Omgeving „St. Paschalis" is zijn voorzitter waard Joego Slavisch Rode Kruisteam toonde belangstelling UIT IEIDENPERSONEN IN EN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN MAANDAG 28 JUNI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 Klinkende viering van het 25-jarig jubileum J. P. v. d. Holst gehuldigd Nog niet zo lang geleden heeft de R.K. Bond van Melkhandelaren „St. Paohalis" zijn veertigjarig bestaan gevierd. D'e bond zet het feestelijk gedenken nog even voort. Gisteren werd op een zeer geanimeerde, maar ook stijlvolle wijze het feit herdacht, dat de voorzitter, de heer J. P. van der Holst, 25 jaar geleden de voor zittershamer in handen nam. Alle ge tuigenissen op deze dag afgelegd be wijzen, dat hij op zeer kundige wijze dit voorzitterschap heeft gevoerd en nog voeren zal ,naar gehoopt werd) tot in lengte van dagen. Dat „St. Pachalis" een voorz. als de heer Van der Holst waard is wordt direct duidelijk als men het welge vulde programma van deze dag te zijner ere beziet. Een viering van een 25-jarig voorzitterschap is dan ook geen alledaags feest. 's Morgens om 10 uur waren alle leden van de bond en vele belang stellenden in de kapel van het St. Liduinahuis aan de Zoeterwoudse Singel bijeen voor het bijwonen van de H. Mis, die werd opgedragen door de geestelijk adviseur van de bond, pater F. J. Versteeg, o.f.m. De geestelijk adviseur hield ook een korte predikatie, waarin hij de organisatie, waarvan in het Bis schoppelijk Mandement sprake is van toepassing 'bracht op de jubilerende voorzitter, die immers 25 jaar gele den al het belang van organisatie heeft ingezien en al deze jaren door zijn kundige leiding heeft bevorderd. Na de H. Mis volgde een ontbijt in een gezellige, vrolijke sfeer, welke nog werd geaccentueerd door piano spel van mej. Van Mil, de dochter van een van de leden van de bond. Woorden van hulde. Nadat het ontbijt verorberd was, stond allereerst de vice-voorzitter, de heer P. Janson, op om zijn voor zitter te huldigen voor de activiteit, welke 'hij in de afgelopen 25s jaren heeft ontplooid. In die hulde betrok hij ook mevr. Van der Hólst, die ook vele uren afwezigheid van haar echt genoot aan het belang van de bond heeft moeten offeren. Het geschenk dat hij de feesteling namens het bestuur overhandigde was een leeslamp met een daarbij toepasselijke oorkonde. Namens de leden sprak de heer S. J. van Egmond. Hij schilderde in felle kleuren de slechte toestand in de melkhandel een kwart eeuw geleden. Inmiddels zijn daarin heel wat ver beteringen gekomen, aldus spr. Hier in heeft ook de heer Van der Holst een belangrijk aandeel gehad. Na mens de leden overhandigde hij een fauteuil met een darabij passende rooktafel. De heer C. H. Heuft, voorzitter van de landelijke bond van R.K. Melkhandelaren, herinnerde onder meer aan de vele verdiensten van de heer Van der Holst voor de bond in de elf jaar, dat hij tweede voorzitter vari de landelijke bond is geweest. Een blijvend aandenken aan deze dag, werd de heer Van der Holst door het 'hoofdbestuur toegezegd. Namens de N.R.K.M. sprak de heer J. L. J. Lamibermont. Hij roemde de heer Van der Holst om zijn vele ver diensten ook als afgevaardigde van de R.K. Melkhandelaren in het N.R. K.M.-bestuur. Namens de vereniging schonk de hij de voorzitter een asbak met inscriptie. Aan het slot van deze huldiging sprak de heer Van der Holst een dankwoord, waarin hij uiting gaf aan zijn gröte ontroering bij al deze blijken van innig medeleven, bij alle goede wensen en de vele geschen ken. Hij verbond daaraan de wens dat het hem gegeven zou zijn nog vele jaren actief werkzaam te zijn. Bij de H. Mis en het ontbijt wa ren onder meer nog aanwezig: di recteuren v. d. standaardisatiebedrij- ven in Leiden, het dagelijks bestuur van de N.K.R.M. en het dagelijks be stuur