DUINSTREEK Besloten werd tot afwijking van de rijksregeling inzake kindertoelage Noordwijk gaat 4600 vuil nis-emmers aanschaffen ZATERDAG 26 JUNI lk. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 GEMEENTERAAD VAN LISSE Vrijdagavond kwam de Raad van Lisse onder voorzitterschap van de burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, bijeen. Afwezig was de heer A. de Vries, wegens vacantie. Nadat de notulen waren vastge steld werd zonder bespreking het voorstel tot aanvulling van het Alge meen Ambtenarenreglement en de Arbeidsovereenkomstenverordening in verband met de vacantie-uitkering aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de kin dertoelageverordening kwam thans aan de orde. De heer De Koning verklaarde na mens de KVP-fractie zich niet met dit voorstel te kunnen verenigen. Hierin wordt voorgesteld om de leeftijdsgrens van 18 op 16 jaar te brengen zoals de rijksregeling. Z.i. is dit een achteruitgang van een be staand recht. Bij de bestudering van het voorstel vond hij de passage „dat het niet juist is een kindertoelage te geven voor valide niet-studerende kinderen van 17 of 18 jaar, omdat deze kinderen door arbeid veel meer kunnen op brengen dan het bedrag van de kin dertoelage", geheel onjuist. Immers deze kinderen, ook al wer ken zij, kosten hun ouders dikwerf meer dan hun inkomsten, omdat zij in de avonduren cursussen volgen met alle daaraan verbonden moge lijkheden om vooruit te komen in het productie-proces. De KVP-fractie ziet niet in waar- oip wij in deze de rijksregeling zou den moeten volgen en is ook niet bevreesd, dat het geen hogere goed keuring zal verkrijgen indien de 18- jarige leeftijd zou worden aangehou den. In verband hiermede stelt hij na mens de KVP-fractie voor de 18-jar. leeftijd in de kindertoelage verorde ning te handhaven. De voorzitteriaerklaarde, nadat het voorstel was uitgegaan, persoonlijk een andere visie gekregen te hebben op deze materie, mede in verband met enkele adressen bij een andere instantie. Hij heeft met de wethou ders vooraf overleg gepleegd en zij kunnen zich ook verenigen met het gewijzigde inzicht, zoals door de heer De Koning wordt voorgesteld. De heer Scholte benadrukte het voorstel van de heer De Koning waarna het voorstel van burgemees ter en wethouders met inachtneming van de wijziging zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De voorstellen tot wijziging van de arbeidsovereenkomstenverordening, in verband met uitkering bij ziekte en tot wijziging van de instructies voor het personeel van de vleeskeu ringsdienst werden aangenomen. De geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer G. van den Berg, werden onderzocht en geadviseerd werd tot zijn toelating, waartoe werd besloten. De overige agendapunten werden alle zonder bespreking aangenomen en betroffen hoofdzakelijk begro tingswijzigingen van de gemeente en haar bedrijven over 1953 en 1954. Bij de ingekomen stukken en v dedeiingen deelde de voorzitter mede, dat zijn informaties bij de burgerij ten aanzien van het verkrijgen van een zwembad op niets zijn uitgelopen. Toen hij in 2e instantie met een beperkte kring van belangstellenden had gesproken om een natuurbad te verkrijgen is ook de te verwachten gemeenteraadsverordening op dit ge bied ter sprake gekomen. Volgens de mening van spreker en het gevoelen van de raad en die van de burgerij kennende zou een dergelijke veror dening zeer beperkende bepalingen inhouden ten aanzien van het ge mengd zwemmen, het zwemmen op Zondagen enz. Mede hierdoor is het plan om een natuurbad te stichten, hetwelk gedacht was op grond aan de Van Lijndenweg, z.i. van de baan. In verband hiermede en tevens re kening