Brazilië, Zuid Slavië, Urugay en Oostenrijk in de kwart eindstrijden Verrassend maar verdiend gelijk spel van Zuid Slavië tegen Brazilië De Leidse Sportweek werd met zwemfeest afgesloten Duitsland zond B-ploég in het veld en verloor met 8-3 van Hongarije Ook Belgiët Zuid Korea en Zwitserland kansloos De zwemkampioenschappen van de Kring Den Haag Schoolathletiek in het kader der Leidse Sportweek MAANDAG 21 JUNI 1954 DF.' LE1DSE COURANT TWEEUfc BLAD - PAGINA 2 Om het wereldkampioenschap voetbal Van de wedstrijden, welke Zater dag in de achtste finales van het tour nooi om het wereldkampioenschap werden gespeeld, luiden de Uitslagen: Groep 1. Genève: MexicoFrankrijk 23 (01). Lausanne: BraziliëZuid Sla vië 11 (0—0), (na verlenging. Groep 3: Bazel: UruguaySchotland 70 (20); Zürich: OostenrijkTsjecho- Slowakye 50 (40). In de groepen 1 en 3 luiden de eind standen van de achtste finales: 2 110 3 2 110 3 2 10 12 2 0 0 2 0 2 2 0 0 4 2 2 0 0 4 2 0 0 2 0 0—7 2 0 0 2 0 0—8 Groep 1: Brazilië Z.-Slavië Frankrijk Mexico Groep 3: Uruguay Oostenrijk Tsj,-Slowakije Schotland XXX In twee groepen was hiermee de beslissing, wat de overgang naar de kwartfinales betreft, gevallen. Brazi lië en Zuid-Slavië hebben zich ge plaatst uit groep 1, en Uruguay er Oostenrijk uit groep 3. SCHOTLAND—URUGUAY 0—7. Te Bazel ging Schotland, dat het in zijn eerste ontmoeting Oostenrijk zo moeilijk gemaakt had, roemloos ten onder tegen Uruguay, houder van de titel. Het grote gebrek van de Schotten, de geringe schotvaardig heid, trad nu ook duidelijk aan het licht, en dat was een van de oorza ken van hun verpletterende neder laag. W-a>nt hun verdediging, die in het begin de rappe en vlot combine rende Uruguezen telkens de voet dwars zette, raakte overbelast dat de offensieven van de eigen voorhoede doodliepen in de defensie van de tegenpartij, die dan prompt antwoordde met felle tegenstoten. Toch bleef de achterstand in de eerste helft beperkt tot 0—2, door doelpun- ten van de Uruguese linksbuiten Bor- ges en van de midvoor Miguez. Na rust ontplooiden de UrugUezen een spel van zo hoge klasse, dat de schotten er volkomen machteloos te genover stonden. Binnen een kwar tier werd de stand opgevoerd tot 5—0 door prachtig sluitende combinaties, waaraan zowel de voorhoede als de half lijn deelnamen. De Schotse ploeg werd in die periode uiteengereten en te enen male ontredderd door spelers met een superieure techniek, die hun operaties in een fantastisch ternpo uit voerden. Borges, de rechtsbuiten Ab- badie, en wederom Borges namen deze doelpunten voor hun rekening. En in het laatste kwartier maakten Miquez en Abbadie er 70 van. MEXICO—FRANKRIJK 2—3. Te Genève moest Mexico, in een voor de Mexicanen ongelukkige wed strijd, met 3—2 het hoofd buigen voor Frankrijk. De vreugde bij de Fransen werd echter volkomen ge temperd, toen bekend werd, dat Bra zilië en Zuid-Slavië hadden gelijk gespeeld, want daardoor zagen de tricolores zich uitgeschakeld voor de kwartfinales. Frankrijk nam, enigszins tegen de verhouding in, na 19 min. door Vin cent de leiding. En 1 min. na rust was het 2—0 voor Frankrijk, dank zij de hulp van de Mexicaanse rechts- WANDELSPORT EREVOORZITTER NED. WANDEL SPORTBOND. Naar wij vernemen is jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht benoemd tot erevoorzitter van de Nederlandse Wandelsport bond. Jhr. de Ranitz, die deze benoe ming heeft aanvaard zal in een bij zondere