Rijnstreek Basiscursus Bescherming Burgerbevolking Nieuwe boeken R.K. Bibliotheek Hedendaagse bee ldhouwkunst Geleerdheid en deugd worden door de dood niet gespaard B. B. DINSDAG 29 JUNI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI AD PAGINA 3 CONTACTAVOND VAN WIJK I Onder leiding van het wijkhoofd, de heer A. v. d. Neut, werd in res taurant Oud Hortuszicht een bijeen komst gehouden van alle bij de ge organiseerde zelfbescherming aange sloten noodwachters(sters) van Wijk 1 te Leiden. Op deze laatste bijeenkomst vóór de vacanties deed het het wijkhoofd genoegen ook thans wederom een goede opkomst te mogen constateren. Als antwoord op de gestelde vraag: waarom zo velen, die reeds lange tijd geleden waren ingedeeld, tot heden nog riiet bij de blokploeg-opleiding waren getrokken, gaf de heer v. d. Neut een uitvoerige uiteenzetting over het systeem van opleiding, dat met volledig bezette blokploegen werk en waardoor verschillende blokken nog niet aan bod zijn geko men. Een ernstig beroep wordt op de leden zelf, om door propaganda de juiste man of vrouw aan te trek ken voor de nog open plaatsen en nierdoor de blokhoofden in deze actie te steunen. Met het H.B.B. is bovendien over eengekomen, dat in September ook aan de nog niet geheel bezette ploe gen een uitgebreide basiscursus zal worden gegeven. Hij sprak van de verwachting, dat op die cursussen door een regelmatig voltallige opkomst een ieder van zijn daadwerkelijke deelname aan de op bouw van onze B.B. blijk zal geven; de ware burgerzin immers maakt aanspraak op aller samenwerking in de nood. Ook rampen in vredestijd. Door het volgen van de basiscursus zal men beter inzicht krijgen in het veelzijdige karakter van de B.B. met ieders taak en verantwoordelijkheid, vanaf de inzet van het plaatselijk potentioneel tot aan dat van gewest en rijk. De nadruk wordt gelegd op het niet-militaire karakter van de organi satie (zie art. 1 van de wet „Bescher ming Bevolking) en op de hulpver lening bij rampen in vredestijd. Als voorbeelden: de huizeninstorting in de Gerard Doustraat, de Februari storm van 1953 en vogral de grote brand van het Bezuidenhout in Den Haag. In het kader van de zelfbescher ming van blok, wijk en bedrijf wer den diverse wijzen van hulpverle ning belicht. Het is daarom in het belang van gezin en bedrijf, dat wij allen de ge legenheid benutten om dogr oefening en lering materiële kundigheid te verwerven en goede samenwerking in de organisatie. In afwijking van een vroeger ingenomen standpunt, zal thans al het nodige materieel door de overheid bekostigd worden. Hierna werd de film vertoond van de B.B.-inspectie door H. M. de Ko- ZITTING „SANCTA VERONICA". Donderdag aanstaande van 2.30 tot 4.30 uur houdt de vereniging „Sanc- ta Veronica" wederom zitting in „De Vroolijcke Arke", Pieterskerkkoor- steeg 15. In verband met het feit, dat er in Augustus géén zitting zal zijn ver wachten de dames een grote bedrij vigheid in het brengen van produc ten en het halen van nieuwe mate rialen. Vooral aan kinderkleding is een schreeuwend gebrek. LEIDEN. Ontwikkelingslectuur Brom: Java in onze kunst; de Bruyne: De christelijke oudheid; Carp: Ondanks alles mens; van Dam en Elias: Spiegel van staten en ste den; De volkswagen van binnen, van buiten en op de weg; Documentatie; ten behoeve van kadervorming; Dij ker: Electrotechniek in de practijk; Hostie: Analytische psychologie en godsdienst; Jansonius: Lodewijk van Deyssel; Logger: