Stichting van de Arbeid vraagt regering om redelijke vergoeding 3iianhaoile felicitatie moei jwtiqe JWinó Chefarine „4" doet wonderen Wet op omzetbelasting wordt slechts door weinigen begrepen Wat is een portable Binnenkort bedrijfsschap Wie is die student Tankauto We kokende teerdrempe! over de weg Vooruitzichten niet slecht Nederland kan verpleegruimte voor T.B.C.-patiënten niet verminderen Gouden echtpaar in goede gezondheid WOENSDAG 30 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA l Inkomstenderving dienstplichtigen Niet afwenden op de particulieren De Stichting van Den Arbeid heeft zich tot de minister van oorlog ge wend, teneinde te bepleiten dat mi litairen door opkomst in werkelijke dienst daarvan geen schade zullen ondervinden, wat hun inkomen be treft. Reeds eerder had de Stichting van den Arbeid deze aangelegenheid onder de aandacht van de minister gebracht. De minister meende ech ter, gelijk hij ook in de Tweede Ka- met heeft uiteengezet, te moeten vasthouden aan de grondslag der thans geldende regeling. De thans bestaande kostwinners vergoeding gaat uit van een be staansminimum. De adressant meent dat daarmede niet kan worden vol staan en dat de rechtvaardigheid 'n integrale vergoeding eist van de ge derfde inkomsten, zij het tot een maximum bedrag. Gezinnen verkommeren Een regeling welke een bestaans minimum tot basis heeft, heeft on vermijdelijk tot gevolg, dat een groot deel van de onder de wapenen geroepen militairen ernstig in inko men achteruit gaan. Niet de militair zelf zal daarvan de grootste nadelen ondervinden, doch het gezin, waar toe hij behoort. De inkomsten van dat gezin zullen in de periode, waar in werkelijke dienst wordt vervuld, zodanig afnemen, dat van verkom meren gesproken kan worden, wan neer niet eigen reserves worden aan gesproken of de burger-werkgever van de militair een aanvulling geeft op het militaire inkomen. BROMFIETSEN EN TRAMS MAKEN TE VEEL LAWAAI De acties, die het permanent anti lawaai comité met medewerking van rijks- en gemeentelijke polities ten behoeve van zowel veilig verkeer -als van anti lawaai heeft gehouden, heb ben ook naar de mening vah de mi nister van Verkeer en Waterstaat een gunstig resultaat gehad De klachten die het comité ontving concentreren zich thans vooral op de geluidshinder van bromfietsen en motorfietsen zomede van trams. Te gen het rijden van bromfietsen met open of ondeugdelijke knalpotten helpt natuurlijk alleen politioneel op treden. Aangezien de klachten over het overmatig geluidslawaai van tramvoertuigen steeds meer en drin- gerder worden heeft het comité na een onderzoek aan de directies van de trambedrijven in Amsterdam "en 's Gravenhage verzocht te bevorde ren dat tegen het denderen en pie pen (in de bochten) van de trams zoveel mogelijk voorzieningen wor den getroffen Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO) 7. Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagope ning. 8.00 Nieuws.' 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Orgelconc. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevar. muz. 11.45 Gram. 12.00 Hammondorgelspel. 12.25 In 't spion netje. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Uit 't Bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenad eork. 14.00 Cabaret. 14.30 Viool en piano. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.00 Cultureel progr. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Re- geringsuitz.: Rijkdelen Overzee: „Een zakenman uit Merauke vertelt over Zuid-Nieuw-Guinea" door C. C. Ver- hey van Wijk. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.25 Voor de jeugd. 18.40 Dansmuz. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Tenniskamp. Wimble don. 19.20 Klankb. v. h. leven gan boord van 'n mailschip. 20.00 Nieuws. 