houdende met de wens van de raad geuit bij de begrotingsbehan deling is hij van mening dat voor de stichting van een zwembad een raadscommissie behoort benoemd te worden, die deze aangelegenheid meer op sobere wijze zal moeten be studeren, echter rekening houdende met de hygiëne en de daaraan ver bonden eisen en hetgeen moet pas sen in het uitbreidingsplan. De heer De Koning verklaarde dat stichting noodzakelijk is, doch dat de inrichting sober kan worden gehou den. Een onderzoek lijkt hem juist, doch tegelijkertijd een deskundig on derzoek. De voorzitter wil het te stichten zwembad wel sober houden, doch niet te bekrompen, zodat er ook ge legenheid zal zijn tot het houden van zwemwedstrijden en polo wedstrijden, waarmede de ontspanning van de be volking weer wordt verhoogd. Na enig debat wordt accoord ge gaan met de suggestie dat burg. en weth. deze aangelegenheid zullen be kijken en in de eerstvolgende ver gadering met voorstellen komen tot vorming van deze commissie. Bij de rondvraag informeerde de heer Scholte naar de plannen tot bouw van huizen door de fa. Hors man. De voorzitter deelde mede, dat de plannen nagenoeg klaar zijn en dat men op dit punt nog al optimistisch is. Voorts vroeg de heer Scholte of het ondergrondse urinoir op het Vierkant weer was opengesteld. De heer Van Waveren vroeg de aandacht voor het verkeerskruispunt KapelstraatGrachtweg. Herhaalde malen gebeuren hier ongevallen, ge lukkig tot dusverre met materiële schade, doch dit zou wel eens anders kunnen zijn. Is het niet mogelijk om de Kapelstraat voor het verkeer te verbieden vanaf de Kanaalstraat. De voorzitter meende, dat deze zaak reeds eerder is onderzocht, doch beloofde de heer Scholte hiernaar nogmaals een onderzoek te doen in stellen om aldaar een bevredigende oplossing te verkrijgen. De heer Steenwinkel vroeg de aan dacht voor de kinderspeelplaatsen, aangezien anders de gestichtte ver eniging voor dit doel dreigt te niet te gaan. Hij verzocht hiermede spoed te betrachten. De voorzitter verklaarde, dat plan nen gereed liggen en dat zij in de eerstvolgende vergadering verwacht kunnen worden. Nadat de heer Mesman de aan dacht nog had gevestigd op de onbe gaanbaarheid van de Stationsweg, werd de vergadering gesloten. Jubileum J. van Amsterdam. De heer J. van Amsterdam, magazijn meester bij openbare werken, her dacht gisteren de dag, waarop hij voor 25 jaren in dienst der gemeente trad. Dit feit is feestelijk herdacht en de jubilaris werd door de wethouder van Openbare Werken, de heer Le- feber, gecomplimenteerd. In de avond werd dit jubileum herdacht met de collega's. Uitgaansdag Openbare Werken- Het gehele personeel van Openbare Werken is deze week op reis geweest in het bijzijn van de directeur en vergezeld van hun echtgenoten. Het doel van de reis waren de Oister- wijkse vennen. Via Utrecht werd de terugtocht aangevangen, doch men keerde niet huiswaarts alvorens St. Annahoeve te hebben aangedaan, al waar de burgemeester en wethouder Lefeber het gezelschap opwachtten. Ter plaatse werd een copieuse maal tijd genoten, terwijl de heer John Meijer, conferencier, het gezelschap aangenaam bezig hield. De dames werden verrast met een doos bon bons, terwijl de heren een rokertje werd overhandigd. Poelpolder. Onder voorzitter schap van de heer G. van der Zon werd een ingelandenvergadering ge houden. De begroting werd vastge steld met in ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 11.802.De omslag per h.a. werd verlaagd van 23.op 18.