Leer uw kinderen spreken; Mar ja: Buiten het boek; Na het eindexamen.... studeren?; Nuyens: Savonarola; Overdiep: De volkstaal van Katwijk aan Zee; Riess: Brandpunt Berlijn; Snijders en Holthuizen: Problemen van het be- roepskeuzewerk; Van der Steeg en Rooyen: Aquariumtechniek LI. 2; van der Velden: De administratie voor de onderneming; Brongersma en Noor denbos: Rooms gevaar; Dal Gal: Pius X, de Heilige Paus; Guardini: Oefen school voor het gebed: Levende ziel zorg; Vismans: De plaats van de li turgie in het godsdienstig leven. Nederlandse romans: Beuving: De dertiende doodkist; van den Broek; oponthoud in Rome; van Eemlandt: Dood in schemer; Ko gels bij het dessert; Moord met mu ziek; Enzinck: Mount Everest; Folp- mers: De dood kwam onverwachts; van Zuydveen: Oase. Vertaalde romans: Andrey: De broederschap van de vrees; Hobart: Woelige wateren; Neill: Bij wassende maan; Shercliff: Jane Avril van de Moulin Rouge; Soëborg: Leve de bureaucratie! Engelse romans: Christie: The body in t he library; Murder in the Orient express; To wards zero; Crofts: Silence for the murderer; Dickson: The curse of the bronze lamp; Gardner: The case of the shoplifter's shoe; James: Ghost stories of an antiquary; Linklater: Ripeness is all; Mac Givern: The crooked frame; Manghan: Ashenden; Morgan: The judge's story; Stein beck: The pearl and burning bright. ningin op 21 Mei j.l., waarvoor allen van grote belangstelling blijk gaven. Het Wijkhoofd kondigde aan, dat in September een grote contacta'vond van Wijk I gehouden zal worden, waarbij een voordracht over „de leek en de atoomexplosie", met daarnaast een speciaal programma. Hij hoopt, dat hiervoor de opkomst zodanig zal zijn, dat de Hortuszaal te klein zal blijken en naar een rui mere gelegenheid verhuisd moet wor den. Nadat nog verschillende personeels aangelegenheden waren behandeld werd deze avond met een: „tot in September", door het wijkhoofd ge sloten. Openluchttentoonstelling Het Comité „Tentoonstelling Beeld houwwerken" te Leiden, dat de reeds aangekondigde openluchttentoonstel ling van hedendaagse beeldhouw kunst op Den Burcht voorbereidt (opening Vrijdag a.s.) heeft van de Provinciale Staten een subsidie ont vangen van 500 gulden. In de motivering van deze subsidie wordt onder meer gezegd, dat deze tentoonstelling niet van enkel plaat selijke betekenis zal zijn. Kunste naars uit de wijde omgeving van Lei den zijn immers bij het Leids Kunst Centrum aangesloten, ter gelegenheid van welks lustrum deze tentoonstel ling wordt georganiseerd. De keuze is op Leiden gevallen omdat deze stad als centrumgemeente van het Rijnland en van een deel van de bol lenstreek mag worden beschouwd. Aangezien de tentoonstelling in ar tistiek opzicht ten volle verantwoord zal zijn, kan zij in belangrijk mate bijdragen tot de ontwikkeling van de kunstzin van de bevolking van stad en platteland. Het comité heeft reeds van 23 beeldhouwers de toezegging ontvan gen, dat zij werken zullen afstaan voor de tentoonstelling; onder hen bevinden zich Marian Gobius, Theo van den Nahmer, Hans Melis en H. Raedeker, terwijl Prof. L. O. Wenc kebach en Albert Termote werden uitgenodigd, eveneens werken te exposeren. OPENLUCHTCONCERT ACC. VER. DVV Donderdag a.s. om 8 uur geeft de accordeonvereniging DVV in het v. d. Werfpark een openluchtcon cert. Het programma vermeldt de volgende nummers: 1. Bondsmars, E. W. F. Gest, jr.; 2. Inspirations, P. F. Ie Court; 3. Ma rie Henriëtte, L. Montagne; 4. Gym- nastiekmars, W. 