Nagelschaartje geleid door inspiratie en fantasie vormt spel van zwart en wit Aetherklanken Tandheelkundige instituten worden onder toezicht gesteld Schilderij voor Leidse Stadhuis Slachtoffer van slopende spanning sloeg er met de biljartqueue op los Burgemeester van Neede tijdens dorpsfeest onverwacht overleden Wilt U iets weten? RECHTZAKEN DINSDAG 29 JUNI 1954 UH LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 £).e Hieinhmii uan fao-fo Kaeuoeti Een zuivere projectie uit gesluierde wereld WIE ZICH IN DE NAVOLGENDE dagen een ogenblik tijd zal gun nen de atelierexpositie van schaar- sneden, door Joop Koevoets ver vaardigd, op Garenmarkt 36 te be zoeken, zal zich kunnen verwonde ren en verheugen over een wereld, welks toegang de moderne kunst reeds lang de deur heeft toegesme ten. Welke artist van heden, die het liefst wij generaliseren en over drijven een moment spijkerbak en gereedschapskist hanteert om zijn gedachten in een nog ingenieu zer „schilderwerk" te vertimmeren, zou er nog over peinzen om slechts met behulp van een schaar het werk te illustreren van hen, wier werk geen enkele dubbelzinnigheid toe laat. Wij bedoelen hiermee de fabels en sprookjes, waarin de schrijvers en vertellers geen ander doel .na streefden dan in oprecht zwart en wit de mensen goed en kwaad en slim en dom van elkaar te leren on-* derscheiden. Het is om deze reden dat de silhouetten en vignetten zich zo uitstekend lenen om deze fabels te illustreren. Hier immers is de mogelijkheid, door het gebruik van zwart en wit, de directheid van het sprookje te tekenen tot in de fijnste detail zonder zich te verliezen in de vaagheid van de grijzen. Ondanks het gemis aan uitdrukkingsmidde len dus een voordeel waardoor sier lijkheid en charme volledig tot haar recht kunnen komen. JOOP KOEVOETS HEEFT VAN deze kansen gebruik gemaakt en laat de toeschouwers bijvoorbeeld de fabels van La Fontaine zien, zo als hij hen in zijn verbeelding ge ïllustreerd zag. De haas en de schild pad, het paard en de ezel, de vos en de raaf en vele andere fabels, waar in in kort bestek een levenswijsheid uit de doeken wordt gedaan, zijn hier in hun climax uit het zwarte papier geknipt en fel contrasterend op het witte papier gebracht. Met een een voudig nagelschaartje, dat gemeen lijk slechts dient rudimenten van een mindere beschaving binnen de per- WOENSDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 'n Woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 „De Predi kant van Wakefield", hoorspel. 11.50 Pianorecital. 12.20 Rep. zonsverduiste- ring. 12.30 Land. en tuinb.meded. 12.33 Pianomuz. 12.50 Rep. zonsver duistering. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Ban- jo-órk. 13.35 Rep. zonsverduistering. 13.50 Banja-ork. 14.10 Gram. 14.30 „Wilhelm Teil", opera (le acte). 15.40 Kamermuz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Mil. caus. 18.00 Gram. 18.05 Tenniskamp. Wimbledon. 18.15 Alt en altviool. 18.45 Geestelijke lie deren. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Twee violen en orgel. 20.00 Radiokrant. 20.20 Amus. muz. 20.45 Herinneringen aan de reis van Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" naar de West. 21.10 Pianospel. 21.25 Kamer- ork. en soliste. 21.50 Gram. 22.05 In- tenat. Evang. comm. 22.15 Amuz. muz. 22.35 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. en SOS-ber. 23.1524.00 Omr. ork. en sol. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Amus. muz. 12.20 Rep. v. d. zonsverduistering. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram. 12.50 Rep. v. d. zonsverduistering. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Orgel en zang. 13.35 Rep. v. d. zonsverduis tering. 