— per h.a. In het bestuur kwam wijziging. Het is thans samengesteld als volgt: G. van der Zon, voorzitter, G. J. Ver- aegaal, secretaris en J. H. Hulsbos, penningmeester. De here W. de Wit kwam als nieuw bestuurslid. Geslaagd de heer F. Th. Reeu- wijk voor het examen afd. Bouw- kunde aan M.S.G. te Leiden. HAARLEMMERMEER Geb.: Gerard, z. v. D. Roest en A. Kluijt; Arend, z. v. P. Riedijk en G. het Jonk; Cornelis, z. v. P. van der Vlugt en C. A. Filius; Eliza Maria Clasina, d. v. E. Somers en K. Hoo- geveen; Hermanus Petrus Maria, z. v. H. P. Timmers en A. J. Disseldorp; Andrea, d. v. C. A. Enthoven en C. J. Korsuize; Antonia Gerarda, d. v. A. J. Ruijgrok en A. G. van der Peet; Gerardus Johannes Petrus, z. v. P. P. A. Clemens en J. P. Boot; Nico Wil helm, z. v. N. W. Caspers en W. W. van Honschoten; Peter, z. v. J. Gul- demeester en K. Griekspoor; Maria, d. v. J. van Vliet en J. M. van den Wijngaard; Hugo, z. v. J. de Vries en G. Stevens; Erna, d. v. C. Biesheuvel en J. K. Greven: Glen, z. v. W. N. Kooij en A. Nienhuis; Francesca Maria, d. v. F. de Velder en M. D. Janssen; Robertus Gerardus Maria, d. v. G. J. Schrama en K. Visser; Wille- mina, d. v. B. Hopman en M. A. Franzen; Nicolaas Johannes Maria, z. v. L. Scholten en C. M. van der Peet; Theodora Catharina Maria, d. v. S. van der Tol en T. J. A. M. Weterings. Ondertr.: Johannes Frederikus Blom, 25 j., en Maria Johanna Suid- geest, 24 j.; Wilhelmus Leonardus Blom, 25 j., en Johanna Apolonia van Haaster, 24 j.; Hendrik van Ackooij, 29 j., en Wilhelmina Catharina Mid delkoop, 27 j.; Jan de Kruijf, 26 j., 'en Johanna Maria Cornelia Bus, 23 j.; Johannes Cornelis Dekker, 27 j., en Johanna de Jonge, 23 j.; Jacobus Weerman, 26 j., en Geertje Aafje Paarlberg, 22 j.; Johannes Cornelis Hubertus Bokkelkamp, 19 j., en Geertruida Petronella Kaarsgaren, 20 j.; Hendrik Albert ten Cate, 26 j., en Sjieuke Rozema, 24 j. Getr.: Henri Karei Johannes van Kampen en Maria Elisabeth Balter; Pieter 't Hart en IJke Kornelia Sik- ma; Marinus Hoogmoed en Maria Groenenberg; Pieter Cornelis Hon- coop en Helena van Tilburg; Piet Walst en Dina Jacoba Robertus. Overleden: Gijsbertha Kranstauber, 72 j., echtgenote van Arie Baren- dregt; Willem de Koter, 83 j., we duwnaar van Adriana Cornelia van Maasdam; Barabara Arike Gortzak, 34 j.; Cornelia Koole, 61 j. OEGSTGEEST Zondagsdienst artsen Oegst- geest: dr. Hugenholtz en dr. Lanen- Baron. Bondsoefenmeester Jaap van der Leek heeft het bestuur van de KNVB verzocht hem per 1 Juli van zijn con tractuele verplichtingen jegens de Koninklijke Nederlandse Voetbal- Bond te ontslaan. Van der Leek, die in April 1949 als bondscoach in dienst trad, heeft een contract, dat op 1 Juli 1955 afloopt Volgens het C.B.S. is tot dusver in 1954 reeds meer dan 1 milliard aan nieuwe verzekeringen afgesloten. In Mei j.l. werd voor 80.1 millioen afgesloten aan kapitaalsverzekerin gen 105,2 millioen aan renteverze keringen en /20,1 millioen aan volks verzekeringen. De productie Jan.- Mei is hiermede gekomen op ƒ1.041,7 millioen totaal, tegen ƒ931.7 millioen in hetzelfde tijdvak van 1953. Gisteravond is het derde dodelijke ongeval in de „Veilig Verkeer-week" te 's-Gravenhage gebeurd. Een auto, bestuurd door een 30-jarige Amster dammer kwam omstreeks tien over half acht in botsing met een 42-jarige Haagse wielrijder, die, vermoedelijk uit de R. van Goenssstraat komende de Laan van N.O.