20.05 Meded. en gram. 20.15 Holland Festival: Concertgebouwork. en so liste. In de pauze: „De viooltjes", hoorspel. 22.25 Gram. 22.45 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muz. 23.45- 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en li turg. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morkendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Piano recital. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch- conc. (12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33—12.40 Voor het platteland). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram. 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Surinaamse volksmuz. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Solistenkwartet. 16.55 Voor de jeugd. 17.25 Gram. 17.30 Voordr. 17.50 Bari ton en piano. 18.05 Strijkkwart, 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Vocaal ens. 19.30 Muziek uit Canada. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. muz. 21.00 „Wonderlijke wetenswaardig heden". 21.15 Gram. 22.00 Radio feuilleton. 22.15 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Gram. Voorziening onvoldoende Dat dit laatste op vrij ruime schaal geschiedt, mag in de gegeven om standigheden worden toegejuicht, maar mag zeker voor de overheid geen reden vormen om een juiste vergoeding achterwege te laten. Het omgekeerde is het geval: In het feit, dat vele werkgevers het loon door betalen ligt een aanduiding besloten, dat de door de overheid getroffen voorzieningen onvoldoende worden geacht, aldus heet het in het adres. De thans bestaande regeling gaat er van uit, dat in eerste instantie de financiële gevolgen, welke een ver blijf in militaire dienst met zich brengt, door de betrokkene zelf die nen te worden gedragen. Slechts in bepaalde gevallen kan een tegemoet koming voor het gederfde inkomen worden gegeven door middel van de kostwinnersvergoedingsregeling. Naar het oordeel van het bestuur van de Stichting van den Arbeid gaat het niet aan, dat de financiële nadelen, welke voortvloeien uit een verblijf onder de wapenen, door de overheid op anderen worden afge wenteld. VRAGEN IN DE KAMER Schieten boven Schiermonnikoog Uit de Tweede Kamer zijn aan de minister van Oorlog vragen gesteld betreffende de schietoefeningen van de luchtmacht boven Schiermon nikoog. De minister wordt gewezen op het laagvliegen van de oefentoe stellen en het lawaai, dat tot diep in de nacht boven het eiland gemaakt wordt. Daar naast de overlast, die de burgerij van deze oefeningen on dervindt, deze toestand ook een ge vaar voor het tourisme kan inhou den, verzoekt men de minister on middellijk maatregelen te willen ne men TEGEN DE TRAM OPGELOPEN EN GEREDEN. Een 77-jarige heer wilde gister middag omstreeks half vier op het Damrak te Amsterdam bij de Oude Brugsteeg de rijweg oversteken. Hij zag niet dat de tram naderde en liep tegen de motorwagen van lijn 5 op. De man kreeg vermoedelijk een schedelbasisfractuur en werd via het binnengasthuis naar het Wilhelmina- gasthuis ver voerd, waar hij later is overleden. In de Vijzelstraat bij de Kerkstraat stak een 61-jarige met zijn fiets de straat over en reed tegen lijn 25 op. Ook hij werd met een schedelbasis fractuur naar het Wilhelminagast- huis overgebracht. De Cadettendrumband van de K.M.A. te Breda heeft Z.K.H. Prins Bern- hard ter gelegenheid van zijn ver jaardag Dinsdagmorgen 29 Juni op het Paleis Soestdijk een aubade ge bracht. De band, welke officieus de naam „Prins Bernhard" voerde, kreeg nu van Z.K.H. toestemming deze naam officieel te behouden. Foto: tij dens het défilé van de band voorbij de stoep van het Paleis. Twee in tij gervellen gehulde tamboers van de band passeren H.M. Koningin Ju liana en Z.K.H. Prins Bernhard. Links van H.M. de gouverneur van de K.M.A. te