13.50 Orgel en zang. 14.10 Voor de kinderen. 14.45 Rep. v. d. zonsverduistering. 15.00 Kinderkoor. 15.25 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Viool en piano. 17.15 Pianoduo. 17.35 Gitaar ens. 17.50 Regerinsuitz.: Rijksdelen Overzee: „Het Nieuw Guinea Instituut", door J. P. K. Eechoud. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Caus. en voordr. 18.30 Gram. 19.15 „Geheelonthouding levenshouding", caus. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Lichte muz. 21.00 „De erfenis van tante Bella", hoorspr. 22.00 Gevar. muz. 22.30 „Houdt U ook van chlorella", caus. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 So cialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 24.00 Gram. ken van het welvoegelijke te hou den, is 'hier een wereldje geschapen dat de projectie van het sprookje ge noemd zou kunnen worden. In som mige silhouetten zijn de figuren uit de fabel versmolten met de natuur, 't Gewei van „Het hert aan de bron" verwart zich met de takken van de omringende bomen tot één fijn kant werk. Het struikgewas in „De haas en de schildpad" schijnt de snelheid van langoor nog te accentueren, ter wijl het pad van de opgejaagde schildpad over zwaarden schijnt te gaan. Buitengewoon mooi is het bij na Breugeliaans aandoende ijstafe reel; uiterst beweeglijk en van een grote sierlijkheid. Enige vignetten laten verder zien hoe zeer dit werk geschikt is voor boekillustratie en ex-libris. Joop Koevoets heeft ver schillende silhouetten tussen twee glasplaten op het papier gebracht; hierdoor wordt een zeer bijzondere schaduwwerking verkregen, die wis selt met de zonnestand en relief ver leent aan de voorstelling. DE WANDEN VAN DE Exposi tieruimte, die tevens de bezoe kers het voordeel biedt met de werkwijze van de kunstenaar in con tact te komen, worden voor een groot gedeelte in beslag genomen door bizarre maskers en kleding stukken, die door Koevoets bij het opvoeren van zijn maskerspel ge bruikt worden. Duivel, Judas en boerenvrouw lachen hier ieder op eigen manier de toeschouwer tegen. Zonder verdere entourage van de op voering van Edgar Allan Poe's „De val van het huis Usher" te kennen, kan men zich bij het zien van de ge bruikte maskers voorstellen, dat dit een huiveringwekkend gebeuren moet zijn. Koevoets heeft voor zijn spelen de beschikking gekregen over de mantel, waarin de grote dirigent Willem Mengelberg in Utrecht tot doctor honoris causa promoveerde. Al deze bezienswaardigheden zijn gelardeerd door tal van antiquitei ten, afkomstig uit „De Spaanse Pot"; een bonte verzameling van tinnen kannetjes, aardewerk en gebruiks voorwerpen. Aardig is vooral de scherf met de voorstelling van Jaco bs van Beieren, een gekleurd bid prentje uit het einde der achttiende eeuw en de doos waaruit bet-over grootvader de eerst schuchtere po gingen deed om tot een nicotinever- giftiging te komen. De expositie is geopend tot 23 Juli op werkdagen van 10 tot 12 uur en van 2,30 tot 6 uur. De Zondagen 3 en 18 Juli van 12 tot 1.30 uur en van 4 tot. 6 uur. Wetsontwerp ingediend Minister J. G. Suurhoff wil een eind maken aan de ongewenste prak tijken van bepaalde tandheelkundi ge instituten die hij broeinesten noemt van onbevoegde uitoefening der tandheelkunst. Hij heeft thans een wetsontwerp ingediend waarbij alle instituten, be halve de gesubsidieerde en die wel ke door één tandarts onder eigen naam worden gevoerd, onderworpen worden aan het toezicht van de ge neeskundige inspectie van de Volks gezondheid. De artsen die aan deze instituten willen medewerken moeten daarvan mededeling doen aan de Volksge zondheid. Voorts wordt het artsen en tand artsen verboden werkzaam te zijn in tandheelkundige inrichtingen