-Indië wilde op rijden. De wielrijder kreeg een sche- delbasisfractuur. Hij is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis Zuidwal ©verleden. En twee moderne vuilniswagens Gisteravond vergaderde de Noord- v/ijkse gemeenteraad onder leiding van de loco-burgemeester, de heer G. Vogelaar. Het lid Van Ruitea was door ziekte afwezig. De ingekomen stukken, w.o. een verzoek van de Stichting V.V.V. Noordwijk om 3000,subsidie met 25 pet. verho ging, werden om nader advies naar B. en W. verwezen. Bij de mededelin gen kon de voorz. tot zijn voldoening mededelen, dat het raadsbesluit van de vorige vergadering aangaande be strating van de afritten naar het strand reeds nu door G.S. was goed gekeurd, zodat hieraan onverwijld kan worden begonnen. De raad hechtte zijn goedkeuring aan een voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening groot 1.400.000, tegen 7/8 pet. per jaar in verband met een te groot debet saldo, opgelo pen tot 370.000 bij de Bank van Nederiandse Gemeenten, nadat de heer Van Riemsdijk aangedrongen had het debetsaldo steeds tot 'n mi nimum te beperken. De plaatselijke Kruisverenigingen zien geen kans op de huidige basis van subsidies de touwtjes aan elkaar te knopen en hadden daarom om sub- j sidieverhoging verzocht. De raad ver- hoogde de subsidies voor de plaatse lijke zuigelingen- en kleuterbureaux op 50 pet. der uitgaven met een maximum van 1.250 per bureau. De grote kluif van gisteravond was een voorstel betreffende regeling vuilverwijdering, hierop neerko mende dat de gemeente de vuilnis ophaaldienst thans met ingang van 1 Januari zelf ter hand wil nemen instede het werk door een particulie re aannemer te doen geschieden. De kosten hiervan worden ge taxeerd op 38.000, waarvan 15.000 als arbeidsloon en de rest aan mate riaal zal worden besteed. Er zullen 4600 vuilnisemmers wor den aangeschaft, welke aan de be woners gratis worden geschonken en twee roltrommelvullnisauto's worden gekocht, waarmede totaal 106.250 gemoeid is. Alleen het huisvuil dat in de vuilnisemmers wordt aangebo den, kan dan worden medegenomen. Hoewel een en ander een prachtige verbetering zal zijn, vindt men onder in de zak de rekening in de vorm van een heffing van reinigingsrechten, weljce als volgt luidt: per jaar 1, of 8,_ naar gelang tweemaal of driemaal per week vuilnis wordt op gehaald; een tweede vuilnisemmer kost per Jaar resp. ƒ5,^xtra. Het voorstel was vervat in vier aparte onderdelen: 1. het bij de ge meente in exploitatie nemen van het ophalen en afvoeren van huisvuil met ingang van 1 Jan. a.s. 2. Aankoop van twee roltrommelauto's en 4600 emmers. 3. Het beschikbaar stellen van vuilnisemmers aan de ingeze tenen en 4. In principe besluiten tot heffing van reinigingsrechten als boven omschreven. Het voorstel werd door de voorzit ter met veel élan uitvoerig ingeleid, waarbij hij er op wees, dat hij over het werk door de tegenwoordige aan nemer in deze verricht, niets dan lof had. Het wordt echter tijd dat de gemeente het werk zelf ter hand neemt op moderne wijze, 'hetgeen een grote verbetering zal zijn Wat de werkelijke kosten later zullen blijken te zijn, moet de prac- tijk uitwijzen, maar de begroting van ƒ38.000 was zo zuiver mogelijk ge schat. Hij onthulde dat het gemeente bestuur er in het geheel niet op ge brand was er een nieuwe dienst bij te krijgen, maar niettemin na rijp be raad met rustig vertrouwen de voor liggende oplossing aan de raad voor legde. Het bleek dat de voorzitter het punt tot in alle details volkomen be heerste en zijn inleiding was ken nelijk bedoeld om reeds vele opko mende vragen te voorkomen, waarin hij ongetwijfeld1 slaagde. Niettemin nam de discussie nog zeer geruime tijd in beslag. Vrijwel unaniem stonden de raads leden huiverig tegenover de geraam de post van 15 mille aan arbeidslo nen, waarvan zij meenden dat dit veel tekort rou blijken te zijn. De heer Kippen ging zeer uitvoe rig op het voorstel in. Hij sprak er zijn grote voldoening over uit, dat het reeds jarenlang door zijn fractie .gehuldigde standpunt van gemeente exploitatie tot een werkelijkheid zou worden en speciaal was hij volgens zijn zeggen haast ontroerd