Breda, brigade-gene raal K. F. Puffius. TEGEN PUNEN EN GRIEP 20 IABlEITEN bS el Advertentie R. K. BANKETBAKKERS BIJEEN Tweede Kamer 86 wijzigingen! In de Tweede Kamer heeft giste ren de voorzitter, dr. Kortenhorst, de overleden prof. mr. E. M. Meijers herdacht. OMZETBELASTING. Aan de orde was het wetsontwerp op de Omzetbelasting 1954. De heer VAN DEN HEUVEL (AR) zegt, dat de bevolking met een zekere opgewektheid de omzetbelasting be taalt. Dat komt, omdat ze het niet merkt en dit is juist het grote gevaar. We zullen ons wel moeten vereni gen met de druk van de omzetbelas ting, maar we zullen moeten verwij deren, wat bedrijfsbelasting zou be tekenen, al zal dat niet ten volle verwezenlijkt kunnen worden. Spr. wil zich wel aansluiten bij de vijf argumenten, die indertijd werden aangevoerd voor de eenmalige hef fing. Het invoeren van meerdere hef fingen heeft de tendenz het handels verkeer te bemoeilijken. Hij is er niet van overtuigd, dat de integratieheffing op grond van inge wikkeldheid van het bedrijfsleven niet bij afzonderlijke wet tot stand kan komen. De integratieheffing zelf is zeer noodzakelijk; de heer Van den Heuvel acht het juist, dat zij is be houden, ondanks zijn aanvankelijke bezwaren. De heer HOFSTRA (P. v. d. A.) zegt, dat de omzetbelasting is gebo ren als een kind der nood in de der tiger jaren. De omzetbelasting mag niet meer alleen budgetair of fiscaal worden bezien. Zij vormt ook niet alleen een nationaal probleem meer, maar heeft ook internationale facet ten. De omzetbelasting is een factor bij de internationale concurrentie. Zij vormde een der eerste problemen voor de gemeenschap, kolen en staal. Hij' meent, dat een internationale coördinatie van belastingen en van de omzetbelasting in het bijzonder on vermijdelijk zal zijn. In tegenstelling tot de heer Van den Heuvel kan hij zich wel met het cascadestelsel ver enigen, dat in het wetsontwerp wordt gevolgd. Temeer omdat het bedrijfs leven er zich geheel op heeft inge steld. Ten aanzien van de delegatie bevoegdheid wil spreker eerst het standpunt van de Regering horen, Een week lang heeft de economi sche politierechter te Amsterdam de tijd om na te denken over de vraag, die hem gisteren is voorgelegd: „Is een „portable" schrijfmachine een kantoormachine of niet?" Een groot warenhuis in Amster dam heeft deze zaak aanhangig ge maakt. Het warenhuis is gedagvaard omdat het op 15 April j.l. een por table in voorraad heeft gehad en daarmee, volgens de dagvaarding, „de vestigingswet voor het kleinbe drijf heeft overtreden door het be drijf aan het Damrak uit te brei den met een afdeling, waar kan toormachines verhandeld worden". De officier van Justitie vroeg een boete van 25 subsidair 5 dagen hechtenis in deze, naar hij zei, prin cipiële zaak. De verdediger betoogde, dat zijn cliënt bestrijdt, dat db „portable"- schrijfmachine een „kantoorma chine is. „Als een „portable" voor kantoor- werkzaamlheden gebruikt zou wor den, dus dag in dag uit, zou de ma chine aan abnormiale slijtage lijden", aldus pleiter. „Het vestigingsbesluit voor de kantoormachinehandel om schrijft niet duidelijk, wat een kan toormachine is. De economische politierechter zal in deze zaak op 6 Juli as. schrifte lijk vonnis wijzen. alvorens hij zijn standpunt bepaalt. Hij overweegt nog, om een amende ment op dit punt in te dienen. Met de integratieheffingen, als voorgesteld in het gewijzigde wets ontwerp, betuigt de heer Hofstra zijn instemming. Kan de minister iets naders zeggen over de repercussies op de marga rine-prijzen al^ gevolg van de inte gratieheffing? De heer LU^AS (KVP) zegt dat het ongeduld ten aanzien van dit wetsontwerp wel begrijpelijk, maar ten dele niet gerechtvaardigd is. Het is een moeilijke wet, die maar wei nigen in het land geheel begrijpen. Hij zegt, dat 200 adressen