vergadering van de wandel sportbond in de loop van September a.s. als erevoorzitter worden geïnstal leerd. LAWNTENNIS L.H.C. DE MUNN1K. Door een 32 overwinning op RAP heeft de Munnik II haar kans op pro motie behouden. In hoofdzaak is dit te danken aan het goede spel van mej. Kasten, die in twee sets haar tegenstandster met 6-3, 6-3 versloeg. Het gemengd dubbel tussen mej. Kasten en I. da Costa tegen mej. A. v. Wieringen en W. Veenhuyzen van RAP werd door de laatsten gewon nen. Wanneer de volgende wedstrijd gespeeld wordt 'is nog niet bekend evenmin als de tegenpartij. De on derlinge wedstrijden lopen goed van stapel dank zij het goede weer. Bij de juniores wisten Wout Serdijn en Jaap Koreman hun partijen te win nen zodat de finale tussen deze twee gaat. In de herenafdeling werd een der favorieten, Wim Koreman, in drie sets door da Costa geslagen. De eer ste prijs in afdeling B (dairies) ging naar mevr. Butzelaar, die in de beslis sende strijd in drie sets van mevr. v. Leeuwenv. Leeuwen wist te winnen. half Cardenas, die de bal in eigen doel werkte. Mexico wist echter door Lamadrid en Balcazar terug tq ko men. 3 min. voor het eindsignaal sloeg rechtsback Loperz het leer met de hand uit het doel, hetgeen hem een strafschop kostte. Kopa scoorde daar uit het winnende doelpunt. OOSTENRIJK—TSJ.-SLOWAKIJE 5—0. Met prachtig spel, in Weense stijl uitgevoerd, heeft Oostenrijk zich te Zürich via een 50 overwinning op Tsjeco-Slowakije in de kwartfinales geplaatst. De onvoldoende dekking in de Tsjechische defensie gaf de Oos tenrijkers volop de gelegenheid hun „eigen spel" te spelen, met geraffi neerde korte combinaties, met haar- zuivere passes en prachtig gecamou fleerde switches. Onder leiding van midvoor Stojaspal opereerde de ster ren-voorhoede met Robert en Alfred Körner, met de schutter Probst en de „zwerver" Wagner dat het een lieve lust was en zo overrompeld was het begin-offensief, dat de Tsje chen al na vier minuten een 20 ach terstand hadden. Nog tweemaal scoorde Probst voor rust en na de hervatting kon Stojas pal de stand -p 5—0 brengen zonder dat de Tsjechen werkelijk gevaarlijk hadden kunnen worden. ZUID-SLA Vlë—BRAZILlë 1—1. Op fraaie wijze heeft het niet-ge- klasseerde land in groep 1, Zuid- Slavië, zich geklasseerd door te Lau sanne een der grote favorieten van het to urnooi, Brazilië, een gelijk spel (1i) af te dwingen. Na de regle mentaire speeltijd van twee maal drie kwartier was deze stand reeds be reikt, miaar het voor deze eindronden aanvaarde systeem van de Zwitser Thoanmen maakte een verlenging noodzakelijk. Het was een prachtige wedstrijd, die daar voor ongeveer 30.000 toe schouwers in het olympisch stadion te Lausanne in een zomerse tempe ratuur werd gespeeld. Met prachtige combinaties, afgewisseld door ver bluffende individuele staaltjes, ope reerden twee gelijkwaardige ploegen. De Zuid-Slaviërs, bij wie Tsjaikovski, Vukas en Zebec de uitblinkers wa ren, toonden beter ploegverband, maar de Zuid-Amerikanen legden grotere snelheid en geestdrift aan de dag. Voornamelijk ook door fantas tisch doelverdedigen van de ballet danser Beara en de Braziliaan Cas- tilho was de stand bij rust nog dub- belblank. In de tweede helft opende, de Zuid-Slaviër Zebec in de vierde minuut de score met een halfhoog schot. Een kwartier later zorgde Didi met een schroeiende kogel voor de gelijkmaker. Er moest toen nog 20 minuten worden gespeeld, maar 'het bleef bij 11, een stand, welke de verhouding in'het veld juist weergaf. In de verlenging konden de door het hoge tempo en de warmte vermoeide spelers evenmin verandering in de stand brengen. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de achtste finales van de groepen 2 en 4, luiden: Genève: TurkijeZuid Korea 70 (4o); Bazel: HongarijeDuitsland 8_3 (3—1). Groep 4: Lugano: BelgiëItalië 14 (01); Bern: EngelandZwitserland 20 (1—0). Na de achtste finales luiden de eindstanden: Groep 2: Hongarije 2 2 0 0 4 173 Turkije 2 10 12 8—4 Duitsland 2 10 12 79 Zuid-Korea 2 0 0 2 0 016 Groep 4: Engeland Italië Zwitserland België VOETBAL S. J. C.- -L. F. C. 6—5 De vijfde ontmoeting in de neder laagwedstrijden tegen SJC had gis teren plaats tegen LFC. Het spel van deze tegenstander viel ons niet mee, waardoor het mogelijk was, dat SJC steeds de toon wist aan te geven. Al spoedig stond SJC met 2—0 voor, doch de gasten wisten deze achter stand in te lopen door 3 doelpunten, waartegenover SJC er ook één plaat ste, zodat de stand 33 werd. De thuisclub werd nu steeds sterker en het werd zelfs 63 voor SJC, doch doordat hun spel in het laatste kwar tier wat verslapte kon LFC de stand nog op 6—5 brengen. Intussen blijft Blauw Zwart nog de beste papieren houden voor de uitgeloofde prijzen. A.R.C. VERLOOR EERSTE NEDERLAAGWEDSTRIJD MET 4—0 Zonder zich nu bepaald tot het uiterste in te spannen is DCV uit Krimpeni aan de IJssel er Zaterdag middag bij ARC in geslaagd, spelend voor de nederlaagserie om het Zilve ren doel, een stevige 40 zege op de de roeisport, dat zij naast het wed- rood-zwarten te behalen, V.N.L. Beslissingswedstrijd: St. Bern. 4—VNL 4 2—3; VNL kam pioen. Woensdag 23 Juni, aanvang 7.30 uur training voor de adspiranten en B-junior en. Donderdag 24 Juni, aanvang 7.30 uur, training voor d A-Junioren en Senioren. Aller opkomst gewenst. ROEIEN RECORD-BELANGSTELLING VOOR DE NATIONALE MEREN- TOCHT VAN DIE LEYTHE. Gisteren organiseerde Die Leythe voor de vijfde maal haar nationale Merentocht. Deze lustrumtocht had een record aantal inschrijvingen ge- rokken, 57 roeiers en roeisters uit Den Haag, Leidschendam, Gouda, Haarlem en Naarden waren naar Lei den gekomen om samen met de le den van Die Leythe een tocht te ma ken door het schitterende Zuid-Hol landse merengebied. Het is een aantrekkelijk aspect van strijdelement ook de gelegenheid biedt om tochten te maken door ons waterrijke land. Het is daarom een goed idee van Die Leythe, die door haar gunstige ligging zo bevoorrecht is, om ieder jaar roeiend Nederland in de gelegenheid te stellen het me rengebied te doorkruisen. Alhoewel door de grote inschrijving de organisatie zwaar op de proef werd gesteld, verliep de inscheping zeer vlot. Om tien uur precies verlie ten de 20 wherries, bemand door 72 roeienthousiasten het botenhuis van Die Leythe en trok de lange stoet door de Leidse grachten, wat mede door de' kleurrijke kleding van de roeiers van de verschillende vereni gingen een zeer spectaculair gezicht opleverde.. Via Oud-Ade en Wijde Aa werd de Brasem bereikt waar bij paviljoen de Brasem de tocht voor de lunch werd onderbroken. Langs de Kaag bereikte de roeierskaravaan weer de stad. Als waardig slot werd deze dag, die de vriendschapbanden tussen de verschillende verenigingen weer ver stevigde, met een roeiersdiner in de Doelen beëindigd. Loes Zandvliet (LGB) werd tweede op de 100 meter vrije slag 2 110 3 2 