over de bekering van tegenstanders, die voor heen fel tegen waren, hetgeen de voorzitter de interruptie ontlokte, dat er hier van een soort doorbraak sprake was. Hij veroordeelde echter het vierde gedeelte van het voorstel om de bur gerij thans 'n nieuwe belasting hier voor op te leggen en vond het ver schil tussen de oude post en de nieu we, zijnde ƒ6000,geen voldoende motief om hieruit thans 30 mille te putten. Als er een begrotingstekort was, dan zou bij de eerstkomende be groting naar middelen tot dekking van dit tekort moeten worden uitge zien. Als compromis wilde hij wel /l,per jaar door de bewoners per gezin heffen. De voorzitter antwoordde hierop al dadelijk, dat een heffing van 13 K cent per week per gezin nu niet be paald als een aanslag op de porte- monnaie kon worden beschouwd en dat bovendien G.S. reeds herhaalde lijk op invoering van deze belasting hadden aangedrongen. Hij vTeesde dat G.S. hun goedkeuring aan begroting zouden onthouden en dit besluit zonder heffing zeer zeker niet zouden goedkeuren. Er ontwikkelde zich tussen de voorzitter en de heer Rippen een dis cussie. De hger Van Riemsdijk wees er op dat de voorgestelde heffing voor wat hij noemde de „vermaledijde" vuil nisemmers in andere gemeenten als zeer onpractisch reeds lange tijd terzijde was gelegd, zonder echter een betere oplossing direct aan de hand te kunnen doen. De voorzitter beloofde bij het ont werpen van de nieuwe vuilnisveror dening met de gemaakte opmerkin gen zoveel mogely-k rekening te zul len houden, constateerde dat over de I bleek, dat hij een gescheurde rib en eerste drie onderdelen van het ont-1 verder enige vleeswonden had. D« werp volkomen overeenstemming andere chauffeur had geen llchame- was, zodat alleen de heffing over-1 lijk letsel, bleef. In stemming gebracht aan vaardde de raad ook dk gedeelte met 1 Zondagsdienst. De medische Zondagsdienst der doktoren wordt ge durende dit weekeinde voor spoed- gevallen waargenomen door dr. H. lthuis, Leidseweg 179, tel. 2527. De dienstdoende zuster is Zr. Dammers, Gezondheidscentrum, tel. 2177. Geboren: Willem Jan zn van P. Tuijtel en G. Bouwmeester; Wille- mina dr van D. van der Linden en Schouten; Gerardina Adriana dr van G. van der Zwan en A. de Niet René Jacques zn van R. van der Mo len en W. Miserus. Geboren te Lei den: Inger Carola dr van H. L. Hendriksen en L. F. Verhaar; Her manus Anthonius Maria zn van F. V. J. van den Berg en H. M. van den Berg; Maria Elisabeth dr van D. F. Verplancke en E. J. M. Hakkaart. Ondertrouwd: L. Vtrkaik 23 jr en J. van de Poel 22 jr te Gravenhage; P. van Egmond 31 jr te Wassenaar en L. Los 25 jr; C. van der Woude 27 jr te Wassenaar en H. Boekhout 25 jr; P. C. M. Bancken 29 jr en J. M. van den Berg 22 jr; A. Kool 24 jr te Ambt-Delden en A. van Os 21 jr. Gehuwd: G. H. Stomp 23 jr te Alphen aan den Rijn en M. C. van der Peet 22 jr. VOORHOUT Jeugdnatuurwacht De leden der Jerugdnatuurwacht kwamen in het Gemeentelijk Overbos weer bijeen. De voorzitter, de burgemeester van Voorhout, was door ambtsbezighe den, verhinderd aanwezig te zijn. Door de heer M. Hoek werd een bijzonder interessante causerie ge houden over vogels. Hij besprak de levenswijze van die vogels, welke de kinderen in hun onmiddellijke omge ving vooral in het Overbos kunnen waarnemen en toonde van elk besproken dier een gekleurde afbeelding. Vragen, welke werden gesteld over vogels, na afloop van de voor dracht, zowel door het onderwijzend personeel als door de kinderen, wer den op duidelijke wijze door de heer Hoek beantwoord. Vervolgens werden aan de kinde ren ca. 500 planten uitgereikt. Deze planten moeten door de leden ver zorgd worden. In de herfst zal een