ontvangen werden;, bij nota van wijzigingen werden 59 wijzigingen aangebracht en bij 2e nota van wijzigingen nog eens 27 veranderingen. De tijd, die nodig was bij de voor behandeling van dit ontwerp, is nut tig besteed. Dr. Lucas heeft waarde ring voor de wijze, waarop de Rege ring het overleg heeft gevoerd. Men is het er over eens dat de opbrengst van deze belasting bij deze herzie ning niet mocht dalen. Spr. meent ook, dat de defensie-verhogingen moeten verdwijnen. Hij voelt er niets voor, om nu een deel van deze defen sieverhogingen blijvend te maken. Het zou niet juist zijn, om nu te gaan pleiten voor een verlaging van de opbrengst van de belasting. Dat dient bij de millioenennota in het al gemeen bezien te worden en niet in cidenteel bij de behandeling van wetsontwerpen als dit. Bij die gele genheid zal kunnen blijken, of zijn mening, dat verlaging mogelijk en gewenst is, juist is. De druk van de omzetbelasting wordt uitgespreid over een zeer breed vlak. Het is een bij uitstek geschikt middel om de grote rnassa van ons volk te doen bij dragen in de algemene kosten van de volkshuishouding. Spr. bepleit opnieuw een weten schappelijk onderzoek naar de ver houding tussen draagkracht en pro gressiviteit in de belastingen. Het is benauwend voor de heer Lucas, dat in deze wet een groot aantal te vage begrippen wordt gebruikt, waardoor aan de administratie te veel wordt overgelaten. De belanghebbenden missen de mogelijkheid van beroep op de rechter. Hij zou deze mogelijk heid wel wensen. Spr. acht de regeling van de inte gratieheffing aanvaardbaar. De heer VAN- DE WETERING (CHU) blijft bezorgd voor de belas tingambtenaren, die deze wet zullen moeten uitvoeren. Ook hij waardeert het zeer diepgaande vooroverleg, dat aan deze behandeling is voorafge gaan. De omzetbelasting voldoet niet aan de eisen van een goed belastingstel sel, het ontwerp bevat vele onzeker heden. De handelsagenten van bui tenlandse huizen worden benadeeld ten opzichte van de agenten van bin nenlandse huizen. Speciaal ook, nu van het kasstelsel is overgegaan op het factuurstelsel. Indien men zich zou houden aan het principe van de wet, dat door de integratieheffing geen zwaardere druk dient te worden opgelegd dan door het cascadestelsel, dan zouden bijvoorbeeld de moeilijkheden voor de jute-industrie kunnen worden op gelost. De jute-industrie bestrijdt de toepassing van de integratieheffing niet. De druk van deze belasting op bedrijfskleding is zwaarder dan in de huidige regeling: daardoor zouden per 1 Januari de prijzen voor be drijfskleding omhoog moeten. Spre ker dringt aan op verlaging van het heffingspercentage, te meer daar be drijfskleding in hoofdzaak door ar beiders wordt gedragen. Ook bepleit de heer Van de Wetering de belan gen van de brandstoffenhandelaren. De vergadering wordt om 17.55 uur geschorst tot kwart over acht. In het eertijdse schuilkerkje „Ons Lief Heer op Solder" te Am sterdam zal Zaterdagochtend as. voor het eerst sinds honderd jaar een hu welijksmis worden opgedragen, voor twee Amsterdamse artisten. De Nederlandse R.K. Banketbak- kerspatroonsvereniging „St. Nicolaas" heeft gisteren te 's-IIertogenbosch haar 22ste algemene vergadering ge houden, waarop ook de de Neder landse Banketbakkersverenicing was vertegenwoordigd. De bondsvoorzitter, de heer A. C. B. van Arendonk uit Breda deelde in r:ijn openingswoord o.m. mee, dat de S E.R. inzake een op te richten be drijfschap voor de banketbakkerij ad vies had uitgebracht. Spr. hoopte, dat binnen afzienbare tijd het bedrijf schap tot stand zou komen. Rotterdams hotelkamer my ster ie niet opgelost Zoals gemeld is verleden week Donderdag in een hotelkamer te Rot terdam het lijk gevonden van een jongeman, die geen identiteitspapie ren bezat, maar "zich had laten in-1 schrijven