'Schootemeijer; 5. Ceux de Belleville, Fr. van Capelle. „IJzer en Staal", mars, David Mül- ler; Pauze; 7. Leve die Marine, W. Schootemeijer; 8. Ruse d' Amour, Henry van Luck; 9. Zonnestralen. P. F. van Overbeeke; 10. Onze Her mandad, W. Schootemeijer; 11. Amour Tzigane, Fr. Lehar; 12. Blaze Away, Abe Holsman. Drie Jubilarissen bij de L.D.M, A.s. Donderdag herdenken drie ambtenaren het feit dat zij vóór 25 jaar in dienst treden bij de L.D.M. De heer E. Binsbergen, die bij de administratie werkzaam is, vervult sinds 1939 de functie van kassier. Hij geniet vooral in sportkringen grote bekendheid en doet zeer veel voor de voetbalsport. Tal van jaren heeft hij de U.V.S.-jeugd de beginse len van deze sport bijgebracht. Bovendien treedt hij op als gediplo meerd oefenmeester bij enkele voet balverenigingen uit Leiden en om streken. Ook in hogere K.N.V.B.-krin. gen is hij geen onbekende, reeds meerdere malen behoorde hij tot de staf van de kampleiding van de K. N.V.B.-Jeugdkampen. De tweede jubilaris, de heer I. W. Colpa, is werkzaam als duinopzich ter in het watergebied Katwijk Wassenaar. Hij oefent als zodanig in het duinterrein toezicht uit ten be hoeve van de instandhouding van de waterwinmiddelen. De derde jubilaris, de heer D. Nas- veld, filterwerker le klas te Katwijk verricht allerlei werkzaamheden, die voor het goed functionneren van de watervoorziening, speciaal wat be treft de waterzuivering, noodzakelijk zijn. Hij geniet in Katwijkse kringen bekendheid, in verband met het feit, dat hij voor de P.v.d.A. zitting heeft in de Katwijkse Gemeenteraad. De huldiging vindt voorlopig in kleine kring plaats, maar zal t.z.t. op een feestavond voor het gehele per soneel, officieel geschieden. EINDEXAMEN CIIR. LYCEUM. Geslaagd voor eindexamen aan het Christelijk Lyceum te Leiden: J. W. Bakker, P. D. C. Broks, W. Flinter man, K. M. de Groot. W. M. Ha- rinck, E. Hennipman, H. F. Heuse- veldt, A. Hollebeek, S. de Hoog, H. G. v. Kampen, E. Klein, Th. P. de Konink, D. v. d. Kwaak, W. v. Leeu wen, J. Maks, H. H. v. Oosten. M. H. v .d. Poll, Th. Smelik, J. J. Ver haar, P. A. de Vries, C. Wolff, C. M. Storm. Afgewezen 5. N.V. STANDAARD-FILMS. De algemene vergadering van aan deelhouders van de N.V. Standaard films alhier heeft tot president-com missaris gekozen de heer H. B. Don kers te Amstelveen en tot commissa ris de heer drs H. C. de Lint te 's-Gravenhage. Tram en bus N.Z.H.V.M. duurder Met ingang van 1 Juli worden de tram- en enige bustarieven bij de N.Z.V.H.M. verhoogd. De abonnementen en weekkaarten worden over het algemeen 510 pet. duurder. Een retour LeidenVoorschoten gaat 45 ct. kosten (thans 35 ct.), een enkele reis: 25 ct. (thans 20ct.). LeidenKatwijk: retour 50 ct. (nu 45 ct.), enkele reis 30 ct. (2 5ct.). LeidenNoordwijk: retour 60 ct. (50 ct.), enkele reis 35 ct. (30 ct,). LeidenNoordwijk-Zee: retour 70 ct. (60 ct.), enkele reis 40 ct. (35 ct.). LeidenNoordwij kerho ut: geen wijziging, LeidenLisse: géén wijzi ging; LeidenDen Haag: retour 1.