10 12 2 10 12 2 0 111 6—4 5—3 2—3 5—8 De Leidse Sportweek is Zaterdagavond op voortreffelijke wijze besloten met zwemwedstrijden in de Zijl, aan welke wedstrijden verschillende leden van de nationale trainingsploeg van de KNZB hun medewerking verleenden. Men kon dus bij voorbaat verzekerd zijn van een interessant zwemprogramma en we mo gen zeker zeggen, dat de overgrote be langstelling ten volle verdiend was. En de toeschouwers hebben ongetwij feld genoten van het programma, dat hun voorgezet werd. Het waren drie da mes- en vier herennummers en reeds in het eerste nummer konden zij genieten van een felle strijd, waarbij al dadelijk een verrassing viel te noteren. Op het nummer 100 meter vrije slag nl. kwamen verschillende zwemsters van aam uit: Geertje Wielema (HZC), Ria Vonk iHDZ), J. de Korte (ODZ) en J. van Alphen (RDZ), terwijl als vijfde deel neemster stond ingeschreven Loes, Zand vliet (Leidse Golfbrekers). Het was voor de eerste maal, dat zij in een dergelijk milieu van vooraanstaande zwemsters uitkwam en het succes, dat onze Golf brekers-zwemster lang geen gek figuur sloeg. De strijd ging voornamelijk tus sen haar en Ria Vonk en deze laatste BELGIë—ITALIë 1—4. i geveer 25 minuten voor tijd verla- i ten. TURKUE—ZUID KOREA 7—0. Bij grote hitte speelden België en Italië te Lugano hun tweede wed strijd voor de achtste finales. De j 9_o tegen Hongarije en 7—0 tegen Belgen hadden kennelijk last van de Turkije, het tournooi om het wereld- warmte en over hun spel lag een kampioenschau moet voor Zuid-Ko- matheid en traagheid, die de superio riteit van de technisch beter spelen de Italianen nog meer tot uiting de den komen. Wanneer de Italiaanse voorwaart- sen beter gebruik hadden gemaakt van de vele kansen die zij kregen, was de achterstand der Belgen bij de rust ongetwijfeld groter geweest dan 10. Het doelpunt was ontstaan uit een strafschop van Pandolfini, die de hardhandige wijze, waarop linksbui ten Frignani in het strafschopgebied was gevloerd, meedogenloos be strafte. Na de rust liepen de Italiaanse aanvallen vlotter van stapel. Een kopbal van Galli, een doelpunt van Frignani na een fout van doelman Gerneay en een kogel van midvoor Galli brachten de stand op 40. Pas toen de Italianen zover waren geko men kon Anóul tien minuten voor het einde het enige Belgische tegenpunt scoren. HONGARIJE—DUITSLAND 8—3. Te Bazel is het tussen Hongarije en Duiisiand tot een grootse strijd ge komen. De Duitse leiders hadden de samenstelling van hun ploeg tot kort voor de wedstrijd geheim gehouden, en het gerucht deed de ronde, dat Duitsland met een soot B-elftal tegen de Magyaren zou aantreden. Dit on- sportiefstaaltje is de Duitsers op een Luit- en joëlconcerf, komen te staan, maar de eerlijkheid gebiedt te zeg gen, dat het ongelukkige systeem waaronder dit tournooi wordt ge speeld, een dergelijke tactische z'-.t" in de hand heeft gewerkt. Duitsland wist zich kansloos tegen de mannen van Puskas en had, wetende dat het op eon beslissingswedstrijd tegen Turkije zou aankomen, zijn beste spe lers uit het elftal gelaten om hen zo veel mogelijk te sparen. Zo werd het voor de Hongaren een „walk over" en het geheel was het aanschouwen nauwelijks waard. Zo dachten de 50.000 teleurgestelde toe schouwers er ook over en een half ulr voor het einde toen de Hongaren met 5—1 de leiding hadden, begon het stadion leeg te stromen. Koes is (2> en Puskas hadden in de eerste