van de Landelijke bond van R.K. Melkhandelaren. Pater E. Commandeur, o.f.m., de geestelijk adviseur van de landelijke bond, stuurde met bericht van ver hindering en een felicitatie schrijven, evenals de heer F. de Hossön, de diocesaan voorzitter van de N.R.K.M. Druk bezochte receptie. Velen maakten tijdens de receptie tus sen 1 en 2 uur, in de Jacoba-zaal TOELATENGS-EXAMEN GEMEENTELIJKE H.B.S. Geslaagd voor het toelatingsexa men voor de le klas Gemeentelijke H.B.S. 5-j. cursus: J. Boon, R. J. Bragaar, F. J. v. d. Broeke, J. Broes- ma, P. Burgers, Marianne van Doorn, T. Eernstman, L. Erades, G. J. Ezen- dam, B. van Gellecum, J. B. Grand- jean, K. L. Ilagemans, J. C. Hen- sen, C. J. Herweijer. P. J. Heijkoop, P. Hillebrandt, W. J. van den Ho ven, W. J. de Jong, J. A. L. Kenter, L. A. Knegtel, H. A. Koemans, W. Komdeur, E. Köper. J. J. Kraak, J. Kwestro, H. R. de Lange, J. J. van der Lelie, C. P. Matze, Reggy Meijler, N. J. Moonen, H. D. de Nie, L. F. Noorderraaf. S. J. Overmeer. Noor tje le Pair, Ellen Plesman, H. L. E. v. d. Reyden, C. Rijnsburger, A. V. E. Slangen, A. van Staden, W. V. Steevensz, J. J. G. S. Taconis, A. P. B. Uiterwijk Winkel, WiMeke Veer man, G. H. Versluis, J. de Vink, T. Walraven. J. van Weizen, W. B. J. Westerveld, J. A. Willemsen. Marjan Wildschut, W. F. van Wijk. Chr. Wendt. van de Burcht van de gelegenheid gebruik om hun waardering voor het werk van de heer Van der Holst met een handdruk en felecita- tie aan hem, zijn vrouw en kinderen kenbaar te maken. Daar waren on dermeer, naast de bij H. Mis en ont bijt reeds genoemde aanwezigen de heer J. v. d. Kloot, namens de di verse organisaties in de Leidse Melkhandel, de heer Goslinga, na mens het standaardisatiebedrijf ..De Hoop" te Katwijk, de heren Spie- rings en Schmidt, resp. voorzitter en secretaris van de R.K. Transport- bond. Van de zusterorganisaties „Eensge zindheid zij ons Doel" en „Een dracht maakt Macht" waren er schriftelijke felicitaties met als stof felijk blijk van waardering kistjes si garen. Opi 8 uur 's avonds begon de ge zellige avond. Eigen leden voerden een gezellige klucht ten tonele: waarbij de heer „Pump als vrouw alleen" fungeerde. Zeven tonelisten hebben drie kwar tier lang voor een gezond schudden van de lever van de aanwezigen ge zorgd. Geraldini, universeel artist, en zijn partner Johnny Reen, accordeonist en pianist hebben de stemming tot een hoogtepunt opgevoerd. Grote bewon dering oogste Geraldini met zijn te- lepatisohe experimenten, waarin hij aan de hand van voorwerpen van de eigenaars vele treffende onthullingen deed. Het gezelschap bleef tot ruim twee uur in de nacht gezellig bij een. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Kerkelijk Voor bereidend examen de heer M. v. d. Bosch te Den Haag; candidaatsexa- men geneeskunde de dames T. Bak hoven te R'dam, J. C. Barones van der Feltz te Amsterdam. O. Kok te Den Haag. E. Mans te Den Haag. A. F. Manusama te Leiden, G. Paulen te Treebeek en de heren H. R. Ansingh te Den Haag, J. de Beij te Voorburg, J. F. Goedbloed te Den Haag, Tj. E. Halbqrtsma te Den Haag, G. H. M; Landman te Voorburg, C. Z. Salomé te Kortgene, C. C. Verhage te Mid delburg, H. v. d. Wal te Leiden, H. E. der Weduwen te Delft en W. S. M. van Wisse te Voorschoten; doctoraal examen geneeskunde de heren R. Brouwer te Den Plaag, D. Frowein te Zandvoort, G. Hofman te Vlaardin- gen, H. A. Reterink te Leiden, W. Schaling te Rotterdam en PI. J. Schreurs te Heemstede; arts-examen le gedeelte de dames J. M. van Meel te Den Haag, M. van der Vlis te Vlaardingen en de heren E. M. Bol te Gouda, R. H. Fisscher te De Bilt en J. B. Wilterdink te Leiden; voor het artsexamen 2e gedeelte de heren P. D. Bakker te Velsen, P. R. Bakker te Den Haag, A. Hack te Leiden en T. van Strien te Leiden. PROF. DR. MEUERS