(95 ct.), enkele reis géén wijzi ging; Leiden—Warmond: géén wijzi ging. De tarieven van de stadstramlijn OegstgeestHoge Rijndijk en de buslijn op Leiderdorp zijn niet ver anderd. Burgerlijke Stand Geboren: Carla Christina Jacoba d. van C. S. D. Hoekstein en M. J. Sangers. Adriana d. van A. Bakker en J. M. Metscher. Antonie z. vat Kamphues en J. Nieuwenburg. Dirk Nico z. van C. J. Lambinon en A. Luiks. Josine d. van J. Lamers en W. C. Geldof. Christiaan z. van C. Groenendijk en K. M. Ginjaar. Dirk Gerard z. van D. G. v. d. Boogaart en E. Henzen. Hubertus Theodorus Ma ria z. van H. J. Zoetemelk en M. K. Hoger werf. Maria Francisca Johanna d. van M. J. v. d. Veer en A. C. C. de Vette. Sari d. van J. Sloos en J. Pardpn. Jan Pi eter z. van P. de Vries en J. van Duijn. Irene Elisa beth d. van H. Beij en E. Stikkelo- rum. Hendrik z. van J. v. d. Lelie en H. F. v. Leeuwen. Martinus Gerar- dus z. van P. Vinkestijn en R. A. Noort. Marinus Pieter Wilhelmus z. van W. J. A. v. d. Voort en C. M. Ooijendijk. Overleden: J. C. Dekker vx*ouw 62 j. C. M. Plan je huisvr. v.: Zwart 72 j. F. A. M. Nijhof zoon twee maan den. E. M. Meijers man 74 j. P. S. van Ronkel man 83 j. J. van den Burgh man 66 j. C. Kromhout man 56 jaar. A. Dijkhuizen zoon 2 maanden. Gehuwd: H. Ilensen en J. Blansjaar. J. A. den Hertog en W. N. Dekker. H. van Polanen en J. H.- Meijer. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Godgeleerdheid, de heer A. Geense te Den Haag. £eid&& V.aüa Laatste Berichten DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. De vex-jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard is te Soestdijk met grote opgewektheid gevierd. Om 10 uur reeds meldde zich ten paleize de ca- ctetterydrumbancy „Prins Bernhard" voor het brengen van een aubade. Voor de eerste maal heeft de Prins vandaag naar deze band kunnen luisteren. Bij het tuinfeest, dat vanmiddag tot omstreeks 6 uur in het paleispark werd gehouden, waren tussen de drie en vierhonderd gasten tegenwoordig. Vanavond neemt nog een beperkt aantal gasten ten paleize deel aan een souper. Mox*genavond om 7 uur worden in „De Zijl" de Leidse zwemkam- pioenschappen gehouden. Gisteravond werd in de scherm- zaal aan de Franchimontlaan een floretwedstrijd gehouden tussen de dames van N.K.F. (Delft) en A.E.W, (Leiden). De Leidse dames wonnen met 63. De persoonlijke resultaten waren: mevr. Ab9poel-v. d. Heijden 3 gewonnen partijen. Mej. Jannie Zierikzee 2 gewonnen partijen. Mej. Emile Schalij had met veel pech te kampen. Zij won één partij. Agenda van Leiden; WOENSDAG: Stadszaal (Foyer)8 uur nam. Jaarvergadering Kon. Genootschap j 'M.S.G. Hooglandse Kerkgracht 40: 8 uur nam. Jaarvergadering R.K. Transport arbeidersbond. DONDERDAG: De Overdekte, 2 uur nam. bijeen komst hoofden en leerkrachten R.K. Scholen te Leiden. „Het Schuttershof" 35 uur nam. receptie A. van Rijnswou. TENTOONSTELLINGEN Atelier-expositie van schaax-sneden (silhouetten) Joop Koevoets, Garen- markt 36, 28 Juni tot 23 Juli: werk dagen 10.0012.00 uur v.m.; 2.30 6.00 uur n.m. Zondagen 3 en 18 Juli van 121.30 uur en van 4.006.00 uur. Rijksmuseum voor de Geschiede nis der Natuurwetenschappen, ten toonstelling: „2 'A eeuw micx'oscopie" t.m. 19 Sept. Dag. 104 uur nam. (Behalve Maandag), 's Zondags 14 uur nam. Rijksmuseum v. d. gesch. natuur wetenschappen, 3 uur nam. opening tentoonstelling „2 y. Eeuw Micros copie". Prentenkabinet, Kloksteeg, t/m 10 Juli a.s. dagelijks (alleen werkdagen) van 2—5 uur Tentoonstelling „Het portret in de twintigste eeuw". Atelier, Garenmarkt 36: van 28 Juni tot 23 Juli, dagelijks van 10 tot 12 uur en 2.30 tot 6 uur. Zondag van 12 tot 1.30 uur en 4 tot 6 uur. Schaar- sneden (silhouetten) van Joop Koe voets. BIOSCOPEN Casino: „Onteerd", 18 jaar. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Lido: „Bittere ervaring" 18 jaar. Dag.: 2.30, 7.en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.