waarvoor reclame wordt gemaakt of acquisitiemethoden worden toege past. De inrichtingen zullen te allen tij de toegankelijk moeten zijn voor ambtenaren van het staatstoezicht op de volksgezondheid. Overtredingen kunnen gestraft worden met 1000 boete; bij herha ling met 10 mille boete. Ronselen. Minister Suurhoff geeft in zijn toelichting frappante voorbeelden van de wijze, waarop b.v. in België patiënten geronseld worden door colportrices, gekleed in grijze uni formen als pseudo-verpleegsters, door inspecteurs en chauffeurs, wel ke laatsten de patiënten vervoeren voor behandeling naar Breda, Ber gen op Zoom, Rotterdam of Amster dam. De activiteit van een bepaald in stituut strekt zich sinds kort ook uit tot West-Duitsland en men is zelfs bezig acquisitiekantoren in Noord- Frankrijk op te richten, terwijl plan nen zouden bestaan voor het betrek ken van Engeland in de actiesfeer van het instituut. De internationale medische repu tatie van Nederland, wordt, aldus min. Suurhoff, hierdoor ten zeerste geschaad. In de gevoerde reclame steekt volgens hem een flink stuk misleiding en de massale toepassing van narcose als waarborg voor een pijnloze behandeling wordt lang niet ongevaarlijk geacht. V alkenswaard in beroering Notaris in arrest De 55-jarige notaris te Valkens- waard, die een grote achting geniet in zijn ambtsgebied, is in de nacht van Zaterdag op Zondag door de po litie gearresteerd, verdacht van be lastingfraude, deviezenovertreding en andere onregelmatigheden. Toen de arrestatie in de loop van de Zondag bekend werd, ontstond grote consternatie in het dorp, vi al onder de mensen, die in zakelijke betrekking met de notaris staan De candidaat-notaris is tot waar nemer benoemd en het kantoor zal niet gesloten worden. De ontdekking van een kleine be lastingovertreding was voor de fis cale recherche aanleiding een inten sief onderzoek in te stellen, hetgeen de recherche thans deze ver-gaande conclusies heeft doen trekken. KATHOLIEKE GEESTELIJKE GEZONDHEIDSZORG OPGERICHT In Zuid-Holland is onder auspiciën van de Provinciale Bond van het Wit-Gele Kruis en met volledige in stemming van mgr. J. P. Huibers op gericht 'n coördinatie-stichting „Ka tholieke Geestelijke Gezondheids zorg". In deze stichting werken de vijf sectoren van geestelijke gezond heidszorg op basis van volkomen autonomie samen; t.w. de Medisch Opvoedkundige Bureaux, de instel lingen van nazorg B.L.O., de Bureaux voor Huwelijksaangelegenheden, de Bureaux tot bestrijding van het alco holisme en de voor- en nazorg voor geesteszieken. Deze laatste sector wordt tot dusver uitgevoerd door de provincie Zuid-Holland, doch zal met ingang van 1 Januari 1955 door het Wit-Gele Kruis worden overgeno men. Hiervoor zal de Zuid-Hollandse Bond van het Wit-Gele Kruis met in gang van diezelfde datum een psy chiater aanstellen. I Het Bezuidenhout-kwartier, dat tij- I dens de oorlogsjaren aan zware bom- I bardementen heeft blootgestaan, zal 1 in de naaste toekomst voor een be langrijk deel in een moderne stads wijk herschapen worden. Vorig jaar November besloot de gemeenteraad tot aanleg van de stra ten van het eerste gedeelte van dit plan. Maandagmiddag voteerde het col lege ƒ2.245.000 voor tde aanleg van het tweede gedeelte van het straten plan. Voor de winnaar van de zevende prijs van de Zaterdag in Amsterdam gehouden autorallye de heer v. d. Maren is de Sportweek wel bijzon der onplezierig begonnen. Toen hij, vergezeld van enkele familieleden van Bellevue uit huiswaarts wilde keren, bleek zijn auto, waarop het startnummer 1<)9 nog zichtbaar moet zijn geweest en die geparkeerd stond in de Marnixstraat bij het Raam- plein, gestolen te zijn. „Trouw". ZIEKENFONDSEN EN MEDE