heift voor Hongarije gescoord. Pfaff maakte er toen 31 van. Hidegkuti bracht de stand op 51 en in de 23e minuut na rust zelfs 6—1. Toth zorg de voor nummer 6 en 7 en toen doel man Grosits te ver uitliep kregen de Duitsers hun tweede tegendoelpunt cadeau. Kocsis scoorde het achtste Hongaarse doelpunt voordat Hermann de stand op 83 kon brengen In middels was het Hongaarse elftal tot een tiental gereduceerd, want Pus kas had het veld na een botsing ón- rea weinig plezierig zijn geweest. Cijfers bovendien, die geen twijfel over de krachtsverhoudingen laten. Net zo gemakkelijk als de Hongaren dat deden, liepen de Turken te Ge nève de kleine Koreanen onder de voet. Slechts gedurende een heel korte periode na de rust het bord wees evenwel reeds 40 voor Tur kije is Korea er aan te pas geko men, toen de mannen uit het land van Singhman Rhee met enkele ver woede aanvallen trachtten de 0 weg te werken. Het einde kwam met 70. ENGELAND—ZWITSERLAND 2—0. Engeland miste in het duel met Zwitserland, waarvoor te Bern 50.000 mensen op de been waren gekomen, twee belangrijke troeven: Stanley Matthews en Nat Lofthouse. Wegens blessures ontbraken zij op het appèl, hetgeen de Engelse voorhoede in een gewijzigde opstelling in het veld deed verschijnen. Ondanks deze han dicap wisten de Engelsen met 20 aan het langste eind te trekken. De strijd was 3 minuten oud toen Antenen, buiten bereik van Merrick, keihard tegen, de lat schóót. Merrick kon daarna echter verschillende malei- laten zien, dat hij zijn vak verstaat. Maar de Zwitserse aanvallen namen spoedig in hoeveelheid en kracht af. Engeland naf het initiatief en noop te Pariier aan de andere zijde tot handelend optreden. 3 minuten voor de rust moest hij na een solo-actie van Muilen het hoofd buigen (10). Gesterkt door dit- doelpunt begon Engeland aart de tweede helft en na dat Fatton de kans op de gelijkmaker voorbij had laten gaan voltrok Wil- shaw in de 24e minuut definitief het vonnis (20). Successen van Golfbrekers en de Sleutelstad Gistermiddag werden in het Zuider park te Den Haag de kampioenschappen van de Kring Den Haag verzwommen, waarvoor grote deelname bestond. Na de successen, die de Leidse Golf brekers de laatste tijd geboekt hebben vielen de resultaten gisteren niet zo mee, maar de gemaakte tijden van alle deel nemers bleven onder de maat. Loes Zandvliet werd kringkampioene op de 100 meter vrije slag dames, waar bij het haar eindelijk gelukt is Nettle Leene te verslaan. De tweede kampioenstitel werd door Adri Pleij veroverd en wel op de 100 m. schoolslag meisjes in 1 min. 32.2 sec. Tweede werd hier Truus Walenkamp in 1.35.8, derde Anneke Zwartjes in 1.40.2. Jan v. Bohemen werd derde op de 100 meter schoolslag in 1.29.6. Loes Zandvliet behaalde bijna nog een tweede kampioenschap, nl. op de 100 m. rugslag. Op het laatste stuk werd zij in gehaald en gepasseerd door B. Noorder- meer van DZV, die een tijd maakte van 1.26.6. Tijd Loes Zandvliet 1.27.1. Bud Oostrom werd tweede op de 100 meter vlinderslag in 1.24.8. Wim van Zijl werd hier eerste in 1.18.2. Drie maal werden de Leidse Golfbre kers tenslotte tweede bij de estafettes n.l. 4 x 50 m. wisselslag meisjes 2.49.6; 4 x 50 m. wisselslag heren 2.20.6; 4 x 50 m. wisselslag dames 2.42.2. Vijf titels voor de Sleutelstad. De wedstrijden hebben ook een groot succes voor de Leidse Zwemvereniging „De Sleutelstad" opgeleverd. Door Van Zijl op de 100 m. vlinder slag. Bekkering op de 200 m. schoolslag en Kapaan op de 100 m. schoolslag jon gens adsp., werden 3 persoonlijke titels naar Leiden gehaald. De Sleutelstad wist tenslotte door de 4 x 50 m. wisselslag jun. a en de 4 x 50 m. wisselslag heren te winnen, twee estafettekampioenschap- pen te behalen. De tijden waren: 200 m. schoolslag heren: 1. P. Bekke ring Sleutelstad) 2.49.4; 2. W. v. Zijl (Sleutelstad) 2.54.2; 3. H. Ran (Zian) 2.56.4. 