— en 9.15 uur. Luxor: „Wij zondaren", alle leeftij den. Dag. 2.30, 7.en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Trianon: „Quo Vadis", 14 jaar. Dag.: 2.— en 8.— uur. Zondag 2.—, 5.— en 8.15 uur. Rex: „Het zwarte commando", 14 jaar. Dag.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur TONEELSPEL „DE VROUW EN DE SLANG" In verband met het Mariale jaar wordt onder auspiciën van de Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg op 24 October a.s. in de Leidse Schouwburg een tonieelspel opgevoerd van pater fr. Raymond van Sasse van IJsselt O.F.M., met de titel „De Vx*ouw en de slang". Gisteravond hebben de aspirant spelers met dit stuk kennis kunnen maken. De schrijver en de regisseur Frans 't Hoen, waren daarbij tegen- woo:dig. In het spel „De Vrouw en de slang" wordt de strijd tussen Maria en Satan verzinnebeeld. Al naar de tijd en de omstandigheden verandert de duivel steeds van tac tiek om de mens van God en Maria de vervreemden. De machtige opzet van het spel, de grote enscenering, waarbij fantastische belichtingen ge vraagd worden, zullen maanden van ingespannen voorbereidingen vergen. 15 spelers van verschillende toneel- Verenigingen uit Leiden en omgeving zullen dit spel op de planken bren gen. Voor één mannelijke rol is nog geen speler gevonden. Gegadigden kunnen zidh aanmelden bij pater Raymond van Sasse van IJsselt, O.F.M. HERDENKING VAN PROF. DR. E. M. MEIJERS Voor de herdenkingsplechtigheid te x-eiden, naar aanleiding van het overlijden van prof. dr. E. M. Meij ers, Donderdagmiddag om 4 uur, welke aanvankelijk in het Groot au ditorium van de Rijksuniversiteit te Leiden zou worden gehouden, blijkt zo'n grote belangstelling te bestaan, dat de zalen van het academisch ge bouw niet voldoende plaatsruimte bieden. Thans is besloten de her denking te doen houden in de Pie terskerk te Leiden. De herdenkings rede wordt uitgesproken door prof. mr. R. P. Cleveringa. WEEKEIND IN NOORDWIJKERHOUT. De leerlingen van de Mater Amabilis-school zijn op weekeind in Noordwijkerhout geweest. Een van de leidsters schrijft ons: Heerlijk, aan het einde van het cux-susjaar zo'n weekend uitwaaien in de duinen van Noordwijkerhout. Want wind was ex\ Juist die fikse bries zorgde voor een prima stem ming. Naast flinke wandelingen, sportiev0 spelletjes hand- en trefbal, hebben wij het werkelijk gepresteerd in windstille duinpannetjes van de zon te genieten. Het huishoudelijk gedeelte was pri ma voor elkaar! Hoe kan het ook an ders, als je een, twee of drie jaar een cursus op onze school hebt gevolgd. Eén verlangen leeft bij onze groep: zouden wij het volgend jaar in plaats van een weekend een hele week mo gen genieten van zon, zee en duinen? Gaan jullie dan ook mee?? HAZERSWOUDE AANRIJDING. Gistermox-gen vond ter hoogte van de koffietent van Zandvliet in de Groenendijk een ernstige aanrijding plaats tussen een motorfiets, welke bestuurd werd door de heer G. v. Veen van het benzinestation Purfina in de Gx-oenendijk. Een bestelauto remde plotseling af en de motorfiets kon niet meer tijdig tot stilstand ko men. De materiële schade was ern stig. De EHBO was spoedig Ier plaat se venals dokter Blaauwendraad. Het slachtoffer is met een schedelbasis- fractuur en een wond boven de ogen r.aar een ziekenhuis in Leiden ver voerd. NIEUWKOOP Zeilsport Zondag werden voor het eerst in dit seizoen weer onder linge zeilwedstrijden gehouden, die