WORDT IN LEIDEN HERDACHT. Donderdagmiddag a.s. om vier uur zal in het groot Auditorium van de Rijksuniversiteit een herdenkings plechtigheid worden gehouden naar aanleiding van het overlijden van prof. dr E. M. Meyers. De herdenkingsrede wordt uitge sproken door prof. mr. R. P. Cleve- ringa. De plechtigheid kan door alle oud leerlingen van prof. Meyers worden bijgewoond. RAMPOEFENING IN BURGEMEESTERSWIJK Zaterdagmiddag werd in de Burge meesterswijk een grote Rode Kruis oefening gehouden, waaraan colonnes uit de districten Leiden en Den Haag deelnamen. Bij deze oefening de tweede binnen korte tijd werd van de veronderstelling uitgegaan, dat het Zuid-Oostelijk deel van de stad getroffen was door een bombarde ment. De samenstellers van deze oefe ning waren er van uitgegaan, dat dit, in tegenstelling met de vorige, een z.g. stafoefening was, waarbij geen eerste hulp werd verleend, zodat de oefening begon in het stadium, dat E.H.B.O. reeds was verleend. Het hoofdmotief was de selectie van de gewonden naar de urgentie van afvoer. 250 „gewonden". Nadat de gewondennesten waren afgezocht werden de „gewonden" in totaal bleken dit er ongeveer 250 te zijn voor het merendeel overge bracht naar enkele inderhaast opge-1 stelde Rode Kruis-tenten, ingericht door de Medische Mobiele Eenheid van de afdeling Den Haag, vanwaar zij hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis. Leider van dit team is dr. Reja Dusan. voorzitter van de com missie Volksgezondheid van het hoofdbestuur van het Rode Kruis in Joego-Slavië. Voorts bestond dit ge zelschap uit waarnemers uit Kroatië. Macedonië, Montenegro en Bosnië. Verder waren o.m. aanwezig overste Meulman van het H.B. van het Ned. Rode Kruis, bestuursleden van de af deling Leiden, Den Haag, Rijswijk, Noordwijk en Wassenaar van het Ro de Kruis, kapitein Posthuma als ver tegenwoordiger van de garnizoens commandant, de commandant van de Brandweer, de heer S. W. Hage- doorn, de heer De Bloeme als verte genwoordiger van de kringcommissa ris in Zuid-Holland van het Rode Kruis en de hoofdinspecteur van het Rode Kruis, de heer Van Blitterswijk. Eerst tegen 7 uur was deze om vangrijke oefening afgelopen. BONDSCONGRES R.K. BLINDENBOND. Op Dinsdag 6 Juli a.s. houdt de R.K. Blindenbond „St. Odilia" zijn ij na een eerste behandeling werden i j aarlij kse bondscongres te Leiden, ivercebracht naar ziekenhuizen te t-,.-x overgebracht naar ziekenhuizen te Utrecht en omgeving. Dit laatste ge- schiedde echter maar denkbeeldig. Stond het eerste gedeelte van deze j oefening o.l.v. dokter H. P. Veldhuy- zen, na aankomst van de Rode Kruis- j colonne uit Den Haag werd deze taak overgenomen door dokter J. de Rui ter, districtscommandant van het Ro ds: Kruis uit 's-Gravenhage. Te oor delen naar de mening van de diverse artsen/waarnemers is deze oefening, waaruit men uiteraard voor de toe komst lering kon trekken, uitstekend Dit congres, waarvoor veel autori teiten worden uitgenodigd, is voor de blinden van zeer veel waarde. Uit het gehele land komen de blinden dan ook naar dit congres. De vergadering wordt gehouden in hotel „De Burcht" in de Burcht- steeg. WIE HEEFT DIE AANRIJDING GEZIEN? De commissaris van politie te Lei- Toelatingsexamens R.K. Lycea „St. Bonaventura' Van de 123 candidatcn voor het toelatingsexamen van het R.K. Ly ceum „St. Bonaventura" werden de volgende 98 candidaten toegelaten: W. Adriaanse, Leiden; H. Alkema de, Noordwijk; G. Arnoldus, Oegst- geest; L. Bakkers, Wassenaar; R. van Barten, Leiderdorp; J. van den Berg, Noordwijk; H. Blom, Leiderdorp; W. Blom, Leiderdorp; K. van den Bosch Leiden; R. Bunnik, Wassenaar; W. Duynisveld, Voorschoten; D. Els- geest, Oegstgeest; H. Everstijn, Voor schoten: Wf Flapper, Roelof arends veen; K. Fnjters, Sassenheim; H. de Graaf. Leimuiden; L. de Graaf, Lei den; H. Gubbens, Leiden; E. 