WERKERS. De besprekingen tussen de organi saties van ziekenfondsen en de groe pen van medewerkers hebben op en kele onderdelen reeds tot resultaat geleid, aldus werd meegedeeld op de jaarvergadering van de Landelijke Raad der Federatie van Ziekenfond sen. De voorlopige overeenkomst „ziekenfonds-huisarts" dient hierbij als richtsnoer. Voor 1954 is met de specialisten een accoord getroffen over de hono rering van de klinische hulp na de 42-ste verpleegdag. Het honorarium der vroedvrouwen wordt per verlos sing verhoogd van 30 tot f 35 te rekenen van 1 Jan. 1954 af. Over het vrijgeven van het onlangs geblokkeerde op naam van het huisartsen tegoed geschreven ho norarium, het deel van f 2 per ziel voor het aantal verzekerden boven 4000, zal binnenkort een beslissing vallen. Deze blokkering zal waar schijnlijk niet worden bestendigd. Met de apothekers en tandartsen is overleg gaande over een nieuw onderzoek van de inkomsten uit de practijk en welk deel hiervan als kosten dient te worden aangemerkt. Er wordt gestreefd naar een nieuwe overeenkomst per 1 Jan. 1935. De voorlopige conclusies gaan in de richting van een degressief honora rium, mits met grote kennis van za ken beoordeeld en vastgesteld. Men hoopt dat deze conclusies er toe zullen leiden dat de landelijke Specialisten Vereniging en de afge scheiden specialisten weer tot een heid komen. Lichamelijk en geestelijk lijden In het angstige en zorgvolle week end, dat achter ons ligt, toen er be slist werd, wie landskampioen zou worden, Eindhoven of DOS, is de ondragelijke spanning in een Hiiver- sums café op krachtdadige wijze af gereageerd. Daar stond die radio-reporter met vlakke stem maar te vertellen, hoe die Eindhovenaren goal op goal maakten en die man wist niet, wat hij de aan DOS-verknochten aan deed, die deze smart maar via het stomme radiokastje moesten horen. Nu zou dat allemaal nog niets zijn; met mannenmoed kan veel leed ver stouwd worden, maar ieder welden kend mens zal begrijpen, dat de toe stand ondragelijk wordt, wanneer uitgerekend aan hetzelfde radio kastje een dwaas zit, die warm loopt voor het stomme spel van de Eind hovenaren, die door zuiver geluk de goals toevallig maken. En dan dat gemene getreiter; iede re keer, als er weer door de partij digheid van de scheidsrechter of het geniepige spel van Eindhoven een bal door het technisch veel betere B. en W. van Leiden hebben op de lustrumtentoonstelling van het Leids Kunstcentrum voor de versiering van het stadhuis een schilderij van on ze stadgenote mevr. Lucia Steinbach en een vaas van de schilder-beeld houwer H. A. Noordwijk aangekocht. Van het schilderij „Maison Richepin" hierboven een foto. (Foto: „De Leidse Courant"). Muziekfeest gestaakt Aan de feestvreugde, die gister avond in het Gelderse dorp Neede heerste om de successen door de plaatelijke muziekvereniging „Cres cendo" in Oostende behaald, is door het onverwacht overlijden van bur gemeester J. C. J. Mens een abrubt einde gekomen. De burgemeester had de muziek vereniging vergezeld op haar vier daagse reis naar Oostende. Gister avond was men teruggekeerd en op optocht trok men door het dorp. Burgemeester Mens liep met de andere leden van het gemeentebe stuur voorop. Van de muziektent af, zo was de bedoeling, zou hij een toe spraak houden. Twaalf muziekcorp sen uit de omgeving en duizenden belangstellenden stonden daar gerec«;l om de Needse muzikanten te huldi gen. Toen de heer Mens zich echter uit de optocht had losgemaakt om zich naar de muziektent te begeven, werd hij plotseling onwel en overleed eni- nu een tijdje je geduld bij bewaren maar aan alles komt een einde. Toen dan oo>k de derde goal in het DOS-doel verdween, verloor de DOS-man zijn