georganiseerd waren door de plaat selijke watersportvereniging „Noord- Zuid". Reeds eerder vastgestelde wedstrijden konden toen wegens on gunstige weersomstandigheden niet doorgan. Ook deze keer was de weersgesteldheid verre van ideaal. Er woedde namelijk een stoi'machti- ge wind uit het Zuidwesten met voor de zeilsiport zeer gevaarlijke uitschie ters. De meeste zeilers stonden dan ook weifelend aan de kant. Tenslot te werd er alleen in de 12 m2 Shar- peyklasse gestart. Na een zeer zware wedstrijd was het A. Rijnbeek die met „Straaljager" als eerste de fi nish passeerde, terwijl S. Vossen- berg tweede werd met „Sady". Minister Donker herdacht prof. Meijers in de Tweede Kamer Hem zocht de roem Na een korte herdenking van de dezer dagen plotseling overleden Ne derlandse rechtsgeleerde prof. mr. E. M. Meijers. door de voox-zitter der Tweede Kamer in de vei'gadering dier Kamer van hedenmiddag heeft de minister van Justitie, mr. L. A. Donker, een herdenkingsrede gehou den. De minister sprak als volgt: In de rijpheid van zijn leven, nog in zijn volle krachten, is uit zijn ge zin, uit het Nederlandse volk en uit de Nederlandse en internationale x-echtskundige wereld weggenomen px-ofessor mr. Eduard Maurits Meijers oud-hoogleraar aan de Rijksuniversi- teit te Leiden, aan wie in 1947 de koninklijke opdraóht ten deel viel tot het ontwerpen van een nieuw Burgerlijk Wetboek. Het is mij een behoefte namens de regering de gevoelens van diep mede leven ten opzichte van zijn weduwe en zijn kinderen tot uiting te bren gen. Hij zocht geen roem. Geheel onverwaclit is zijn heen gaan geschied. Geleerdheid en deugd worden door de dood niet gespaard. Beide kwaliteiten waren hem eigen yan nature, zo eigen en zo door hem in zichzelf en anderen ontwikkeld, dat zij zijn wezen bepaalden. De stille en bescheiden persoon, die hij was, zocht de roem niet, maar de roem zocht hem. In het Nederlandse rechtsleven was hij geworden tot de centrale figuur. Zijn hoogleraarsambt van ongeveer veertig jaren heeft xijke vriichten af geworpen. Van de rechtswetenschap wos hij, evenals van land en kroon, de nederige dienaar, immer schatten vergarend voor hen, die hij diende. Zijn betekenis voor de Nederlandse rechtspraktijk is zonder weerga. Op dc vorming van enige generaties van Nederlandse juristen heeft hij grote invloed uitgeoefend. Gegroeid in verdrukking Zijn naam zal verbonden blijven aan het nieuwe burgerlijk wetboek. Reeds vóór de tweede wex-eldoorlog liet hij over zulk een nieuw 'wetboek zijn gedachten gaan. Zijn ontslag als hoogleraar door dc Duitse bezetter op 18 November 1940 een ontslag dat indirect aanleiding gaf tot de sluiting van de Leidse universiteit zijn wegvoering naar Westex-bork en zijn deportatie naar Theresiensladt hebben de ontwikkeling van zijn ge dachten over dit grote werk niet in de weg kunnen staan. Als tijdelijk raadadviseur voor een nieuw bux*ger- lijk wetboek was hij hier in deze Ka mer het vorige jaar 's ministers rech terhand bij de behandeling van de vraagpunten. De conclusies, die daar op door deze Kamer zijn genomen, zullen de richting van het nieuwe wetboek bepalen. TER AAR Concert door Arti. In de grote veilinghal concerteerde „Arti" on der leiding van haar dirigent de heer Alex Muller uit Amsterdam. Het concert was voor iedereen gratis toe gankelijk., Talrijk waren de bezoe kers. Onder hen bevonden zich ech ter ook veel jeugdige personen die helaas de nodige stilte en aandacht