100 m. schoolslag m. a. 1. A. Pleij (Golfbr.) 1.33.2; 2. T. Walenkamp (LGB) 1.35.8; 3. A. Zwartjes (LGB) 1.38.—. Estafette heren 4 x 50 m. wisselslag: 1. Sleutelstad 2.16.6; 2. Leidse Golfbre kers 2.20.6; 3. Zian 2.20.8. slaagde er slechts op het nippertje in deze wedstrijd te winnen. Loes Zand vliet werd tweede met slechts 0.1 sec. verschil. De tijden waren resp. 1 min. 8.9 sec. en 1 min. 9 sec. J. v. Alphen (RDZ) werd derde in 1 min. 9.3 sec., 4. Geertje Wielema (HZC) in 1 m. 9.8 sec., 5. Joke de Korte (ODZ). Het goede re sultaat van Loes Zandvliet drukte zich al dadelijk uit in de uitnodiging, die haar na de wedstrijd gewerd om met de na tionale trainingsploeg' uit te komen in wedstrijden te Veendam. De 100 meter vlinderslag leverde een goede zege op voor Nel Garritsen (RDZ) in 1 min. 23.1 sec., 2. C. Flak (DZV) 1 m. 25.4 sec., 3. J. Rubens (PSV) 1 m. 26 sec., 4. E. de Graaf (Robben) in 1 m. 28.1 sec. Het laatste nummer der dames was dat op de 200 meter schoolslag. Dit werd een zege voor Nel v. Opstal (Surae) in 3 min. 5.3 sec., 2. Piersma (DAW) 3 min. 8.4 sec., 3. C. Plak (DZV) 2 min. 8.6 sec., 4. Nel Garritsen (RDZ) 3 min. 12.4 sec., 5.' R. Brouwer (HDZ) 3 min. 14.5 sec., 6. H.. WerterCaspers (Sleutelstad). De heren hebben hun krachten' in viér nummers gemeten, waarbij het eerste nummer dat op de 100 m. vrije slag was. Het werd een overwinning voor Wim de Vreng (AZ '70), die binnen de minuut bleef (59.8 sec.) vóór Ad Boxem (DAW), die 1 min. 0.7 sec. noteerde. Derde was J. de Jong (LZO) en G. Dikstaal (Y) werd vierde. Wim de Vreng en Ad Boxem moesten op het nummer 100 m. rugslag hun meerdere erkenen in P. Swijghuizen (Y). De uitslag was: 1. P. Swijghuizen in 1 min. 13 sec.. 2. Wim de Vreng 1.16 8, 3. Ad Boxem 1.17.4, 4. G. Dikstaal 1 23. De 200 meter vlinderslag bracht slechts twee deelnemers aan de start: Geert Jnn v. Rooy (Aegir) en Cor Wiering (Y). Dc Aegir-man won in de tijd van 2 min. 54.8 sec., 2. Wiering 2.56.9. Tenslotte werd het nummer 200 meter schoolslag gezwommen, hetgeen een Leidse aangelegenheid werd door deel name van Peter Bekkering en Wim van Zijl, terwijl als derde Sleutelstad-deel nemer A. kapaan aan de start verscheen. De vierde in de rij was A. Jaspers uit Nijmegen. Bekkering en v. Zijl waren reeds vele malen tegen elkaar uitgeko men, waarbij Bekkering de meeste keren als overwinnaar uit de strijd was geko men. Ook nu toonde hij zich gedecideerd de meerdere van Wim van Zijl, die lange tijd de strijd goed volhield, doch op de laatste vijftig meter zwom Bekkering er een prachtige eindsprint uit, waardoor hij tenslotte met vier meter voorsprong won. Tijden: Bekkering 2 min. 47.2 sec., 2. v. Zijl 2.51.8, 3. A. Jaspers 2.54.8, 4. A. Kapaan. Hierna werd een demonstratie schoon- springen gegeven door mej. A. Tenkink (Simaika). F. Gnodde (Icarus) en J. van Moll (Aegir). Een waterpolo-wedstrijd tussen een zevental van de nationale trainingsploeg en een Leidse combinatie vormde het besluit van het vlot afgewerkt