leeftijden ingedeeld en wel Voor kinderen van 812 jaar, 10 km. van 1316 jaar 14 km. en boven die leeftijd 25 km. Men kan zich opge ven bij de voorzitter van de propa- gandacommissie de heer E. Wouda, Tijmstraat 45a. Turndemonstratie Met enkele woorden is reeds melding gemaakt van de Gymnastiek wedstrijd die a.s. Zaterdag op het voetbalterrein ach ter het Gemeentehuis wordt gehou den. Iets meer uitvoeriger zij het volgende nog gemeld. De deelne mende Verenigingen aan de drie- kampwedstrijd zijn Brunhilde, Con cordia, beide uit Leiden en Olympia te Oegstgeest. Deze kamp zal aan vangen te 4 uur en te half 7 begint de avonduitvoering met een groot défilé waaraan meerdere verenigin gen meewerkten. Dit défilé wordt vanaf het bordes van het gemeente huis afgenomen door Burgemeester en Wethouders van Katwijk. Ook zullen enkele drumbands uit Leiden medewerking verlenen. Des avonds Om 8 uur zal de heer Metz voorzit ter van de turnkring Leiden en Om streken de uitvoering openen en hier- zeepverbruik betreft, nu nog slechts na volgen de grote vrije oefeningen op de zesde plaats staat. aangevuld met diverse nummers door verschillende verenigingen. De heer C. Scheepmaker Jr te Voor schoten heeft de leiding van het ge heel. LEIDSCHENDAM Personalia. Voor het diploma MTS slaagden in Den Haag de heren L. Tetteroo en J. van Oosten. NOORDWIJK BADPLAATSEVENEMENTEN. De evenementen, welke in onze badplaats gedurende de maand Juli gehouden zullen worden zijn als volgt: 9 Juli concert „Crescendo"; 12 Juli concert „Melodia"; 17 Juli Stranddag Reddingsbrigade en wa terballet Golfbad; 21 Juli Poppen kast; 22 Juli Revue NRB in het Ca sino; 23 Juli Concert „Crescendo"; 29 Juli Damsimultaan-seance wereld kampioen P. Roozenburg en zijn uit dager en wereldkampioen W. Huis man in het Casino en concert met lampionoptocht door „Excelsior". Kortebaan-course. Naar wij uit goede bron vernemen zal de aange houden course voor de kortebaan op de Koningin Wilhelmina Boulevard op 19 Aug. gewijzigd worden in Za terdag 14 Augustus te 2 uur. Zilverdoeltournooi. Het zilver - doeltournooi uitgeschreven door de Voetbalveren. Noordwijk, zal dit jaar aanvangen a.s. Zaterdag 10 Juli. Het volledige programma is als volgt: 10 Juli SJC 1—BI. Zwart 1; 17 Juli Noordwijk 1LFC 1; 24 Juli Verlie zersronde; 31 Juli Winnaarsronde. OEGSTGEEST MILLIOENEN MET VELE VRAAGTEKENS De vijftiende Augustus 1849 over leed in Utah de heer Leendert de Gruiter. Deze liet een „estate" na waarvan de waarde wordt geschat op drie en twintig millioen dollars. Het vermoeden bestaat, dat ook U tot de erfgenamen behoort. Wilt U daarom zo goed zijn mij de namen Geheel onverwacht er was geen tijd meer om het voorstel op de ge bruikelijke wijze ter kennis van de Raad te brengen heeft de gemeèn teraad van Wassenaar gisteravond met algemene stemmen besloten voor een bedrag van 400.000.aan te kopen de buitenplaats van wijlen de heer D. Th. Ruys aan de Paauw- laan. Deze aankoop omvat de 8 ha buitenplaats met villa, garage en twee garagewoningen, tuinmanswo ning etc en een stuk weiland van 2,2 ha, dat aan de andere kant van de Paauwlaan langs de Backershagen- laan gelegen is. Het buiten, dat grenst aan Park de Paauw, welk park eigendom van de gemeente is, zal met dit park ver bonden worden en te zijner tijd opengesteld als wandelpark, Het landhuis zal nog hoogstens een jaar bewoond mogen worden, twee van de andere woningen zullen op 1 Sep tember a.s. ontruimd moeten zijn. Nadat het voorstel in een besloten vergadering besproken was werd het met algemene stemmen door de Raad aanvaard. Tevoren had de Raad in vrij snel tempo een agenda van 19 punten af gewerkt. Bij het voorstel tot het wij zigen van de gas- en electriciteits- overeenkomsb met Leiden werd door enkele sprekers gewezen op de on gunstige gevolgen, die een onlangs ingevoerde wijziging in de tarieven voor verschillende ingezetenen heeft. Wethouder mr A. van Vuure ant woordde, dat dergelijke individuele gevallen niet te voorkomen waren. Over het geheel genomen hebben de veranderde tarieven geen wijziging gebracht in de totaal-opbrengst. Het verzoek van de Beroepsver- eniging