beheersing, greep een biljartqueue en tikte de Eindhoven- sukkel daarmede eens duchtig op zijn stomme hoofd In het ziekenhuis hoorde de Eind hoven-man een half uurtje later, dat zijn club de wedstrijd gewonnen had. Maar deze overwinning schonk hem niet zoveel voldoening, dat hij de klap met de queue erdoor vergat. Hij rende naar de politie en deze heeft een keurig proces verbaal opgemaakt. Mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbis schop-coadjutor van Utrecht, zal op Maandag 5 Juli de dag van het ver trek van de Kajottersbedevaart naar Lourdes, voor de 300 Kajotters uit het aartsbisdom, die aan deze bede tocht deelnemen, een H. Mis celebre ren in de Kathedraal te Utrecht. Hij zal tijdens deze H. Mis de Kajotters toespreken. Omdat ondanks het res pectabel aantal deelnemers aan deze nationale K.A.J.-bedevaart een nog groter aantal Kajotters en Kajotsters thuis moet blijven, zal voor hen, WIJKGEBOUW UIT „FLORA"- WINST. In December besloot de Heem- steedse gemeenteraad ƒ60.300 uit de extra-inkomsten van de „Flora 1953" beschikbaar te stellen voor het stich ten van een wijkgebouw op de Glip. Het bedrag blijkt echter niet vol doende te zijn omdat het gebouw royaler opgezet moet worden dan oorspronkelijk het plan was om tege moet te komen aan wensen, die rechtvaardig bleken te zijn. B. en W. stellen nu de raad voor het crediet te verhogen tot 67.900. Ze delen daarbij mee, dat het ba tig saldo van de „Flora 1953" 73.672 bedraagt, welk bedrag dus ruim vol doende is voor dekking van de stich- tings- en inrichtingskosten van een wijkgebouw. Bovendien wordt nog een crediet gevraagd van ƒ12.600 voor de bouw van een woning bij het wijkgebouw. ge ogenblikken later. Alle verdere feestvertoon werd daarna afgelast. De heer Mens was 53 jaar oud. Hij stond sinds October 1946 aan het hoofd der gemeente Neede en was ook lid van Provinciale Staten van Gelderland. DOS-doel vloog, keek die sukkel van I evenals voor zieken, die de bede- Eindhoven met een gemeen lachje de DOS-man aan en daar kun je IN HET FRIES OF HET NEDERLANDS! Het gemeentebestuur van Smallin- gerland waarvan Drachten de hoofd plaats is, is op de gedachte gekomen onder de inwoners en oud-inwoners van de gemeente een prijsvraag uit te schrijven voor de naam die het grote rusthuiscomplex, dat namens de gemeente in Augustus zal worden aanbesteed, zal moeten dragen. Iede re inwoner mag ten hoogste twee na men inzenden, naar keuze in het Fries of in het Nederlands. De inzen der van de bekroonde naam ontvangt van het gemeentebestuur een prijs van vijftig gulden. vaart riiet mee zullen maken, een aantal bezinningsdagen worden ge organiseerd. Zo worden van 6 tot 9 Juli voor jongens boven de 17 jaar in de re traitehuizen te Amersfoort en Zen deren een drietal verdiepingsdagen georganiseerd, welke geheel in het teken van Lourdes zullen staan. Van 10 tot 13 Juli worden voorts een drie tal verdiepingsdagen gehouden voor verloofden eveneens in de retraite huizen te Amersfoort en te Zende ren. Bovendien worden in de plaat sen Groningen, Bolsward, Zwolle, Arnhem, Groenlo Hengelo en Utrecht, Maria-bij eenkomsten georganiseerd, tijdens welke o.m. een Avondmis zal worden opgedragen. Inlichtingen omtrent deze Activitei ten zijn verkrijgbaar bij de Utrecht se diocesane K.A.J. „De Hemel- bergh" Arnhem. Vraag: Jungle Jim. Antwoord: De hoofdrol in deze film-serie wordt gespeeld door John ny Wijsmüller GOUDEN EERLIJKHEID Radeloos vervoegde zich Maan- dagmiddag een Amerikaans toe- J ristenechtpaar op het politebu- J reau Leidseplein te Amsterdam om de hulp van de Heilige Her- mandad in te roepen bij het te rugvinden van het kort tevoren j door de dame verloren gouden polshorloge, dat