nogal wat geweld aandeden. Zeer tot ergeimis van de serieuse muzieklief- hebbex's, en tot hinder van de muzi kanten, wiens geconcentreerd spelen zodoende wel zeer moeilijk werd ge maakt. Alllcieerst trad het tamboercorps „Do Kleine Staf" op. Het was een show-entree, waarbij hoornblazers en pijpers ook hun aandeel leverden. De heer C. A. Volgering, voorz. van Arti, sprak hierna een welkomst woord en zeide vervolgens, dat dit concert zijn aanleiding vond in het grote succes, dat Arti had weten te behalen op het Bondsconcours te Naaldwijk, n.l. in de eerste afd. Fan fare met 328 punten een le prijs cum laude. Spr. knoopte hieraan een pro pagandistisch woordje voor de ver eniging, die slechts haar taak zal kunnen blijven vervullen wanneer ieder de vereniging steun verleent. Daarna ving het concertprogram ma aan. Begonnen werd met het ver plichte en vrije werk, die op het con cours met zoveel succes waren uit gevoerd t.w. Petite Triptique van Jos Moerenhout en Phidias van Gus tave Cornez. Onder de bezielende leiding van de heer Muller hebben de muzikanten ook nu weer met overgave en toewijding gespeeld. Hoe jammer toch, dat het zo onrus tig was. Verder werden nog uitge voerd een walsje, het karakter stukje Heinzelmaennchens Wachtparade en de mars Levensvreugde van Ant v. Leest. Daaxma een korte taptoe, en het geheel werd besloten met de uit voering van de manoeuvre mars van Steny door het corps en de Kleine Staf te samen. Men beloonde de uit voerenden met een gul applaus. Voor de prestatie van Arti mogen we alle lof hebben. Over de gedra gingen van het jeugdige publiek mo gen we niet tevreden zijn. ZOETERWOUDE Op hef zangconcours uitgeschre ven door het Gem. Gasbedrijf te Den Haag behaalde de Zoeterwoudse zangvereniging „Santa Lucia" o.l.v. de heer F. Cappendijk in de derde afdeling de eerste prijs. Na de voltooiing van deze voor bereidende arbeid, die in de geschie denis van het wetboek de eerste mijlpaal zal blijven, heeft hij zich ge zet aan de opstelling van tekst en toelichting. Intussen ging hij voort met de taken, die hij op internatio naal juridisch gebied op zich geno men had. In internationale werk zaamheid vond hij de rust en het evenwicht, dat hij nodig had om een nationaal wetboek op te stellen, dat aan ervaring elders was getoetst. Dood verijdelde benoeming. De helft van het ontwerp voor het nieuwe wetboek is door hem vol tooid. Aan de hand daarvan zijn een zestal wetsontwei-pen opgesteld. Twee dagen voor zijn heengaan is de koninklijke machtiging gevraagd om bij de Raad van State de overwe ging van deze wetsontwerpen aan hangig te maken. De tekst van een ontwerp van een koninklijk besluit lag gereed, waar bij hij zou worden aangewezen als commissaris, bedoeld bij artikel 120, tweede lid, der grondwet, met de op dracht de minister van justitie bij te staan bij het behandelen in de vergadering der Staten-Generaal van deze ontwerpen van wet en van die, welke nog zouden volgen. Taak goeddeels gei-eed. Van het werk van het nieuwe wet boek heeft hij het bouwplan gege ven. Van vijf verdiepingen heeft hij de bouw tot in bijzonderheden be schreven. Voor het verdere gedeelte van het bouwwerk ligt, mede door hem gevoi'md, de stof voor een groot gedeelte klaar. Het is hem niet beschoren geweest bij de opening van het bouwwerk voor het Nederlandse volk te staan als de schepper ervan. Tot het voltooiien van zijn levens werk zullen anderen geroepen moe ten worden. Zij zullen dc beschik bare bouwstof bijeen moeten garen en de nog niet beschikbare moeten aanvoeren. De voleinding van deze taak zal de grootste eer zijn, welke het Nederlandse volk aan zijn nage dachtenis kan bewijzen. Uw eigen belang, Uw buurman's belang, gemeenschapszin. Bureau B.B. Langebrug 56. tel. 30441 Marktberichten ROTTERDAM. 