van Beeldende Kunstenaars om het beschikbaar stellen vaft gel den voor het geven van opdrachten aan schilders of beeldhouwers of voor het aankopen van kunstwerken kreeg veel t aandacht van diverse Raadsleden. Wethouder mr. A. J. M. v. Moo- sel verzekerde de Raad, dat B. en W, de bedoeling hebben, bij voorkomen de gelegenheden een bedrag beschik baar te stellen voor de aankoop van kunstwerken. Het college heeft op het ogenblik een schoolgebouw op het oog, dat voor versiering met een künstwerk in aanmerking komt. De Raad zal er binnenkort meer over horen. De welstandscommissie is, al dus de wethouder, de meest aange wezen instantie, om in zulk een ge val van advies te dienen. Een bedrag van 2750.werd be schikbaar gesteld voor het aanbren gen van een knipperlichtinstallatie bij de tramwegovergang in de Olden- barneveldtweg. De heer W. Boender achtte het niet juist, dat "de kosten van deze installatie alleen door de gemeente zullen worden gedragen. Ook de H.T.M. heeft belang bij een beveiliging van dit kruispunt. Aan de benoeming van een com missie voor de krotopruiming ging een korte discussie vooraf over de taak van deze nieuwe commissie. De heer W, Boender meende, dat zij zich alleen moet bezighouden met de eigenlijke krotopruiming. Mr. van Gorcum daarentegen zou gaarne zien, dat daarenboven aan de commissie zal worden opgedragen het advise ren over vraagstukken van sanering e.d. Wethouder mr dr J. Hazenberg antwoordde, dat de commissie door B. en W. in de eerste plaats bedoeld is voor de eigenlijke krotopruiming. Is deze taak ten einde gebracht, dan zal de commissie zich wellicht kun nen gaan bezighouden met sanerings vraagstukken. Tot leden van deze commissie wer den benoemd de heren A, C. Duyve- stijn, J. L. F. C. van der Vis, L. G. Oosterling en W. Boender. Presentiegeld raadsleden. De Raad ging accoord met het voorstel van B. en W. om aan Gede puteerde Staten te verzoeken het presentiegeld voor het bijwonen van een raadsvergadering te verhogen van 7.50 tot 10.en een vergoe ding van 5.toe te kennen voor het bijwonen van commissieverga deringen e.d. Enkele bevoegdheden van de Raad, o.m, betreffende het „om niet" aan vaarden van stukken grond, die voor wegaanleg bestemd zijn, werden aan het college van B. en W. gedelegeerd. Ir. F. Bleichordt werd met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd in vas te dienst als directeur van de Ge meentebedrijven. De Kievietschool zal de gevraagde medewerking krijgen voor het aan schaffen van leesboeken in de nieu we spelling. De 125 woningen, die enige jaren geleden gebouwd werden in de om geving van het Tuinpad, zullen aan aan de R.K. Woningbouwvereniging St. Willibrordus worden overgedra gen. Besloten werd tot aankoop van drie percelen grond en tot onteige ning van een vierde perceel ten be hoeve van de bouw van 57 woning wetwoningen in de omgeving van de Hoge Klei. Aan de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten werd voor 17.per vierkante meter een stuk grond aan de Middelweg ver kocht, waarop door een 13-tal bouw- spaarders woningen zullen kunnen! worden gebouwd. mede te delen van Uw ouders en grootouders met de geboorte-data en -plaatsen? Een brief in deze geest ontving de heer C. de Koning uit de Duinzigt- straat te Oegstgeest van de heer A. J. Boogaert, Salt Lake City, Utah, in de Ver. Staten van Noord-Amerika. De heer De Koning is van deze bi'ief allerminst onder de indruk ge raakt. Hij moet in deze brief name lijk achter verschillende zinnen een groot vraagteken plaatsen en bo vendien verzuimt de heer Boogaert uit Salt Lake City gemakshalve maar te vermelden in wiens opdracht hij deze informaties trekt Zeer merkwaardig is de medede ling, dat de heer Leendert de Grui ter, die in 1804 in Den Briel is ge doopt ingeschreven bij de bur gerlijke stand werd men toen nog niet, daar de heer Napoleon Bona parte dat toen nog moest uitvinden! zijn testament vijf dagen voor zijn dood schreef en er gelijk de bepa ling bij maakte, dat het niet eerder dan vijf jaren na zijn dood mocht worden geopend. Dat wil dus zeg gen, dat het document in 1853 werd gelezen. Hoe komt