tentoonstelling van het resultaat de zer verzorging worden gehouden. Zij, die over een schooltuintje beschik ken, mogen de planten Ibuiten ver zorgen, de overigen moeten dat in huis dpen. Dienovereenkomstig zijn aan de leden ook diverse planten soorten verstrekt. Koningin Wilhelminafonds. Het comité van het Kon. Wilhelminafonds afd. Voorhout vergaderde voor af wikkeling van diverse zaken. Aller eerst moest men overgaan tot verkie zing van een voorzitter, daar bimgem. De Graaff zich uit deze functie had teruggetrokken. Met algemene stem men werd gekozen ds. E. H. Kalkman, Ned. Herv. predikant alhier. Besloten werd om dit jaar géén straatcóllecte te houden. Evenwel zullen folders huis aan huis bezorgd worden, waarop men kan intekenen voor lid of donateur. Deze zullen dan later worden opgehaald. Begin Augustus a.s. zal dan de contributie worden opgehaald voor het seizoen 1954. Men verwachtte van deze actie meer sympathie voor de kankerbe strijding. Dank werd gebracht aan de spelers en leden van de plaatselijke toneel vereniging „Cultuur Verheft" en de leden van het Dubbelkwartet te Sas- senheim voor hun welwillende mede werking met de onlangs gehouden propaganda-avond. Aan allen werd een lepeltje geschonken van het werd De voortzeting van de prijsdaling op de varkensmarkt heeft er toe ge leid, dat het Bedrijfschap voor Vee en Vlees de overnameprijs voor ba- convarkens per 28 Juni a.s. met 2 cent per kg. heeft teruggebracht. Met ingang van genoemde datum zal de overnameprijs vor baconvar- kens van 2e kwaliteit ƒ2.38 per kg. koud geslacht gewicht bedragen en zal uit het Vleesfonds een toeslag van 6 cent per kg. geslacht gewicht wor den verleend. de drie stemmen van de P. v. d. A.- fractie tegen. „Zware" stroom. Na vijf minuten gepauseerd te heb ben werd een tweede zware kost ter hand 'genomen, een voorstel betref fende een nieuw stroomleverings- contract met Leiden, 'n Geheel nieuw principe daarbij is dat het vast recht zal berekend worden naar de opper vlakte van de woning en niet meer naar het aantal lichtpunten. De stroomberekening is dermate gecom pliceerd, dat iemand, die er niet vol komen inzit, bezwaarlijk er uit wijs zal worden, maar is overigens geheel conform onet de regeling van Lei den zelf alsmede van de andere aan gesloten gemeenten, behoudens enige kleinigheden. B. en W. verwachten in het algemeen een voor de verbruiker gunstiger regeling te ihebben bereikt en inderdaad wezen enige genomen steekproeven in die richting. Verder zullen na het totstandkomen •x contract belangrijke verbeteringen in de stroomaanvoer worden ge bracht. Gezien de ongetwijfeld vele aan trekkelijkheden besloot de raad ten slotte tot aanvaarding zonder hoofde lijke stemming. Als laatste punt besloot de raad tot verkoop van een stuk bouwgrond - langs de Van Panhuysstraat ter verordening voor het gemeenteperso- straatlengte van 17.25 m. totaal op- neel; Voorstel om de besluiten dd. 27 fonds, hetwelk op hoge prijs gesteld. Aanvulling raadsagenda. Aan de agenda der de op 1 Juli a.s. te hou den gemeenteraadsvergadering zijn o.a. de navolgende punten toege voegd: Wijziging van de bezoldigings- pervlak 432 m2 a 8,waarop een dubbel woonhuis zal worden ge bouwd in opdracht van de heer B. P. Zonneveld. Als gevolg hiervan zullen een drietal volkstuinders ter plaatse op vermoedelijk korte termijn in de ware zin des woords het veld moe ten ruimen en wel op bijzondere wij ze slachtoffers worden van de wo ningnood. VOORSCHOTEN Op 15 Augustus a.s. viert mgr. Th. M. P. Bekkers, rector van Huize „Bijdorp" zijn gouden priesterfeest. Door de leerlingen van de Middel bare Meisjesschool wordt dit feest reeds deze week gevierd. Rector Bek kers