als de student Peter Kramm, van Britse nationaliteit, wo- j nende te Londen en geboren 6 Aug. i 1932. Nog altijd is het niet uitgesloten,1 dat hij anders zou heten, dan hij heeft opgegeven en niet uit Enge-1 land, maar uit de Duitse landen af komstig zou zijn. Met enkele mensen, die hem hadden ontmoet, sprak hij i nl. perfect Duits. Bovendien is in Londen de naam Kramm niet be kend. Ook bij de Nederlandse uni versiteiten, de technische hogeschool ed. heeft de recherche navraag ge daan, echter zonder resultaat. Twee Duitse families, die een zoon misten, zijn inmiddels ook naar Nederland gekomen, maar hebben niet hun kind kunnen herkennen. Heden vindt op de Zuider-Begraaf- plaats de teraardebestelling plaats, maar niettemin zou de Rotterdamse recherche toch gaarne de identiteit vastgesteld zien. Wie meent inlich tingen te kunnen verschaffen wordt daartoe alsnog uitgenodigd. Vannacht omstreeks half twee is op de rijksweg in de buurt van Huls- I horst een grote tankauto van de „In ternationale tankautodienst" uit Uit hoorn tegen een boom gereden en j omgeslagen. De gehele wejr werd versperd. Uit de achterste van de twee tanks, waar j in een gat werd geslagen, stroomde j kokende teer over de weg. De tank bevat 18 ton van deze vloeistof. j De voorste tank kwam geheel over i de weg te liggen en sluit de ver bindingsweg tussen Zwolle en Air.ers foort geheel af. Het verkeer moet dan ook langs een grote omweg om geleid worden. De ravage is zeer groot. De wielen I van de auto werden afgerukt en een zware boom bijna ontworteld. De (brandweer uit Nunspeet is ter plaat se. Het mag een wonder heten dat i beide chauffeurs van de tankwagen ongedeerd uit deze chaos te voor schijn zijn gekomen. CONGRES PLUIMVEE-FEDERATIE De productie van de Nederlandse kippenstapel zal in 1955 vermoede lijk nog met 20 pet. toenemen, ver klaarde de lieer M. Dings, voorzit ter van de Ned. Pluimvee Federatie, die gisteren te Roermond een congres heeft gehouden. Al viel de prijs van 11,3 cent dit jaar iets tegen, de voor uitzichten zijn niet slecht. Een goe de zijde van deze prijsval was, dat de uitbreiding van de kippenstapel er enigszins door werd afgeremd. De export naar Mexico mislukte en die naar Spanje viel tegen. De aanvan- dclijk hoge invoerrechten naar Duitsland zullen vermoedelijk vast gesteld worden op 15 pet. voor het gehele jaar. De heer J. Breukers, directeur van de Goöp. Roermondrip Eierveiliing sprak over kwaliteitscontrole en kwaliteitsverbetering van het ei. Ir. J. G. Tukker, directeur van het bedrijfschaip voor pluimvee en eie ren, besprak de verbetering van de pluimveestapel via de controle op de herkomst van broedeieren en een- dagskuikens. R. N. J. A. van Keulen, inspecteur van het landbouwonderwijs besprak het onderwijs en de pluimveehoude rij. Ir. K. Bos, wetenschappelijk mede werker van het instituut voor moder ne veevoeding „De Schothorst" hield een wetenschappelijk betoog over zuivere teelt bij onze hoenders en hybride kuikens, die door kruising verkregen zijn en de betekenis daarvan voor onze pluimveehouderij. Sanatorium „Klokkenberg" bij Breda geopend Wachtlijsten nog steeds aanwezig In Breda is gistermiddag het nieu we sanatorium „De Klokkenberg", dat 550 bedden bevat en tien mil- lioen gulden aan bouw heeft gekost, geopend door de heer J. G. Suurhoff, minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, in aanwezigheid van vele geestelijke en burgerautoriteiten. De voorzitter van het stichtings bestuur, de burgemeester van 's Hertogenbosch, verwelkomde de talrijke gasten. Hij getuigde van zijn grote dankbaarheid en vreugde, en ging in ruwe trekken de geschiede nis van de afgelopen tien jaar na en de talrijke moeilijkheden, die te over winnen waren geweest. Nog steeds gevaarlijk. Minister Suurhoff verklaarde, na een