't Hart, Leiden; G. Hoogeveen, Oegstgeest; L. Hoogeveen, Noordwijk; W. van Hoorn, Leiden; G. Hotze, Leiden; M. van Hulzen, Voorschoten; H. Jansen Noordwijk; A. de Jong, Leiden; H. Kagie, Leiden; W. Kerchoff, Oegst geest; T. Kohlbeck, Leiden; T. Koo ien, Oegstgeest; I. Konings, Wasse naar; Th. Korenhoff, Leiden; H. Kor- tekaas, Warmond; N. Kouwenhoven, Leidschendam; J. van der Kraan, Zoetermeer; L. Kret, Noordwijk; L. Kretzcmar. Leiden; H. de Kruyf, Oegstgeest; J Lampe, Wassenaar; Fr. Lardenoye, Voorschoten; W. Laurs, Voorschoten; F. Lausberg, Wasse naar; H. Leijer, Wassenaar; H. Lou- rier, Wassenaar; N. Meiman, Leiden; V. Meijer, Leiden; P. Mingers, Voor schoten; P. Moons, Zoeterwoude; Fr. van Muizenberg, Leidschendam; B. Muusers, Zoeterwoude; A. Pieterse, Zoeterwoude; L. Pommée, Leiden; H. Pont, Leiden; H. de Rooy, Leiden; W. Rosdorff, Leiden, P. Rotteveel, Rij.p- wetering; G. van Ruiten, Leiden; S. van Ruiten, Roelofarendsveen; K. de Ruyter, Noordwijk; H. van Rijn, Sas senheim; B. Schenk, Leiden; D. van Schie, Leiden; W. Schuur, Zoeter woude; B. Sleumer, Leiden; H. Smeets, Wassenaar; G. van Spaan donk, Leiden; S. Stolwijk, Leiden; A. v. Suchtelen v. d. Haare, Oegst geest; F. Tonino, Voorschoten; L. Uljee, Oud-Ade; N. v. d. Vaart, Lei den; V. Verboom, Oegstgeest; T. Ver hoeven, Leiden; Th. Vermeij, Rijip- wetering; T. Vink, Oegstgeest; H. Vogelaar, Zoeterwoude; R. Vogelaar, Voorschoten; J. Vreeburg, Leiden; Fr. Walenkamp, Warmond; P. Wa lenkamp, Leiden; H. Wasser, Katwijk J, Wassing, Leiden; P. de Wit, Zoe termeer; K. van der Zalm, Warmond G. Zwartelé, Rijp wetering; P. Duy nisveld, Zoetermeer; J. Vreeswijk, Alphen a. d. Rijn; W. de Haas, Lei den; W. Driessen, Sassenheim; L. Lafeber, Sassenheim; P. v. d. Lans, Voorhout; J. van der Geest, Sassen heim; J. Kampert, Sassenheim; J. v. Ulden, Leiden; A. van der Meer, Sassenheim; A. Rotteveel, Sassen heim; J. Haakman, Wassenaar; P. Versteeg, Voorburg. Van 14 candidaten wordt een her examen afgenomen. 11 candidaten zijn afgewezen. „St. Agnes" Voor het toelatingsexamen van het St. Agnes-Lyceum zijn de volgende 65 candidaten geslaagd: Riet Ahsmann, Tiny Bouter, Nel v. Brussel, Ria Creijghton; Annemarie Fetz; Cobie Haasnoot; Ineke v d. Heijden; Ans Kok; Ria Kleine, Leny Kriek; Thea Nieman; Conny v. Om men; Ans je Piscaer; Annemieke Voorschoten; Joke Ju ff ermans. Sas senheim; José Keijzer, Sassenheim; "Marianne Koeleman, Rijnsburg; Mie- ke Kortmann, Zoeterwoude; Resi Kousemaeker, Wassenaar; Godelieve Landman, Voorburg; Jule v d. Maat, Oegstgeest; Maria Meewisse, Leid schendam; Marga Meijer, Wassenaar; Ada v. Noort, Noordwijkerhout; Joke v. d. Poel, Leiderdorp; Marianne v. de Poel, Leiderdorp; Monique Potjes Voorburg; Treesje Ronkes, Sassen heim; Trees Roeleveld, Noordwijk; Maria Schumacher, Noordwijk; Stel la Smit, Oegstgeest; Gemma Streep, Wassenaar; Marijke Stroebei, Wasse naar; Ank v Tilburg, Nieuwe Wete ring; Ria Verkleij, Hazerswoude; Monique v. d. Ven. Wassenaar; Ria Wesseling, Sassenheim; Vera Willems Oegstgeest: Thea Willemsen, War mond: Coby v. Wissen, Warmond; Agatha Witteman Oegstgeest; Jacque line v. Woensel, Wassenaar. Herexamen: 6 candidaten; Afge wezen: 4 candidaten. TOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM. Tot de eerste klasse van het Gym nasium a. d. Fruinlaan alhier zijn toegelaten: Kees Berg, Marijke Bosch, Margreetje van Dorp, Harm Drewes, Dorine Duyverman, Gerrit Flim, Floris Herfst, Adriaan Hoelen, Alida de Jong, Evelien Kleyngeld, Ineke de Knecht, Rosemarie Konings berger, Wim Leenen, Lenie Mussert, Henk Nijeboer, Jan Oosterhoff, Jik- ke Schouten, Johannes T. Ubbink, Dirk Verhey van Wijk, Suus Ver- hoekx, Ria Verhoogt, Sera Vreden, Jannie van Borssum Waalkes,, Ansje de Wilde, Jacoba L. Gosses, allen te Leiden. Jan