is reeds 40 jaren op Bijdorp woonachtig en hij heeft ook steeds les gegeven op de M.M.S. Ter gele genheid van dit jubileum geven de leerlingen een drietal uitvoeringen van het spel van de schrijver Antoon Coolen „Sint Geerten Minne". Gis teren werd de eerste uitvoering ge geven. Vrijdagavond en Zondagmid dag a.s. worden de ouders van de leerlingen in de gelegenheid gesteld deze uitvoering van het toneelspel bij te wonen. Auto's reden op elkaar. Gister middag omstreeks kwart voor één heeft op de Kon. Julianalaan in de haarspeldbocht een aanrijding van twee auto's plaats gehad. Een luxe auto uit de richting Den Haag, be stuurd door C. T. B. uit Reolof- Rotterdam en een vrachtwagen, be stuurd door C. T. B. uit Roedof- arendsveen. De luxe auto werd zeer ernstig beschadigd, terwijl van de vrachtwagen slechts de gereedschaps bak, die onder de auto hing werd versplinterd. De chauffeur van de luxe auto werd naar het huis van dr. F. H. W. Swen vervoerd en daar Mei 1949 nr. 20a tot verkoop van per ceel Dr. Kuijperlaan 7 en 7a aan de heer en mevr. Bieleveld en tot het verlenen van geldleningen onder le en 2e hypothecair verband groot resp. 7350,en 1575,in te trek ken en te besluiten om deze percelen per gelijke datum aan de heer W. Kerkvliet te Voorhout te verkopen en om aan deze tevens geldleningen onder le en 2e hypothecair verband te verlenen; Voorstel om aan „De- mavo' te Voorhout gedurende zes maanden, vanaf 1 Juli 1954 tot 1 Jan. 1955, opnieuw het recht van koop te geven van een perceel grond achter het gemeentehuis groot 3343 m2 on der voorwaarde, dat 0,50 per rn2 aan de gemeente betaald moet wor den, voorzover de grond vóór 1 Jan. 1955 niet bebouwd is. Geboren: Johannes G., z. v. J. G. v. d. Bos en E. E. van Soldt; Wil lem W., z. v. M. Los en J. Wilbrink; Wilhelmus P. M„ z. v. P. J. Th. Mens en C. A. N. van Haasteren; Wouter M. A., z. v. E. H. Kalkman en I. Nieuwenhuizen. Overleden: W. G. Langeveld, 59 jaar, gehuwd met P. C. Dieben; L. C. van clen Bosch, 76 jaar, wed. van A. J. van Haastert. WASSENAAR BRAND EN HOOISCHUUR. In de hooischuur van de veehou der Binnendijk aan de Oostdorper- weg brak Donderdagavond door ncfg onopgehelderde oorzaak brand uit. De brandweer slaagde er in, met be hulp van drie stralen op de mist- brandspuit het vuur tot de hooi schuur te beperken. Een begin van brand aan het dak van een in de nabijheid staande stal kon in de kiem worden gesmoord. Een boeveelheid van 4 a 5O0 kg hooi ging verloren. De schade wordt niet door verzekering gedekt. Een 15-jarige jongen, Karei A., die zich te dicht bij de brandende schuur ophield, kreeg een dakpan op het hoofd. Hij liep een snijwonde op en een hersenschudding en moest per Roode Kruis-ambulance worden over gebracht naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag. Naar de oorzaak van de brand wordt door de recherche een onder zoek ingesteld. In het dierenpark Wassenaar is gisterochtend bij het eerste daglicht een Chapman Zebra veulen van het vrouwelijke geslacht, geboren. Reeds een half uur na de geboor te dartelde het jonge dier vrolijk met zijn moeder door de ruime ren. De Chapman Zebra is het Zuidelijk ste nog in leven zijnde Zebra-ras, nauw verwant aan de in het begin van deze eeuw uitgestorven Quagga. Daar de Chapman Zebra's in de laatste decennia zeer zeldzaam zijn geworden en tegenwoordig niet meer uit hun geboorteland Zuid- Afrika mogen worden geëxporteerd is deze geboorte een bijzondere ge beurtenis. Inbraak bij klaarlichten dag. Op de Schouwweg werd Donderdag op klaarlichten dag ingebroken in de woning van de fam. H. Ontvreemd werden een pick up met electrische platenwisselaar en 10 gramofoonpla- ten. De recherche stelt