uitvoerige rede, „De Klokken berg" officieel voor geopend. Hij con stateerde, dat de tuberculose nog steeds een gevaarlijke volksziekte is. Ofschoon de behoefte aan sanato riumruimte terugloopt, heeft toch het oprichten van „De Klokkenberg" nut. Het sanatorium heeft zich namelijk ontwikkeld tot een moderne longkli niek. Hij dankte voor het doorzet tingsvermogen en releveerde met zeer veel nadruk het werk van de vroeger aan het sanatorium verbonden eco noom drs. C. Vermeulen, die op jeug dige leeftijd is overleden en zijn werk aan anderen heeft moet, overlaten. Zijn bezieling heeft grote dingen tot stand gebracht. Kostbaar sieraad. Daarna sprak de burgemeester van Breda, mr. dr. C. Kortmann, die zich buitengewoon verheugde over de ope ning van dit sanatorium. De stede maagd van Breda, aldus zei hij on der meer, heeft zich steeds jeugdig weten te houden. Bij het klimmen der jaren past haar niettemin inspanning om aan de eisen van de nieuwe tijd te kunnen beantwoorden. Een nieuw en kostbaar sieraad wordt aan haar tooi toegevoegd. Breda dankt alle medewerkers voor dit nieuw verwor ven juweel. Bedrust blijft basis. De geneesheer-directeur, dr. Dijk stra, zette daarna bouw, betekenis en doel van het nieuwe sanatorium uit- j een. Ondanks nieuwe behandelings- mogelijkheden is men tot de conclu sie gekomen, dat minder sanatorium- ruimte dan vroeger thans te opti mistisch gedacht zou zijn. Het funda ment moet blijven een langdurige bedrustkuur. Rust heeft zodoende de centrale plaats in het behandelings schema van de „Klokkenberg' 'inge nomen. Spr. schatte het gemiddeld aantal dagen, dat de patiënt moet kuren, op ongeveer 600. Hij deelde zelfs nog mede, dat er ondanks c!e grootte van het sanatorium, waar 550 patiënten kunnen worden verpleegd, een wachtlijst bestaat, waarop gere geld 60 tot 75 patiënten voorkomen. Misschien is dit toevallig, maar het aantal nieuwe ziektegevallen neemt eerder toe dan af, zouden wij gelo ven, aldus dr. Dijkstra. Hij waar schuwde dus tegen een te groot op timisme. De tijd is nog verre dat in dit rayon de behoefte aan bedden in blijvende mate zal afnemen. De Klok kenberg is een centrum voor al'.e borstziekten. Stemming-zorg. Daarna ging spr. in op de sfeer, die het sanatorium bieden moet om de genezing gemakkelijker te maken. Daarbij zei hij, dat in het sanatorium een aantal Wellfare-werksters van het Roode Kruis werkzaam is, terwijl or een school is geopend voor buiten gewoon onderwijs, die thans 55 leer lingen heeft Hierna bezichtigde men het gewel dige sanatorium. Een lunch, waaroij a!s tafelpresident de burgemeester van Den Bosch fungeerde, besloot dc plechtigheid. NOORD WIJKERHOUT Op 13 Juli a.s. herdenkt het echt paar P. Borst en M. H. Warmerdam, wonende Kerkstraat 17, de dag, waar op zij vóór 50 jaar in de echt werden verbonden. De bruidegom is 75 jaar en de bruid 77. Beiden zijn nog goed gezond en wonen in by hun schoon zoon de heer C Th. Witteman, die ge huwd is met de jongste dochter van het gouden paar. Het huwelijk werd gezegend met 8 kinderen waarvan er 7 in leven zijn, vier zoons en 3 doch ters. De twee oudste dochters zijn in het klooster getreden van de Con gregatie van de Franciscanessen van Heythuyzen. Het echtpaar woont bij na zes jaar in Noordwijkerhout, doch vanaf hun huwelijk woonden zij on der de gemeente Voorhout, aan de 's-Gravendamseweg nabij Piet Gij- zenbrug. Het zal de jubilerende echte lieden op 13 Juli niet aan belangstel ling ontbreken Op die dag zal in de parochiekerk van St. Victor tot in tentie van het gouden paar uit dank baarheid een H Mis worden opgedra gen om negen uur. Wy wensen de heer en mevr. Borst Warmerdam, die trouwe lezers van de Leidse Courant zijn, van harte ge luk met dit feestelijk gebeuren.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5