Brouwer, Gege Callen- bacht, Govert Deketh, Gerard van Dorp. Floris van Ginkel, Beatrix Scheffer. Marbeth Beukema Toe Wa ter, allen te Oegstgeest. Hanneke Blindenbacsh, Loeske Korthals, Rik Meijer, Nelleke Turion, allen te Voorschoten. Hetty de Bruijne, Wim Huizinga, Willem Storm van Leeu wen, Greetje Werner, Niek de Wolf, allen te Leidedorp. Wietske Haarss- ma te Warmond. Annemargriet de Jong te Zoeterwoude. Rientje de Nie, te Kaag (post Abbenes) Nena Oost hoek te Alphen a. d. Rijn. Annema rie Uhlenbeck te Voorhout. Piet de Graaf te Noordwijk. Floor van der Wind te Aarlanderveen. JEeidw Hatia Wegens het bereiken van de 65- jarige leeftijd heeft Zaterdag jl. de heer G. de Mey, nachtwaker aan de Stedelijke Lichtfabrieken afscheid genomen. In de directiekamer werd hem op waarderende wijze herinnerd aan de stipte wijze van dienstvervulling en hem namens het gemeentebestuur door de directie hartelijk dank ge bracht en de beste wensen voor zijn gezondheid in de toekomst uitge sproken. Ook zijn directe chef sprak zich waarderend uit. Namens het gehele personeel werd door afgevaar digden der personeelvereniging een herinneringsgeschenk aangebo tri. Het was een gelukkig weekend voor Leiden. Drie prijzen vielen de Sleutelstad ten deel. Allereerst be haalde het mannenkoor van gemeen tewerken Leiden, (dirigent de heer H. J. Barentsen). Zaterdag op het na tionaal zangconcours te Haaksbergen Burgerlijke Stand Geboren: Carel Jan Jozef Maria, zn van P. J. Stokker en D. B. M. Linders, Cornelis Hendrik Jan Wil lem. zn van C. G. M. v. Eedcn en H. Smit; Hendrikus zn van J. v. Zuuk en C. Plakmeijer; Richard Jan. zn van J. W. Harkink en M. M. Polder man; Clasina Jannejet, dr van H. C. Hoogeveen en A. Martens; Maria dr. van N. van Rijn en W. de Mol; Elisa beth Francisca dr van F. A. Neve en E. J. v. Hulsel. Overleden: N. v. Tonderen, huis vrouw van Ringrose 38 jr; A. Klein, man 60 jr. en verzet zich met alle middelen en naar middeleeuwse trant met het laatste middel verkoop van zijn ziel aan de duivel tot zijn eigen ondergang, totdat Geerten's liefde hem op het laatste ogenblik redt. Dit spel is niet gemakkelijk. In de tekst zit veel dialoog cn weinig actie, doch het is bewonderenswaar dig hoe de leerlingen van de M. M. S. dit spel ten tonele hebben gebracht. De meisjes stonden daarbij nog voor de moeilijkheid om verschillende rollen in travestie te spelen, Vrijdagavond en Zondagavond wer den opvoeringen gegeven voor de ouders van de leerlingen. Zr. Jucun- da, de directrice van de M. M. S., sprak een woord van welkom en sprak op het einde een woord van dank voor de betoonde belangstel ling. De regie berustte bij mej. van Mac- kelenberg. Verschillende rollen wer den door de meisjes uitstekend ten tonele gébracht. Geerten liet sereen en edel spel zien en viel op door haar beheerste spel. De rol van Siegfried werd gaaf gebracht, haar West-In disch accent deed soms geestig aan. De rol van de Troubadour was opval lend en werd uitstekend ten tonele gebracht. Zij maakte vooral het 2de bedrijf boeiend door de volmaakte weergave. Ook de overige rollen wa ren bij de kleine actrices in goede handen. Zij speelden hun rol op ver dienstelijke manier. AANKOOP GRONDEN VOOR DE STICHTING VAN EEN SPORT- TERREINENCOMPLEX. Herhaaldelijk zijn al pogingen in het werk gesteld om gronden te ver krijgen voor de stichting van een sportterreinencomplex. De plannen de gronden rondom Adegeest kunnen niet gerealiseerd worden. In overleg met de ontwerper voor het uitbrei dingsplan is daarop de mogelijkheid bezien om te komen tot de stichting van een sportterreinencomplex an nex zwembad op de gronden, welke gelegen zijn in het complex Oranje polder tussen de Juliana van Stol berglaan en de spoorbaan 's-Graven- hageLeiden en toebehorende aan W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye en de erven J. Roden burg. Bij bestudering is gebleken dat mogelijk is op deze gronden een com plex tot stand te brengen van 4 vel den annex zwembad dan wel een complex van in totaal 6 velden. Of schoon het plan nog niet in een zo danig stadium is gekomen, dat ter zake een afgerond voorstel kan wor den gedaan, hebben B. en W. ge meend, toch reeds contact tc moeten opnemen met de desbetreffende eige naren omtrent de aankoop van de benodigde grond. Baron Schimmel penninck van der Oye bleek in be ginsel wel bereid tot medewerking mits het gehele aan hem toebehoren de terrein door de gemeente zou wor den aangekocht. De eigenaar is be reid deze gronden af te staan voor de prijs van 67.718.vrij van pacht. een eerste prijs in de le afdeling met Pompe; Marianne v. Ulden; Liesbeth j 325 punten. v. Ulden; Joke v. d. Stok, allen uit j Dan is er bij de Zaterdag jl. ge- Leiden; en Corry Baars, Abbenes; I houden Radio-wedstrijd voor Jeugd-1 De prijs per ni2 komt dus op nog Gemma Bakker, Voorburg; Ludie I E.H.B.O. door de afd. Leiden de eer- fieen per m2. Zoals vermeld is Boekraad, Leidschendam; Magda J ste prijs behaald. I in de aan te kopen grond een op- Bruins, Voorburg; Goesje Buve, Den De jeugdploeg bestond uit de meis-pervlakte van 2y, h a. begrepen, dat Haag; Irene Bijloos, Voorburg; Ma-jes en jongens: Marian van Latum, onder de hoogspanningsleiding is ge- rijke van Oleef Oegstgeest; Tiny Cor- Rita van Latum, Ludy van der Meer, 1 den verzoekt de personen, die getui- imelissen, Wassenaar; Joke v. Eeuwijk l Nico Alberts, Hans van Meegen, Pe- ge waren van een verkeersongeval /Noordwijk; Thea v. Elburg, Warmond j ter Nagtegaal. Leidster van de ploeg I 12 Juni jl. om omstreeks 15.30 uur i José Elshof, Oegstgeest; Corry Fia-i was mej. W. P. M. Pleij. j op de Morspoortbrug te Leiden, zich nen, Leiderdorp; Maddy Fortanier, j Tenslotte behaalde onze plaalsge- Onder de velen, die deze middag te melden aan het 'bureau van politie Voorschoten; Cansi Geraedts, War- i noot M. van Noort op de te Apei- Buitenlandse belangstelling. legen. Deze grond kan worden be stemd als recreatiegebied, waarbij o.a. wordt gedacht aan een vijver en een wandelpad. De onderhandelingen met de erven Rodenburg zijn j met groot interesse de oefening volg-1 afd. Verkeer, Zonneveldstraat 10 tel mond; Thea Gouverneur, Sassen- den, bevond zich o.m. een Joeg6-Sla- Leiden. Bedoeld ongeval werd ver-jheim; Nellie de Groot, Hazerswoude; visch Rode Kruisteam, dat momenteel: oorzaakt door dat de bumper van j Els Herkströter, Voorschoten; Olga een rondreis door Europa maakt en! een auto in het voorwiel van een v. Hulsen, Voorschoten; Ilse v. d. deze dagen de gast is van het rijwiel haakte. 1 Hijde, Wassenaar; Elsje Jong, Gevestigd in dc week van 21 tot en met 26 Juni: N. SolleveldDe Bruin, Boerhaavelaan 2; J. C. van BaakDe Bruijn. Houtlaan 10; H. van de Wal— Buts. Salvatorshof 8; M. Z. Pieters— Cohen. Hoflaan 135: A. den Dikken en fam.. arts, Kanaalweg 81: E. A. van Dis- hoeck. Rijnsb.weg 2; C. van Dongen, Tasmanstr. 70; J. Dreef, kantoorbedien de, Haagweg 52; K. Efdé, dienstbode, Transvaalhof 2; J. O. van Gelder, For- mosastraat 30a; J. T. W. Gras, matroos III KM. Lijsterstr. 32; A. C. Groothoff. ingenieur. Oude Singel 242; T. van den Haak, De L. de Kantcrstr. 2; J. van Ham, Zoeterw.singel 106; G. E. van dei- Hoeven. J. de Wittstr. 2; T. Jansen, lood- gieter/electr., Noordeinde 2a; T. M. Kloosterman, Rapenburg 121: H. C. E. Kioprogge, schrijver Min. v. Mar., Lam- menSchansweg 61; C. A. Mesman. Noord- eindsplein 2B; H. P. T. Moll, stoker III KM, Driftstr. 33a: E. Oom en fam., igarenwinkelier, Cobetstr. 91; G. J. Ploos van Amstel, Witte Singel 8; E. de Raad, Noordeindsplein 4a; J. A. Raaij- makers, hulp in de huish., Doezastr. 