pro gramma. Leiden: J. Blansjaar. N, v. Berkel J. Heek V. v. Rooyen, J. Prevoo W. de Vreng, G. J. v. Rooy, G. Dikstaal J. de Jong. P. Bekkering. -A. Boxem Trainingsploeg: P. Swijghuizen Het duurde even voordat de ploegen wat ingespeeld waren. Daarna werden de aanvallen fanatieker en W. van Rooyen gaf de Leidenaars de leiding (10). Dikstaal bracht partijen op ge lijke voet (11) en door een fout van Bekkering kreeg Prevoo een vrije kans, welke hij dankbaar benutte (21). Van Berkel kreeg daarop nog een prachtige kans, doch zijn schot was te nonchalant en de bal vloog over het doel. Van Rooyen werd daarna aan de kant gezon den en kort daarna kwam de rust. On danks de Leidse combinatie dus ook na de hervatting met zes tegen zeven man speelde, wisten de Leidenaars een aar dig offensief op te zetten en Prevoo verhoogde de score (31). Vanuit het middenveld loste Prevoo daarop een prachtig schot, dat eveneens «doel trof (41) en daarmee was de strijd wel be keken, hoewel Ad Boxem het doel ging verdedigen. Uit een strafworp tegen Blansjaar scoorde de trainingsploeg nog tegen (42), maar daarna kwaim onver anderd het einde. Voor de aanvang van de wedstrijden had de heer J. C. F. Coers, voorzitter van de Sportraad, een openingswoord gesproken. Hij wees er daarbij op, dat voor deze avond de nationale trainings ploeg van de KNZB was aangezocht om ouders en beoefenaren te laten zien wat er met een normale training te berei ken is. Spr. ging vervolgens over tot uitrei king van de bij het sportdefilé behaalde prijzen: voor marshouding: 1. Jahn, 2. Victorie. De extra prijs voor de kleinste groep werd toegekend aan de scherm- vereniging AEW. De prijzen voor de aar digste uitbeelding vielen ten deel aan: 1. Judoschool Holvast, 2. LFC-junioren. FINSE KAMPIOENSCLUB OP BEZOEK. A.s. Woensdag komt de Finse kam pioensclub HSS (Helsingfors Simsalls- kap) voor een weekje in Nederland op bezoek voor het spelen van enkele wed strijden. Donderdagmiddag zullen de gasten op het gemeentehuis in Oegstgeest worden ontvangen, waarna des avonds in Poel meer gespeeld zal worden tegen het Ned. Militair zevental. Vooraf wordt een wed strijd gespeeld van de LZC veteranen tegen de Rest v. Nederland vet.., terwijl ook de wedstrijd LZCDe Blauwe Beu gel wordt gespeeld. 's Avonds is er een receptie in het Witte Huis, waar de voorz. van de Ned. Finse Vereniging, de heer mr. Schmal en de Finse consul, de heer Wuorimaa, aanwezig zullen zijn. PIET TEN THIJE EN MARY KOK WINNEN TE LEEUWARDEN. Voor de derde maal werd in het Van Harinxmakanaal bij Leeuwarden de 3 km. zwemwedstrijd van LZO gehouden. Bij de heren won Piet ten Thije van de organiserende vereniging voor de tweede maal. Hij legde de afstand af in 43 min. 16.2 sec. Herman Willemse van de Robben werd in een felle eindsprint door de Fries geslagen. Willemse noteer de 43.16.8. Derde werd Van der Zee (LZO) in 47.47.4." De 13-jarige Mary Kok (Robben) werd bij de dames eerste in de fraaie tijd van 45.34.2. Zij sloeg haar clubgenote Tlne van Brenk met ruim twee minuten ver schil. De tijd van Tine van Brenk was 47.58.0. Verder luidt de uitslag bij de dames: 3. Leny de Nijs (Robben) 49.22.6; 4. Ans Prins (ADZ) 52.48.1; 5. Iet Brada (LDZ) 53.54.9. TWEEDE ZEGE VOOR MARY KOK EN TEN THIJE. De uitslagen van de lange afstands zwemwedstrijden, die gistermiddag in de Bosbaan bij Amsterdam zijn gehouden, luiden: Vrije slag heren. 