29 Juni. Vee. Aanvoer: 3637. Vette koeien 400, ge- bruiksvee 822 (454), vette kalveren 120, graskalveren 230 (135), nuchte re kalveren 710, varkens 191, biggen 251, paarden 146, veulens 61, schapen 119, weidelammeren 556, geiten 31. Vette koeien 284-—304 274—284, 224 264, vette kalveren 250260 230 240 1 90210, graskalveren 440 340 230, nucht. kalveren 58 50 45, biggen 70 60 40, slachtpaarden 200 190 180, veulens 130 110 90, wéidelammexen 80. 60 50, kalfkoeien 1150 975 875, melkkoeien 1150 975 875( varekoeien 825, 73(6 600, vaarzen 850 700 575, pin ken 580 480 370. Vette koeien aanvoer kleiner, handel traag, prijzen als giste ren, prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer als vorige week handel kalm, prijzen onvzranderd. Graskalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveran derd, nucht. kalveren aanvoer korter, handel vlot, prijzen stijgend. Biggen aanvoer groter, handel redelijk, prij zen beste soorten wat stijver in prijs verder onveranderd. Slachtpaax-dèn aanvoer als vorige week, handel lui. prijzen constant. Veulens aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Schapen aanvoer iets meer, handel goed, prijzen prijshou dend. Weidelammeren aanvoer als vorige week. handel kalm, prijzen prijhoudend. Melkkoeien aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen prijs houdend Varekoeien aanvoer matig, handel redelijk, prijzen iets stijver. Vaarzen aanvoer gewoon, handel stil. prijzen vooral niet lager. Pinken aan voer gewoon, handel stil, prijzen vooral niet lager. LEIDEN, 29 Juni. Vette Varkens. Aanvoer 281 vette varkens. Note ring: Zware 1.92—1.95, Slagersvar kens 1.941.97, Zouters geen no tering, Zeugen 1.75—1.79. Handel vlot. Enkele beste 1 ct. boven note ring. 12 Nuchtere kalveien. BODEGRAVEN, 29 Juni. Kaas. Aangevoerd 229 partijen, le soort 2,08—2.14, 2e soort 22.07, extra 2.40. Handel kalm. TER AAR, 28 Juni. Groente. Peulen 2.908.80; doppers 3.10 4.40; capdoppers 3.20—4.40; witte capcijners 4.90; blauwschokkers 4.90; tuinbonen f 1.902.55; kas- snijbonen 14.7017.00; idem B. 10.60—14.20; i dem stek f 6.10— 9.90; stamprincessenbonen 17.20 19.80. alles per 10 kg. Tomaten A 951.10 ct; idem B. 95 ct„ idem C. 8595 ct., andijvie 614 ct., poste lein 1618 ct.. nieuwe aardappelen 1720 ct., jdem kriel 1013 ct., was- peen 2426 ct., rabarber 8—9 ct. spitskool 16 ct., prei 15 ct. alles per kg. Augurken ongesorteerd 3052 ct., idem E. 23 ct. per kg„ sla 2.50 3.10, bloemkool A. 3356 ct. idem B. 23—31 ct. idem C. 21—17 idem stek 814 ct.. komkommers 1325 ct. alles per stuk, bospeen 1931 ct., bosuien 1213 ct. bossjalotten 3 ct. boskroten 810 ct. sedlerij 2 ct. al les per bos, aardbeien 3055 ct. per doosje, aardbeiden 1.902.30 per slof. VINKEVEEN, 28 Juni Groente. Kassnij bonen 1.481.60; Peulen 43 81 ct., Doppers 3147 ct., Capdop pers 3761 ct., Tuinbonen 1926 ct., Waspeen 1821 ct., Tomaten 68- 1.00 ct., Andijvie 916 ct., Postelein 1015 ct., Spinazie 31 ct. per k.g. Aai-beien 6585 ct. per pond; Bloem kool 951 ct., Komkommers 1026 ct., Sla 2 y74 ct. per stuk; Peen 19 35 ct. per bos.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3