43; M. J. Rabelink, Rijnsb.weg 88; G. J Schriever, uitzetter wegenbouw, Pieters- kerkchoorsteeg 24; J. Schut, los werk man. Coornh.str. 42; M. Y. Tchang, kok. Oude Rijn 15; H. Terwee, Hooigracht 86a: W. Terwee, Hooigracht 86a: J. H. Teske. landbouwer. Oude Rijn 24a; W. van Teutem en fam.,boekhouder, Ka naalweg 95: A. M. T, van Thiel. kleu terleidster, H. Rijndijk 165; M. E. Ku- perusVenus en fam., Kanaalweg 98; M. Verloop, Rijnsb.weg 157; J. H. Vis ser. Plantage 7; J. M. Pijpers—Weil, H. Rijndijk 171; A. Wink, korporaal, Irene- straat 15; A. J. de Wit, pluimveehouder, Hoflaan 115; M. A. Wolters, sergeant KL. Morsstr. 62-64; G. C. ten Wolthuis. Rijnsb.weg 50; D. van Woudenberg. Soembastr. 72; P. Zwanenburg en fam.. arts, Witte Singel 29. Vertrokken in de week van 21 tot en met 26 Juni: L. C. Affourtit. oBerh.laan 9 Leiderdorp, Burg. Brugplein 8; A. Ba- rendse, Akkerhof 23. Amsterdam, Hunze- straat 43 1; G. P. Bax. L. Rijndijk 66, Dordrecht. Verhulststr. 60; C. Bekkering en fam.. Mauritsstr. 16. Voorburg. Van Alphenstr. 24; M. J. van Beurden. Haar- lemmerstr. 283, Utrecht, Amsterd.str.- weg 6; J. Blommers. Cobetstr. 64. "s Gra- venhage, Loosduinsekade 548; I. C. Bout kan, v. d. Tasstr. 8, Wassenaar. Prinsen- weg 45; M. E. J. Brand, Noordeinde 50, Heerlen, Molenberglaan 110; L. A. van Brero en fam., Volmolengracht 4. Sas senheim. Menneweg 22; S. C. Schreuder- der—v. Brero, Volmolengracht 4. Sassen heim, Menneweg 22; J. F. van den Broek. De Goejestr. 30, 's Gravenhage. Ketel straat 4; M. F. Devilee, Cosijnstr. 20, Veenendaal, Kerkewijk 132; S. Dros en fam., Hooigracht 30, Zuid Afrika; L. E. Elhorst, Hogewoerd 62, Bloemendaal, Westerlaan 23; C. Lulofs—v. Eijkelen- burg en fam.. Zoeterw.singel 99, 's Gra venhage. Doedijnstr. IK; G .M. Fukkink, Vreewijkstr. 13, 's Gravenhage. J. van Oldenb.veltlaan 37; H. P. A. Goddijn en fam., W. Singel 55. Voorschoten. Hofweg 33; E. L. Gonsalves, Stadh.laan 34, Heer len, R. de Beerenbroucklaan 47; T. Bonte—Groeneveld, Maredijk 55. Hee renveen, Rietvinkstr. 3; J. C. Heidema, Brederostr. 9, India; A. G. v. d. Heiden. Hooigracht 15, Hazerswoude, Rijndijk 82; J. H. Hellendoorn, Pioenstr. 25a, Hille- gom, Havenstr. 27; T. G. Groenendijk— Hesdal. Pietersk.hof 34, Oegstgeest, To- renveltstraat 24; J. Hoekstra, Noord einde 2a, Heerlen, Kloosterkoolhof 56; P. C. 't Hooft, Breestr. 70, Alkmaar, Nassaulaan 49; W. van Houwelingen, Haarl.str. 216, Hazerswoude, Voorweg 97; A. Luijsterburg—Hunold, v. d. Hoe- venstraat 9, Oegstgeest, Geversstr. 63; C. E. J. Jamin. Fagelstr. 55. Rotterdam, 's Gravend.wal 13; A. A. Jellema en fam., O. Vest 87a, Zutphen, Schimmelpen- nincklaan 17; A. C. Kappeteijn, Doeza- straat 27a, Zuid-Beijerland, Ronduit- weg 5; B. P. v. d. Klaauw, Steenstr. 27, 's Gravenhage, Fisherstr. 33; A. Klinken berg, Morsweg 30, Leiderdorp, Burg. Brugplein 6; J. de Knegt, Oostdw.gracht 16, Rozenburg, Molenweg 10; M. v. d. SmissenKokkedee, Irenestr. 3, Haar lem, Brouwerstr. 145; E. M. C. Koren hof, Utr. Jaagpad 68. Zoeterwoude, Stad houderslaan 2; H. J. Larnan, Gasstr. 2, Amsterdam, le J. v. d. Heidenstr. 521: J. E. M. de Lestrieux Hendrichs, Rapen burg 18. Bloemendaal. Ter Hoffsteede- weg 21; H. M. Messnik. Rijnsb.weg 10. Bloemendaal. Brederodelaan 54: A. Min- derman. Lijsterstr. 33. 's Gravenhage, Thorb.laan 250; J. D. Munnik en fam., Driftstr. 41, Amersfoort, Palmstr. 278; J. P. Naeff en fam., Kaiserstr. 13. Delft. A. v. Solmslaan 13; M. A. Ober. P. de la Courtstr. 73, Brits Oost Afrika; L. Ouwerkerk en fam., Coornhertstr. 10, Ede Gld., Irenelaan 5; L. J. H. B. Paul en fam., Rijnsb.weg 130, Verenigde Sta ten v. Noord Amerika; P. Platteel, Nic. Beetsstr. 48. Leidschendam, Veurse Ach terweg 133; T. J. Pothof, Morsweg 22a, Bedum, Noorderhoogebrug. Wolddijk 119: H. J. SiraaRavensbergen, Rijnsb. weg 98. Beverwijk. Breestr. 