een waarde j heeft van circa ƒ4.500. Het hor-,' loge, een 27 jaar oud familie- stuk, heeft een platina voorplaat I met diamantjes bezet. Het horloge, dat door het bre ken van een schakeltje van dei armband vlak voor de ingang i i het hotel, waar de Amerika- 4 nen logeren, op het trottoir was< gevallen, was gevonden door een kamermeisje. Via de politie keer- de het kostbare kleinood terug J j bij de overgelukkige Amerikaan- J se dame, die op haar beurt het J kamermeisje, dat binnenkort gaat trouwen, gelukkig maakte met de uitgeloofde beloning. HAAGSE POLITIERECHTER. „Mau-Mau-figuur". „Als een soort Mau-Mau-figuur loopt U daar rond met uw schietgeweer en houdt er een smerige manier van jagen op na. Dat is geen jagen meer, maar fu silleren", aldus dc officier van Jus titie tijdens het verhoor van een vee houder uit Zegveld. Deze moest voor de Haagse Politierechter verschijnen omdat hij op 22 Januari j.l. twee tamme eenden zou hebben neerge knald bij Nieuwe Brug aan de Rijn. De benadeelde vertelde hoe verdachte steeds om het huis sloop. Wij durven soms de tuin niet in te komen", al dus get. „Bent U soms familie van de be ruchte familie S. uit de Mije", vroeg de politierechter de verdachte. Dit bleek inderdaad het geval te zijn, U schept daar een gevaarlijke situatie", meende de rechter. Verdachte had een getuige a dé charge meegebracht, die dc bouten had gezien en geconstateerd had dat het wilde eenden waren. De officier van Justitie herhaalde nogmaals dat deze manier van jagen op fusilleren neerkwam. De identiteit van de een den staat vast. Aan dit bedrijf moet een eind worden gemaakt, vond de officier van Justitie. Verd. is een brutaal heerschap. De eis luidde: 100 boete of 50 dagen, een maand voorwaardelijk met twee jaar proef tijd, verbeurdverklaring en uitleve ring van het geweer, te waarderen op 150.Overeenkomstig de eis werd verd. veroordeeld. Toen hij aankondigde in hoger beroep te gaan zei de rechter: „Dat dacht ik wel". Gestolen bromfietsonderdelen. Voor 't opzettelijk kopen van brom fietsonderdelen die van diefstal af komstig waren, subsidiair schuldhe- ling van deze onderdelen, moest de 36-jarige rijwielhersteller P. uit Ter Aar terecht staan voor de Haagse Politiereohter. Hij vertelde niet op zettelijk gehandeld te hebben. De verkopers, de beruchtste helers van Amsterdam, kende hij vanuit de oor logstijd. Een van de jongens, die de brom fietsen gestolen hadden, had voor de politie een zeer bezwarende verkla ring voor P. afgelegd. Hierin stond o.m. dat men bij hem steeds gestolen rommel plaatste. Hij wilde alleen maar nieuwe bromfietsen of onder delen hebben van hetzelfde merk als waarvoor hij agent was. De verdachte ontkende dit perti nent. Wel moest hij toegeven dat de onderdelen waar het hier om ging in dozen waren gebracht. De brom fietsen waren geheel gedemonteerd ^geweest. Voor schuldheling vorderde de of ficier van Justitie 100 boete of 20 dagen. Het vonnis luidde 100 boete of 20 dagen en veertien dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Diefstal met achtergrond. Als kinderverzorgster in dienst bij de Amerikaanse familie Fochs te Was senaar had mevr. L. v. L.-M. voor een waarde van meer dan f 1500 aan kleren, sieraden, specerijen en kin derspeelgoed gestolen. Voor de Haag se Politierechter bleek dat een tries te huwelijksgeschiedenis de achter grond vormde. Verd. ontmoette haar kinderen nooit en had ze willen ste len. Ze had er echter geen kleertjes voor. Gezien de achtergrond eiste de officier van Justitie twee maanden voorwaardelijk. Alle goederen wa ren bij de eigenaresse teruggekomen. Overeenkomstig de eis werd ver-' veroordeeld.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5