een onder zoek in. WARMOND De autotocht voor ouden van dagen. Gisteren is het weer dè dag van het jaar voor de Warmondse ouden van dagen geweest, het jaar lijks terugkerend evenement van de autotocht. Begunstigd door fraai weer, vertrok om 9 uur, voorafge gaan door een escorte van de Ver keerspolitie, een stoet vani 40 auto's, uitgeleide gedaan door 'n grote scha re belangstellenden. Via Bodegraven en Utrecht werd gereden naar Zalt- bommel, waar de eerste pleisterplaats was. Hier kregen de bejaarden een kop koffie met gebak aangeboden. Vanuit Zaltbommel werd koers ge zet naar Vught, waar in het restau rant „De IJzeren Man" een uitge breide warme lunch werd aangebo den. Hier sprak de heer Nyman een woord van dank aan allen, die had den meegewerkt om deze tocht mo gelijk te maken, waarbij hij speciaal de heer H. Veltenaar, de ijverige se cretaris van de Warmondse Hengel sportvereniging, vermeldde. Namens de ouden van dagen dankte de heer Hogeboom in een geestig rijm de or ganisatoren en andere medewerkers voor al de goede zorgen op deze dag aan de bejaarden besteed. Om goed 3 uur vertrok de stoet van Vught om via Tilburg, Breda en Dordrecht naar Rotterdam te rijden. In „Belle- vue' 'aldaar werd een kop thee of koffie, met appelgebak gebruikt. In middels was het 7 uur geworden en werd de terugtocht naar Warmond aanvaard. Hier werd de stoet ontvan gen door een menigte enthousiaste inwoners en de beide muziekcorpsen. Nadat door de met vlaggen versierde straten nog een rondgang gemaakt was, werd de stoet ontbonden. Vooral bij deze tocht bleek, hoe heel het dorp met deze gebeurtenis meeleeft. De organisatie was, zoals steeds, per. fect, waarover dan ook grote waar dering geuit werd; geen enkele strub beling heeft zich tijdens de tocht voorgedaan. Met voldoening kan op oen prachtig geslaagde dag worden teruggezien. Gemeenteraad De gemeente raad van Warmond vergadert Dins dagavond te 8 uur. Op de agenda staat o.m. Aanbieding ter vaststel ling van de 9e wijziging van de ge meente-begroting 1954, betreffende het verlenen van een bijdrage in de kosten van aansluiting van woon schepen, gelegen in de gemeente- haven op het electriciteitsnet. ZOETERMEER Jaarvergadering DSO De voet balver. DSO hield gisteravond een druk bezochte ledenvergadering in „De Jonge Prins" die onder leiding stond van de heer A. P. Nühn. Uit het jaarverslag van de secr. bleek, dat het vierde elftal kampioen werd evenals het C-elftal van de junioren Het aantal leden bedroeg per 1 Jan. 136 het aantal junioren 75. Het ligt in de bedoeling om zo mogelijk nog dit jaar een nieuw terrein aan te leggen. De Ned. Heidemaatschappij heeft alle medewerking toegezegd en de gemeente zal een lening van 5.00 verstrekken. De penn. had een nadelig saldo van 300.Aan gif ten voor het nieuwe terrein was 1200.ontvangen. De aftredende bestuursleden werden herkozen, ter wijl de heer C. Kersten als bestuurs lid gekozen werd. Een onderzoe- kingscomm, werd ingesteld, die het bestuur kan adviseren welke straf een speler, die verstek laat gaan, moet worden opgelegd. Na uitvoe rige discussie werd besloten de elf talcommissie geheim te houden ter bevordering der rust. Met een flinke rondvraag werd de geanimeerde vergadering gesloten. Geboren: Johannes Meinsma: Her man Johan Geheim; Jacoba Adriana Schellingerhout. Ondertrouwd: J. G. Voorn 31 jr en L. M. P. v. d. Berg 27 jr; Th. Dorst 33 jr en G. W. Heijting 19 jr. J. Th. Remmerswaal 27 jr en J. M. Mulder 22 jr Gehuwd: A. v. Vulpen 26 jr en G. Roos 26 jr. Med. dienst De medische dienst wordt waargenomen door dokter J. H. N. de Bruyn en door Zr Houtman Dorpsstraat 20.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2