het, zo vraagt men zich in Oegstgeest af, dat het honderd jaar duurt, voordat men ontdekt dat de familie De Koning vermoedelijk tot de erfgenamen behoort. Aan de andere kant echter is het weer zo, dat de familie De Koning niet voor de eerste keer om inlich tingen wordt verzocht in verband met een millioenen erfenis in Ame rika. Ongeveer vijf en dertig jaren geleden kreeg de grootvader van de heer De Koning namelijk een derge lijke brief en hoewel er toen zeer uitvoerig ls gecorrespondeerd, liep alles op dood spoor Helaas kan men niet meer nagaan of die brieven ook betrekking hadden op de erfenis van Leendert de Gruiter uit Den Briel, daar de familie De Koning in de Meidagen van 1940 op de Goudse Singel in Rotterdam woonde Intussen is wel gebleken, dat de naam C. de Koning reeds in het be gin van de vorige eeuw in de archie ven van Den Briel voorkwam, dus wat dat betreft zou men de kans op een deel van deze erfenis niet hele maal naar het land der fabelen mo gen verwijzen. Voorlopig blijft men in Oegstgeest echter met beide benen op de grond staan en zal men eerst eens informeren wie nu eigenlijk mister .Boogaart uit Salt Lake City is. Voor het overige houdt men er rekening mee, dat vele De Konings een dergelijk schrijven hebben ont vangen en men koestert dan Ook geen enkele verwachting! VOORSCHOTEN SVLV jeugd naar Vught. De deelnemers aan het jeugd-sportkamp van de NKS te Vught worden zonder uitzondering Vrijdagavond om half acht in het Mariazaaltje verwacht. Bij verhindering bericht aan het adres Vredenhoeffstraat 28. Degenen die nog aan het kamp willen deel nemen kunnen zich nog tot Vrijdag avond opgeven. Wegens té geringe deelname zal het uitstapje per autobus niet door gaan. Collectes. De collecte voor de gezamenlijke militaire fondsen heeft in onze gemeente 280,97 opgebracht. Onder dankzegging aan dé col- lectrices Voor de medewerking deelt het Anjercomité Voorschoten mede, dat de opbrengst bedraagt 302,89. VOORHOUT ZILVEREN ONDERWIJZERS JUBILEA. Het zilveren onderwijzersjubileum van de heren C. J. Kok en H. Schul- te Küperjans heeft men vanzelfspre kend niet ongemerkt voorbij laten gaan. Beide jubilarissen, de heer Kok vergezeld van zijn echtgenote, wèr- den op de pastorie ontvangen. Het voltallige personeel was hierbij te genwoordig. Bij monde van pastoor Bresser, als voorzitter van het schoolbestuur, werden de jubilarissen gecompli menteerd. Hun werd een couvert met inhoud aangeboden. Het hoofd der schóól, de heer Allard sprak eveneens woorden van grote waardering en overhandigde de jubilarissen mede namens het overige personeel, een fraai boekwerk. Verder op de dag werd het feest in de resp. klassen, die aardig waren versierd, voortgezet. Voordrachtjes werden gedaan en aan ieder der ju bilarissen werd een cadeau aange boden. Ook de leerlingen, die niet tot de klassen der jubilarissen be hoorden, boden een presentje aan. WARMOND Personalia. De heer J. C. V. d. Horst behaalde het einddiploma van de Middelbare Zuivelschool te Den Bosch. Opbrengst anjer-actie. De anjer actie heeft dit jaar alhier de som op gebracht van 57,33. Ongeval. De heer C. v. St. kwam zo ongelukkig van de trap te vallen, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Later bleek opname in het ziekenhuis noodzake lijk. Gebr.: Hendrikus M. J., z. v. W. P. v. Westerop en M. Langedijk; Mar tina E. A. M., d. v. J. A. M. v. d. Zalm en M. P. Langezaal; Jozef, z. v. B. W. J. Mulder en J. H. de Roo; Albertus M., z. v. W. G. v. Grieken en C. A. Beugelsdijk; Franciscus G. M., z. v. J. Th. P. v. Niekerk en A. M. G. van Noort; Helena W., d. v. N. J. Duijn- hoven en H. T. van Breukelen; Hil- brand, z. v. A. F. Leemans en F. W. van Boschma. Ondertr.: Jacobus G. Hoogervorst, I j., te Sassenheim en Rozina L. C. Kortekaas. 27 j.; Johannes C. M. v. d. Horst, 26 j., en Catharina A. J. Th. Hutten, 23 j. Getr.: Cornelis Zijp, 57 j., te Aker sloot en Gerarda M. v. Seggelen, 41 j.; Cornelis Otto, 29 j., te Ter Aar en Jo hanna W. Heemskerk, 26 j.,; Jacobus G. Hoogervorst, 28 j., te Sassenheim en Rozina L. C. Kortekaas, 27 j.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2