2000 meter: 1. Ten Thije (LZO) 26.40.7; 2. Kayser (Robben) 2.44.2; 3. De Bruijn (Neptunus, Amers foort) 26.47.2; 4. De Vreng (AZ 1870) 27.18.0; 5. Willems (Robben) 27.53.0. Vrije slag dames 2000 meter: 1. Mary Kok (Robben) 28.22.0; 2. Tine van Brenk (Robben) 28.58.0; 3. Florence Peeters (Neptunus, Amersfoort) 29.26.0; 4. Leny de Nijs (Robben) 30.16.0. Schoolslag heren, 2000 meter: 1. Jas pers (NZC) 31.50; 2. Uitenhuis (Robben) 32.58:2; 3. Bunschoten (Robben) 33.09.0; 4. Pet (Robben) 33.09.0; 5. De Vust (ZAR) 33.15.0. Schoolslag dames. 2000 meter: 1. Nel Wiegers "Robben) 33.29.0; 2. Greetje Kleen (Y) 33.35.0: 3. Emmy de Graaf (Robben) 34.48.0; 4. Tonny Hom 'Rob ben) 35.21.0; 5. Toosje de Bont (Robben) 36.46.0. Vrije slag veteranen. 2000 meter: 1. Schopman (Y) 30.56.0; 2. Scheffer (DJK). In het teken van de Sportweek orga niseerde de Gemeentelijke Schoolsport commissie Zaterdagmiddag in de Leidse Hout athletiekwedstrijden, die mede door de grote deelname van pl.m. 200 jongens en meisjes, behoudens een klein regen buitje, uitnemend zijn eeslaagd. Deelgenomen werd door de volgende scholen: Leidse Hout, Ulo Hoogl.kerk- gracht, Ulo Pieterskerkstraat, R.K. Ly ceum, Ulo Noordeinde, Ambachtsschool, R.K. Techn. school Don Bosco, Gem. HBS, Ulo Plesmanlaan, Ulo Pasteur straat. UTS. Gezien het grote programma vermel den wij tot slot de einduitslagen: 80 m. hardlopen jongens 17 jaar en ouder: 1. H. v. d. Eerenbeemt (Lyc) 9.4. Idem jongens 15 en 16 jaar: 1. K. Smit (P.K.) 9.2; 2. D. Kleermaker (Lyc.) 9.7. 60 m. hardlopen jongens 1314 jaar: 1. H. van Buren (HBS) 7.8. Verspringen jongens 17 jaar en ouder: 1. W. Viertelhausen (UTS) 5.58 m. Idem 15 jaar: 1. L. Smit (Noordeinde) 5.47 m.; 2. J. de Kleermaker (Lyc.) 5.33 Idem 14 jaar: 1. R. Jost (Noordeinde) 5.01 m.; 2. H. v. Buren (HBS) 5.01 m. Idem t/m 13 jaar: 1. L. de Jong (Noordeinde) 4.50 m. Hoogspringen jongens 17 jaar en ouder: 1. T. Kluppel (Amb.) 1.54 m. Idem 15 en 16 jaar: 1. R. Pommé (Pietersk.str.) 1.49 m. Idem t/m 14 jaar: 1. R. Jost (Noord einde) 1.48.5 m. Kogelstoten jongens: 1. G. Westgeest (Lyc.) 11.55 m. Hoogspringen meisjes 15 jaar en ouder: 1. D. Wolring (Pietersk.str.) 1.23 m. Idem t/m 14 jaar: 1. A. v. d. Lucht (Pietersk.str.) 1.45 m. Verspringen meisjes 15 jaar en ouder: 1. C. Varemeyer (Hoogl.kerkgr.) 4.46 m. Idem t/m 14 jaar: 1. R. de Weyer (Past.) 4.55 m. Balwerpen meisjes 15 jaar en ouder: 1. E. Koops (Plesmanlaan) 43.70 m. Idem t/m 14 jaar: 1. L. de Geus (Hoogl.kerkgr.) 29.60 m. 60 m. hardlopen meisjes -15 jaar en ouder: 1. C. Varemeyer (Hoogl.k.) 8 5. Idem t/m. 14 jaar: 1. Tj. de Vries (Hoogl.kerkgr.) 8.7. Estafettes 4 x 60 m. 15 jaar en ouder meisjes: 1. Ulo Pieterskerkstr.) 35.4. Idem t/m 15 jaar: 1. Ulo Plesman laan 35.8. Estafette jongens 4 x 80 m. 1718 jaar: 1. Lyceum 39.— 2. UTS I 39.6; 3. Ulo Pieferskerkstr. 42. Idem 1516 jaar: 1. Ulo Pieterskerk straat 40.9; 2. Don Bosco 45.1. Idem t/m 14 jaar: 1. Ulo Pieterskerk straat 44.2; 2. Ulo Plesmanlaan 44.3; 3. Ulo Pieterskerkstr. II 48.8. De totaaluitslagen per school zijn: Jongens 17 jaar en ouder: 1. UTS 5 p.. 2. P.K. 10 p.. 3. Lyc. 11 p. Idem 15 en 16 jaar: 1. P.K. 4 p., 2. Noordeinde 4 p.. 3. B.O. 13 p. Idem t/m 14 jaar. l.P.K. 6 p., 2. B.O 12 3. Noordeinde \2X/Z p. Meisjes 15 jaar en ouder: 1. P.K. 7 p., 2. Noordeinde 11 p., 3. Past. 16 p. idem t/m 14 jaar: 1. Lyc. 12 p.. 2. P.K. W/2 p., 3. Past. 14 p.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6