78; T. Kool loosSchaafstra, Verl. Nassaustraat 2, Voorhout. Bergamolaan 9; L. Sloof. A. Schotkade 1. Velsen. Iepenstr. 5; P. D. v. d. Smissen. Morsstr. 51a. Haarlem, Brouwerstr. 145; M. P. F. van Steijn, Beestenmarkt la, Noordwijkerhout, Westeinde 12; J. van Toledo, Noord einde 2a, Rockanje, Boomweg 8; P. de Vet, Meerb.kade 7, Rotterdam, a.b. H.M. Karei Doorman; P. de Vrind en Fam., Hansenstr. 79, Rotterdam, v. Heusdestr. 70b; M. M. Warmenhoven, Zoeterw.sin gel 39, 's Gravenhage, Pomonalaan 23; M. G. v. d. Brinkv. Weerlee, Maredijk 92a, Utrecht, A. v. Harenstr. 31; T. van Wijk en fam., Dijkstr. 31, Roosendaal ca N.B.. Middenstr. 70; F. T. Yeh, Breestr. 177, Groningen, Carolieweg 27. Schaftlokaal uitgebrand. Zon- .'r,miciclag omstreeks 7 uur werd de reer gealarmeerd voor. een .nd aan de Rijndijk no. 20G. Daar prijzen, t.\v. voor zijn botercake en 1 a(rhaftlokaal vande ^ro zijn luxe-broodjes. I J A brjeberëen uit Rijnsburg Aan de Rijksuniversiteit doorn gehouden Internationale "Vak- wedstrijden voor brood- en banket bakken naar aanleiding van de ten-| r"J toonstelling Brobapa" twee derde j Utrecht is geslaagd voor het docto raalexamen theologie de heer F. Vergunst te Leideu. Morgenavond zal de Avondvier daagse der N. B. v. L. O. voor Lei den en omgeving starten van Oud- Hor tuszieht Witte Singel tussen 6 en half acht. Bovengenoemde vereniging wekt alle wandelaars op om aan de ze tocht deel te nemen. De Leidse Speeltuinver „Zuider- kwartier'' houdt kennis op Zaterdag 3 Juli, a.s. van 312 uur op de speel tuin, Anjelierstraat, ten 'bate van het bouwfonds voor een clubhuis. VOORSCHOTEN VIERING GOUDEN PRIESTER FEEST VAN RECTOR BEKKERS DOOR DE LEERLINGEN VAN DE M. M. S. Door de leerlingen van de Middel bare Meisjesschool „Onze Lieve Vrouw van Lourdes". is deze week hel feest van Rector Mgr. Th. M. P. Bekkers gevierd. Als cadeau werd Mgr. Bekkers een liturgisch gewaad aangeboden en wel een fraai schou- dervelum. Voorts werd het feest gevierd met de uitvoering van een toneelspel en wel een spel van Antoon Coolen „Sint Geerten Minne". Dit spel verhaalt van Geerten, de dochter van Pepijn van Landen, die haar liefde voor Sieg fried opofferde ter wille van een ho ger ideaal, nl. het kloosterleven. Maar Siegfried kan dit offer niet brengen in brand te staan. De oude bus, tot schaftlokaal omgebouwd is geheel uitgebrand. De brandweer, onder commandant Lekkerkerker, bluste het vuur met twee stralen van de motor, spuit op open water. Een nabijgele gen garage met enkele auto's liep aanvankelijk gevaar, maar door het optreden van de brandweer werd uitbreiding van de brand voorkomen. De oorzaak van de brand is on bekend. Verzekering dekt de scha de. Koit nadat de brandweer aan we. zig was verscheen ook burgemeester C. J. v. d. Hoeven op het terrein. R.K. E. H. B. O. Na het succes volle examen der Jeugd E. H. B. O. heeft nu ook het examen der cursus leden plaats gehad. Ven de 9 candi daten slaagden er 8 en wel de da mes: J. Muider—Rutten, W. Barbier, B. Rc'odakker. Evenzo de navolgende heren: J. Broos, J. Zonneveld, E'. Bre- kelmans, R. Kriek, en H. Vreem. Dr. Zijerveld uit Leiden nam het examen af. Na afloop feliciteerde hij de ge slaagden en sprak de hoop uit, dat allen zich dc pas verworven kennis niet zouden laten ontglippen. Hij raadde allen aan de brigade-oefenin gen trouw bij te wonen 'en zo zich te bekwamen in de praktijk van de E. H. B. O. Marktberichten ROTTERDAM, 18 Juni Vee. Aanvoer 1406 stuks totaal, waarvan 873 vette koeien en 533 varkens. Prij zen: vette kooien 2.84—3.04, f 2.74 2.84, 2.242.64, en varkens 1.90. 1.93 en 1.90 per kg. levend gewicht Vette koeien aanvoer kleiner, han del kalm, iets stijver in prijs, prima boven notering; varkens aanvc korter, handel vlug en prijzen hoe

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3